id's RAGE Screengrab

trancearena

کاربر سایت
Dec 1, 2006
366
با درود
خوب من ترایلر HD و با کیفیت بهترشو پیدا کردم و بصورت Screengrab که خودم از ترایلر بازی گرفتم براتون میزارم.(بخصوص برای Dial-Up ای ها)
البته بخاطر اینکه تصاویر بهتر شه یه مقدار از نور اضافه و سفیدی تصاویر رو گرفتم و رنگ رو هم یه مقدار میزون کردم.

6f956oo.jpg

4qx8585.jpg

4zutegl.jpg

4knonwn.jpg

4unim8h.jpg

5yjzipf.jpg

4uc24o7.jpg

4y8kew3.jpg

4xn0ndj.jpg

66jmip3.jpg

CryEngine 2 ???:confused:

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
خدا رحم به پروردگار بکنه :biggrin1: اینها CG هستن یا RT . کل همه موتور سازان جهان رو خوابوند با این حرکتش. خدا عمرت بده استاد کارمک :worthy::worthy:
پ.ن اون یا رو چرا زاپاس رو سرشه:biggrin1:. همه رقم زاپاس به سر دیده بودیم بجز اون:biggrin1:.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
مهمتر از همه اين نمايشها دمو مربوط به كنسول PS3 هست .
واقعا جاي تقدير داره بازي با اين گرافيك وحشتناك بخواد روي كنسولها با 60 فريم اجرا بشه .
حالا اين تصاوير هم اول راهه بازي .
يعني كارمك رو دست نداره كارش خارقالعاده هست .

البته باز كارمك از سخت افزار PS3 يه ايرادهايي گرفته وباز تعريف از XBOX360 ! اونم فكر كنم از كمبود حافظه در PS3 !

بعدا بياين بگن كه كنسولها قدرت چنين تصاوير گرافيكي را ندارن بهتره بدونين كه اين تصاوير ساخته شده بر مبناي Open GL براي PC و همچنين PC هاي مك هست مربوط به DIRECTX10 نميشه !و اينكه جانارمك گفته ما از DIRECTX10 استفاده نخواهيم كرد و هر وقت لازم ديديم اين كار را ميكنيم . و تنها DIRECTX كه روش كار ميكنه DX9 مربوط به XBOX360 هست .

اگه كسي ميخواد كل مطلب را براش بزارم :
ميتونيد بريد تو اين لينك و نظرات جان كارمك اين بازي ساز بزرگ را در مورد كنسولها و API ها بخونيد . ترجمشو من دارم :biggrin1:

http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=6237

آخرین ویرایش:

Wroth Master

کاربر سایت
Jun 21, 2007
1,264
نام
بهزاد
اقا دست همتون درد نکنه
ولی چرا قیافه های اینها ایقدر ستم هست ادم این جوری میشه:sick::sick:
ولی در کل گرافیکش از خیلی عالی هم عالی تره است:)

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
مهمتر از همه اين نمايشها دمو مربوط به كنسول PS3 هست .
می تونم بپرسم کجا نوشتن که این دمو ها مربوط به ps3 بوده؟
بعدا بياين بگن كه كنسولها قدرت چنين تصاوير گرافيكي را ندارن بهتره بدونين كه اين تصاوير ساخته شده بر مبناي Open GL براي PC و همچنين PC هاي مك هست مربوط به DIRECTX10 نميشه !
ربط این جملات شما به هم اصلا معلوم نیست چیه. این که این موتور بر پایه opengl pc هست چه ربطی به تصاویر گرافیکی کنسول ها داره؟
همین چند وقت پیش بحث opengl شده بود که گفتم opengl 2.1 که یسری از قابلیت های dx10 رو داره و بسیار پیشرفتس فقط و فقط برای pc هست و ps3 ورژن قدیمی تر اون رو ساپرت می کنه!

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
می تونم بپرسم کجا نوشتن که این دمو ها مربوط به ps3 بوده؟

ربط این جملات شما به هم اصلا معلوم نیست چیه. این که این موتور بر پایه opengl pc هست چه ربطی به تصاویر گرافیکی کنسول ها داره؟
همین چند وقت پیش بحث opengl شده بود که گفتم opengl 2.1 که یسری از قابلیت های dx10 رو داره و بسیار پیشرفتس فقط و فقط برای pc هست و ps3 ورژن قدیمی تر اون رو ساپرت می کنه!

اوه ببخشيد لينك پست بالايي را اشتباه گذاشتم .
اينم لينك خبر :

http://www.gameinformer.com/News/Story/200708/N07.0803.1731.12214.htm

واينم متن خبر شايد من اشتباه متوجه شدم .

John Carmack: You have to take advantage of what’s on the table. Although it’s interesting that almost all of the PS3 launch titles hardly used any Cells at all. We hired one of the best PS3 guys around who did the Edge Acceleration technology for Sony – he’s on our team now so we’ve got some of the best PS3 experience here. In fact when we were doing all of the tech demos, we’d bring in the developers and they’d walk over and say, “it’s running on the PS3!” (laughs) They’d sit there and stare at it for a while.

در ضمن اشكان من فكر ps3 از ورژن 2 استفاده ميكنه و فكر نكنم ورژن 2.1 اين همه با ورژن 2 تفاوت داشته باشه ! و اگرم لينك را بخوني نظرات جان كارمك در مورد dx10 را هم نوشته كه جالب هست و همچنين dx9 , xbox360 و ps3 .

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
اوه ببخشيد لينك پست بالايي را اشتباه گذاشتم .
اينم لينك خبر :

http://www.gameinformer.com/News/Story/200708/N07.0803.1731.12214.htm

واينم متن خبر شايد من اشتباه متوجه شدم .

John Carmack: You have to take advantage of what’s on the table. Although it’s interesting that almost all of the PS3 launch titles hardly used any Cells at all. We hired one of the best PS3 guys around who did the Edge Acceleration technology for Sony – he’s on our team now so we’ve got some of the best PS3 experience here. In fact when we were doing all of the tech demos, we’d bring in the developers and they’d walk over and say, “it’s running on the PS3!” (laughs) They’d sit there and stare at it for a while.

در ضمن اشكان من فكر ps3 از ورژن 2 استفاده ميكنه و فكر نكنم ورژن 2.1 اين همه با ورژن 2 تفاوت داشته باشه ! و اگرم لينك را بخوني نظرات جان كارمك در مورد dx10 را هم نوشته كه جالب هست و همچنين dx9 , xbox360 و ps3 .

در این متن نوشته نشده که این دمو مال ps3 هست. ولی گفته که ما یه شخص خیلی وارد در زمینه کار با ps3 رو استخدام کردیم و در حال حاضر تجربه خیلی عالی ای از ps3 داریم و ما روی همه کنسول ها با قدرت کافی کار خواهیم کرد.
در واقع این بازی برای 4 پلتفورم pc - mac - ps3 - x360 در نظر گرفته شده و این که بگیم برای کدومه کاملا اشتباه هست. البته lead platform این بازی قطعا ps3 نخواهد بود.

ps3 از OPENGL ES 2 استفاده می کنه که نسخه خاصی از همان opengl 2 هست و نکته اینکه ورژن های 2 و 2.1 این api تفاوت های اساسی با هم دارند. به عنوان مثال اینکه opengl 2.1 قابلیت پشتیبانی از shader model 4.0 رو داره.

dx10 که برای من مهم نیست و البته کارمک به دو نکته در مورد dx10 اشاره کرده اولینش اینکه گفته ما فعلا قصد استفاده از vista رو نداریم چون dx10 vista only هستش. بعدش گفته ما کمو کاستی در این opengl فعلا نمی بینیم که بخوایم تغییرش بدیم. کلا همیشه کارمک در کارهاش opengl رو به dx ترجیح می داده.

یه چیز جالبم در مورد rage بگم که البته به این مطالب ربطی نداره. id گفته که نسخه ps3 از یک دیسک blu-ray و نسخه های mac - pc - x360 از 2 تا dvd9 استفاده خواهند کرد که البته گفته تفاوتی نخواهند داشت.

iwes

کاربر سایت
Sep 2, 2006
1,707
نام
محمد
بابا به پیر میزان حافظه مساوی هست فقط راه دسترسی فرق میکنه rsx به 256 mb ram و xenos بخه 512 ولی rsx از طریق سل میتونه به 256 رم دیگه دسترسی پیدا کنه

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
در این متن نوشته نشده که این دمو مال ps3 هست. ولی گفته که ما یه شخص خیلی وارد در زمینه کار با ps3 رو استخدام کردیم و در حال حاضر تجربه خیلی عالی ای از ps3 داریم و ما روی همه کنسول ها با قدرت کافی کار خواهیم کرد.
در واقع این بازی برای 4 پلتفورم pc - mac - ps3 - x360 در نظر گرفته شده و این که بگیم برای کدومه کاملا اشتباه هست. البته lead platform این بازی قطعا ps3 نخواهد بود.

ps3 از OPENGL ES 2 استفاده می کنه که نسخه خاصی از همان opengl 2 هست و نکته اینکه ورژن های 2 و 2.1 این api تفاوت های اساسی با هم دارند. به عنوان مثال اینکه opengl 2.1 قابلیت پشتیبانی از shader model 4.0 رو داره.

dx10 که برای من مهم نیست و البته کارمک به دو نکته در مورد dx10 اشاره کرده اولینش اینکه گفته ما فعلا قصد استفاده از vista رو نداریم چون dx10 vista only هستش. بعدش گفته ما کمو کاستی در این opengl فعلا نمی بینیم که بخوایم تغییرش بدیم. کلا همیشه کارمک در کارهاش opengl رو به dx ترجیح می داده.

یه چیز جالبم در مورد rage بگم که البته به این مطالب ربطی نداره. id گفته که نسخه ps3 از یک دیسک blu-ray و نسخه های mac - pc - x360 از 2 تا dvd9 استفاده خواهند کرد که البته گفته تفاوتی نخواهند داشت.

اولا ممنون كه كمي از نكات ديگر سايت را اينجا ترجمه كردي . ولي تمام ترجمه هات مربوط به متن بالايي كه من دادم نميشه . دوما اين كه من تو لينكي كه دادم هيچ مقايسه اي در مورد ورژن open GL شماره 2 و 2/1 نديدم فقط كمي API استفاده شده در PS3 و PC را مقايسه كرده .
بالاخره منم ندونستم منظور شما چيه ميخوايد بگيد كه اين گرافيك كه نمايش داده شده در كنسولها عملي نيست ؟
واينكه شما OPENGL 2/1 را با DX10 مقايسه ميكنيد ولي به نظر همون بايد با پيشرفته ترين نسخه DX9 مقايسه بشه شما يه طوري ميگيد كه اگه جان كارمك اين بازي را روي XP بياره كه مياره اين جلوه ها بصري را نخواهد داشت . اينطوره؟
اين قسمت داره چي ميگه ؟
In fact when we were doing all of the tech demos, we’d bring in the developers and they’d walk over and say, “it’s running on the PS3!” (laughs) They’d sit there and stare at it for a while.

ولي من اين طور معني كردم اين متن بالايي و كمي هم قسمت هاي ديگر اون لينك : البته ممكنه اشتباه كرده باشم .

John Carmack: كار كردن با ps3 سخت ولي ما بهتريم افراد را براي كار كردن با سخت افزار ps3 انتخاب كرديم . ما ميتونيم برخي از بهترين تجربيات را روي ps3 داشته باشيم .
ما وقتيكه روي دموي tech كار ميكرديم ميخواستيم اون را نمايش بديم . اين نمايش روي ps3 انجام ميشه (ميخنده ) و خيره كنان دارند نگاه ميكنند.))

Ps3 در ميان تمام پلتفورم ها بيشترين چالش و بيشترين زحمت را ميخواد . ولي ما به طور كلي با سخت افزار xbox360 خيلي راحت هستيم و كارها خيلي سريع پيش ميره .از لحاظ تئوري ps3 ميتونه بيشترين قدرت را بده و ميتونيم بيشترين قدرت را از اون خارج كنيم اما ps3 سخت افزار زرنگ و باهوشي نداره .در حقيقت تنها چيزي كه ما را خيلي نگران ميكنه مقدار حافظه ي ps3 هست . اينم علتهاش :
Microsoft extracts 32 megs for their system stuff and Sony takes 96. That’s a big deal because the PS3 is already partitioned memory where the 360 is 512 megs of unified and on the PS3 is 256 of video, 256 of memory minus 96 for their system…stuff. Stuff is not the first thing that came to my mind there. (laughs)

جان كارمك ميگه ps3 يك پلتفورم مطلوبي نيست فقط اون براي بازي ساختن خوبه ! ps3 در برخي از نمايش ضعيف عمل ميكنه چرا كه ما هر روز داريم روي سخت افزار همه پلتفورم ها كار ميكنيم ونتيجه را ميبينيم و دوباره ميگه كه مقدار حافظه ps3 بسيار كمه و مشكلاتي بوجود مياره .
The PS3 is not the favorite platform but it’s going to run the game just as good. To some degree there’s going to be some lowest common denominator effect because we’re going to be testing these every day on all of the platforms, and it’s going to be

بعد از جان كارمك سوال پرسيده ميشه كه ايا شما در اين موتور جديد (tech engine )از directx10 استفده كرديد ؟

جان كارمك : نه ما هيچ استفاده نكريديم و هيچ تصميمي و نيازي به ان نداريم ! ما مطمئن نيستيم براي ساختن بازي براي vista يا نه . فقط ميتونم بگم ما از بعضي ويژگي هاي ويستا استفاده مكنيم نه بيشتر .اين وابسته به اين هست كه ما كي و چگونه بازي را انجام بديم ولي اين بازي برمبناي OpenGL شده براي pc و همينطور براي كامپيوترهاي مكينتاش الان .به طور اشكار D3D روي xbox360 . . و api استفده شده در ps3 به طور ميانه قابل مقايسه با Open GLES هست ولي ما بيشتر از اين گفته ها را داريم انجام ميديم .
ما هروقت نياز و واجب ببنيم به صوي directx10 حركت ميكنيم ولي تمام برنامه هاي ما روي Open GL هست . من تمايل ندارم به خواستن اينكه همه چيز را از نوك يه چيز بگيرم

شما به نظر نمياد نمايشي از يك بازي برمبناي directx10 روي ويستا در ces بديد ؟

جان كارمك : مايكروسافت داره كار بزرگي را روي همه اين چيزها انجام ميده . به طور سريح و اشكار من زياد تمايل دارم كه با DX9 كار كنم و اونو روي xbox360 بسازم و اينكه بيشتر با open api و open GL . من چيزي را پنهان نميكنم .

آخرین ویرایش:

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
بالاخره منم ندونستم منظور شما چيه ميخوايد بگيد كه اين گرافيك كه نمايش داده شده در كنسولها عملي نيست ؟
من هیچ وقت همچین حرفی نزدم. من گفتم این دمو مال ps3 نبوده همین!

جان کارمک در اون جمله منظورش این نبوده که بازی روی ps3 اجرا می شده. منظورش این بوده نمایش این بازی روی ps3 همرو خیره خواهد کرد.

هيچ مقايسه اي در مورد ورژن open GL شماره 2 و 2/1 نديدم
من اصلا کاری به این متن ندارم. من دارم تفاوت این 2 تا ورژن رو می گم. در این متن هم هیچ جا نوشته نشده که جان کارمک با کدوم ورژن کار می کنه.

شما انقدر تعصبی هستی که هر چی بگم شما یه برداشتی هر جور که دلت می خواد می کنی.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
من هیچ وقت همچین حرفی نزدم. من گفتم این دمو مال ps3 نبوده همین!

جان کارمک در اون جمله منظورش این نبوده که بازی روی ps3 اجرا می شده. منظورش این بوده نمایش این بازی روی ps3 همرو خیره خواهد کرد.

من اصلا کاری به این متن ندارم. من دارم تفاوت این 2 تا ورژن رو می گم. در این متن هم هیچ جا نوشته نشده که جان کارمک با کدوم ورژن کار می کنه.

شما انقدر تعصبی هستی که هر چی بگم شما یه برداشتی هر جور که دلت می خواد می کنی.

الان شد ممنون .
من اون پست اولم فقط يه خورده خبر اوردم و نميدونم شما چي برداشت كردين اما من ميدونم شما چي فكر كردين ولي بايد بگم نه اينطوري نبوده ;)

حالا اينجا تعصب كجا بود ؟!

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
حالا اينجا تعصب كجا بود ؟!
تعصب سر اینکه من هر چی بنویسم شما سری به dx10 , crysis و اینکه منظور من این بوده که روی کنسول قابل اجرا نیست ربطش می دیدی.

وقتی جان کارمک خودش میاد می گه ما هدفمون اینکه این بازی با 60 فریم روی هر 4 پلفتورم اجرا بشه (این حرف حتی زدنشم جرات می خواد) بعد من بیام بگم که نه این بازی رو کنسول اجرا نمی شه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر