Myst Series

در این تایپیک به مروری بر سری بازیهای میست محصول یوبی سافت میپردازیم .

ميست ، دنياي گمشده
(نگاهي به سري بازي هاي ميست)
UBISOFT.شركتي اروپايي كه در اين چند سال اخير پيشرفت خيره كننده اي داشته است.همه UBISOFT را با سري بازي هاي POP و SC و يا حتي GHOST RECON ميشناسند.ولي UBI دستي هم در سبك ماجرايي دارد.سری بازی های MYST در سال 1995 وارد دنیای بازی های کامپیوتری شد.در آن موقع تازه CDهای کامپیوتری وارد دنیای بازی ها شده بود.و UBIهم به خوبی از این تکنولوژی استفاده کرد.سری بازی های میست و URU جزء بازی های ماجرایی محسوب میشوند.اولین سری از بازی های میست توسط استودیوی CYAN WORLDS طراحی و وارد دنیای بازی شد.و در سال 2002 استودیوی PRESTO زحمت ادامه این بازی رو کشید و مجددا UBI در سال 2004 کار خلق این بازی رو به دو استودیوی قدرتمند خود سپرد یعنی UBI وCYAN WORLDS.
داستان سری بازی های میست:
بازی در ارتباط با یک نژاد از مردمان باستان می باشد، که توانایی نوشتن کتاب های جادویی داشته اند.این مردم میتوانستند با استفاده از نیروی جادویی این کتاب ها در زمان مسافرت کنند.ولی ناگهان اتفاقی رخ میدهد که این کتاب ها ناپدید میشوند.سالها بعد یک نویسنده به نام آتروس(ATRUS) توانست راز این کتاب ها و سفر در اعماق زمان را کشف کند.ولی وقتی آتروس به میست می رسد دیگر کار از کار گذشته بود و مردمان سرزمین میست نابود شده بودند.آتروس به همراه دو پسرش Achenar و Sirrus در میست گرفتار میشوند.شما به عنوان منجی به آتروس کمک میکنید که راز نوشته ها و کتاب های مردمان میست را کشف کند.ولی پسران خلف آتروس در میست و در زمان گرفتار میشوند و لی آتروس با استفاده از راز کتاب های جادویی میست میتواند از سرزمین میست خارج شود.در قسمت سوم از این سری بازی با نام تبعید(Exile) شما به همراه آتروس و همسر او که به تازگی فرزندی دختر با نام Yeesha دارد به میست بر میگردید.ولی باز هم اتفاقی عجیب رخ میدهد و در بدو ورود شما یکی از مردمان گرفتار شده در سرزمین میست با استفاده از نیروی جادویی کتاب ها به سراغ آتروس می اید و یکی از کتاب های آنها را میدزدد و شما باید با استفاده از کمک های آتروس کتاب مفقود شده را پس بگیرید.آتروس در میست متوجه میشود که دو پسرش توانسته اند راز کتاب های جادویی را کشف کرده و توانسته اند در زمان سفر کنند.در قسمت چهام و تا الان آخر این بازی شما به همراه Yeesha که اکنون 10 ساله شده به میست بر میگردید.در این زمان همسر اتروس از دنیا رفته است.و اتروس و دخترش یشا در سرزمین میست هستند.آتروس سعی میکند راز کتاب های میست را به دختر خود یاد بدهد.ولی برادر کوچک یشا یعنی Sirrus با استفاده از راز میست به سرزمین پدری می آید و خواهر خود را به خاطر انتقام از پدر میدزدد.در این موقع شما به آتروس در یافتن دختر خود کمک می کنید.

سبک بازی:
در چند سال اخیر بازی های ماجرایی زیادی که ارزش صحبت کردن در آن وجود داشته باشد به بازار نیامده است.به جزء بازی هایی مثل The longest Journey و یا Syberia بازی های در خور توجه دیگری به بازار نیامده است.البته میست را هم باید جزء بازی های خوش ساخت و با سبک در بازی های ماجرایی تلقی کرد.در بازی میست شما آزادی عمل بسیاری دارید و سبک بازی همچون سایر بازی های ماجرایی که از واقعیت مجازی و صحنه های از پیش رندر شده استفاده می کند،نیست.در بازی شما با استفاده از سیستم موس به هر مکانی که بخواهید میتوانید سر بزنید.البته این خود در سخت تر شدن بازی کمک کرده است.شما با استفاده از موس که در صفحه کامپیوتر به صورت یک دست تعبیه شده است میتوانید هر کاری را انجام دهید.چیزی را بردارید، دستگیره ای را بکشید و یا چیزی را حمل کنید.البته علاوه بر سخت شدن بازی در زیبا شدن آن نیز کمک کرده است.ولی برای اینکه معما های بی شمار بازی را حل کنید باید به خوبی در مکان ها جستجو کنید تا بتوانید از پس معما های منطقی و پیچیده بازی بر بیایید.اگر محیط بازی را به خوبی جستجو نکرده باشید برای حل معماها باید تمام مکان ها را دوباره جستجو کنید که این روند پیشروی شما را کند میکند. در سبک ماجرایی سری بازی های میست تقریبا بی رقیب هست.و استودیو های بازی سازی نتوانسته اند بازی در خور توجه و شبیه این سری بازی ها بسازند.
گرافیک:
سری بازی های میست را میتوان به جرات بهترین گرافیک سه بعدی حال حاضر دنیا در بازی های ماجرایی تصور کرد.اصولا سری بازی های میست در جزایری زیبا رخ میدهد، سواحل زیبا،چشمه،انعکاس نور، کوه،صخره،جنگل های زیبا از مولفه های بازی محسوب می شود که این مولفه ها در شماره چهارم بازی به اوج دقت و زیبایی خود میرسد.صحنه های بازی بسیار واقعی و استودیوی طراح بازی تمامی سعی خود را کرده تا بتواند رویاهای ما و صحنه هایی را که در خیال ما وجود دارد را به خوبی بپروراند.بازی از یک سیستم Dynamic Environmentاستفاده میکند .تمامی صحنه ها . دور نمای بازی حالت زنده و متحرک دارند که این خود در واقعی جلوه دادن بازی کمک کرده است.اقیانوس ها ،جنگل ها واقعی هستند.صخره ها ،کوه ها و چشمه ها با تمامی ظریف کاری ها طراحی شده اند.هر چه بیشتر از زیبایی بازی صحبت بشود کم است.شاید استودیوی طراح بازی را به جرات 2-3 سال از سایر رقبای خود در زمینه طراحی و خلق محیط های تخیلی جلو دانست.
صدا:
شاید یکی از ارکان لاینفک بازیهای میست صدا باشد.مگر امکان دارد جنگل ،آب ،حیوانات در بازی وجود داشته باشند ولی صداگذاری بازی از کیفیت بالایی برخوردار نباشد.این نکته که بیشتر سایت های امتیاز دهنده به بازی میست انصاف را رعایت کرده و هم در قسمت صدا و هم در قسمت گرافیک نمره 10 از 10 را به این بازی داده اند که این خود نشان دهنده قدرت بالای صداگذاری در بازیست.برای مثال در قسمتی از شماره 4 از بازی میست در سرزمینی به نام Haven شما باید صدای یک دایناسور را به خوبی به یاد بسپارید و برای ترساندن یک سری میمون که مزاحم کار شما هستند استفاده کنید، که این خود نشان دهنده این است که تیم صدا گذاری بازی با حوصله و صبر بسیاری توانسته در واقعیت بخشیدن به محیط های خلق شده کمک کند.آهنگساز سری بازی های میست Jack Wall میباشد.شخصی که به خاطر بازی میست4 توانست جایزه اکادمی موسیقی را به عنوان بهترین موسیقی سال 2004 برای این بازی از آن خود کند.که این موفقیت UBISOFT را محبور کرد که در قالب یک CD،موسیقی بازی میست4 را به بازار عرضه کند.Jack Wall یکی از بهترین آهنگساز های حال حاضر دنیاست که بازی بسیار معروف Jade Empire که برای کنسول XBOXطراحی شده است را در کارنامه خود دارد که این بازی هم جزء بازی های زیبا در حال حاضر می باشد.

پایان قسمت اول

------------------------------------------------------------------
در قسمت بعدی به بررسی بازیه میست 4 میپردازم .

ف.ش .. سایه

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
من فکر کنم این بازی ها همه قدمی هستن.البته به جزء بازی Longest journey مگرنه تمام این سری بازی مال چند سال پیش هستش.و خیلی قدیمی.
ولی در هر حال.
خیلی عجیبه و غریبه.
آره اکثر بازی ها بر میگرده به قبل از سال 2001
اما اینم اضافه کنم که تاریخ این رده بندی مربوطه به اواخر سال 2002
اما خب از سال 2002 به اینطرف هم بازیه ادونچری کع بشه اسمشا گذاشت شاهکار به بازار نیومده پس میشه مطمعن بود که در این لیست اگه امسال هم منتشر میشد تغییری ایجاد نمیشد
بازی های معروف ادونچری از 2002 به بعد اومدند
Broken Sword:Eyes of Dragon در سال 2003 (اگه اسمش را درست نوشته باشم)
ُSyberia 2 , Myst 4 در سال 2004
Myst 5 و فارنهایت در سال 2005
البته بازی های دیگه ای هم بودند اما چون در نقد هاشون امتیاز چندان قابل قبولی نگرفته بودند ننوشتم

آخرین ویرایش:

Dreamer

کاربر سایت
Oct 9, 2005
49
خبر خوش همین الان دو تا فایل اولین کتاب رو پیدا کردم دارم با برنامه با هم مقایسه می کنم چند روز دیگه آپلود می کنم!
اسم بازی درستشbroken Sword 3-the Sleeping Dragon است

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
نوشته شده توسط farzadlion:
آره اکثر بازی ها بر میگرده به قبل از سال 2001
اما اینم اضافه کنم که تاریخ این رده بندی مربوطه به اواخر سال 2002
اما خب از سال 2002 به اینطرف هم بازیه ادونچری کع بشه اسمشا گذاشت شاهکار به بازار نیومده پس میشه مطمعن بود که در این لیست اگه امسال هم منتشر میشد تغییری ایجاد نمیشد
بازی های معروف ادونچری از 2002 به بعد اومدند
Broken Sword:Eyes of Dragon در سال 2003 (اگه اسمش را درست نوشته باشم)
ُSyberia 2 , Myst 4 در سال 2004
Myst 5 و فارنهایت در سال 2005
البته بازی های دیگه ای هم بودند اما چون در نقد هاشون امتیاز چندان قابل قبولی نگرفته بودند ننوشتم
سلام
من فکر کنم منبعی رو که اقا فرزاد گفتن گیر اوردم
مجله شبکه شماره58-مهر 84-صفحه183
در اینجا نوشته سایتadventuregamers.com در اواخر سال 2001 بیست بازی برتر ماجرایی تمام دوران را به انتخاب نویسندگان خود انتخاب کرد.
فکر کنم دو بازی میست 4 و 5 توی این لیست به همین خاطر نیست و بازی سایبریا و ...

بای بای

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
فکر کنم دو بازی میست 4 و 5 توی این لیست به همین خاطر نیست و بازی سایبریا و
البته فکر کنم نوشته بود نظر سنجی مربوطه به اواخر سال 2002 که در اون زمان Syberia 1 اومده بوده
در مورد Myst 4 و 5 هم با توجه به این که شماره های Myst 1 و 2 , 3 در این لیست نیست مطمعن باش اگه این نظر سنجی امروز هم منتشر میشد Myst 4 و 5 به این لیست اضافه نمیشد

Dreamer

کاربر سایت
Oct 9, 2005
49
کمک... من اعصابم داره خورد میشه چون فهمیدم کتاب میست 1 کلی غلط چاپی داشته و در نسخه The Myst Reader, Books 1-3: Three Books in One Volume (The Book of Atrus; The Book of Ti'ana; The Book of D'ni)
که هر سه کتاب در یک جلد چاپ شده غلط هاش تصحیح شده من این رو از اونجا فهمیدم که نسخه ای که دانلود کردم یه جاهاییش به نظر غلط می اومد و گفتم با سرچ اینساید آمازون اونارو تصحیح کنم در حالی که در نسخه اصلی بعضی از این غلط ها بود و در سه جلدی نبود بنابراین دیدم غیر ممکن است که خودم اون رو تصحیح کنم اگر کسی می خواد بگه همون غلط رو که فکر کنم از نسخه اصلی هم غلطهاش بیشتر باشه به علت خطای کامپیوتر در تشخیص حروف کتابهای اسکن شده یه جایی آپلود کنم. ضمنا قیمت این سه کتاب در یک جلد خیلی به نسبت زیاد (14$) نیست اگر آمازون ایران می فرستاد می خریدمش!
wink.gif

دقت کنید با اون حجم صفحه نسبت به کتابایی که تو ایران چاپ میشن قیمتش خوبه البته فکر کنم پول پستش از قیمت خودش بیشتر میشه
biggrin.gif

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
نوشته شده توسط Dreamer:
کمک... من اعصابم داره خورد میشه چون فهمیدم کتاب میست 1 کلی غلط چاپی داشته و در نسخه The Myst Reader, Books 1-3: Three Books in One Volume (The Book of Atrus; The Book of Ti'ana; The Book of D'ni)
که هر سه کتاب در یک جلد چاپ شده غلط هاش تصحیح شده من این رو از اونجا فهمیدم که نسخه ای که دانلود کردم یه جاهاییش به نظر غلط می اومد و گفتم با سرچ اینساید آمازون اونارو تصحیح کنم در حالی که در نسخه اصلی بعضی از این غلط ها بود و در سه جلدی نبود بنابراین دیدم غیر ممکن است که خودم اون رو تصحیح کنم اگر کسی می خواد بگه همون غلط رو که فکر کنم از نسخه اصلی هم غلطهاش بیشتر باشه به علت خطای کامپیوتر در تشخیص حروف کتابهای اسکن شده یه جایی آپلود کنم. ضمنا قیمت این سه کتاب در یک جلد خیلی به نسبت زیاد (14$) نیست اگر آمازون ایران می فرستاد می خریدمش!
wink.gif

دقت کنید با اون حجم صفحه نسبت به کتابایی که تو ایران چاپ میشن قیمتش خوبه البته فکر کنم پول پستش از قیمت خودش بیشتر میشه
biggrin.gif
سلام.
خوب من نفهمیدم مشکل چیه؟؟؟؟
پیدا کردن اون کتابه که توش 3 جلد کتاب هست.؟؟؟
اره.
ببینم یه سوال این کتاب E-Book توی امازون نداره.فقط چاپیه.
اگه E-book داره من میتونم براتون از امازون بگیرم.
مشکلی نداره.
اگرم فقط نسخه چاپیش هست میتونم براتون جور کنم.از امازون.
مشکلی نیست.
فقط اگه E-Book باشه نهایت کار 1-2 روزه.ولی اگه قراره از امازون سفارش کتاب بدیم باید 1-2 هفته صبر کنیم تا دستمون برسه.
فکر نمیکنم بیشتر از 20$ بشه.
با یک ترفند خاص.
منتظر هستم تا جواب بدید.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
سایه خانم،
قرار نیست ادامه این چیزی رو که شروع کردین بنویسین. :cheesygri :cheesygri
برای میست.
فکر کنم 1-2 هفته گذشته از قسمت اولی که گذاشتین.
لطفا زودتر اقدام کنید.با عرض شرمندگی.
تا منم با شما میست 5 رو بزارم.
ممنون

بای بای

Dreamer

کاربر سایت
Oct 9, 2005
49
نوشته شده توسط Hellgate:london:
سلام.
خوب من نفهمیدم مشکل چیه؟؟؟؟
پیدا کردن اون کتابه که توش 3 جلد کتاب هست.؟؟؟
اره.
ببینم یه سوال این کتاب E-Book توی امازون نداره.فقط چاپیه.
اگه E-book داره من میتونم براتون از امازون بگیرم.
مشکلی نداره.
اگرم فقط نسخه چاپیش هست میتونم براتون جور کنم.از امازون.
مشکلی نیست.
فقط اگه E-Book باشه نهایت کار 1-2 روزه.ولی اگه قراره از امازون سفارش کتاب بدیم باید 1-2 هفته صبر کنیم تا دستمون برسه.
فکر نمیکنم بیشتر از 20$ بشه.
با یک ترفند خاص.
منتظر هستم تا جواب بدید.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
سایه خانم،
قرار نیست ادامه این چیزی رو که شروع کردین بنویسین. :cheesygri :cheesygri
برای میست.
فکر کنم 1-2 هفته گذشته از قسمت اولی که گذاشتین.
لطفا زودتر اقدام کنید.با عرض شرمندگی.
تا منم با شما میست 5 رو بزارم.
ممنون

بای بای

ببخشید اگر بد توضیح دادم منظورم این بود که کتاب رو به صورت ای بوک فقط تو p2p موجود است که اونم اسکن تبدیل به ورد شده و فایده ای نداره اگر کسی خواست بگه بهش بدم.و این کتاب سه جلد در یکی فقط چاپی است.فکر کنم شما مسافر براتون بیاره روش ارزون تری سراغ ندارم. :)

سایه خانم اگر شما برای نوشتن به زیرنویس احتیاج دارید می توانید با برنامه ای که معرفی کردم استخراج کنید.​

Sayeh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
633
نام
سایه
Myst IV: REVELATION
در دنیای میست 4 شما زمان را گم میکنید . میست درواقع دنیایی ناشناخته است که در آن شما اثری از دنیای پر هیاهوی امروزی را نمیبینید . دنیایی رویایی با مناظری بدیع و زیبا که نظیر آن را در هیچ بازی دیگری ندیده ایم . در سرزمین میست شما نمیتوانید تشخیص دهید که در چه دوره ای به سر میبرید . ترکیب تکنولوژی و زندگی بَدوی از میست دنیایی ناشناخته به وجود می آورد که زمان در آن ناپیداست . در بازیه میست شما به چند سرزمین سفر میکنید و در مراحل مختلف با مکانهایی آشنا میشوید که در هر یک از آنها باید معماهایی را حل کنید. ممکن از در نگاه اول حل آنها بسیار دشوار به نظر برسد . برای حل هر معما راهنماهایی در قالب تصاویر ، نقاشی و دست نوشته هایی در مکانهای مختلف وجود دارد و این شما هستید که با در کنار هم قرار دادن موارد یافت شده به حل معما میپردازید . سطح سختی معماهای طرح شده نسبت به بازیهای به اصطلاح ماجرایی که در این چند سال اخیر به بازار وارد شده بالاتر است . کمی دقت میتواند معمایی دشوار را به آسانی حل کند و کمی بی دقتی ممکن از باعث شود شما مدتها در یک مکان برای حل یه معما در انتظار معجزه ای بنشینید .
در مراحل مختلف میست سرزمینهای زیبایی مشاهده خواهید کرد . چیزهایی را میبینید که در دنیای واقعی هرگز نخواهید دید . سنگهای معلق در آسمان . پرندگانی با بالهای نامرئی . کشتی که به حالت عجیبی به گِل نشسته . حیواناتی که ترکیبی از حیوانات مختلف هستند . گیاهانی عجیب . آبشارهایی زیبا و خارق العاده و هزاران هزار مناظر دیگر. اینها تمام عناصری هستند که میست را از دیگر بازیهای این سبک کاملا جدا میکند و آن را در بالاترین درجات قرار میدهد . شما با میست به دنیایی سفر میکنید که بیشتر شبیه یه یک رویا است تا واقعیت . رویایی که شما در آن برای مدتی زندگی خواهید کرد .

مراحل بازی

: Tomahna
محل زندگي آتروس و دختر او یيشاست . درختان بلند . آبشارهای زیبا . کوههایی که از میان آنها رودهایی جاریست از زیبایی های این سرزمین است . خانه هایی که با معماری جالبی که مخلوطی از معماری عربی و غربی و شاید تمدنهای مخالفی میباشد بنا شده . خانه هایی که بر روی رودها بناشده.آتاق هايي شيشه اي،گلخانه هایی زیبا که یشا در آن جا بازی میکند.اتاق ها به وسیله یک سری پل های متحرک به هم راه دارند.بالابر هم جزء یکی از ارکان این قسمت محسوب میشود.زیرا این مکان در 3 طبقه تعبیه شده است و وجود بالابر در آن لازم می آید.برای تولید برق در این مکان ،یک سد بر روی رودخانه بنا شده است که شما باید در این قسمت بتوانید برق قطع شده را مجددا وصل کنید(این یکی از معماهای این قسمت می باشد)ولی ناگهان اتفاقی می افتد یک انفجار رخ می دهد و یشا ناپدید میشود.حال شما باید به جستجوی یشا و پیدا کردن مدارکی برای آتروس باشید.یشا گردنبندی دارد که این گردنبند دارای قدرت مافوق طبیعی است.این گردنبند را شما در لوله بخاری اتاق یشا پیدا میکنید.شما بعد از برداشتن گردنبند یک ویژگی خاص پیدا میکنید.پس از کلیک کردن بر روی جسمی یا چیزی،گردنبند که حالا بر روی صفحه شما وجود دارد برق میزند و با کلیک کردن بر روی گردبند اتفاقا گذشته را که مربوط به آن جسم میشود را میتوانید ببینید.پس آز برداشتن گردنبند شما میبینید که یشا در حال فرار از دست کسی است.وپس از قایم شدن در لوله بخاری یشا با فشار دادن دکمه ای سقوط میکند . گردنبند او بر روی زمین می افتد.شما بالاخره میتوانید به محل کتاب های جادویی بروید.در این مکان شما دو کتاب میبینید یکی SPIRE و دیگری Haven.که مختار هستید هر کدام را که خواستید امتحان کنید

تصاویر
fkwrnl.jpg

fmumo3.jpg

Spire:
سرزمینی سنگی که بین آسمان معلق است . تنها مشخصه این سرزمین سنگهای زیادیست که دارد و تمامی مکانهای ساخته شده بر روی این سنگها بنا شده اند . جایی در میان فضا که به شما حس زندگی در آسمانی تیره رنگ را میدهد . مکانی که گویی بازمانده و خرابه هایی از قصرها و کاخ هاییست که سالیان سال است از بین رفته و اکنون چیزی جز دیوار های بلند و سنگی آن باقی نمانده و اینها نشانه هاییست از تمدنی قدیمی که اکنون به دست فراموشی سپرده شده است . آسانسورهایی که طبقات مختلف را به یکدیگر متصل میکند. طبقاتی که فاصله هایی بسیار طولانی از یکدیگر دارند . مجسمه های شیشه ای ، پله های بلند و عجیب ، دستگاههای پیچیده و الکترونیکی و مکانیکی زیادی که در این مرحله تماما تشکیل دهنده معماهای آن میباشند ، از مشخصه های این مرحله است .
برادر کوچک یشا در این مکان تبعید شده است.ولی Sirrus میتواند راز کتاب های جادویی را پیدا کند و در زمان سفر کند.او با سفر در زمان توانسته خواهر خود را بدزدد.در Spireکمبود برق وجود دارد وشما باید با به راه انداختن ژنراتور ،برق لازم را تولید کنید.و گردنبند به شما کمک میکند که چه اتفاقاتی در این مکان افتاده است.با تولید برق یک صندلی جادویی شروع به کار میکند.که این صندلی شما را در حل کردن معمای بازی کمک میکند.انتهای این صندلی یک پل وجود دارد که شما میتوانید با یک بالابر در آن حرکت کنید.ولی از بخت بد شما یک سنگ بر روی این بالابر افتاده است و مانع کار شما میشود.شما باید به عنوان دوست به آتروس در پیدا کردن یک مدال دایره ای که در آن 6 رنگ تعبیه شده است کمک کنید.این 6 رنگ از 3 رنگ اصلی تشکیل شده اند.که در ادامه بازی به کمک شما میآید.تمام هدف در Spire پیدا کردن این مدال رنگی است.پس از پیدا کردن مدال شما دوباره با استفاده از کتاب جادویی به Tomahnaبرمیگردید.در بازگشت شما فردی را میبینید که کتابی از دست او به پایین در کنار رودخانه می افتد.این یکی دیگر از کتاب های جادویی است که Sirrus آن را دزدیده است.و در این هنگام کتاب از دست او می افتد.پس از بازگشت به Tomahna شما مختارید به هر منطقه که بخواهید سفر کنید.Haven یا کتابی که از دست Sirrus به زمین افتاده است ولی بهتر است که به..

تصاویر
fkwqwz.jpg

fkwr2w.jpg

fkwr9j.jpg

Haven:
جنگلی انبوه با درختانی فراوان و حیواناتی از گونه هایی عجیب و ساحلی سنگی که آنرا از جنگل جدا میکند . میمونهایی با ظاهری که بیشتر به میمونهای ما قبل از تاریخ شباهت دارند و در کنار دایناسور ها و پرندگانی عجیب زندگی میکنند . البته همین میمونها هستند که نقش اصلی این مرحله را برای شما بازی میکنند . در این جنگل انبوه به زحمت میتوانید راه خود را بیابید. کوره راههایی کوچک وجود دارند که در قسمتهایی به چند راه تقسیم شده و ممکن از شما را گیج کنند . اما با کمی گشتن در جنگل یا درواقع جزیره در نهایت راه خود را خواهید یافت . و یکی از مشخصه های اصلی این مرحله کشتی است در کنار ساحل مدتهاست که به گل نشسته و مکانی برای زندگی پرندگان دریایی شده است . اما چیز جالبی که در آن وجود دارد طرز قرار گرفتن آن در گل است که به صورت عمودی میباشد . گویی کشتی از آسمان به سمت زمین میامده که در گلهای کنار ساحل فرو رفته .
در واقع هدف شما در Havenپیدا کردن 4 مجسمه است.که بر روی این مجسمه ها 4 شکل حکاکی شده اند.که البته در یک جای بازی میمون ها مانع دید شما شده و نمیگذارند که شما یکی از مجسمه ها را به درستی ببینید. که شما برای ترساندن میمون ها باید با ایجاد صدا و ترساندن میمون ها آنها را از دید خود خارج کنیدبعد از پیدا کردن اشکال حکاکی شده بر روی این مجسمه ها شما میتوانید با کمک گرفتن از این اشکال پلی را که مسدود شده است باز کنید.در انتها در Havenشما به یک مار خوابیده می رسید که باید روش بیدار کردن این مار را یاد بگیرید پس از پیدا کردن راز بیدار کزدن مار شما دوباره به Tomahnaبر میگردید و این بار به سراغ کتاب افتاده شده در کنار رودخانه می روید.

تصاویر

fkwocz.jpg

fkwoeg.jpg

fkwopk.jpg

fkwowl.jpg

Serenia:
این تنها سرزمینی است که میتوانید انسانهایی را در آن ببینید که ضاهرا همه با هم خواهر هستند و در حل معماهای این مرحله به شما کمک میکنند . این سرزمین که بسیار عجیب هم هست بیشتر شبیه به یک جزیره است . سنگهایی با حالتی که در بالای آن سطح صاف و در انتها باریک شده و بیشتر به یک درخت سنگی میماند نیمی از جزیره را در بر گرفته اند . سنگهایی که از درون آنها بخار و حبابهای به بیرون میاید . درختانی که بیشتر به درخت بید مجنون شباهت دارند و قاصدک تولید میکنند و در نهایت گلهایی که از آنها آتش میچکد از مشخصه های جالب این مرحله هستند به همراه پرندگانی با بالاهای نامرئی و گلهایی بسیار بسیار بزرگ . همه و همه به زیبایی ها و عجایب این سرزمین میافزاید .
این مرحله انتهایی بازی است ،جایی که شما دو برادر را میبینید.دو برادر که یکی برای کمک به خواهر و مبارزه با Sirrus تلاش میکند.و Sirrus که سعی میکند شما را متقاعد کند که پدر را به آنجا ببرید. در نهایت شما با استفاده از راز بیدار کردن مار که در این مکان به کمک شما میاید و کمک گرفتن از مدالی که قبلا پیدا کردید میتوانید دختر گم شده آتروس را پیدا کنید.در این قسمت شما با استفاده از 3 رنگ اصلی و 3 رنگ فرعی و ترکیب آن با هم و تولید رنگ سفید راز وارد شدن به مکان حبس شدن یشا را پیدا میکنید.در نهایت در صحنه پایانی بازی Achenar برادر خودSirrus را میکشد.Sirrus با استفاده از صندلی جادویی مغز خواهر خود را جادو کرده و یشا را به شما بدبین کرده است.شما باید با استفاده از صندلی جادویی مغز یشا را از این بدبینی رها کنید و خواهر در نهایت به برادر بزرگ خود Achenar و شما اعتماد میکند.شما دختر آتروس را به Tomahnaبرمیگردانید.و بازی در این جا به اتمام می رسد.

تصاویر

fkwp46.jpg

fkwp61.jpg

fkwpc9.jpg

ویژگی بازی:
در بازی یک دوربین تعبیه شده است که شما میتوانید با استفاده از این دوربین از هر مکان و نقطه ای خواستید عکس یگیرید که این خود در پیشبرد و یاد آوری مکان های سابقی که دیدید کمک می کند.
Ubisoftپس از انتشار بازی دو پچ برای بازی ارائه داده است.که یکی از پچ ها ایراد گرافیکی جرئی و مشکلی که با بعضی کارت های گرافیکی داشته است را برطرف کرده است و پچ دیگر Subtitle بازی را که قبلا در ورژن اولیه بازی نیوده است را فعال میکند.برای فهمیدن داستان بازی وجود subtitle لازم است.
در آخر این بازی خوش ساخت و زیبا را به تمام دوست داران بازی های ماجرایی توصیه میکنم.
Ubisoft در حال حاضر بر روی قسمت پنجم از این بازی در حال کار کردن است و به گفته Ubisoft قسمت پنجم آخرین شماره از سری بازی های میست می یاشد.

شخصبت های بازی:
Yeesha:
fmunpe.jpg

10 ساله، باهوش،حساس و به پدر خود احترام میگذارد.

Achenar:
fkwo75.jpg

50 ساله،قوی،باهوش،از قدرت فیزیکی خود بیشتر استفاده میکند

Sirrus:
fkwpkz.jpg

47 ساله،زیرک،توانایی نگهداری تصاویر را در ذهن خود دارد و سعی میکند ضعف های خود را مخفی کند.

Atrus:
fmunx0.jpg

پدر خانواده،او آخرین باز مانده نژاد خود است.او هنر جادویی نوشتن را زنده نگه داشته است.این هنر به او اجازه خلق دنیای جدید را میدهد.بیشتر وقت خود را با کتاب میگذراند.دو برادر تصمیم میگیرند که کتاب های پدر را بدزدند و پدر هم مجبور میشود دو پسر خو را در زمان زندانی کند

----------------------------------------------------------------------------------
من یه مدتی اتصال به اینترنتم مشکل پیدا کرده بود که دیر شد . شرمنده . اینم توضیح کاملی برای بازیه میست 4 و شخصیت ها و مراحل اون .

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
سلام
ممنون
عالی بود.
عکس ها زیبا بود.
منم چه بازی هایی رو دوست دارما.
نه!؟!؟!؟!؟!؟!
خیلی خوش سلیقم. :lol: ;) :lol: ;)
در ضمن:
اون عکس اخر که اتروس رو نشون میده
صحبت آخر بازی هستش.که اتروس از اتاقش می یاد بیرون.پشتش شومینه قرار داره و از شما تشکر میکنه.به خاطر نجات دادن دخترش یشا.
اون دو تا قاب عکس هم که روی شومینه قرار داره عکس دو پسر اتروش هستش.
دقت کنید.
یکیش پشت کمر اتروسه که خوب معلوم نیست.ولی یکیشون کاملا مشخصه.
ممنون سایه خانم.
حالا نوبت منه که مسیت 5 رو بزارم.
چشم.
شروع میکنم به گذاشتنش.

بای بای

Dreamer

کاربر سایت
Oct 9, 2005
49
من یه مدت اونقدر شیفته مناظر می شدم که یادم می رفت دارم بازی می کنم از خیلی های دیگه هم پرسیدم برای اونها هم همینطوری بوده.
smile.gif

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
سلام
افرین.
حقا که ادونچر بازی.
خوشم اومد.
دقیقا یکی از نکات مثبت بازی گرافیک بازی میست 4 هستش که تا کنون من توی هیچ بازی ادونچری به این زیبایی ندیدم.
بعضی اوقات صدا ها و ظریف کاری های بازی ادمو متحیر میکنه. :confused: :confused: :confused:
ولی....
به نظرم این دقت و ظرافت در بازی میست 5 نبود
.میست 5 گرافیکش خوبه ولی نه در حد میست4.
مثلا میست 4 بعد از نصب حدود 8 گیگ هارد از من گرفت.خب با توجه به اینکه زیاد وارد نیستم ولی 8 گیگ فضا خیلی چیز زیادیه. و قطعا باید خودشو یک جا نشون بده اونم در بازیه.
در تمامی مکان های بازی دقت و ظرافت خیلی عالی بود.کاشکی میست 5 هم به همین ظرافت بود.
ولی به نظر من تا کنون هیچ گرافیک و صدایی به این قشنگی من در بازی ادونچر ندیدم.
البته باید منتظر DreamFall باشیم.چون تنها این بازیه که میتونه رقیبی برای میست باشه.(بازم این نظر منه ها)

بای بای

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
یک سوال دارم
شما حتما بازیه URU:Age Beyond Myst را بازی کردید...چه ارتباطی بین این بازی و بازیه Myst وجود داره؟؟؟

به نظرم این دقت و ظرافت در بازی میست 5 نبود
.میست 5 گرافیکش خوبه ولی نه در حد میست4.
مثلا میست 4 بعد از نصب حدود 8 گیگ هارد از من گرفت.خب با توجه به اینکه زیاد وارد نیستم ولی 8 گیگ فضا خیلی چیز زیادیه. و قطعا باید خودشو یک جا نشون بده اونم در بازیه.
در تمامی مکان های بازی دقت و ظرافت خیلی عالی بود.کاشکی میست 5 هم به همین ظرافت بود.
ولی به نظر من تا کنون هیچ گرافیک و صدایی به این قشنگی من در بازی ادونچر ندیدم.
دلیل اصلیش اینه که در Myst 4 از بک گراند از پیش رندر شده استفاده میشده که میتونست صحنه های بسیار جذاب و خارق العاده ای بوجود بیاره اما یوبی سافت در Myst 5 کل محیط بازی را 3 بعدی کرد

البته باید منتظر DreamFall باشیم.چون تنها این بازیه که میتونه رقیبی برای میست باشه.(بازم این نظر منه ها)

DramFall اصلا از هیچ نظر شباهتی به Myst نداره اولا سبکش Action Adventure شده و مثل Myst یک بازیه صرفا ادونچر نیست ...دولا بازی بصورت سوم شحصه و نه اول شخص
از نظر گرافیک هم بازی بصورت 3 بعدیه پس از این جهت DreamFall بیشتر شباهت به Myst 5 داره تا Myst 4
اما با تمام این حرفا فکر میکنم بهترین بازیی ماجرایی بشه که در چند سال اخیر شاهد بودیم
من خودم بشدت منتظرم که DreamFall به بازار بیاد چون میدونم که کمپانیه Funcom کارشا خوب بلده

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
دلیل اصلیش اینه که در Myst 4 از بک گراند از پیش رندر شده استفاده میشده که میتونست صحنه های بسیار جذاب و خارق العاده ای بوجود بیاره اما یوبی سافت در Myst 5 کل محیط بازی را 3 بعدی کرد
سلام
شاید یکی از دلایلش این باشه.
به نظر من رنگ های موجود در بازی میست 5 اون ظرافت و جزئیات بازی میست 4 رو نداشت.و شایدم یکی از دلایلی که در ابتدا یکم بازی تو دلم زد همین بود.
در ضمن در بازی میست5 یوبی و کیان از یک تکنولوژی سه بعدی ادم ها استفاده کردند نه اون پرده سبز معروف. وسعی کردند که ادم رو به صورت دیجیت شده در بازی به کار ببرن.و شاید یکی از دلایل این که بازی گرافیکی در حد میست 4 نداشت همین بود.که به نظرم در این مورد یوبی نتونست خوب نشون بده.
تمام ادم ها در میست 4 ، طبیعی بودن.و استفاده از پرده سبز دستشون رو باز گذاشته بود.

DramFall اصلا از هیچ نظر شباهتی به Myst نداره اولا سبکش Action Adventure شده و مثل Myst یک بازیه صرفا ادونچر نیست ...دوما بازی بصورت سوم شحصه و نه اول شخص
از نظر گرافیک هم بازی بصورت 3 بعدیه پس از این جهت DreamFall بیشتر شباهت به Myst 5 داره تا Myst 4
اما با تمام این حرفا فکر میکنم بهترین بازیی ماجرایی بشه که در چند سال اخیر شاهد بودیم
من خودم بشدت منتظرم که DreamFall به بازار بیاد چون میدونم که کمپانیه Funcom کارشا خوب بلده
اگرم قرار بازی Dreamfall مثل بازی میست 5 بشه من به شخصه ترجیح میدم از VR استفاده کنم نه از 3 بعدی.
باید منتظر بود و دید که ایا این DreamFall میتونه این همه ادم ها رو معطل کرده درست و کار خوبی باشه یا نه.

بای بای

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
اگرم قرار بازی Dreamfall مثل بازی میست 5 بشه من به شخصه ترجیح میدم از VR استفاده کنم نه از 3 بعدی
البته اینکه میگم DreamFall از محیط 3 بعدی بهره میبره به این معنی نیست که محیطش و رنگ هاش عین Myst 5 هستش ... Fable هم از محیط 3 بعدی بهره میبرد اما اگه یادت باشه جه محیط زیبا و رنگارنگی داشت....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر