Nintendo Switch Hack

Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,414
VBliYDB.png

کاستوم فرم ویر ReiNX با قالبت اجرای بازی های کپی منتشر شده
همچنین پچ های اون در Hekate CTCaer هم قابل استفادست
با استفاده از پچ ها شما می تونید بازی های کپی با فرمت NSP رو از طریق Dev Menu یا tinfoil نصب کنید و اجرا کنید
فعلا راهی برای اجرای و یا تبدیل فایل های XCI نیست و این فایل ها فقط با SX OS قابل اجرا هستند اما تمامی بازی ها با پسوند XCI، نسخه NSP هم دارند

816.png

CFW ساخته Team Xecuter به نام SX OS در حال حاضر آسان ترین روش هک کنسول سویچ هست
این CFW قابلیت اجرای هر دو فرمت NSP و XCI را داراست و یک منو کاربر پسند برای لود بازی ها فراهم می کنه
این CFW برای اجرای بازی های کپی نیاز به خرید و فعال سازی لایسنس داره

816.png
در حال حاضر کنسول سویچ با سیستم عامل SX OS ساخته Team Xecuter هک می شه
این سیستم عامل نیاز در واقع یک CFW هست و نیاز به خرید لایسنس برای اجرای بازی کپی داره
شما با اجرای SX OS می تونید از Homebrew به صورت رایگان استفاده کنید اما برای اجرای بازی های کپی، از شما در خواست لایسنس می کنه
SX OS تا آخرین فرم ویر که 5.1.0 هست رو پشتیبانی می کنه
روش اجرای اون با متد RCM هست و در صورت خاموش و روشن شدن کنسول یاید مجددا پی لود به کنسول برای اجرای CFW ارسال بشه که این کار نیاز به یک گوشی اندرویدی و یا PC داره، اما در حالت Sleep اتفاقی نمی افته و CFW بر روی کنسول می مونه
CFW در واقع بازی های فیزیکی رو شبیه سازی می کنه و کنسول بعد از لود بازی، اون رو به عنوان کارتریج فیزیکی می شناسه و در نتیجه فعلا امکان اجرای بازی هایی که فقط به صورت دیجیتالی بر روی eShop عرضه می شن رو نداره، همچنین فعلا امکان اجرای DLC ها نیز نیست
کنسول هایی که از این CFW استفاده کردند عمدتا بن شدن پس توصیه می شه کنسول خودتون رو آفلاین نگه دارید

حتما قبل و یا بعد از هک با این روش از Nand و پارتیشن های Boot اتون Backup داشته باشید:
Backup رو اگر قبل از هک بگیرید به مراتب بهتر هست
در ضمن اگر Auto-RCM رو فعال کردید، غیر فعالش کنید و بعد Backup بگیرید
پی لود Hekate CTCaer رو به کنسول ارسال کنید و ابتدا از Nand به صورت Raw و سپس از Boot پارتیشن ها Backup بگیرید
CTCaer/hekate

حتما اگر کارت MicroSD تا به حال توی کنسولتون نزاشتید، قبل از هک بزارید تا آپدیت SDXC/EXFAT رو دانلود کنه.
این آپدیت ربطی به آپدیت فرم ویر نداره و یک آپدیت جداگانه هست

روش دیگر برای اجرای بازی کپی متد LayeredFS هست که بر مبنای Atmosphere هست اما به دلیل این که این متد در حالت Pre-Alpha قرار داره و مشکلات بسیار زیادی داره فعلا توصیه نمی شه، بن شدن با این روش هم 100% ای هست
توضیحات این روش:
Nintendo Switch Hack

CFW اه Atmosphere هم کماکان در حال توسعه هست، البته این CFW به خودی خود بازی های کپی رو اجرا نمی کنه و بعد از ریلیز نهایی اون شخصی باید پیدا بشه و تغییراتی روی اون انجام بده و یک Backup Loader/Installer برای اون بنویسه
Atmosphere قراره اوایل تابستان عرضه بشه اما مدت بسیار زیادی هست که تیم توسعه دهنده اون صحبتی در مورد تاریخ عرضه نکردند

ReiNX فرم ویری هست که توسط Reisyukaku در حال توسعه هست و در Github در دسترس عموم قرار گرفته، در حال حاضر این CFW امکان اجرای بازی های کپی رو ندارد

سرانجام بعد از گذشت کمتر از 1 سال و 2 ماه از عرضه کنسول Nintendo Switch، این کنسول به هک شد
آسیب پذیری ای که اکنون باعث هک این کنسول شده، موجود در Bootrom چیپ Tegra X1 که SoC اصلی کنسول می باشد وجود دارد و این آسیب پذیری بدون تغییر سخت افزاری غیر قابل برطرف کردن هست، در نتیجه تمامی کنسول های عرضه شده حتی با آخرین فرم ویر (که اکنون 5.0.2 هست)، آسیب پذیر هستند. این آسیب پذیری با نام Fusee Gelee شناخته می شه

به صورت خلاصه آسیب پذیری به این صورت هست:
در مستندات Tegra X1 اومده که شما می تونید با استفاده از فشردن دو کلید، وارد RCM بشید (RCM، مود ریکاوری از طریق USB هست). از اونجایی که کنسول نینتندو سویچ هم از چیپ Tegra X1 بدون هیچ تغییری بهره می بره، بدیهیه که این امکان در کنسول نینتندو سویچ هم قراهم باشه.
در حالت کلی، وارد شدن به RCM کاری از پیش نمی بره چرا که در این حالت هم فقط کد هایی که توسط نینتندو مورد تایید هستند (Sign شدن) اجرا می شن اما یک آسیب پذیری در Bootrom خود جیپ Tegra X1 قرار داره که به هکر امکان این رو می ده که کد های تایید نشده توسط نینتندو رو روی کنسول اجرا کنه.
اتفاقی که افتاد این بود که کد Bootrom لیک شد، بعد از لیک شدن Bootrom تیم Fail0verflow راه ورود به RCM رو منتشر کرد.، بعد از اون تیم ReSwitched از آسیب پذیری موجود در Bootrom بهره برد و Fusee Launcher رو عرضه کرد. در نتجه با ورود به RCM، لانچر Fusee به اجرا در می اومد و یک نمونه کد رو به اجرا در می آورد.
oB6dIzm.png

تیم Fail0verflow هم که مدت هاست از آین آسیب پذیری خبر داره و به صورت کامل اون رو پیاده سازی کرده، ShofEL2 و نسخه ای از لینوکس رو برای اجرا بر روی Switch منتشر کرد.
تمامی این اتفاقات در 24 ساعت اتفاق افتاد :D
باری ورود به RCM، لازم هست که دو پین بر روی Joy-Con سمت راست به هم اتصال داده بشن یا از روی برد Joy-Con به هم لحیم بشن
Red_to_Green_7_0.png

بعد از باید کنسول خاموش بشه، با PC وصل بشه و سپس دکمه Volume Up نگه داشته بشه تا کنسول وارد RCM بشه. در زمان ورود به RCM صفحه سیاه هست و شما چیزی نمی بینید و فقط بعد از ارتباط با PC و اجرای اکسپلویت، پیلود دمو و یا لینوکس به نمایش در میان.
البته نکته ای که هست، اتصال پین های متفاوت در Fusee Launcher و اکسپلویت تیم Fail0verflow که با اسم U-Launcher شناخته می شه هست که دلیل این موضوع هنوز مشخص نیست، پین 10 در هر دو مشترکه اما پین 9 در اکسپلویت Fail0verflow کار نمی کنه و به جای اون از پین 7 یا 1 استفاده می شه.

در حال حاضر کاستوم فرم ویری به نام Atmosphère در حال توسعه هست که انتظار می ره اوایل تابستان عرضه بشه.

سوالات متداول:
1- آیا تمامی فرم ویر ها آسیب پذیرند؟ بله، به طور کل آسیب پذیری ربطی به فرم ویر نداره و فارق از این که شما روی چه فرم ویری هستید کار می کنه
2- آیا تمامی کنسول ها آسیب پیذیرند؟ خیر، احتمایل می ره اخیرا کنسول هایی با Revision جدید وارد بازار شده باشن که چیپ Tegra X1 در اون ها دستکاری شده و آسیب پذیری در Bootrom اون ها برطرف شده. از اونجایی که نینتندو سعی در مخفی کردن پارت نامبر کنسول های جدید داره و سریال نامبر کنسول های جدید در قالب کنسول های قدیمی عرضه می شن، البته هیچ مورد تایید شده ای تا به حال رویت نشده اما بهتر هست هرچه زودتر اقدام به خرید کنسول کنید چرا که اثرات پردازنده جدید در فرم ویر 5.0 رویت شده
3- آیا امکان بریک شدن کنسول هست؟ در حال حاضر خیر، فقط باید در استفاده از کابل USB-C نهایت دقت رو به عمل بیارید چرا که کابل هایی که فاقد مقاومت 56 اهم هستند، باعث بریک شدن کنسول می شن. این مورد ربطی به هک نداره و به صورت کلی در مورد کنسول نینتندو سویچ صدق می کنه، بهتر هست از کابل موجود در جعبه کنترلر Pro برای اتصال کنسول به PC استفاده کنید
4- آیا می تونم بازی کپی اجرا کنم؟ فعلا خیر، به زودی

پست آپدیت می شه

آخرین ویرایش:

RONIIN

Tech Team
کاربر سایت
Sep 13, 2008
636
نام
خسرو
سلام ، من دیروز واسه اجرای بازی های Eshop به صورت پایرت:D مجبور شدم روی OFW بیام بالا و بازی پوکیمون رو دانلود کنم، لحظه ای که نت رو وصل کردم چند تا از بازی های پایرت شده شروع کردن به آبدیت شدن که من سریع کنسلشون کردم ، کلا 10 دقیقه هم به نت وصل نبودم و قطع شدم و سریع رفتم روی CFW . حالا سوالی که هست اینه به نظرتون میشه بازیارو بی خطر آبدیت کرد اینجوری ، چون واقعا حوصله ریختن آبدیت توی رم و این کارا نیست ، یا اینکه ریسکش زیاده؟ و دوم هم اینکه روی OFW هم که بیایم بالا بازم احتال بن زیاده؟شنیدنم به محض وصل شدن به نت دستگاه فلگ میشه و اگر همون لحظه یا بعدش هک نشی بالاخره رفتی توی لیست Ban wave بعدی . البته یکی از دوستان که کار خرید لایسنس و هک اولیه دستگاه رو برای من انجام داد میگفت به این راحتی ها هم نیست ، منتهی دیگه جرئت نمیکنم برم ببینم بن شدم یا نه .=))
----------
یه مشکل عجیب هم روی بازی Binding of Isaac after rebirth plus دارم که یهو باس مرحله 6 دانجن اول دستگاه فریز میشه و مجبورم دوباره pay load رو اینجکت کنم تا درست بشه ، کسی با مشکل مشابه توی بازی های دیگه یا این بازی سر و کار داشته و اگر آره تونسته کاری واسش بکنه؟من تا الان فقط روی این بازی مشکل فریز داشتم .

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: all4u

Knigh_homi

کاربر سایت
Sep 4, 2017
199
سلام ، من دیروز واسه اجرای بازی های Eshop به صورت پایرت:D مجبور شدم روی OFW بیام بالا و بازی پوکیمون رو دانلود کنم، لحظه ای که نت رو وصل کردم چند تا از بازی های پایرت شده شروع کردن به آبدیت شدن که من سریع کنسلشون کردم ، کلا 10 دقیقه هم به نت وصل نبودم و قطع شدم و سریع رفتم روی CFW . حالا سوالی که هست اینه به نظرتون میشه بازیارو بی خطر آبدیت کرد اینجوری ، چون واقعا حوصله ریختن آبدیت توی رم و این کارا نیست ، یا اینکه ریسکش زیاده؟ و دوم هم اینکه روی OFW هم که بیایم بالا بازم احتال بن زیاده؟شنیدنم به محض وصل شدن به نت دستگاه فلگ میشه و اگر همون لحظه یا بعدش هک نشی بالاخره رفتی توی لیست Ban wave بعدی . البته یکی از دوستان که کار خرید لایسنس و هک اولیه دستگاه رو برای من انجام داد میگفت به این راحتی ها هم نیست ، منتهی دیگه جرئت نمیکنم برم ببینم بن شدم یا نه .=))
----------
یه مشکل عجیب هم روی بازی Binding of Isaac after rebirth plus دارم که یهو باس مرحله 6 دانجن اول دستگاه فریز میشه و مجبورم دوباره pay load رو اینجکت کنم تا درست بشه ، کسی با مشکل مشابه توی بازی های دیگه یا این بازی سر و کار داشته و اگر آره تونسته کاری واسش بکنه؟من تا الان فقط روی این بازی مشکل فریز داشتم .
سلام
منم این مشکل توی بازی 1-2 دارم یکی از گیماش دستگاه فریز میشه و باید خاموشش کنی تا درست بشه.

• Like
Reactions: RONIIN

AghaReza

کاربر سایت
Nov 14, 2007
1,261
نام
آقا رضا
سلام
منم این مشکل توی بازی 1-2 دارم یکی از گیماش دستگاه فریز میشه و باید خاموشش کنی تا درست بشه.
دقیقا منم این مشکل را با ۱ ۲ سویچ دارم.
بازی ساندویچ خوردن هم هست. اگه تو منو یه لحظه اضافی روش واستم که دموش شروع به پلی شدن کنه دیگه کاریش نمیشه کرد. دمو تا آخر پلی میشه بعد دستگاه هنگ میکنه.
من فکر میکردم مشکل از فایلی که دانلود کردمه. بازی را از جای دیگه هم دانلود کردم ولی هنوز وقت نشده تست کنم.

RONIIN

Tech Team
کاربر سایت
Sep 13, 2008
636
نام
خسرو
بازی ساندویچ خوردن هم هست. اگه تو منو یه لحظه اضافی روش واستم که دموش شروع به پلی شدن کنه دیگه کاریش نمیشه کرد. دمو تا آخر پلی میشه بعد دستگاه هنگ میکنه.
من فکر میکردم مشکل از فایلی که دانلود کردمه. بازی را از جای دیگه هم دانلود کردم ولی هنوز وقت نشده تست کنم.
پس فکر کنم مشکل از SX باشه .

Knigh_homi

کاربر سایت
Sep 4, 2017
199
دقیقا مشکل منم همینه وای بازیای دیگه تاحالا مشکلی نداشته خدارو شکر

• Like
Reactions: all4u

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
بعد از کلی دردسر امروز کارت حافظه رو کلا فرمت کردم با نرم افزار گذاشتم فول چک بشه مشخص شد رم فیک بوده
رم رو از دیجی کالا گرفتم (فروشنده دیجی کالا نبوده) تو سایت زده سرعت خوندن/نوشتن 100 هست ولی رو محصول دریافتی زده بود 80 ازون طرفم تو سایت زده بود SDXC درحالی که SDHC بود
اون ارور هم بخاطر فیک بودنش بوده
فایلا سالم بودن رم مشکل داشته
پشتیبانی گفته میفرستن برای چک کردن امیدوارم پس بگیرن
خلاصه خواستید اینترنتی رم بگیرید حواستونو جمع کنید
میشه لینکش رو بدید؟بنده هم میخوام از دیچی کالا بخرم اما نمیدونم از کجا بدونم فکه...

Crystal Vamp

کاربر سایت
Jun 4, 2006
1,126
نام
عماد
میشه لینکش رو بدید؟بنده هم میخوام از دیچی کالا بخرم اما نمیدونم از کجا بدونم فکه...
ازش نخرید.
جدیدا جنس فیک زیاد میفرسته و بعد هم زیر بارش نمیره که فیک هست. مخصوصا اگر میخوای سن دیسک بخرید

• Like
Reactions: snoko and all4u

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
ازش نخرید.
جدیدا جنس فیک زیاد میفرسته و بعد هم زیر بارش نمیره که فیک هست. مخصوصا اگر میخوای سن دیسک بخرید
دقیقا همین مارکو میخوام بگیرم اما تصیه شما برام مهمه
پس از کجا بگیرم؟بازارم اینطوری میفروشه؟نمایندگی خارج از کشورم خیلی گرون میده
دیجی کالا رو معتبر میدونستم رفتم سایتش دیدم ۱ مموری رو ۳ تا نوشته با سرعتهای مختلف و قیمتهای مختلف معلوم نیتس چی به چیه...
تشکر ازش نمیخرم
با این کارشون مشتریشونو از دست میدن

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
من تا به~X( حال 2 بار l.a.noire دانلود کردم، دوبارشم وقتی میره داخل بازی، کنسول هنگ میکنه
این بازی جزو معدود بازی هایی هست که اجرا نمیشه علتشم اینه که از دوربین سوییچ تو این بازی استفاده میشه که با sx os فعلا مشکل داره مثل مینی گیم ساندویچ خوری یک دو سوییچ

• Like
Reactions: che-jaleb and snoko

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
یه عکس از خودِ این رمِ فیک و کاورش بگیر ببینیم.
فکر نکنم تفاوتی از نظر ظاهری با رم عادی داشته باشه ولی با نرم افزار چک کردم فیک بود
خود رم داخل دستگاه بود ولی از جاش عکس گرفتم که مشخصه اطلاعاتش با چیزی که داخل دیجی کالا بوده یکی نیست
کارت حافظه Micro SDXC سن دیسک UHS-i Class 10 همراه با آداپتور SD ظرفیت 128GB
دقیقا همین مارکو میخوام بگیرم اما تصیه شما برام مهمه
پس از کجا بگیرم؟بازارم اینطوری میفروشه؟نمایندگی خارج از کشورم خیلی گرون میده
دیجی کالا رو معتبر میدونستم رفتم سایتش دیدم ۱ مموری رو ۳ تا نوشته با سرعتهای مختلف و قیمتهای مختلف معلوم نیتس چی به چیه...
تشکر ازش نمیخرم
با این کارشون مشتریشونو از دست میدن
کلا از هرجا میخرید از دیجی کالا نگیرید از نظر من
منم نمیدونستم رم ممکنه همچین مشکلی بخوره وگرنه نمیگرفتم
از مغازه بگیرید هم میتونید محصولو ببینید و چیزی که میخوایدو بگیرید هم اینکه مشکل بخوره برمیگردونید بهش
ازش نخرید.
امیدوارم اینو پس بگیرن از من :|
هم مشخصات اشتباه زدن هم رم فیکه
قائدتا باید پس بگیرن

Attachments

• photo_2018-07-18_00-27-21.jpg
    photo_2018-07-18_00-27-21.jpg
    93.5 KB · مشاهده: 35
  • photo_2018-07-18_00-27-23.jpg
    photo_2018-07-18_00-27-23.jpg
    121.3 KB · مشاهده: 26

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
فکر نکنم تفاوتی از نظر ظاهری با رم عادی داشته باشه ولی با نرم افزار چک کردم فیک بود
خود رم داخل دستگاه بود ولی از جاش عکس گرفتم که مشخصه اطلاعاتش با چیزی که داخل دیجی کالا بوده یکی نیست

کارت حافظه Micro SDXC سن دیسک UHS-i Class 10 همراه با آداپتور SD ظرفیت 128GB

کلا از هرجا میخرید از دیجی کالا نگیرید از نظر من
منم نمیدونستم رم ممکنه همچین مشکلی بخوره وگرنه نمیگرفتم
از مغازه بگیرید هم میتونید محصولو ببینید و چیزی که میخوایدو بگیرید هم اینکه مشکل بخوره برمیگردونید بهش

امیدوارم اینو پس بگیرن از من :|
هم مشخصات اشتباه زدن هم رم فیکه
قائدتا باید پس بگیرن

عزیز من یه تبلت خریدم از دیجی کالا , تحویل گرفتم مشصات فرق داشت متلا رزولشن صفحه یه چیزی زده بود ولی در واقع تبلت دستت میگرفتی 2 تا چشمات از کاسه میپریدن بیرون
وقتی وای فای روشن میکردی میرفتی تو مرورگر یا app تبلت صفحه اش سیاه میشد تا وقتی باتریش تموم میشد نمیشد هیچکاری کرد حتی هارد ریست و .... اثر نداشت
تماس گرفتم برا تعویض یه برگه داده بودن قرمز که برای مرجوعی بود
توضیحاتم نوشتم پس فرداس اومد تحویل گرفت - تا روزی که پولمو ریختن حسابم اگر از روز خرید تبلت که تبلت تحویل من دادن حساب کنی تا روز پول برام ریتن حدود 2 هفته خورده ای شد
منم پشت دستمو داغ کردم دیگه از دیجی کالا خرید نکردم

الان از بامیلو خرید میکنم راضیم - یه بار گوشی خریدم اطالاعتش اشتباه بود زنگ زدم 10 شب - فرداش اومدن گرفتن پس فرداش پول پس فرستادن
ولی درباره رم نمیدونم اونم اصلی داره یا فیک

Elyas sun

کاربر سایت
Feb 23, 2012
686
نام
حمید رضا
من فقط با idm دانلود میکنم
این همه هزینه کردین 20 تومن دیگه هم هزینه کنین یکی از این سایت های مستقیم کننده اکانتش بخرین راحت دانلود کنین مثل سایت فایل گیر

این 4 تا بازی هم من مستقیم کردم اسمش از روش بخونین اگه خواستین دانلود کنین قبلا هم گذاشتم

http://fs2.filegir.com/dishdish/Super.Mario.Odyssey.NSW-BigBlueBox.rar

http://fs2.filegir.com/dishdish/The.Legend.of.Zelda.Breath.of.the.Wild.PROPER.NSW-BigBlueBox.rar

http://fs2.filegir.com/dishdish/A.O.T.2.EUR.NSW-BigBlueBox.rar

http://fs2.filegir.com/dishdish/Lumo.NSW-BigBlueBox.rar
ممنون ولی متاسفانه لینکاش خرابن ظاهرا.دانلود نشد

• Like
Reactions: che-jaleb

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر