Kerbal Space Program | PC

Kerbal Space Program

Release Date: 27 April 2015
Genre: Simulation
Platforms: PC
Developer: Squad
Publisher: Steam

indiefix_ksp1.jpg

آیا می خواهید تا برای خود یک پایگاه فضایی ساخت فضاپیما داشته باشید؟ اگر اینگونه است, پس جای درستی آمده اید. Kerbal Space Program برای شما ساخته شده است. در KSP شما کنترل موجودات سبز رنگ کوچکی به نام Kerbal را به عهده می گیرید که در سیاره ای به نام Kerbin زندگی می کنند و کارشان ساخت فضاپیماها و راکتها در پایگاه فضایی مجهزشان یعنی KSC است!

البته کار شما تنها ساخت و ساز نیست بلکه پس از اتمام ساخت, باید فضاپیمای ساخته شده ی خود را بر روی سکوی پرتاب قرار داده, آنرا به فضا بفرستید. اگر همه چیز درست پیش برود و فضاپیمایتان به علت نقص فنی و یا کمبود سوخت, دچار مشکلی نشود, مرحله ی بعدی یا همان انجام ماموریتهای فضایی پیش رویتان است. ماموریتهایی مانند رفتن به سیارات دیگر, تصاحب اختر ستاره ها و یا ایجاد پایگاه ها و ایستگاه های فضایی.

KSP کاملا بر پایه ی فیزیک استوار است و شبیه ساز متغییر نیتوتن در آن اعمال شده است! انجام بازی شاید چندان برای گیمرهای تازه کار آسان نباشد چون ممکن است بر اثر فشار بیش از اندازه به قطعات یک فضاپیما, قطعات آن از هم جدا شود! یکی دیگر از نقاط مثبت بازی, امکان ساخت Mod های مختلف برای بازیست که توسط گیمرها طراحی شده و ارزش بازی را بالا برده اند.

متای KSP در حال حاضر 88 است و بازخورد گیمرها هم بسیار مثبت بوده است. حتی گفته شده که اعضای شرکتهای بزرگ فضایی مانند Nasa و SpaceX هم به این بازی ابراز علاقه کرده اند. پس اگر علاقه ای هر چند کم به فضا و کیهان دارید, Kerbal Space Program شما را نا امید نمی کند.

تصاویر:

D1431702825952081_1.png

Q1431702966958048_1.png

تریلر:
https://kerbalspaceprogram.com/en/?page_id=9

استیم:
Kerbal Space Program on Steam

وبسایت رسمی:
https://kerbalspaceprogram.com/en/

Mod های بازی:
Kerbal Space Program Mods - Curse

آخرین ویرایش:

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
Raya2, You da real MVP.
جایزه بهترین کاربر سال رو اگه قرار بود بدن، 100 درصد خودت می شدی:D

- - -ویرایش - - -

بگذریم. بازی به طرز وحشتناکی باحاله. حرفه ای ها یه همچین حرکتی می کنن:
یه فضاپیمای خیلی خفن میفرستن بالا. بالاترین نقطه مدار (Apoapsis) وقتی به بالای 75 کیلومتر رسید موازی و هم جهت با مدار (Prograde) حرکت می کنیم تا یه مدار دایره ای به دست بیاریم. یه Manouver Node میسازیم، به طوری که از مدار زمین خارج می شیم و به مدار ماه می ریم. تو مدار ماه، یه Rover می دیم پایین. گردشمون رو که کردیم، Rover رو میاریم بالا و کلی حرکت خفن اجرا می کنیم و دو باره Rover و فضاپیمای اصلیمون رو وصل می کنیم. بعد هم برمی گردیم توی زمین. نزدیک زمین با یه Decoupler همه چی رو ول می کنیم و از Heat Shieldـی که پایین Command Module گذاشتیم استفاده می کنیم تا صحیح و سالم به زمین برسیم، چتر نجات ها رو هم خیلی حرفه ای درست کردیم که سفینه نابود نشه.

من هم 2 حالت داره پروازم:

یه فضاپیمای داغون میفرستم بالا، تو راه 720 درجه انحراف پیدا می کنم ولی بالاخره سفینه رو درست می کنم؛ ولی خوب نصف سوختم به فنا رفته. بعد بزور Apoapsis رو به بالای 75 کیلومتر می رسونم. به 74 کیلومتر که رسید Prograde حرکت می کنم، ولی وسط راه سوختم تموم میشه و پایین ترین نقطه مدارم (Periapsis) بزور 40 کیلومتر میشه، که توی اتمسفره و این یعنی سقوط می کنم. از اونجایی که Heat Shield و از این قرطی بازیا خوشم نمیاد، تو ارتفاع 20 کیلومتری دمای سفینه به 2399 می رسه که اگه 1 درجه بیشتر بشه کل سفینه میترکه، منم در اولین فرصتی که سرعت سفینه به زیر 1000 متر در ثانیه رسید چتر ها رو باز می کنیم، اگه 2 تا قطعه دیگه با سفینه وصل بود مطمئنا اتصال بین قطعات از بین میرفت با این فشاری که وارد شد>:d

یه فضاپیما درست می کنم که 16 تا موشک سوخت جامد دورش گذاشته شده. با اونا میرم بالا، از اونجایی که موشک های سوخت جامد رو نمی تونی خاموش کنی باید بزاری سوختش تموم شه. وقتی سوختش تموم شد میری توی مپ و میبینی که ای دل غافل! Apoapsisـه مدارت شده 500 کیلومتر:| میری سر 500 کیلومتر Prograde حرکت می کنی، ولی خوب از اونجایی که مدارت خیلی بلنده، هیچ وقت مدارت گرد نمی شه و زیاد بسوزونی تنها چیزی که بهش میرسی یه مدار خورشیدی ـه و یه سفینه بدون سوخت که تا ابد اونجا گیر افتاده و تو هم با مهارتی که داری، هیچوقت نمی تونی نجاتش بدی:|

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
بزرگتر دستاورد من توی بازی یه ایستگاه فضایی (اگه بشه بهش گفت..... :d ) هست که دور زمین میچرخه :d
تمامی تلاش ها برای رسیده به ماه با شکست های بیسار فجیع روبرو شدن :d

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
بزرگتر دستاورد من توی بازی یه ایستگاه فضایی (اگه بشه بهش گفت..... :d ) هست که دور زمین میچرخه :d
تمامی تلاش ها برای رسیده به ماه با شکست های بیسار فجیع روبرو شدن :d
احساس می کنم یه سفینه فرستادی که وقتی مدارش کامل شد سوختت تموم شد، همم؟:D درکت می کنم>:d

P.A.T.R.I.O.T

کاربر سایت
Jul 22, 2012
380
نام
Taha
اونقدرها هم که دوستان میگن بازیش سخت نیس , فقط کافیه که قلقش بیاد دستتون !

کنترل خودکار ( دکمه T ) و انتخاب APOAPSIS کار هدایتو کاملا راحت میکنه ...
فقط میمونه کنترل سوخت !!! ( که مهمترین قسمته :-b )

در نهایت هم اگه بخوای ماهواره رو بفرستی به ماه , باید مدارو دستکاری کنی که واسه ی اینکار خودتو میرسونی که دورترین فاصله از سیاره ( AP ) یا نزدیکترین فاصله از سیاره ( PEP ) و بعدیش موتورو روشن میکنی ...

تو آخرین تلاشم ماهواررو رسوندم به ماه , اما چتر باز نشد :| , که خیلی عجیب بود !!! با سرعت خوردن به سطحش و فضانوردا ناکار شدن :d

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
اونقدرها هم که دوستان میگن بازیش سخت نیس , فقط کافیه که قلقش بیاد دستتون !

کنترل خودکار ( دکمه T ) و انتخاب APOAPSIS کار هدایتو کاملا راحت میکنه ...
فقط میمونه کنترل سوخت !!! ( که مهمترین قسمته :-b )

در نهایت هم اگه بخوای ماهواره رو بفرستی به ماه , باید مدارو دستکاری کنی که واسه ی اینکار خودتو میرسونی که دورترین فاصله از سیاره ( AP ) یا نزدیکترین فاصله از سیاره ( PEP ) و بعدیش موتورو روشن میکنی ...

تو آخرین تلاشم ماهواررو رسوندم به ماه , اما چتر باز نشد :| , که خیلی عجیب بود !!! با سرعت خوردن به سطحش و فضانوردا ناکار شدن :d
نه بابا؟ خو اینارو گفتم خودم:D بیشتر پستم شوخی بود، و گرنه کاری نداره مدار درست کردن.
خسته نباشی، ماه اتمسفر نداره که چتر کار کنه، باید Nav Ball رو ببری نوک قسمت قهوه ای و موتور رو روشن کنی که سرعتت کم شه. در ضمن برای برنامه ریزی هم از Maneuver Node استفاده کنید.

- - -ویرایش - - -

3a404014f953265be77bf722b2130017.png

این فرمون به دست اوردن دلتا Vـه سفینه تونه. اگه چالش دوست دارید استفاده کنید:
M0 = وزن سفینه با سوخت.
M1: وزن سفینه بدون سوخت.
Ln: لوگاریتم.
Ve: https://en.wikipedia.org/wiki/Speci...e_as_a_speed_.28effective_exhaust_velocity.29
اگه هم چالش دوست ندارید ماد Kerbal Engineer رو نصب کنید، همه کار ها رو انجام میده.
:hide:
خلاصه از این Mod استفاده کنید، مثل MechJeb نیست که AutoPilot داشته باشه که به نظر من تقلبه:D علاوه بر اون میزان گرد بودن مدار (Periapsis/Apoapsis) و خیلی چیزای دیگه رو بهتون میده.

آخرین ویرایش:

P.A.T.R.I.O.T

کاربر سایت
Jul 22, 2012
380
نام
Taha
ماه اتمسفر نداره که چتر کار کنه، باید Nav Ball رو ببری نوک قسمت قهوه ای و موتور رو روشن کنی که سرعتت کم شه.

آره , درست میگی ! نکته اونجا بود که سوختمو تموم کرده بودم و نمیشد موتورو روشن کرد ... :d بخاطر همین به چتر نجات و یه معجزه ( بودن اتمسفر ) امید داشتم !!! :d

درکل بازیش عالیه و واسه ی تنوع خیلی خوبه ! :-b
واسه ی کسایی هم که میخوان سریع بلدش بشن , حالته تمرینیش همه چیو کامل توضیح داده ...

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
آره , درست میگی ! نکته اونجا بود که سوختمو تموم کرده بودم و نمیشد موتورو روشن کرد ... :d بخاطر همین به چتر نجات و یه معجزه ( بودن اتمسفر ) امید داشتم !!! :d

درکل بازیش عالیه و واسه ی تنوع خیلی خوبه ! :-b
واسه ی کسایی هم که میخوان سریع بلدش بشن , حالته تمرینیش همه چیو کامل توضیح داده ...
یه Pro-Tip بگم واسه واقعی که سوختتون تموم شد. واسه پرواز تو گرانش زیاد یا سالم فرود اومدن به جایی که اتمسفر نداره جواب نمیده، ولی مثلا اگه تو مدار زمین سوخت تموم کردید میشه استفاده کرد.
اگه تکنولوژی EVA رو درست کردید، می تونید برید بیرون، R رو بزنید و از پشت سفینه، سفینه تون رو هل بدید. اینجا هم سوخت محدوده پس حواستون باشه، کم که شد برگردید تو CMD Module، خودش پر می شه دوباره:D

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
آقا این Rocket Scientist های سایت کجان؟:D
با هر زحمتی بود خودمو رسوندم ماه، البته 2-3 تا Lander به خاطر سطح مزخرف ماه خراب شد، راحت فرود میومدم، فقط زمینش شیب داشت چپ می کرد:))
ولی خوب بالاخره رسیدیم:D اسم موشکم رو گذاشتم Sachurn II (اشاره به موشک Saturn V که Apollo ها رو انجام داد، فقط هنوز به V نرسیده:D) و از تکنیک Asparagus Staging استفاده می کنه، مثل سفینه ی KerbalX که خود بازی داره و وقتی اون 2 تا سوخت بغلی رو میندازی پایین بقیه دوباره پر میشن! به این صورته:

آبی ها موتور
زرد ها خط سوخت

Asparagus-staging.svg

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
من هنوز بازی رو نگرفتم, چون هنوز آپدیتاش کامل نشده. این جدید ترین نسخه هستش که همین هفته منتشر شده:

Code:
Kerbal.Space.Program.v1.0.4.861.Cracked-3DM

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
من هنوز بازی رو نگرفتم, چون هنوز آپدیتاش کامل نشده. این جدید ترین نسخه هستش که همین هفته منتشر شده:

Code:
Kerbal.Space.Program.v1.0.4.861.Cracked-3DM
این تا 200 سال دیگه هم آپدیت میاد براش، مثل Minecraft تقریبا:D اینجور نیست سازنده ها بیخیالش شن.

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
بازی تو کل دنیا ترکونده، بعد اینجا پرنده پر نمیزنه:| ولی خوب به هر حال:
موشک های Sachurnـم (:D) بالاخره به نسخه V رسیدن، استیج اول که قراره از زمین ببرتم بیرون از همون تکنیک Asparagus Staging استفاده می کنه و فک کنم 3-4 هزار دلتا-وی داره موتور اصلیش یدونه KR-2L+ـه و 4 تا Mainsail کنارش. استیج دوم که قراره مدار ها رو درست کنه و ببرتم از این سیاره به اون سیاره 4500 تا دلتا-وی داره. یدونه Puddle زیرشه. استیج سوم یه Probe بدون سرنشین خیلی سبکه که یدونه IX-6315 که موتور یونی هستش داره و به شدت بهینست. 11,000 تا دلتا-وی(آره، 11,000) داره و کار فرود و برگشت به زمین رو انجام میده. به شدت خوشگل و گوگولی شده(با تشکر از Procedural Parts)، ولی خوب یه مشکل داره:
یکم زیادی سوخت داره:| استیج اول خیلی راحت مدار Mun یا Minmus یا حتی Eve(سیارست) رو برام درست می کنه، اون استیج دوم هم واسه این طراحی نشده که فرود بیاد و دلمم نمیاد بندازمش بره. از اون طرف اگه کلا حدفش کنم خیلی زشت و مزخرف میشه قیافه سفینه. استیج سوم هم که خیلی واسش زحمت کشیدم، دلم نمیاد بیخیالش شدم:(
پ.ن: چون استیج اول تیکه تیکست دلتا-وی دقیقش رو یادم نمیاد، حدودی گفتم.
پ.ن2: KR-2L+ همون "Rhino"ـه، IX-6315 هم "Dawn".
پ.ن3: یه مشکل دیگه هم داره، چون با نور خورشید کار می کنه نباید ببریش پشت چیزی، خاموش میشه:|

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
رفتم یه تحقیقی کردم در مورد دلتا-وی موشک Saturn V که آپولو ها رو فرستاد فضا. به این نتیجه رسیدم:
esz0_sdfghhjkl.png

18 هزار دلتا-وی فقط برای اون موشک اصلی:o حالا اینو بیخیال، Isp یا همون بهینگی موتور های مرحله دوم و سوم 421ـه! فکر کنم بیشتر Isp که ما داریم در حد همین 260-300 باشه:| کارشون خیلی خفن بوده، خیلی. و در آخر: Challenge Accepted:shrewd:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر