Middle-earth: Shadow of Mordor | PC

ylj0trkdrrinrkgbx9zq.jpg

Developer : Monolith Productions, Behavior Interactive
Publisher :
Warner Bros
Genre :Action RPG
Platform : PC / Xbox 360 / PS3 / PS4 / Xbox One
Release Date:
2 October 2014

Middle-Earth: Shadow of Mordor، بازی ای در سبک Action RPG است که در جهان فانتزی تالکین، Legendarium بین داستان های Hobbit و سه گانه The Lord of The rings پیرامون حلقه های قدرت رخ می دهد. داستان بازی حول شخصیت Talion، یکی از تکاوران Gondor است که پس از کشته شدن خود و خانواده اش به دست افراد Sauron، به واسطه یک Wraith، همراه با قدرت های جدید به سرزمین میانه باز می گردد. در طول بازی Talion در جستجوی هویت واقعی Wraith به دنبال Gollum می روند و متوجه می شوند این Wraith کسی نیست جز Celebrimbor. Celebrimbor و talion به خاطر رنج کشیدن تحت شرایط یکسان به هم پیوسته اند و تصمیم می گیرند با افزایش دادن قدرت Celebrimbor، لرد تاریک Sauron را نابود کنند.

گیم پلی بازی در سبک Open-world تماما در Mordor رخ می دهد، Mordorـی که هنوز کاملا به ویرانه ای که در Lord of the Rings دیدیم تبدیل نشده و با پیشروی در طول بازی و نزدیک تر شدن به Mount Doom، بافت جنگلی و سبز Mordor بیشتر به ویرانه و خرابه ای که از Mordor انتظار داریم تبدیل می شود. مهم ترین و خلاقانه ترین ویژگی گیم پلی بازی سیستم Nemesis است که موجب می شود تجربه ی بازی هر بار و برای هر فرد متفاوت باشد. این سیستم موجب می شود دشمنان شما، برخورد های قبلی با شما را به یاد داشته باشند و برخوردشان با شما را بر این اساs تغییر دهند، برای مثال اگر یک Orc ساده شما را در یک درگیری بکشد، ترفیع پیدا می کند و به درجه بالاتری می رسد. ارکی که در بازی شما یک War chief است، ممکن است در بازی فرد دیگری فقط یک بادیگارد ساده باشد. همچنین سیستم Nemesis ارک ها را بر اساس رتبه و رابطه ی بین ارک ها مرتب می کند. برای مثال شما برای کشتن یکی از ارک های درجه بالا می توانید به سراغ یکی از زیر دست ها او بروید و از طریق قدرت های Wraithـی خود، اون را به کنترل خود در آورید و او را مجبور کنید که به مافوق خود خیانت کند. Talion و Celebrimbor، دو شخصیت قابل بازی، با وجود مشترک بودن در یک بدن کارایی های متفاوتی در گیم پلی بازی دارند، Switch کردن از Talion به Celebrimbor، مانند فعال کردن Detective Vision در سری Batman Arkham است و به شما اجازه می دهد دنیای ی اشباح و سایه ها را ببینید. خاصیت های شبحی Celebrimbor نکات جالبی به گیم پلی بازی اضافه می کند، از کنترل کردن دشمنان گرفته تا تلپورت کردن به فاصله های نزدیک. گیم پلی بازی ترکیبی از دو بازی Assassins Creed و Batman Arkham است، Parkour سری AC و stealth و Combat سری B:A. شما می توانید Creature های دنیای اطراف خود را به کنترل خود درآورید و سوار آنها شوید و از روی آنان با دشمنان مبارزه کنید. از طریق کسب XP در مبارزات و پیدا کردن Rune ها در محیط، می توانید Skill های جدید کسب کنید و سلاح های خود را ارتقا دهید.

شخصیت ها:

Talion:
یکی از شخصیت های اصلی بازی، کسی که تمام عمر خود را همراه پسر و همسرش در پایگاه های نگهبانی Gondor به نگهبانی از دروازه ی سیاه برای جلوگیری از حجوم احتمالی از Mordor پرداخت. در ابتدای بازی افراد Sauron به آنها حمله می کنند و یکی از آنها که به نام Black Hand شناخته می شود، تالیون و خانواده اش را می کشد، در حالی که Talion منتظر است تا در دنیای پس از مرگ به همسر و فرزندش ملحق شود، توسط یه شبح یک سرزمین میانه بازگردانده می شود تا انتقام خانواده اش را از Sauron بگیرد.

Celebrimbor: یکی از مهمترین الف های سرزمین میانه در دوران دوم، پسر Curufin، پنجمین فرزند فئانور و آخرین بازمانده ی خاندان او. در دوران دوم Sauron با فریب دادن او می گوید که از طریق والار به سرزمین میانه فرستاده شده. سپس سائرون آهنگران Celebrimbor را مجبور می کند تا چندین حلقه (حلقه های قدرت) بسازند و خود Celebrimbor، سه تا از قوی ترین حلقه ها، (حلقه های الفی) را می سازد. در حالی که خود Sauron در Mount Doom قوی ترین حلقه که با استفاده از آن می توان سایر حلقه ها را کنترل کرد یعنی One ring را می سازد تا با اسفاده از آن نقشه های شیطانی خود برای تسلط بر سرزمین میانه را عملی کند.
پس از ایجاد حلقه ها، Celebrimbor از نقشه ی Sauron با خبر می شود و Sauron او را تا حد مرگ شکنجه می کند تا جای حلقه های قدرت را به او بگوید، اما Celebrimbor هیچ وقت مکان حلقه های الفی را برای Sauron بازگو نمی کند. شکنجه های شدید، موجب می شود تا Celebrimbor به شکل شبح درآید و هزاران سال بعد به Talion ملحق شود.

Gollum: او که در ابتدا یک Hobbit ساده به نام سمه آگول بود, به واسطه ی پلیدی حلقه ی یگانه، به گولومی که می شناسیم تبدیل می شود. پس از از دست دادن حلقه در داستان هابیت, برای پس گرفتن آن دنبال بیلبو بگینز کسی که حلقه را از او گرفت عازم سفر می شود و وارد Mordor می شود. Talion و Celebrimbor در سفرشان او را ملاقات می کنند، در حالی که Celebrimbor فکر می کند که Gollum می تواند کمک مناسبی برای آنها باشد، تالیون چندان به او اعتماد نمی کند.

System Requirements

Minimum:
Processor: Intel Core i5-750, 2.67 GHz | AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz
Memory: 3 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 460 | AMD Radeon HD 5850
DirectX: Version 11
Network: Broadband Internet connection
Hard Drive: 25 GB available space

Recommended:
Processor: Intel Core i7-3770, 3.4 GHz | AMD FX-8350, 4.0 GHz
Memory: 8 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 660 | AMD Radeon HD 7950
DirectX: Version 11
Network: Broadband Internet connection
Hard Drive: 40 GB available space

تصاویر بازی

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: miiilllaaad

naruto22

کاربر سایت
Mar 14, 2009
959
نام
ناروتو
دوستن این dead treath دقیقا به چکاری میخوره ؟ وقتی روی یه اورک میزنم لیست کاپیتان ها رو میاره و یکیشونو انتخاب که میکنم بالای سرش یه ضربدر میزنه و لولش هم بالاتر میره . جریانش چیه؟

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,454
نام
Nimo
دوستن این dead treath دقیقا به چکاری میخوره ؟ وقتی روی یه اورک میزنم لیست کاپیتان ها رو میاره و یکیشونو انتخاب که میکنم بالای سرش یه ضربدر میزنه و لولش هم بالاتر میره . جریانش چیه؟

این کارو که بکنی براش داری تهدید به مرگ میفرستی :d بخاطر همین هم قوی تر میشه هم احتمال drop یه epic rune بیشتر میشه.

as222

کاربر سایت
Apr 14, 2014
573
نام
SMG
میگیم به نسخه هندی از lord of the rings برای شما بسازن اولا که بازی lord of the rings هست پس یه قوانینی داره از اونم بگزریم نمیدونم چقدر بازی کردی اما این چیزایی که گفتی به سبک خودشون تو بازی هست و این که ایرادای الکی نگیرین همه جا از سیستم و ایده بازی تعربف شده واقعا نمیشه ایرادی که تو میگی بهش واردکرد. الان برای من map دوم هم باز شده تا الان به نظرم مناطق کم یا خسته کننده نبوده.
بازی تو سبک حودش یه چیرایی داره خیلی زود تکراری میشه به خاط این گفتم چندتا یی که بالا گفتم داشت حداقل تکراری نمیشد و سرگرم کننده بود
( حالا شما یه بار تموم کن میبینی چیزی نداره که ادامه بدی چون همون روند تکراری کاپیتان و وارچیف بکش ( من که بازیش حذف کردم شاید dlc بهتری بیاد منتظرم.
راستی با مناطق بازی کاری نداریم مهم سیستم بازیه که اصل کاره و حیلی ساده درست کردن باید کاپیتان بکشی و وارچیف 5 تا هستن ( تا کی میخوای این روند ادامه بدی. کاش موارد دیگه ای هم اضاف میکردن

آخرین ویرایش:

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
یکی از کاپیتان ها الایت هست و 5 نفر محافظ هم داره،محافظینیش رو به درک فرستادم ولی اورک های منطقه با تعداد بسیار زیادی شدن هیات همراه ایشون!
ایشون هم سپر دارن و اتک به این آسونی نمی خورن!
ترفندی برای کشتن این کاپیتان شخیص هست آیا؟
در ضمن دوئل جنابان کاپیتان چه فایده ای برای ما داره؟

as222

کاربر سایت
Apr 14, 2014
573
نام
SMG
یکی از کاپیتان ها الایت هست و 5 نفر محافظ هم داره،محافظینیش رو به درک فرستادم ولی اورک های منطقه با تعداد بسیار زیادی شدن هیات همراه ایشون!
ایشون هم سپر دارن و اتک به این آسونی نمی خورن!
ترفندی برای کشتن این کاپیتان شخیص هست آیا؟
در ضمن دوئل جنابان کاپیتان چه فایده ای برای ما داره؟
عزیز چند تا کار میتونی بکنی کشتن کاپتاین یا وارچیف 1 اول دکمه Esc نگهدار بعد روی اون کاپتاین کلیک کن بایین streng ازاین چیزا نوشته کلیک کن بعد
مشخصاب قدرت میاد خوب شکل ها ی اول که رنگ ابی داره ضعف شون هست (۳ .۴ تا هست مثل زنبور حیوان . اتش) زرد هم که نشون داده نمیتونی با اون روش بکشی) نکته : اگه از ضعفش استفاده کنی طرف فرار میکنه و تنها میشه و زود باید بگیریش و میتونی قبل کشتن اختیار خودت بگیری و برات بجنگه)

روش دوم : کاپتاین سپر دارن باید از روش ببری و از بشت اتک بزنی
سوم : مداوم دکمه E بزنی چند نفر از اورک ها رو هم برند کن که برات بجنگن

وقتی کاپیتانی تو سیستم بازی اتومات دوئل کنن اون که برنده میشه قدرت بقیه کاپیتانها بیشتر میشه
وقتی خودت اختیاری ایکارو بکنی ( یعنی اون کاپیتان برات میجنگه و تا اخر یه وارچیف بشه ( در کل کارتو برای جنگیدن با دشمن سر سخت اسون میکنه و موقع مبارزه بهش کمک کنی تا دشمن بمیره ( مثال همون کاپتانی که میخوای بکشی رو برات راحت میکنه)

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
عزیز چند تا کار میتونی بکنی کشتن کاپتاین یا وارچیف 1 اول دکمه Esc نگهدار بعد روی اون کاپتاین کلیک کن بایین streng ازاین چیزا نوشته کلیک کن بعد
مشخصاب قدرت میاد خوب شکل ها ی اول که رنگ ابی داره ضعف شون هست (۳ .۴ تا هست مثل زنبور حیوان . اتش) زرد هم که نشون داده نمیتونی با اون روش بکشی) نکته : اگه از ضعفش استفاده کنی طرف فرار میکنه و تنها میشه و زود باید بگیریش و میتونی قبل کشتن اختیار خودت بگیری و برات بجنگه)

روش دوم : کاپتاین سپر دارن باید از روش ببری و از بشت اتک بزنی
سوم : مداوم دکمه E بزنی چند نفر از اورک ها رو هم برند کن که برات بجنگن

وقتی کاپیتانی تو سیستم بازی اتومات دوئل کنن اون که برنده میشه قدرت بقیه کاپیتانها بیشتر میشه
وقتی خودت اختیاری ایکارو بکنی ( یعنی اون کاپیتان برات میجنگه و تا اخر یه وارچیف بشه ( در کل کارتو برای جنگیدن با دشمن سر سخت اسون میکنه و موقع مبارزه بهش کمک کنی تا دشمن بمیره ( مثال همون کاپتانی که میخوای بکشی رو برات راحت میکنه)
یعنی میشه این کاپیتانها رو کپچر کزد؟چطوری؟
این بلید مستر رو 3 بار ره سپار دیار باقیش کردم باز اومد!انگار با عزرائیل رفاقتی داره!
مگه چند تا جون داره این مردک؟؟:|

as222

کاربر سایت
Apr 14, 2014
573
نام
SMG
یعنی میشه این کاپیتانها رو کپچر کزد؟چطوری؟
این بلید مستر رو 3 بار ره سپار دیار باقیش کردم باز اومد!انگار با عزرائیل رفاقتی داره!
مگه چند تا جون داره این مردک؟؟:|
خوب وقتی کاپیتان گرفتی اسپیس که زدی کلیک راست( command) میزنی بعد یکی از دشمن انتحاب میکنی که برات بجنگه و در اختیارت هست ) وقتی این کار رو کردی تو نقشه علامت اون کاپیتان دشمن مشخصه میری پیش علامت و اینتر میزنی و اون برات میجنگه ( شما هم این وسط میتونی کمکش کنی. دشمن اصلی با علامت قرمز مشخصه

راستی وقتی Esc که میزنی روی وارچیف کلیک کن ببین چند تا کاپیتان داره بعد همونا رو میتونی به احتیار دربیاری
یا میتونی بکشی که راحت بشی و وارچیف بکشی:d

آخرین ویرایش:

mrbm

کاربر سایت
Nov 23, 2012
121
خوب وقتی کاپیتان گرفتی اسپیس که زدی کلیک راست( command) میزنی بعد یکی از دشمن انتحاب میکنی که برات بجنگه و در اختیارت هست ) وقتی این کار رو کردی تو نقشه علامت اون کاپیتان دشمن مشخصه میری پیش علامت و اینتر میزنی و اون برات میجنگه ( شما هم این وسط میتونی کمکش کنی. دشمن اصلی با علامت قرمز مشخصه

راستی وقتی Esc که میزنی روی وارچیف کلیک کن ببین چند تا کاپیتان داره بعد همونا رو میتونی به احتیار دربیاری
یا میتونی بکشی که راحت بشی و وارچیف بکشی:d
خب وقتی دست رو صورت کاپیتان گزاشته 2 تا گزینه میاد یکی space و یکی e کلیک راست نداره

mga

کاربر سایت
Jan 4, 2009
223
نام
محمد
من با این روش بازی رو تموم کردم شاید برا بعضی دوستان بد نباشه استفاده کنن وقتی کشته میشید بازی به مراتب سختر میشه برا همین وقتی کشته میشدم بلافاصله با الت و اف 4 از بازی میپریدم بیرون اینجوری همه چی برمیگشت به قبل از مبارزه

mei3am24

کاربر سایت
Feb 28, 2010
290
نام
میثم
من با این روش بازی رو تموم کردم شاید برا بعضی دوستان بد نباشه استفاده کنن وقتی کشته میشید بازی به مراتب سختر میشه برا همین وقتی کشته میشدم بلافاصله با الت و اف 4 از بازی میپریدم بیرون اینجوری همه چی برمیگشت به قبل از مبارزه
من که تاحالا 1000 دفعه کشته شدم. برای اینکه قوی بشید باید اول مراخل جانبی رو برید تا اسکیلاتون آزاد بشه. بعد راحت میشه رفت

as222

کاربر سایت
Apr 14, 2014
573
نام
SMG
خب space میزنی دستش رو میزاره صورت طرف بعدش کلیک راست ؟

اقای mrb برای گرفتن اول کنترل و اسپیس هم زمان نگه می داری وقتی گرفت دوباره یه اسپیس میزنی میره تو ذهنش اونوقت نشون میده کلیک راست و چپ رو

که شما کلیک راست میزنی و دشمن انتخاب میکنی بعد هم می ری پیش علامت

LOGAN-XMAN

کاربر سایت
Oct 5, 2014
11
عجب بازی توپی هست این شخصیت تالین خیلی دوست دارم خیلی جدی هست :d مبارزات بازی دیگه از این بهتر نمی شه گرافیک و تکسچر ها رو pcواقعا نسل بعد هست اصلا فکرشو هم نمی کردمتا این حد خوب باشن این نسل برای pcباز ها واقعا شیرین هست

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,748
نام
علی
ماموریت داده برو فلان کاپیتان رو بکش بعدش که می رم باهاش مبارزه کنم هر چی ارک دور اطراف هست بعلاوه ی چندین کاپیتان می ریزن رو سرم! یعنی پیش میاد تو یک صحنه با حدود 30 تا ارک و 3-4 تا کاپیتان می جنگم و عملا غیر ممکن می شه مبارزه! چی کار کنم این حالت پیش نیاد!؟
دوم هم اون 4 تا وارچیف رو که گفته بکش از کجا گیر بیارم؟!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر