Monster Boy and the Cursed Kingdom | PC

82wj_picture2.png

Monster Boy and the Cursed Kingdom
سال 2018 برای طرفداران زیرسبک مترویدوانیا یک سال رویایی بود , تصور عرضه عناوینی چون Guacamelee! 2 و Messenger, Dead cells در طول 3 ماه و در کنار جواهری به نام Monster boy در انتهای سال , حتی برای خوشبین ترین افراد هم دشوار بود , لیکن تنها مشکل کار و ضد حال برای طرفداران اینجا بود که این جواهر با متای 87 , نسخه pc بالفعل نداشت ......

pdk8_picture10.jpg

Jin شخصیت اصلی بازی هست که در ابتدای بازی متوجه میشه که عموش به نام nabu بعد از دستبرد به انبار اشربه سلطنتی , سوار بر یک بشکنه نجسی و متوصل شدن به جادو ,مشکلاتی رو برای ساکنین محل و کسبه بوجود میاره , جین از اعمال و رفتار عمو نبو ابراز ناخرسندی میکنه و تصمیم میگیره زبونم لال تو روی عموش وایسته!عمو نبو با دیدن از بین رفتن بزرگتر کوچکتری و زیر پا گذاشته شدن حرمت ها به خشم میاد و بدین ترتیب نفرین خوکی عمو نبو دامن گیر جین میشه و همینطور برادرش زکی مارمولک....

epho_picture1.jpg

هر آنچه از بازی می دانیم

• این بازی توسط استدیوی فرانسوی Game Atelier ساخته و پرداخته شده سازنده عناوینی چون... .... چون .... ..... ..... چون چی ؟ اولین بازیشون همینه...!
  • در ساخت بازی همکاری های نزدیکی با Ryuichi Nishizawa , خالق اصلی سری Wonder Boy and Monster World صورت گرفته...
  • برای ساخت موسیقی های بازی استدیو همکاری های نزدیک خودش رو با آهنگسازان معروف ژاپنی مانند Yuzo Koshiro , Motoi Sakuraba , ادامه داده...و همچنین رفت و آمد های شبانه مشکوکی به خانه خانم Michiru Yamane آهنگساز مشهر سری کسلوانیا داشتند ...
  • در بازی جین به پنج شکل دیگه که همون حیوانات شامل شیر , قورباغه , مار , خوک و اژدها باشند تغییر شکل میده که با احتساب فرم انسانی خودش می شن 5 +1
  • از این گروه پنج آتشین اژدها که نیاز پرواز در ارتفاعات رو مرتفع میکنه و خوک با 45% آسیب جنگی فقط بو میکشه و از جادو استفاده میکنه....
  • وظیفه مخفی کاری و اثتیلث که شامل سمی کردن و عبور از حفره هاست روی ستون فقرات ماره , همون اسنیک بازی دیگه ...
  • عربده کشی و قمه کشی روی ملت و متوسل شدن به زورگیری هم وظیفه ای هست که شیر به عهده گرفته..
  • به دلیل حضور پیرانا در شماره قبل و کوتاهی Wiki در ارائه اطلاعات کافی و وافی در مورد اصالت این موجود , موجی از توجهات به سمت فیلم Piranha 3D رفته و آمار دانلود این عنوان افزایش چشمگیری را پس از عرضه این بازی به خود دیده, به همین دلیل انجمن حمایت از تعدد نسل بشر Don’t waste your sperm on the shower please! وارد عمل شده و پرانا از بازی جدید حذف و بجاش قورباغه گذاشتن...
  • اینکه به جای موش و عقاب , خوک و مار گذاشتند هم دلیل خاصی نداره , دوست داشتند دیگه...
  • همینطور یک مقام آگاه اذعان داشته که دیگه مثل شماره قبل برای تغییر هویت لازم نیست برید تو اتاق مخصوص, درو قفل کنید و در جایگاه مخصوص تعویض شخصیت قرار بگیرید...این لوس بازی ها جمع شده ..هر جا نیاز داشتید تو کوچه , لب آب , جلوی هر کس , درجا , دفعتا میکشید پایین و شخصیتتون عوض میشه....
  • بعد از رسوایی هایی که تهیه کننده بازی قبلی سر بکار گرفتن فرزندان دو خانواده اژدها زاده و دراگون پور به عنوان غول آخرها و قرار آن ها در راس امور به بار آورد.... تهیه کننده جسور این عنوان در ابتدای امر قراردادهای کلان قبلی رو پار پاره کرده و بعد از سوزاندن آن با دفتر غول آخر از ما !! تماس گرفته و کلی باس فایت جذاب تدارک دیده...
le63_picture9.jpg

• و همینطور ترتیبی اتخاذ داده شده که برای از پا در آوردن غول های آخر, لازم نیست مثل شماره های قبل حتما به سرشون ضربه بزنید و نه تنها قادر هستید به هرجا که دوست داشتید ضربه بزنید بلکه قادرید به هر جایی شون که دوست داشتید دست بزنید, لمس کنید , بمالونید و حتی گاز بگیرید....!
  • متاسفانه دیالوگ ها صدا ندارند ...در عوض پرش کاراکتر اصلی صدا داره جا داره اینجا از ماریو و سونیک تشکر کنیم که با پریدن های صدا دار این سنت پسندیده رو به یادگار گذاشتند.
  • فونت دیالوگ ها خیلی ریز هست و تنی چند از کنسول دارهای خوره , بعد از انجام بازی آرتروز چشم گرفتن و لوله های منتهی به قرنیه شون ترکیده و آب مروارید بوده که زده بیرون ...البته درخواست های متعددی جهت افزایش سایز از طرف دوستان کم بینا در استیم ثبت شده که امید است ترتیب اثر داده بشه.
  • با کشتن دشمن ها سکه بدست میاد که با توجه به جثه دشمن ها این سکه ها از یک گرمی تا تمام بهار متغیره!
  • بازی از هیچ مود بتل رویالی پشتیبانی نمی کنه!
  • وسعت نقشه بازی چیزی مابین نقشه hot line miami و Red Dead Redemption 2 هست.
  • برخلاف سیاست های جدید سایر استدیوهای بازی سازی مبنی بر قرار دادن یک هایپر استار در بازی هاشون که کاراکتر شما رو مجبور به خرید های متفاوت از یک جا می کنند, در این بازی سعی شده به مشاغل و کسبه خرده پای قدیمی میدان داده بشه, به همین منظور قادر هستید دمپایی پاره و پلاستیک کهنه هایی که جمع کردید رو بفروشید به زکی نمکی و سپس برای تهیه سلاح باید پیش کرگدن آهنگر, و زره نزد فیل زره باف مراجعه کنید, همینطور کلیه خدمات بهداشتی درمانی اعم از فروش پوشن های شفا بخش و شیشه های پر از مانا و درمان زود ان زال ی و ایضا خت نه در محل , نزد روباه بهیار همه روزه صورت می پذیرد.
  • تا قبل از تیره و تار شدن دورنمای روابط استیم و اپیک استور بازی قرار بود بر روی استیم عرضه بشه ولی بعد از جنگ عظیم مترو که در تنگه اگزودوس رخ داد و شکست سنگین رزمندگان استیم از غیور مردان اپیک , بازی همچنان بر روی همونجا عرضه میشه...!
  • به همین منظور دموی رایگانی از بازی برای خانواده کشته شدگان و داغ دیدگان استیم , بر روی سایت استیم قرار گرفته ..باشد که تسلایی باشد بر دل بازماندگان این فاجعه....
  • بازی نمرات بالایی گرفته از سایت های معتبری چون nintendo life 90,Gamespot 80 و از سایت های درپیتی مثل85 bazicenter
  • سازندگان پس از شل کن سفت کن های متمادی و تغییر دادن چند باره تاریخ ریلیز نسخه پی سی در نهایت به یک اجماع رسیده و روز 25 Jul 2019 مصادف با 3 مرداد رو برای انتشار در نظر گرفتند...امید هست که تا قبل از بسته شدن تنگه هرمز بازی بیاد نمونه اونور تنگه!
bgtd_picture8.jpg

77lq_picture12.jpg

این گروه خشن!

تصاویر

ss_04a4267e6f9bb8564827989f97965c5db7aa0527.1920x1080 (1).jpg ss_975b187c5a2b7325c67f5066abf559eeaeb90630.1920x1080.jpg snake_exploring.jpg ss_fbd502b9108e26040f88c012fd2474d93a07bd54.1920x1080.jpg
Monster-Boy-and-the-Cursed-Kingdom_20181204155745.jpg Monster-Boy-and-the-Cursed-Kingdom_20181212213638.jpg Monster-Boy-and-the-Cursed-Kingdom_20181215003957.jpg Monster-Boy-and-the-Cursed-Kingdom_20181215002935.jpg
Monster-Boy-and-the-Cursed-Kingdom_20181207090921.jpg Monster-Boy-and-the-Cursed-Kingdom_20181212215207.jpg Monster-Boy-and-the-Cursed-Kingdom_20181204221534.jpg Monster-Boy-and-the-Cursed-Kingdom_20181207095431.jpg
Monster-Boy-and-the-Cursed-Kingdom_20181207101844.jpg Monster-Boy-and-the-Cursed-Kingdom_20181214180901.jpg ss_d91fe77319425fd485476583d2dc729a86f50b3e.1920x1080.jpg Monster-Boy-and-the-Cursed-Kingdom_20181205201044.jpg

برای دانلود تریلر روی عکس بمالونید!

1-min_06it.png

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,336
نام
مــاکــان
@mondas
دمت گرم بابت تاپیک.
بازی جالبی بنظر میرسه.
بابت طنزی که تو متن هم بکار میبری واقعا عالیه، هیچوقت از خوندن متن هائی که مینویسی خسته نمیشم که هیچ، همش دارم میخندم:))

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
همونطور که احتمالا می دونید این بازی چند ماه قبل برای کنسول ها اومده و با متای 87 روی Ps4 و 86 روی nintendo switch به کار خودش پایان داده.
همچنین فکر نکنید این بازی از زیر بته به عمل اومده , ایـــــــنـجـا دوست خوبم , محمد حسین عزیز یا به تعبیر دیگری برادر @Z-fan تاریخچه بازی رو کامل شرح داده به همراه نقد پر و پیمون ...دستش درد نکنه:x
یک خبری هم اومده مبنی بر اینکه کسانی که شرافتشون اجازه نمیده از کرک استفاده کنند و دمو رو هم قبلا رفتن ,می تونن از همون سیو ها ادامه کار رو پی بگیرند.
دیگه چیزی به عرضه بازی نمونده , گفته میادش فردااااا , وای چقد خوبه ! ای جــان ای جان !

c030accee7137fd9d021d8a37855233f4220abb5.png

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
اونجور که از شواهد و قرائن برمیاد هیچ کس بازی رو انجام نداده , اون هم وسط تابستون و درست در زمان گردن کشی های دنووی نابکار و در انزوا فرو رفتن codex و cpy ....

خودم 7 ساعتی بازی کردم و تازه 32 درصد رفتم فقط می تونم یک کلمه بگم , شاهکاره...چی میگن این خارجی ها بهش ..مسترپیــــس.....
توی بازی به لطف چند شخصیتی بودن جین و با توجه به قابلیت هایی که فرم های حیوانی جین در اختیارتون قرار میده و همینطور لباس ها و کفش ها و سلاح هایی که هر کدوم ویژگی منحصر به فردی رو به عنوان قابلیت به شما میدند مثلا کفش هایی که باهاش میشه زیر آب راه رفت یا لباس نورانی برای قدم زدن در تاریکی ویا شمشیری که سکوهایی یخی تولید میکنه و همه شون هم با پیدا کردن الماس ها و جم های نایاب قابل آپگیرید هستند که خود آپگرید قابلیت جدید و کاربردی دیگه ای بهشون اضافه می کنه ...برای پیشروی در محیط بازی هم مجبورید پازل های محیطی حل کنید و هم معما ...

اصلا این سبک بندی ها و دیوارکشی ها بین بازی ها رو فراموش کنید , بزارید راحتتون کنم این بازی یک زلداست , یک زلدای دو بعدی...گیم اسپات به نسخه pc به مانند نسخه کنسولی 8 داد ..نگاه نکنید ظاهر بازی کارتونی و کودکانه هست هر چند نگاه کردن به تصاویر بازی خودش دلیل محکمی هست برای انجام این بازی Handdrawn...

تصور اینکه این بازی ایندی هست و کوتاه , رو به طور کامل از سر بیرون کنید, این بازی از هر بازی AAA ای هم بزرگتر , زیباتر , متنوع تر ...چند تا تر دیگه هست ! این قدر بازی کامله و لول دیزاین در بالاترین سطح خودش قرار داره...امکان نداره بازی یک مکانیک, پازل یا محیط تکراری جلوی پای شما قرار بده .. انیمشن ها اینقدر نرمه, اینقدر نرمه! که تا خودتون یه دستی بهش نزنید و باهاش ور نرید متوجه نمی شید چقدر نرمه!

آقا بنشینید بازی کنید حیفه ! شما تا رسیدن به شهر , بازی رو انجام بدید فکر کنم یک ساعت طول بکشه , اگر خوشتون نیومد بیایید اینجا به من فحش و بد و بیراه بدید نگران نباشید من مدیر و ناظم انجمن آشنا دارم نمی زارم بن بشید... :sunglasses:

آخرین ویرایش:

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
picture2-min_mivd.png

خب یک شماره دیگه از سری پسر شگفت انگیز به نام Wonder Boy Returns Remix همین پیش پاتون برای pc اومد که قبلا به صورت انحصاری برای نینتندو سوئیچ اومده بود , این بازی با بازی Wonder Boy Returns که برای ps4 ,pc اومد و در اصل بازسازی اولین نسخه این فرنچایز در سال 1986 بود کمی تا قسمتی متفاوته.!

تام تام و تانیا دو شخصیت قابل بازی هستند و از روی برگ دلمه ای که تام تام به عنوان پوشش به کمرش بسته , میشه حدس زد که داستان در دوره بعد از کرتاسه رخ میده البته اگر اسکیت و اسکوتر وسط بازی رو نادیده بگیریم....همونطور که گفتم چون با یک بازسازی طرفیم سازندگان دست به کنترل و مکانیک های بازی نزدند و فقط به بروز کردن گرافیک و صدا بسنده نمودند...بنابراین بازی در عین سادگی به شدت سخته و نیمی از این سختی هم برمیگرده به کنترل و پرش های نامناسب شخصیت اصلی...

کنترل بازی اصلا یک جوریه , اول باید آنالوگ رو تا ته نگه دارید تا کاراکتر به سختی قصد و نیت حرکت کنه بعد شتاب می گیره و می افته تو 120 تا و دیگه نمیشه جمعش کرد یعنی فرق نمی کنه روی چمن در حال حرکت باشید یا یخ , کاراکتر تحت کنترل شما در هر صورت لیز می خوره , حالا اگه این وسط پاتون گیر کنه به یک سنگ که اون طرفش هم یک مگس نشسته هیچی دیگه چک پوینت , چون تام تام با یک ضربه به آغوش مرگ میره حتی اگر این ضربه از سوی یک بچه حلزون نابالغ باشه !!

اگه تام تام رو انتخاب کنید همون ابتدای مرحله با شکستن تخم مرغ دایناسور ها!! به شما یک تبر سنگی داده میشه که قراره نقش Leviathan رو تا آخر بازی برای شما ایفا کنه و اگر تانیا رو برگزینید از بومرنگ بهره مند خواهید گشت , همینطور تام تام از مشکل دیابت رنج می بره و در طول مرحله همش باید گوجه و موز و خربزه بخوره وگرنه قند خونش میاد پایین و تانیا هم نمی دونم چه مرگشه ولی از روی لباس پوشیدن و طرز رفتار و وجناتش حدس می زنم ایدز داشته باشه...در ضمن تو این بازی از تبدیل شدن به خر و گاو خبری نیست کل بازی رو باید با همون تام تام نیمه برهنه پیش ببرید..

picture5-min_czcz.png

بازی خطی خطی خطی هست و شامل 8 مرحله هست که به یک غول آخر ختم میشه تاکید می کنم یک غول که هر بار صورتش عوض میشه و هر مرحله خودش هر کدوم به چهار زیر مرحله تقسیم میشن و هر زیر مرحله دارای 4 چک پوینت هست و اگه بشه زیرمرحله رو تموم کرد 2 تا 3 دقیقه زمان میبره ...

خودم با تام تام یک دستی به بازی زدم و تا مرحله اول بخش دوم چک پوینت سوم پیشروی کردم منتها به یک جایی رسیدم وسط دریا که از شدت سختی , ترقوه ام از جاش دررفت و دیگه نتونستم ادامه بدم ...البته گزینه Easy بازی امکانی رو برای شما فراهم می کنه که فرشته مهربون با حضور همیشگی بالای سرتون حافظ و حامی شما باشه و به این ترتیب نه باکی از ضربه خوردن داشته باشید ونه غم معاش ...همین که با گردش به راست و انحراف به چپ نرید ته دره کفایت می کنه...
اگه به بازی های آرکید و آتاری علاقه دارید و طرفدار بازی های خیلی خیلی کلاسیک هستید و همینطور از رنج بردن لذت می برید , این بازی شماست و گرنه پیشنهاد نمیشه متاش هم 64 شده از 4 تا نقد ... wonder boy the dragon's trap که میشه نسخه سوم گزینه خیلی بهتری هست...

آخرین ویرایش:

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
lir4_3.jpg

به این تاپیک هیچ دخلی نداره ولی حس زدن تاپیک جداگانه نبود ...

عنوان جدیدی از Wonder Boy تحت نام Asha in Monster World
برای 2021 برای پی سی و ps4 , Switch تایید شد
بازی جدید نیست .یعنی هست ! ریمیک شماره چهارم و
آخرین شماره از Monster World روی سگا جنسیس هست در سال 1994.

7gi_5-min.png

داستان در دنیای همین مانسر بوی یا واندر بوی ..(بخدا سازنده هم فرق اینا رو نمیدونه ) در جریانه و شما کنترل دخترکی به نام آشا رو در اختیار دارید . نکته جالب اینه که کاراکتر بانمک Pepelogoo که توی مانستر بوی بعضی وقت ها میاد جلوی جین و کمک می کنه قبلا برای اولین بار توی این بازی جدید معرفی شده و همراه آشا هست و برای گلاید و دابل جامپ و..مورد استفاده ابزاری قرار میگیره.

ks63_4-min_(1).png

سبک بازی اکشن ادونچر 2D side-scrolling هست ولی گرافیک ریمیک 3D شده و برای اولین بار بازی صداگذاری شده و میتونید بعد 26 سال صدای آشا رو بشنوید..
برای این ریمیک یک مشت پیر پاتال که در اصل سازنده های بازی اصلی بودند و اون موقع تحت نام Westone Bit Entertainment بازی رو ساختند ،از مراکز نگهداری سالمندان اطراف توکیو گرد آوری شده و زیر نظر شخص Ryuichi Nishizawa خالق اصلی مجموعه وانربوی ، دوباره بکار گرفته شدند..

34yh_1.jpg

آخرین ویرایش:

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
2-min_5xcs.png

پیرو پست قبلی باید عرض کنم به حضور با سعادت شما بازی wonder boy :asha in monster world دو روز دیگه برای کامپیوتر های شخصی میاد, ولی استیم با قباحت تمام سعی در کتمان تاریخ عرضه بازی داره و به تابستان 2021 بسنده کرده...

نسخه pc درست به مثابه پورت بازی های اخیر از کیبورد پشتیبانی نمی کنه .. کم کم باید به این رویه عادت کنید چون مثل اینکه سازنده ها دیگه خودشون رو در قبال pc خیلی شل کردند ...!

حدود یک ماه قبل ابتدا این بازی برای نینتندو سوییچ و ps4 اومد و نمرات ضد و نقیضی هم دریافت کرد,مثل 5 از IGN و یا 8 از Hardcore gamer ..ناگفته نمانه افت فریم روی سوییچ هم در نظر بگیرید چون نمرات ps4 کمی بهتره در حدود یک دهم...

همونطور که گفتم بازی ریمیک نسخه چهارم سال 1994 هست و این یعنی گیمپلی قدیمی و ویژوال جدید...خودم زیاد با این مدل ریمیک ها حال نمی کنم مثل کراش و اسپایرو ..گیمپلی مشمول مرور زمان شده حس خوبی به آدم نمیده ...حالا باید ببینیم آشا میتونه از این قانون تبعیت نکنه ..الکس کید که نتونست و با مغز رفت توی چاه خلا...!

اگر تم و فضای عربی و هندی دوست می دارید یا نیم نگاهی به قد و بالای شانتی دارید حتما منتظر بازی باشید , قالیچه سواری هم درون بازی گنجانیده شده و قراره تاریخ تحریف بشه و چراغ جادو به جای علائدین , قسمت آشا بشه...البته انتظار جینی زبر و زرنگی رو نداشته باشید...

اومدن این بازی می تونه بهونه ای باشه برای شما دوست عزیز.. که اگر فرصت نکردید بازی مانستر بوی و پادشاهی نفرین شده! رو انجام بدید هنوز هم دیر نشده و خداوند بسیار توبه پذیره....بخدا جلوی ضرر رو هر جا بگیرید سود توشه...

3-min_5ph.png

4-min_aac6.png

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
1-min_dhsl.png

بازی رو تموم کردم حدود 5 ساعت توی پروفایل ثبت شد ولی با کُشت و مُرد ها و الافی هاش از رو ساعت گرفتم 8 ساعت شد...

بازی دوتا پایان داره و برای دیدن پایان اصلی باید همه 200 قطره لایف رو جمع کنید..متاسفانه من پایان بد بازی رو دیدم و متاسفانه پِ پِ ....اگه می خواهید همه قطره ها رو جمع کنید از همون اول باید خوب سوراخ سنبه های شهر رو بگردید چون از یک جایی به بعد پِ پِ یا همون پپلوگوو اینقدر میوه می خوره و اندازه خرس میشه دیگه در اختیارش ندارید و دابل جامپ بی دابل جامپ...من خودم دچار همین مشکل شدم و 186 تا بیشتر دستم رو نگرفت...

آشا یک دختر روستایی و ساده هست که پدرش اونو میفرسته شهر راپاداگنا پی شغل شریف قهرمان شدن ...ولی قبلش شمشیر و سپر زنگ زده خودش رو میده و ازش قول میگیره که زیاد آرایش نکنه, به پسرها رو نده و هر پسری نزدیکش شد با شمشیر دستگاه تناسلیش رو هدف قرار بده...!

آخ اشتباه گفتم قبلش باید بره یک برج مخروبه اطراف روستا تا لیاقتش رو ثابت کنه و اونجا چراغ جادو رو پیدا میکنه...اینجا شما با بی خاصیت ترین و بچه پررو ترین غول چراغ آشنا میشین...ایشون هیچ آرزویی از جانب شما رو نمیتونه برآورده کنه حتی در حد چند ریال بی ارزش...تنها کاری که میکنه علاوه بر سرزنش کردن اینه که شما رو هر جایی از بازی میتونه برگردونه به شهر و خلاص ..

خلاصه میره شهر و اونجا بعد از پرس و جو در مورد روند اداری قهرمان شدن سراغ خونه حاکم رو میگیره ,خوشبختانه حاکم شهر یا ملکه یک خانمه و حرمسرا نداره وگرنه آشا جون میداد برای سوگلی شدن...اونجا آشا قاپ ملکه رو میدزده و بدون هیچ آزمون استخدامی وارد دم و دستگاه دولتی میشه تا جایی که کلید خزانه هم بهش میدن...بسه دیگه زیاد اسپویل کردم... .. باشه حالا که اصرار می کنید یخورده دیگه شو هم اسپویل می کنم....این وِزه خانم اونجوری که نشون میده نیست...منتظر یک مبارزه باشید در حد کیتانا و بادبزن هاش ...

آها ... این چهارتا شاسگول که می بینید مثلا ارواح محافظ خاک و آب و اینای سرزمین هستند و هدف اولیه شما اینه که اینها رو از بند اسارت 4 تا جادوگر ریشو و شاسگول تر برهانید...

q3-min_h5fn.png

به نظر سگا تو اون سال ها خیلی تو کف این بوده که یدونه زلدا داشته باشه برای همین آشا رو هل داده وسط میدون... بازی به هفت تا محیط تقسیم میشه که هر کدوم خودش چند بخشه و گیم دیزاین هر بخش با بخش دیگه متفاوته بویژه وقتی پای پپلوگو وسط میاد...

خوشبختانه گیمپلی بازی Age زده نیست چون که به نظرم اون موقع خیلی نوآورانه و خلاق بوده و هنوزم جالبه , ولی طراحی مراحل و پلتفرم ها ساده است و خالی از سکنه و دشمن های چالش برانگیز...خب محدودیت سخت افزاری و تجربی سال 1994 رو لطفا در نظر بگیرد به علاوه اینکه این مجموعه هیچ موقع اکشن نبوده و به غیر از نسخه اول در همه محافل ازش به عنوان ادونچر زلدایی یاد میشه تا اکشن پلتفرمر...کلیت و روند بازی خیلی شباهت به نسخه Shantae: Half-Genie Hero داره ، در اصل اون شبیه اینه...

دلم خوش بود بازی صدا گذاری داره ولی جاپونی... صداگذاری در حد یازده تا جمله هست ولی پِ پِ گفتن آشا خیلی به دل می شینه... کوتاه بودن بازی هم برمیگرده به وفاداری به ریشه ها و ریمیک بودن و تقصیر کسی نیست.. همراه نسخه سوییچ و ps4 کد دانلود برای نسخه قدیمی هم بوده که به ما ندادن...!

گفتم هر بخش یا ورلد بازی تاکید روی یکی از عناصر گیم دیزاین داره و اون المان پررنگ تره، مثلا ورلد اول بسیار پلتفرمره و احتیاج به بالا پایین پریدن داره ,ورلد دوم لول دیزاین بازی با لوله های پیچ در پیچ آب شبیه کارخونه شیمیایی سونیکه با این تفاوت که باید همه جا رو بگردید و اگه حواستون نباشه گم و لوله میشید...حتی باس فایت اصلی اونجا هم الگو گرفته از یکی از دشمن های روی مخ توی کارخون شیمیایی هست...
یا ورلد سوم کلا معما و پازله , یا بخش آخر اکشنه یا در شهر ادونچر و صحبت با Npc ها و گشتن همه پشت بام ها واتاق ها در اولویت هست..

q4-min_i2ed.png

قسمت معبد فراعنه برفی گیم دیزاین سوییچ میکنه روی مغز شما و با طرح معما هوش شما رو در بوته آزمایش قرار میده ...این طوری که یک نقشه بهتون میدن که به رسم سایلنت هیل باید اتاق به اتاق بگردید و اکشن فیگور حیوانات پیدا کنید .درب ها هم رمزهایی شبیه فنیشر دارند با جهت ها...حتما حتما کاغذ قلم کنار دستتون داشته باشید. مثلا میگه اسپل سفید رنگ 4 تا جهت چپ داره بقیه شو خودت حدس بزن از 6 کد ...جلوتر میگه تاریکی در مقابل نور هست و این یعنی درب های سیاه باید برعکس این کد زده بشه... معمای مهره های شطرنج رزیدنت 2 رو یادتون هست، حدود 5 سال قبل از اون اینجا با 5 تا مجسمه همچین کاری میکن بروبچز مانستر بوی .... هر دانجن یک باس فرعی داره اینجا دو تا داره یکی گاوه اون یکی خره...!

یدونه ابوالهول عوضی هم اونجا هست که جلوش باید برید گزینه بدید و چندتا سوال از درون متن بازی! از شما میپرسه ببینه تا اینجا خودتون بازی کردید یا از رو واکترو جلو اومدید تا درب معبد سوم رو باز کنه ...مثلا یکی از سوال هاش این بود آیا بابای شما ریش دارد؟ من تا اومدم بپرسم من یا آشا وقت تموم شد زیر پام رو خالی کرد...

زیباترین استیج بازی اسکای کسل یا تمپل یا نم دونم یک جایی هست ...اتفاقا معماری خیلی باحالی داره طبقات پایین شبیه قمارخونه ترامپه و کاغذ دیواری اونجا تصاویر زبونم لال خشت و خاج و گیشنیز هست جالبه دشمن ها هم سکه طلا هستند یا کیسه پر از زر و سیم...
بعد بالای اونجا با نمای آجری کارشده و یک عده ای در حال عبادت هستند...! ایده عبور از دروازه ها و تغییر سایز هم اینجا دیدم..خیلی قبل تر از دوک نوکم یا آلیس...

q1-min_4mhz.png

دو تا موجود کیوت و گوگولی توی این بازی وجود دارند که تا آخر شیرینی و بانمکی حرکات اونها محاله اجازه بده شما احساس خستگی کنید...
اول از همه خود آشاست...کنترل نرم و انیمیشن های بسیار نرم تر...اینقدر هم براش انیمیشن تدارک دیدن وقتی روی یخ لیز میخوره و می افته زمین یا حتی وقتی جایی بمب کار میگذاره و از ترس پناه میگیره..حتی برای صفحه گیم اور...بهترین حرکت هم باز کردن صندوقچه هاست...

همون اوایل توی شهر رفتم پیش یک آقای بازرگان که پشت پالون شترش طلا جواهر می فروخت خواستم یدونه النگو برای آشا بگیرم دو مدل داشت یکی طلا بود وخیلی گرون بود اون یکی از این پلاستیکی ها بود ..همون رو گرفتم دستش کردم..دخترک این قدر ذوق کرد و خوشحال شد..اشک تو چشمام جمع شد کاش داشتم و بیشتر براش هزینه میکردم..!.یادم اومد چقدر من خرج شامپو و قر و فر موی شانتی کردم و دختره پرتوقع بی حیا نکرد یدونه تشکر خشک و خالی بکنه حداقل میتونست که یک کمری برام بچرخونه..!!

آقا تا یادم نرفته اینم بگم یک جای بازی خیلی حال کردم که اشاره داشت به یکی از قصه هایی که توی بچگی خوندم که طرف تبرش می افته توی آب و فرشته به پاس راستگویی بهش تبر طلایی میده ... اینجا هم آشا دبه آبش می افته توی آب و ...خواهشا راستش رو بگید...

آشا نسبت به شانتی خیلی دختر موجه تر و بساز تری هست! قشنگ از اون زن هاست که زندگی آدمو جمع می کنه و یدونه رو میکنه دوتا..وای احساس می کنم عاشق آشا شدم... امیدوارم اگر مانستر بوی بعد رو میسازند حتما نقش اول زنش آشا باشه...

3-min_9bxe.png

دومین موجود گوگولی بازی پپلوگوو هست...البته فقط مال شما که آبی رنگ هست وگرنه توی شهر همه یدونه زردش رو دارند حتی یدونه دست فروش زیلو پهن کرده سر کوچه و پپیلوگو می فروشه 3 تا 5 اشرفی ...وجود پپلوگو برای آشا نعمته و روند گیمپلی رو تحت تاثر خودش قرار میده...آشا توی بازی دابل جامپ بلد نیست حق هم داره با اون شلوار سندبادی همین یکبار پریدن هم سخته...علائدین هم نمی تونست دوباره بپره..!

برای دابل جامپ و گلاید باید دست به سوی پِ پِ دراز کنید به این صورت که آشا سوت بلبلی می زنه تا پیپیلگوی خواب آلود بیاد دابل جامپ کنید.. یک مقدار زمان میبره تا عادت کنید..من چند باری آشا رو فرستادم ته تره و دک و دنده اش خورد شد ...اما همین نکته باعث میشه پلتفورمینگ بازی در گیر کننده تر و لذت بخش تر بشه...

این پِ پِ تا قبل از اینکه زیادی رشد کنه خیلی کارها می کنه ..مشعل ها رو فوت می کنه ..شما رو از غرق شدن نجات می ده ..به عنوان چتر محافظ گلوله های آتش میشه.. فوت میکنه قایق شما رو , یخ ذوب میکنه ..آب حوض می کشه پیرزن خفه میکنه! هزار تا کار انجام میده...

من اشتباه کردم زیادی میوه از درخت ته باغ کندم دادم خورد سنگین شد نتونستم بخاطر نداشتن دابل جامب پشت بوم قصر و آشپز خونه رو بجورم...شما تا قبل اینکه به ورلد چهارم پا بگذارید شهر رو پاکسازی کنید ..روزگاره دیگه یهو دیدید پپلوگوتون یخولده مُلد...

q2-min_lajs.png

به عنوان ریمیک بازی قدیمی خیلی خوب بود اگه باز سازی Duke tale رو انجام داده باشید اینم همون حس و حال رو داره ...
کاش یکی پیدا می شد Chip 'n Dale Rescue Rangers رو بازسازی می کرد...
خب خدا رو شکر تا قبل از اینکه برقا بره این بازی رو هم براتون اسپویل کردم...تا اسپویل بعدی....

ezgif.com-gif-maker_(1)_1oys.gif

آخه چطور می شه ساده از کنار بازی ای که انیمیشن بازکردن صندوقچه هاش اینه بی تفاوت رد شد ..
این حرکت توی نسخه قدیمی هم بوده و دوستان حرکت باسن رو هم ریمیک کردن،
اجازه بدین بگم حرکت های باسن چون چندتا انیمشین دیگه هم داره، بلو پوینت الکی افتاده سر زبونا..
...انصافا این بهتره یا دیدن زور زدن یک مرد کچل بداخلاق ...​

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر