Lara Croft and the Guardian of Light | PC

LC_GoL_H.jpg

بخش 1) اطلاعات بازی:

Developer: Crystal Dynamics
Publisher: Square Enix
Platform: PC/PS3/Xbox 360
Genre: Action/Adventure
Release Date: September 28, 2010

بخش 3) توضیحات:

e75d5d081390451cafef.gif

Lara Croft and the Guardian of Light نسخه ي جديد از ماجراجويي هاي لارا كرافت ميباشد كه علي رغم نسخه هاي قبلي ديگر در عنوان خود از نام Tomb Raider بهره نميبرد و فقط از طريق دانلود از PSN ،‌ XBLM و Steam قابل دسترسي خواهد بود . اعلام شده است كه اين بازي به عنوان ادامه ي سري Tomb Raider شناخته نميشود و فقط " يك تجربه ي ديجيتالي " است .
سبك بازي به صورت اكشن آركيد گونه و با دوربين ايزومتريك و از نماي بالا بوده و طبق گفته ي سازندگان تمركز اصلي روي High Score و ارزش تكرار خواهد بود . همچنين با اضافه شدن Co op به گيم پلي بازي ميتوان شاهد كارهاي تركيبي بود .​

991046_03052010_embed007.jpg

در زمينه ي داستاني نبايد زياد از بازي انتظار داشت ولي با توجه به اينكه Co op به بازي اضافه شده است بايد علاوه بر لارا يك شخصيت قابل بازي ديگر نيز اضافه ميشود . اين شخصيت جديد يكي از افراد قبيله ي مايان با نام Totec ميباشد كه قابليت ها و توانايي منحصر به فرد خود را دارد . درون مايه ي اصلي داستان در مورد يك شيء باستاني به نام Mirror of Smoke ( آينه ي دود ) ميباشد كه قدرتهاي مرموز مختلفي دارد . لارا و توتك به زودي خودشان را در حال مبارزه با روح پليد آزاد شده توسط Mirror of Smoke با نام Xoxolt خواهند يافت و بايد هم با طبيعت و هم با اين دشمنان همزمان مبارزه كرده و داستاني ديگر از ماجراجويي هاي لاراكرافت را رقم بزنند .​

در مورد لوكيشن هاي بازي هم چيز زياد و با جزئياتي منتشر نشده است و فقط نام معبد ها و جنگل هاي آمريكاي مركزي به چشم ميخورد .

991046_03052010_embed004.jpg

همانگونه كه گفته شد به خاطر سبك و سياق بازي زياد روي داستان مانور داده نشده است ( البته به اين معنا نيست كه داستان هيچ در نظر گرفته شده است ) و تمركز اصلي روي گيم پلي لذت بخش و روان است . از نماي بالا و مايل روي هر چيزي كه ميخواهيد بميرد كليك ميكنيد و لارا و توتك شليك ميكنند .​

هر شخصيت توانايي ها و قابليت هاي خاص خود را خواهند داشت . لارا كلت معروف خود را با تيرهاي بي نهايت باز هم به همراه دارد و توتك نيز نيزه هاي مرگباري پرتاب ميكند . اين سلاح ها فقط براي از بين بردن دشمنان به كار نميروند ، براي مثال نيزه ي توتك علاوه بر از پاي در اوردن دشمنان ميتواند به عنوان ستوني براي بالا رفتن لارا از ديوار نيز مورد استفاده قرار گيرد . در طرف ديگر لارا يك قلاب دارد كه ميتوان از ان براي عبور از چاله هاي خطرناك استفاده كرد و توتك نيز بايد با پرش هاي مشاركتي و با گرفتن دست لارا از اين چاله ها عبور كند . كارهاي تركيبي زيادي به اين نحو در بازي وجود خواهند داشت . به عنوان يك مثال ديگر لارا ميتواند از سپر توتك زماني كه ان را بر بالاي سرش گذاشته به عنوان سكو استفاده كند .

991046_03052010_embed003.jpg

علاوه بر اين مسائل گيم پلي شما وارد چندين مقبره نيز خواهيد شد كه بايد با همكاري يكديگر پازل هاي سخت و منطقي را حل كنيد و يا از تله هاي مرگبار كه فقط با كار گروهي قابل رد كردن هستند بگذريد . اين سيستم Co op را هم ميتوان به صورت انلاين و هم به صورت محلي بازي كرد . البته كل بازي را ميتوان به صورت تك نفره نيز انجام داد
لازم به ذکر است که نسخه Xbox 360 بازی از طریق XBL, نسخه PS3 از طریق PSN و نسخه PC از طریق Steam منتشر میشود.
تا كنون همه چيز خوب به نظر ميرسد فقط سوال بزرگ اين است كه گيم پلي چگونه عمل ميكند ؟ منتظر اطلاعات بيشتر تا قبل از عرضه ي بازي هستيم .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
تاييد شده كه صداپيشه ي لاراكرافت باز هم خانم Keeley Hawes هست . او در نسخه هاي Legend ، Anniversary و Underworld نيز اين مسئوليت رو بر عهده داشته .
همچنين بازي فقط 10 پوند هست !

(این هم عکسش):

220px-Keeley_Hawes_phone_pic_08.jpg

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
این هم Hands-On بازی در نمایشگاه 2010 E3. سعی کردم بیشتر مفهومو برسونم تا عینا ترجمه خود متنو. ولی اگر کم و کاستی داره و یا جایی بد ترجمه شده به بزرگواریه خودتون ببخشید:

991065_051810_embed001.jpg

Lara Croft and the Guardian of Light که یک Spin-off از سری Tomb Raider به حساب می آید بر خلاف نسخه های گذشته بازی که تنها کنترل لارا را بر عهده داشتید این بار علاوه بر لارا، کنترل توتک (Totec) جنگجوی قوم مایانیها را نیز بر عهده دارید (حالت Co-op هم در بازی وجود دارد) که سبکی همچون بازیهای شوتر آرکید دارد (زاویه دوربین از بالا است).
گرافیک بازی نرم و با جزئیات است که با دیگر بازیهای قابل دانلود مانند Shadow Complex برابری میکند. محیطهای باستانی و قدیمی مایانها حس سریهای گذشته Tomb Raider را تداعی می کند. محل های عبور لارا و توتک (جنگجوی مایانی همراه لارا) شامل جنگلهای سرسبز، رودخانه های خروشان و معابد ترسناک است. Lara Croft and the Guardian of Light در بخش گیم پلی متنوع است. این تنوع شامل مبارزات به سبک بازیهای آرکید، معماهای سخت و جمع آوری اشیای مختلف است. به عنوان مثال یکی از معماها بدین صورت است که برای عبور از یک دام باید با استفاده از نیزه، لارا از دیوار بالا برود، یک تخته سنگ را به پایین حرکت دهید و از این تخته سنگ برای شکستن نیزه ای که سد راهتان شده است استفاده کنید.

991065_051810_embed006.jpg

نشانه گیری با استفاده از آنالوگ سمت راست صورت می گیرد (در کنسولها) و شلیک توسط دکمه Right Trigger صورت می پذیرد. در نسخه Xbox 360 دکمه X وظیفه Dodge (همون جا خالیه خودمون) و همچنین دکمه Y باعث می شود که لارا عمل بمب گذاری را انجام دهد.

حرف پایانی:
بنا بر ادعای مسئولان Crystal Dynamics، بازی Lara Croft and the Guardian of Light یه حرکت جسورانه در این بازی محبوب به حساب می آید که به بازیباز اجازه آزادی عملی بیشتری میدهد (یه پیشرفت قابل توجه در بازی).
اما بنا بر سخنان GameSpot این بازی یا می تواند به موفقیت برسد و یا می تواند با یک اشتباه ساده در گرداب شکست گرفتار شود.

991065_051810_embed002.jpg

(نمونه ای از معماهای خفن بازی در سه تصویر بالا که سازندگان نوید آن را داده اند).

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------​
Minimum System Requirements

Operating System : Microsoft Windows XP / Windows Vista / Windows 7
Processor : Intel Pentium IV at 3.0 GHz / AMD at 2.5 GHz
Video Card : 128 MB VRAM – NVIDIA GeForce 6800GT or better / ATI Radeon 1300XT or better
Memory : 1 GB RAM (XP) / 2 GB RAM (Vista/7)
Hard Disk : 7 GB of free Hard Drive space
Sound : DirectX 9.0c compatible sound card and drivers
DirectX : 9.0c
Controls : Keyboard & Mouse
Installation : DVD-ROM Drive

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: farbodkain

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
تصاویر بازی

این هم چند تا عکس و اسکرین شات از بازی (نمی دونم تو تاپیک تصاویر بازی هست یا نه، به هر حال من میزارمش):

ScreenShots

Cine Artwork

Renders

Wallpapers

Concept Artwork

Game Logo

Twitter Wallpaper

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
به شخصه از تمام شماره های Tomb Raider توی این نسل لذت بردم و با شنیدن شماره جدید بازی اون هم به این شکل و با این زاویه دوربین بسیار خوشحال شدم
نمایش بازی توی نمایشگاه امسال خیلی خوب بود. این شماره هم پر از ماجراجویی و حل معماهای متنوع در مقبره ها و بناهای بزرگ باستانی هست.
مطمئنا بازی زیبا و جذابی از کار درمیاد.

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
به شخصه از تمام شماره های Tomb Raider توی این نسل لذت بردم و با شنیدن شماره جدید بازی اون هم به این شکل و با این زاویه دوربین بسیار خوشحال شدم
نمایش بازی توی نمایشگاه امسال خیلی خوب بود. این شماره هم پر از ماجراجویی و حل معماهای متنوع در مقبره ها و بناهای بزرگ باستانی هست.
مطمئنا بازی زیبا و جذابی از کار درمیاد.
در واقع این شماره جدید بازی نیست.
یه Spin-off هست. به خاطر همین هم بازی نام Tomb Raider رو یدک نمیکشه.
البته جالب هست بدونی که سازنده ها بیشتر رو گیم پلی و قابلیت تکرارپذیریه بازی تاکید کردن تا بخش هایی مثل گرافیک و غیره. ولی بازهم تو پیش نمایش گیم اسپات گفته شده بازی گرافیک بالایی داره.

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
در واقع این شماره جدید بازی نیست.
یه Spin-off هست. به خاطر همین هم بازی نام Tomb Raider رو یدک نمیکشه.
البته جالب هست بدونی که سازنده ها بیشتر رو گیم پلی و قابلیت تکرارپذیریه بازی تاکید کردن تا بخش هایی مثل گرافیک و غیره. ولی بازهم تو پیش نمایش گیم اسپات گفته شده بازی گرافیک بالایی داره.
منظورم بازیه جدید بود که به اشتباه شماره گفتم و الا از اسمش مشخصه که شماره اصلی نیست
من چیزی در مورد گرافیک نگفتم.گفتم نمایش هاش خوب بود و بازی زیبایی به نظر می رسید.

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
منظورم بازیه جدید بود که به اشتباه شماره گفتم و الا از اسمش مشخصه که شماره اصلی نیست
من چیزی در مورد گرافیک نگفتم.گفتم نمایش هاش خوب بود و بازی زیبایی به نظر می رسید.
عزیرم من هم دقیقا حرف شما رو تایید کردم و می کنم. من خدایی نکرده نگفتم شما چیز دیگه ای گفتین. دقیقا حرف شما رو من قبول دارم. 100% هم قبول دارم.
شرکت Crystal Dynamics تو اظهاراتش گفته بود که بیشتر رو قسمت گیم پلی بازی تکیه می کنه که قابلیت تکرار بازی بره بالا.
من هم تریلر بازیرو که دیدم خیلی باهاش حال کردم. گیم پلی خیلی جالب بود. فقط خدا کنه سازنده ها گند نزنن به بازی که آبرو لارا جونم بره.:(

djwolf

کاربر سایت
Dec 16, 2007
1,196
نام
حسین
فقط حمله نکنید من نمی دونم چرا از اول از این بازی خوشم نمی اومد :d
ولی خدایش طرداران زیادی داره حالا این بازی حالا چی داره خدا می دونه b-)

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
فقط حمله نکنید من نمی دونم چرا از اول از این بازی خوشم نمی اومد :d
ولی خدایش طرداران زیادی داره حالا این بازی حالا چی داره خدا می دونه b-)
دلیل زیاد بودن طرفداراش اینه که در واقع این بازی برای اولین بار سبک سکو بازی و Action/Adventure رو اختراع کرد. Prince of Persia هم راه این بازی رو ادامه داد که به این موفقیت رسید.
حالا گرفتی چرا این همه طرفدار داره؟؟؟؟؟

djwolf

کاربر سایت
Dec 16, 2007
1,196
نام
حسین
دلیل زیاد بودن طرفداراش اینه که در واقع این بازی برای اولین بار سبک سکو بازی و Action/Adventure رو اختراع کرد. Prince of Persia هم راه این بازی رو ادامه داد که به این موفقیت رسید.
حالا گرفتی چرا این همه طرفدار داره؟؟؟؟؟

معلوم خودت یکی از طرفداران این بازی هستی

amindead

کاربر سایت
Jul 21, 2010
629
حیف شد من عاشق تووم ریدرم اما این دیگه چیه؟ اصلا نظرم رو جلب نکرد امیدوارم شرکت کریستال داینامیکز بیخیال این مدل ساختن ها بشه...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر