Mafia: The City of Lost Heaven | PC

Mafia: The City of Lost Heaven

1. Initial release date: August 28, 2002
  2. Series: Mafia
  3. Developer: 2K Czech
  4. Directors: Daniel Vávra
  5. Genres: Third-person Shooter
  6. Publisher: Gathering of Developers

می خوام امروز یک نوستالژی را به یادتون بیارم ی جورای برای خیلی از ما میراث بازی های PCبود :dچیزی حدودا 14 سال پیش بر میگردیم به سال 1380 یکی از بهترین بازی های که در زمان خودش رو PCمنتشر شد و خیلی از ما ها باهاش خاطره داریم
شخصیت اصلی بازی یک راننده تاکسی هست به نام توماس که ناخواسته وارد داستان یکی ازبزرگترین تیم های مافیای می شود !
حتما Don Salieri رایادتون هست توماس به صورت کاملا اتفاقی درگیر ماجرای داستان شده و سپس به عنوان راننده وارد گروه می شود و در چندین سال خود به یکی از اعضای اصلی تیم تبدیل میشود اگه یادتون باشه بازی بعد ها توسط تیم فارسی هم دوبله شد که لذت بازی را 2 چندان می کند
من خودم چند روزی هست که بازی را دانلود کردن واقعا بعد از 14 سال دارم ازش لذن میبرم تمام سکانس ها به بهترین شکل ممکن طراحی و ساخته شده گیم پلی غنی و داستان عالی به همراه صداگذاری و موزیک بی نظیر همه همه همه دست به دست هم داده تا یکی از بهترین بازی های ساخته شده را شاهد باشیم

در اخر توصیه میکنم اگر این عنوان تجربه نکرده اید به هیچ عنوان از دست ندید :d

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,362
نام
Majid
این اشتباه شماست که فکر میکنید قدیمی شده ! مگه قیصره که ماله یه دوره خاصی باشه ! المان خوب همیشه جواب میده چیزی که قدیمی میشه هیچوقت نمیتونه خوب باشه!
بازی کن خوب بازی رو تجربه میکنه و ارزش هاشو متوجه میشه ! casual جماعت هستند که دنباله تجربه پر زرق و برقن!
من خودم بشدت فن این بازی بودم و جز بهترین تجربه های زندگیم بود اما واقعا بستگی به تحمل طرف داره که بتونه یک بازی رو بعد از 14 سال تحمل کنه یا نه.
آدم مثلا وقتی GTA V بازی میکنه اون گیم پلی خفن و انیمیشن و گرافیکو تجربه میکنه کافیه بعدش GTA III رو پلی کنه تا با یک گیم پلی خشک و انیمیشنای داغون که فقط دهنشون تکون میخوره و گرافیک قدیمی داغون روبرو میشه که شاید نشه در حد 2 دقیقه تحملش کرد، این در صورتیه که هر کدوم از این دوتا زمان خودشون شاهکارن.
حالا بعضیا هستن میتونن با این قضیه کنار بیان و بگن مهم نیست و تا آخر بازی برن ولی یکی مثل من هر چقدرم شاهکار باشه نمیتونه تحملش کنه :) این اصلا به کیفیت بازی ربطی نداره.

Comman

کاربر سایت
Nov 19, 2005
245
نام
علی پاشایی
برادر من، بازی در قیاس با استانداردای امروزی ضعیفه. دیگه احتیاجی به توضیح نداره. اینکه بخاطر خاطراتی که باهاش دارید لذت میبرید یه مسالست، بروز بودن بازی یه مساله دیگه.
الان یه بازی عین همین، با همین مکانیزم گیم پلی، با همین گرافیک و وسعت روی کنسولای نسل جدید منتشر شه بازم میگید بروزه؟

استاندارد امروزی تعریفیه که شما دارید اونم در اسارت تکنولوژی گیر کرده و نمیتونه شما رو مجاب کنه !
من اصلا اهل خاطرات نیستم ! بازی هیچ مشکلی حادی در مکانیزم گیم پلی نداره و بدون شک اگر بازی دقیقا با همون المان منتشر بشه اگر بهترین نباشه میتونه جزو بازیهای خوب بشه
البته منظور شما برمیگرده به تعریف شما و اونم چیزیه که بازار برای شما ساخته وگرنه هر کس سلیقه ای داره

- - -ویرایش - - -

من خودم بشدت فن این بازی بودم و جز بهترین تجربه های زندگیم بود اما واقعا بستگی به تحمل طرف داره که بتونه یک بازی رو بعد از 14 سال تحمل کنه یا نه.
آدم مثلا وقتی GTA V بازی میکنه اون گیم پلی خفن و انیمیشن و گرافیکو تجربه میکنه کافیه بعدش GTA III رو پلی کنه تا با یک گیم پلی خشک و انیمیشنای داغون که فقط دهنشون تکون میخوره و گرافیک قدیمی داغون روبرو میشه که شاید نشه در حد 2 دقیقه تحملش کرد، این در صورتیه که هر کدوم از این دوتا زمان خودشون شاهکارن.
حالا بعضیا هستن میتونن با این قضیه کنار بیان و بگن مهم نیست و تا آخر بازی برن ولی یکی مثل من هر چقدرم شاهکار باشه نمیتونه تحملش کنه :) این اصلا به کیفیت بازی ربطی نداره.

خب من هم در مورد همه بازیهای قدیمی صحبت نکردم ! GTA III قابل قیاس با MAFIA نیست ! GTA III و دنیاش برای زمانه خودشون خوبن حتی میتونم به جرات بگم GTA هم تازه چند شمارست که بازی خوبی شده و قبلا فقط جذابیت ظاهری داشت
وقتی صحبت از ارزشهای مافیا میشه دقیقا درباره آزاد بودنش از بند زمان صحبت میشه وگرنه شاهکارهای زیادی دیگه قابل بازی نیستند

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,156
نام
∂αнмα
لول GTA قابل مقایسه نیست با مافیا ؟ ما داریم در مورد گیم پلی صحبت میکنیم و GTA حداقل یـ لول بهتر بود زمان خودش تو این ضمینه از مافیا , مافیا بیشتر سعی داشت سیمولیشن باشه ولی GTA ارکید و عامه پسند و سعی داشت این گیم پلی رو با دنیای OpenWorld ـش قاطی کنه و در اختیار ما بزاره که این صد در درصد قابل تحمل تر تا مال مافیا ! کسی که بعد 14 سال تازه میخواد بیاد سمت بازی عمرا به داستان و شخصیت پردازی بازی نگاه کنه 2 دقیقه گیم پلی که زد بازی Shift+Delete میکنه میره ....

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
دوباره اين بحث مسخره gta مافيا شروع شد دوباره يه سريا ميان ميگن gta خداست يه سري ديگه ميگن مافيا
كسي كه بخواد اين بازي رو الان تجربه كنه بايد بتونه با گيم پلي و گرافيك بازي كنار بياد والا اگه به ديد جي تي اي مي خواهيد بازي رو شروع كنيد بهتره بيخيالش بشيد چون از سيستم شوتينگ تا هندلينگ از زمين تا آسمون با سري gta متفاوته جي اي اي هاي قديمي سيستم كاورگيري نداره و هندلينگ ماشيناش كاملا اركيده كه خوب عامه پسند ترش مي كنه مافيا دقيقا نقطه مقابل جي تي اي قرار مي گيره
گرافيكش هم از دوره خودش خيلي جلوتره ولي كسي كه دو تا عكس مشابه از ويچر مي بينه و مثلا ميگه درخت 15 در دوردست روي شاخه پنجمش روي ps4 شش تا برگ داره روي xbox 5 تا صد در صد نمي تونه باهاش كنار بياد
در كل كسي كه مي خواد بازي هاي نسل شش رو الان تجربه كنه بايد با خيلي چيز ها كنار بياد ولي مطمئنا كسي كه بتونه باهاشون كنار بياد مطمئنا يكي از بهترين تجربه هاي دوران گيمريش ميشه

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
من هم با صحبت های افشین و احمد و مجید موافقم. سراغش نرید! اصلا چرا راه دور بریم. من خودم عاشق رزیدنت اویل های کلاسیکم اما نمیتونم در حال حاضر دوربین ثابت و ان کنترل را تحمل کنم. ربطی به شاهکار بودن یا نبودن هم نداره. چون کنترل و گیم پلیش دیگه قدیمی شده

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
من هم با صحبت های افشین و احمد و مجید موافقم. سراغش نرید! اصلا چرا راه دور بریم. من خودم عاشق رزیدنت اویل های کلاسیکم اما نمیتونم در حال حاضر دوربین ثابت و ان کنترل را تحمل کنم. ربطی به شاهکار بودن یا نبودن هم نداره. چون کنترل و گیم پلیش دیگه قدیمی شده

من دارم re code veronica بازی می کنم کلیم بهم حال می ده یا کرش ps2 نسخه ی کونامیش اصلا بعضی از بازی ها گیم پلیشون قدیمی نمی شه عین سونیک های قدیمی یا comix یا street of range

بعضی از بازی ها به قدری گیم پلی زیبایی دارن به قدری دقیق کار شدن که همیشه بازی کردنشون لذت بخشه هر چند مافیا نمی شه گفت جز این بازی ها هست اما من جدیدا چند ماه پیش بازی کردم قابل بازی کردن هست اما قطعا یکی از خاطره انگیز ترین بازی ها در زمان خودش همین بازی هست که با دوبله ی فارسی تبدیل به یک اسطوره شد مخصوصا اینکه در گذشته تقریبا همگی چیزی از داستان های بازی نمی فهمیدیم

Comman

کاربر سایت
Nov 19, 2005
245
نام
علی پاشایی
به خاطر نداشتن هیچ کدوم از کنسول های نینتندو هیچ وقت نتونستم زلدا رو تجربه کنم تا اینکه پارسال تصمیم گرفتم تمام سری هایی که میشه با امولاتور اجرا کرد رو تموم کنم ! برام باور کردنی نبود که زلدایی که رویه سوپر نینتندو وجود داره دارایه بالاترین استاندارهای گیم پلیه و برخلاف قول اون دوستمون که صفحه قبل میگفت بازیهای قدیمی با استانداردهای امروز فاصله دارن ، بنده شاهد بهترین سیستم های گیم پلی بودم که تا حالا دیدم !
گذشت زمان رویه یه بازی خوب اثر نمیزاره ، مساله همیشه خاطر انگیز بودن نیست من هیچ وقت کنسول سوپر نینتندو نداشتم تنها کنسول هشت بیتی که تجربه کردم genesis بود که الان با اینکه خیلی با بازیهاش خاطره دارم به ندرت تحمل میتونم بکنم
اما :
بازی خوب همیشه بازی خوبه شما اگه قصد سرگرمی پر زرق و برق داشته باشی خب نمیتونی تحمل کنی ! اما اگه دنباله گیم پلی غنی یا حالا حتی داستان باشی zelda : ocarina of time همیشه برات بهترین بازی تاریخه و اگه ده سال دیگه هم پاش بشینی بی نهایت لذت میبری

مافیا هم جزو همین قصه است !

این بحث رو بدرود میگم =;

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,941
نام
حسین
من دارم re code veronica بازی می کنم کلیم بهم حال می ده یا کرش ps2 نسخه ی کونامیش اصلا بعضی از بازی ها گیم پلیشون قدیمی نمی شه عین سونیک های قدیمی یا comix یا street of range

بعضی از بازی ها به قدری گیم پلی زیبایی دارن به قدری دقیق کار شدن که همیشه بازی کردنشون لذت بخشه هر چند مافیا نمی شه گفت جز این بازی ها هست اما من جدیدا چند ماه پیش بازی کردم قابل بازی کردن هست اما قطعا یکی از خاطره انگیز ترین بازی ها در زمان خودش همین بازی هست که با دوبله ی فارسی تبدیل به یک اسطوره شد مخصوصا اینکه در گذشته تقریبا همگی چیزی از داستان های بازی نمی فهمیدیم

دقیقا حرفتو باید طلا گرفت

من تقریبا اواخر بازی هستم واقعا شاهکار هست

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,035
نام
سهند
منم با صحبت دوستان کاملاََ موافقم .
اینکه بازی در زمان خودش یک شاهکار به تمام معنا بود کاملا قبوله.
من اون زمان قبل مافیا2 ، بازی رو تهیه کردم و انجامش دادم
داستان و شخصیت پردازی خوب بود و گرافیکش قابل تحمل بود اما هندلینگ ماشین ،فیزیک و مکانیزمهای بازی مثل تیر اندازی و ... غیر قابل تحمل بود .
مخصوصا اون مرحله ماشین سواریش که حتی اگه الانم یادم میاد اعصابم خراب میشه:D ( هفته ها طول کشید تا ردش کنم )
پیشنهاد منم اینه که نرید سراغش اما برای اینکه از جو و حال و هوای بازی باخبر بشید تجربش ضرری نداره اما احتمالا در گیم پلی شاهد ضعف هایی زننده خواهید
مثلاََ من عاشق سری Assassin's Creeed هستم و با هر قسمتش زندگی کردم
بعد از تجربه یونیتی که با یک گیم پلی سریع و بی نقض رو به رو شدم و حالا که جدیداََ دوباره دارم برادرهود رو میرم ، هرچند هنوزم از داستان ، موسیقی و محیطش لذت میبرم اما فیزیک و نحوه تعامل کارکتر با آبجکتها یه کمی اذیت کنندست

آخرین ویرایش:

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
اتفاقا این بازی رو اگه به من بگن 24 ساعته بازی کن ازش سیر نمیشم درحالی که نمیتونم COD های جدید رو نیم ساعت هم تحمل کنم، مافیا رو هروقت بازی میکنم برام تازگی داره و انقدر داستانش دوست داشتنی و جالبه که اصلا تکراری نمیشه. برای من Mafia بهترین بازی زندگیم به حساب میاد و مطمئنم این مساله به هیچ وجه تغییر نخواهد کرد.

shahed-x

کاربر سایت
Feb 9, 2011
97
نام
شاهد
این تاپیکو که دیدم تو فکر افتادم حتما این بازی رو دوباره نصب کنم.
فوق العاده لذت بخشه، فکر می کنم هنوزم می شه باهاش ارتباط برقرار کرد. چه برای کسانی که (به قول دوستان) با این بازی خاطره دارن چه کسانیکه تجربش نکردن.
دو تا بازی هیچوقت از یاد من نمی رن، مافیا و Indigo prophecy.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر