Intel Core i9 معرفی شد !

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
ولي من چشمم آب نمي خوره كه اينتل به اين زودي اين سري رو عرضه كنه چون هنوز داره از غولهاي i7 پول خوبي گيرش مياد و رقيبي هم در اين عرصه نداره.
اتفاقا من هم بعید میدونم انقدر زود بعد از معرفی عرضه بشه
ولی به نظر من اگه core i7 رو میتونست با قیمتی معقول تر وارد بازار کنه,بازار رو واقعا میبلعید
چون واقعا این cpu رقیبی نداره

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
اتفاقا من هم بعید میدونم انقدر زود بعد از معرفی عرضه بشه
ولی به نظر من اگه core i7 رو میتونست با قیمتی معقول تر وارد بازار کنه,بازار رو واقعا میبلعید
چون واقعا این cpu رقیبی نداره
همونطور که در منبع خبر هم ذکر شده RoadMap شرکت اینتل Leak شده و قضیه ی Core i9 درز پیدا کرده،پس این یک اعلام رسمی نیست و هنوز هم تایید نشده
بفرض ارائه ی رسمی Core i9 در سال 2010 هم مطمئن باشید که هدف بازاری این CPU ها با پردازنده های Core i7 همپوشانی نداره و احتمال زیاد باعث کاهش قیمتشون هم بشه،ضمن اینکه معماری جدیدی هم نداره
پس نگران نباشید!

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
اگه گذاشتن كه ما يه كامپيوتر بخريم. تا ميايم يه قطعه بگيريم سريع خبرش ميرسه كه جديدترش توراهه.
الان جوري شده كه اگه كامپيوتر خريدن رو عقب بندازي بايد پول بيشتري بپردازي (قديما برعكس بود).

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,944
نام
فرهاد
پس این amd داره چه غلطی میکنه قرار بایه شرکت برای ساخت هستهای جدید همکاری کنن چی شد intel i9 رو هم داد بیرون amd هنوز ..... شانس نداریم :mad:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
اگه گذاشتن كه ما يه كامپيوتر بخريم. تا ميايم يه قطعه بگيريم سريع خبرش ميرسه كه جديدترش توراهه.
الان جوري شده كه اگه كامپيوتر خريدن رو عقب بندازي بايد پول بيشتري بپردازي (قديما برعكس بود).
قرار نیست همیشه آخرین و سریعتریم مدل CPU ی بازار رو توی سیستممون داشته باشیم،قراره که متناسب با کاری که باسیستم انجام میدیم یه ترکیب مناسب و جوابگوی سخت افزار ازجمله CPU و GPU داشته باشیم تا بالاترین راندمان اون نرم افزار یا بازی رو بهمون بده.
الان همین Core 2 Quad هم خیلی جاها از تمام ظرفیتش استفاده نمیشه(مثل بسیاری از بازیها)

پس این amd داره چه غلطی میکنه قرار بایه شرکت برای ساخت هستهای جدید همکاری کنن چی شد intel i9 رو هم داد بیرون amd هنوز ..... شانس نداریم :mad:
AMD هم پردازنده های 6 هسته ای سری Opteron بنام Istanbul رو به بازار Server معرفی کرده اما فعلا برنامه ای برای Desktop نداره و به کاهش قیمت پردازنده ای PhenomII برای مقابله با INTEL بسنده کرده.

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
قرار نیست همیشه آخرین و سریعتریم مدل CPU ی بازار رو توی سیستممون داشته باشیم،قراره که متناسب با کاری که باسیستم انجام میدیم یه ترکیب مناسب و جوابگوی سخت افزار ازجمله CPU و GPU داشته باشیم تا بالاترین راندمان اون نرم افزار یا بازی رو بهمون بده.
الان همین Core 2 Quad هم خیلی جاها از تمام ظرفیتش استفاده نمیشه(مثل بسیاری از بازیها)
منم قرار نبود آخرين سيستم رو بگيرم .فكر اين كه كلي پول بدي ولي بعد از 1 سال قديمي بشه و ديگه كارات اونجوري كه ميخواي انجام نشه خيلي سخته.البته اگه توجه كني منظورمن كلي تر از cpu بود. مثلا قطعات ديگه كه اينجا جاي بحثشون نيست.
اما در كل با اينكه بايد چيزي بخريم كه كارمون رو راه بندازه موافقم و نيازي به آخرين مدل نيست.

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
خب اين برنامه دراز مدتيه و اينتل برنامه ريزي هاي دقيق بر روي اين سوكت انجام داده و در آينده شاهد روي كار آمدن پردازنده هاي متنوعي با همين سوكت خواهيم بود همانطور كه براي سوكت LGA775 پردازنده هاي مختلفي را ارائه كرده و مي كند در حالي كه عمر زيادي از ارائه اين سوكت مي گذرد.

در كل اكثر كساني كه مي خواهند ارتقاء بدن بايد به فكر سوكت 1366 باشند و يا AM3.
از طرفي هم بايد به USB3.0 هم توجه خاصي داشت.

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
حالا یه سئوال، i7 هم 32 نانومتری هستش؟ یا 45؟
جواب سوال شما در صفحه اول موجود هست كمي بيشتر دقت بكنيد مي بينيد كه نوشته:32نانومتري.

933k

کاربر سایت
Jul 21, 2009
17
جواب سوال شما در صفحه اول موجود هست كمي بيشتر دقت بكنيد مي بينيد كه نوشته:32نانومتري.

والا توی صفحه اول گفته شده بود i9 سی و دو نانومتری هست من i7 رو پرسیده بودم، البته الان خودم چک کردم ظاهرا i7 چهل و پنج نانومتری هست بنابراین فکر میکنم یه فرق عمده ی این دو CPU تو همین قضیه باشه، حالا با توجه به معماری متفاوت اینکه بتونن رو قیمت هم اثر بذارن خودش جای بحث داره.

933k

کاربر سایت
Jul 21, 2009
17
یه مطلب دیگه یی که امروز دیدم i5 های اینتل هم که در راه هستند خوب یا بد ظاهرا بر روی سوکت جدیدی با عنوان LGA1156 سوار میشن و البته Asus قصد داره مین های جدیدی رو بر مبنای چیپست جدید P55 اینتل برای این پردازنده ها بده بیرون این سوکت یه سری مزایا و معایب کلی نسبت به LGA 1366 داره ولی گفته میشه در کل قیمت مین های این دسته شاید پائین تر از مین های i7 باشه.

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
والا توی صفحه اول گفته شده بود i9 سی و دو نانومتری هست من i7 رو پرسیده بودم، البته الان خودم چک کردم ظاهرا i7 چهل و پنج نانومتری هست بنابراین فکر میکنم یه فرق عمده ی این دو CPU تو همین قضیه باشه، حالا با توجه به معماری متفاوت اینکه بتونن رو قیمت هم اثر بذارن خودش جای بحث داره.
خب باز هم توي صفحه اول اين مورد هست.
فرق عمده هم بله هست از جمله 6 هسته و 12 مگابايت حافظه نهان سطح سه و به ميزان 4مگابايت افزايش نسبت به i7.
و مهمتر از همه مهندسي ساخت.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر