NPD : گيمر هاي افراطي 48 ساعت در هفته بازي ميكنند

SOL!D 5NAK3

کاربر سایت
Jul 26, 2008
2,674
نام
meyti
gamer.jpg

NPD در يك گرارش جديد به نام دسته بندي 2010 ، طبق تحقيقي كه كرده مشخص شده افراطي ترين گيمر ها 48.5 ساعت در هفته بازي ميكنن.

كمترين نرخ در اين تحقيق كه براي گيمر هاي 2 سال و بزرگتر بود عدد 13 ساعت در هفته بود. درحالي كه سال 2009 اين عدد 12.3 ساعت بود.

در اين تحقيق مشخص شده كه درصد بازي كردن نسبت به پارسال بيشتر شده كه كنسول ها با افزايش 9 درصدي بوده و PC افزايشي 6 درصدي .ساعاتي هم كه با وسيله هاي قابل حمل بازي انجام ميشده 16 درصد كاهش پيدا كرده. سن بازي كردن هم با افزايش يك پله اي از 31 سال به 32 سال افزايش يافته.

PC گيمر هاي افراطي و PC گيمر هاي آفلاين به ترتيب 11 درصد و 8 درصد جمعيته گيمر هاي جهان رو تشكيل ميدن. همچنين پيرترين رده ي سني گيمر ها با ميانگين 42 سال مشخص شد.

Anita Frazier در اين باره گفته :
" با اين تغييرات در رفتار بازي كردن ، كاملا مشخصه كه نحوه ي خريد و بازي كردن به ساخت و فروش و تبليغات اونا بستگي داره "

اين تحقيق سه سال به طول انجاميده و 18,872 نفر رو در بر ميگرفته .

همه ي اين دسته بندي ها به شرح زير است :
Extreme Gamers(گيمر هاي افراطي )- (PC گيمر هاي حريص) Avid PC Gamers - گيمر هاي سنگين دستگاه هاي قابل جمل (Heavy Portable Gamers) - كنسولي ها (Console Gamers ) - پي سي گيرم هاي آنلاين( Online PC Gamers)-
آفلاين ها (Offline PC Gamers ) و گيمر هاي درجه دو( Secondary Gamers )

منبع

آخرین ویرایش:

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
سلام

48 ساعت زمان خیلی کمیه برای بازی اونم توی 1 هفته.

کلا تا اونجا که می دونم و دیدم. پارسیا و ممد و احتمال خیلی زیاد احمد ( دکی خودمون) از همه بیشتر بازی کردن. کلا بازی های MMO اعتیاد آوره. بشینی پاش از شام و ناهار و ... خبری نیست توش.

اگه اشتباه نکنم، ممد (محمد بغدادی) توی WoW پارسال تابستون 110- 100 ساعت رو داشت.
احمد هم اگه تایم می نداخت توی Xfire ، راحت رکورد می زد.

خودم هم یکبار رکورد 56 ساعت رو توی WoW داشتم.

اگه طرف کار نداشته باشه. شام و ناهارشم به راه باشه. میشه راحت 90 - 100 ساعت توی MMO ها زد.

پارسیا هم یه زمانی که استاد بود. کلا کارش داشتی توی بازی بود....

یا علی ...

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
از خوبی های 360 همینه که نمیذاره بیشتر از حدود 1:30 ساعت بازی کنی وگرنه باید قید کنسولت رو بزنی.
من نمیدونم واقعا اینطوریه یا نه اما هفته ی اولی که من 360 ام رو خریدم بیش از 10 ساعت بازی میکردم . یه بارم داغ نکرد . این جدیدا اصلا داغ نمیکنن .

من ممکنه یه بار روزی 7 ساعت یا بیشتر بازی کنم اما به طور مداوم واقعا نمیتونم . هم چشمام نابود میشه هم وقت و حوصلش واقعا نمیاد !

Ooops

کاربر سایت
Apr 16, 2010
1,801
نام
محمد علی
از خوبی های 360 همینه که نمیذاره بیشتر از حدود 1:30 ساعت بازی کنی وگرنه باید قید کنسولت رو بزنی.
کی گفته؟ من با 360 برد لانچ شب تا صبح بازی می کردم تا اینکه بن شد. با این فالکونه بیشتر از 5-6 ساعت بازی نکردم فعلا!
من تا 3-4 سال پیش بخصوص زمان PS2 خیلی زیاد بازی میکردم. همون روزی 7-8 ساعت تا رسیدیم به سال کنکور که بازی و اینترنت و ... بیخیال شدم.(فکرشو بکنید یه سال تمام) بعد از اون هم هر موقع که وقت خالی داشته باشم بازی میکنم. مثل این یه ماه اخیر

ezio love

کاربر سایت
Nov 3, 2009
359
نام
محسن
سلام دوستان
من قبلانا 10ساعت بازي مي كردم در روز ولي الان با اينكه خودم گيم نت دارم و همش تو گيم نت هستم ولي خيلي كم بازي مي كنم بعضي وقتا روزي نيم ساعت طرف بازيهاي mmo نمي رم چون خوشم نمياد خدا رو شكر بيشتر دوست دارم آفلاين بازي كنم بازي ها رو هم زود دوست ندارم تموم كنم مثلا aw رو كه همه تو اين سايت تموم كرده بودن من 4روز پيش تموم كردم يعني اين طوري بازي بيشتر حال مي ده نه اينكه تو يه روز بشيني پاش 6ساعت بعد تمومش كني هميشه هر چيزي زيادش خوب نيست:biggrin1:

Niko Bellic

کاربر سایت
Sep 22, 2008
2,785
من سر GTA دقیقا سه روز سه تا 17 ساعته رفتم که وقتی ماموریت اخر رو رفتم اومدم موبایل رو جواب بدم که کنسول هنگ کرد و لنزش سوخت :D!!!!

ZETSU

کاربر سایت
Jun 9, 2009
213
نام
آرمین
مهدی ! BORDELANDS یادت نیست ؟ با هم از ساعت 12 تا 7 صبح بازی می کردی؟!

پس خودتم افراطی هستی:)

توی 3 روز رنک GEOW2 بشه 32 :biggrin1:پس حدس بزنید چند ساعت بازی می کردم:p

SOL!D 5NAK3

کاربر سایت
Jul 26, 2008
2,674
نام
meyti
مهدی ! BORDELANDS یادت نیست ؟ با هم از ساعت 12 تا 7 صبح بازی می کردی؟!

پس خودتم افراطی هستی:)

توی 3 روز رنک GEOW2 بشه 32 :biggrin1:پس حدس بزنید چند ساعت بازی می کردم
آخ نگو كه كه دلم خواست ، حيران اون فرق ميكرد BL رو چند نفري ميزديم ، بعدشم اون از ساعت 12 بود تا 7 صبح به كار روز مره كاري نداشت :biggrin1:.
منتظرم باشيد تا تابستان منم ميشم Ultra Extreme gamer :biggrin1:

The Punisher

کاربر سایت
Feb 1, 2008
1,628
نام
Ali
من روز های تعطیل، راحت بیش از 10 ساعت بازی می کنم و تو نت می چرخم. ولی روز های معمولی وقتش نیست. معمولا هفته ای 45 ساعت. یا اونها تعریف گیمر افراطی رو نمیدونن یا ما خیلی خوره ایم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر