Nintendo Switch Hack

Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,414
VBliYDB.png

کاستوم فرم ویر ReiNX با قالبت اجرای بازی های کپی منتشر شده
همچنین پچ های اون در Hekate CTCaer هم قابل استفادست
با استفاده از پچ ها شما می تونید بازی های کپی با فرمت NSP رو از طریق Dev Menu یا tinfoil نصب کنید و اجرا کنید
فعلا راهی برای اجرای و یا تبدیل فایل های XCI نیست و این فایل ها فقط با SX OS قابل اجرا هستند اما تمامی بازی ها با پسوند XCI، نسخه NSP هم دارند

816.png

CFW ساخته Team Xecuter به نام SX OS در حال حاضر آسان ترین روش هک کنسول سویچ هست
این CFW قابلیت اجرای هر دو فرمت NSP و XCI را داراست و یک منو کاربر پسند برای لود بازی ها فراهم می کنه
این CFW برای اجرای بازی های کپی نیاز به خرید و فعال سازی لایسنس داره

816.png
در حال حاضر کنسول سویچ با سیستم عامل SX OS ساخته Team Xecuter هک می شه
این سیستم عامل نیاز در واقع یک CFW هست و نیاز به خرید لایسنس برای اجرای بازی کپی داره
شما با اجرای SX OS می تونید از Homebrew به صورت رایگان استفاده کنید اما برای اجرای بازی های کپی، از شما در خواست لایسنس می کنه
SX OS تا آخرین فرم ویر که 5.1.0 هست رو پشتیبانی می کنه
روش اجرای اون با متد RCM هست و در صورت خاموش و روشن شدن کنسول یاید مجددا پی لود به کنسول برای اجرای CFW ارسال بشه که این کار نیاز به یک گوشی اندرویدی و یا PC داره، اما در حالت Sleep اتفاقی نمی افته و CFW بر روی کنسول می مونه
CFW در واقع بازی های فیزیکی رو شبیه سازی می کنه و کنسول بعد از لود بازی، اون رو به عنوان کارتریج فیزیکی می شناسه و در نتیجه فعلا امکان اجرای بازی هایی که فقط به صورت دیجیتالی بر روی eShop عرضه می شن رو نداره، همچنین فعلا امکان اجرای DLC ها نیز نیست
کنسول هایی که از این CFW استفاده کردند عمدتا بن شدن پس توصیه می شه کنسول خودتون رو آفلاین نگه دارید

حتما قبل و یا بعد از هک با این روش از Nand و پارتیشن های Boot اتون Backup داشته باشید:
Backup رو اگر قبل از هک بگیرید به مراتب بهتر هست
در ضمن اگر Auto-RCM رو فعال کردید، غیر فعالش کنید و بعد Backup بگیرید
پی لود Hekate CTCaer رو به کنسول ارسال کنید و ابتدا از Nand به صورت Raw و سپس از Boot پارتیشن ها Backup بگیرید
CTCaer/hekate

حتما اگر کارت MicroSD تا به حال توی کنسولتون نزاشتید، قبل از هک بزارید تا آپدیت SDXC/EXFAT رو دانلود کنه.
این آپدیت ربطی به آپدیت فرم ویر نداره و یک آپدیت جداگانه هست

روش دیگر برای اجرای بازی کپی متد LayeredFS هست که بر مبنای Atmosphere هست اما به دلیل این که این متد در حالت Pre-Alpha قرار داره و مشکلات بسیار زیادی داره فعلا توصیه نمی شه، بن شدن با این روش هم 100% ای هست
توضیحات این روش:
Nintendo Switch Hack

CFW اه Atmosphere هم کماکان در حال توسعه هست، البته این CFW به خودی خود بازی های کپی رو اجرا نمی کنه و بعد از ریلیز نهایی اون شخصی باید پیدا بشه و تغییراتی روی اون انجام بده و یک Backup Loader/Installer برای اون بنویسه
Atmosphere قراره اوایل تابستان عرضه بشه اما مدت بسیار زیادی هست که تیم توسعه دهنده اون صحبتی در مورد تاریخ عرضه نکردند

ReiNX فرم ویری هست که توسط Reisyukaku در حال توسعه هست و در Github در دسترس عموم قرار گرفته، در حال حاضر این CFW امکان اجرای بازی های کپی رو ندارد

سرانجام بعد از گذشت کمتر از 1 سال و 2 ماه از عرضه کنسول Nintendo Switch، این کنسول به هک شد
آسیب پذیری ای که اکنون باعث هک این کنسول شده، موجود در Bootrom چیپ Tegra X1 که SoC اصلی کنسول می باشد وجود دارد و این آسیب پذیری بدون تغییر سخت افزاری غیر قابل برطرف کردن هست، در نتیجه تمامی کنسول های عرضه شده حتی با آخرین فرم ویر (که اکنون 5.0.2 هست)، آسیب پذیر هستند. این آسیب پذیری با نام Fusee Gelee شناخته می شه

به صورت خلاصه آسیب پذیری به این صورت هست:
در مستندات Tegra X1 اومده که شما می تونید با استفاده از فشردن دو کلید، وارد RCM بشید (RCM، مود ریکاوری از طریق USB هست). از اونجایی که کنسول نینتندو سویچ هم از چیپ Tegra X1 بدون هیچ تغییری بهره می بره، بدیهیه که این امکان در کنسول نینتندو سویچ هم قراهم باشه.
در حالت کلی، وارد شدن به RCM کاری از پیش نمی بره چرا که در این حالت هم فقط کد هایی که توسط نینتندو مورد تایید هستند (Sign شدن) اجرا می شن اما یک آسیب پذیری در Bootrom خود جیپ Tegra X1 قرار داره که به هکر امکان این رو می ده که کد های تایید نشده توسط نینتندو رو روی کنسول اجرا کنه.
اتفاقی که افتاد این بود که کد Bootrom لیک شد، بعد از لیک شدن Bootrom تیم Fail0verflow راه ورود به RCM رو منتشر کرد.، بعد از اون تیم ReSwitched از آسیب پذیری موجود در Bootrom بهره برد و Fusee Launcher رو عرضه کرد. در نتجه با ورود به RCM، لانچر Fusee به اجرا در می اومد و یک نمونه کد رو به اجرا در می آورد.
oB6dIzm.png

تیم Fail0verflow هم که مدت هاست از آین آسیب پذیری خبر داره و به صورت کامل اون رو پیاده سازی کرده، ShofEL2 و نسخه ای از لینوکس رو برای اجرا بر روی Switch منتشر کرد.
تمامی این اتفاقات در 24 ساعت اتفاق افتاد :D
باری ورود به RCM، لازم هست که دو پین بر روی Joy-Con سمت راست به هم اتصال داده بشن یا از روی برد Joy-Con به هم لحیم بشن
Red_to_Green_7_0.png

بعد از باید کنسول خاموش بشه، با PC وصل بشه و سپس دکمه Volume Up نگه داشته بشه تا کنسول وارد RCM بشه. در زمان ورود به RCM صفحه سیاه هست و شما چیزی نمی بینید و فقط بعد از ارتباط با PC و اجرای اکسپلویت، پیلود دمو و یا لینوکس به نمایش در میان.
البته نکته ای که هست، اتصال پین های متفاوت در Fusee Launcher و اکسپلویت تیم Fail0verflow که با اسم U-Launcher شناخته می شه هست که دلیل این موضوع هنوز مشخص نیست، پین 10 در هر دو مشترکه اما پین 9 در اکسپلویت Fail0verflow کار نمی کنه و به جای اون از پین 7 یا 1 استفاده می شه.

در حال حاضر کاستوم فرم ویری به نام Atmosphère در حال توسعه هست که انتظار می ره اوایل تابستان عرضه بشه.

سوالات متداول:
1- آیا تمامی فرم ویر ها آسیب پذیرند؟ بله، به طور کل آسیب پذیری ربطی به فرم ویر نداره و فارق از این که شما روی چه فرم ویری هستید کار می کنه
2- آیا تمامی کنسول ها آسیب پیذیرند؟ خیر، احتمایل می ره اخیرا کنسول هایی با Revision جدید وارد بازار شده باشن که چیپ Tegra X1 در اون ها دستکاری شده و آسیب پذیری در Bootrom اون ها برطرف شده. از اونجایی که نینتندو سعی در مخفی کردن پارت نامبر کنسول های جدید داره و سریال نامبر کنسول های جدید در قالب کنسول های قدیمی عرضه می شن، البته هیچ مورد تایید شده ای تا به حال رویت نشده اما بهتر هست هرچه زودتر اقدام به خرید کنسول کنید چرا که اثرات پردازنده جدید در فرم ویر 5.0 رویت شده
3- آیا امکان بریک شدن کنسول هست؟ در حال حاضر خیر، فقط باید در استفاده از کابل USB-C نهایت دقت رو به عمل بیارید چرا که کابل هایی که فاقد مقاومت 56 اهم هستند، باعث بریک شدن کنسول می شن. این مورد ربطی به هک نداره و به صورت کلی در مورد کنسول نینتندو سویچ صدق می کنه، بهتر هست از کابل موجود در جعبه کنترلر Pro برای اتصال کنسول به PC استفاده کنید
4- آیا می تونم بازی کپی اجرا کنم؟ فعلا خیر، به زودی

پست آپدیت می شه

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,423
نام
Ali
چون هدفم فقط بازی ماریو ها مثل اودیسه و ماریو ۳دی ورلد و الکس کیدد
کارتریج ها کلونی چیزی نیومده ارزون در بیاد؟

دسته سیم دار وصل میشه بهش؟ چنده ؟

کارتریج هکی و کلون و غیره نداره و بازیهاش میتونی شریکی بصورت دیجیتالی بخری ارزونتر در بیاد یا دونه ای کارتریج بخری تموم کنی بفروشی بازیهای بعدی بخری.
دسته سیم دار هست سرچ کنی تو گوگل زیاده سایتهای ایرانی یا میتونی دانگل بخری و بسته به دانگل دسته های ps4 و xbox و غیره حالا بسته به دانگل بصورت بی سیم یا سیمی بازی کنی و همون دانگل هم سرچ کنی زیاده برای فروش.

hamidrezas

کاربر سایت
Oct 19, 2012
78
سلام خدمت دوستان عزیزم به خصوص آقا alitriple عزیز که تو تالار نینتندو به صورت فعال همیشه هستش و راهنمایی هاشون کمک بزرگیه برای ماها. نمیدونم من رو یادتون میاد یا نه ولی حدود یکو نیم سال پیش بود فکر میکنم برای هک کنسولم اقدام کردم و انقدر ناشی بودم که با هزار بدبختی بعد ۲۴ ساعت تلاش مداوم تونستم کنسولم رو هک کنم :)) (هروقت هم که کنسولم رو میبینم برای دوستانی که کمکم کردن دعا میکنم و میگم خدا خیرشون بده🌹)
بعد مدت ها بالاخره وقتم ازاد شد و تصمیم گرفتم هک کنسولم رو اپدیت کنم و رو هکش رو ببرم رو اخرین ورژنی که موجوده (نمیدونم چنده)
کنسولم الان روی ۱۰.۰.۲ هستش با هک اتمسفر (current version: 10.0.2|AMS 0.12.0|s)
ممنون میشم راهنماییم کنین که چطور هکش رو اپدیت کنم (اطلاعاتم خیلی پایینه از هک اگر به صورت مبتدی و مرحله به مرحله بگین یک دنیا ممنون میشم ازتون. مثلا اخرین ورژن قابل هک سوییچ چیه و اخرین اتمسفر ورژنش چیه و از کجا چیارو باید دانلود کنم و چجوری بریزم و چجوری هک کنم و سیگ پچارو بگیرم و ...) 🌹

و اینکه اگر قابلیت یا موضوع مهمی اومده در رابطه با هک که باید توجهم بهش باشه هم ممنون میشم بگین (مثل وجود مشکل رو ورژن جدید و نرفتن به ورژن های جدید، یا سیمولیتور بازی های ps2 و 3ds و ...)

-----------
اپدیت:
من الان سرچ میکردم مثل اینکه ۲ هفته پیش فریمور ورژن ۱۳ با قابلیت پشتیبانی از هدفون های بلوتوثی منتشر شده، این نسخه هکش اومده و تست شده هستش؟ نسخه های جدید تاثیری تو هک کنسول های قدیمی که از طریق حفره روی چیپ هک میشن که نداره؟ مثلا ناپایدار کنه و مشکلاتی داشته باشه؟

آخرین ویرایش:

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
827
نام
سید محمد حسین
سلام خدمت دوستان عزیزم به خصوص آقا alitriple عزیز که تو تالار نینتندو به صورت فعال همیشه هستش و راهنمایی هاشون کمک بزرگیه برای ماها. نمیدونم من رو یادتون میاد یا نه ولی حدود یکو نیم سال پیش بود فکر میکنم برای هک کنسولم اقدام کردم و انقدر ناشی بودم که با هزار بدبختی بعد ۲۴ ساعت تلاش مداوم تونستم کنسولم رو هک کنم :)) (هروقت هم که کنسولم رو میبینم برای دوستانی که کمکم کردن دعا میکنم و میگم خدا خیرشون بده🌹)
بعد مدت ها بالاخره وقتم ازاد شد و تصمیم گرفتم هک کنسولم رو اپدیت کنم و رو هکش رو ببرم رو اخرین ورژنی که موجوده (نمیدونم چنده)
ممنون میشم راهنماییم کنین که چطور هکش رو اپدیت کنم (اطلاعاتم خیلی پایینه از هک اگر به صورت مبتدی و مرحله به مرحله بگین یک دنیا ممنون میشم ازتون. مثلا اخرین ورژن قابل هک سوییچ چیه و اخرین اتمسفر ورژنش چیه و از کجا چیارو باید دانلود کنم و چجوری بریزم و چجوری هک کنم و سیگ پچارو بگیرم و ...) 🌹

و اینکه اگر قابلیت یا موضوع مهمی اومده در رابطه با هک که باید توجهم بهش باشه هم ممنون میشم بگین (مثل وجود مشکل رو ورژن جدید و نرفتن به ورژن های جدید، یا سیمولیتور بازی های ps2 و 3ds و ...)

-----------
اپدیت:
من الان سرچ میکردم مثل اینکه ۲ هفته پیش فریمور ورژن ۱۳ با قابلیت پشتیبانی از هدفون های بلوتوثی منتشر شده، این نسخه هکش اومده و تست شده هستش؟ نسخه های جدید تاثیری تو هک کنسول های قدیمی که از طریق حفره روی چیپ هک میشن که نداره؟ مثلا ناپایدار کنه و مشکلاتی داشته باشه؟
در رابطه با سوال اخرت من خودم اخرین ورژن اتمسفر که با ۱۳ همخونی داره را ریختم کاملا پایدار و بدون مشکل کار میکنه خیالت راحت

• Like
Reactions: hamidrezas

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,423
نام
Ali

-----------
اپدیت:

درود
اگه اموزش Daybreak یه نگاه همیشه بندازی همه چی تقریبا دستت میاد و برای اپدیت از همون اموزش Daybreak استفاده کن و تا فریمور 13.0.0 قابل هک هست و یه پک اتمسفر هست همون اول من همیشه اینو سعی میکنم اپدیت کنم با برنامه های ضروری و کافیه همون بریزی و پیلودی که گفتم بزنی به راحتی بالا میاد دستگاه و بعد ریختن پک هک با همون اموزش Daybreak اپدیت کن راحت به فریمور 13.0.0.

برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX

مشکلی هم فریمور اخر نداره و کاملا استیبل هست خصوصا همون پک مال من بریزی و اگه برنامه ای هم خود قدیمی داری و میخوای به پک اضاف کنی و کار نداد باید ورژن اخرش بگردی تو نت و اپدیت کنی.

قابلیت چندان مهمی نیومده جز همونی که خودت گفتی پشتیبانی از هدست بلوتوث هست و امولاتور نسبتا جدیدی هم نیومده 3ds ولی خیلی وقته توسط retroarch یه core اومده بهش اضاف میکنی اجرا میکنه ولی چندان استیبل نیست هنوز.

در مورد سوییچهایی هم که با چیپ هک میشن من چیزی نشنیدم که مشکلی باشه بابت اپدیت.

hamidrezas

کاربر سایت
Oct 19, 2012
78
درود
اگه اموزش Daybreak یه نگاه همیشه بندازی همه چی تقریبا دستت میاد و برای اپدیت از همون اموزش Daybreak استفاده کن و تا فریمور 13.0.0 قابل هک هست و یه پک اتمسفر هست همون اول من همیشه اینو سعی میکنم اپدیت کنم با برنامه های ضروری و کافیه همون بریزی و پیلودی که گفتم بزنی به راحتی بالا میاد دستگاه و بعد ریختن پک هک با همون اموزش Daybreak اپدیت کن راحت به فریمور 13.0.0.

برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX

مشکلی هم فریمور اخر نداره و کاملا استیبل هست خصوصا همون پک مال من بریزی و اگه برنامه ای هم خود قدیمی داری و میخوای به پک اضاف کنی و کار نداد باید ورژن اخرش بگردی تو نت و اپدیت کنی.

قابلیت چندان مهمی نیومده جز همونی که خودت گفتی پشتیبانی از هدست بلوتوث هست و امولاتور نسبتا جدیدی هم نیومده 3ds ولی خیلی وقته توسط retroarch یه core اومده بهش اضاف میکنی اجرا میکنه ولی چندان استیبل نیست هنوز.

دستت درد نکنه یک دنیا ممنون🌹 الان که خوندم یه چیزایی از هکش یادم اومد :)) درواقع تنها کاری که باید بکنم اینه که فریمویر رو دانلود کنم و بریزم تو مموری و با دی بریک از داخل سوییچ بزنم تا اپدیت بشه. برای سیگ پچ و ... هم میتونم از اون پکی که شما قرار دادی استفاده کنم:-bd

hamidrezas

کاربر سایت
Oct 19, 2012
78
درود

من مراحل رو انجام دادم، ولی زمانی که fusee.bin رو اینجکت میکنم بعد از نمایش لوگوی اتمسفر صفحه سیاه میمونه و کنسول بالا نمیاد.(هم با پک هک شما امتحان کردم و هم با پک هک اتمسفر که دانلود کردم از گیت هاب). میدونین مشکلش چجوری حل میشه؟

------
اپدیت:
درست شد. اشتباهم رو اینجا مینویسم که اگر کسی مثل من این مشکل رو داشت راه حلش رو بخونه. اشتباهی که کردم این بود که با tegra rcm gui اول hekate-ctcaer-5.2.1 رو اینجکت میکردم و از داخل کنسول روی fusee.bin میزدم. ولی وقتی از tegra rcm gui مستقیم fusee.bin رو اجرا کردم کنسول بالا اومد و درست شد. یکمی با لیتیوم مشکل دارم که دارم ور میرم باهاش اگر در نهایت مشکلم حل نشد دوباره مزاحم دوستان میشم 🌹 ممنون از همگی به خصوص alitriple عزیز.

آخرین ویرایش:

EBLLIS

کاربر سایت
Dec 12, 2011
266
نام
Pej-MAN
سلام ووعرض ادب
کمک کنید لطفا!من بعد اپدیت به ۱۳ با برنامه derek و نصب hb menu و tinfoil 13 و اضافه کردن پلاگین دسته mission دستگاه رو روستارت کردم بالا نیومد حتی رو rcm هم نمیرفت ,چند ثانیه نگه داشتم پاور رو,بعد امتحان کردم پیلود انجیکشن سبز شد,الان پیلود میزنم اکی میشه دستگاه روشن میشه لوگو اتمسفر هم میاد ولی بعدش تصویر سیاه میشه,رو این حالت پیلود نمیخوره و قرمزه انجکشن,پاور رو میگیرم چند ثانیه تا پیلود سبز میشه ولی داستان قبلی بازم تصویر سیاهه

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,423
نام
Ali
سلام ووعرض ادب
کمک کنید لطفا!من بعد اپدیت به ۱۳ با برنامه derek و نصب hb menu و tinfoil 13 و اضافه کردن پلاگین دسته mission دستگاه رو روستارت کردم بالا نیومد حتی رو rcm هم نمیرفت ,چند ثانیه نگه داشتم پاور رو,بعد امتحان کردم پیلود انجیکشن سبز شد,الان پیلود میزنم اکی میشه دستگاه روشن میشه لوگو اتمسفر هم میاد ولی بعدش تصویر سیاه میشه,رو این حالت پیلود نمیخوره و قرمزه انجکشن,پاور رو میگیرم چند ثانیه تا پیلود سبز میشه ولی داستان قبلی بازم تصویر سیاهه

سلام
پلاگین دسته رو حذف کن ورژن جدید بریز حل میشه و همیشه دقت کن اخرین ورژن برنامه ها بگیری مال هر اموزش که میخونی و هر فریمور که میری بالا این یکی ممکنه از کار بیفته و باید اپدیت بشه همیشه.

اخرین ورژن MissionControl

EBLLIS

کاربر سایت
Dec 12, 2011
266
نام
Pej-MAN
سلام
پلاگین دسته رو حذف کن ورژن جدید بریز حل میشه و همیشه دقت کن اخرین ورژن برنامه ها بگیری مال هر اموزش که میخونی و هر فریمور که میری بالا این یکی ممکنه از کار بیفته و باید اپدیت بشه همیشه.

دقیقا همین کارو کردم اکی شد دمت گرم داش گلم

hamidrezas

کاربر سایت
Oct 19, 2012
78
دوستان من نتونستم مشکلم رو با لیتیوم درست کنم (به فریمور ۱۳ و اتمسفر ۱.۱.۱ اپدیت کردم). وقتی روی لیتیوم میزنم این ارور رو میده:
failed to list users. error code 01E40000
و بعد از لیتیوم خارج میشه. اخرین ورژنش رو هم جداگانه دانلود کردم و نصب کردم ولی باز همین ارور رو میده. ممنون میشم راهنماییم کنین🙏

EBLLIS

کاربر سایت
Dec 12, 2011
266
نام
Pej-MAN
دوستان من نتونستم مشکلم رو با لیتیوم درست کنم (به فریمور ۱۳ و اتمسفر ۱.۱.۱ اپدیت کردم). وقتی روی لیتیوم میزنم این ارور رو میده:
و بعد از لیتیوم خارج میشه. اخرین ورژنش رو هم جداگانه دانلود کردم و نصب کردم ولی باز همین ارور رو میده. ممنون میشم راهنماییم کنین🙏
سلام داش
با tinfoil کار کن بهتره

EBLLIS

کاربر سایت
Dec 12, 2011
266
نام
Pej-MAN
سلام

دسته ایکس باکس جواب نمیده هم رو sys con هم رو mission علی جان راه حل?

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,423
نام
Ali

سلام
شما اول مطمئن شو برنامه رو بصورت فول رم اجرا میکنی یعنی با گرفتن دکمه R و تاچ کردن روی یک بازی به دلخواه که میره قسمت برنامه ها و اینکه این پست بخون خصوصا قسمت اخرش و سعی کن همه برنامه ها به روز کنی یکبار و اخرین ورژن بگیر خصوصا nut و من خودم روی اتمسفر 1.1.1 و فریمور 13.0.0 با لیتیوم و tinfiol اخرین ورژن و nut اخرین ورژن دارم استفاده میکنم مشکلی هم نیست و یکبار همه چی به روز کن حتی درایور و غیره و همه چی تو همون پست که گفتم توضیح دادم و ورژنهای nut پایینتر هم هست تست کن.(یه نکته هم بگم فولدر لیتیوم یا tinfiol هر چی توشه پاک کن از نو بریز همه چی و فایلهای جدید نریز روی قبلیها و کد ساین نصب بازی هم فعال کن که همون کد معروف کونامی هست قبلا گذاشتم تو اموزشها)

دسته ایکس باکس جواب نمیده هم رو sys con هم رو mission علی جان راه حل?

sys con هم اپدیت کن و سعی کن دسته رو از اول ریست کنی باز بشناسونی.

اخرین ورژن sys con

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر