Map های جدید برای COD4

سلام بر همه دوستان
با اجازه همه بچه ها لازم دونستم بعد از این مدت که COD بازی کردیم آموزش وارد کردن مپ جدید رو تو بازی آموزش بدم تا یه کم تنوع تو بازی ایجاد بشه . البته بنده و همه دوستانم می دونیم که هیچ مپی به اندازه مپ های خود بازی استاندارد و خوب نیست ولی باز یه کم تنوع می تونه حال بازیخورای عزیز رو جا بیاره .
خوب حالا آموزش Import کردن یک Map تو COD :
معمولا مپ های تولید شده شامل سه فایل اصلی هستن که دوتای آنها پسوندff و یکی دیگه پسوند iwd داره که هر کدومو از این نوع ها باید در یک مسیر خاص که میگم ریخته بشه .
برای شروع کار باید در مسیر اصلی بازی مثل
\Program Files\Activision\Call of Duty 4 - Modern Warfare:...
یک پوشه به نام usermaps ساخته بشه .
در پوشه usermaps باید یک پوشه هم نام با مپی که دارین بسازین . مثلا اگر اسم مپ mp_downtown هست باید یک پوشه به همین نام در usermaps ساخته بشه . بعد از انجام این کار فایلهایی از مپ رو که پسوند ff دارن باید داخل این پوشه بریزین .
حالا به مسیر زیر برین
Program Files\Activision\Call of Duty 4 - Modern Warfare\Mods:....
و دوباره مثل مرحله قبل یک پوشه هم نام مپ جدید بسازین و تنها فایلی که مونده و پسوندش هم iwd هست رو داخل این پوشه بریزین .
بعد از این مرحله باید برای تست کردن مپ بازی رو اجرا کرده و از منوی بازی گزینه Mode رو انتخاب کنین و از پنجره ای که باز میشه نام مپ جدید رو انتخاب کنین.
بعد از این کار بازی به حالت مد میره که اینجا باید دکمه کنسول (بالای Tab روی کیبورد) رو بزنین و دستور
<Map <mapname
رو بزنین که به جای mapname باید اسم مپ رو بنویسین مثلا اگر مپ مورد نظر mp_downtown باشه دستور به شکل زیر میشه
Map mp_downtown
بعد از زدن این دستور اگر مشکلی نباشه باید وارد مپ بشین و تنها چیزی که میمونه اجرا کردن مپ سمت سرور هست که باید بگم همه مراحل مثل قبله با این تفاوت که بعد از وارد شدن به حالت Mode باید مثل حالت معمول سرور رو Run کنین و برای اجرا شدن مپ دستور بالا رو تو کنسول سرور اجرا کنین . وسلام
حال تنها خواهشی که از دوستان دارو اینه که بگردین و مپ خوب پیدا کنین و لینکشو اینجا بزارین تا همه دانلود کنیم و با هم بازی کنیم
ودر آخر خییلییی ممنونم

aliani

کاربر سایت
Sep 26, 2007
171
اینم یه سرور که خودش مپای جدیدو داره و دان میکنه برای کسایی که حال دان کردن به صورت جدا جدا رو ندارن
خیلی سروره خوبیه
88.255.172.75:28963 #4 | Custom Maps HardcoreTr.com

mahdi79

کاربر سایت
Mar 18, 2008
21
نام
Mahdi karimi
من این مپ Downtown رو دانلود کردم. مپ خوبی هستش .

من اکثر مپ ها رو که بچه ها گذاشتن دانلود میکنم و اگه به نظر من عالی بود میگم بچه ها هم بگیرن و بعد در موردش رای میگیریم .

اولین مپ که به نظر من واقآ عالیه مپ Backlot_2 هستش که باید به جای Backlot بازی کرد .

mp_Backlot_2 -------------------------------9/9

http://www.fpsbanana.com/maps/download/45382

تا بعد . . . . . . من : Neo:MK

=======================================================

Neo Team Is In The Top . . . I Know You Know

======================================================

mahdi79

کاربر سایت
Mar 18, 2008
21
نام
Mahdi karimi
یه چیزی فهمیدم . . .

برای این که بتونی یه مپ رو توی MOD های مختلف بازی کنی باید توی پوشه MOD ، فایل با فرمت IWD رو توی MOD مربوطه بریزی و دو تا فایل با فرمت FF رو هم توی پوشه zone\english بریزی تا بتونی با دستور

map mp_backlot_2

مپ رو عوض کنی .البته توی User map یادتون نره .

این راهی بود که من فهمیدم . اگه شما راه بهتری میدونید بگید .

تا بعد . . . . . . . من Neo:MK

=======================================

Neo . . . Just This

=======================================

hno2005

کاربر سایت
Sep 12, 2010
18
سلام<br>دوستان مشکل من اینه که زمانی که سرور mod رو عوض میکنه دیگه سرور در کامپیوتر های کلاینت دیده نمیشه.این مشکل رو باید چه طوری حل کرد؟<br><br>در پاسخ به دوستمون که میگند کنسول نمایش داده نمیشه باید عرض کنم که شما اول به قسمت option برید و در game option باید کنسول رو فعال کنید.<br>باتشکر

آخرین ویرایش:

DarkSun

کاربر سایت
May 11, 2012
3
نام
عــلــیــرضــا @ COD4 <3
iRaN ProMoD Custom Maps
IP : 158.58.185.106:28961
IP : 158.58.185.106:28962

خود سرور پابلیک هم با آیپی :
158.58.185.106:28960 Runــه