Nintendo Switch Hack

Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,414
VBliYDB.png

کاستوم فرم ویر ReiNX با قالبت اجرای بازی های کپی منتشر شده
همچنین پچ های اون در Hekate CTCaer هم قابل استفادست
با استفاده از پچ ها شما می تونید بازی های کپی با فرمت NSP رو از طریق Dev Menu یا tinfoil نصب کنید و اجرا کنید
فعلا راهی برای اجرای و یا تبدیل فایل های XCI نیست و این فایل ها فقط با SX OS قابل اجرا هستند اما تمامی بازی ها با پسوند XCI، نسخه NSP هم دارند

816.png

CFW ساخته Team Xecuter به نام SX OS در حال حاضر آسان ترین روش هک کنسول سویچ هست
این CFW قابلیت اجرای هر دو فرمت NSP و XCI را داراست و یک منو کاربر پسند برای لود بازی ها فراهم می کنه
این CFW برای اجرای بازی های کپی نیاز به خرید و فعال سازی لایسنس داره

816.png
در حال حاضر کنسول سویچ با سیستم عامل SX OS ساخته Team Xecuter هک می شه
این سیستم عامل نیاز در واقع یک CFW هست و نیاز به خرید لایسنس برای اجرای بازی کپی داره
شما با اجرای SX OS می تونید از Homebrew به صورت رایگان استفاده کنید اما برای اجرای بازی های کپی، از شما در خواست لایسنس می کنه
SX OS تا آخرین فرم ویر که 5.1.0 هست رو پشتیبانی می کنه
روش اجرای اون با متد RCM هست و در صورت خاموش و روشن شدن کنسول یاید مجددا پی لود به کنسول برای اجرای CFW ارسال بشه که این کار نیاز به یک گوشی اندرویدی و یا PC داره، اما در حالت Sleep اتفاقی نمی افته و CFW بر روی کنسول می مونه
CFW در واقع بازی های فیزیکی رو شبیه سازی می کنه و کنسول بعد از لود بازی، اون رو به عنوان کارتریج فیزیکی می شناسه و در نتیجه فعلا امکان اجرای بازی هایی که فقط به صورت دیجیتالی بر روی eShop عرضه می شن رو نداره، همچنین فعلا امکان اجرای DLC ها نیز نیست
کنسول هایی که از این CFW استفاده کردند عمدتا بن شدن پس توصیه می شه کنسول خودتون رو آفلاین نگه دارید

حتما قبل و یا بعد از هک با این روش از Nand و پارتیشن های Boot اتون Backup داشته باشید:
Backup رو اگر قبل از هک بگیرید به مراتب بهتر هست
در ضمن اگر Auto-RCM رو فعال کردید، غیر فعالش کنید و بعد Backup بگیرید
پی لود Hekate CTCaer رو به کنسول ارسال کنید و ابتدا از Nand به صورت Raw و سپس از Boot پارتیشن ها Backup بگیرید
CTCaer/hekate

حتما اگر کارت MicroSD تا به حال توی کنسولتون نزاشتید، قبل از هک بزارید تا آپدیت SDXC/EXFAT رو دانلود کنه.
این آپدیت ربطی به آپدیت فرم ویر نداره و یک آپدیت جداگانه هست

روش دیگر برای اجرای بازی کپی متد LayeredFS هست که بر مبنای Atmosphere هست اما به دلیل این که این متد در حالت Pre-Alpha قرار داره و مشکلات بسیار زیادی داره فعلا توصیه نمی شه، بن شدن با این روش هم 100% ای هست
توضیحات این روش:
Nintendo Switch Hack

CFW اه Atmosphere هم کماکان در حال توسعه هست، البته این CFW به خودی خود بازی های کپی رو اجرا نمی کنه و بعد از ریلیز نهایی اون شخصی باید پیدا بشه و تغییراتی روی اون انجام بده و یک Backup Loader/Installer برای اون بنویسه
Atmosphere قراره اوایل تابستان عرضه بشه اما مدت بسیار زیادی هست که تیم توسعه دهنده اون صحبتی در مورد تاریخ عرضه نکردند

ReiNX فرم ویری هست که توسط Reisyukaku در حال توسعه هست و در Github در دسترس عموم قرار گرفته، در حال حاضر این CFW امکان اجرای بازی های کپی رو ندارد

سرانجام بعد از گذشت کمتر از 1 سال و 2 ماه از عرضه کنسول Nintendo Switch، این کنسول به هک شد
آسیب پذیری ای که اکنون باعث هک این کنسول شده، موجود در Bootrom چیپ Tegra X1 که SoC اصلی کنسول می باشد وجود دارد و این آسیب پذیری بدون تغییر سخت افزاری غیر قابل برطرف کردن هست، در نتیجه تمامی کنسول های عرضه شده حتی با آخرین فرم ویر (که اکنون 5.0.2 هست)، آسیب پذیر هستند. این آسیب پذیری با نام Fusee Gelee شناخته می شه

به صورت خلاصه آسیب پذیری به این صورت هست:
در مستندات Tegra X1 اومده که شما می تونید با استفاده از فشردن دو کلید، وارد RCM بشید (RCM، مود ریکاوری از طریق USB هست). از اونجایی که کنسول نینتندو سویچ هم از چیپ Tegra X1 بدون هیچ تغییری بهره می بره، بدیهیه که این امکان در کنسول نینتندو سویچ هم قراهم باشه.
در حالت کلی، وارد شدن به RCM کاری از پیش نمی بره چرا که در این حالت هم فقط کد هایی که توسط نینتندو مورد تایید هستند (Sign شدن) اجرا می شن اما یک آسیب پذیری در Bootrom خود جیپ Tegra X1 قرار داره که به هکر امکان این رو می ده که کد های تایید نشده توسط نینتندو رو روی کنسول اجرا کنه.
اتفاقی که افتاد این بود که کد Bootrom لیک شد، بعد از لیک شدن Bootrom تیم Fail0verflow راه ورود به RCM رو منتشر کرد.، بعد از اون تیم ReSwitched از آسیب پذیری موجود در Bootrom بهره برد و Fusee Launcher رو عرضه کرد. در نتجه با ورود به RCM، لانچر Fusee به اجرا در می اومد و یک نمونه کد رو به اجرا در می آورد.
oB6dIzm.png

تیم Fail0verflow هم که مدت هاست از آین آسیب پذیری خبر داره و به صورت کامل اون رو پیاده سازی کرده، ShofEL2 و نسخه ای از لینوکس رو برای اجرا بر روی Switch منتشر کرد.
تمامی این اتفاقات در 24 ساعت اتفاق افتاد :D
باری ورود به RCM، لازم هست که دو پین بر روی Joy-Con سمت راست به هم اتصال داده بشن یا از روی برد Joy-Con به هم لحیم بشن
Red_to_Green_7_0.png

بعد از باید کنسول خاموش بشه، با PC وصل بشه و سپس دکمه Volume Up نگه داشته بشه تا کنسول وارد RCM بشه. در زمان ورود به RCM صفحه سیاه هست و شما چیزی نمی بینید و فقط بعد از ارتباط با PC و اجرای اکسپلویت، پیلود دمو و یا لینوکس به نمایش در میان.
البته نکته ای که هست، اتصال پین های متفاوت در Fusee Launcher و اکسپلویت تیم Fail0verflow که با اسم U-Launcher شناخته می شه هست که دلیل این موضوع هنوز مشخص نیست، پین 10 در هر دو مشترکه اما پین 9 در اکسپلویت Fail0verflow کار نمی کنه و به جای اون از پین 7 یا 1 استفاده می شه.

در حال حاضر کاستوم فرم ویری به نام Atmosphère در حال توسعه هست که انتظار می ره اوایل تابستان عرضه بشه.

سوالات متداول:
1- آیا تمامی فرم ویر ها آسیب پذیرند؟ بله، به طور کل آسیب پذیری ربطی به فرم ویر نداره و فارق از این که شما روی چه فرم ویری هستید کار می کنه
2- آیا تمامی کنسول ها آسیب پیذیرند؟ خیر، احتمایل می ره اخیرا کنسول هایی با Revision جدید وارد بازار شده باشن که چیپ Tegra X1 در اون ها دستکاری شده و آسیب پذیری در Bootrom اون ها برطرف شده. از اونجایی که نینتندو سعی در مخفی کردن پارت نامبر کنسول های جدید داره و سریال نامبر کنسول های جدید در قالب کنسول های قدیمی عرضه می شن، البته هیچ مورد تایید شده ای تا به حال رویت نشده اما بهتر هست هرچه زودتر اقدام به خرید کنسول کنید چرا که اثرات پردازنده جدید در فرم ویر 5.0 رویت شده
3- آیا امکان بریک شدن کنسول هست؟ در حال حاضر خیر، فقط باید در استفاده از کابل USB-C نهایت دقت رو به عمل بیارید چرا که کابل هایی که فاقد مقاومت 56 اهم هستند، باعث بریک شدن کنسول می شن. این مورد ربطی به هک نداره و به صورت کلی در مورد کنسول نینتندو سویچ صدق می کنه، بهتر هست از کابل موجود در جعبه کنترلر Pro برای اتصال کنسول به PC استفاده کنید
4- آیا می تونم بازی کپی اجرا کنم؟ فعلا خیر، به زودی

پست آپدیت می شه

آخرین ویرایش:

Mohsenjalayeri

کاربر سایت
Apr 8, 2018
153
گفتم بالا نیاد یعنی xfat اپدیتش نیست و یا باید خودت انجام بدی که اموزش اپدیت تو بخش هست یا بدی بیرون انجام بدن و اگرم نمیخوای همون شما روش نصب از طریق pc رو با Goldleaf.nro و Goldtree تنها گزینته.
داداش میشه لینکشو آموزش بفرستی همین جا ممنون

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
سلام. چندتا نکته برای دوستان عزیز که دارن توی این تاپیک بدون هیچ چشم‌داشتی کمک می‌کنن.
1. به نظرم یه تاپیک جدا بزنین به اسم تمام سوالات درباره‌ی هک سوییچ + نکات مهم+ ترفند‌ها+ باید‌ها و نباید‌ها و ... و توی اون تاپیک تمام مطالبی که توی این 109 صفحه بوده رو جمع کنین و تاپیک رو قفل کنین. چون الان من می‌بینم دوستان موردی جواب می‌دن و بعضی از کاربر‌ها که مشخصاً معنای انجمن رو با چت تلگرام اشتباه گرفتن، دارن هی تک تک سوال می‌پرسن و اون دوستان هم البته با بزرگواری جواب می‌دن، اما با وجود یک تاپیک مرجع دیگه هربار که کسی سوال‌های عادی می‌پرسه، با دادن یک لینک می‌شه موضوع رو حل کرد که شاهد این چندین پست قبلی نباشیم و البته برای یه فرد تازه وارد نیازی نباشه که 109 صفحه رو زیر رو رو کنه تا به جوابش برسه.

2. اما نکته دوم یه موضوعی هست که خودم باهاش روبرو شدم و خواستم به بچه‌ها هشدار بدم.
من دیروز داشتم با gold leaf کار می‌کردم و بخش‌ها مختلفش رو برسی می‌کردم که دیدم مثل اینکه می‌شه حافظه‌ی کنسول رو از طریق اون هم مدیریت کرد. خب من می‌خواستم چندتا بازی رو پاک کنم و از ناآگاهی با همون GOLD LEAF بازی‌ها رو delete کردم. حالا نکته اینجاست که با این کار بازی فقط از لیست بازی‌ها حذف می‌شه، ولی فضایی باز نمی‌شه عملاً شما دیگه راهی جز پاک کردن کل بازی‌ها ندارین. برای همین از دیشب مموری رو داشتم جستجو می‌کردم تا ببینم دیتای اون بازی‌ها کجاست. تا اینکه به فولدر NINTENDO در SD کارت رسیدم که در زیر شاخه‌ی Content‌>>Registered دیتای بازی‌ها رو پیدا کردم. اما مشکل اینجاست که تمام دیتاها رمزنگاری شدن و شما عملاً نمی‌تونین بفهمین کدوم دیتا مال کدوم بازی‌ هست. توی اینترنت هم هرچی گشتم کسی راهی براش نداشت. بنابراین من می‌خواستم 50 گیگ فضا خالی کنم، ولی عملاً فقط اون بازی از لیست من حذف شده، اما هنوز روی مموری هست و متاسفانه نمی‌تونم هم پاکشون کنم، چون دوباره باید همه‌چیز رو از اول بریزم.
پس نکته آموزشی: به هیچ‌وجه از Gold Leaf برای پاک کردن بازی استفاده نکنین. همیشه از همون Setting کنسول و بخش Data management بازی‌ها رو Delete کنین
پ.ن: البته دوستان این تاپیک اگه راهی جز حدس زدن از روی حجم بازی بلد هستن، بگن تا من هم استفاده کنم.

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
سلام. چندتا نکته برای دوستان عزیز که دارن توی این تاپیک بدون هیچ چشم‌داشتی کمک می‌کنن.
1. به نظرم یه تاپیک جدا بزنین به اسم تمام سوالات درباره‌ی هک سوییچ + نکات مهم+ ترفند‌ها+ باید‌ها و نباید‌ها و ... و توی اون تاپیک تمام مطالبی که توی این 109 صفحه بوده رو جمع کنین و تاپیک رو قفل کنین. چون الان من می‌بینم دوستان موردی جواب می‌دن و بعضی از کاربر‌ها که مشخصاً معنای انجمن رو با چت تلگرام اشتباه گرفتن، دارن هی تک تک سوال می‌پرسن و اون دوستان هم البته با بزرگواری جواب می‌دن، اما با وجود یک تاپیک مرجع دیگه هربار که کسی سوال‌های عادی می‌پرسه، با دادن یک لینک می‌شه موضوع رو حل کرد که شاهد این چندین پست قبلی نباشیم و البته برای یه فرد تازه وارد نیازی نباشه که 109 صفحه رو زیر رو رو کنه تا به جوابش برسه.

2. اما نکته دوم یه موضوعی هست که خودم باهاش روبرو شدم و خواستم به بچه‌ها هشدار بدم.
من دیروز داشتم با gold leaf کار می‌کردم و بخش‌ها مختلفش رو برسی می‌کردم که دیدم مثل اینکه می‌شه حافظه‌ی کنسول رو از طریق اون هم مدیریت کرد. خب من می‌خواستم چندتا بازی رو پاک کنم و از ناآگاهی با همون GOLD LEAF بازی‌ها رو delete کردم. حالا نکته اینجاست که با این کار بازی فقط از لیست بازی‌ها حذف می‌شه، ولی فضایی باز نمی‌شه عملاً شما دیگه راهی جز پاک کردن کل بازی‌ها ندارین. برای همین از دیشب مموری رو داشتم جستجو می‌کردم تا ببینم دیتای اون بازی‌ها کجاست. تا اینکه به فولدر NINTENDO در SD کارت رسیدم که در زیر شاخه‌ی Content‌>>Registered دیتای بازی‌ها رو پیدا کردم. اما مشکل اینجاست که تمام دیتاها رمزنگاری شدن و شما عملاً نمی‌تونین بفهمین کدوم دیتا مال کدوم بازی‌ هست. توی اینترنت هم هرچی گشتم کسی راهی براش نداشت. بنابراین من می‌خواستم 50 گیگ فضا خالی کنم، ولی عملاً فقط اون بازی از لیست من حذف شده، اما هنوز روی مموری هست و متاسفانه نمی‌تونم هم پاکشون کنم، چون دوباره باید همه‌چیز رو از اول بریزم.
پس نکته آموزشی: به هیچ‌وجه از Gold Leaf برای پاک کردن بازی استفاده نکنین. همیشه از همون Setting کنسول و بخش Data management بازی‌ها رو Archive کنین که همون معنای پاک کردن رو داره.
پ.ن: البته دوستان این تاپیک اگه راهی جز حدس زدن از روی حجم بازی بلد هستن، بگن تا من هم استفاده کنم.

یه برنامه بکاب منیجر دست و پا شکسته سوییچ داره میتونست بازیهای فولدر نینتندو وقتی مموری رو به pc وصل میکردی بخونه ولی خیلی داغون و قدیمیه درست کار نمیده و لینکش میزارم شاید برات جواب داد و تنها راهی که من به ذهنم میرسه اینه بازیها رو از نو روی همون مموری یکی یکی نصب و پاک کنی و فضا رو هر دفه هم چک کن ببین حجم اضاف میشه یا نه و شما هم احتمالا با گلدالف رفتی تیکت ها رو پاک کردی و البته برای خودم هم پیش اومده از اینجور مشکلات چندبار مجبور شدم از نو همه چی رو نصب کنم.

https://github.com/gibaBR/Switch-Backup-Manager/files/2706248/Switch.Backup.Manager.1.2.1.zip

• Like
Reactions: GodFather

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
این لینک

این سایت بلز نمیکنه sdsetup
داداش بپا خرابکاری نکنی و من گفتم نمیتونی بده یه نفر که بلده و سایتش هم باز میشه باید صبر کنی تا بالا بیاد و اگه هم کلا برات باز نمیشه با فیلتر شکن برو و موقع دانلود فایل هم اگه برات دانلود نشد خصوصا با دانلود منیجر idm باید افزونه اون رو موقتا غیر فعال کنی و با خود مرورگر مثل کروم یا فایرفوکس یا اینترنت اکسپلورر دانلود کنی.

Mohsenjalayeri

کاربر سایت
Apr 8, 2018
153
داداش بپا خرابکاری نکنی و من گفتم نمیتونی بده یه نفر که بلده و سایتش هم باز میشه باید صبر کنی تا بالا بیاد و اگه هم کلا برات باز نمیشه با فیلتر شکن برو و موقع دانلود فایل هم اگه برات دانلود نشد خصوصا با دانلود منیجر idm باید افزونه اون رو موقتا غیر فعال کنی و با خود مرورگر مثل کروم یا فایرفوکس یا اینترنت اکسپلورر دانلود کنی.
فعلا که داداش همه مموری فرمت کردم داداش اگر امکانش هست شماره تلفنی تلگرام سروشی داری بده داداش چندتا سوال ازت دارم اگر امکانش هست همون نرم افزار یک جا آپلود کن برام دانلود کنم یا داخل تلگرام بفرست
Mohsen2ooاونا دوتا آخر صفر نیست داداش او هستش

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
فعلا که داداش همه مموری فرمت کردم داداش اگر امکانش هست شماره تلفنی تلگرام سروشی داری بده داداش چندتا سوال ازت دارم اگر امکانش هست همون نرم افزار یک جا آپلود کن برام دانلود کنم یا داخل تلگرام بفرست
Mohsen2ooاونا دوتا آخر صفر نیست داداش او هستش
داداش فعالیت من در حد همین فورمه هیچ چیز شخصیم هم در اختیار کسی قرار نمیدم و حتی پیام خصوصیم هم اینجا بستم و شما هم بده بیرون برات ردیف میکنن یا همون فایلهای قبلت که کپی کردی تو کامپیوتر دوباره مموری فرمت فت 32 کن و بریز داخلش و پیلود بزن دستگاه بالا میاد و دکمه پاورم یکبار بزن قبل پیلود زدن

• Like
Reactions: MadysoNx

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,188
نام
نیما
بابا من درک نمیکنم چرا انقدر سخت میکنید کار رو :))
کل مشکلاتون با دانلود یه فایل از sdsetup حل میشه دقیقا همههههه مشکلات این 5 صفحه اخیر :)):)) بنده خدا علی دهنش رو صاف کردین

• Like
Reactions: alitriple

Mohsenjalayeri

کاربر سایت
Apr 8, 2018
153
بابا من درک نمیکنم چرا انقدر سخت میکنید کار رو :))
کل مشکلاتون با دانلود یه فایل از sdsetup حل میشه دقیقا همههههه مشکلات این 5 صفحه اخیر :)):)) بنده خدا علی دهنش رو صاف کردین
شرمنده داداش خدایی تازه کنسول خریدم

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,188
نام
نیما
فایل های قبلی رو دارم امکانش هست فقط فرمت تغییر ندهم منظور روی همون ex fat باشه که دیتا بالای 4 گیگ انتقال داد
باو خب مال من هم رو exFat هستش فایلای 10000 گیگ هم نصب میشه روش :D فقط باید ورژن جدید تینفویل یا لیتیوم رو بریزید رو مموری کنسول و آپدیت آخری Atmosphere رو از sdsetup بگیرید اصلا اونجا یه گزینه داره میتونید همین تینفویل رو هم روی فایل دانلودی بگیرید اشتباه نکنم

Mohsenjalayeri

کاربر سایت
Apr 8, 2018
153
آقا علی یک پیشنهاد دارم با نرم افزار کامپیوتر برای شما شیر میکنم TeamViewer شما همونجا اینکار رو برام انجام میدهم هزینه شو هم پرداخت میکنم ممنون میشم کمک کنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر