move vs kinect

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,711
نام
مراد حلیمی
اون کسایی هم که میگن کینکت فلانه بهمانه به خاطره اینه که PS3 ندارن و باید برای برطرف کردنه سوزش حاصل از نداشتن بازی های انحصاری خوبی که PS داره یه حرکتی بکنن دیگه.

ولی در آخر به نظر من PS3 بگیر 4 تا بازی مسخره ی کینکت ارزش نداره پشیمون میشی و به نظرم MOVE تجربه ی بهتریه.

چه لحن زشتی.......تازه اعتبار هم میخوای؟؟؟؟

دوستان نیومدیم اینجا که دعوا کنیم من فقط اینو پرسیدم که من میخوام ps بخرم آیا ارزشش رو داره که بخاطر کینکت نظرمو عوض کنم یا نه؟؟

اولا شما اشتباه کردین این سوالو تو بازیسنتر پرسیدین:d(به خاطر شدت فنیسم دو طرف)

دوما اشتباه کردی تو بخش ps3 پرسیدی(یه جای بی طرف می پرسن).......

سوما .من جوابتو میدم:d:

کینکت بازیهای بزرگسالانه و خلاقانه براش میان و تو راهن ولی اونها هم متناسب با فرم کینکت خواهند بود.:x........ .علاوه بر اون کینکت در اکثر بازیهاش به تحرک نیاز داره...... .

موو بازیهای الانی رو داره با فرم بهتری اجرا می کنه و بازی با فرم دگرگون شده تحویل شما نخواهد داد(منظور اکثر بازیهاش بدون دسته هم مقابل بازیه)ولی در عوض تجربه عالی هستش و همین که بتونی کیلزون و پورتال رو با موو بازی کنی عالیه..... .:x

در کل خیلی با هم قابل مقایسه نیستن (هر کدوم بازیها و فرم های مخصوص به خودشون رو دارن)در نتیجه بهتر یا خودت هر دو رو از نزدیک امتحان کنی یا ببینی فرم بازیهای کدوم رو دوس داری......... .

همین.موفق باشی:d
/
/

Morteza-1992

کاربر سایت
Nov 24, 2008
1,071
نام
مرتضی
دوستان میخوام کنسول بخرم لطفا کمک کنید و دلیل خودتونم بگید:
ps3 یا xbox360

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
چه لحن زشتی.......تازه اعتبار هم میخوای؟؟؟؟/

عوضش یک تذکر گرفت، چون درخواست اعتبار خلاف قوانینه.

ps3 یا xbox360
خب حالا در مورد سوال شما، من چون هردوی سیستم PS3 همراه با Move و XBox360 همراه با Kinect رو دارم یه توضیحی در مورد هردو بهت بدم.
شما باید بیشتر ببینی چه موردی برات مهم هستش، هک PS3 یک کمی مشکل هستش (البته دارن راحتترش میکنن)، باید دانگل داشته باشی، دستگاه رو از برق بکشی و با کلک روشن کنی و بازی رو مستقیم نمیتونی اجرا کنی و هر بازی هم روش اجرای خاص خودش رو داره، بعضی ها هم اصلا اجرا نمیشوند. با XBox360 درایوت رو هک میکنی و دیسکهای اون رو میخری و تموم.

اگر به دیدن فیلم علاقه داری، توی PS3 یک BlueRay Player داری که توی XBox360 نداری.
استفاده از شبکه PSN برای آنلاین بازی کردن مجانی هستش ولی برای XBL باید پول بدی.
از نظر خرابی، هردو مشکلات خودشون رو دارند، XBox360 ها سه چراغه میشوند و PS3 ها چراغ زرد و یا صفحه قرمز، هرچند که این مشکلات بیشتر به دستگاههای قدیمی برمیگردند و دستگاههایی که از یکی دوسال قبل به این طرف ساخته شده اند، این مشکلات را خیلی کمتر دارند.
توی بحث گرافیک اصلا نرو که هردو کنسول تقریبا یک گرافیک رو دارند.
اگر به خاطر بازیها باشه که بهتره مثل من و خیلی ها هر دو رو بخری، چون همیشه یک بازی انحصاری هست که اگر یکی از این کنسولها رو نداشته باشی، از دست میدی.

حالا درمورد Move و Kinect بگم که کینکت تمام بدن را اسکن میکنه ولی Move فقط از محل اون گوی نورانی درمیاره که دست شما کجاست و حدس میزنه که بقیه بدن شما کجا هستش. بیشتر بازیهای Move با دودسته بهتر بازی میشوند که طبعا باید دوبرابر پول بدهید، بازیهایی مثل Resident Evil که میشه توی اونها از اسلحه و تیراندازی استفاده کرد (هنوز) توی XBox360 نیستش.
البته من خودم Heavy Rain رو سعی کردم با Move بازی کنم که اینقدر اذیت کننده بود که انداختمش کنار و از اول با کنترلر معمولی بازی کردم.
به نظر من برای اینکه بهترین تفاوت رو ببینی، یک بازی رو باید انتخاب کنی که توی هردو کنسول وجود داره، در حال حاضر تنها بازی موجود Get Fit with Mel B هستش که اگر تریلرهای اون رو روی هردو کنسول ببینی، میبینی که در Move شما رو همراه با محیط اطرافت نشون میده، چون همونطور که گفتم فقط میتونه حدس بزنه که شما کجا هستید ولی در نسخه کینکت دقیقا بدن شما رو نشون میده و بقیه فضاهای پشت سر رو حذف کرده.

• Like
Reactions: farzadmaham and bnc

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
ps3 یا xbox360

اول از همه این جا جاش نیست .

دوم مردم کنسول میخرن برای بازی هاش شما کنسول رو بر مبنای .... میخوای انتخاب کنی .

سوم یه سر بری تاپیک های دیگه رو هم ببینی که قبلا زده شده بهتر هستش .

چهارم هم فکری بدرد شما نمیخوره شما باید ببینی اول کدام رو میخوای با بازی کدام به سلیقه شما نزدیک تر هستش بعد بری بخری .

پنجم تاپیک در بخش MOVE میزنی میگی MOVE یا کینکت .

و گزینه آخر این هستش که هر کدام از این دو دستگاه خوبی خاص خودشون رو دارن و ساختار بازی خاص خودشون پس شما باید ببینی کدام به سلیقه شما میخروه .

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
ps3 یا xbox360
این شد یه سوال خوب
PS3 چون
قدرت بیشتری داره : درسته توی بازی های مولتی شاید ضعیفتر باشه ولی انحصاری هاش یه سر و گردن از 360× بالاتره
و چون به تازگی تونستن از حجم وسیعی از قدرتش استفاده کنن مطمئنا تا یکی دو سال دیگه کیفیت بازیهاش از ایکس باکس هم بیشتر میشه....پس خریدش عاقلانه تره
بازیهای اخنصاصی بیشتر و بهتری هم داره
من خودم اگه کینکت نبود ایکس باکس رو میفروختم و PS3 میگرفتم.....الان هم فقط به کینکت امید دارم
البته ایکس باکس هم خوبه ولی یکی دو سال دیگه به نظر من واقعا جلوی PS3 کم میاره

bnc

کاربر سایت
Oct 7, 2010
826
نام
کاظم
قیمت هر دو الان چقدره؟
از لحاظ قیمتی چطور هستن؟

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
من اگه move بگیرم فقط وتسه این می گیرم که باهاش killzone 3 یزنم همین!

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
دوست عزیز شما کاملا معلومه که فن مایکروسافت و کنسولش هستی. من به عنوان کسی که هر دو کنسول رو داره نظرمو به کسی که سوال کرد دادم.
اگه یه خرده بیشتر دقت می کردی میفهمیدی من فن هیچ کنسولی نیستم فن چیزی باشم PC ـیه .

sadrabaktash

کاربر سایت
Jan 11, 2010
135
نام
Nathan Drake
با وجود اون همه تبلیغات...حالا میشه گفت «کینکت» در مقایسه با «موو» محدودیت های بیشتری داره...نکته اصلی اینه که تعداد فرامین توی موشن کنترلر مایکروسافت کمتر از مال سونیه...شما می تونید طراحی به بازی شوتر برای کینکت رو تصور کنید؟ یه چیزی در حد عظمت سری کیل زون؟ در عوض فک می کنم کینکت برنده مطلق دنسینگا و فیت نسا میشه
(خواهشن فن بوی بازی در نیارین...فقط اونایی که هر دوتا موشن کنترلر رو دارن نظر بدن)

• Like
Reactions: Morteza-1992

M2Terrorism

کاربر سایت
Aug 15, 2010
614
نام
Mohammad Ali
قیمت هر دو الان چقدره؟
از لحاظ قیمتی چطور هستن؟
کینکت رو که توپخونه میده 320 تومان:-o:-oیجا دیگه دیدم 210 تومان:-o
موو هم پک استارتر 120-110 تومان.موو خالی هم 80 تومان.:)

از لحاظ قیمت موو به صرفه تر و بهتر است.
در ضمن دقت موو و تکنولژی به کار رفته و کیفیت ان با هیچ چز دیگر قابل مقایسه نیست(فقط جهت اطلاع!)

یوقت فکر نکنین فن بوی هستما!!!:d:d

FIFA08

کاربر سایت
Apr 17, 2007
143
نام
ممد
من خودم موو ندارم یک رفیقی دارم اونم نداره :d
به نظر من باید خود هردو رو تست کنی تا بتونی تصمیم بگیری چون سلیقه ها متفاوت هست.
اساس کار موو و کینکت با هم فرق داره پس 100% بستگی به انتظارات شما داره.
من خودم کینکت دارم اما بهت پیشنهاد میدم موو بخری علتش هم بماند:d
این رو هم در نظر بگیر برای موو هرگز بازی مثل your shape fitness نمیاد ;)
ویرایش : اینم بگم دادش کوچیکم 4 سالش هست و شدیدا با کینکت اسپورت حال میکنه من جمله دو میدانیش و بوکسش جوری که بعد از 2 روز بدن درد گرفته بود .

آخرین ویرایش:

bardia67m

کاربر سایت
Dec 10, 2009
796
نام
بردیا
من هر دو رو تست کردم. به نظر من هر کدوم قابلیت های خودشون رو دارن و قابلیت هاشون یکسان نیست که بخوایم مقایسه کنیم. یعنی خوبه هر دو رو داشته باشیم.
ولی به نظرم کسی که می خواد بین این دو انتخاب کنه، کینکت قطعاً انتخاب بهتری هست;).
توی کینکت کل بدن شما با تک تک نقاط اسکن می شه و شما با حرکات کل بدن بازی می کنید. در حالی که Move با یه دسته که موقعیت سر اون اسکن می شه بازی می کنید.
Move به نظرم فقط تقلیدی از روی ایده موفق چندین سال قبل نینتندو بوده فقط برای رقابت با Kinect مایکروسافت.
توی کینکت آزادی عملی که دارید و این که بدون دسته و بدون هیچ وسیله اضافی بازی می کنید تجربه لذت بخش تری هست.>:d<
ضمناً به این فکر کردید که با یک دستگاه کینکت، هر چند نفر که بخواین می تونین بازی کنید. امّا برای Move برای هر کدوم یک دسته جداگانه!!!:-s

• Like
Reactions: taherism

hesehabib

کاربر سایت
Nov 18, 2007
682
من خودم دارم ps3 میخرم اما بعد از عید میخوام یه 360 با کینکت بخرم چون کینکت آیندش خیلی
بهتره.
مثلا توی یه تریلر دیدم کینکت حتی قدت رو اندازه میگیره!
در کل این نظر منه.

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
از نظر خرابی، هردو مشکلات خودشون رو دارند، XBox360 ها سه چراغه میشوند و PS3 ها چراغ زرد و یا صفحه قرمز، هرچند که این مشکلات بیشتر به دستگاههای قدیمی برمیگردند و دستگاههایی که از یکی دوسال قبل به این طرف ساخته شده اند، این مشکلات را خیلی کمتر دارند.
البته به این شکلی هم که شما گفتی نیست مسلما ! مشکلات سخت افزاری و گرمایی کنسول 360 بسیار بیشتر از ps3 هست . و این حرف منو همه تجربیات و امار ها هم تایید می کنن .
توی بحث گرافیک اصلا نرو که هردو کنسول تقریبا یک گرافیک رو دارند.
در زمینه گرافیک هم فکر کنم یک طرفه به قاضی رفتید . حداقل در زمینه بازی های firstparty ندیدم عنوانی در کنسول 360 که با گرافیک بازی هایی مثل کیلزون 2 و انچارتد مقابله کنه ! حجم و کیفیت بالای تکسچر ها ، نورپردازی و فیزیک و ... ( اگه افکتی مثل افکت برف انچارتد 2 در عناوین firstparty 360 سراغ دارید مارو هم خبر کنید ! )در یک سری از عنوان های انحصاری سونی کاملا بی رقیب هست .
حالا در مورد Move و Kinect بگم که کینکت تمام بدن را اسکن میکنه ولی Move فقط از محل اون گوی نورانی درمیاره که دست شما کجاست و حدس میزنه که بقیه بدن شما کجا هستش.
اسکن شدن تمام بدن توسط کینکت نکته خیلی مهم و کار امدی در بازی های حرفه ای نیست که بشه با استفاده از اون بازی های Hardcore ساخت و ملت هم لذت ببرن ! مشخصا کارایی موو در بازی های Hardcore بسیار بیشتر از کینکت هست . اما خوب در این که تکنولوژی کینکت پیسرفته تر هست هم شکی نیست . ولی این پیشرفته تر ، کارایی در بازی های بزرگ و حرفه ای نخواهد داشت .

P.S : به دوستمون پیشنهاد می کنم اگه مشکلی با خرید بازی های اورجینال ps3 نداره . همین کنسول رو بخره و با خیال راحت به انلاین بازی کردنش برسه و هم از ارشیو بی نظیر Firstparty های سونی که در هیچ ژانری کم و کاست نداره ، لذت ببره .

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر