Horizon Zero Dawn

sajadkh

کاربر فعال
Jul 28, 2012
2,095
7,747
نام
Sajjad
Horizon: Zero Dawn (اطلاعات کامل در پست اول)


سازندگان عنوان Killzone یعنی استودیو نام اشنای Guerrilla Games از ای پی جدید خود به طور رسمی در E3 2015 رونمایی کردند.
Horizon: Zero Dawn نام عنوان جدید استودیو Guerrilla Games است که از مدت ها پیش در دست ساخت و توسعه بوده و به گفته خود سازندگان سبک این عنوان Third-person action RPG می باشد.روایت داستان حول محور دختری شکارچی به نام Aloy میچرخد که به مبارزه و کشتار با ربات هاو دایناسورهای پیشرفته با انواع و اقسام سلاح ها میپردازد.به نظر میرسد روایت بازی در قرون وسطی پیشرفته باشد
Horizon از انجین Shadow Fall استفاده می‌کند و این عنوان به صورت 1080p و 30fps اجرا خواهد شد
این عنوان فاقد بخش چند نفره میباشد و تمام تمرکز تیم استودیو به گفته کارگردان بازی بر روی بخش تک نفره است


در هورایزون زیرو داون هیچگونه لودینگی وجود ندارد و میتوانید هر وقت به هر نقطه از جهان بازی بروید به علاوه بازی دارای آب و هوای داینامیک و چرخه ی شبانه روز میباشد.
گیف
نقشه ی این عنوان از یک بخش تشکیل شده ولی دارای تنوع محیط میباشد.تمامی مناطق نشان داده شده در تریلر بازی قابل دسترسی و اکتشاف میباشند(بیابان ،دشت شهرهای باستانی و ...) که هرکدام خصوصیات آب و هوایی مختص خود را دارا میباشند.
در هورایزون المانهای RPG بسیاری قرار دارد
سیستم جمع آوری Xp ، لول آپ و Skill tree در بازی وجود دارد
برای مثال قابلیت Slow Mo Shooting یکی از آپگرید های بازی میباشد
Aloy با جمع آوری اجزای ماشین ها می تواند سلاح و آرمور و انواع تیر را کرفت کند. همچنین میتواند آنها را مبادله کند یا بفروشد.
در بازی حیوانات زنده نیز وجود دارند که با شکار آنها میتوانیم گوشت برای خوردن و پوست و پر برای تزیین یا ساخت لباس بدست آوریم
بازی از سیستم سنتی برای سلامتی کارکتر استفاده میکند لذا برای بهبودی کارکتر باید گیاهان دارویی از محیط اطراف خود جمع آوری نمایید
مبارزات بازی به گونه ای طراحی شدند که المان های RPG از سرعت مبارزات کم نکنند
سیستم Quick craft برای تیرهای مختلف وجود دارد که بازیباز در میان مبارزات میتواند در صورت نیاز از آن استفاده کند
جهت مبارزات تن به تن Aloy از نیزه مخصوص خود استفاده میکند. نیزه ای که در دموی E3 دیدیم آپگرید شده بود.
سیستم پیمایش (Traversal ) کامل در بازی وجود دارد شما میتوانید از سخره ها درخت ها بالا بروید یا در آب ها شنا کنید تا با ربات ها مستقیما روبرو نشید.
ماشین های مختلف دارای هوش مصنوعی متمایز نسبت به یکدیگر هستند و برای از پا در آوردن هرکدام باید تاکتیک خاصی را در پیش بگیرید.
بازی طوری طراحی شده که نحوه ی مبارزه با ماشین ها به شما نشان داده نمی شود و شما باید با آزمون و خطا راه و روش درست مبارزه با ربات های مختلف را یاد بگیرید.
شما باید از قدرت ذهن ، سرعت و گجت های مختلف Aloy برای مقابله با قدرت خام و اندازه ی ماشین ها استفاده کنید.
رنگ چشم ربات ها نمایانگر وضعیت آنهاست. آبی به معنای وضعیت عادیست زرد به معنای احساس خطر و قرمز نشانه ی ترس و حالت تدافعی دارد.
در بازی بیش از 4 اسلحه وجود دارد و همه ی آنها سه نوع تیر ندارند
سازنده بمنظور بوجود آوردن حس انسانهای اولیه سلاح های گرم موجود در بازی را محدود کرده.تا از تبدیل شدن آن به شوتر جلوگیری کند.
GG دنیای بازی خود را پسا پس آخرازمانی معرفی میکند. دنیایی که هزاران سال بعد از افول انسانیت شکل گرفته. و انسان ها به زندگی اولیه برگشته اند.
در بازی قبیله های مختلف برای دریافت کوئست یا خرید و فروش وجود دارند
بازی دارای بخش چندنفره ی آنلاین نمی باشد اما ممکن است قابلیت های آنلاین داشته باشد (همانند بتمن آرکهام نایت)
Horizon از بازی هایی از قبیل Dragon’s Dogma , Monster Hunter , Binary Domain الهام گرفته است.
آهنگ ساز بازی آقای Joris De Man میباشد که سابقه ی کار بر سری کیلزون را هم دارد.​
 • ماشین‌ ها با توجه به محیط زیست خود در حال به دست اوردن منابع هستند. این یکی از بخش‌های خیلی مهم داستان است و دلیل ان را در زمان بازی کردن خواهید فهمید.
 • slingshot برای اثر بزرگ خود در ضربه اول خوب است
 • ماشین‌ ها راه‌های متفاوت و زیادی برای حمله کردن دارند به همین دلیل به روش‌های بسیار زیادی هم می‌توان ن‌ها را نابود کرد.
 • وقتی دشمنان خود را غارت می‌کنید می‌توانید از قطعات به‌دست آمده برای ساخت تجهیزات استفاده کنید یا ان‌ها را به یک تاجر بدهید.
 • Aloy می‌تواند با افرادی دیدار کند که کم و بیش به او کمک می‌رسانند. وقتی لیست انتخاب سلاح‌ها را می اورید بازی در حالت آهسته قرار می‌گیرد چراکه سازندگان نمی‌خواهند بازی‌بازان تجربه کامل بازی را از دست بدهند اما همچنان برای آن‌ها زمانی برای فکر کردن فراهم می‌شود
 • فضاهای داخلی زیادی در بازی وجود دارد.
 • لباس‌ها فقط کاربرد تزئینی ندارند. لباسی که در گیم‌پلی بازی در E3 2016 مشاهده کردیم، برخی از ویژگی‌های مخفی‌کاری را افزایش می‌داد.
 • Aloy چند قطعه از تکنولوژی‌های قدیمی دنیا را با خود به‌همراه دارد. یکی از آن‌ها به گوش او متصل است که به وی اجازه می‌دهد جهان بازی را اسکن کند. دیگری، یک نیزه است که Aloy را قادر به باطل کردن ماشین‌آلات می‌سازد. زمانی که او ماشین‌آلات را باطل کند، می‌تواند آن‌ها را برای جنگیدن در برابر دشمنان مورد استفاده قرار دهد یا حتی برای سواری از آن‌ها استفاده کند.
 • در بازی علم اقتصاد هم وجود دارد. شما می‌توانید سلاح و تجهیزات جدیدی خریداری کنید. برای مثال، تجهیزاتی در بازی وجود دارد که از شما در برابر سم محافظت می‌کند.
 • تحولات عمده و ناگهانی جهان بازی، کمی بیش از ۵۰ سال پس از زمان حال حاضر اتفاق می‌افتد و بازی یک هزار سال پس از این اتفاقات روی می‌دهد.
 • دلیل اینکه ماشین‌آلات در بازی خراب می‌شوند، یکی از اسرار بزرگ بازی است. آن‌ها وحشی شده‌اند و این موضوع همچنین آن‌ها را قوی‌تر می‌کند.
 • هرمن هالست تایید کرد که در بازی مراجع دنیا واقعی وجود دارد ولی نمیتواند چیزی در این مورد چیزی بگوید
 • Shell walkerها نقش مهمی را در محیط زیست ماشین‌آلات مهیا می‌کنند. چیزی که در پشت با خود به‌همراه دارند، شامل منابع مهمی می‌شود.
 • اگر به اندازه کافی مهارت دارید، می‌توانید منابع را از پشت ماشین‌آلات بردارید و نیازی نیست که آن‌ها را بکشید.
 • corruptorها یکی از چالاک‌ترین، سریع‌ترین و سرسخت‌ترین ماشین‌آلات بازی هستند.
 • اگر شما می‌توانید سلاح ماشین‌آلات را از آن‌ها بگیرید، مدل حمله کردن آن‌ها تغییر می‌کند.
 • محتوای بسیار زیادی در بازی برای تحقیق یا رسیدگی کردن وجود خواهد داشت.
 • قابلیت Override راه بسیار خوبی برای تغییر جریان نبرد است چراکه با این کار، ماشین‌آلات به شما ملحق می‌شوند. این قابلیت همچنین می‌تواند پیشرفت کند و با همین پیشرفت شما در بازی، می‌توان کارهای بیشتری را با آن انجام داد.
 • Override کردن ماشین‌آلات مختلف دارای اثرات متفاوتی هم است.
 • یک قطعه که به گوش Aloy متصل است، می‌تواند ماشین‌آلات را اسکن کند تا از برخی‌ از نقاط قوت و ضعف‌ آن‌ها جویا شوید.
 • حتی اگر ماشین‌آلات به تله‌های انفجاری برخورد نکنند، شما با شلیک کردن به این تله‌ها می‌توانید آن‌ها را منفجر سازید.
 • زمانی که یک ماشین‌آلات را برای سواری کردن آماده کردید، می‌توانید با سوت زدن، آن را به پیش خود بیاورید. این عمل حتی در مبارزات هم امکان‌پذیر است. مبارزات سواری هم در بازی وجود دارد.
 • گیم‌پلی بازی کاملا قابل درک است و به‌راحتی می‌توان آن را حس کرد. در طول داستان بازی، آموزش‌هایی وجود دارد اما نیم‌ساعته نخواهند بود.
 • نمایش گیم‌پلی بازی در E3، در چند فصل بازی جریان داشت؛ مدتی بعد از اینکه Aloy با بسیاری از قبایل در مناطق شمالی، ارتباط بر قرار کرده است.
Aloy

شما در نقش Aloy بازی میکنید.شکارچی ماشین بیست ساله که مهارتش شکار با تیروکمان میباشد.
Aloy یکی از اعضای یکی از قبیله های بازیست که بشریت فرا آخر الزمانی را تشکیل میدهند تبهر این قبیله در شکار ماشین میباشد.
شخصیت Aloy به گونه ای میباشد که برای ماشین ها احترام قائل است و فقط در صورت نیاز به شکار آنها میپردازد.
در طراحی وی از شخصیتهای
Ygritte در سریال Game of Thrones
Ellen Ripley از Alien
Sarah Connor از Terminator
الهام گرفته شده است.

Bow
تیرکمان مدرن Aloy که به کمک ان میتواند ماشین ها و دشمنان خود را نابود کند.این تیرکمان با پیشرفت بازی و تیرهای جدیدی که به دست می اید میتواند بسیار قدرتمند ظاهر شود


Armor Peircing Arrow
پیکانی فولادی برای از بین بردن آرمور ماشینها


Explosive Arrow
پیکان هایی که بعد از برخورد میشوند و دمیج بیشتری نسبت دیگر تیرها دارند.تعداد آنها نیز محدود تر از دیگر پیکانهاست


Ropecaster
این پیکان جهت متصل کردن ماشین ها به زمین و محدود کردن حرکتشان استفاده میشود


Trap Wire
برای دام گذاشتن برای ماشین ها بکار میرود.

Disc Launcher
قطعه ای که میتوان ان را از بدنه ماشین ها جداکرده و به عنوان یک سلاح گرم پرقدرت استفاده کرد.


ThunderJaw
· حدود 24.5 متر طول و 10 متر ارتفاع
· از 550 هزار پالیگان (چند ضلعی) ساخته شده و از 93 Armor تشکیل شده.
· 12 نوع حمله ی متفاوت را دارا میباشد​
شما میتوانید 5 قسمت از بدن تاندرجاو را جدا کنید ومبارزه را برای خود آسان تر کنید​Grazer
منبع سبز پشت Grazerهاحاوی سوخت سبزیست که برای ساخت Explosive Arrow استفاده میشود.


Watcher
Watcher ها نقش نگهبانان دنیای Horizon را دارند و در صورت احساس خطر ماشین های خطرناک تر را خبر میکنند.LongNecks


StormBringer


E3 2015 Demo High Quality
1080p | SubtitleE3 2016 Gameplay Video
720P | 1080p


Watchers: Spotted Trailer - E3 2016
720p | 1080p

با تشکر از
@Kaine
Dante-Turbo
Octienne

اطلاعات کلی پروژه:

اولين اشارات به پروژه جديد GG برميگرده به اواسط 2010 ، جايي که Herman Hulst مدير استوديو در مصاحبه با يک مجله هلندي اشاره کرده بود که با اينکه تمرکز استوديو بر روي Killzone 3 است ولی افرادي رو دارند که بر روي ايده هاي اوليه براي بازي بعديشون کار مي کنند ، بعد از عرضه Killzone 3 (اوایل 2011) تیمی دستچین شده از اعضایی GG به رهبری Mathijs de Jonge (کارگردان Killzoone 2&3 و K:Liberation) به طور رسمی کار بر روی IP جدید استودیو رو اغاز کردند ، جالب اینکه سونی ازادی کامل در مورد ایده بازی به تیم داده بود ، یادمه کارگردان هنری استودیو در مصاحبه ای گفته بود که 32 ایده اولیه برای این پروژه مطرح شده بود.این پروژه از اواسط /اواخر 2013 وارد مرحله Full Production شد و از اون موقع تا به حال قسمت اعظم تیم امستردام بر روی این بازی کار می کنند. تیم Guerrilla Games در این مدت افرادی با سابقه بسیار خوب رو برای کار کردن بر روی این پروژه استخدام کرده است. دیدن سابقه کاری این افراد ما رو هر چه بیشتر به کیفیت نهایی پروژه امیدوار خواهد کرد: (این رو هم بگم که تقریبا هیچکدام از افراد پایین بر روی Killzone: Shadowfall کار نکردند.)

GG برای نویسندگی داستان بازی (فاکتوری که همواره در بازی های GG مورد انتقاد بوده) John Gonzalez ، نویسنده ارشد Fallout : New Vegas رو استخدام کرده، کسی که تخصص ـش کار بر روی عنوان نقش افرینی Open World است ، یکی از همکاران قبلی اقای Gonzalez به نام Ben McCaw با سابقه نویسندگی بر روی تعدادی از بازی های Ubisoft و عنوان Shadow of Mordor هم به عنوان Senior Writer بر روی Horizon کار میکند.یک نویسنده دیگر هم از Blizzard با سابقه کار بر روی عناوین Star Craft 2 ، Diablo 3 و WoW هم بیش از یک سال بر روی این پروژه کار کرده ولی چند ماه قبل از استودیو جدا شد.

در تیم طراحی (Design) ، یکی از طراحان اصلی بازی که از اول پروژه همراه Mathijs de Jonge بر روی این پروژه کار کرده Dennis Zopfi است ، Dennis یکی از طراحان اصلی Killzone 2 و از اعضای قدیمی GG بود که بعد از عرضه K2 از GG جدا شد و به استودیو Kojima Productions پیوست و اونجا قریب 2 سال به عنوان طراح ارشد بر روی Metal Gear Solid Rising کار کرد ، اما بعد از انتقال این پروژه به Platinum Games ، اوایل 2011 دوباره به Guerrilla Games برگشت تا بر روی Horizon کار کند. GG یک طراح ارشد از استودیو Crystal Dynamics به نام Troy Mashburn هم جذب کرده است تا به عنوان طراح ارشد Gameplay بر روی این عنوان کار کند ، ایشون هم از اولین روزهای ساخت پروژه همراه تیم بوده است.برای طراحی Cinemaric های بازی Pawel Swierczynski کسی که به عنوان Cinematic Director برو روی Witcher 3 کار کرده بود استخدام شده. Cayle George یک طراح باسابقه دیگر مستقیما از Valve به استودیو اضافه شد و الان به عنوان Prinicipal Designer در حال کار بر روی Horizon است. همچنین دو تن از طراحان Witcher 3 و یک طراح از Bioware/Zenimax (The Elder Scrolls Online و یکی از طراحان LA Noire همگی با سابقه کار بر روی عناوین Open World به تیم Horizon پیوستند. همچنین یکی از طراحان اصلی Red Dead Redemption مدت کوتاهی به صورت قراردادی بر روی این پروژه کار کرده است.

برای تیم Production ، یک تهیه کننده ارشد و یک مدیر ارشد پروژه از Capcom Vancouer با سابقه کار بر روی عنوان Open World به GG پیوستند ، دو تهیه کننده دیگر از Ubisoft و یکی از Dice هم به این استودیو پیوستند.در کنار این ها افراد دیگری از جمله کارگردان تکنیکی Ryse (ایشون قبل از عرضه Ryse از Crytek جدا شد) نیز به تیم Horizon پیوستند. این افراد به اضافه ی بقیه اعضای Guerilla Games در حال کار بر روی Horizon هستند.
با تشکر از @Lord Zeus
 
آخرین ویرایش:

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
990
1,187
نام
ژوبین
خود ویچر سرتاپاش اسکی از TES مورچه چیه که کله پاچش چی باشه
چی!وات؟! خداییش جدی داری میگی؟! اصلا ویچر بازی کردی؟ شما به من مدرک نشون بده که چجوری ویچر یه رمان 30.40 ساله و 3 بازی برپایه روایت داستان از رو TES که ترکونده باشه 20 سال قدمت داره و سریش هیچ تمرکز خاصی روی داستان و روایت نداره اسکی رفته؟ من طرفدار ویجر نیستم ولی باور کن اگه طرفداراش اینجا بودن بحت میخندیدن اول فکر کنید بعد حرف بزنید و یا به عبارتی هیت بورزید
این قضیه گیم پلی ویچرم خیلی رو مخه وبچر گیم پلیش هیچ مشکلی نداره فقط بعضیا میخوان h&s بزن برو باشه.....
نسخه۲ باید یه خصوصیات جدایی از ویچر داشته باشه کلا تقلید نباشه.البته در خوب بودن بازی شکی نیس
من با مقایسه با ویچر که هیچ شباهتی به هم ندارن کاری ندارم چون الان اکثر بازیا به ظاهر شدن rpg ولی نسخه بعدی باید تمرکز بیشتری رو دیالوگ ها و شخصیت های دیگه به غیر از الوی بزاره الکی چندتا شخصیت ماست ساختن کردن تو بازی یعنی من هرچقدر که از گیم پلی و داستان لذت بردم از این شخصیت های ابکی و ابلهش حالم بهم زدن
 
 • Like
Reactions: B_O_X_E_R

Destruction

The Death Fleet Descends
ناظم انجمن
Jun 12, 2010
8,298
6,654
نام
Blue Shadow
چی!وات؟! خداییش جدی داری میگی؟! اصلا ویچر بازی کردی؟ شما به من مدرک نشون بده که چجوری ویچر یه رمان 30.40 ساله و 3 بازی برپایه روایت داستان از رو TES که ترکونده باشه 20 سال قدمت داره و سریش هیچ تمرکز خاصی روی داستان و روایت نداره اسکی رفته؟
حالا اینکه حرفتون اشتباهه و این بحث خارج از تاپیک هست به کنار... اولین کتاب ویچر سال 1993 عرضه شده، اولین بازی TES سال 1994 عرضه شده. TES از کتاب های ویچر 1 سال جوونتر و از بازی های ویچر 13 سال باقدمت تر هست.
اسکایریم هم یکی از اصلی ترین منابع الهام در زمان ساخت ویچر 3 بوده.
 

B_O_X_E_R

کاربر سایت
Feb 16, 2016
585
387
نام
BOBBY
من طرفدار ویجر نیستم ولی باور کن اگه طرفداراش اینجا بودن بحت میخندیدن اول فکر کنید بعد حرف بزنید و یا به عبارتی هیت بورزید
عجیب با کامنتات دربازه باریها حال میکنم. من خودم طرفدار ویچرم و بهترین بازی نسل میدونم ویچر ۳و ریپلی به نوشته خنده دار اون دوستمون ولی ندادم.میدونی مشکل اینجاست که دوستان بچه بازی در میارن چرا چون اگه یکی بیاد از یه انحصاری ایراد بگیره رگ غیرت کاربرا و متعصبان سونی میتیرکه مثلا یکی بیاد بگه انچارتد از گیرز الهام گرفت بنا بر گفته خود سازنده هاش یا هورایزن از ویچر و تامب رایدر طرفدارا میخندن. کافیه یکی بیاد از بت های سونی که ساختن کاربرا bloodborne یا یه بازی انحصاری ایراد بگیره کاربرا میریزن سرش ولی یکی دیگه بیاد از ویچر همیچین جمله مضحکی رو بگه که اگه فروم خارجی باشه باید بره پی کارش هیچکی بهش هیچی نمیگه مشکل کجاست؟تعصب بچه گانه.یاد کل کل ۳۶۰و ps3 ادم میفته.مطمعن باش witcher انحصاری بود الان تاپیکش به جای ۳۰۰صفحه شونصدصفحه شده بود و شونصد تاهم هوادار داشت که بد خواهش رو یا هد شات میکردن یا نقص عضو هههههه به هر حال بگذریم.در رابطه با تقلید horizon از ویچر هم که واضحه سازنده هاش هم میخواستن شبیه ویچر باشه برای همین هی با سی دی پراجکت رد گیفت ردو بدل میکردن.بازیش هم بد از اب در نیمد ولی حالت و انیمیشن چهره هاش افتضاح بود ولی گرافیک بازی دهن پر کن بود.باید تو نسخه ۲تو مسایل نقش آفرینی بیشتر مانور بدن وقتی یه بازی مثل دارک سولز نه دیالوگی داره نه انتخابی فقط بکش برو جلو (خودم از بازی به شدت خوشم اومد دارک سولز۳)و چهار تا لول آپ داره اسمش میشهد نقش افرینی پس هورایزن که محیط عالی دراورده با اون همه آپشن صد در صدنقش آفرینی قرار میگیره
 
آخرین ویرایش:

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
990
1,187
نام
ژوبین
حالا اینکه حرفتون اشتباهه و این بحث خارج از تاپیک هست به کنار... اولین کتاب ویچر سال 1993 عرضه شده، اولین بازی TES سال 1994 عرضه شده. TES از کتاب های ویچر 1 سال جوونتر و از بازی های ویچر 13 سال باقدمت تر هست.
اسکایریم هم یکی از اصلی ترین منابع الهام در زمان ساخت ویچر 3 بوده.
اصلا اشتباه دلیل میشه بگیم اسکی کرده cdp? راهی که ویجر رفته برعکس tes درواقع ویچر تنرکزش رو روایت و tes تمرکزش رو گشتن تو دنیای بازی الان شما به این میگی اسکی؟ احمقانه نیست حرف این اقا؟ امده میگه ویچر یه اسکی کامله و خفنم نیست!
عجیب با کامنتات دربازه باریها حال میکنم. من خودم طرفدار ویچرم و بهترین بازی نسل میدونم ویچر ۳و ریپلی به نوشته خنده دار اون دوستمون ولی ندادم.میدونی مشکل اینجاست که دوستان بچه بازی در میارن چرا چون اگه یکی بیاد از یه انحصاری ایراد بگیره رگ غیرت کاربرا و متعصبان سونی میتیرکه مثلا یکی بیاد بگه انچارتد از گیرز الهام گرفت بنا بر گفته خود سازنده هاش یا هورایزن از ویچر و تامب رایدر طرفدارا میخندن. کافیه یکی بیاد از بت های سونی که ساختن کاربرا bloodborne یا یه بازی انحصاری ایراد بگیره کاربرا میریزن سرش ولی یکی دیگه بیاد از ویچر همیچین جمله مضحکی رو بگه که اگه فروم خارجی باشه باید بره پی کارش هیچکی بهش هیچی نمیگه مشکل کجاست؟تعصب بچه گانه.یاد کل کل ۳۶۰و ps3 ادم میفته.مطمعن باش witcher انحصاری بود الان تاپیکش به جای ۳۰۰صفحه شونصدصفحه شده بود و شونصد تاهم هوادار داشت که بد خواهش رو یا هد شات میکردن یا نقص عضو هههههه به هر حال بگذریم.در رابطه با تقلید horizon از ویچر هم که واضحه سازنده هاش هم میخواستن شبیه ویچر باشه برای همین هی با سی دی پراجکت رد گیفت ردو بدل میکردن.بازیش هم بد از اب در نیمد ولی حالت و انیمیشن چهره هاش افتضاح بود ولی گرافیک بازی دهن پر کن بود.باید تو نسخه ۲تو مسایل نقش آفرینی بیشتر مانور بدن وقتی یه بازی مثل دارک سولز نه دیالوگی داره نه انتخابی فقط بکش برو جلو (خودم از بازی به شدت خوشم اومد دارک سولز۳)و چهار تا لول آپ داره اسمش میشهد نقش افرینی پس هورایزن که محیط عالی دراورده با اون همه آپشن صد در صدنقش آفرینی قرار میگیره
من با اون فن بازی ها کاری ندارم ولی دیگ فن بازی سر tes و ویچر دیگه جدید بود خداییش طرف داره میگه ویچر مالی نیست درباره هورایزن که این روزا همه سعی میکنن وبچر باشن از بس که استانداردهای ارپی چی جا به جا کرد ولی هورایزن ورکل دنیای خودش داره و بنظرم انیمیشن هاش خوبم بوده تو کات سین ها
 

LiFE iS 5TrAnG3

⏎千ㄖ尺 乇ᐯ乇尺
کاربر فعال
Feb 22, 2011
14,196
70,291
نام
∂αнмα
اصلا اشتباه دلیل میشه بگیم اسکی کرده cdp? راهی که ویجر رفته برعکس tes درواقع ویچر تنرکزش رو روایت و tes تمرکزش رو گشتن تو دنیای بازی الان شما به این میگی اسکی؟ احمقانه نیست حرف این اقا؟ امده میگه ویچر یه اسکی کامله و خفنم نیست!
حالا اسکی هم رفته باشه بازم مشکلی نداره ویچر و همم الدر اسکرولز جفتشون لر قوی دارن هر جفتشون هم تو ضمینه بازی سازی از این ور اون ور الهام گرفتن البته الدر به خاطر قدیمی بودن خیلی اینجا مولف تره تا سری ویچر بحثی که میمونه میراثی که جفتشون جا گذاشتن یکی دنیای اوپن ورلدش رو مثال کرد یکی داستان سرایی و روایت بی نظیرش رو . ویچر 3 برا این شد ویچر 3 که که اسکایریم رو دیدن خواستن رو دستش بلند بشن الان بتزدا میخواد رو دستش بلند بشه باید به ویچر 3 نگاه کنه وگرنه غیر اون محکوم به شکسته
===============
در مورد هورایزن هم بگم که در کل بازی خوبی بود ولی یک سری مشکلات داشت که با این شور و خلاقیت که سازندگان بازی دارن شک ندارم نسل بعدی شدید میترکونن
 

alone ahmad

کاربر سایت
Feb 26, 2015
391
343
سازندگان ویچر 3 خودشون به صراحت چندین بار اعلام کرده بودن، اسکایریم یکی از اصلی ترین منابع الهام گیری برای ساخت ویچر 3 بوده! ولی خیلی ها هم یک طرف قضیه رو نمیبینن، همون زمونی که اسکایریم اومد و تموم جایزه ها رو درو کرد، ویچر 2 هم زمان امد و اتفاقا هم خیلی تحویل گرفته شد و تا همین الان هم جز یکی از بهترین بازی های RPG میدوننش! پس کاری نکنید که بگید ویچر 3 از اسکایریم کپی کرده و اصلا این حرف خنده داره، همون قدر که ویچر 3 موفقیت های اسکایریم رو دوباره تکرار کرد، همون قدر هم یک "ویچر" با سبک خودش هست:Dدر کل مقایسه این دو عنوان بدون شک اشتباهه، چون همون زمونی که ویچر 2 اومد تموم افتخارات نصیب اسکایریم شد، و همون زمونی که fallout 4 که از لحاظ RPG بودن رکن دوم بتسدا بود اومد، تموم افتخارات نصیب ویچر 3 شد! در کل هر دو این شرکت ها بازی هاشون شاهکار هست و منابع الهام گیری برای بقیه هستن، مثلا همین Horizon Zero Dawn، کلا همون سیستم ویچر 3 رو پیاده کرده، ولی با تم و مضمون دیگه، و الحق و انصاف هم ، چه از لحاظ گیم پلی و داستان، و گرافیک خیلی خوب و عالی و شاهکار هست، البته Horizon Zero Dawn دقیقا شاید یک پنجم ویچر 3 باشه، مخصوصا اگر دی ال سی ها و محتوا های بازی رو به هر دو عنوان اضافه کنیم.:D
 

Milad_HW

کاربر سایت
Feb 3, 2012
614
893
نام
میلاد
دوستان دی ال سی frozen wild چندساعت گیم پلی داره؟
 

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
8,208
19,846
نام
مازیار
نسخه۲ باید یه خصوصیات جدایی از ویچر داشته باشه کلا تقلید نباشه.البته در خوب بودن بازی شکی نیس
برو از خدا بترس ، یکی از اورجینال ترین آثار سال های اخیر ، چه تو گیم پلی. چه تو خلق یونیورس و چه روایت داستان همین هورایزن بوده ، تنها چیزی که شباهت داشت با ویچر طراحی بعضی ماموریت ها در کنار سیستم ترکینگ بود !

به عنوان کسی میگم که ۱۰۰ ساعت هورایزن و نزدیک به ۱۰۰۰ ساعت ویچر بازی کرده! فقط از ژانویه تا حالا دارم دوباره کامپلت ادیشن رو بازی میکنم!
 
آخرین ویرایش:

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
990
1,187
نام
ژوبین
برو از خدا بترس ، یکی از اورجینال ترین آثار سال های اخیر ، چه تو گیم پلی. چه تو خلق یونیورس و چه روایت داستان همین هورایزن بوده ، تنها چیزی که شباهت داشت با ویچر طراحی بعضی ماموریت ها در کنار سیستم ترکینگ بود !

به عنوان کسی میگم که ۱۰۰ ساعت هورایزن و نزدیک به ۱۰۰۰ ساعت ویچر بازی کرده! فقط از ژانویه تا حالا دارم دوباره کامپلت ادیشن رو بازی میکنم!
فکر کنم منظورش همین شباهتایی که گفتی باشه این روزا اکثر بازیا سعی میکنن مثل ویچر باشن (اسکی منظورم نیست) و اکثریت سیستم ترکینگ دارن حتی rdr2 هم داره تو خلق یونیورس و داستان موافقم (البته 95 درصد شخصیت های بازی تو دیوار و حال بهم زن بودن) اما گیم پلی نه گیم پلی بازی هیچ چیز جدیدی نداشت انچارتد بود با تیر و کمان فقط طراحی دشمنا چالش برانگیز بود من که از لحظه به لحظه بازی لذت بردم ول کنید این اسکی از رو ویچر
 
آخرین ویرایش:

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,501
2,329
نام
محسن
انصاقا انجین دسیما فوق العادس انگار ساخته شده برای بازی های Open world در کنار انجین راکستار rage یک شکوه و عظمت خاصی دادن احتمالا تو بازی کوجیما هم خودش نشون میده
 

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
2,449
101
دوستان من همش از این چیزایی که تو slot اسلحه میزاریم(اسمش رو یادم رفته) برای نیزه میگیرم اما هیچ کدوم از دوتا نیزه جا برای گذاشتن اینا ندارن .
 

M-SNORK

کاربر سایت
Apr 22, 2009
128
60
نام
mehdi
اون نیزه رو شما تو روند داستانی میگیری, ماموریت Maker's End رو انجام بدی شمشیر با قابلیت شخصی سازی رو دریافت می کنی
 
 • Like
Reactions: mac man

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
2,449
101
اون نیزه رو شما تو روند داستانی میگیری, ماموریت Maker's End رو انجام بدی شمشیر با قابلیت شخصی سازی رو دریافت می کنی
خب مشکل همینجاست...نه نیزه دوم و نه آرمور آخر هیچکدوم slot برای modification ندارن
 

M-SNORK

کاربر سایت
Apr 22, 2009
128
60
نام
mehdi
شما اون ماموریت رو رفتی؟! تا زمانی که ماموریت رو تموم نکنی شمشیر آخر رو نخواهی داشت. منظورتون رو از آرمور آخر نفهمیدم دوست من
 
 • Like
Reactions: mac man

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟