mobile vs. mobile

بهترین برند موبایل به نظر شما کدام است؟

• APPLE

رای‌ها: 23 28.0%
  • HTC

رای‌ها: 13 15.9%
  • SAMSUNG

رای‌ها: 31 37.8%
  • LG

رای‌ها: 1 1.2%
  • BLACKBERRY

رای‌ها: 2 2.4%
  • NOKIA

رای‌ها: 12 14.6%

• مجموع رای دهنده‌ها
    82

aliakbar_b

کاربر سایت
Jul 8, 2008
225
نام
علی اکبر
سلام . این تایپیک رو زدم تا به کمک شما به مقایسه بین گوشی ها بپردازم ، تا سوال های زیادی که در این مورد هست جواب داده بشه .
من خودم شروع می کنم و شما هم هر نظری داشتید بدید . فقط نظرات تان بر طبق ا اصول اشتباه زیر نباشد :
1. برند nokia بهترین گوشی ها را می زند. چرا؟ چون که بهترین آنتن دهی را دارد و شرکت با قدمتی است .
2.از بسیاری از کاربرد های آیفون در ایران نمی توان استفاده کرد .
3. samsung شرکت بدی است . چرا؟ چون که کار اصلی آن تلوزیون و لوازم خانگی است .
4. HTC مخفف holly telephone company (شوخی !!!)است ودر واقع هر گوشی که می زند holly (مقدس) است و هیچ اشکالی ندارد .
در ضمن منبع خودم gsmarena هست . اگر مطالب شبیه gsm.ir بود به این منظور است که این سایت نیز کاملا از مطالب gsmarena ترجمه می کند .

آخرین ویرایش:

aliakbar_b

کاربر سایت
Jul 8, 2008
225
نام
علی اکبر
همانطور که مشخص است الان بازار تلفن های هوشمن در دست دوهسته ای هاست .
به همین منظور به مقایسه میان برترین دو هسته ای ها می پردازیم . یعنی :
SAMSUNG galaxy s II vs HTC sensation

samsung-galaxy-s-ii-real-ofic.jpg
htc-sensation-new.jpg

مقایسه :
سخت افزاری
در تمام تست های انجام شده از لحاظ سخت افزاری galaxy s II از رقیب خود قویتر ظاهر شده است . یعنی گلکسی 2 دارای cpu بهتر و gpu بهتر و ram بهتر است .
گرجه هر دو از سی پی یو هایی باقدرت یکسان استفاده می کنند ( GHz 1.2)ولی گلکسی 2 عملکرد بهتری داشته است .
در مورد صفحه نمایش هر دو قابلیت نمایش 16 هزار رنگ را دارند ولی sensation دارای رزولوشن بیشتری است
:
galaxy : 480 *800
sensation :540*960

صفحه نمایش گلکسی از نوع super amoled plus و صفحه نمایش sensation از نوع s-LCD backlight است . سایز هر دو صفحه 4.3 اینچ می باشد .
گلکسی اس 2 از لحاظ صفحه نماش بسیار بهتر از sensation است و رزولوشن بیشتر دردی را از sensation دوا نمی کند .
اگر دو گوشی از لحاظ کیفیت ساخت مورد بررسی قرار گیرند ، مثل همیشه HTC گوشی با کیفیت تری ساخته است .در عوض galaxy s II بدنه نازکتر و سبک تری دارد . و می رسیم به بزرگترین مشکل sensation . قاب پشت گوشی در صورتی که به دست هر بنی بشری تماس پیدا کند باعث افت شدید امواج wifi می شود و در واقع باید بی خیال استفاده راحت از wifi گوشی شوید .
دوربین : هر دو گوشی دارای دوربین 8 مگاپیکسل هستند و هردو می توانند فیلم هایی با کیفیت 1080p ضبط کنند.
نرم افزاری
این مباحث عموما مربوط به رابط کابری می شود که هر دو گوشی از جدید ترین رابط کاربری ساخته شده توسط شرکتشان استفاده می کنند , و هر دو به همراه gingerbread عرضه می شوند.

galaxy s II
TouchWiz UI v4.0
sensation
HTC Sense v3.0 UI

برتری این رابط ها به سلیقه افراد مربوط می شود و این مهم است که هر دو در نوع خود کامل اند .
و در آخر قابل ذکر است که هر دو گوشی از دارای قابلیت های زیر نیز می باشند :
- Gorilla glass display
- Multi-touch input method
- Accelerometer sensor for UI auto-rotate
- Proximity sensor for auto turn-off
- Gyro sensor

نتیجه

اگر واقعا واقع بین باشیم ! می فهمیم که galaxy s II از هر لحاظ گوشی بهتری نسبت به sensation است . HTC یا توان مقابله با SAMSUNG را نداشته است یا فقط در پی عرضه رقیبی برای galaxy s II بوده است تا در بازار دو هسته ای ها عقب نماند .

آخرین ویرایش:

aliakbar_b

کاربر سایت
Jul 8, 2008
225
نام
علی اکبر
LG Optimus 2X and motorola ATRIX

LG-Optimus-2X-new.jpg
motorola-atrix-europe.jpg

مشخصات سخت افزاری LG optimus 2X :
CPU :Dual-core 1GHz ARM Cortex-A9 proccessor, ULP GeForce GPU, Tegra 2 chipset
این گوشی دارای پردازنده دو هسته ای َARM cortex-A9 می باشد که به کمک چیپست nvidia Tegra قدرت فوق العاده ای به گوشی بخشیده است .
صفحه نمایش : IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors 4.0 inches
تنها ویژگی که این صفحه نمایش را از دبگر lcd ها متمیز می کند، درخشندگی بالای آن و زنده بودن رنگ هاست .
دوربین : 8 مگا پیکسل با قابلیت ضبط فیلم با کیفت 1080i ( بیست و چهار فریم بر ثانیه )
مشخصات سخت افزاری motorola ATRIX :
CPU :Dual-core 1GHz ARM Cortex-A9 proccessor, ULP GeForce GPU, Tegra 2 chipset
هر دو گوشی از یک نوع پردازنده استفاده میکنند پس در واقع از نظر ضریب هوشی ! در یک سطح قرار دارند .
صفحه نمایش : TFT capacitive touchscreen, 16M colors 4.0 inches
این صفحه نمایش دارای رزولوشن 540*960 میباشد . که همین امر باعث می شود مقدار زیادی از قدرت پردازشی GPU صرف نمایش پیکسل های اضا فه شده شود . در ضمن با وجود اینکه رزولوشن صفحه 540*960 است ، اگر از نزدیک به آن نگاه کنید متوجه پیکسل پیکسل بودن صفحه می شوید و این ناشی از مهندسی بد صفحه نمایش است.
دوربین : 5 مگا پیکسل با قابلیت ضبط 720p (در آینده فیلم برداری به صورت 1080i به گوشی اضافه می شود .)
در نهایت می توان گفت که : LG optimus 2X از لحاظ سخت افزاری قویتر است !
و همینطور در عمل .
مقایسه نرم افزاری :
راستش را بخواهید شخصه با دو گوشی کار نکرده ام و مقایسه نرم افزاری مستلزم تجربه کار کردن با گوشی است . اما نکته قابل ذکر اینه که در کالبد هر دو گوشی روح Froyo دمیده شده است .

reza_afrasiabi

کاربر سایت
Jun 23, 2011
1
من قبول دارم که samsung در حال حاضر بهترین است ولی htc هم گوشی های با کیفیتی می زند و به نظر من از apple و تمامی برند ها بلا استثنا با کیفیت تر است و معتبرترین گارانتی را در ایران دارد.

...Sahand...

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,282
بستگی به سیستم عامل خود گوشی داره , ولی Sony ericson سری Xperia که زد واقعا حرق نداره , X1 خودش یه انقلاب بود ! من خودم شخصا Sony ericson و HTC رو به همه ی گوشی ها ترجیح می دم .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر