Linux

Esikhafan

کاربر سایت
Jul 5, 2006
1,353
نام
احسان
سلام ....
میخواستیم شروع کنیم با لینوکس یه کمی ور بریم!! کسی یانجا ست که راه رو به ما نشون بده؟
از کدوم نسخه استفاده کنم؟
KDN بهتریه یا Gnome؟
در ضمن واسه شروع میخوام از یه کامپیوتر درپیت استفاده کنم که اجگه اتفاقی به وقوع افتاد پدرمون در نیاد:):) پنتیوم 3 هستش...:cheesygri

gamer220

کاربر سایت
Sep 29, 2005
301
برای شروع fedora خیلی خوبه ، مخصوصا نسخه 6 چون قابلیتای سخت افزاریش خیلی بالا رفته و کمتر اذیت میکنه . اگه میخوای از xp به لینوکس مهاجرت کنی میتونی از میزکار linux xp استفاده کنی که دقیقا مثل میزکار ویندوز اکس پیه ، اگه از میزکار سبک ویندوزی خوشت میاد ، از kde و اگرم میخوای یچیز کاملا جدید رو اجربه کنی gnome , lg3d و .. . در ضمن ، لینوکس به میز کارش نیست . بستگی داره تو چه استفاده ای از یک سیستم عامل داری و نیازت چیه . fedora برای شروع خیلی خوبه و همینطور زوزه 10.2 که خداست ، مخصوصا gnome ش . بعد از اینا هم slackware , slax,parsix . برای برنامه نویسی debian و لینوکس های تحت debian مثل ubuntu . دبیان یک توزیع تخصصی و خیلی کامله . برنامه های ویندوز هم میتونی با wine اجرا کنی + بعضی از بازی های تحت opengl هم تو همه این توزیعا اجرا کنی .

debian.org,berlios.de,parsix.org,technotux.ir,xonix.org

هیچی xonix نمیشه :biggrin1:

Grim Reaper

کاربر سایت
Nov 28, 2005
574
نام
عباس
1.لینوکس غول بی شاخو دمی نیست که می خوای توی یه کامپیوتر دیگه نصب کنی! می تونی هم ویندوز هم لینوکس رو به امنی و آرامی کنار هم داشته باشی !
فقط برای پاک کردنش مجبور می شی یه سری کار های عجیب غریب انجام بدی!(برای من اینطور بوده)
2. من از وقتی با واژه لینوکس آشنا شدم از Redhat (که نسخه جدیدش Fedora Core هست) استفاده می کردم که بهت توصیه می کنم.
3.استفاده از محیط گرافیکی سلیقه ایه و هر کدوم باهاش راحت تری بهتره . من KDE رو توصیه می کنم بنظرم بهتر از بقیه هست.
اگه میخوای از xp به لینوکس مهاجرت کنی میتونی از میزکار linux xp استفاده کنی که دقیقا مثل میزکار ویندوز اکس پیه
جریان این چیه!!؟!:confused:

Esikhafan

کاربر سایت
Jul 5, 2006
1,353
نام
احسان
من فقط مشکلم اینه که رفتم این لینوکس ردهت رو بگیرم طرف گفت که لینوکس مادربورد های قدیمی رو نمیشناسه :) ما هم اومدیم از شما کمک بگیریم ....میز کار هم برام مهم نیست هر چی میخواد باشه باشه!!
فکر کنم همون Kde خوب باشه;)

N e M e S i S

کاربر سایت
Sep 25, 2005
766
نام
امید
اسی جان . من هم با فدورا کور 4 هم با 5 هم با 6 کار کردم . همون جوری که دوستمون تو پست 2 همین صفحه گفت فدورا محیط خیلی قشنگی و نزدیک به سیستم عامل ایکس پی داره . ولی مشکل بودنش مشکله . من به شما پیشنهاد میکنم نه سیستم جدید تهیه کنین نه روی همون سیستم که وین ایکس پی دارین این سیستم عامل رو نصب کنین . شما فقط یک هارد 40 تهیه کنین و بروی همین سیستم که وین ایکس پی داره وصل کنین ( به شرطی که دستگاه گارانتی نباشه و شما هم حال این کاری رو که من میگم داشته باشین ). وقتی میخوای ایکس پی کار کنی که هیچ ولی وقتی میخوای لینوکس کار کنی باید برق هارد اصلی رو بکنی و برق هارد لینکس رو وصل کنی . این جوری هیچ مشکلی پیش نمیاد . من خودم تو این چند سالی ( نه به صورت حرفه ای ) از لینوکس این جوری استفاده می کنم .
یک تجربه ای هم بگم که من در اوایل که لینوکس ریخته بودم با رزولوشنش مشکل پیدا کرده بودم و نمیدونستم چه جوری برش گردونم برای همین هم لینوکس رو پاک کردم ولی لینوکس یک اتوران درست میکرد مثل قسمتی که اول این که دستگاه روشن میشه . میتونین از بین چند ویندوز یکی رو انتخاب کنین . و همون باعث این شد که من دو بار ویندوز عوض کنم . ( چون با ری اینیستال اصلا مشکل دارم )
از اون موقع به بعد دوستی که من رو در مورد لینوکس کمک میکرد پیشنهاد داد که این کار رو انجام بدم تا به مشکل بر نخورم .( حتی هارد اکسترنال هم خریدم ولی بوتیبل نبود بی وجدان )

gamer220

کاربر سایت
Sep 29, 2005
301
91364326163372e6f4984adea44ace74.png

17c732ee73c259e027b73ef24a994f41.png

linux xp یک توزیع لینوکس هست که با استفاده از windows is not emulator بعضی از برنامه های ویندوز رو در خودش داره و اجرا میکنه هم اسم یک میزکار شبیه اکس پی که مجانیه .
http://www.linux-xp.com/gallery/

N e M e S i S

کاربر سایت
Sep 25, 2005
766
نام
امید
91364326163372e6f4984adea44ace74.png

17c732ee73c259e027b73ef24a994f41.png

linux xp یک توزیع لینوکس هست که با استفاده از windows is not emulator بعضی از برنامه های ویندوز رو در خودش داره و اجرا میکنه هم اسم یک میزکار شبیه اکس پی که مجانیه .
http://www.linux-xp.com/gallery/

چیزه جالبیه . ولی اگر کسی میره با لینوکس کار کنه به نظر من یعنی از ایکس پی خسته شده و یک تنوعی میخواد تو کار کردنش ایجاد کنه . من بودم این نسخه رو کار نمیزدم .

راستی گیمر جان شما میدونین چجوری من مودمم رو تو فدوراکور6 بشناسونم . من تو این چند وقته اصلان تو این سیستم عامل نتونستم به نت وصل شم . به هرکی هم گفتم نتونسته کمکم کنه حتی مهندسین اون ای اس پی که اینترنت میگیرم ازشون . مودمم هم زیمنس 256 هستش .

N e M e S i S

کاربر سایت
Sep 25, 2005
766
نام
امید
خوب من هم مشکلم اینه که پرت entherant ( اگر اشتباه نکرده باشم همون پورت شبکه ) برای سیستم دیگه ای داره فعالیت میکنه و من فقط میتونم با usb روی سیستمم کار کنم .

Esikhafan

کاربر سایت
Jul 5, 2006
1,353
نام
احسان
اسی جان . من هم با فدورا کور 4 هم با 5 هم با 6 کار کردم . همون جوری که دوستمون تو پست 2 همین صفحه گفت فدورا محیط خیلی قشنگی و نزدیک به سیستم عامل ایکس پی داره . ولی مشکل بودنش مشکله . من به شما پیشنهاد میکنم نه سیستم جدید تهیه کنین نه روی همون سیستم که وین ایکس پی دارین این سیستم عامل رو نصب کنین . شما فقط یک هارد 40 تهیه کنین و بروی همین سیستم که وین ایکس پی داره وصل کنین ( به شرطی که دستگاه گارانتی نباشه و شما هم حال این کاری رو که من میگم داشته باشین ). وقتی میخوای ایکس پی کار کنی که هیچ ولی وقتی میخوای لینوکس کار کنی باید برق هارد اصلی رو بکنی و برق هارد لینکس رو وصل کنی . این جوری هیچ مشکلی پیش نمیاد . من خودم تو این چند سالی ( نه به صورت حرفه ای ) از لینوکس این جوری استفاده می کنم .
یک تجربه ای هم بگم که من در اوایل که لینوکس ریخته بودم با رزولوشنش مشکل پیدا کرده بودم و نمیدونستم چه جوری برش گردونم برای همین هم لینوکس رو پاک کردم ولی لینوکس یک اتوران درست میکرد مثل قسمتی که اول این که دستگاه روشن میشه . میتونین از بین چند ویندوز یکی رو انتخاب کنین . و همون باعث این شد که من دو بار ویندوز عوض کنم . ( چون با ری اینیستال اصلا مشکل دارم )
از اون موقع به بعد دوستی که من رو در مورد لینوکس کمک میکرد پیشنهاد داد که این کار رو انجام بدم تا به مشکل بر نخورم .( حتی هارد اکسترنال هم خریدم ولی بوتیبل نبود بی وجدان )
امید چی میگی واسه خودت؟:)
من تو هر دو سیستم Xp دارم .....رو اون سیستم خوبه که کلا به یه دلایلی نمیشه به OS ش دست زد ...تو این سیستم در پیت هم که میخوام روش لینوکس نصب کنم ...هنوز به سوال اصلی من جواب ندادید...من مشکل پیدا میکنم با اینکه مادربورد و وسایل دیگه رو بشناسه یا اینکه مشکلی پیش نمیاد؟
Fedora خودش کدومش بهرته؟
همون 6 رو بگیرم؟

Sasy360

کاربر سایت
Dec 5, 2005
858
نام
ساسان
دوستان اگه من ISO دی وی دی آخرین نسخه ی توزیع SUSE رو از این لینک دانلود کنم [حجمش 3 گیگ و خورده ای هست] و رایت بکنم رو DVD اونوقت چطور باید کنار ویندوز نصبش کنم؟ یه پارتیشن حداقل چند گیگ باید براش درست کنم؟ [یادم هست که یه تاپیک پربارتر از این، تو سایت داشتیم ولی هر چی جست و جو کردم پیداش نکردم;)]

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر