نمایشگاه/رویداد Nintendo Direct

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
139379

Nintendo Direct Center | نینتندو دایرکت سنتر
تاپیک خبری پیرامون پوشش اخبار و معرّفی های برنامه نینتندو دایرکت

نینتندو دایرکت برنامه های ضبط شده نینتندو برای ارائه اطّلاعات پیرامون برنامه های شرکت در ماه های آتی و معرّفی و تبلیغ بازی های آینده دستگاه های این کمپانی است که در تاریخ های مشخّصی در شبکه های آنلاین استریم و پخش می شوند
این مجموعه برنامه از اکتبر سال 2011 میلادی به دست ساتورو ایواتا، مدیر کل وقت نینتندو در آن زمان، کلید خورد و تا به اکنون ادامه دارد.
برنامه های دایرکت نینتندو به 4 دسته تقسیم می شوند:
  • دایرکت های عادی: از 25 تا 50 دقیقه طول می کشند و عموماً تمرکز بر بازی ها، نرم افزار و سخت افزار و برنامه های آتی کمپانی نینتندو و شرکای ترد پارتی دارد. به طور طبیعی نینتندو هر ربع سال یک دایرکت عادی برگزار می کند
  • مینی دایرکت: از لحاظ محتوا، مشابه دایرکت های معمولی است، با این تفاوت که طول مدت آن به شدّت کوتاه تر است و از 5 تا 15 دقیقه متغیّر است.
  • دایرکت های مخصوص: این مدل دایرکت ها عموماً مختص به تنها یک بازی می شود و اطّلاعات جزئی و کلّی این بازی را به اشتراک قرار می دهد. Fire Emblem, Super Smash Bros, Pokemon از نمونه بازی هایی هستند که طی این سال ها، دایرکت مختص به خود را دریافت کرده اند.
  • نیندی دایرکت: دایرکت های مختص به عناوین مستقل که اسامی شان با توجه به سه ریجن پخش آن کمی متفاوت است. هدف این دایرکت ها، پوشش عناوین مستقل در انتظاری هستند که برای سیستم های نینتندو منتشر می شوند و در میان دایرکت های معمولی نمی توان قرارشان داد. طول این دایرکت ها عموماً 20 دقیقه است.
این تاپیک به قصد پوشش خبری موارد معرّفی شده در دایرکت ها، اعلام زمان پخش هر کدام، پوشش شایعات و بحث و صحبت پیرامون اخبار آن ایجاد شده.

Direct Template 01.jpg

قسمت جدید برای پنجشنبه 23 شهریور، ساعت 17:30 عصر تایید شده

برای مشاهده دایرکت های نینتندو در زمان پخش از لینک های زیر می توانید استفاده کنید

Twitch | YouTube

آخرین ویرایش:

Parsa13

کاربر سایت
Nov 16, 2011
2,232
Mario vs Donkey Kong به من حس Captain Toad رو داد، ولی شک دارم بتونه مثل اون خوب در بیاد.
Princess Peach Showtime اولاش خیلی بد شروع شد ولی یوهویی خیلی جذاب شد فکر کنم خوشم بیاد ازش.
ریمستر سه گانه اول لارا کرافت هم میتونه جواب باشه، از طراحی بانو راضی بودم :D
Battle Crush هم جالب بود برام، نمیدونم بتل رویال این سبکی تا الان بوده یا نه، ولی خوب بود این.
Dave the Diver رو خوشحال شدم معرفی شد برای سوییچ، لوییجی هم که عشقه :D
F-Zero 99 هم آشغال ترین گیمی بود که توی زندگیم دیدم.
با این وضع ولی بازم خیلی چرت بود دایرکت.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
F5_nofub0AAIgsH.jpg

خب بریم مروری بر دایرکت نه چندان خوب نینتندو داشته باشیم

Splatoon 3 - Side Order: بهار 2024: خوب به نظر میاد. یعنی اگه قبلا اسپلاتون رفته باشید مشخصه پای این DLC وقت گذاشتن. به نظر میاد خیلی حالت اکشن تر داشته باشه تا Octo Expansion ولی خب ظواهر میتونن غلط انداز باشن و دوباره قراره کلی له شیم :D I like its vibe though :D
Mario vs Donkey Kong: شونزده فوریه 2024: چی بگم. بازی بدی نمیزنه ولی دقیقا یه بازی AA دیگه است که تو دوران 3DS مونده. نه که مشکلی داشته باشه این قضیه. ولی خب نینتندو احتمالا 60 دلار می کنتش تو پاچه مون که غیر قابل بخششه. البته بیشترین گناه این بازی اینه که سوزش نبود یه بازی دانکی کونگ درست حسابی رو بیشتر می کنه
Prince of Persia: Lost Crown: هیجده ژانویه 2024: خارج از یه سری قضایا بازی خیلی خوبی میزنه. ولی از طرفی وقتی Metroid Dread به اون تر و تمیزی هست... چرا این بازی :D اگه متروید زدید که خب به نظر من جایگزین خوبیه. همه اون کیفیت ها (هر چند یخورده پایین تر) داره تو خودش. به نظرم تقریبا بهترین جایی که میتونست پرنس دو بعدی باشه همین جایی هست که الان با Lost Crown هست.
Horizon Chase 2: شدو دراپ: درست یادم نیست ولی فکر کنم نسخه اول این بازی بود که یکی از بهترین آرکید ریسینگ های سوییچ بود یا یه چی دیگه بود که شبیهش بود. به هر حال نمایش خوبی نداشت
بذارید از بازی پارتی موزیکال کونامی عبور کنم ارزششو نداره :D
Spy x Anya - Operation Memories: یه جایی 2024: بازی معمولی ای میزنه ولی در کل بازم این که از این انیمه و این شخصیت یه بازی ویدیویی داشته باشیم سورپرایز باحالیه. ایده شم خیلی Wholesome ـه :x :D
Super Mario RPG: هفده نوامبر 2023: این راستش ریمیک خیلی معمولی ای میزنه به نظرم. ولی خب خیلی ها منتظرشن پس من حرف بدی در موردش نمیزنم :D امیدوارم مورد اقبال واقع شه
Another Code: Recollection: نوزده ژانویه 2024: اینا یه سری از Niche ترین بازی های معمایی کلیک ادونچر اند که روی DS و Wii اومده بودند. با این که خیلی چیز استثنایی ای نیستن ولی خیلی خوبه که ریمیک شدن. هم این هم اون Detective Club و ریمسترش یه سری از بهترین حرکت های نینتندو واسه این ژانره و نشون میده اینا صرفا دنبال بازسازی محبوب ترین بازی هاشون نیستن بلکه هر گوشه فن بیس رو میخوان مطمئنا پوشش بدن. هر چقدر هم کوچیک و Niche. با این که بازی ها، بازی های خاص و خفنی نیستن و با این که گرافیک ریمیک بازی این قدره چشم گیر نیست بازم سورپرایز خوبی بود
Princess Peach Showtime: بیست و دوم مارس 2024: بازی تر و تمیزی میزنه ولی خارج از اون چیز گیرایی نشون ندادن. از نینتندو بعید بود این قدر راحت واسه یه بازی پیچ ایده همچین بازی دم دستی ای رو بده. گرافیک و موسیقی و ستینگ و اینا خوبن ها. پروداکشن اش مشتیه ولی ایده پشتش انگار خامه. در کل بدک نیست بازیش
Detective Pikachu Returns: شش اکتبر 2023: عمیقا منتظرم این بازی یه متای زرد بگیره از شرش راحت شیم. چیه ساختن خدایی
Tombrone Champ و Dave the Diver و Eastward DLC و...: مجموعا چند تا ایندی خیلی خوب هم برای سوییچ تایید شدن که به شدت خوشحال کننده است طبق معمول
Unicorn Overlord: هشت مارس 2024: بهترین سورپرایز کل مراسم. نمایش محشر و شوکیس خفن استایل گرافیکی بر و بچ وانیلاویر. هر چند سردرنیاوردم گیم پلی اش چجوریه ولی اونم باید خوب باشه. یه تنه برام دایرکت رو از یه چیز 2/10 کشید 4/10
F-Zero 99: این عجب آب سردی بود رو تن فن های سری. ولی در عین حال عجب چیز وات د فاکیه. یعنی چی جلوی 100 نفر حواسمون به Collision باشه. That's Fucked up :D اینم بیشتر از این که بازی بدی به نظر برسه گناهش از انتظار برآورده نشده طرفدارهاش میاد.
League of Legends Stories: دو تا بازی جدید از این مجموعه و جفت شون هم بازی های خوبی میزنن. Riot رسما تو هفت اسمون سیر می کنه انگار
و بالاخره هم DLC های ماریو کارت 8 تموم شد... به نظرم کارشون تو این زمینه خیلی خوب بود. تقریبا Mario Kart 8 رو از یه ماریو کارت محشر به کامل ترین ماریو کارت ممکن تبدیل کردن.
Paper Mario: Thousand Year Door: چیزی که به نظرم واقعا لازم بود برای سری. به نظر میاد نینتندو داره در زمینه بازی های RPG ماریو یه جورایی سر عقل میاد. شاید این ریمیک ها نماد این تغییر رویه باشن برای بازی های بعدی. هر چی که هست ریمیک به شدت تمیزی میزنه و خب TTYD به شدت بازی محشریه از هر نظر. لذا ریمیک اش قطعا حمایت میشه

اورآل ترکیب نبود معرفی های بزرگ، تمرکز شدید روی بازی های از قبل معرفی شده و حضور مستمر ریمستر و ریمیک همون جور که گفتم نشون میده آخرای کاریم.
و خب نینتندو هیچ وقت آخرای کار خیلی طوفانی عمل نکرده
لذا انتظاری نمی رفت اون جوری ازشون
4/10
به امید شروع دوران جدید و دایرکت های هیجان انگیز. یکم باید صبر کنیم این دوران خسته کننده بگذره فقط (تو این مدت میتونید مثل من برید سراغ بک لاگ تون :D)

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
برا سویچ که راحت تا 2025 هم بازی میاد (البته فکر کنم بیشتر پورت بازیهای کنسولهای قبلی بیاد) اما امکان نداره این اینستال بیس سویچ رو به راحتی بیخیال بشه نینتندو (حالا اگر سویچ 2 بکوارد داشته باشه که یک تیر و دو نشونه)

منم امیدوارم حداقل SOP بهتر باشه.
نینتندو معمولا کنسول جدید می ده پشتیبانی 1st Party از کنسول قبلی اش رو قطع می کنه.

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,395
نینتندو معمولا کنسول جدید می ده پشتیبانی 1st Party از کنسول قبلی اش رو قطع می کنه.
هم پوشانی که داشتن (البته تو کنسولهای دستی) مثال جدیدش ساپورت 3ds وقتی سویچ آمده بود یا ds هم با وجود اینکه 3ds آمده بود ساپورت میشد (به صورت خاص یادمه پوکیمون ایکس/وای برای آمد)

• Like
Reactions: Z-fan

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
هم پوشانی که داشتن (البته تو کنسولهای دستی) مثال جدیدش ساپورت 3ds وقتی سویچ آمده بود یا ds هم با وجود اینکه 3ds آمده بود ساپورت میشد (به صورت خاص یادمه پوکیمون ایکس/وای برای آمد)
Switch و 3DS رو که خیلی تاکید داشتن دو تا کنسول جدا هستن و Switch ادامه دهنده 3DS نیست.
همون 3DS هم البته همین ریمیک و ریمستر براش می دادن.
ولی من یادم نمیاد وقتی 3DS اومد چیزی برای DS اومده باشه. X/Y هم که انحصاری 3DS بود و کلا انقلابی بود توی سری.

آخرین ویرایش:

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,395
Switch و 3DS رو که خیلی تاکید داشتن دو تا کنسول جدا هستن و Switch ادامه دهنده 3DS نیست.
همون 3DS هم البته همین ریمیک و ریمستر براش می دادن.
ولی من یادم نمیاد وقتی 3DS اومد چیزی برای DS اومده باشه. X/Y هم که انحصاری 3DS بود و کلا انقلابی بود توی سری.
این جریان این ادامه اون نیست استراتژی نینتندو هست برا جاهای که اطمینان ندارن بعد بخوان مسیر رو عوض کنن سر DS و GBA هم همین بود و میگفتن DS ستون سوم ماست.
اون X/Y رو اشتباه کردم Black2/White2 اونی بود که تو ذهنم بود.

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
این جریان این ادامه اون نیست استراتژی نینتندو هست برا جاهای که اطمینان ندارن بعد بخوان مسیر رو عوض کنن سر DS و GBA هم همین بود و میگفتن DS ستون سوم ماست.
اون X/Y رو اشتباه کردم Black2/White2 اونی بود که تو ذهنم بود.
B&W2 رو یک‌ مصاحبه عجیب غریب در موردش کردن که چرا روی 3DS عرضه نشد. جدا از اون خود Pokemon هم جیزی نیست که نینتندو روش کنترل کامل داشته باشه.
به شخصه بعید بدونم کنسول جدید نینتندو بیاد چیزی برای سویچ عرضه کنه.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
B&W2 رو یک‌ مصاحبه عجیب غریب در موردش کردن که چرا روی 3DS عرضه نشد. جدا از اون خود Pokemon هم جیزی نیست که نینتندو روش کنترل کامل داشته باشه.
به شخصه بعید بدونم کنسول جدید نینتندو بیاد چیزی برای سویچ عرضه کنه.

ببین با تمامی این اوصاف بازم شرایط سوییچ خاصه.
اگه بکوارد کامل باشه و ادامه همین سرویس انلاین باشه و اینا، بعید نیست نینتندو نخواد یه سری پروژه های کوچیکش بعد عرضه کنسول بعدی عرضه شن.
من هنوز حدسم رو عرضه تو سپتامبر سال بعده البته
ولی خب یه سری شواهد نشون میدن میتونه عرضه تو مارس یا آوریل باشه مثلا. اون موقع قشنگ بعد Peach's Showtime میاد که عملا اخرین بازی اورجینال نینتندو روی سوییچه.

firo

کاربر سایت
Nov 15, 2016
58
تویِ نسخه‌یِ ژاپنیِ دایرکتِ دیروز ! ادامه‌یِ بازیِ shin chan معرفی شده، و اسمش Shin-chan: Shiro of Coal Town هست. زمستان، داخلِ ژاپن منتشر می‌شه و بعداً به شکلِ جهانی.
جدایِ این که نسخه‌یِ قبلیش خیلی باحال و بامزه بود، نمایشِ این نسخه یکم حسِ professor layton می‌ده. از بیشترِ نمایش‌هایِ دیروز، باحال‌تر همین هست.

ogp_image.jpg

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
اگر اشتباه نکنم و درست خاطرم باشه نینتندو فقط و فقط و فقط سر یه کنسول این کار رو کرد
یعنی با وجود اینکه کنسول جدید داده بود تو بازار ولی انحصاری جدید برای کنسول قبلی می‌داد
اونم gameboy advance بود

GBA تو یه ابعاد وسیعی این کار رو کرد چون نینتندو گذاشته بود اگه DS نگرفت سریع بک پدال کنه سمت GBA

ولی اگه بخوایم تو ابعاد کوچیک تر در نظر بگیریم
جفت NES و SNES چند تا بازی از طرف نینتندو بعد عرضه کنسول نسل بعدی شون داشتن برای خودشون
3DS هم دوباره این اتفاق افتاد براش بعد عرضه سوییچ ولی خب دوستان میگن حساب سوییچ و 3DS خیلی جدا بود.

در کل حرف من اینه که ما تو دورانی ایم که انتقال نسل ها خیلی نرم تر داره رخ میده. به خاطر مدت زمان طولانی دولوپ بازی ها هم نینتندو نمیتونه مثلا وایسه که همه دولوپرهایی که برای سوییچ بازی میساختن (مخصوصا ریمستر ریمیک هایی که احتمالا اواخر کار چراغ سبز گرفتن) عرضه کنن بازی هاشون رو بعد برن سراغ مارکتینگ و عرضه کنسول بعدی

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
که اگر اشتباه نکنم ۲۰۰۳ نینتندو درباره ds
و تو سال ۲۰۰۴ همزمان با psp لانچ شد

Welp Not quite Right :D

DS کلا 5 ماه بعد معرفی PSP عرضه شد.
PSP یه سال بعد DS اومد بازار

البته مسلما تاثیر داشت ورود سونی به بازار هندهلد تو تصمیم سریع نینتندو...

========================

در کل این قضیه ربطی به صحبت اصلی ما نداره

نینتندو الان فشار روش زیاده که کنسول جدید بده
احتمالا با گزارش هایی که از طرف رسانه های معتبر اومده، سرمایه گذارها هم بیشتر تحت فشار قرارشون بدن
خیلی بعیده بخواد از سپتامبر 2024 اون ور تر بره عرضه اش. حالا هر چقدر هم بخواد نینتندو واسه بعدش رو سوییچ بازی بده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر