Metro Exodus | PC

fgy6_header_(1).jpg

Metro Exodus
Developer:
4A Games
Publisher: Deep Silver
Platforms: PC,X1,PS4
Release Date: 15 Feb 2019
9yww_ff04bc4a3f368b0911844ee640ce7cbd3f4f3cab.jpg

سومین قسمت از سری مترو با نام Metro Exodus در جریان کنفرانس مطبوعاتی Microsoft با تریلری In-Engine معرفی شد. این قسمت ادامه ای بر پایان خوب بازی Metro: Last Light می باشد و بار دیگر شاهد حضور Artyom به عنوان شخصیت اصلی خواهیم بود. دموی نشان داده شده قسمت پایانی یکی از ماموریت های داخل بازی است، اما کمی هم ویرایش شده تا برای اولین نمایش مناسب باشد. سازندگان گفته اند که کیفیت نهایی بازی همان چیزی خواهد بود که مشاهده کردید و تنها در یک سری قسمت ها به صورت جزیی تفاوت خواهد بود.

اطلاعات منتشر شده:

• بازی به مدت 3 سال است که در دست ساخت می باشد و بزرگترین پروژه 4A Games تا به حال است.
  • در این بازی باز هم در نقش Artyom بازی خواهید کرد و پایان خوب بازی قبل یعنی Metro: Last Light در نظر گرفته شده است.
  • یکی از اهداف بازی خارج شدن از شهر مسکو (مکان اتفاقات دو بازی قبلی) است. این کار به وسیله قطاری که در تریلر مشاهده شد انجام می پذیرد. تعداد دیگری از بازماندگان نیز در این قطار هستند و در این راه شما را همراهی می کنند.
  • در این قسمت به فضای سطح زمین (خارج از تونل های مترو) بیشتر پرداخته می شود.
  • بازی هم دارای مراحل خطی به صورت قبل هست و هم مراحلی با وسعت بیشتر که از آن با نام Sandbox Survival یاد می شود.
  • سیستم ارتقا اسلحه در این نسخه بهبود داشته و همچنان شاهد المان های قبلی نیز می باشیم.
  • موجودات جهش یافته بیشتری در بازی وجود دارند. مثلا خرس و گرگ هایی که در تریلر مشاهده شدند.
  • بر خلاف بازی های قبلی که فقط در فصل زمستان جریان داشت، داستان این بازی در مدت یک سال روایت می شود و شاهد هر چهار فصل خواهیم بود.
  • فصلی که در اولین تریلر مشاهده کردید پاییز بود.
  • مناطق آلوده اینبار پراکنده هستند (هم در زیر زمین و هم در سطح آن) و همچنان ماسک تنفس و المان های گیم پلی آن در بازی نقش مهمی دارند (تایمر فیلتر و ... )
  • اتمسفر سنگین بازی که یکی از قسمت های شاهکار این سری به حساب می آید در این شماره هم وجود خواهد داشت.

عکس های بازی:

آخرین ویرایش:

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
هیچ کدوم، بازی منطقه بندی شده و هر منطقه وسعت زیادی داره که می تونین به گوشه و کنارش سر بزنین و ...
فکر کنم Tomb Raider مثلا چنین حالتی داشت!
تومب رایدر خطی بود با امکان گشت و گذار . مراحل به ترتیب می اومدن

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
سازنده اصرار داره بگه جهان باز نشده ولی در باطن حس می کنم شده و از خطی مش دو نسخه قبل که عالی بودند فاصله گرفته

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,101
سازنده اصرار داره بگه جهان باز نشده ولی در باطن حس می کنم شده و از خطی مش دو نسخه قبل که عالی بودند فاصله گرفته

خودشون اعلام کردن که اپن ورلد مثل Fallout و ... نیست بلکه شبیه سری تحسین شده STALKER شده که نقشه بازی به بخش های مختلفی تقسیم شده و در هر بخش شما آزادی عمل بیشتری دارید و لزوما نباید از نقطه A برید نقطه B، اتفاقا اینطوری احتمالا مدت زمان گیم پلی بازی و تنوع مراحلم بیشتر بشه

من یادمه موقع بازی کردن سری Metro وقتی میومدم روی زمین انقدر اطراف زیبا بود که آرزو میکردم کاش محیط بزرگتر بود و آزادی عمل بیشتری داشتیم تا از اتمسفر اون فضا لذت ببریم

Metro Exodus will draw from the Stalker series' open world design | PC Gamer

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
خودشون اعلام کردن که اپن ورلد مثل Fallout و ... نیست بلکه شبیه سری تحسین شده STALKER شده که نقشه بازی به بخش های مختلفی تقسیم شده و در هر بخش شما آزادی عمل بیشتری دارید و لزوما نباید از نقطه A برید نقطه B، اتفاقا اینطوری احتمالا مدت زمان گیم پلی بازی و تنوع مراحلم بیشتر بشه

من یادمه موقع بازی کردن سری Metro وقتی میومدم روی زمین انقدر اطراف زیبا بود که آرزو میکردم کاش محیط بزرگتر بود و آزادی عمل بیشتری داشتیم تا از اتمسفر اون فضا لذت ببریم

Metro Exodus will draw from the Stalker series' open world design | PC Gamer
سلیقه ای هست

کلا خطی بیشتر می پسندم همراه با آزادی عمل نسبی

• Like
Reactions: TeTration

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
اینکه شما چه چیزی می پسندید یه چیز هست و اینکه واقعیت اونطوری که شما فکر می کنید نیست یه چیز دیگه!

داداش معنی سلیقه می دونی چیه ؟؟

واقعیت هر چی حال می کنند بسازند (به هر حال دو شماره قبلی موفق بود نیاز نبود تغییرات این چنینی بدهند ) موفق باشند

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
داداش معنی سلیقه می دونی چیه ؟؟

واقعیت هر چی حال می کنند بسازند (به هر حال دو شماره قبلی موفق بود نیاز نبود تغییرات این چنینی بدهند ) موفق باشند

"سازنده اصرار داره بگه جهان باز نشده ولی در باطن حس می کنم شده و از خطی مش دو نسخه قبل که عالی بودند فاصله گرفته"

این توش سلیقه ای دیده نمیشه!

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,091
نام
پوریا
"سازنده اصرار داره بگه جهان باز نشده ولی در باطن حس می کنم شده و از خطی مش دو نسخه قبل که عالی بودند فاصله گرفته"

این توش سلیقه ای دیده نمیشه!
به نظرم داری اشتباه میکنی. این دوستمون @kamyy با چیزایی که دیده و شنیده به این نتیجه رسیده که سازنده، بازی رو بیشتر Open world کرده و خب این نوع سبک رو برای این بازی نمیپسنده. شخصا من هم همون سبک بازی دو نسخه ی قبلی رو میپسندم. البته نمیدونم واقعا میزان Open world شدن چقدره یا اینکه اصلا شده یا نه. باید تا E3 صبر کنیم.

• Like
Reactions: kamyy

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
به نظرم داری اشتباه میکنی. این دوستمون @kamyy با چیزایی که دیده و شنیده به این نتیجه رسیده که سازنده، بازی رو بیشتر Open world کرده و خب این نوع سبک رو برای این بازی نمیپسنده. شخصا من هم همون سبک بازی دو نسخه ی قبلی رو میپسندم. البته نمیدونم واقعا میزان Open world شدن چقدره یا اینکه اصلا شده یا نه. باید تا E3 صبر کنیم.
با اطلاعاتی که تا الان اومده کامل مشخص شده که حداقل محیط بازی چه شکلی هست. دیگه فکر می کنم اینطوری شده یا نشده نداره که!
اینکه گسترده شدن محیط و کامل از حالت خطی در اومدن رو نمی پسنده یک نفر کلا بحثش جداس، اما چیزی که اطاعات رسمی ازش بیرون هست رو نمی شه انکار کرد!

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,091
نام
پوریا
با اطلاعاتی که تا الان اومده کامل مشخص شده که حداقل محیط بازی چه شکلی هست. دیگه فکر می کنم اینطوری شده یا نشده نداره که!
اینکه گسترده شدن محیط و کامل از حالت خطی در اومدن رو نمی پسنده یک نفر کلا بحثش جداس، اما چیزی که اطاعات رسمی ازش بیرون هست رو نمی شه انکار کرد!
شخصا کاری به Open world ندارم و فکر هم نمیکنم کسی چیزی رو انکار کنه. منم بارها خوندم که میگن Open world نیست. الان آخرین خبری که ازش خوندم همینه که گفته وسعت مپ نسبت به قبلیش خیلی بیشتر شده. فکر کنم یه چیزی شبیه تامب رایدر. چندین مپ که میتونید آزادانه گشت و گذار کنید ولی وقتی وارد مپ بعدی شدی به قبلی نمیتونی برگردی (بر عکس تامب رایدر) با چندین ماموریت فرعی که میتونید توی هر مپ انجامشون بدین.

Metro Exodus is bigger than 2033 and Last Light combined | PC Gamer

while you won't be able to move back and forth between them, each individual section will be completely open
الان توی بخش آخر همین خبر خودش داره میگه بازی Open world نیست چون با شرایط بازی مترو سازگار نیست ولی مثل قبل خطی هم نیست. منم دقیقا مثل این دوستمون زیاد از این نغییر خوشحال نیستم و بیشتر خطی دوس دارم. دقیقا مثل دو نسخه ی قبل. تا ریلیز بازی مونده و نمیدونم چقدر تغییر کردی، حالا شایدم بازی ریلیز شد و دیدیم زیاد بد هم نشده.

• Like
Reactions: kamyy

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
شخصا کاری به Open world ندارم و فکر هم نمیکنم کسی چیزی رو انکار کنه. منم بارها خوندم که میگن Open world نیست. الان آخرین خبری که ازش خوندم همینه که گفته وسعت مپ نسبت به قبلیش خیلی بیشتر شده. فکر کنم یه چیزی شبیه تامب رایدر. چندین مپ که میتونید آزادانه گشت و گذار کنید ولی وقتی وارد مپ بعدی شدی به قبلی نمیتونی برگردی (بر عکس تامب رایدر) با چندین ماموریت فرعی که میتونید توی هر مپ انجامشون بدین.

تا جایی که من یادمه تومب ریدر یک بازی خطی محور در یک محیط بزرگ با امکان گشت و گذار بود . ماموریت ها و معماها با زدن کلید Q در بازی به ترتیب مشخص می شدند . این جوری خوب و جالب هست و قابل تحمل .

باید دید مترو چجوری شده و چه سیستم خواهد داشت ...

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
تا جایی که من یادمه تومب ریدر یک بازی خطی محور در یک محیط بزرگ با امکان گشت و گذار بود . ماموریت ها و معماها با زدن کلید Q در بازی به ترتیب مشخص می شدند . این جوری خوب و جالب هست و قابل تحمل .

باید دید مترو چجوری شده و چه سیستم خواهد داشت ...
عزیز خودت جواب خودت رو دادی طبق گفته سازندگان بازی دقیقا یـ همچین سیستمی واسه بازی پیدا شده با این تفاوت که بازی همش تو یـ اقلیم و فصل صورت نمیگیره چون اونجا ولت میکرد داخل یـ مپ ثابت ولی اینجا قرار با قطار هر دفعه به توی یـ محیط جدید با فصل متفاوقتی قدم بزاریم ینی یک جورایی خطی تر از Tomb Raider در کل زیاد سخت نیست به این بازیا میگن Sandbox که با شروع نسل هشت و قوی شدن سخت افزار کنسول ها خیلی از شرکتا به این سمت حرکت کردن چون از طرفی هم برگشت مالی خیلی خوبی داره و 100 درصد یکی دلایل مهمی که سازندگان بازی به این سمت حرکت کردن همین هست ....

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
عزیز خودت جواب خودت رو دادی طبق گفته سازندگان بازی دقیقا یـ همچین سیستمی واسه بازی پیدا شده با این تفاوت که بازی همش تو یـ اقلیم و فصل صورت نمیگیره چون اونجا ولت میکرد داخل یـ مپ ثابت ولی اینجا قرار با قطار هر دفعه به توی یـ محیط جدید با فصل متفاوقتی قدم بزاریم ینی یک جورایی خطی تر از Tomb Raider در کل زیاد سخت نیست به این بازیا میگن Sandbox که با شروع نسل هشت و قوی شدن سخت افزار کنسول ها خیلی از شرکتا به این سمت حرکت کردن چون از طرفی هم برگشت مالی خیلی خوبی داره و 100 درصد یکی دلایل مهمی که سازندگان بازی به این سمت حرکت کردن همین هست ....

اگه مثل تومب ریدر باشه پس عالیه :-bd:-bd

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر