No Good No Bad No War

فکر کردم اگه بیام بجای دعوا با این قضیه علمی برخورد کنیم و دو تا بازی FIFA و Wining Eleven

از همه جنبه ها با هم بررسی کنیم شاید دیگه موضوعی برای ........... نباشه.

به عنوان کسی که تمام ورژن های هر دو سری رو امتحان کردم فقط مایلم نظر خودم رو بگم و از دوستان خواهش میکنم نه با کلمات کوبنده و شعاری که با چند کلمه توضیح من رو کمک کنند.

Comman

کاربر سایت
Nov 19, 2005
245
نام
علی پاشایی
از نظر كلى

فیفا بازی امریکائی و طبعا از مکتبی اروپایی بهره می برد

مکتبی که بر اساس اصول و مبانی تاکتیک های تیمی و خلاقیت های گروهی شکل گرفته است. فوتبال فیفا نمایش یک نبرد تن به تن نیست بلکه تصویری از چیزی است که آن را فوتبال می نامند.

در حالی که در اولیشن بازی سریع خشن و براساس حرکات نزدیک به هم نمایان گر فوتبال دو به دو گرچه نمی توان از حرکات تاکتیکی اولیشن صرف نظر کرد اما باید قبول کرد که در این زمینه فیفا جلوتر است.

اولیشن جایگاه ویژه ای در شرق دارد سرعت. حرکات تکنیکی .گلهای زیبا .همه و همه نکات جدائی ناپذیر فوتبال شرق هستند اما این تمام فوتبال نیست .

فیفا براساس اطلاعات فوق دقیق ساخته وارائه می شود

اما اولیشن براساس بود و یک فوتبال وجود پرست معرفی می شود. در فیفا به این نتیجه میرسیم که یا باید دقیق بود یا اصلا نباید بود اما در اولیشن ما از بودن و فقط همین بهره می بریم.
نباید این را فراموش کرد که ea کمپانی فوق العاده و بی همتایی در دنیای بازیهاست

اما konami فقط یک ناشر معروف است و آن معروفیت هم پنجاه درصدش به خاطر بازی است که همگان می دانند.

Comman

کاربر سایت
Nov 19, 2005
245
نام
علی پاشایی
نظر كلی

وقتی وارد بازی فیفا می شویم شاید به اشتباه بیفتیم که شاهد یک بازی زنده هستیم.

البته این فقط یک بازی نیست اما مطمئنا ما فقط بازی میکنیم.

شروع بازی همانطوری است که در واقعیت است . باید قبول کرد واقعا بیا قبول کنیم فیفا یک فوتبال زنده است. پاس ها. سانتر های بلند .ضربات دروازبان ها. این ها واقعا زیبا هستند.
اما خلا اولیشن چیست؟

آیا همچین چیزی وجود دارد.ما نمی توانیم ایرادی از این بازی بگیریم. به عنوان کسی که سالهاست فوتبال بازی میکنم و عاشق این بازی هستم می گویم اولیشن همان چیزی است که یک فوتبال دوست از بازی کامپیوتری می خواهد.

باید قبول کنیم که همه جای دنیا لیگ برتر نیست اما فیفا قصد دارد این فوتبال انگلیسی را به همه جا دنیا بچسباند و این طور بازی را ملاک تمام اشکال فوتبال در دنیا بخواند.

به طور واضح بگم وقتی فیفا بازی میکنیم تو گویی انگار لیگ برتر است

و فرقی نمیکند کجای دنیا باشد فیفا نمودی انگلیسی دارد.

اما اولیشن یک فوتبال یک دست است. در شروع بازی اولیشن ما تصویرچندان واقع گرایانه ای از فوتبال نمی بینیم واقعا قبول کینم که اولیشن همان تصور مثبت از فوتبال است فقط همین.

Slayer

کاربر سایت
Nov 1, 2005
11
سلام. البته اين برادر عزيزمون عرض كردند كه قصد ندارند بگند كه كدوم بهتره يا كدوم بدتره ولي خودتون جواب رو داديد!!!بله حرفهاي شما درسته و توي فيفا براي هر پاس و هر كارت بايد برنامه داشته باشي ولي توي PES این کارها خیلی راحت تره! در کل فیفا خیلی بیشتر به سختی واقعی بازی نزدیکه و فکر میکنم خیلی طول میکشه تا کونامی بتونه طرفداران زیادی رو حداقل توی بخش PC برای خودش جور کنه! چون به هر حال سابقه ی EA و فیفا خیلی بیشتره.

البته نمیدونم مشکل منه یا واقعا وجود داره! ولی من توی حرفهای شما تناقض های زیادی دیدم!! و نفهمیدم اخرش طرفدار کدوم بازی هستید! البته جالبه که شما نظر همه ی فوتبال دوستهای کامپیوتری رو میدونید!!! متوجه نشدم فیفا، نمود انگلیسی داره یا وجهه ی امریکایی یا لیبل کانادایی!!!! من فیفا رو بیشتر از PES دوست دارم ولی اصلا دلیل نمیشه که نقاط ضعف فیفا رو نبینم و هر دوشون رو هم بازی میکنم ولی خب به فیفا علاقه ی بیشتری دارم. اما در مورد اطلاعات و چیزهای مرتبط به اون هم، حرفهات کاملا درسته و فکر نمیکنم کسی دیگه شکی توی این چیزها داشته باشه. در ضمن از اون یه تیکه که به بودن و نبودن اشاره کردی خیلی خوشم اومد. چون خیلی حرف عمیق و جالبیه و معنیهای زیادی میده(البته من نمیدونم منظور شما کدومش بود) ولی باهات بازم موافقم

در فیفا باید یا دقیق باشیم و یا اصلا نباشیم اینم شد جمله ی برتر!!

موفق باشید

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
مکتبی که بر اساس اصول و مبانی تاکتیک های تیمی و خلاقیت های گروهی شکل گرفته است. فوتبال فیفا نمایش یک نبرد تن به تن نیست بلکه تصویری از چیزی است که آن را فوتبال می نامند
شما مثل اینکه بازیه رونالدینهو را در مسابقه رئال مادرید و بارسلونا ندیدی که چطور به طور انفرادی دو تا گل زیبا بثمر رساند...کی گفته در فوتبال فقط باید بصورت تیمی گل زد...پس چرا برزیل پر طرفدارترین تیم دنیاست...آیا در فیفا 2006 میشه به سبک برزیل بازی کرد.؟؟؟؟. در ضمن من فکر میکنم شما هنوز PES 5 را وقت نکردی بازی کنی چون دریپل زدن و گل زدن در اون از Fifa 06 خیلی سخت تر شده....شما باید خیلی بازیتون خوب باشه که بتونی در PES در حالت سختیه 4 یا 5 ستاره 6 تا گل بزنی در حالی براحتیه هر چه تمام تر در فیفا 06 میشه در حالت سختی World Class حدودا پنج شش تا گل زد

نباید این را فراموش کرد که ea کمپانی فوق العاده و بی همتایی در دنیای بازیهاست

.
از چه لحاظ EA بی همتاست....غیر از چند تا بازیه ورزشی و مسابقه رانندگی در این چند سال اخیر چه بازیه خوب دیگه ای ساخته که حالا شده یک کمپانیه بی همتا.... :exclaim:

من بقیه صحبت هایی را که کردی قبول دارم.... بنظر من کسی که PES بازی میکنه برای گل زدن نیاز به خلاقیت بیشتری داره...شیوه های گل زدن در PES بمراتب کسترده تر و جذابت تره تا فیفا و یکی از دلایلی که من PES را دوست دارم همینه.... :mrgreen: :cheesygri

kelark

کاربر سایت
Oct 19, 2005
200
نام
میلاد
نوشته شده توسط farzadlion:
شما مثل اینکه بازیه رونالدینهو را در مسابقه رئال مادرید و بارسلونا ندیدی که چطور به طور انفرادی دو تا گل زیبا بثمر رساند...کی گفته در فوتبال فقط باید بصورت تیمی گل زد...پس چرا برزیل پر طرفدارترین تیم دنیاست...آیا در فیفا 2006 میشه به سبک برزیل بازی کرد.؟؟؟؟. در ضمن من فکر میکنم شما هنوز PES 5 را وقت نکردی بازی کنی چون دریپل زدن و گل زدن در اون از Fifa 06 خیلی سخت تر شده....شما باید خیلی بازیتون خوب باشه که بتونی در PES در حالت سختیه 4 یا 5 ستاره 6 تا گل بزنی در حالی براحتیه هر چه تمام تر در فیفا 06 میشه در حالت سختی World Class حدودا پنج شش تا گل زد

از چه لحاظ EA بی همتاست....غیر از چند تا بازیه ورزشی و مسابقه رانندگی در این چند سال اخیر چه بازیه خوب دیگه ای ساخته که حالا شده یک کمپانیه بی همتا.... :exclaim:

من بقیه صحبت هایی را که کردی قبول دارم.... بنظر من کسی که PES بازی میکنه برای گل زدن نیاز به خلاقیت بیشتری داره...شیوه های گل زدن در PES بمراتب کسترده تر و جذابت تره تا فیفا و یکی از دلایلی که من PES را دوست دارم همینه.... :mrgreen: :cheesygri

من هم با نظر اقا فرزاد موافقم مي دونين من pes 3.4.5 بازي كردم ولي پنجش واقعا فرق كرده شما تا در 5 جش تمرين نكني اصلا نمي توني جام هاشو تموم كني حالا در مورد فيفا قدرتي كه PES در ارائه یک بازی تهاجمی مبتکی بر سرعت همراه با قدرت فکر در ارائه یک بازی زیبا داره فیفا نداره ( این نظر من بود )

B H Z

کاربر سایت
Sep 27, 2005
3,980
نام
Behzad
سلام دوستان عزیز :
بله ما در اینجا جون داداش چی داریم افتاد به قول داش هوتی بزن بریم اقا comman عزیز حرف شما متین کا ملا درست و لی ایرادهایی هم داره اینه که فوتبال 90در صد تیمی و 10 در صد دیگه انفرادی مثل رونالدینیهو که این جوری بازی می کرد در مقابل رئال مادرید PES5 خیلی مسخره است به خدا اصلا حال نمی ده نه مثل واقعی نه چیزه دیگه اصلا خوشم نمی یومد

Comman

کاربر سایت
Nov 19, 2005
245
نام
علی پاشایی
حالا خوبه من یه چیزی گفتم! ( نکوبید!!!)

از slayer تشکر کردم. چون احساس کردم حرفم رو گرفت.

به اون دوستمون هم بگم من وقت زیادی رو برای دو تا بازی گذاشتم. و بعد از عمری دارم به یه چیزایی میرسم.

قبول دارم که اولیشن در حرکات خیلی بهتر شده و این رو بگم که من یه اولیشن باز هستم.!! اما طرفدار فیفا

پس بریم به ادامه بحث و از دوستان خواهش میکنم بدون غرض صحبت بکنند.

Slayer

کاربر سایت
Nov 1, 2005
11
Iron Maiden Or Judas Priest VS PES Or Fifa

سلام.میدونید چیه عزیزان من خیلی وقته که به این نتیجه رسیدم که بحث کردن شما با ما در مورد برتری PES و بر عکس بحث کردن ما با شما در مورد برتری فیفا کار بی نتیجه اییه! همونطور که گفتم هر کدوم از اینها بنا به سیستم گیم پلی و امکاناتشون یه جور طرفدارنی دارند.

اما یه مثال متالی! زدم و الان بیان میکنم که کاملا متوجه قضیه بشید. ببینید این دو تا گروه خیلی خیلی زیاد طرفدار دارند و مثل این بازیها هم سبک هستند! هر کدوم هم یه نوع طرفدار خاص دارند ولی همه ی طرفدارشون زیر مجموعه ی طرفداران متال هستند. ما هم همینطوریم و زیر مجموعه ی طرفداران فوتبال هستیم ولی خود ما هم دو دسته میشیم درست مثل اونها. برگردیم به همونجا حالا من بیام بگم اقا من طرفدار Maiden هستم و Priest اصلا به درد نمیخوره طرفدار Priest بیاد بگه نه Maiden به درد نمیخوره! خب هر کدوم درست مثل این بازیها برتری ها و ضعفهایی نسبت به هم دیگه دارند و نمیشه صرف اینکه من طرفدار یکیشون هستم کار اون یکی رو لوث و بی ارزش کنم!!! البته مشکل اینه که اکثرا از روی احساسات خاص ایرونی نطر میدند و به یک باره کل سابقه ی یه شرکت رو زیر سوال میبرند!! اگه باز با دلیل و مدرک صحبت بشه میشه به نتایج خوبی رسید ولی خب متاسفانه کمتر اینجوری پیش میاد! امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید چون فکر نمیکنم مثال از این کاملتر بشه براشون زد.

موفق باشید

Comman

کاربر سایت
Nov 19, 2005
245
نام
علی پاشایی
Wining eleven game play

بحث رو با گیم پلی ادامه میدیم:

اولیشن زیباست .

باور کنید این بازی انتهای گیم پلی است

شاید هیچ بازی ورزشی حتی هیچ بازی در هیچ سبکی به این اندازه گیم پلی فوق العاده ای ندارد.باور نمیکنید من در مسابقاتی اولیشن که بین دوستان و آشنایان به صورت گروهی بازی شرکت کرده ام که تایم آن هم گاهی به دوازده ساعت می رسد.

موجی از شور و هیجان را در میان بازیکنانی دیده ام که فقط تماشاگر بوده اند. شور شعف وحشتناکی که چندین روز با قهرمان مسابقات بوده و اندوه و حتی اشکهایی که در چهره نایب قهرمان و حذف شدگان می نشیند. این جاذبه اولیشن است.

آیا می توان زیبایی ضربات شوت در این بازی را در جایی دیگر دید بدون شک نه.

عکس العملهای دروازبانان چطور که به طور چشمگیری در نسخه 5 ارتقا پیدا کرده.

حس سیال درون بازی که موجب می شود شما هر گاه خواستید حمله ای آغاز کنید. و جدید آهنگ بازی که در نسخه 5 وجود دارد. بله این همان چیزی که با سرعت دادن به بازی یا کند کردن روند حرکات تغییر میکند.

ضربات ایستگاهی نیز واقعا چیزی کم ندارند. در این جا شما اگر گل بزنید واقعا کارتان را درست انجام داده اید . اما آیا میتوان از سانترهای که گاها اعصاب خرد کن هستند حرف نزد. از پاسهای عمقی که گاها مسخره هستند .

البته میگویم گاهی!!!

اینکه من باید تیمی قوی داشته باشم تا پیروز میدان باشم نقطه ضعف انکار ناپذیر اولیشن که هیچ بلکه سری بازی های wining elevenاست.*

این هم باز برمی گردد به کم رنگ بودن اثرات تاکتیکی بازی. البته انکار نمی کنم که در این نسخه این شکل بسیار بهبود پیدا کرده و قبول دارم که اثرا تاکتیکی حالا حرفی برای گفتن دارند. و به قول بچه ها زمین سبز پیست اتومبیلرانی نیست.!

*منظور از اولیشن 5 بازی قبلی wining elven است و هیچ فرقی بین این دو بازی نیست و منظورم از گفتن اسم اولیشن انتخاب اسمی با معنی برای سری wining eleven است. مسابقات حرفه ای فوتبال نامی است که برای عرضه این بازی در اروپا و آمریکای شمالی استفاده می شود.

آخرین ویرایش:

Comman

کاربر سایت
Nov 19, 2005
245
نام
علی پاشایی
بحث ديگه داشت خاك می خورد!

فیفا شاهد عینی یک مدیریت است

اما در اولویشن چیزی بجز دوست داشتنی ها نمی بینیم.

لیوان همیشه برای آب خوردن پر است و این مثال عینی این فوتبال ناب ژاپنی است.

ما در اولیشن فقط یک تصویر که شبیه سازی برای فوتبال می باشد را می بینیم اما فیفا آن چیزی است ما به عنوان پخش زنده مسابقات از تلوزیون می بینیم.

بله در حقیقت هنوز چیزی تکمیل نیست

و این کنسول های نسل بعد هستند که کونامی را کامل و ای آ اسپورت را تثبیت می کنند

Comman

کاربر سایت
Nov 19, 2005
245
نام
علی پاشایی
خوب بعد از مدتها و حالا کنسول های نسل بعد

فیفا 08 عرضه شد من هم به صورت غیر قانونی نسخه ای تهیه کردم و این بازی را تجربه کردم.
خدای من: خدای من : خدای من چه زمانی فیفا عوض خواهد شد چه زمانی این بازی ورزشی پر سابقه
تغییر خواهد کرد چه زمانی چه زمانی بدون تردید میگویم 08 همان 2003 است.

بر حسب اتفاق دموی قابل بازی پرو 2008 به دستم افتاد و آن را یا تردید روی سیستم قدیمی خود ( که روزگاری ابر رایانه ای بود ) نصب کردم . تردید برای چه برای اینکه شنیده بودم این بازی از شیدر 3 استفاده میکند و کارت من هم که.......
بازی نصب شد و وارد صفحه ستینگ شدم و با خوشحالی متوجه شدم که کونامی ما را فراموش نکرده
اما بازی هم کندی
وارد بازی که شدم ( از منوها صرف نظر میکنم) با برترین بازی ورزشی فوتبال تا آن لحظه روبرو شدم.

فکر نمی کنم نیاز به توضیح بیشتر باشد.

FanboyMGS

کاربر سایت
Oct 6, 2007
60
نمیخواد زیاد علمیش کنی و بپیچونیش
دوربین سوکر
گیم پلی سوکر
زیبایی و سختی بازی سوکر
راحتی منو و را حت کارکردن سوکر
سیستم و ....... سوکر
آقا این سوکر 8 کی واسه ps2 میاد؟مردیم