Kawata توضیح می دهد: چرا امتیازات RE6 پایین تر از RE: Revelations است

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
همانطور که در خبرها داشته ایم RE: Revelations برای کنسول های خانگی در حال ساخت است، اما طرح این سوال اجتناب ناپذیر بوده که دلیل پایین تر بودن امتیازات بازی Resident Evil 6 از این بازی که برای کنسول دستی 3DS عرضه شده چیست؟

RE-Rev-jill-012213.jpg

نقدهای بازی RE6 بسیار متنوع بوده و امتیازات داده شده به آن به شدت نوسان داشته، نمرات بالا و برخا" بسیار پایینی هم به بازی از سایتها و مجلات معتبر داده شده است، اما قضیه در مورد Revelation متفاوت بوده و منتقدان متفق القول نمرات بالا و خوبی به بازی داده اند. واقعا تفاوت ها در چیست؟
با آقای Masachika Kawata، تهیه کننده Resident Evil: Revelation هم صحبت و دلایل و احساس ایشان را در مورد این تفاوت جویا شدیم؛ وی این گونه پاسخ داد:

"این واقعا سخت است که باید به تمام نظرات و دیدگاه ها حساب پس دهیم، Metacritic و کاری که می کند دقیقا همین است، مورد آزمون قرار دادن بازی در طیف وسیعی از دیدگاه ها. با توجه به این که Resident Evil 6 عنوان بزرگ تری محسوب می شود و طبیعتا نگاه های بیش تری را به دنبال خود داشته، به مراتب بیش تر از Revelations مورد توجه بوده و بیش تر بازی شده است. به نظرم یک رابطه مستقیم وجود دارد؛ افراد بیش تری یک عنوان را بازی می کنند، در نتیجه دیدگاه ها و سلایق بیش تری آن را مورد ارزیابی قرار می دهند. من فکر می کنم یکی از دلایل اصلی این تفاوت امتیاز همین باشد، می توان گفت از RE6 آزمون سخت تری به نسبت Revelations گرفته شده است."

هر چند این ها تنها دلیل نیست و آقای کاواتـّـا نیز در ادامه صحبت هایش بدان اشاره می کند:

"خب بله، این تنها دلیل نیست، دلیل دیگر این است که امتیازات به نحوی نشان دهنده نزدیکی تفکرات پشت ساخت این دو بازی به تفکرات و انتظارات طرفداران Resident Evil است. این که فن های RE چه فکری راجع به این دو بازی می کنند و چه احساسی نسبت به آن ها دارند. این نکته که برای مثال یک نفر از یک بازی خوشش می آید و از بازی دیگر نه، به وضوح خود را در امتیازات این دو بازی نشان می دهد."

وی این گونه سخنانش را پایان داد:

"البته می توانم به صراحت بگویم RE: Revelation به مراتب بیش از RE6 شبیه نسخه های کلاسیک Resident Evil است و البته این مسئله سوای بحث کیفیت دو نسخه و لذت بردن افراد از دو عنوان است."

[منبع]

آخرین ویرایش:

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
کیفیت بالایی نداره، اما نه در حد 67! وقتی یه مشت آشغال به معنای واقعی متاشون بالای 74 75 میشن آره، به نظر من ظلمه که بازی متاش 67ـه؛ شاید به خاطر بزرگی فرنچایز باشه که انتظارا خیلی خیلی بالائه.
به هر حال با RE6 گند زدن. شاید اگر این نسخه شماره دار نبود کمتر به آدم فَشار میومد.
ولی حقیقت همینه، کپکام داره این ip رو فقط به خاطر پول به ... میده. هر چند همین Revelations تا حدودی هنوز نذاشته.

به چی میده؟!:D جو گیر شدی دیگه :D:D! ویرایش کن پستتو باو خونواده رد میشه:|...
:D

آخرین ویرایش:

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش
چرا این کپکام داره هی توجیه می کنه؟بازی بدی ساختن دیگه بهانه آوردن نداره که،حداقل EA قبول کرد که MOH ضعیف عمل کرده ولی مگه این کپکام کم میاره؟رو نیست که:d
کیفیت بالایی نداره، اما نه در حد 67! وقتی یه مشت آشغال به معنای واقعی متاشون بالای 74 75 میشن آره، به نظر من ظلمه که بازی متاش 67ـه؛ شاید به خاطر بزرگی فرنچایز باشه که انتظارا خیلی خیلی بالائه.
انتظارات از یک بازی مثل RE خیلی بالاتر از بازی های نه چندان محبوب دیگه هست و مسلما روی نمره هم تاثیر میذاره

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,755
نام
Bahram
با توجه به این که Resident Evil 6 عنوان بزرگ تری محسوب می شود و طبیعتا نگاه های بیش تری را به دنبال خود داشته، به مراتب بیش تر از Revelations مورد توجه بوده و
بیش تر بازی شده است.به نظرم یک رابطه مستقیم وجود دارد؛ افراد بیش تری یک عنوان را بازی می کنند، در نتیجه دیدگاه ها و سلایق بیش تری آن را مورد ارزیابی قرار می دهند. من فکر می کنم یکی از دلایل اصلی این تفاوت امتیاز همین باشد، می توان گفت از RE6 آزمون سخت تری به نسبت Revelations گرفته شده است."
دلیل کم شدن نمره re6 هم معلوم شد:d منتقدتا خیلی بازی میکردن دلشونو زده برا همین نمره کم گرفته ولی این چون کم مورد توجه قرار گرفته نمرش خوب شده.نمیدونم چرا قبول نمیکنن بازیشون بد بوده و فقط دلیل میارن)x

آخرین ویرایش:

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,004
نام
اسماعیل
آزمون سخت تر کجا بود. Resident Evil ینی وایستی نشونه بگیری تیر اندازه بکنی و تیرات درست حسابی به هدف تخوره بخاطر استرس ناشی از نزدیک شدن لحظه به لحظه زامبی اویل ینی دو متر جلوتر خودتو نبینی و هر لحظه استرس اینو داشته باشی یه چی پر و واچه تو بگیره ! اویل ینی گلوله ت تموم شه و مجبود شی با چاقو زامبی بکشی ینی یه نصف مرحله رو با سلامتی خیلی کم بری
حرف دلم رو زدي دادا.يادمه بچه بودم تو خونه داشتم اويل 3 بازي ميكردم چنان جوگير شده بودم كه حواسم فقط شده بود جلو خودم رو بپام كه يهو يه زامبي از پشت پنجره خودش رو بطرفم پرت كرد كه صداي شكستن شيشه و زامبي رو شنيدم ازترس رفتم كنسولم رو خواموش كردم و اون شب خوابم نبرد:dاينام ديگه با ORCشعور خودشون رو نشون دادن كه ميخوان چه بلايي سر اويل بيارن!!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر