Itagaki : مدل های کنونی کنسول ها پاسخگو نخواهند بود

trainer

کاربر سایت
Jan 19, 2009
712
نام
میلاد
20110609itagaki.jpg

درود

اگر صنعت بازیسازی طبق روال گذشته پیش برود ، کنسول های بازی دوام نخواهند آورد . اینها گفته های سازنده Ninja Gaiden و Dead Or Alive آقای Tomonobu Itagaki است

در مقاله منتشر شده در مجله Famitsu در مورد اتفاقات E3 2013 ایشان نظر خود را در مورد کنسول ها بیان کرده اند . این مقاله توسط سایت Polygon ترجمه شده است

" در جهانی که مشتریان ما در حال حاضر توجه خود را بر روی PC ، تبلت هایشان و اسمارت فون هایشان معطوف کرده اند ، داشتن کنسول به سادگی دیگر کارایی قبل را نخواهد داشت "

" داشتن یک سیستم که کنترلر ورودی را بخواند ، یک تصویر بر روی صفحه نمایش بسازد و انرا به TV بفرستد دیگر به کار نمی آید ، و مهم نیست که چقدر محصولات آن غنی باشد . "

" به نظر میرسد همانند هر اولین مهمانی که سعی دارد احساس شما را برانگیزد ، کنسول ها نیز باید سعی بر ارائه حسی خاص داشته باشند ، و این چیزی است که سازندگان باید به دنبال آن باشند "

Itagaki شرکت Temco Koei را پس از 16 سال ترک کرد و استودیو جدیدی به نام Valhalla Games تاسیس و اولین بازی وی Devil's Third خواهد بود که قرار بود توسط کمپانی THQ منتشر شود اما پس از برشکست شدن این کمانی هنوز به دنبال یک ناشر میگردد

منبع خبر

سپاس و بدرود

fixer

کاربر سایت
Aug 26, 2007
919
نام
حامد
ایشون رو چه حسابی این حرف ها رو میزنن. آمار که نشون از فروش فوق العاده PS4 و X1 هست. تو اکثر پیش فروش ها این دو کنسول Sold Out شدن.

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,210
نام
امیر محمود
شخصا اصلا دوست ندارم که یک کنسول رو به مدت 5 و یا 7 سال داشته باشم. اونم در شرایطی که سخت افزار کنسول ها برای مدت بسیار زیادی ثابت هستش و در دراز مدت باعث میشه گیمر ها نتونن بازی ها را متفاوت و بهتر تجربه کنن.
و از طرفی شرکت سازنده کنسول ها هم دیده شده که با سیاست هاشون برای گیمر ها محدودیت ایجاد کردن.
حرف درستی هم زده، اگر کنسول های نسل فعلی رو با نسل بعدی مقایسه کنین متوجه می شید که نو اوری ویژه ای در انها دیده نمیشه. همان gamepad که به کنسول متصل میشه ، خروجی TV ، قرار دادن دیسک در کنسول ، مولتی مدیا و...
تنها سخت افزارش قوی تر شده مثل قرار دادن AMD CPU-Eight Core و GPU GCN و افزایش مقدار RAM. یعنی اگر سخت افزار شون بهبود پیدا نمی کرد که عملا پسرفت محسوب می شد.
من دیدم که دوستان بار ها به بازی های انحصاری کنسول ها اشاره می کنند، خب باید توجه داشته باشیم که وجود بازی های انحصاری برای کنسول ها حیاتی هستش و باعث تمایز با کنسول رقیب و PC میشه و به نوعی خریدش توجیه پیدا می کنه.

マスター.ミラー

کاربر سایت
Mar 11, 2009
594
نام
محمدرضا
شخصا اصلا دوست ندارم که یک کنسول رو به مدت 5 و یا 7 سال داشته باشم. اونم در شرایطی که سخت افزار کنسول ها برای مدت بسیار زیادی ثابت هستش و در دراز مدت باعث میشه گیمر ها نتونن بازی ها را متفاوت و بهتر تجربه کنن.
و از طرفی شرکت سازنده کنسول ها هم دیده شده که با سیاست هاشون برای گیمر ها محدودیت ایجاد کردن.
حرف درستی هم زده، اگر کنسول های نسل فعلی رو با نسل بعدی مقایسه کنین متوجه می شید که نو اوری ویژه ای در انها دیده نمیشه. همان gamepad که به کنسول متصل میشه ، خروجی TV ، قرار دادن دیسک در کنسول ، مولتی مدیا و...
تنها سخت افزارش قوی تر شده مثل قرار دادن AMD CPU-Eight Core و GPU GCN و افزایش مقدار RAM. یعنی اگر سخت افزار شون بهبود پیدا نمی کرد که عملا پسرفت محسوب می شد.
من دیدم که دوستان بار ها به بازی های انحصاری کنسول ها اشاره می کنند، خب باید توجه داشته باشیم که وجود بازی های انحصاری برای کنسول ها حیاتی هستش و باعث تمایز با کنسول رقیب و PC میشه و به نوعی خریدش توجیه پیدا می کنه.
اتفاقا همین ثبات سخت افزاری کنسول ها تو طول 5-6 سال باعث شده که بیشتر Developer ها برای ساخت بازی به سمت کنسول ها کشیده بشن.
ساخت بازی رو PC انقدر دنگ و فنگ داره که Blizzard هم داره برای کنسول بازی میسازه.
اینم قبول دارم که نواوری نبوده اما از اونور PC هم همینجوری هست و از اغاز گیمینگ داره keyboard بازی میشه.حد اقل یه تاچ پدی به PS اضافه شده!

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA

همین خوبه که ثابته اگه ثابت نباشه هر 1 یا 2 سال باید 1 میلیون خرج تعویض سیستم بکنیم..!مطمئن باش به نفع من و شما نیست بلکه به نفع کمپانیها و شرکتهای بازی سازی و سخت افزار هستش.خدایش همین کنسول نبود واسه بازی کردن مترو یا تام رایدر باید 2 میلیون سیستم جمع می کردیم:d

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
دوست عزیز..با حرفات موافقم که هیچ وسیله ای نمی تونه جای وسیله ی دیگرو بگیره ( لپ تاپ به جای دسکتاپ....تبلت و اسمارت فون به جای کنسول) ولی هم مایکروسافت و هم سونی دارن به سمت کلود میرن (متاسفانه)...بله تو نسل 8 نمی تونن ب همه فشار بیارن که از کلود استفاده کنن ولی نسل های بعد همه چی میشه کلود و شما دیگه نیازی نیست که xbox و ps بخری شما فقط مشترک xbl و psn میشی و از تبلت و اسمارتفونت کرایسس بازی می کنی!!! (همین الان onlive ببینید که میشه دسته به تبلت و اسمارتفون کانکت کنی و تبلت و اسمارتفون رو به تلوزیون...میشه عین کنسول..البته الان onlive موفق نیست ولی تصور کن که مایکرو و سونی بخان همچین کاری کنن )

من راجب این موضوع شک دارم هنوز , که نسل بعدی همچی cloud gaming بشه به چند دلیل اول از همه هنوز کل مردم آمریکا هم به اینترنتی که مناسب cloud باشه دست رسی ندارن چه برسه به کل دنیا الان یک کنسول در کشور های آسیایی یا آمریکای جنوبی یا حتی بعضی مناطق اروپا که اینترنت خوبی ندارن نزدیک 30-35 میلیون دستگاه فروخته میشه (حدودیه رقم دقیق نیست یه براورد کلیه از فروش در آمریکا و ژاپن و.... از خودم احتمال اشتباه بودنش هم هست ) اما خوب حالا چند درصد مردم این کشور ها به اینترنت خوب دست رسی دران ؟ بهتره بگیم 5-10% این افراد حالا شما حساب کن چه سودی بقیه اون افراد برای شرکت دارن وقتی بازی میخرن یا کنسول میخرن میشه گفت یه همچین اتفاقی تا 7-8 سال دیگه هم امکان اتفاق افتادنش نیست .

مگه اینکه شرکت های مثل سونی و گوگل که شروع کردن اینترنت پر سرعت به ملت دادن که گوگل با اینترنت 1 گیگ خودش و سونی با (دقیقا یادم نیست اما یادمه از گوگل بیشتر بود) در ژاپن شروع کردن به بقیه کشور ها هم شروع کنن به اینترنت دادن که اینم کار 7-8 سال نیست که کل دنیا پوشش بدن همون جوری که گوگل بعد 2 سال هنوز نتونسته همون state های آمریکا رو که قرار بود کلا اینترنت 1 گیگ بده کامل کنه .

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
من فقط يه دو تا نكته رو اشاره كنم
1. بله بازار بازيهاي موبايل و تبلت رشد خوبي داشته اما واقعا عمق بازيايي مثل گران توريزمو فورزا يا كوانتيك دريم رو دارن؟ عمرا حتي نزديك هم نميشن همه ي ما انگري برد بازي ميكنيم اما كدومتون انگري برد رو به COD ترجيح ميديد؟
2. اگه آقا تحليل درستي از دنياي گيم داشت كه شركتش بر شكسته نميشد تحليل درست رو مارك سرني داره كه تونسته يه همچنين فروشي رو براي PS4 به ارمغان بياره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر