PlayStation Horizon Forbidden West

سازنده
Guerrilla Games
تاریخ انتشار
February 2022
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
170764
Horizon Forbidden West یک بازی اکشن نقش آفرینی است که توسط استودیوی Guerrilla Games ساخته شده و توسط Sony Interactive Entertainment برای PS5 منتشر خواهد شد. داستان بازی در آینده‌ای دور و هزار سال پس از زمان حال اتفاق می‌افتد، جایی که نسل تمدن بشری سقوط کرده و جهان در سلطهٔ موجوداتی شبیه به دایناسور با بافت‌های فلزی قرار گرفته و آن‌ها تبدیل به نیرومندترین مخلوقات این جهان شده‌اند. این بازی دنباله ای بر Horizon Zero Dawn است، در دنیای پساآخرالزمانی با دیدگاه سوم شخص و جهان باز روایت می شود. بازیکنان باری دیگر کنترل کارکتر بسیار محبوب، الوی را به دست خواهند گرفت، الوی در قسمت جدید به نقاط دوردست، کالیفرنیای غربی که توسط طوفان های گسترده و ماشین های کشنده ویران شده است سفر می کند. لوکیشن های بازی یادآور مکان های واقعی هستند، Yosemite Valley از دیگر مکان های برجسته بازی خواهد بود، امکان کاوش در زیر آب برای اولین بار به بازی افزوده شده‌است. گوریلا گیمز در این تریلر نوع جدیدی از دشمنان و محیط‌های جدید از بازی را با جلوه‌های بصری خیره کننده بر روی کنسول نسل بعدی پلی استیشن به نمایش گذاشت. همچنین خانم Ashly Burch بازیگر نسخه اول، در این قسمت نیز در نقش الوی به ایفای نقش خواهد پرداخت.
آپدیت: گیمپلی منتشر شده بخشی از بازی را نشان می‌دهد که ایلوی دوست وفادار خود، ارند را به سان فرانسیسکو فرستاده تا تکنولوژی خاصی را برای او پیدا کند، اما با قبلیه‌ای به‌نام Tenakth درگیر می شود و حال ایلوی باید ارند را نجات دهد. نمایش 14 دقیقه‌ای بازی، مبارزات با دشمنان انسانی و غیرانسانی را شامل می‌شود. همچنین کمی جلوتر، سازندگان از تجهیزات جدید ایلوی که برای جابجایی سریع‌تر در محیط استفاده می‌شود نیز رونمایی کردند.
همانطور که در تریلر معرفی اشاره شده بود، محیط‌های زیر آب اکنون بر خلاف نسخه اول قابل کاوش هستند. داستان Horizon Forbidden West شش ماه پس از وقایع نسخه اول اتفاق می‌افتد و ماجراجویی‌های ایلوی اینبار، در میان خرابه‌های مناطق غرب آمریکا که در زیر آب فرو رفته‌اند، جریان دارد. سازندگان در خصوص گیمپلی بازی تأکید دارند که تاکتیک‌ها و انتخاب‌های بازیکنان نقش مهمی را در نسخه دوم ایفا می‌کند.
استودیوی Guerrilla Games در پایان نمایش رویداد State of Play اعلام کرد که در هنگام نزدیک‌تر شدن به عرضه بازی، اطلاعات بیشتری را از آن به اشتراک خواهد گذاشت. بازی Horizon Forbidden West هنوز تاریخ عرضه دقیقی ندارد و در زمان نامشخصی از سال 2021 برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد.
148728
"پس از پایان یافتن جهان چیزهای زیادی برای کشف وجود دارد ―Sylens"​
Sylens یک پژوهشگر سرگردان و بنیانگذار Eclipse است. او شیفتگی زیادی به تاریخ و فن آوری های باستانی دارد، او درقسمت اول با الوی متحد می شود تا حقیقت موجود در ماشین ها و سرنوشت افراد را قبل از مرگشان کشف کند. او در طول بازی سعی می کند اعتماد الوی را نسبت به هدفی که در سر می پروراند بدست بیاورد، کسی که تا پایان بازی به الوی مشاوره می داد مشخص می شود خود، خطرناکترین آنتاگونیست بازی است، در قسمت جدید بازی نقشی پررنگ خواهد داشت.

image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0006.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0003.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0002.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0001.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_000422.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_000522.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0007222.jpg

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,234
نام
ماکان
این جف راس بدبخت ان سال یکی از آدم های مهم استدیوهای فرست پارتی سونی بوده و به عنوان عضوی از خانواده به همه محصولات سونی دسترسی داشته اما الان که امده بیرون دیگه باید پول بده بازی بخره، یعنی دیگه عضوی از مجموعه نیست و بیشتر داره به این مساله اشاره میکنه. نه اینکه پول دادن به یه بازی سونی عجیبه! حرف بدی نزده اصلا:D اتفاقا از نظر کاری و عاطفی به قضیه نگاه کنید کامل میشه درکش کرد:D من امیدوارم دوباره برگرده به مجموعه، حالا به شکل یه استدیو جدید یا عضویت تو یه تیم دیگه.

Nike-90

کاربر سایت
Aug 30, 2008
991
نام
محسن
از اونجایی که همیشه سر لانچ aaa های سونی ، گروهی با اتکا به سورس های نامشخص و تصاویر دستکاری شده ، یه بلند گو دست میگیرن و فریاد دانگرید سر میدن ، گفتم یه مقایسه دانگرید براتون بزارم

state of play
27 مه 2021

View attachment 244803

نسخه نهایی

View attachment 244804
چون واقعا عاشقه کارشونن و دلی کار میکنن اینو تو تک تک قسمتای بازی از لول دیزاین گرفته تا حتی قابلیت های میمیک صورت کاراکتر تو فوتو مود میشه فهمید :D
ازین دکوریشن بگیرید تا انتهای کارو بخونید !!!
20220216_102412.jpg
برا کارشون واقعا ارزش قائلن!
20220216_102439.jpg
با بازی کردن دنیا را نجات دهید!

🔸 طبق برنامه جالب پلی استیشن تا قبل از 5 فروردین ماه وقت دارید که با دریافت تروفی "Reached The Daunt" در بازی Horizon Forbidden West یک درخت برای شما در دنیای واقعی کاشته شود! این اتقاق فوقالعاده باهمکاری موسسه Arbor Day Foundation اتفاق خواهد افتاد.

چه مارکتینگ خفنی راه انداختن برا بازی :D
20220216_110110.jpg

Attachments

• 20220216_102439.jpg
    20220216_102439.jpg
    714.9 KB · مشاهده: 49
آخرین ویرایش:

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,223
نام
محمد
آقا یه چیزی میگم دعوام نکنید من خودیم :D ولی واقعا الان رفتم 2-3 تا گیم پلی که تو این یکی دو روز آپلود شده رو تو یوتوب دیدم بخدا نتونستم فرقش با Zero Dawn رو تشخیص بدم . بله جنگولک بازی و رو هوا پریدن و شنا و اینا اضافه شده ولی بازی خیلییی شبیه شماره قبلیه یعنی اصلا حس شماره دو بودن یا تغییر نسل رو نمیده . وقتی با یه ربات میجنگه دقیقا شبیه شماره قبله اصلا همونجوری راه میره و داج میکنه و آیتم برمیداره و و و ...
من شماره قبل راستش بهم حال نداد چون بازی Rewarding نبود یعنی هر چی کوئست و اینا میخواستم انجام بدم یا میدونستم داستان و قصه قشنگی قرار نیست تعریف بشه یا تهش یه جعبه میده پر از چوب و سنگ . چیز جذابی برای Explore کردن نداشت . خیلی امیدوار بودم بازی یه تغییر اساسی کرده باشه ولی الان هرچی گیم پلی ها رو میبینم بیشتر شبیه DLC میمونه و دقیقا Base همونه ...
خلاصه روش حساب باز کرده بودم ولی الان دیگه گذاشتمش کنار فقط وقتی که هیچ بازی مهم تری نبود بازی کنم شاید بخرمش .
خداکنه سر Gow هم اینجوری نشه . البته اونم زیاد تغییری نکرده انگار .

PlayStationStudios

کاربر سایت
Sep 16, 2020
895
آقا یه چیزی میگم دعوام نکنید من خودیم :D ولی واقعا الان رفتم 2-3 تا گیم پلی که تو این یکی دو روز آپلود شده رو تو یوتوب دیدم بخدا نتونستم فرقش با Zero Dawn رو تشخیص بدم . بله جنگولک بازی و رو هوا پریدن و شنا و اینا اضافه شده ولی بازی خیلییی شبیه شماره قبلیه یعنی اصلا حس شماره دو بودن یا تغییر نسل رو نمیده . وقتی با یه ربات میجنگه دقیقا شبیه شماره قبله اصلا همونجوری راه میره و داج میکنه و آیتم برمیداره و و و ...
من شماره قبل راستش بهم حال نداد چون بازی Rewarding نبود یعنی هر چی کوئست و اینا میخواستم انجام بدم یا میدونستم داستان و قصه قشنگی قرار نیست تعریف بشه یا تهش یه جعبه میده پر از چوب و سنگ . چیز جذابی برای Explore کردن نداشت . خیلی امیدوار بودم بازی یه تغییر اساسی کرده باشه ولی الان هرچی گیم پلی ها رو میبینم بیشتر شبیه DLC میمونه و دقیقا Base همونه ...
خلاصه روش حساب باز کرده بودم ولی الان دیگه گذاشتمش کنار فقط وقتی که هیچ بازی مهم تری نبود بازی کنم شاید بخرمش .
پس چه انتظاری داری ؟ مثلا چه فرقی بین گاد 1 و 2 بود یا حتی با 3 هم خیلی فرقی نداشت یا اویل 1 و 2 و 3 یا هر بازی دیگه قرار نیست که یه بازی تو نسخه دوم بیاد تغییر گاد 2018 به قبلیا یا اویل 4 بکنه همون انچ 2 هم که کلی به 1 تغییر کرد بیس اساسش یکی بود فقط اون بلاک باستر تر شد و سکانسا سینمایی عظیم بهش اضافه شد بعدش 3 اومد که هیچ فرقی اساسی نداشتن هورایزون 2 هم به قدر کافی چیز جدید بهش اضافه شده ولی اگر انتظار داری هورایزون بشه مثلا رد دد خوب نگرشت اشتباه برای یه تغییر عظیم باید چندین نسخه از یه بازی بیاد اون سبک حال هوا قبلی منسوخ بشه و بله بعد یه تغییر عظیم ایجاد کنن
در حقیقت اگر با نسخه اول حال نکردی با نسخه دومم حال نمیکنی همون طور که مثلا اگر از اویل 1 خوشت نمیومد از دوام خوشت نمیاد یا بقیه بازیا

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
وقتی با یه ربات میجنگه دقیقا شبیه شماره قبله اصلا همونجوری راه میره و داج میکنه و آیتم برمیداره و و و ...
مثل این میمونه که بگی یه بازی شوتر بازی کردم ولی مثل نسخه های قبلی تیراندازی میکنه و خشاب عوض میکنه :D

نميدونم اینو شروع کنم روی فایو یا برم سراغ سایبرپانک نسخه نسل بعدیش که دیروز اومد
میتونی همین الان نسخه تریال سایبرپانک رو دانلود کنی و 5 ساعت بازی کنی، بعدش راحت میری سراغ هورایزن :D

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,234
نام
ماکان

محمد هیچ بازی تو شماره دوم نمیاد کور بازی یا هسته گیم پلی رو تغییر بده، در نتیجه انتظار برای دیدن تغییرات زیاد و بنیادی اصلا یه چیز اشتباهه. حالا تو که میگی با شماره اول حال نکردی، اما من شخصا خیلی دوست داشتمش، علی رغم همه ایرادات با همین اساس و فلسفه بازی حال کردم و الانم اصلا نمیخوام هسته مرکزی بازی رو عوض کنن. اتفاقا برای ارتقا بازی باید بهش مکنیک های بیشتر اضافه کرد، محتوا رو افزایش داد و به قول خودت سیستم ریواردینگ بهتر بشه تا انجام هر کاری معنی دار بشه نه صرفا حس کنی داره وقتت رو تلف میکنه.

در کل تغییر اساسی که مد نظر شماست برای شماره دوم Horizon اشتباهه محضه. همینطور برای GoW:R. وقتی شماره قبل این تغییر اساسی و بنیادین رو داشته، تو شماره دوم باید همین رو پخته ترش کنن و فیچرهای بیشتر اضافه بشه و یه تجربه باحال جدید بسازن نه اینکه باز برن همه چیزو از بیخ تغییر بدن یا کلی سیستم تازه ابداع کنن. این کار از نظر تولید بسیار ریسکیه چون معلوم نیست خوب در بیاد یا نه و از طرف دیگه ان سال صرف ساخت سیستم قبلی شده و حالا که فهمیدن جواب میده باید نهایت استفاده رو ازش بکنن و شماره دوم وقت پخته تر کردن سیستم قبلیه.

تغییر بنیادین برای زمانی هست که این سیستم و فرمول فعلی از محتوا اشباع و برای مخاطب تکراری بشه. مثل گاو های قبلی مثلا. بعد باید بیان دست به تغییرات بنیادی و اساسی بزنن وگرنه برعکس از نظر پروداکشن خودکشیه.

Pedirahimzadeh

کاربر سایت
Jun 24, 2015
393
نام
پدرام
من الان چک کردم آپدیتی نیمده و همچنان همون ۱.۳ هستش و با وضعیتی که وجود داره برای شما و باقی دوستانی که ازین روش دیتا رو دانلود کردن، امیدوارم آپدیتی نیاد تا زمانی که ریلیز میشه :D
مرسی رفیق - لطف کردی :Lovestruck:
من که دیتا رو دانلود کردم

به نظرم پچ روز اول تو کلاس کاری استودیو های پلی استیشن نیست دیگه! 😉

بازی هم به نظر میرسه به اندازه کافی پولیش شده و یکسری باگ های مینور هم نیاز به پچ روز عرضه ندارن

احتمالا هم استودیو صبر کنه بازی ریلیز بشه تا بتونه فیدبک های بیشتری بگیره و بعد بتونه به آپدیت بده و همه ایراد ها رو فیکس کنه

خلاصه اینکه دیتا رو دانلود کن به نظرم! من با نت همراه اول تو یه شب گرفتم
آره - درسته حرفتون - من هم فکر کنم امشب دیگه دانلودش کنم - اونطوری که DF میگفت یه پچی دادن تو هفته گذشته... امیدوارم فقط همون بوده باشه - ممنون باز هم :Lovestruck:

mhd1367

کاربر سایت
Nov 22, 2015
74
ویدئو دیجیتال فاندری رو دیدم
اول از همه اگر میخواید که ساخته گوریلا با محیط های فوق العاده اش شگفت زده تون کنه ویدئو رو نبینید
تفاوت بین دو تا ورژن انصافا خیلی زیاد نیست بازی روی ps4 pro هم فوق العاده به نظر میرسه
گرچه تاکید داره که باید حتما خودتون بازی رو روی تی وی ببینید که کیفیت ps5 رو حس کنید
اما تفاوت بین نسخه اول و دوم واقعا زیاده
بخصوص قسمت آب که اساسا نسخه اول در مقابل نسخه دوم مسخره به نظر میرسه
انیمیشن ها هم کاملا بهبود پیدا کردن
نکته جالب اینکه میگه حین بررسی بازی پچ روز اول رو هم گرفتن که خیلی از باگ ها رو برطرف کرده و کیفیت تکسچر ها رو بالاتر برده
یه نکته دیگه هم در مورد خط داستانی اینه ساید کوئست به قدری خوب طراحی شدن که قطعا وقت زیادی رو به انجام اون ها اختصاص میدید

Nike-90

کاربر سایت
Aug 30, 2008
991
نام
محسن
خدایی این نسل در زمینه جزییات و طراحی کاراکتر اصلی دیگه دارن گندشو در میارن خیلییی خوب دارن کار میکنن توی رچت هم دقیقا همچین جزییاتی لحاظ شده بود به پرزهای بانو هم رحم نکردن :D

Attachments

• 20220216_183923.jpg
    20220216_183923.jpg
    109.7 KB · مشاهده: 102
  • 20220216_183925.jpg
    20220216_183925.jpg
    18.7 KB · مشاهده: 106

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر