NVIDIA: فروش بازی های PC نسبت به کنسول ها در سال 2014، ضربه خود را خواهد زد

Urinal Mint

کاربر سایت
Jul 23, 2011
236
نام
ETSPACE
nvidia610.jpg

Nvidia پیش بینی می کند که فروش بازی های PC نسبت به کنسول ها در آینده پیشی خواهد گرفت.

آینده روشنی برای PC باز ها در انتظاره، با توجه به کارت های گرافیکی شرکت ها، از جمله Nvidia. در یک کنفرانس تلفنی اخیر، این شرکت اعلام کرد که معتقد است، فروشی که از PC باز ها از بازی های ویدیویی نسبت به کنسول ها در می آید، ما شاهد آن خواهیم بود که در سال 2014 آمار فروش بازی های ویدیویی در PC، نسبت به کنسول ها افزایش پیدا می کند، و از آن پیشی خواهد گرفت.

Techgage با این نظریه و ادعاهای Nvidia مخالف است، اما روندی که تصور می رود چیزی شبیه به این است: دیگر طول عمر نسل کنسول ها کوتاه تر می شود، و بازی های کامپیوتری برای مصرف کنندگان جذاب تر خواهد شد. چرا شما اینطور فکر می کنید؟ از آنجا که فن آوری به کار برده در کنسول ها، بر روی موضع سرگرمی شما باقی می ماند، (همان 5+) اما فن آوری کامپیوتر به طور مداوم در حال تحول است، شما می توانید از کارت های گرافیکی استفاده کنید، با چیزی جدیدتر و بهتر که می توانید در هر سال آن را به درایور های جدیدتر ارتقاء بدهید، اگر شما تمایل به این کار دارید. ( همینطور پول نقد برای این کار )

در حالی که ما می توانیم برخی از منطق های متفاوت را در استدلال هایمان ببینیم، ( شامل وفق دادن سریع به فن آوری جدیدی که هر روزه در حال توسعه است؛ به نظر من این عقیده هرگز چیز بدی نیست ). یک چیزی دیگری که انتظار می رود؛ قدرت پردازش گرافیکی است. مهمترین نقطه فروش به مصرف کنندگان ( از جمله نینتندو و کنسولش WII ؟ )، و مشرف به واقع که اکثر گیمر ها خوشحال هستند، طول عمر کنسول ها در حال افزایش است. پس از همه ی این ها، بازی های PC، همیشه بهتر به نظر می رسیدند، بعضی از گیمر ها نمی خواهند با تکنولوژی کیبورد دسته و پنجه نرم کنند و فقط می خواهند روی صندلی بشینند و با کنترل از راه دور، بازی کنند.

بین این همه گفته، نتیجه می گیریم که کارت گرافیک Nvidia پازلی است که نمودار پایین را کامل می کند و همانطور که مشاهده می کنید می توانید فروش بازی های PC هم در سال 2015 ببینید:

nvidiabarchart.jpg

بقیه مقاله طبق برخی از ایده های جالب دیگری، از جمله اهمیت توزیع دیجیتال و Free-to-Play Games کامل می شود. بنابراین حتی اگر باز هم شما به پیش گویی Nvidia شک دارید، ارزشش را دارد که آن را چک کنیم.

منبع اصلی: http://www.destructoid.com/nvidia-pc...s-212102.phtml

منبع خبر: http://www.gameinformer.com/b/news/a...s-by-2014.aspx

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
خطاب به انويديا
شتر در خواب بيند پنبه دانه گهي هم هم خورد گه دانه دانه
:d
من كه محاله ديگه سمته پي سي برم بنظرم بازيه اصل گرفتن خيلي بهتر از دنگو فنگاي پي سيه
حالا اينكه بعضيا عاشقه دنگو فنگ و سيستم عوض كردن هستن بحثش جداست و نميشه بهشون خورده گرفت ;)

آخرین ویرایش:

nathan mckane

کاربر سایت
Jul 14, 2009
979
نام
عباس
این نسل که ارزش کنسول خیلی بالاتر از PC بود. تقریبا بازی خاصی به جز چند مورد رو pc نسبت به کنسول برتری نداشت . کنسولها اختصاصی های زیادی داشتن وفروش بازیها هم اصلا قابل مقایسه نبود. از نسب بعد احتمالا وضعیت بهتر نمیشه که هیچ بدتر هم میشه.

ویلی

کاربر سایت
Mar 17, 2011
266
جناب Dr.Trax

شما منظورت از دم در اوردن کیا بود؟ انودیا رو میگی؟ همین انودیا سونی رو نجات داد با اون ژردازنده های سل بی مصرفش . تازه سونی می خواست به جای rsx دوتا سل به کار ببره .
=))
فعلا همین سونی و مایکرو باید هر نسل خا.... انودیا و ای ام دی و... رو برق بندان تا تکنولوِی جدیدشون رو بتونن استفاده کنن.
ولی من تو این نسل از انودیا خیلی خوشم اومد . rsx رو بد جور انداخت به سونی . بعد چند ماه بعد خودش از ژردازنده های 8800 پرده برداشت ! و به سونی نداد .
=))

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,290
نام
Afshin
قدرت و کیفیت تنها روی کامپوتر معنی میده نه کنسول عهد عطیق... یک مشت جقل وقل میشینن رو مبل و یه دسته میگیرن جلوشون و مبادا خسته بشن ... جدیدا همه ناشی شدن ... کامپوتر سروره،شیره،قابل احترامه،بزرگه،مختص گیمه

وقتی بازی واسش نمیاد چکار باید کرد ؟!

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
شما هم برو اینارو بگو به کسی که ps3نداشته وقتی یه بازی اکبند میخری 100هزار تومن وبعدش که میخوای بری تعویض کنی با یه بازی جدید مثلا یارو عاشق چشم وابروته مجانی برات عوض میکنه؟
اون بازی رو میخری 100تومن ولی بعد از یه مدت کوتاه 40هم ازت نمیخرن وخودشون میفروشن 60..
برای تعویض هر بازی حداقل باید 20هزار تومن سر بدی ...
بعدشم شاید یکی دوست داره بازی رو نگه داره ویا مولتی بزنه وقصد فروشش رو نداشته باشه تکلیف اون چیه؟
تا کی میخوای یه بازی بخری وهمینطور دست به دست کنی؟وسر بدی؟

جــــــــــــانم؟؟؟ بیست تومن؟؟؟؟ :-o ببخشید ، معذرت میخوام . . . یا شما داری رو هوا یه چیزی میگی . . . یا طرف تا جا داشت تیغ که چه عرض کنم ، روتون شمشیر کشید!
من خودم نهایت برای هر بازی 5 تومن میدادم و بعضی وقتهام همین مبلغو میگرفتم و جبران میشد . . . !!!
درضمن ، یادت نره ، فقط اونائی که کنسول دارن برای مولتی نمیرن بازی اوریجینال بخرن یا نگه دارن!!! همین شمائی که PC بازی میکنی هم باید لطف کنی سر کیسه رو شُل بنمائی و بری همون مبلغ پول بازی بدی . . .

در ضمن ، اون کسی 7 سال پیش پول کنسول داده ، هنوز که هنوزه داره از همون کاسش آب میخوره اما این شمائی که باید بری هرسال سکه بدی کاستو بزرگ کنی . . .

نه عزیز خوب میدونم برای کسانی که سنگ کنسول‌ها و بازی‌های انحصاری رو به سینه میزنند عرض کردم، چون اگر کنسول‌ها بازی‌های انحصاری نداشتند در برابر قدرت PC تا الآن له میشدند.تا الآن هیچ کنسولی نتونسته در برابر قدرت PC مقاومت کنه.

قدرت؟
واقعا نمیدونم شما قـــــدرت رو چی معنا میکنی! حجم؟بزرگی؟اندازه؟تجهیزات؟بازی؟تعصب؟
گفتم ، باز هم میگم . . . دلیل این حرفهائی که الآن PC فن هائی مثل شما میزنن تموم شدن عمر این نسل از کنسوله ، همین! و دوباره عرض میکنم . . . بلند شدن نفستون از جای گرم . . . !!!
اون زمانی که PS3 و X360 اومد ، اگه میخواستی سیستمی ببندی که بتونه بازی به طراوت این دو تا کنسول بهتون بده باید دو برابر هزینه کنسول خرج PC میکردی!
همین الآنشم باید داشـــــــــــته باشی تا بتونی بیای اینجا با افتخار از PC و قدرتش حرف بزنی و تُند تُند پست بدی . . .
دنیای گیم تا الآنشم هرچی داشته از همین کنسول ها بوده و پیشرفت دنیای گیم هم فقط و فقط بسته به ادامه حیاط کنسول هاست که این ادامه هم خواهد داشت . . .
در حال حاضر چیزی با ارزش تره که با حداقل هزینه بتونه بهترین خدمات روبهت بده . . . و مسلما اون PC نیست!

شما کنسول های نسل بعد رو دیدی که انقدر مطمئن راجب قدرتشون صحبت میکنی؟

خواهیم دید . . . :)

قدرت و کیفیت تنها روی کامپوتر معنی میده نه کنسول عهد عطیق... یک مشت جقل وقل میشینن رو مبل و یه دسته میگیرن جلوشون و مبادا خسته بشن ... جدیدا همه ناشی شدن ... کامپوتر سروره،شیره،قابل احترامه،بزرگه،مختص گیمه

اوه ، بعله ، کسی که اینجوری فکر میکنه بایدم بیاد اینجا ایـــــــــــــن مُدلی پست بده!!!! :))
بابا تو دیگه آخرشی . . . :d

• Like
Reactions: Nilooofar

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
بابا ترو خدا دعوا نکنید ... طرف اومده یه چیزی گفته و رفته ... فعلا که خبری از نسل بعد نیست.هر پلتفرمی برای خودش خوب و قابل احترامه... ما هیچ وقت نمیتونیم نظر شخصیمون رو به خورد یکی بدیم ... این کار میشه د ی ک ت ا ت و ر ی محض... فعلا که Juice آخر کنسول ها دراومده و کم کم دارن کوچ میکنن به سمت پلتفرم قدرتمندتر.خواهشا از القای نظر شخصی به شدت خودداری کنید.

• Like
Reactions: LBJ4Ever

GTX@580

کاربر سایت
Sep 16, 2011
416
نام
GTX@580

دقیقا حق با شماست .

بابا ترو خدا دعوا نکنید ... طرف اومده یه چیزی گفته و رفته ... فعلا که خبری از نسل بعد نیست.هر پلتفرمی برای خودش خوب و قابل احترامه... ما هیچ وقت نمیتونیم نظر شخصیمون رو به خورد یکی بدیم ... این کار میشه د ی ک ت ا ت و ر ی محض... فعلا که Juice آخر کنسول ها دراومده و کم کم دارن کوچ میکنن به سمت پلتفرم قدرتمندتر.خواهشا از القای نظر شخصی به شدت خودداری کنید.

طرف مدیر و کاره ای توی صنعت گیم و فن آوریه شرکت NVIDIA هست !!!!
نظر شخصی دیگران به شما ارتباطی پیدا نمی کنه ! نظر شخصی !

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
همین آقایی که میخواد همیشه حرفاش مخالفه من باشه تا چند ماه پیش میگفت فقط کنسول
کلا یه سری دوس دارن خود نمایی کنن . نمیدونم چرا... حرفای بچه گونه از این قبیل :
شما یکم زیاد تحت تاثیر کنسول ها مخصوصا کنسول ماکروسافت قرار گرفتی به خاطر همین قابلیت های PC رو به کل از یاد بردی.
آدم میمونه چی بگه!!!
من دقیقا کی گفتم فقط کنسول؟؟؟ چرا حرف تو دهن آدم میذاری؟
دیگه هرکی شما رو نشناسه من خوب میشناسم. شما حتی FPS رو هم قبول نداری که با PC خیلی بهتره و میگی رو کنسول بهتره!!! دیگه شدید ترین فن های کنسول ها هم معتقدن FPS با PC یه چیز دیگست.
حالا حرف کدوممون رو یه نفر بخونه میمونه چی بگه؟؟؟

GTX@580

کاربر سایت
Sep 16, 2011
416
نام
GTX@580
من دقیقا کی گفتم فقط کنسول؟؟؟ چرا حرف تو دهن آدم میذاری؟
دیگه هرکی شما رو نشناسه من خوب میشناسم. شما حتی FPS رو هم قبول نداری که با PC خیلی بهتره و میگی رو کنسول بهتره!!! دیگه شدید ترین فن های کنسول ها هم معتقدن FPS با PC یه چیز دیگست.
حالا حرف کدوممون رو یه نفر بخونه میمونه چی بگه؟؟؟

شما همین قسمت حرفت رو برو تو تاپیک کنسول مخصوصا ایکس باکس بزن !! اگه فن هاش و فن های HALO ترورت نکردن !!!!!!

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
Dr.Trax

شما که انقد پول پول می کنی ، اوریج خر بودی چی کار می کردی ؟
بزار یه حساب کتاب سر انگشتی برات کنم ، تو اگه خارج از کشور بودی بازی کنسول ها اول عرضه 60 دلار بود پی سی 50 تا ، یه پی سی هم می بستی 1000 دلار یه کنسول میگیری 300 تا ، تا 3 سال کار بهت می ده PC و کنسولت ( تا مثلا کنسولت گارانتیش تموم شه و بسوزه ) ، حالا تو این 3 سال 30 تا بازی عالی میان ، 300 دلار فقط همین جا ضرر کردی ، می رسیم به بحث تخفیفات استیم ، یهو می بینی یه بازی رو صبر کردی تا ارزون شه یهو تو استیم تو جشنوارش قیمتش 1/6 میشه ، بگیریم 5 6 تا بازی هم اونجا بخری ، میشه چن ؟ اینجا هم طرفای 150 دلار ضرر کردی ، می رسیم به بحث تجهیزات ، شما برای لذت بردن از یه کنسول حداقل 600 700 دلار باید پول بالای LCD بدی ، اگه 360 داشته باشی آنلاین بخوای بازی کنی پول باید برای گلد بدی ، هر تجهیزات اضافه ای که بخوای بخری برای کنسولت چن برابر پات در میاد ، آخرم کیفیت کمتری می گیری ، در دراز مدت PC هم به صرفس . شما داری نگاه پایرت خوری می کنی ، از لحاظ اوریج بازا PC هم کاملا به صرفس .

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
الهی بمیرم برای PC همیشه مظلوم و صبور و سر به زیر...
anwei.gif

یادش به خیر اول این نسل از کنسول ها، یه عده تازه به دوران رسیده توی سایت های گیم بحث راه انداخته بودند که مرگ PC Gaming نزدیکه و Piracy بالا و فروش کم بازی هاش به زودی کاملا از دور خارجش می کنه، که یه عده از ادیتورهای درست و حسابی رد کرده بودند و گفته بودند این حرفا کدومه PC همیشه هست! حالا آقایون بیان تحویل بگیرن!

مطالب این تاپیک رو هم اگر قبلا نخوندین بخونین! در نوع خودش بسیار جالب توجهه:

مدیر 1C: بازی های PC متقاضی زیاد دارند، ولی مغازه دارها در فروش شون کارشکنی می کنند!

آخرین ویرایش:

Sport

کاربر سایت
Dec 22, 2006
1,018
نام
رامین
یه عده فکر میکنن PC هم یه نوع کنسوله و مخصوص بازی ساخته شده نمیدونن که کارایی اصلی PC چی هست.گیم هم یکی از هزاران قابلیت PC هست.ولی از اونطرف کنسول کارایی اصلیش گیم هست و مخصوص اینکار ساخته شده.
حالا این وسط نباید انتظار داشت تمام بازیهایی که برای کنسولها میاد برای PC هم بیاد و شرکت ها بیان سود دهی خودشون رو از کنسول بردارن و اختصاص بدن به PC و همچنین از همه مهمتر اینکه فروش بازیهای PC از کنسول بیشتر بشه.چون فکر نمیکنم کسی کنسول رو به خاطر چیزی غیر از بازی خریداری کرده باشه ولی میلیون ها نفر هستن که به هیچ وجه از PC ها به عنوان ابزاری برای بازی کردن استفاده نمیکنن.

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
از وقتی که ماکروسافت وارد بازار کنسولها شد PC عملا روز به روز ضعیفتر شد و نقش اصلی خودشو به عنوان پلتفرمر ماکروسافت تو صنعت گیم از دست داد چون ماکروسافت تمام تمرکزش به سمت X360 رفت و حمایتش رو روز به روز از PC کمتر کرد و حتی مانع از اومدن بازیایی مثل AW. GEOW2.3 و... روی این دستگاه شد در ضمن PC از نظر امنیتی تقریبا در حد صفره و خیلی از شرکتا دیگه حاضر نیستن برای این پلتفرم بازی انحصاری تولید کنن نمونش کرایتک که بدجوری از عرضه ی انحصاری C1 روی PC ضربه خورد و حتی نتونست خرج ساخت بازیو اونچنان که باید و شاید جبران کنه نکته ی دیگه اینکه خوب خیلیا میرن و کنسول میخرن و حداقل خیالشون راحته که بهترین بازیای روز رو که حتی بعضیاشون برای PC عرضه نمیشه یا با تاخیر عرضه میشه مثل RDR . AC بدون نیاز به ارتقای سیستم انجام میدن در ضمن بحث بازیای انحصاری کنسولها هم جداست برای همین غیر ممکنه که PC بتونه دوباره مثل قبل قدرتنمایی کنه و یه رقیب جدی واسه کنسولات به حساب بیاد
حرفه شما کاملا درست ولی اگه شما یه بازیساز بودی یا ناشر از سودی که رو کنسول هست میگذشتی؟
فقط نمیدونم این وسط پس چرا شرکتی مثل بلیزارد همچنان بازی هاش روی pc میاد و سود خودش میکنه ؟! ....... میدونی چرا چون بلده چجوری از pc در امد کسب کنه !!
--------------------------
الان همش میگید نسل بازی ها !! کلا دنیای فناوری اطلاعات اینقدر سریع رو به جلو حرکت میکنه که قابل پیش بینی نیست .. بعد فکر کردید چرا باید چیزی به عنوان نسل بازی ها وجود داشته باشه ؟! معلومه به خاطر درجا زدن کنسول هاست .. وقتی یک کنسول از قطعات 6 سال قبل استفاده کنه بازی ها هم نمیتونند پیشرفت زیادی داشته باشند و قدرت واقعی موتور خودشون رو به نمایش بزارند....
-------------------------
1 سوال : از زمان که ps3 , x360 اومده چند تا بازی بدرد بخور که واقعا ارزش داشته باشه اومده ؟! 10 تا ؟! 15 تا ؟! نهایتش 20 تا دیگه بیشتر نیست که میشه سالی 3 عنوان !! ........پس یعنی اینقدر میاید میگید انحصار انحصار انچنان خبری هم نیست ... اگر میبینید geow3 فقط برای x360 میاد چون مایکرو که ناشر هست اجازه نمیده در صورتی که نسخه 1 این بازی برای کامپیوتر اومد
اگر heavy rain مشهور شد زمانی که قرار بود ساخته بشه هیچ ناشری حاضر به حمایت ازش نبود و حتی خود سازندش اعلام کرد که سونی با سرمایه گزاریش یک ریسک بزرگ انجام داد که معلوم نبود واقعا موفق بشه ... که جز بهترین بای ها هم شد .....
از اون طرف pc هم بازی های انحصار و خاص خودش داره و یا حتی بعضی بازی ها از نظر گرافیک کاملا برتر هستند مثل bf3 , crysis 2 ......
الان به این موضوع فکر کردید چرا شرکتی مثل انودیا باید یک کارت گرافیک قدرتمند gtx 590 بسازه ؟! برای کی ؟! معلومه برای 2 گروه : 1- کسانی که کارهای گرافیکی با کامپیوترشون انجام میدهند 2- کسانی که بازی میکنند .....
که گروه دوم بیشترین کسانی هستند که از کارت گرافیک های قدرمتند استفاده میکنند و بیشترین سود رو برای شرکت های سازنده کارت گرافیک دارند
در ضمن کسانی که مشهور و صاحب نظر در ضمینه بازی سازی هستند مثل جان کارمک هم گفتند که pc برتر هست و حتی epic اعلام کرده که 5 بازی انحصاری برای کامپیوتر خواهد ساخت

آخرین ویرایش:

Nilooofar

کاربر سایت
Apr 15, 2011
417
نام
Niloofar
فقط نمیدونم این وسط پس چرا شرکتی مثل بلیزارد همچنان بازی هاش روی pc میاد و سود خودش میکنه ؟! ....... میدونی چرا چون بلده چجوری از pc در امد کسب کنه !!
الان همش میگید نسل بازی ها !! کلا دنیای فناوری اطلاعات اینقدر سریع رو به جلو حرکت میکنه که قابل پیش بینی نیست .. بعد فکر کردید چرا باید چیزی به عنوان نسل بازی ها وجود داشته باشه ؟! معلومه به خاطر درجا زدن کنسول هاست .. وقتی یک کنسول از قطعات 6 سال قبل استفاده کنه بازی ها هم نمیتونند پیشرفت زیادی داشته باشند و قدرت واقعی موتور خودشون رو به نمایش بزارند....
1 سوال : از زمان که ps3 , x360 اومده چند تا بازی بدرد بخور که واقعا ارزش داشته باشه اومده ؟! 10 تا ؟! 15 تا ؟! نهایتش 20 تا دیگه بیشتر نیست که میشه سالی 3 عنوان !! ........پس یعنی اینقدر میاید میگید انحصار انحصار انچنان خبری هم نیست ... اگر میبینید geow3 فقط برای x360 میاد چون مایکرو که ناشر هست اجازه نمیده در صورتی که نسخه 1 این بازی برای کامپیوتر اومد
اگر heavy rain مشهور شد زمانی که قرار بود ساخته بشه هیچ ناشری حاضر به حمایت ازش نبود و حتی خود سازندش اعلام کرد که سونی با سرمایه گزاریش یک ریسک بزرگ انجام داد که معلوم نبود واقعا موفق بشه ... که جز بهترین بای ها هم شد .....
از اون طرف pc هم بازی های انحصار و خاص خودش داره و یا حتی بعضی بازی ها از نظر گرافیک کاملا برتر هستند مثل bf3 , crysis 2 ......
الان به این موضوع فکر کردید چرا شرکتی مثل انودیا باید یک کارت گرافیک قدرتمند gtx 590 بسازه ؟! برای کی ؟! معلومه برای 2 گروه : 1- کسانی که کارهای گرافیکی با کامپیوترشون انجام میدهند 2- کسانی که بازی میکنند .....
که گروه دوم بیشترین کسانی هستند که از کارت گرافیک های قدرمتند استفاده میکنند و بیشترین سود رو برای شرکت های سازنده کارت گرافیک دارند
در ضمن کسانی که مشهور و صاحب نظر در ضمینه بازی سازی هستند مثل جان کارمک هم گفتند که pc برتر هست و حتی epic اعلام کرده که 5 بازی انحصاری برای کامپیوتر خواهد ساخت

اصلا نمیخوام فکر کنی به pc علاقه ندارم.
ولی ببین اکثره بازی های بلیزارد چه سبکیه؟ فکر نمیکنی اگه رو کنسول این سبک رو راحت می شد بازی کرد بلیزارد رو کنسول میاورد؟
واسه سوالت باید بگم فقط انحصاری ها نیست. خیلی چیزا دیگه هست مثله red dead ( که امیدوارم رو pc هم بیاد)
انحصاری های pc هم یه crysis بود و یه witcher که رو کنسول ها هم اومد. البته به جز بازی های بلیزارد
واسه جمله آخرت هم باید بگم که همه میدونن pc برتره پس شکی نیست. epic هم نگفت انحصاری فقط گفت پلتفرم اصلی ;)
راستی. pc همیشه اول بوده ولی میبینی که سازنده ها به پول بیشتر اهمیت میدن

آخرین ویرایش:

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
اصلا نمیخوام فکر کنی به pc علاقه ندارم.
ولی ببین اکثره بازی های بلیزارد چه سبکیه؟ فکر نمیکنی اگه رو کنسول این سبک رو راحت می شد بازی کرد بلیزارد رو کنسول میاورد؟
واسه سوالت باید بگم فقط انحصاری ها نیست. خیلی چیزا دیگه هست مثله red dead ( که امیدوارم رو pc هم بیاد)
انحصاری های pc هم یه crysis بود و یه witcher که رو کنسول ها هم اومد. البته به جز بازی های بلیزارد
واسه جمله آخرت هم باید بگم که همه میدونن pc برتره پس شکی نیست. epic هم نگفت انحصاری فقط گفت پلتفرم اصلی ;)
راستی. pc همیشه اول بوده ولی میبینی که سازنده ها به پول بیشتر اهمیت میدن
حرفت درسته ... من کسی هستم که همه سبک ها و همه بازی مشهور بازی کنم و با اینکه طرفدار pc هستم باز دوست دارم بازی های انحصاری کنسول ها رو بازی کنم ... من اگر اسم بلیزارد اوردم میخواستم بگم یکی داز دلایل که گفته میشه بازی های کامپیوتر امنیت نداره به عنوان اصلی ترین دلیل نیست که بازی ها برای کنسول بیشتر ساخته میشه و حتی اکثر ما ایرانیه هم بازی های کرک شده بر روی کنسولمون بازی میکنیم ...
راستی متاسفانه ما خبر اشتباه متوجه شدیم در این گفته نشده که فروش بازی ها بر روی کنسول کم میشه بلکه گفته شده فروش بازی ها در pc افزایش پیدا میکنه و در سال 2014 از کنسول بیشتر هم میشه .... بطور مثال بازی COD یکی از دلایل این که فروشش اینقدر بالاست بر روی اکثر پلتفرم ها میاد pc , x360 , ps3 wii

• Like
Reactions: Nilooofar

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر