Nexus S آمد

sadmanman

کاربر سایت
Jun 18, 2007
660
نام
Saeed
بررسی Google Nexus S

بررسی Google Nexus S

نقاط قوت : طراحی زیبا با صفحه ی عالی . سیستم عامل جدید Gingerbread . اندروید دست نخورده

نقاط ضعف : گوشی یک مقدار شکستنی به نظر می رسد . نبود شیار مموری . تفاوت زیادی با نکسوز وان ندارد

تقریبا یک سال پیش بود که Nexus One به بازار آمد. خوبی ای که نکسوز دارد این است که تجربه ی یک اندروید واقعی را در اختیار می گذارد. گوگل دوباره چنین تجربه ای را با Nexus S زنده کرده و اندروید خالص را ارائه داده. همچنین این اولین گوشی است که نسخه ی جدید اندروید را به همراه دارد و همانطور که میدانید آپدیت های بعدی هم مثل Nexus One برای Nexus S هم سریع تر می آیند.

طراحی خیلی شبیه Galaxy S سامسونگ است. S از One هم بزرگتر و هم سبکتر است. پوشش هم تمامی مشکی است که باعث شده هم براق و زیبا باشد و هم شکننده. پوشش روی ال سی دی هم خوب است . زیر صفحه چهار کلید لمسی (menu, search, back, and home) قرار دارند. الیته trackball هم برداشته شده. دکمه های ولوم نازک و در سمت چپ هستند. پورت مینی یو اس بی و پورت هدفون هم در زیر هستند. اگرچه این مساله ی مهمی نیست ولی ترجیح می دادیم در بالا باشند. حالت گوشی یک مقدار خمیده است ولی آن قدر قابل حس کردن نیست.
صفحه ی Google Nexus S ۱۶.۷ میلیون رنگ و رزولوشن 800x480 دارد. ال سی دی از نوع Super AMOLED است در حالی که Nexus One از نوع AMOLED بود و چند مزیت هم دارد. تصاویر شفافتر . رنگین تر و براقترند. صفحه مقداری بزرگتر هم هست 4 inches در مقابل 3.7 inches . حساسیت لمس صفحه واقعا عالی است با کوچکترین لمسی پاسخگویی دارد.

پنج صفحه ی Home Screen برای تغییر دادن است . جینجر برد قابلیت هایی مثل گذاشتن پس زمینه ی تمام سیاه . میانبر برای تغییر برنامه ها . دکمه های بزرگ شماره برای تماس . سه میانبر درپایین صفحه . میانبر برای فعال سازی Wi-Fi, Bluetooth, و GPS و ... را اضافه کرده است. برای قابلیت های جدید و تصاویر بیشتر از Gingerbread این پست را ببینید.

قابلیت های جدید second camera و gyroscope هستند که ما از چنین گوشی ای انتضار بیشتری داریم. برنامه ها multimedia messaging, e-mail syncing , calendar syncing , یک calculator, یک alarm clock, و یک news و weather widget. Bluetooth 2.1 (با A2DP), Wi-Fi (802.11 b/g/n), PC syncing, USB mass storage, و accelerometer هستند.

فرمانهای صدایی (Voice Commands) به خوبی کار میکند. و اگر آرام و شمرده صحبت کنید تمامی کلمات را می فهمد. تمامی قابلیت های گوگل
ادامه

آخرین ویرایش:

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
رزولیشن صفحش کمه . البته شاید ایفون 4 بد عادتم کرده . در کل فقط ایفون ;) شوخی کردم نکسوس هم عالیه بدم نمیاد کنار ایفونم یدونه ازش داشته باشم .فقط بازیای جدید رو نمیدونم میتونه اجرا کنه یا نه که بنظرم بعید میاد یه بازی به عظمت اینفینیتی بلید رو بتونه اجرا کنه .

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
همین که صفحش ضد لک انگشت هست کلی ارزش داره:D
این نکسس وان بدبخت میکنه آدمو:D
ولی چیزی جز صفحه بزرگتر نسبت به نکسس وان نداره!(از لحاظ سخت افزاری) با توجه به اینکه 2.3 برای وان هم میاد

Zalamen

کاربر سایت
Mar 15, 2009
472
نام
محسن
.فقط بازیای جدید رو نمیدونم میتونه اجرا کنه یا نه که بنظرم بعید میاد یه بازی به عظمت اینفینیتی بلید رو بتونه اجرا کنه .
من باهات موافق نیستم.آیفون مثل یک کنسول میمونه که بازیساز ها در طول زمان بیشتر با سخت افزارش آشنا میشن و روش تمرکز میکنن.ولی یقیه ی گوشی ها مثل PC می مونن...

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
من باهات موافق نیستم.آیفون مثل یک کنسول میمونه که بازیساز ها در طول زمان بیشتر با سخت افزارش آشنا میشن و روش تمرکز میکنن.ولی یقیه ی گوشی ها مثل PC می مونن...

نمیدونم با چه گوشیایی کار کردی ولی من با هر چی که فکرشو کنی هم کار کردم و هم داشتم . ایفون و در واقع سیستم عاملش اصلا نیازی به شناخت نداره چون مکینتاش سالهاست که مورد توجه برنامه نویسها بوده و هست . بحث فان بودن ایفون یک طرف قضیس ولی طرف دیگه یک موبایل فوق العاده هوشمند وجود داره که بدون تردید از لحاظ نرم افزاری سرامد همه گوشیهاست . شما در هیچ سیستم عاملی در گوشیهای موبایل نمیتونی فایلهای اتوکد رو باز کنی در حالی که در ایفون میشه . شاید بشه گفت حرفه ای ترین برنامه های اهنگسازی و دیجی رو توی ایفون میتونی داشته باشی و هزاران برنامه حرفه ای دیگه که در هیچ جا پیدا نخواهی کرد . ایفون یه کنسول بازی نیست ایفون یه وسیله همه کارس .از بازی گرفته تا موسیقی و مدیریت و پزشکی و ناوبری و ....
البته اندریود هم داره بسرعت پیشرفت میکنه و شخصا علاقه خاصی بهش دارم چون قابلیتهای زیادی داره .

tibee

کاربر سایت
Dec 26, 2010
1
core2v due

در سایت جی اس ام آرنا مشخصات ال جی ذکر شده بود که با ورودش تا چند هفته دیگه سرو صدای زیادی بپا میکه دارای پردازشگر مجزای گرافیکی و 2 گیگ درکل همچنین دوربین 8 مگا پیکسلی و... مناسب برای بازی خورها

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
9000 گلکسی سامسونگ که عالی بود این عالیتره :D من با کله میخرمش اگه پول بیاد دستم :D
اره خب ....
منم يكي برا ايرانسلم ميخوام lol :d

بله؟!؟:|
میشه بیشتر توضیح بدین؟

كدوم رو مبارك طرفداران سامسونگ رو؟ :d
تبريك بود به دوستداران گوشي سامسونگ چون خوب گوشي دستشون رو گرفته !

گوگل از نظر اندازه خيلي فرقي با گلكسي نداره، گلكسي واقعا اندازره نصف نون لواشه !
تنها گوشي تاچي كه يه دستي نميتوني باهاش كار كني (و اچ دي 2 البته)
اما گوگل خوشدست تره حداقل !
جنس خوبي نداره بدنه، ميدوني كلا سامسونگ گرونترين گوشي ازش رو بگيري دستت حس گوشي گرون رو بهت منتقل نميكنه ! كلا شبيه اسباب بازيه
اين موبايل پلاستيكيا بود قديما ... :d
از نظر سخت افزاري هم زياد تفاوت ندارن با هم !
اما نرم افزاري گوگل خيلي بهتره (مجهزه به اندرويد 2.3)

پس خيلي قابل تحملتر از گلكسي هست اين گوگل ;)

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر