Just Cause 4

o8531_Just-Cause-4-artwork.jpg

نسخه جدید Just Cause طی کنفرانس مایکروسافت معرفی شد تا یک بار دیگه طرفدارانش رو همراه با ریکو به یک دنیای عظیم و پر از هیجیان و البته انفجار ببره! نسخه جدید تغییرات بسیار زیادی کرده و با توجه به صحبت هایی که سازندگان بازی کردن موتور جدید استدیو Avalacnh که با نام APEX شناخته میشه یک دنیای کاملا پویا با قابلیت های کاملا جدید رو به نمایش میزاره.

از قابلیت های جدید این موتور گرافیکی شامل: سازگاری کامل با محیط های عظیم و Draw Distance خارقالعاده, استفاده از افکت ذرات و شیدر های بسیار با کیفیت, قابلیت آب و هوای کاملا داینامیک از جمله کولاک, طوفان های عظیم مانند طوفان تندر, ایجاد طوفان های شن در مناطق صحرایی و کویری بازی و ایجاد گرد باد های عظیم که قابلیت تخریب پذیری بسیار بالا و کشیدن تمامی اجسام به داخل خودشون هستن! در دمویی که نمایش داده شد از قابلیت جدید فیزیک این موتور جدید پرده برداری شد و اینکه تقریبا همه چیز داخل بازی دارای قابلیت تخریب پذیری بالا هست!

a613527_Just-Cause-4-image-2.jpg

قابلیت مهم دیگه بهبود بسیار پیشرفته منابع نور در بازی و استفاده عالی از افکت HDR هست. محیط این نسخه بسیار عظیم تر از نسخه قبلی هست و تایید شده که همه نوع محیط از دشت و جنگل و کویر و صحرا تا مرتفع ترین کوه های پر از برف زیر پاهای بازیکن خواهند بود!

ریکو در این نسخه با گروهک تروریستی جدیدی با سرپرستی یک زن به اسم گبریل درگیر خواهد شد همچین با توجه به نمایش های اخیر این نسخه همانند نسخه های قبلی نوید یک بازی پر از هیجان و انفجار با طعم جدید گردباد رو میده!

p3ji_mqdefault.jpg

Just Cause 4: Announcement Gameplay Trailer
1080

hry

کاربر سایت
Feb 16, 2006
256
به عنوان کسی که همه نسخه های این بازی رو بازی کردم و به پایان رسوندم، میتونم بگم بزرگترین مشکل این بازی، هندلینگ ماشین هاست که تو هیچ نسخه ای خوب نیست و فقط هر نسخه کمی بهتر میشد ولی بقیه چیزاش فوقالعادست مخصوصا تو نسخه سوم وقتی جت پک رو میگرفتی، دیگه هیجان بازی دو چندان میشد

pc fan

کاربر سایت
Jul 25, 2018
143
نام
مازیار
بهترین نسخه جاست کاز نسخه2هست(نظر شخصی )و این بازی به احتمال بالا گند کاری های نسخه3رو برطرف میکنه؛ولی قیافه ریکو رودریگز خیلی خفن شده.

• Like
Reactions: mohsenebrahimi

MEHRDAD.F

کاربر سایت
Sep 11, 2006
2,104
نام
مهرداد
من امروز وقت کردم یه چند ساعتی نشستم پاش. بازی ایرادات زیاد داره واقعا! با اینکه خودم از طرفدارای Just Cause هستم ولی این نسخه چنگی به دل نمیزنه متاسفانه. گیمپلی بازی تغییر خاصی نکرده نسبت به قبل و به نوعی یه کپی پیست از نسخه قبلیه. ماموریت های بازی هم به شدت تکراری و حوصله سر بر شدن و نسبت به نسخه 3 واقعا پسرفت هست. انتظار داشتم در حد اندازه نسه دوم بشه ولی هیچ نواوری نداره. حتی نخاستن برای بهتر شدن گیمپلی و از تکرار در اومدنش یه مقدار تغییرات ایجاد کنن چهارتا skill بزارن یا یکم به سر روی گیمپلی بازی دست بکشن!

از اون جهت که هیچ چیز تو دنیا وجود نداره که لای یه مشت چیزای تکراری چند تا نکته مثبت نداشته باشه این نسخه هم یه چند تا چیزای مثبتی داره. به عنوان مثال محیط بازی خیلی پرجزییات شده و عظمت رو میشه حس کرد ولی شخصا عقیده دارم به گرد پای نسخه دوم هم نمیرسه. نسخه دوم روی 512 مگ رم کنسول های نسل 7 در حد فوق العاده و با ثبات بالا اجرا میشد. اما نسخه 4 روی پرو خیلی جاها واقعا افت فریم داره به آب و افکت سایه نگاه میکنید خنده تون میگیره. انگار یه عده فقط خاستن یه نسخه جدید بدن و با دل و جون کار نکردن!

ولی خب از نکات مثبت بازی میشه به آب و هوای متغیر هم اشاره کرد. فیزیک بازی در حد خوبیه Draw Distance و میزان AA تو محیط راضی کنندس. طراحی طوفان های بازی خیلی خوب از اب در اومده ولی واقعا ناکارامد هست و بعد یه مدت گردباد های بازی تکراری میشن و پتانسلی تو بازی طراحی نشده که جذابیت گردباد ها رو بالاتر ببره. در مورد کلیت بازی هم باید مناطق بازی رو ازاد کنید و هربار یه مشت کارای تکراری از جمله گرفتن Base های دشمن رو انجام بدید تا ماموریت های تکراری جدیدتری باز بشن و باز هم تکرار و تکرار. برو Base رو ازاد کن دشمن ها رو بکش و ماموریت های تکراری رو انجام بده. دوباره از اول همین الگوریتم رو هی انجام بده تا جایی که واقعا لذت بازی از بین میره!!

ولی خب بازی هنوز هم حرکات و جنگولک بازی های ریکو رو حفظ کرده و میتونه خیلی سرگرم کننده باشه. مخصوصا با ویژگی های جدید قلاب ریکو و قدرت بالون های افسانه ای میتونید تقریبا همه کاری تو بازی انجام بدید! میتونید یه هلیکوپتر رو به 3 تا ماشین وصل کنید و بعد با بالون بفرستیدشون سمت یه پالایشگاه بزرگ و شاهد یه انفجار عظیم باشید! یا میتونید 5 تا اتوبوس رو به هم گره بزنید و با بالون بفرستیدشون وسط اسمون بعد خودتون هم باهاش برید بالا و کلی بخندید و سرگرم بشید! یا میتونین دشمن ها رو با قلاب وصل کنید به هواپیما بعد با بالون همه شون رو بفرستید اون طرف نقشه! یا کار هایی از این قبیل که هنوزم تو بازی وجود دارن و میتونن چند ساعتی سرگرم کننده باشن.

اما در نهایت نسخه 4 تونست برسه به چیزی که ما طرفدارا میخاستیم؟ جواب این سوال 120 درصد منفی هست. امیدوارم یا نسخه دیگه ای ازش ساخته نشه یا اگه میخان بسازن بیان کار رو بدن دست استدیو اصلی Avalanche همون تیمی که نسخه دوم رو رهبری کرد تا از کابوس تکرار مکررات بازی رو نجات و وارد مرحله جدیدی بکنن چون بازی واقعا بهش نیاز داره.

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,786
سلام این بازی چطوره ؟ الان که یه مقدار ارزون شده می ارزه بخریم ؟ مثل قسمت دوم بازی خوبیه و داستان دار و هدف داره یا مثل سومی بی هدف هست و باید این ور اون ور بری تیر بزنی ؟

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
سلام این بازی چطوره ؟ الان که یه مقدار ارزون شده می ارزه بخریم ؟ مثل قسمت دوم بازی خوبیه و داستان دار و هدف داره یا مثل سومی بی هدف هست و باید این ور اون ور بری تیر بزنی ؟
این بازی یک بازی بی هدفه داستان داره ولی دقیقا داستانشم یک چیز خیلی هم کلیشه ای هم سطح پایین و نچسب هست و یکجورایی تکلیفش تو همون دو ساعت اول بسته میشه باقیش برای کش دادن گیم پلی و ماموریت های تکراریش هست ماموریت هاشم همین این بازی یکجورایی برای کسایی خوبه که دوست دارن وقت بگذرونن تو یک دنیای بی قانون و هرج و مرج کنن و همه چی داغون کنن و ابداعات مختلف ترکوندن بزارن وگرنه اگه دنبال داستان و.. میگردی اصلا سمت این بازی نیا که چیزی برات نداره نسخه سومش در کل از این بهتره بخوای حساب کنی و بگیری اینجا گرد باد و.. اضاف شده و یکسری موارد جدید با فلاب زدن و..

• Like
Reactions: ehsan M

guppy

کاربر سایت
May 30, 2015
2,149
نام
davood
پیشنهاد میکنم پول سر یه بازی دیگه خرج کنی بعد 1 ساعت بازی شدید کسل کننده میشه

Arsalan_xe

کاربر سایت
Apr 11, 2019
600
افتضاح حتي اگه ٥ دلار هم باشه نمي ارزه ...

• Like
Reactions: ehsan M

Imaginative

logician
کاربر سایت
Jul 25, 2013
1,445
دوستان من دنبال یه بازی فانم با گرافیک خیلی خوب
به نظرتون این بازی خوبه که تهیه کنم

Untit43led.png
بهترین و بی نقص نیس از نظر گرافیکی ولی من راضی بودم ازش.
دیوانه وار و فانه. داستان تقریبا تعطیل، متاسفانه تنوع میشن هاش اصلا راضی کننده نیس.محیطش هم در عین عظمت و بی انتهاییش، غنی نیست.
اگه وقت خیلی زیادی با 3 سپری نکرده باشی و به صرف هیجان و انفجارهای پرتعداد قانع هستی، انتخاب خوبی میتونه باشه.

• Like
Reactions: Legioner 2

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر