Id Software's Doom | PC

76871675394684053275.jpg
Publisher: Bethesda
Developer: id Software
Genre:Sci-Fi First-Person Shooter
Release Date: May 13, 2016
ESRB Rating : M​

ادامه ای بر مشهور ترین شوتر تاریخ...
شماره ی چهارم یا به نوعی Reboot شوتر فوق محبوب DOOM با استفاده از موتور Id Tech 6 که اینبار در غیاب خالق محبوب خود John Carmack بازهم ما را به شکار دوزخیان خواهد برد، با خشونت زیاد، بسیار زیاد!

17961599361561610946.jpg

DOOM – Fight Like Hell Campaign Trailer | 720

---------------------------
UPDATE 1 :

Bethesda با نمایش تیزری اعلام کرد DOOM جدید برای اولین بار در QuakeCon امسال که از 17 تا 20 July برگزار خواهد شد به نمایش در می آید.

دانلود تیزر

Upadate 2

Dinosaur:

سرانجام سال‌ها بعد از اعلام ساخت چهارمین نسخه Doom، در کنفرانس Bethesda شاهد نمایش کامل و جامعی از آن بودیم. در دموی نمایش داده شده شاهد دو مرحله بودیم. یکی از مراحل به پایگاه تحقیقاتی UAC در مریخ اختصاص داشت که توسط موجودات جهنمی مورد حمله قرار گرفته و بازیکن ماموریت پاکسازی آن را برعهده دارد. این مرحله از نظر طراحی تا حدودی به سومین نسخه شبیه بود و اکثر بخش‌های آن شامل راهروهای تنگ و باریک می‌شد. اولین موضوعی که با تماشای دمو به چشم می‌خورد، افزایش سرعت بازی نسبت به قبل بود و بازی از این نظر بیشتر به نسخه‌های کلاسیک نزدیک شده تا سومین نسخه که در آن با عنوانی کُندتر روبرو بودیم. دومین مرحله‌ای که در کنفرانس نمایش داده شد، به یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازی یعنی جهنم ارتباط داشت. لوکیشنی که طراحی متفاوتی نسبت به مرحله قبل داشت و با محیط بزرگ‌تر و بازتر خود یادآور بعضی از مراحل عظیم نسخه‌های قدیمی بود. در مجموع به نظر می‌رسد گیم‌پلی بازی کیفیت خوبی داشته و با افزایش سرعت و پرش‌های بلند، در کنار محیط‌های شلوغ و پر هرج و مرج لحظاتی جذاب و مهیج را فراهم می‌کند. موضوعی که می‌تواند تعادل فوق‌العاده نسخه‌های اولیه در ترکیب حس ترس و وحشت در کنار المان‌های اکشن را زنده کند.
در دموی نمایش داده شده یک بار دیگر با هیولاهای محبوب سری «دوم» ملاقات کردیم که از این میان می‌توان به موجوداتی چون Imp، Revenant، Cacodemon و Mancubus و ... اشاره کرد که در کنار شباهت‌هایی که به نمونه‌های قبلی خود دارند، با تغییرات ریز و درشتی همراه هستند. همچنین اسلحه‌های محبوب سری نیز حضور پررنگی در نمایش بازی داشتند و از شاتگان معمولی گرفته تا سوپر شاتگان و از پلاسماگان تا اره‌برقی معروف را در نمایش بازی شاهد بودیم. پایان دمو هم با حضور محبوب‌ترین هیولای سری یعنی Cyberdemon در کنار معروف‌ترین اسلحه بازی یعنی BFG همراه بود که صحنه‌ای به‌یادماندنی را رقم زد. خشونت بازی مانند قبل در سطح بالایی بوده و برای نمونه می‌توان به کندن دست یکی از اجساد حاضر در پایگاه UAC توسط کاراکتر اصلی و استفاده از آن برای اسکن و باز کردن در اشاره کرد. یا جایی که Revenant به سمت کاراکتر هجوم برده و با قطع کردن بازوی او، کتک جانانه‌ای توسط همین عضو بدنش به او می‌زند! در کنار این‌ها حرکات مخصوصی نیز در نظر گرفته شده که بازیکن می‌تواند روی هیولاهای زخمی اجرا کرده و با انیمیشن‌هایی جالب و خشن به زندگی آن‌ها پایان دهد.
در کنار بخش داستانی، شاهد نمایشی از قسمت مولتی‌پلیر نیز بودیم که در آنجا هم سرعت بالای بازی به خوبی دیده می‌شد. در کنار ویژگی‌های معمولی و البته بخش مخصوصی که در آن بازیکن با تبدیل شدن به هیولایی چون Revenant به مبارزه با سایرین می‌پردازد، ویژگی‌ای به نام Snapmap هم معرفی شد. بخشی که در آن بازیکن توانایی طراحی و ساخت انواع نقشه‌ها با جزییات فراوان را داشته و می‌تواند از خلاقیت خود به بهترین شکل ممکن استفاده کند و سناریوهای جالبی برای نقشه‌ها و مراحل مورد نظر خود ترتیب دهد.
در نهایت می‌توان گفت بازی «دوم» نمایشی رضایت‌بخش و زیبا داشت و در کنار جلوه‌های بصری قدرتمند که همواره جزو نکات مثبت این سری و سایر ساخته‌های id Software بوده‌اند، با گیم‌پلی سریع و هیجان‌انگیز و دیدار دوباره با هیولاها و اسلحه‌های کلاسیک، امیدها را برای بازگشت شکوهمند این سری بیشتر کرد.

DOOM E3 2015 trailer

CyberDemon 4K Shot

QuakeCon 2015 screens

آخرین ویرایش:

SoRoS

کاربر سایت
Apr 10, 2012
151
دقیقا. اون دوتا محتمل ترینشونه. ولی من یه حسی بهم میگه جایزه اکشن رو هم میبره. بعد نکته جالب و عجیب برای من تفاوت سلیقه و آرا گیمرای ایرانی و خارجی هست. رفته بودم داشتم فروم های گیم اسپات و giant bomb رو نگاه میکردم بر عکس اینجا که حتی یه عده شاکین که چرا بازی رو گزاشتن توی لیست بهترین های سال ، اونجا دارن راجب اینکه U4 بیشتر جایزه میبره یا Doom با هم جدل میکنن....واقعا سلیقه و نگرش ها متفاوته. توی فروم GB حتی یه نظرسنجی گذاشته بودن که جایزه بهترین سال از دید سایت GB به کدوم بازی تعلق میگیره و Doom با اختلاف اول بوده:D. در کل این تناقضا برام جالبه:).
ولی همونطور که گفتی واقعا این مراسم ها و event ها بیشتر جنبه فان و کل کل داره، چیزی از ارزش بازی های با ارزش کم نمیکنه. مثلا dishonored 2 جزو لیست نیست ولی واقعا از ارزش های بازی برای من و تو که طرفدارشیم کم میکنه؟ قطعا نه. برای امثال من و تو لذت بردن از هنر داحل بازی ، خلاقیت سازنده و کارهای عجیبی که توی این مدیوم میشه انجام داد که حیرت آور و خارق العادس جذابیت داره واقعا، مثل یه کلاس آموزشی برای بالا بردن دید هنری و ساختار مدیوم گیم میمونه برامون.
واقعا جای افسوس داره اینقدر در حق DISHONORED و DOOM جفا میشه علی الخصوص DISHONORED که بنظرم همون طعم HALF LIFE و BIOSHOCK رو میداد. حتی بنظر من ARKANE با دیس انرد ثابت کرد که اگر قرار باشه روزی غیر از VALVE کسی HALF LIFE رو ادامه بده اون استدیو میتونه ARKANE باشه

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
واقعا جای افسوس داره اینقدر در حق DISHONORED و DOOM جفا میشه علی الخصوص DISHONORED که بنظرم همون طعم HALF LIFE و BIOSHOCK رو میداد. حتی بنظر من ARKANE با دیس انرد ثابت کرد که اگر قرار باشه روزی غیر از VALVE کسی HALF LIFE رو اد. ه بده اون استدیو میتونه ARKANE باشه
سروش مطمئن باش این بازی خیلی زیاد تحسین میشه، نبودش جزو نامزدهای TGA چیزی از شایستگیش کم نمیکنه.
یکم ظاهرا مشکلات فنی داره که به یکی دوتا آپدیت حل میشه. بازی و علی الخصوص لول دیزاینش شاهکاره ظاهرا، من دوستانم چندتاییشون بازی کردن خیلی شدید حال کردن با بازی.
راجع به DOOM هم که واقعا یه نفس تازه به ژانر شوتر بود و تا حد زیادی جو رقابت رو از military shooter های مدرن و امروزی به حیطه الداسکول های قدیمی کشوند. روی درجات سختی بالا تازه میفهمی یه شوتر میتونه چی باشه، یاد قدیم ها انداخت منو، یادش بخیر.
بازی سال رو نمیدونم چقدر بتونه کسب کنه ولی امیدوارم بهترین شوتر سال بشه چون استحقاقشو داره.
Dishonored 2 هم مطمئن باش از لحاظ دریافت جایزه کم نمیاره، من حس میکنم تنها بازی مدعی و رقیب U4 توی دریافت جایزه همین d2 هستش.
برای طرفداراش مثل ما کیفیت بازی کافیه، مراسم ها و جوایز قسمت فان و کل کل قضیه اس:D

• Like
Reactions: SoRoS

SoRoS

کاربر سایت
Apr 10, 2012
151
سروش مطمئن باش این بازی خیلی زیاد تحسین میشه، نبودش جزو نامزدهای TGA چیزی از شایستگیش کم نمیکنه.
یکم ظاهرا مشکلات فنی داره که به یکی دوتا آپدیت حل میشه. بازی و علی الخصوص لول دیزاینش شاهکاره ظاهرا، من دوستانم چندتاییشون بازی کردن خیلی شدید حال کردن با بازی.
راجع به DOOM هم که واقعا یه نفس تازه به ژانر شوتر بود و تا حد زیادی جو رقابت رو از military shooter های مدرن و امروزی به حیطه الداسکول های قدیمی کشوند. روی درجات سختی بالا تازه میفهمی یه شوتر میتونه چی باشه، یاد قدیم ها انداخت منو، یادش بخیر.
بازی سال رو نمیدونم چقدر بتونه کسب کنه ولی امیدوارم بهترین شوتر سال بشه چون استحقاقشو داره.
Dishonored 2 هم مطمئن باش از لحاظ دریافت جایزه کم نمیاره، من حس میکنم تنها بازی مدعی و رقیب U4 توی دریافت جایزه همین d2 هستش.
برای طرفداراش مثل ما کیفیت بازی کافیه، مراسم ها و جوایز قسمت فان و کل کل قضیه اس:D

کلا تو این ناشرا با روند کاری BETHESDA خیلی حال میکنم، یعنی دقیقا تک تک عنواینش تو FAVORITE LIST من جا دارن. شدیدا منتظر PREY و WOLFENSTEIN جدید هستم. یادمه همین WOLFENSTEIN هم شدیدا رفت زیر سایه و به حقش نرسید در حالی که هم از نظر داستانی و هم گیم پلیش خیلی خوب بودن.
علی این GOTY و کلا جوایز روی ادامه و چشم انداز صنعت گیم خیلی تاثیر گذاره برای همین اگر بازیایی مثل DISHONORED و DOOM تو اینجور مراسما تحویل گرفته شن خیلی از سازنده های دیگه رو هم راغب میکنه این روند رو ادامه بدن. من خودم شدیدا منتظر U4 بودم ولی بعد از عرضه و بازی کردنش واقعا احساس کردم بازی یه عقب گرد بوده. بازی نسبت به U2 و U3 بالانس نبود. از اونور مثلا DOOM رو داشتیم که یه گیم پلی شدیدا دیوانه وار و خوش دست رو ارائه میداد که جذاب و یونیک بود. اگر U4 ادامه یه بازی کامل بوده و میگن بیشتر از این جای پیشرفت نداشت پس راجع به DOOM چی میشه گفت که یه بازی OLD SCHOOL رو به این زیبایی درش اورده؟ حق کدومه که بیشتر تحویل گرفته شه؟

• Like
Reactions: uriel

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
یه چیز جالب راجب این بازی به ذهنم رسید گفتم اینجا هم بگم :)
چیزی که میخوام بگم بیشتر راجب دو نسخه اخیر این بازیه، راجب عنوان بازی یعنی doom و دوتا آنتاگونیست دو نسخه اخیر یعنی دکتر بتروگر و دکتر الویا پیرس. هر دو موجودات جاه طلبی بودن که تشنه قدرت و حکمرانی هستن، و هردو در چاله و فریب جهنم سقوط میکنن. دکتر بتروگر که اوضاعش وخیم تره، تقریبا از میانه های بازی دیگه کاملا شخصیت و پرسونالیتیه خودش رو از دست میده. توی نسخه لاست میشن pda ای هست که میگه بتروگر در ازای دریافت قدرت نا محدود به شیاطین کمک میکنه تا اونا به زمین برسن، اما دقیقا توی گرداب جهنم گرفتار میشه، تمام وعده هایی که بهش دادن سراب بوده و در نهایت جایگاه واقعا چندش آوری داره (توی دهان maledict) و فقط همون چیزی رو میگه که شیطان از ذهنش میگذره، البته بتروگر توی پیمانی که با شیاطین بسته بود شکست میخوره و شاید اینگونه مجازات میشه ولی من عقیده دارم حتی اگه موفق هم میشد سرنوشت بهتری نداشت. در هر حال maledict تنها به دانش بتروگر احتیاج داشت و حتی اگه این اتفاق رو مجازات هم برای بتروگر در نظر نگیریم ولی پاداش هم نمیشه در نظر گرفت چون در هر حال فقط سر بتروگر که حاوی دانش اون بوده توسط شیطان نگهداری میشه. اوضاع پیرس هم جالب نیست، ولی پیرس حداقال تا آخر بازی شخصیت و هویت خودش رو حفظ میکنه، هنوز پرسونالیتی داره و جای خودش حرف میزنه نه به جای شیطان، البته فقط بازی ای بوده تا اون رو بکوشونن به قربانگاه تا mastermind رو احیا کنن، توی یکی از کدکس ها کاملا اینو میگه که dark priest به عنوان key holder در نهایت imperatix رو احیا میکنه، خدای خدایان رو. تمام جذابیت این دو شخصیت در کنار تایتل بازی خودش رو نشون میده، که هر دو مجازات شدن ، به حاطر طمع قدرت و خیانتشون، موضوعی که شاید در لابهلای لازی خیلی به چشم نیاد ولی مفهوم نام بازی رو به خوبی بیان میکنه، و این میتونه یه پله بالاتر قرار بده دو عنوان اخیر بازی رو نسبت به نسخه های کلاسیک. یه جوری هویت بازی رو مشخص کردن که برای شخص من کار خیلی جالب توجهی بود این حرکتشون.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
خب DOOM تونست جایزه بهترین بازی اکشن سال و بهترین طراحی موسیقی و صدا رو از مراسم TGA کسب کنه و اونو به خونه ببره :).
پیش بینی کرده بودم این انتخاب رو و خوشبختانه حدسم درست از آب دراومد. تبریک میگم به طرفدارای محدود و قلیل این بازی در این فروم:D. واقعا id بعد از این همه سال به حقش رسید. سال 2004 با وجود شاهکار بودن DOOM 3 ولی عنوان واقعا اسطوره ای و دست نیافتنی ای مثل Half life 2 وجود داشت که مانع کسب این جایزه توسط این بازی شد ولی امسال Doom تونست بالاخره جایگاهش رو بدست بیاره. تبریک میگم به همه فن های این بازی>:D<:).

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
به نظرم جدا از کیفیت کلی‌، دلیل اصلی‌ که خیلی‌ خوب بهش جایزه دادن این بود که واقعا یه روح جدیدی به سبک شوتر دمید. ID واقعا با Doom ریسک کرد و خوشبختانه ریسک درستی‌ هم بود با توجه به اینکه تو وضعیت خیلی‌ عالی‌ قرار نداشت و اسم Doom هم رو کارشون سنگینی‌ میکرد.
جا داره یه تشکری هم از Bethesda ناشر بشه که جدا از سیاست‌های مالیش ، واقعا تو این چند سال به ایده‌های جدید بها داده و هر سال چند تا بازی جدید با کیفیت از استودیو هاش منتشر می‌شه.

SoRoS

کاربر سایت
Apr 10, 2012
151
منم به هممون تبریک میگم;)
هم DOOM و هم DISHONORED به حقشون رسیدن
واقعا BETHESDA خیلی با کیفیت و مستقل از سیاست بازار داره جلو میره
امیدوارم روزی شاهد بازگشت QUAKE در حد نسخه 1 و 2 باشیم

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
آپدیت جدیدی برای بازی اومده، اطلاعات و ویدئو در لینک زیر :
DOOM – Free Update 5 Trailer
With Doom's Latest Free Update, You Can Now Play Against Bots

یه لیست جالبی هم سایت GS ارائه داده برای ویدئوهایی که بیشترین بازدید رو داشتن امسال که Doom هم در جایگاه پنجم قرار داره، رتبه اول لیست هم برای بازی dark souls 3 هست:):
Most Watched Videos of 2016

همینطور لیست 10 ویدئوی پر بازدید امسال در یوتیوب که جایگاه نخست برای بازی battlfield 1 هست :). Doom هم در جایگاه دهم قرار داره:
Top 10 Most Popular Video Game Trailers for 2016 Games, as Ranked by YouTube

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Polaris

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
دوستان این آپدیت پنجم محتوی تک نفره هم داره ؟

فقط آپدیت پنجم نیست. آپدیت 1 تا 5 رو شامل میشه.
جواب سوالتو نمیدونم ولی مثلا تو آپدیت پنجم امکان مبارزه با bot ها اضافه شده و احتمالا میشه تو نقشه های multiplayer با bot ها مبارزه کرد بصورت single.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
دوستان این آپدیت پنجم محتوی تک نفره هم داره ؟
کلا آپدیت زیاد ارتباطی با بخش سینگل نداره، بیشتر جنبه های مالتی پلیر رو آپدیت کرده، و همونطور که دوستمون گفتن مثلا بات هارو اضافه کرده . لیست امکانات این آپدیت به شرح زیره:

Doom Update 5 Patch Notes
Multiplayer
  • Added new game mode, Infernal Run
    • Teams fight to obtain the ball and score in the opponent’s goal
  • Added Bots for multiplayer
    • Bots are available on original multiplayer maps in Team Deathmatch and Deathmatch game modes
  • Increased the maximum level cap to Echelon 11, level 50
  • Added the Doom Marine Armor (Praetor Suit) as unlockable perk for achieving maximum multiplayer level cap
  • Resolved an issue where rapid controller input caused unusually high shotgun damage
SnapMap
  • You can now play as the Doom Marine in Praetor Suit Armor
  • Added over 30 Lazarus Lab-themed modules
  • Added Lazarus Lab-themed props
  • Improved Object Limits
  • Persistent Integer variables that can be passed between missions within a campaign
  • Save and restore your health/armor/ammo/weapons/equipment/max weapon slots/inventory
  • Added the ability to Get and Set Score
  • You can now access the Leaderboard Score in the HUD
  • Added new (first-person view) Player Camera Entity
  • Added camera rumble FX and sounds
  • Added new player modifiers
    • Ledge grab time, power-up time, barrel damage, equipment cool down
  • Plasma weapon mastery
  • Additional single-player Interactables
  • New single-player styled Objective HUD
  • Added single-player Compass
  • General single-player consistency pass on HUD
  • Added more POI options
    • Show distance, show on compass
  • Updated victory and post-match summary screens
  • More interactable and customizable GUI
  • Added animated Echo Events
  • Added new FX/hazards
  • Added % encounter complete listener to encounters
  • Ability to remove AI from finished encounters and events
  • Ability to remove unspawned AI from the AIC
  • Added ability to turn off bobbing on pickups to place them however you want
  • Editor improvement to hide/show types of objects
  • Editor improvement to lock rotation when moving objects
  • Editor improvement to disable snapping of objects to the floor
  • Added armor Customizations and Taunts

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: BatmanGame

ⓘceғℓoฬer

کاربر سایت
Dec 10, 2011
1,187
نام
Mahdi D.K
دوستان چرا بازی can not obtain title storage میده وقتی روی قسمت مولتی کلیک میکنیم؟ اصلا تا الان یبارم نتونستم مولتیشو بزنم

Sent from my HTC using Tapatalk

The Listener

Take Me Home
کاربر سایت
Feb 20, 2016
591
نام
رایان
دوستان چرا بازی can not obtain title storage میده وقتی روی قسمت مولتی کلیک میکنیم؟ اصلا تا الان یبارم نتونستم مولتیشو بزنم

Sent from my HTC using Tapatalk

به خاطر این که بتسدا آی پی ایران رو تحریم کرده. بدون چیز پی ان نمیشه مولتی زد.

• Like
Reactions: uriel and raya2

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر