Interview – id’s Tim Willits on RAGE

T@ntaL 73

کاربر سایت
Apr 10, 2008
952
نام
امید
سلام.

RAGE_logo.jpg

Tim Willits (طراح ارشد در id Software) يكي از دو مالك اين شركت است كه در سال 1995 به تيم اصلي و اوليه ي سازنده پيوست. حالا بعد از پانزده سال, او بر روي RAGE، بازي اي با سبك تركيبي FPS-driving، تمركز كرده. اين بار, سايت VG247 با او مصاحبه اي ترتيب داده :

مصاحبه ي تكنفره با Willits هر روز اتفاق نميفتد, ولي بعد از نگاهي به دموي جديد ما به اندازه ي كافي خوش شانس بوديم كه اين فرصت را پيدا كنيم كه هفته ي پيش در فرانسه با او در مورد Tech 5 licensing، جنبه ي اقتصادي اين بازي (RAGE), دليل تاخير تا سال بعد (2011) و تعداد ديسك هايي به نسخه ي 360 اختصاص ميدهند, مصاحبه اي ترتيب دهيم.

tim-willits.jpg

Tim Willits

شما سال پيش چيزهايي در مورد سيستم اقتصادي (درون بازي), درست قبل از كريسمس گفتيد, ميتوانيد...

Tim Willits: وارد جزيياتش شوم؟

بله.

Tim Willits: در اين نمايش, ما ميخواستيم بيشتر روي جوانب اساسي بازي تمركز كنيم. ولي بازي جنبه هاي مهم ديگري نيز دارد كه يكي از آن ها همين سيستم اقتصادي در بازيست. حال ما آن را يا به اندازه ي كافي ساده كرديم با واقعا پيچيده ; شما ميتوانيد چيزهايي بخريد و يا بفروشيد, ولي اگر با ماجراجويي Wasteland, محل اختفاي راهزن ها و غار ها را بگرديد با چشماني باز به دنبال لوازم و كالا ها وچيزهايي باشيد. شايد بتوانيد چيزهاي نادري مثل feltrite ها پيدا كنيد. آنها قسمتي از شهاب سنگ هستند, يعني مواد و تكه سنگ هايي از شهاب سنگ, كه خيلي با ارزش هستند. همچنين ميتوانيد چيزهاي قابل استفاده اي پيدا كنيد كه ميتوانيد با آنها كالاها و چيزهايي بسازيد و يا چيزهاي رندم باارزشي كه تنها ميتوانيد آنها را به فروش برسانيد.

چيزي كه ما متوجه شديم اين است كه شما بايد پول زيادي براي تعمير وسيله ي نقليه ي خود بپردازيد, پس بدست آوردن پول مهم است. نكته ي ديگر در مورد RAGE كه قبلا در آن نمايش از آن صحبتي نكردم, اين است كه ميني گيم هاي بسيار ساده اي وجود دارد, پس اگر در شهر هستيد و هيچ پولي نداريد, ميتوانيد از اين راه مقداري پول بدست آوريد. همچنين ماموريت هاي جانبي نيز براي بدست آوردن پول در بازي موجود است.

John Carmack سال پيش گفت كه مشخص نيست كه سرورهاي اختصاصي براي بازي وجود دارد يا خير, آيا مطمئنا وجود ندارد؟

Tim Willits: بله , چيزي كه John گفته هنوز هم صادق است. يك سري از بروبچه ها در حال كار بر روي multiplayer بازي هستند, و بله, او در اين رابطه درست گفته بود. ولي دوباره ميگويم كه هنوز كار multiplayer به پايان نرسيده.

خب.

Tim Willits: بنابراين, بله. من از طرف جان نميتوانم صحبت كنم, ولي او درست گفته كه هنوز مشخص نيست,, ولي احتمالا ما سرور هاي اختصاصي نخواهيم داشت. من فقط حرف هاي جان را تصريح ميكنم چون ايمن ترين راه است.

ما در جريان QuakeCon سال پيش با Todd Hollenshead صحبت كرديم و او گفت كه بااينكه وجود نسخه ي بتا ازmultiplayer معلوم نيست, ولي احتمالا يك دمو از بازي وجود خواهد داشت. آيا جزييات بيشتري در اين رابطه وجود دارد؟

Tim Willits: خب, من در حال حاظر نميتوانم در مورد جزييات بيشتري در اين رابطه صحبت كنم. ولي يك تيم در حال كار بر روي multiplayer بازيست و مثل خود بازي قسمت multiplayer بازي نيز داراي جنبه هاي يونيك و منحصر به فرد است كه آن را براي پالايش و تصحيح, چالش برانگيز ميكند, و يكي از چيزهاي بزرگ و عظيم در id وجود يك مرحله و پروسه ي inner-tilt است كه به ما اجازي ميدهد تا يك پروتوتايپ از هر چيزي در يك game type قرار دهيم و ببينيم كه جالب از آب در ميايد يا خير.

فكر ميكنم كه ما ورژن هاي متفاوتي از game type متفاوت, امتحان كرديم و دسته اي را كنار گذاشتيم. بنابراين ما در حال پالايش و تصفيه ي آن هستيم. تا وقتي كه ميدانيم و ميگوييم كه "بسيار عاليست و بسيار جالب است" صحبت هاي ما ارزش چنداني در اين مورد ندارد. ما ميتوانيم تغييرش دهيم و بعد (با آن صحبت ها) مثل آدم هاي احمق به نظر برسيم. ما در حال كار بر روي آن هستيم و در مورد صحبت زياد در مورد آن محتاطانه عمل ميكنيم.

آيا در اين مورد در E3 صحبت بيشتري ميكنيد؟

Tim Willits: دوباره, ما هنوز بر روي نمايش خود در E3 كار نكرديم, بنابراين واقعا نميدانم. اين يك استراتژيست كه بايد كاملا آن را برنامه ريزي كنيم.

idtech5-thumb.jpg

من ميخواهم در مورد تكنولوژي (موتور tech 5) با شما صحبت كنم. لايسنس Epic با موتور Unreal Engine 3 بيرون داده شده, لايسنس Crytek با موتور CryENGINE 3 نيز همينطور ;برنامه ي شما براي tech 5 چگونه است؟

Tim Willits: خب, همانطور كه ميدانيد ما زيرمجموعه ي Zenimax-Bethesda هستيم و ما بر روي جمع و جور كردن RAGEو پوليش اين تكنولوژي تمركز كزديم. تا زماني كه اين كار به پايان نرسد, هيچ تصميمي در اين مورد مبني بر لايسنس كردن اين تكنولوژي گرفته ميشود يا نه, گرفته نميشود, ولي فكر كنم وقتي به پايان كار نزديك شديم, اين تصميم گرفته ميشود.

من در جريان Q&A قبلا در مورد اينكه بازي در امسال عرضه ميشود پرسيدم ...

Tim Willits: سال بعد.

و شما گفتيد سال بعد.

Tim Willits: بله.

چرا؟

Tim Willits: [خنده] چون برادر, اين موقع كار به پايان ميرسد.
ما هنوز نسخه ي آلفا را آماده نكرديم. ولي سخت در حال كار هستيم و به آن نزديك شديم. ولي اين بسيار مهم است كه اين كار را به درستي انجام دهيم. هيچ چيزي بد تر از اين نيست كه قبل از آماده شدن چيزي را عرضه كنيم. و يك نكته ي عالي در مورد Bethesda و Zenimaxاين است كه مديريت اجراييشان به ما قول داده است كه منابع و وسايل لازم را در اختيار ما قرار دهسند كه ما بازي را به نحو احسن بسازيم. چون, به من اعتماد كنيد, خيلي ضايع و افتضاح است كه بازي اي را عرضه كنيم كه بد باشد. بنابراين و به دنبال منابع مورد نيازمان هستيم و همچنين به دنبال پوليش هايي كه نياز داريم.

همانطور كه ديديد, بازي به خوبي بر روي 360 اجرا ميشود. يك سري مسائل گرافيكي در اين ميان وجود دارد كه جان در حال كار بر روي آنهاست و قرار است آنها را درست كند.

شما قبلا اشاره كرديد كه بازي بر روي 360 روي چنديد ديسك عرضه ميشود.

Tim Willits: بله.

2 ديسك بود يا 3 ديسك ؟

Tim Willits: دوديسك.

rage1.jpg

Todd سال پيش در QuakeCon گفت كه بازي به احتمال زياد در دو ديسك عرضه ميشود, يكي براي single-player و ديگري براي multiplayer. آيا اينگونه است؟

Tim Willits: نه. اشتباه گفته. Disc 1 نيمه ي اول بازي است و Disc 2 نيمه ي دوم. رابطه ي منطقي بين جاهايي كه ميرويد وجود دارد و نيازي بين سويچ كردن بين ديسك ها نيست و مولتي پلير در همين ديسك (نيز) است و نيازي به تعويض ديسك نيست. پس براي مولتي پلير نيازي به تعويض ديسك نيست.

اميدوارم از اين سوال من ناراحت نشويد كه ...

Tim Willits: مشكل نيست (بپرسيد) .

نظر شما در مورد وضعيت كلي Infinity Ward چيست؟

Tim Willits: خب, اون بروبچه ها دوستان بسيار خوب من هستند. آنها يك محصول بسيار بسيار عالي ساختند. من براي آنها در هر كاري كه ميكنند آرزوي موفقيت ميكنم. به اندازه ي كافي در اين مورد نميدانم. تمام چيزي كه ميدانم اين است كه با اون دو نفر رفيق هستم, همين. و برايشان آرزوي موفقيت ميكنم.

يك سوال ديگر دارم كه شايد بايد در ابتداي بحث آن را مطرح ميكردم. The Wasteland ; آيا آن را به گونه اي براي جذب بيشتر افرادي كه كمتر hardcore(حرفه اي) هستند ميسازيد؟

Tim Willits: ارائه ي گيم پلي به افراد متوسط (با مهارت متوسط) و قابل دسترس كردن آن براي آنها؟

بله. وقتي كه در Wasteland (بازي را) شروع ميكنيد, تمام مناطق Wasteland براي شما قابل دسترس نيست. ما ابتدا آموزش, تمرين و بعد مبارزه و رقابت داريم. ما ابتدا با چيزهاي بسيار ساده شروع ميكنيم. ما با يك چهارچرخه (Four-Wheeler) كار را شروع ميكنيم, ولي اگر حرفه اي هستيد, اين چهار چرخ داراي boost است و با حركت واقعا سريع ميتوانيد به چيزي كه ميخواهيد برسيد, ولي اگر تازه كار و ناشي هستيد, زمان بسياري براي سروكله زدن با اين چهار جرخ داريد., من به جاي اينكه فقط ماموريت را انجام دهم و برگردم, (البته) ما محيط ها را به اندازه ي كافي جذاب خلق كرديم كه مردم را جذب كند و آنها را به گشت و گذار وادار كند و بگويند " خيلي خوب است ترجيح ميدهم به گشت و گذار ميپردازم.". فكر ميكنم در بازي به اندازه ي كافي انعطاف پذيري وجود داشته باشد كه آن را لذت بخش كند.

و شما چيز هايي در مورد مسافرت و جابجايي سريع (fast travel) گفتيد؟

Tim Willits: بله. (البته) هيچ مسافرت سريعي وجود ندارد چون ما ميخواهيم رفتن از نقطه ي A به نقطه ي B به اندازه ي كاري كه قرار است در نقطه ي B انجام دهيد جالب باشد. به علاوه Wasteland يك سرزمين بسيار بزرگ است. پس بله, اين قسمتي از گيم پلي است.

مرسي - GOODLUCK

آخرین ویرایش:

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,245
نام
امیرحسین
بی صبرانه منتظر تجربه ی جدیدی از Id!!!
rage دقیقا چیزیه که من از Borderland می خواستم !!!
من F3 رو به عشق RAGE درک کردم وازش لذت بردم!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر