Ken Levine:در Bioshock: Infinite خبري از بخش multi-player نخواهد بود.

Techman

کاربر سایت
Jan 12, 2010
448
Bioshock-Infinite.jpg

Ken Levine:در بازي Bioshock: Infinite خبري از بخش multi-player نخواهد بود.

Ken Levine اخيرا در صفحه ي Twitter خود به پاسخ گويي به سوالات هوادارن پيرامون مسائل بازي Bioshock: Infinite و همچنين امكان انجام بازي به صورت multi-player پرداخته است .
اولين سوالي كه توسط كاربران پرسيده شده بود با تيتر "قبلا امتحانش رو پس داده" مطرح شد كه متن سوال به شرح زير است:
كاربر:"جناب آقاي Levine بازي Bioshock: Infinite داراي بخش مولتي پلير خواهد بود يا خير؟"
Ken Levine: "پاسخ منفي است."
بعد از ارائه ي اين پاسخ در بين گروهي از طرفداران اين عنوان اين ترديد ايجاد شد كه آيا واقعا بازي مد multi-player نخواهد داشت يا Levine نمي خواهد فعلا از آن صحبتي به ميان آورد كه Levine در پاسخي كه به سوال بعدي داد آن را به طور كاملا شفاف , روشن كرد:
كاربر:" آقاي Levine منظورشما از"پاسخ منفي" اين است كه بازي بخش چند نفره نخواهد داشت يااينكه فعلا شما تمايلي نداريد كه راجع به اين موضوع صحبت كنيد؟"
كه در پاسخ Levine گفت: "هيچ بخش multi-player در كار نخواهد بود."
اين پاسخ شايد به چشم همه ي طرفدارن موضوع مهمي نبوده باشد اما بودند گروهي ازهوادارن كه به خاطر سابقه ي درخشان سازندگان اين بازي در بخش multi-player عناوين قبلي بر روي اين عنوان حساب ويژه اي باز كرده بودند.به هر حال خيال همه ي طرفداران اين عنوان راحت شد كه ديگر در اين بازي خبري از بخش چند نفره نخواهد بود و سازندگان بيشترين تمركز خود را بر روي بخش تك نفره ي بازي قرار خواهند داد.
در حال حاضر قرار براين است كه اين بازي در 23 فوريه سال 2013 بر روي Xbox 360, PS3 و PC منتشر شود.

منبع

آخرین ویرایش:

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
834
نام
شایان
این چیزا واسه دوره N64 و Play Station بود. الان بازی مالتی پلیر نداشته باشه ارزش نداره حالا میخواد محتوای پر مغر و مضمونی داشته باشه یا نه. مگر اینکه مثل Limbo و Mark of the Ninja با قیمت 10$ و بصورت دیجیتالی عرضه بشه وگرنه 60$ واسه یه بازی سینگل پلیر زیاده بنظرم.

پ.ن. کوجیما پروداکشن LA داره بخش مالتی پلیر Ground Zero رو میسازه. بازی از MGS غنی تر داریم؟ :D. GoW و GTA ام به همین ترتیب.

دوسته عزیز Dishonored هم مولتی نداشت. خیلی خیلی بازی‌های دیگه هم هستند که مولتی ندارند. چه ربطی داره؟ اون MGS غنی تر هم نفهمیدم، یعنی می‌خواین بگین داستان و کلا بازی MGS از Bioshock غنی تر هست؟!!!

^ ^ فرق می کنه! ویچر، بتمن، اسکایریم، اینا بازیایی هستن که نزدیک به 40 50 ساعت گیم پلی دارن و اُپن ورد هستن. الان چطور داری همچین بازیهایی رو با یه شوتر اول شخص که نهایتا 10 ساعت خودش رو بُکشه زمان گیم پلی داشته باشه مقایسه می کنی؟! من خودم از مولتی پلیر خیلی خوشم نمیاد و خیلی کم هم بازی میکنم [مولتی]، اما الآن عموم مردم مولتی پلیر براشون خیلی اهمیت داره. تو همین فروم خودمون این بازی با این خبر از لیست خرید خیلی ها حذف شد!​

The Witcher 2 که والا کلا 25 -20 ساعت بود برای من با تمام Side Quest هاش. Batman هم بخش داستانیش خیلی کم بود. هیچ ربطی به این نداره که بازیه FPS باید حتمی مولتی داشته باشه. Bioshock 1 چیزی حدود 15 ساعت گیم پلی داشت.
در ضمن، مولتی پلیر برای بایوشاک، فقط جوه فوق العاده و داستان فلسفی و مکان های هنریش رو خراب می‌کنه، تا اینکه یک جذابیتی اضافه داشته باشه.
فرض کنین بعد بایوشاک 1 و بعد دیدن شخصیت هایی مثل Andrew Ryan و یا Sander Cohen ، برین توی Fort Frolic یا Arcania مولتی بزنین!!‌کله اون جوی که بازی برای شما ساخته بود، به کل نابود میشه :|

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
قبلا كه گفته بودند مولتي داره ! :|

حيفه كه مولتي نداشته باشه ، بازي FPS بدون مولتي يعني FPS بدون گيم پلي !
نداشته باشه خیلی بهتره.
Bioshock بیشتر تمرکزش رو داستان هست. اگه مولتی بود به نظرم بخش تکنفره هم تحت تاثیر مولتی خراب میشد.

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
^ ^ فرق می کنه! ویچر، بتمن، اسکایریم، اینا بازیایی هستن که نزدیک به 40 50 ساعت گیم پلی دارن و اُپن ورد هستن. الان چطور داری همچین بازیهایی رو با یه شوتر اول شخص که نهایتا 10 ساعت خودش رو بُکشه زمان گیم پلی داشته باشه مقایسه می کنی؟! من خودم از مولتی پلیر خیلی خوشم نمیاد و خیلی کم هم بازی میکنم [مولتی]، اما الآن عموم مردم مولتی پلیر براشون خیلی اهمیت داره. تو همین فروم خودمون این بازی با این خبر از لیست خرید خیلی ها حذف شد!

توجه کنی من اصلا حرفی از فروش یه بازی نزدم!!
من گفتم این حرف که یه بازی حتما باید مولتی داشته باشه و اگه نداشته باشه بی ارزشه حرفه درستی نیست!!
همه بازیهای موفقی که مولتی نداشتن هم که Open World نبودن و خیلیاشون گیم پلی طولانی هم نداشتن,نمونش همین نسخه اول بایوشاک یا آلن ویک یا Dead Space یا همین امسال Dishonored!!!
ارزش بازی و موفقیتش لزوما بستگی به مولتی داشتنش نداره!!

Hamed Vincent

کاربر سایت
Dec 15, 2007
1,391
نام
حــــــامــد
:|:|:|

اشکال نداره فقط سرورهای مالتی پلیر نسخه های قبلی رو پایین نیارن که من کالکتور میخوام بگیرم داخلش بایوشاک 1 داره ! :D

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
^ ^ فرق می کنه! ویچر، بتمن، اسکایریم، اینا بازیایی هستن که نزدیک به 40 50 ساعت گیم پلی دارن و اُپن ورد هستن. الان چطور داری همچین بازیهایی رو با یه شوتر اول شخص که نهایتا 10 ساعت خودش رو بُکشه زمان گیم پلی داشته باشه مقایسه می کنی؟!!

خوب اونوقت کسی که میگه بازی بدون مولتی ارزش نداره باید حرفشو درست کنه و بگه بازیهای FPS که محتوای آنچنانی ندارن بدون مولتی ارزش ندارن مثل کالاف ، کیلزون ، هیلو ، ***3

آخرین ویرایش:

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
^ ^ فرق می کنه! ویچر، بتمن، اسکایریم، اینا بازیایی هستن که نزدیک به 40 50 ساعت گیم پلی دارن و اُپن ورد هستن. الان چطور داری همچین بازیهایی رو با یه شوتر اول شخص که نهایتا 10 ساعت خودش رو بُکشه زمان گیم پلی داشته باشه مقایسه می کنی؟! من خودم از مولتی پلیر خیلی خوشم نمیاد و خیلی کم هم بازی میکنم [مولتی]، اما الآن عموم مردم مولتی پلیر براشون خیلی اهمیت داره. تو همین فروم خودمون این بازی با این خبر از لیست خرید خیلی ها حذف شد!
پس تو احتمالا لذت بخش بودن گیم پلی حتی اگه 1 ساعت هم باشه برات مهم نیست. فکر کنم حضور بخشی به نام Multiplayer یا Coop برات مهم باشه حتی اگه بازیش Open World نباشه و بخش مولتیش درپیت باشه.
پس داستان محور بودن بازی ها چی؟ بازی مثل Witcher که داری ازش حزف میزنی بیشترین دلیل موفقیتش گیم پلی اعتیادآور با داستان معرکه اش بود نه بخش مولتی پلیر که خدارو صدهزار مرتبه شکر که نداشت

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
در ضمن، مولتی پلیر برای بایوشاک، فقط جوه فوق العاده و داستان فلسفی و مکان های هنریش رو خراب می‌کنه، تا اینکه یک جذابیتی اضافه داشته باشه.
چه ربطی داره آخه؟ اینا همش بهانست آقا جان... آنچارتد 3 سینگل پلیر = عالی، بی نقص ، مولتی پلیر = عالی ، بی نقص ...
هیلو سینگل = عالی، بی نقص، مولتی = عالی، بی نقص.
نبود مولتی پلیر در یک بازی اکشن این چنینی یک نقص و کمبود (Lack) محسوب می شه. شما می تونی یه مولتی پلیر داشته باشی، یه سینگل پلیر. این دو تا هیچ خللی در کار هم ایجاد نمی کنن. دو فاز جدا هستن. ممکنه مثلا یه بازی فضا و تمش جوری باشه که نشه یه مولتی پلیر خوب در آورد از توش، اما این حرف که مولتی خوب سینگل رو خراب می کنه اصلا دور از واقعیت و لطیفست. تازه، این محیط باز و خوشآب و رنگ بایوشاک اینفنیت جون می ده Mapهای خیلی مشتی ای از توش در بیاری.
پس تو احتمالا لذت بخش بودن گیم پلی حتی اگه 1 ساعت هم باشه برات مهم نیست.
نه من دوست دارم بازی زجر آور باشه! آدم همین طور که بازی میکنه خون دماغ شه.

آخرین ویرایش:

dark souls

کاربر سایت
May 19, 2012
1,025
نام
رضا
اصلا با بازي هايي كه مولتي پلير ندارن بيشتر حال ميكنم چون ميدونم بخش تك نفره رو عالي ميسازن مثل اسكايريم, بت من و ديزآنرد و يه گيم پلي و بازي ناب با ارزش تكرار بسيار بالا تحويل ملت ميدن...
استاد بزرگ لوين خوب ميدونه چيكار ميكنه وحتي ذره اي شك هم به كارهاي ايشون جايز نيست من فكر ميكنم لوين در صورتي بخش مولتي پلير رو دربازي قرار ميداد كه بتونه يه ايده نوآورانه وخلاقانه رو در مولتي پلير پياده كنه اما ديده كه وجود مولتي پلير كلا با ساختار و گيم پلي بازي هماهنگ نيست وحتي ميتونه به ساختار بازي هم ضربه بزنه اين بخش رو در بازي قرار نداده چون گفته اگه بخوام يه چيز مثل بقيه تحويل ملت بدم خوب كال آف ديوتي و هيلو هستن مردم ميرن اونارو بازي ميكنن.
كن لوين در اين زمينه خيلي استادانه عمل كرده و ارزش خودش و بازي رو صرفا به خاظر گول زدن ملت و چاپيدن زير سوال نبرده واقعا درود به شرفش كه از هر لحاظ به شعور مخاطب احترام گذاشته...
بدون هيچ شكي ارزش اين بازي چندين برابر قيمت خريدش هست و گيم پلي بازي خداي خلاقيت هست وارزش ده ها بار تكرار كردنو داره از همين الان مطمئنم goty سال بعد هست.

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
834
نام
شایان
چه ربطی داره آخه؟ اینا همش بهانست آقا جان... آنچارتد 3 سینگل پلیر = عالی، بی نقص ، مولتی پلیر = عالی ، بی نقص ...
هیلو سینگل عالی، بی نقص، مولتی = عالی، بی نقص.
این حرفا همش بهونست. نبود مولتی پلیر در یک بازی اکشن این چنینی یک نقص و کمبود (Lack) محسوب می شه. شما می تونی یه مولتی پلیر داشته باشی، یه سینگل پلیر. این دو تا هیچ خللی در کار هم ایجاد نمی کنن. دو فاز جدا هستن. ممکنه مثلا یه بازی فضا و تمش جوری باشه که نشه یه مولتی پلیر خوب در آورد از توش، اما این حرف که مواتی خوب سینگل رو خراب می کنه اصلا دور از واقعیت و لطیفست. تازه، این محیط باز و خوش آب و رنگ بایوشاک اینفنیت جون می ده Mapهای خیلی مشتی ای از توش در بیاری.

نه من دوست دارم بازی زجر آور باشه! آدم همین طور که بازی میکنه خون دماغ شه.

باشه دیگه، پس تیم Valve هم کم کاری می‌کنن تویه HL 2 مولتی پلیر نذاشتند!
بازی هایی با اتمسفر بالا و گیم‌پلی خاص و داستانی مثله Dishonored یا Bioshock یا Half Life و یا هرچی دیگه... مولتی‌پلیر حداقل تو نسلی که قرار داریم براشون بی معنی حساب میشه.(‌حالا Co-Op باز قابل حضم تره )

Half-Life 2 مولتی داشت
yahoo_4.gif
منتها جداگانه به اسم Half-Life 2: Deathmatch عرضه شد

چرا پس مولتی رو جدا گذاشتن؟ تاریخ انتشارشون که 16 روز فاصله داره !
چرا؟... برای اینکه...

آخرین ویرایش:

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
من چنتا سوال از حضرات دارم فقط!!
اگه اویل بعدی هم یه مولتی کامل داشته ازش حمایت میکنین یا نه؟؟
یا مثلا تو یه عنوان مثل بتمن چجوری میخواین مولتی رو اضافه کنن؟؟
یا حتی آلن ویک؟؟
یا مثلا عنوانی مثل دراگن ایج نداشتن مولتی واسش ضعفه و واقعا نیاز داره بهش؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر