Mass Effect 3 Wii u vs Xbox 360 & Playstation 3

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
Digital foundry سایت Eurogamer.net در مقاله ای مقایسه ای بین نسخه های Wii U و کنسولهای فعلی انجام داده....
تو مقاله اشاره کرده که Wii U دارای یک هسته گرافیکی قدرتمند هست که فراتر از کنسولهای نسل فعلی به حساب میاد ولی نقطه ضعف اساسی این کنسول CPU هست ضمنا Ram این کنسول هم با وجود اینکه دارای حجم 1GB و در حدود دو برابر بالاتر از 360 هست ولی به نظر میرسه در عمل کندتر از 360 عمل میکنه و البته در مقاله اشاره ای هم حافظه فوق سریع 32MB این کنسول به عنوان Frame buffer کرده که در عمل در بازی ای مثل Batman AC نه تنها باعث پیشرفتی تو گرافیک بازی ایجاد نکرده بلکه از کیفیت Shadowmap ها هم در این بازی کاسته شده.
مطالب بیشتر و ویدئو هارو میتونید با مراجعه به این آدرس مطالعه کنید و ببینید:

Face-Off: Mass Effect 3 Special Edition on Wii U • Face offs • Eurogamer.net

1280x-1

1280x-1

1280x-1

Wii U به واسطه GPU جدیدتر بر تریهایی نسبت به کنسولهای قدیمی داره اما از نظر تکنیکی در صحنه های با پیچیدگی بالا که به قدرت CPU نیاز بیشتری هست دچار مشکل میشه.
گالری عکسهای سه کنسول:
Mass Effect 3 Wii U 720p comparison gallery • Comparison galleries • Eurogamer.net

فریم ریت:
در خلال cut scene ها Wii U در بعضی مواقع حتی مقدار خیلی کمی بهتر از 360 ظاهر میشه:
Xbox360 سبز
Wii u مغز پسته ای :p
Playstaion 3 سورمه ای
63809787776025570454.jpg

در محیطهایی پیچیده و شلوغ مثل زمانیکه بازی در خلال درگیری ها قرار میگیره مشکلات Wii U بیشتر دیده میشه ولی مجموعا عملکرد خوبی داره و در بیشتر مواقع بهتر از PS3 هست.

85377829496266452643.jpg

Aside from some cute but non-essential gamepad features, it's safe to say that Mass Effect 3 on Wii U is a solid enough conversion but offers nothing of substance to elevate it over the existing Xbox 360 and PC versions of the game - it's clearly an improvement over the lacklustre PlayStation 3 release with a higher performance level, but across the overall run of play it's somewhat disappointing to see a vintage 2005 console with slower GPU and less RAM match and indeed exceed the quality of the experience found on the brand new Nintendo hardware.

Face-Off: Mass Effect 3 Special Edition on Wii U • Face offs • Eurogamer.net

آخرین ویرایش:

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,979
نام
محمد امین
بعد از 8 سال موفق شده تو مکان های که پرنده پر نمیزنه گرافیک و فریم ریتی برابر با 360 داشته باشه..!

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
بعد از 8 سال موفق شده تو مکان های که پرنده پر نمیزنه گرافیک و فریم ریتی برابر با 360 داشته باشه..!
Wii U دارای یک هسته گرافیکی قدرتمند هست که فراتر از کنسولهای نسل فعلی به حساب میاد
360 برابره؟
یک مدت سر گرافیک داشتی می ترکوندی الان بهانت عوض شود؟

dark souls

کاربر سایت
May 19, 2012
1,025
نام
رضا
اين بود رزوليشن 1080 ي كه وي يو ميخواست اجرا كنه...
خنده داره پس از يه قرن اينو تحويل ملت دادن كه يه مس افكت 3 رو توش مونده.

Donkiten

کاربر سایت
Apr 22, 2009
617
نام
Amin
Wii U دارای یک هسته گرافیکی قدرتمند هست که فراتر از کنسولهای نسل فعلی به حساب میاد
360 برابره؟
بقیه رو هم نقل قول می کردی.!!!
در محیطهایی پیچیده و شلوغ مثل زمانیکه بازی در خلال درگیری ها قرار میگیره مشکلات Wii U بیشتر دیده میشه ولی مجموعا عملکرد خوبی داره و در بیشتر مواقع بهتر از PS3 هست.

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,979
نام
محمد امین
360 برابره؟

عزیزم همه سخت افزار کلی هست و GPU و CPU و RAM و... باید با هم هماهنگ باشن..
PS3 یک CPU بسیار قدرتمند 7 هسته ای داشت ولی چون RAM کنسول پایین بود بر به مشکل خورد و نهایتا بازی های انحصاریش با 5 درصد کیفیت بهتر نسبت به نسخه 360 ساخته میشن

الان اکثر شرکتهای تولید کننده و سازننده دارن کاری میکنن که تمام توان پردازش روی CPU بی افته بعد WII U بزرگترین نقطه ضعفش CPU هست..!

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
360 برابره؟
من نمیدونم چرا تو میخوای روی یک حقیقت هی سرپوش بزاری؟
اینکه یک هسته گرافیکی قوی داره اونم نه تازه قوی در حد اینکه بهش بگیم نسل بعد، دلیل بر بهتر بودن نیست.
مغز اصلی دستگاه یک چیز عقب افتاده است که هیچکس هم نمیتونه ردش کنه. وقتی CPU ضعیف عمل کنه دیگه داشتن یک GPU خوب دقیقن چه معنائی میتونه پیدا کنه؟
توی کامپیوتر قبلیه من، کارت گرافیکیم تا DX10 ساپورت میکرد، 4 گیگ هم رم داشتم ولی CPU ام 2.8 بود، توقعم باید این میبود که Crysis رو حداقل روی High اجرا کنم؟

Last edited by a moderator:

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
اینا lunch title های wii u هستن بازیای الانو با بازیای 360 تو روز اول مقایسه کنید ببینید چقدر فرق دارن اینم 100 درصد در آینده بهتر میشه ولی کلا چشم آب نمیخوره چیزی خیلی فراتر از این نسل باشه تنها کاری که نینتندو کرده اینه که به جای wii که گرافیکش تو نسل جدید نسل قدیم بود! تو همین نسل بالاخره یه کنسول زده که مثل همین نسله :d همینم جای تقدیر داره!

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
عزیزم همه سخت افزار کلی هست و GPU و CPU و RAM و... باید با هم هماهنگ باشن..
PS3 یک CPU بسیار قدرتمند 7 هسته ای داشت ولی چون RAM کنسول پایین بود بر به مشکل خورد و نهایتا بازی های انحصاریش با 5 درصد کیفیت بهتر نسبت به نسخه 360 ساخته میشن

الان اکثر شرکتهای تولید کننده و سازننده دارن کاری میکنن که تمام توان پردازش روی CPU بی افته بعد WII U بزرگترین نقطه ضعفش CPU هست..!
این جواب من نیست. شما خودت شما قبلا به گرافیک گیر میدادی پس چی شد نظرت عوض شد چون معتقد بودی GPU این کنسول ضعیف تر حتی میگید کنسول عقب مونده هست چی شد پس CPU هم ضعیفه ولی چند هسته ای هست
اینا lunch title های wii u هستن بازیای الانو با بازیای 360 تو روز اول مقایسه کنید ببینید چقدر فرق دارن اینم 100 درصد در آینده بهتر میشه ولی کلا چشم آی نمیخوره چیزی خیلی فراتر از این نسل باشه تنها کاری که نینتندو کرده اینه که به جای wii که گرافیکش تو نسل جدید نسل قدیم بود! تو همین نسل بالاخره یه کنسول زده که مثل همین نسله
yahoo_4.gif
همینم جای تقدیر داره!
شما دیگه؟ مقایسه میذاری میگی فراتر از نسل بعد میگی در حد همین نسل راستی گرافیک هیلو 4 در حد این نسل نبود چرا؟اصلا جزئیات نداشت فریم ریت سری هیلو که تا 15 میاد. استدیویی که روی بازی IOS کار کرده بهتر از این ازش انتظار نمی ره نمرات بازی که فلا 9 بود برای Wii u

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,979
نام
محمد امین
این جواب من نیست. شما خودت شما قبلا به گرافیک گیر میدادی پس چی شد نظرت عوض شد چون معتقد بودی GPU این کنسول ضعیف تر حتی میگید کنسول عقب مونده هست چی شد پس CPU هم ضعیفه ولی چند هسته ای هست

من حرف کلی میزنم و میزدم الان GPU و CPU خیلی بهم نزدیک شدن و خیلی از شرکتها دارن به ادقام این دوتا فکر میکنن نمیشه بگیم چون چیپ گرافیکی کنسول بالاتر هست پس CPU زو بیخیال..!
اگر این کنسول که داره به عنوان نسل بعد عرضه میشه حتی 2 برابر 360 هم قدرت داشته باشه باز هم عقب افتاده هست چون وقتی هم نسلهای خودش بیان قطعا قدرت خیلی بیشتری خواهند داشت و دوباره بازی های مولتی کامل کنسل میشه و باید چشم انتظار انحصاری های نینتیدو باشیم..

Last edited by a moderator:

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
شما دیگه؟ مقایسه میذاری میگی فراتر از نسل بعد میگی در حد همین نسل راستی گرافیک هیلو 4 در حد این نسل نبود چرا؟اصلا جزئیات نداشت فریم ریت سری هیلو که تا 15 میاد. استدیویی که روی بازی IOS کار کرده بهتر از این ازش انتظار نمی ره نمرات بازی که فلا 9 بود برای Wii u

عزیز جان چرا ناراحت میشی؟ من کلی گفتم فقط GPU قوی باشه که کافی نیست هر کدوم از اجزا که تو اجرای بازی delay ایجاد کنه تو رندر نهایی تاثیر داره بعدشم شما پست منو کامل بخون من گفتم الان این بازیها lunch title هستن باید صبر کرد برای آینده ولی چیزی که مشخصه فاصله wii u مجموعا با کنسولهای این نسل کمه شما خودت وقتی 360 اومد با ps2 مقایسش میکردی حتی آشغال ترین بازیشو یه تفاوتی حس میکردی ولی این تفاوت تو wii u دیده نمیشه!

---------- نوشته در 02:03 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:59 AM ارسال شده بود ----------

@Meisam
@Terova

آقا جون جدتون این بحث بادمجون vs خیار چمبلو .... بی خیال شید نه نتیجه داره نه به موضوع تاپیک ربط داره.

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
عزیز جان چرا ناراحت میشی؟ من کلی گفتم فقط GPU قوی باشه که کافی نیست هر کدوم از اجزا که تو اجرای بازی delay ایجاد کنه تو رندر نهایی تاثیر داره بعدشم شما پست منو کامل بخون من گفتم الان این بازیها lunch title هستن باید صبر کرد برای آینده ولی چیزی که مشخصه فاصله wii u مجموعا با کنسولهای این نسل کمه شما خودت وقتی 360 اومد با ps2 مقایسش میکردی حتی آشغال ترین بازیشو یه تفاوتی حس میکردی ولی این تفاوت تو wii u دیده نمیشه!

---------- نوشته در 02:03 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:59 AM ارسال شده بود ----------

@Meisam
@Terova

آقا جون جدتون این بحث بادمجون vs خیار چمبلو .... بی خیال شید نه نتیجه داره نه به موضوع تاپیک ربط داره.
برای من فردا همه چی مشخص میشه
این تفاوت گرافیکی رو تکنیک سازنده هست مثل تفاوت گرافیکی Crysis 2 یا bo 2 .شما این فاصله رو مقایسه می کنی ؟
تاپیک بازم میگم جاش اینجا نیست

TVVTTVVT

کاربر سایت
Sep 15, 2012
165
مس افکت بازی بسیار رونی هست و اصلا سخت افزار رو به چالش نمی کشه من خودم همیشه روی 60 فریم ثابت و حتی بدون کم شدن یک فریم رو PC با بالاترین تنظیمات بازی میکردم
این بازی نمیتونه دلیلی به قوی بودن این کنسول باشه

Arman12h

کاربر سایت
Oct 25, 2012
144
نام
Arman
فكر نكنم با هم فرقي داشته باشن ، چون هر سه تاشون روي 720p اجرا مي شن

البته ممكنه به خاطر سخت افزار ضعيف Wii U ، نسخه Wii U يكمي ضعيف تر باشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر