Middle-earth: Shadow of Mordor | PC

ylj0trkdrrinrkgbx9zq.jpg

Developer : Monolith Productions, Behavior Interactive
Publisher :
Warner Bros
Genre :Action RPG
Platform : PC / Xbox 360 / PS3 / PS4 / Xbox One
Release Date:
2 October 2014

Middle-Earth: Shadow of Mordor، بازی ای در سبک Action RPG است که در جهان فانتزی تالکین، Legendarium بین داستان های Hobbit و سه گانه The Lord of The rings پیرامون حلقه های قدرت رخ می دهد. داستان بازی حول شخصیت Talion، یکی از تکاوران Gondor است که پس از کشته شدن خود و خانواده اش به دست افراد Sauron، به واسطه یک Wraith، همراه با قدرت های جدید به سرزمین میانه باز می گردد. در طول بازی Talion در جستجوی هویت واقعی Wraith به دنبال Gollum می روند و متوجه می شوند این Wraith کسی نیست جز Celebrimbor. Celebrimbor و talion به خاطر رنج کشیدن تحت شرایط یکسان به هم پیوسته اند و تصمیم می گیرند با افزایش دادن قدرت Celebrimbor، لرد تاریک Sauron را نابود کنند.

گیم پلی بازی در سبک Open-world تماما در Mordor رخ می دهد، Mordorـی که هنوز کاملا به ویرانه ای که در Lord of the Rings دیدیم تبدیل نشده و با پیشروی در طول بازی و نزدیک تر شدن به Mount Doom، بافت جنگلی و سبز Mordor بیشتر به ویرانه و خرابه ای که از Mordor انتظار داریم تبدیل می شود. مهم ترین و خلاقانه ترین ویژگی گیم پلی بازی سیستم Nemesis است که موجب می شود تجربه ی بازی هر بار و برای هر فرد متفاوت باشد. این سیستم موجب می شود دشمنان شما، برخورد های قبلی با شما را به یاد داشته باشند و برخوردشان با شما را بر این اساs تغییر دهند، برای مثال اگر یک Orc ساده شما را در یک درگیری بکشد، ترفیع پیدا می کند و به درجه بالاتری می رسد. ارکی که در بازی شما یک War chief است، ممکن است در بازی فرد دیگری فقط یک بادیگارد ساده باشد. همچنین سیستم Nemesis ارک ها را بر اساس رتبه و رابطه ی بین ارک ها مرتب می کند. برای مثال شما برای کشتن یکی از ارک های درجه بالا می توانید به سراغ یکی از زیر دست ها او بروید و از طریق قدرت های Wraithـی خود، اون را به کنترل خود در آورید و او را مجبور کنید که به مافوق خود خیانت کند. Talion و Celebrimbor، دو شخصیت قابل بازی، با وجود مشترک بودن در یک بدن کارایی های متفاوتی در گیم پلی بازی دارند، Switch کردن از Talion به Celebrimbor، مانند فعال کردن Detective Vision در سری Batman Arkham است و به شما اجازه می دهد دنیای ی اشباح و سایه ها را ببینید. خاصیت های شبحی Celebrimbor نکات جالبی به گیم پلی بازی اضافه می کند، از کنترل کردن دشمنان گرفته تا تلپورت کردن به فاصله های نزدیک. گیم پلی بازی ترکیبی از دو بازی Assassins Creed و Batman Arkham است، Parkour سری AC و stealth و Combat سری B:A. شما می توانید Creature های دنیای اطراف خود را به کنترل خود درآورید و سوار آنها شوید و از روی آنان با دشمنان مبارزه کنید. از طریق کسب XP در مبارزات و پیدا کردن Rune ها در محیط، می توانید Skill های جدید کسب کنید و سلاح های خود را ارتقا دهید.

شخصیت ها:

Talion:
یکی از شخصیت های اصلی بازی، کسی که تمام عمر خود را همراه پسر و همسرش در پایگاه های نگهبانی Gondor به نگهبانی از دروازه ی سیاه برای جلوگیری از حجوم احتمالی از Mordor پرداخت. در ابتدای بازی افراد Sauron به آنها حمله می کنند و یکی از آنها که به نام Black Hand شناخته می شود، تالیون و خانواده اش را می کشد، در حالی که Talion منتظر است تا در دنیای پس از مرگ به همسر و فرزندش ملحق شود، توسط یه شبح یک سرزمین میانه بازگردانده می شود تا انتقام خانواده اش را از Sauron بگیرد.

Celebrimbor: یکی از مهمترین الف های سرزمین میانه در دوران دوم، پسر Curufin، پنجمین فرزند فئانور و آخرین بازمانده ی خاندان او. در دوران دوم Sauron با فریب دادن او می گوید که از طریق والار به سرزمین میانه فرستاده شده. سپس سائرون آهنگران Celebrimbor را مجبور می کند تا چندین حلقه (حلقه های قدرت) بسازند و خود Celebrimbor، سه تا از قوی ترین حلقه ها، (حلقه های الفی) را می سازد. در حالی که خود Sauron در Mount Doom قوی ترین حلقه که با استفاده از آن می توان سایر حلقه ها را کنترل کرد یعنی One ring را می سازد تا با اسفاده از آن نقشه های شیطانی خود برای تسلط بر سرزمین میانه را عملی کند.
پس از ایجاد حلقه ها، Celebrimbor از نقشه ی Sauron با خبر می شود و Sauron او را تا حد مرگ شکنجه می کند تا جای حلقه های قدرت را به او بگوید، اما Celebrimbor هیچ وقت مکان حلقه های الفی را برای Sauron بازگو نمی کند. شکنجه های شدید، موجب می شود تا Celebrimbor به شکل شبح درآید و هزاران سال بعد به Talion ملحق شود.

Gollum: او که در ابتدا یک Hobbit ساده به نام سمه آگول بود, به واسطه ی پلیدی حلقه ی یگانه، به گولومی که می شناسیم تبدیل می شود. پس از از دست دادن حلقه در داستان هابیت, برای پس گرفتن آن دنبال بیلبو بگینز کسی که حلقه را از او گرفت عازم سفر می شود و وارد Mordor می شود. Talion و Celebrimbor در سفرشان او را ملاقات می کنند، در حالی که Celebrimbor فکر می کند که Gollum می تواند کمک مناسبی برای آنها باشد، تالیون چندان به او اعتماد نمی کند.

System Requirements

Minimum:
Processor: Intel Core i5-750, 2.67 GHz | AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz
Memory: 3 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 460 | AMD Radeon HD 5850
DirectX: Version 11
Network: Broadband Internet connection
Hard Drive: 25 GB available space

Recommended:
Processor: Intel Core i7-3770, 3.4 GHz | AMD FX-8350, 4.0 GHz
Memory: 8 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 660 | AMD Radeon HD 7950
DirectX: Version 11
Network: Broadband Internet connection
Hard Drive: 40 GB available space

تصاویر بازی

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: miiilllaaad

which

کاربر سایت
Jul 1, 2013
50
بازی حرف نداره فقط کسی میدونه این زره پوش های سپر بدست رو چطور میشه کشت نه تیر به سرشون میخوره نه شمشیر فایده داره کسی میدونه؟؟؟

آخرین ویرایش:

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
منم بازی رو نصب کردم'یه ۵ ساعتی هم بازی کردم 'گرافیک بازی که حرف نداره'گیم پلی بازبینی هم خیلی روونه'فریم دهی هم عالیه'من تو تنظیمات مدیوم بین ۴۵ تا ۶۵ می گیرم اگه هم ارک ها خیلی زیاد شن به ۳۰ هم می رسه'فقط یه مشکل بازی داره اونم اینه که پس از یه مدتی ادم خسته می شه 'یعنی تنوع ماموریت ها خیلی کمه 'بیشتر ماموریت ها لول کشتن کاپیتان ها و وارچیف ها است'
بعد چرا این این طوریه مثلا ماشاالله وارچیف که اصلا نمی شه کشت'چون یک تا دو تا کاپیتان همیشه همراهشونن که دسته کمی از همون وارچیف ها ندارند'بعد هم که کلی اورک می ریزه سرمون'الان یه وارچیف لول ۱۵ است که یه ککاپیتان لول ۱۶ داره'بعد اینه همه ما اورک و کاپیتان می کشیم اصلا قوی تر نمی شیم فقط می تونیم اسکیل تازه بگیریم'که استفاده از اون ها هم تو جنگ محدودیت داره'ولی اگه خودمون بمیریم همه کاپیتان ها و اون وارچیفه یه لول بالا تر می رن 'یعنی این سیستمشون واقعا خیلی بده'
واقعا یه ترینر تو بازی نیازه!چون اگه همین طوری پیش بره اونا تا لول ۳۰ هم می رسن :d
هر وارچیف چنتا بادی گارد داره قبل از اینکه بری سمت یه وارچیف باید دخل بادی گارد هاشو بیاری(بادی گاردها از همون کاپیتان ها تشکیل میشه). بعلاوه اینکه به نقاط ضعف وارچیف ها توجه ویژه باید داشت و تو کشتنشون نباید عجولانه عمل کرد، کشتن بعضی از وارچیف ها خیلی ساده تر از اون چیزیه که فکر میکنی.:d

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,491
نام
سپهر
یکی از سخت ماموریت های بازی که تا کنون انجام داده بودم، همین کشتن 4 وارچیف ها بود، این وارچیف ها نکات ضعف کتری داشتند و بخاطر همین مبارزه با آن ها مقداری طول کشید، اما بهترین راه کشتن آن ها به صورت سریع، شلیک تیر کام به بشکه یا آتش های نزدیک به آن هاست که جونشون رو خیلی کم میکند!

The White Wolf

کاربر سایت
Aug 10, 2013
375
نام
ممد
1- یکی از کاپیتان های بازی به اسم Metal Beater هر چی میکشمش دوباره برمیگرده:|تا حالا 2 بار کشتمش دوباره برمیگرده به باند پیچی های صورتش اضافه میشه و لولش هم میره بالا. الان شده لول 20 و ارتقا پیدا کرده به وارچیف. این چرا اینطوریه؟:|
2- یکی دیگه از کاپیتان ها که جدیدا اومده و ارتقا پیدا کرده، ضد حرکات مخفیانه، ضد انفجار، Monster Slayer، ضد حمله از راه دور هست، نمیشه از رو سرش پرید اونور و از پشت بهش حمله کرد، یه سپر بزرگ داره که حملات از جلو رو خنثی میکنه و Stun هم نمیشه و بادیگارد مورد قبلی که گفتم شده.:|
این دیگه چه وضعشه از دارک سولز هم سخت تر شده کشتن این وارچیف و بادی گاردش.:|

mga

کاربر سایت
Jan 4, 2009
223
نام
محمد
قبلا هم گفتم بازی به ترز احمقانه ای سخته فکر کنم سازندها خاستن اینجوری بازی رو طولانی کنن چون من یک شیش هفت ساعتی بازی کردم همش تو یک محیطه مراحل خطم میشه به به رجز خونی و درگری وبس اون مراحلی هم که توش جنگ نیست خیلی بیمزس

Morgoth

کاربر سایت
Jan 15, 2009
1,656
نام
پوريا
بازی اصلا سخت نیست! بستگی به روش بازی خودتون داره, iمون اول شروع کنید به feed دادن به اورک ها همین می شه.
SoM رو اگه حرفه ای نباشید یا به combatـش عادت نداشته باشید باید بر خلاف خیلی از بازی های open world دیگه اول تا یه جایی مراحل داستانیش رو پیش ببرید که skill های لازم رو بگیرید بعد برید سراغ فارم کردن اوروک ها.
چند مورد بگم که کمک کنه تو مبارزات بهتون
تا جایی که ممکنه اجازه ندید که کاپیتان یا کس دیگه ای بقیه ی اورک ها رو خبر کنه, سعی کنید همون اول درگیری باهاش با تیرکمونتون سریع بقیه اوروک ها رو بزنید.
اگه کاپیتان combat master نباشه تا جایی که می تونید سعی کنید روش finisher بزنید, وقتی hit streakـون زیاد شد با F روش Execution بزنید که بخش قابل توجهی از healthـش رو کم می کنه. به علاوه اگه کاپیتان تنهاست با مرتب drain کردنش هم بخش زیادی از healthـش می ره
کلا hit streakـون رو همیشه بالا نگه دارید, یه سری skill هایی که باعث می شه کمبت راحت تری داشته باشید رو اول بگیرید, مثل استفاده از دو finisher وقتی hit streakـون قرمز شد, یا اسکیلی که باعث می شه اگه یک بار ضربه بخورید hit streak صفر نشه. یادتون باشه حتی زدن پرنده ها و موش ها و ... به hit streakـون اضافه می کنه
وقتی هنوز اول بازی هستید اصلا نیازی نیست بمونید جلو کاپیتان ها, ازشون تا یه مسافتی فرار کنید و با herb ها جونتون رو پر کنید و برگردید سراغشون
حتما حتما حتما قبل از رویایی شدن با یه کاپیتان نکات ضعف و قدرتشو بخونید. اگه کاپیتان از چیزی بترسه, اگه بتونید بترسونیدشون آسیب پذیر می شن و فرار می کنن.

mikelwar

کاربر سایت
Jul 25, 2012
1,171
نام
ALI
وای دوستان من حرفی که قبلا درباره ی داستانش و حوصله سر بر بودن بازی زدم پس می گیرم'
قابل توجه دوستان من خودم امروز موفق شدم اون ۴ تا وارچیفو بکشم'خدا رو شکر'
ولی یه چیزی رو بگم که بدردتون بخوره'
۱ اصلا به یه وارچیف با دو بادی گارد حمله'نکنید'یا قبلا هر دو بادی گاردشو بکشید و یا حداقل یکی کشو بکشید '
۲ منفجر کردن اون اتیشا و جبه های منفجره خیلی کمک می کنه'هم خونشونو کم می کنه و هم بعضی هاشون با دیدن اتیش دست به فرار می زنند که راحت می رید دنبالش بعد هم می کشینش'
۳ تا جایی که می تونید تو قلعه ی وارچیف ها هنگام مبارزه با اونا اون گرگ های زندانی را ازاد کنید'
خالصه می خوام بگم که بعد از اون چهار تا وارچیف بازی تازه شروع می شه'
دیگه بیشتر از این نمی گم که خودتون برید'
بعد هم یه چند تا عکس می ذارم

which

کاربر سایت
Jul 1, 2013
50
بازی فوق العاده هست وقتی به مرحله بعد و نقشه بعدی میرسی تازه بازی حال اساسی داره نقطعه قوت بازی همینکه بازی کشک والکی نیست اگرم بخوای از بازی تعریف کنی باید مقاله براش بنویسی! دوستانی که خسته شدن یا زود میخوان تموم کن مراحل اصلی بازی که طلایی هست اتخاب کنن

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,742
نام
مراد حلیمی
بازي سخت نيس مساله اينجاس كه شماها چند دفعه اوايل بازي كه ضعيف بودين مردين و قشنگ به كاپيتان ها و وارچيف ها لطف كردين و ارتقاشون دادين و حالا توش موندين:d

بايد يكي دو ساعت اول ضعيفا رو مي كشتين و خوب لول مي گرفتين بعد مي رفتين سر وقت اصل كاريها

.

mms 1378

کاربر سایت
Jul 27, 2011
333
نام
Walter
فقط من اینجا حس میکنم بازی خیلی Ez هست؟:d

البته با DS3 بازی میکنم, تو Fight ها هم اصولا کار خاصی نمیکنم فقط Hit Streak رو بالا نگه میدارم تمام Finisher ها هم میزنم رو Capitan ها بعد Rune Epic که گذاشتم باعث میشه تمام Hp و Elf ام برگرده دوباره همین روند تکرار میکنم تا بعد چند دقیقه حتی تو Stronghold پشه هم پر نمیزنه:))

بازی هم تموم کردم,خشونت انتقام رو به معنای واقعی میشه تو این بازی درک کرد.اگر از داستان فاکتور بگیریم میتونیم یکی از استثنا های امسال ازش یاد کنیم.در هرموضوعی واقعا خوب عمل کرده با اینکه هایپ زیادی نداشت انتظار زیادی هم ازش نمیرفت.راستش من بعد از اینکه گیمپلی بازیرو دیده بودم میگفتم Epic Fail امسال همینه,چون بیشتر ایده های گیمپلی رو تو AC,Batman تجربه کرده بودم تصور اینکه ترکیب اینها با یک Open World و داستانی بر محور LOTR چقدر میتونه خوب باشه برام دور بود تا اینکه سازندگان خودشونو اثبات کردند.جدا از تمام این مسائل این سیستم جدیدشون Nemesis چقدر جالبه,بنظرمن سازندگان سبکای OW باس بیشتر دنبال اینجور سیستم ها باشند از تکراری شدن گیمپلی تا حدودی جلوگیری کرده اینکه چقدر این سیستم جای پیشرفت دارد دیگه بماند.

نمره=9

1- یکی از کاپیتان های بازی به اسم Metal Beater هر چی میکشمش دوباره برمیگرده:|تا حالا 2 بار کشتمش دوباره برمیگرده به باند پیچی های صورتش اضافه میشه و لولش هم میره بالا. الان شده لول 20 و ارتقا پیدا کرده به وارچیف. این چرا اینطوریه؟:|
2- یکی دیگه از کاپیتان ها که جدیدا اومده و ارتقا پیدا کرده، ضد حرکات مخفیانه، ضد انفجار، Monster Slayer، ضد حمله از راه دور هست، نمیشه از رو سرش پرید اونور و از پشت بهش حمله کرد، یه سپر بزرگ داره که حملات از جلو رو خنثی میکنه و Stun هم نمیشه و بادیگارد مورد قبلی که گفتم شده.:|
این دیگه چه وضعشه از دارک سولز هم سخت تر شده کشتن این وارچیف و بادی گاردش.:|

Finisher,Head:d

معمولا اینایی که Combat Master,Ranged Miss میدند رو میشه با Stealth راحت دخلشونو آورد.

as222

کاربر سایت
Apr 14, 2014
573
نام
SMG
دوستان منم تو نقشه دومش هستم بد جور ضد حال زد ( همون اول رفتم پیش وارچیف زدم کشتمش بعد دوباره یکی مقام پایینی اومد جاش گرفت )
( چند تا چیز جالب تو بازی هست که وقتی با چاقو جلوی بقیه چند نفر رو بکشی همه فرار میکنن ) یا میشه با جادو کاری کنی که برات بجنکن و موفق بشن قویتر میشن وتا اخر میرن جلو ( الان من دو تا وارچیف کشتم جاشو گرفت. ( بعدشو نمیدونم چه اتفاقی میوته)

mikelwar

کاربر سایت
Jul 25, 2012
1,171
نام
ALI
دوستا یه چیز جالب اینو می خواستم ظهر بگم ولی یادم رفت
تو بازی یه جا یه وارچیفو در خدمت داشتم که اون وارچیفه یها کاپیتان داشت که اونو هم در خدمت داشتم.بعدبه وارچیفم دستور دادم به یه وارچیفه دیگه حمله کنه:d حالا وارچیفه من یه کاپیتان داشت ولی اون وارچیفه دو تا .ولی من از قبل یکی ازکاپیتاناشو برند کرده بودم :bighug:.خلاصه بی چار ه وارچیفه هنگ کرده بود .همون موقع هم که یارام داشتم وارچیفرو می زدم رفتم سراغ کاپیتانش و اونو برند کردم:)).خلاصه اخر فکر کنید من مونده بودم با وارچیفم و سه تا کاپیتان و سربازانشون و بی چاره اون وارچیف حریف هم تنها بود.(گردنشو زدم) خلاصه می خوام بگم از ایم مپ دوم بازی خیلی با حال تر شده .

as222

کاربر سایت
Apr 14, 2014
573
نام
SMG
خیلی جالبه دوبار شده این کاپیتانها موقعی که داره میمیره خواستم برم تو حافظه ش از دستم فرار کردن انچنان میدون نمیشه رسید:d (کمان هم اثر نمیکرد )

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر