PlayStation Horizon Forbidden West

سازنده
Guerrilla Games
تاریخ انتشار
February 2022
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
170764
Horizon Forbidden West یک بازی اکشن نقش آفرینی است که توسط استودیوی Guerrilla Games ساخته شده و توسط Sony Interactive Entertainment برای PS5 منتشر خواهد شد. داستان بازی در آینده‌ای دور و هزار سال پس از زمان حال اتفاق می‌افتد، جایی که نسل تمدن بشری سقوط کرده و جهان در سلطهٔ موجوداتی شبیه به دایناسور با بافت‌های فلزی قرار گرفته و آن‌ها تبدیل به نیرومندترین مخلوقات این جهان شده‌اند. این بازی دنباله ای بر Horizon Zero Dawn است، در دنیای پساآخرالزمانی با دیدگاه سوم شخص و جهان باز روایت می شود. بازیکنان باری دیگر کنترل کارکتر بسیار محبوب، الوی را به دست خواهند گرفت، الوی در قسمت جدید به نقاط دوردست، کالیفرنیای غربی که توسط طوفان های گسترده و ماشین های کشنده ویران شده است سفر می کند. لوکیشن های بازی یادآور مکان های واقعی هستند، Yosemite Valley از دیگر مکان های برجسته بازی خواهد بود، امکان کاوش در زیر آب برای اولین بار به بازی افزوده شده‌است. گوریلا گیمز در این تریلر نوع جدیدی از دشمنان و محیط‌های جدید از بازی را با جلوه‌های بصری خیره کننده بر روی کنسول نسل بعدی پلی استیشن به نمایش گذاشت. همچنین خانم Ashly Burch بازیگر نسخه اول، در این قسمت نیز در نقش الوی به ایفای نقش خواهد پرداخت.
آپدیت: گیمپلی منتشر شده بخشی از بازی را نشان می‌دهد که ایلوی دوست وفادار خود، ارند را به سان فرانسیسکو فرستاده تا تکنولوژی خاصی را برای او پیدا کند، اما با قبلیه‌ای به‌نام Tenakth درگیر می شود و حال ایلوی باید ارند را نجات دهد. نمایش 14 دقیقه‌ای بازی، مبارزات با دشمنان انسانی و غیرانسانی را شامل می‌شود. همچنین کمی جلوتر، سازندگان از تجهیزات جدید ایلوی که برای جابجایی سریع‌تر در محیط استفاده می‌شود نیز رونمایی کردند.
همانطور که در تریلر معرفی اشاره شده بود، محیط‌های زیر آب اکنون بر خلاف نسخه اول قابل کاوش هستند. داستان Horizon Forbidden West شش ماه پس از وقایع نسخه اول اتفاق می‌افتد و ماجراجویی‌های ایلوی اینبار، در میان خرابه‌های مناطق غرب آمریکا که در زیر آب فرو رفته‌اند، جریان دارد. سازندگان در خصوص گیمپلی بازی تأکید دارند که تاکتیک‌ها و انتخاب‌های بازیکنان نقش مهمی را در نسخه دوم ایفا می‌کند.
استودیوی Guerrilla Games در پایان نمایش رویداد State of Play اعلام کرد که در هنگام نزدیک‌تر شدن به عرضه بازی، اطلاعات بیشتری را از آن به اشتراک خواهد گذاشت. بازی Horizon Forbidden West هنوز تاریخ عرضه دقیقی ندارد و در زمان نامشخصی از سال 2021 برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد.
148728
"پس از پایان یافتن جهان چیزهای زیادی برای کشف وجود دارد ―Sylens"​
Sylens یک پژوهشگر سرگردان و بنیانگذار Eclipse است. او شیفتگی زیادی به تاریخ و فن آوری های باستانی دارد، او درقسمت اول با الوی متحد می شود تا حقیقت موجود در ماشین ها و سرنوشت افراد را قبل از مرگشان کشف کند. او در طول بازی سعی می کند اعتماد الوی را نسبت به هدفی که در سر می پروراند بدست بیاورد، کسی که تا پایان بازی به الوی مشاوره می داد مشخص می شود خود، خطرناکترین آنتاگونیست بازی است، در قسمت جدید بازی نقشی پررنگ خواهد داشت.

image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0006.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0003.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0002.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0001.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_000422.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_000522.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0007222.jpg

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,362
نام
مــاکــان
بانو رو پتو پیچش نکنی میبینی یه گرم هم چربی اضافی نداره :)
اکثر لباسهاش پشمی و کت و کلفتن.۲-۳ تا لباس لخت و لوت داره که منم فقط همونا رو تنش میکردم
آره سر به پایین خیلی خوبه.
منم همین کارو کردم.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
من که نمیگم گوریلا بلد نیست بازی بسازه یا استودیوی ضعیفیه.
استودیوی سطح یک و فرست پارتی سونیه که با بازیهاش کلی خاطره دارم.
میگم اما تو این بازی با شخصیت aloy بیش از حد پلیر رو کوتوله فرض کرده و بیش از حد دست پلیر رو میگیره ، چپ و راست هینت میده و حرف میزنه.

وگرنه تو پست اولم کلی از خوبیهاش گفتم.

اون گزینه فقط مربوط به ui میشه که تروتمیز تر میکنه و کمتر اشاره میکنه کجا بری.
به کلیت سخنان گهربار بانو خدشه ای وارد نمیکنه.
==========
میدونم دارم حرفم رو هی تو تاپیک بازی تکرار میکنم که واقعا دلیلی نداره.
همون پست اولم کافی بود.
اما خب نقل قول شدم باید توضیح میدادم.
البته من به یک نکته ای اخیرا توی پست هات رسیدم که تو ادم به شدت کمال گرا و ریز بینی هستی و ایرادهایی از بازی هایی مشابه استارفیلد فورزا یا همین بازی گرفتی که کلین زحمات سازنده رو نمی بینی و این به خاطر کمال گراییت هست

البته اینم اضافه کنم از بازی های نینتندو اینطوری ایراد نمی گیری یا من ندیدم که می تونه به خاطر علاقه شدیدت بهش باشه

البته ایرادی که گرفتی واقعا وجود داره اما اونقدرا حاد نیست که راجبش بحث بشه یا اونقدرا ازاردهنده نیست یا حتی ایراد تپلی صورتش :D برعکسش اشاره ای به ماموریت های تکراری و یکنواختش که بنیاد بازی هست نکردی

البته اینم اضافه کنم من کلا با تو خیلی بیشتر از کسایی که فقط تعریف می کنن یا فقط می کوبن حال می کنم چون باید جفتش صادقانه بیان کرد

آخرین ویرایش:

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,007
نام
احمد
انشالله 30 سال دیگه کیفیت فنی بقیه بازی ها به این بازی میرسه
بنظرم موتور بازی سازی اینا باید بشه استاندارد بجای اون انریل انجین مسخره که هر بازی که باهاش ساخته میشه پره مشکلی فنی و گرافیکی هست...

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,663
نام
طاها
انشالله 30 سال دیگه کیفیت فنی بقیه بازی ها به این بازی میرسه
بنظرم موتور بازی سازی اینا باید بشه استاندارد بجای اون انریل انجین مسخره که هر بازی که باهاش ساخته میشه پره مشکلی فنی و گرافیکی هست...
موتور بازی سازیشون عالیه . بی نظیره . توی دث استرندینگ هم عالی بود .

حالا دث استرندینگ ۲ که بیاد باز جامعه گیمرها شاهد ریزش برگ ها می باشند

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,362
نام
مــاکــان

حرف زدن های الوی دقیقا همینطوریه :D

پ.ن: تست بازیگری فامیل دور از دقیقه 3 به بعد خود الوی
خود خودشه :)) :))

البته من به یک نکته ای اخیرا توی پست هات رسیدم که تو ادم به شدت کمال گرا و ریز بینی هستی و ایرادهایی از بازی هایی مشابه استارفیلد فورزا یا همین بازی گرفتی که کلین زحمات سازنده رو نمی بینی و این به خاطر کمال گراییت هست

البته اینم اضافه کنم من کلا با تو خیلی بیشتر از کسایی که فقط تعریف می کنن یا فقط می کوبن حال می کنم چون باید جفتش صادقانه بیان کرد
مخلصیم.
ولی تو پست اول خیلی از بازی تعریف هم کردما.
اونی که نوشتم نقد کامل نبود.
ایراد تو چشمی بود(بیشتر رو اعصابم بود :D ) که زحمت کل تیم سازنده رو کم ارزش میکنه وگرنه همه بازیها ضعف و ایراد کوچیک و بزرگ دارن.

اون هم به این خاطر که برام ایمرژن برکینگ بود وگرنه مابقی اونقدری ارزش بحث کردن نداشت.

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
الوی زشت نیست، فقط خیلی نچراله قیافه ـش :)) ولی خب زیبایی منهای تناسب اعضای صورت در کل یه چیز سلیقه ایه دیگه، حالا همه عادت دارن خانم ها رو با شش لایه کرم و آرایش و قیافه های پلاستکی ببینن در صورتی که قیافه طبیعی همینه دیگه، آفتاب سوختگی داره، لک و پک داره! و ...
مدل الوی لامصب خیلیم دیتیل داره و روی فیسش زوم کنید Peach fuzz های صورت و چین و چروکم می بینید
حالا اون زمان اومدن گفتن براش ریش گذاشتن و مردش کردن و فلان :)) در صورتی که خانمای سفیدپوست معمولا بخشایی از بدنشون (شامل صورت) یه موی کُرک مانندی داره
فکر کنم اکثرا شاکین که چرا سک سی نیست که اونم به قول دوستان با ماد روی PC حل میشه
این دو تا عکسم قبلا روی PS5 گرفته بودم واقعا فتومدش اندازه خود بازی سرگرم کننده اس!

Horizon Forbidden West_20231224223819.jpg

Horizon Forbidden West_20231220230701.jpg

آخرین ویرایش:

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,663
نام
طاها
الحق که Dlc بازی کم از بازی اصلی نمی آورد . نمی دونم چرا جدیدا بسته الحاقی بازی های معروف حتی از بازی اصلی هم خفن تره مثل (رزیدنت 7 و 8 حتی 4 ریمیک / مترو 3 / گیرز 5 / هورایزن 1 / لست 1 / ....)

همانند شماره اول هورایزن بسته الحاقی شدیدا باکیفیت را شاهد هستیم . قایق سواری و پرنده سواری و لس آنجلس مخروبه با طراحی عالی و ماموریت ها و باس های خفن و جدید مخصوصا Horus .

PlayStationStudios

کاربر سایت
Sep 16, 2020
873
الحق که Dlc بازی کم از بازی اصلی نمی آورد . نمی دونم چرا جدیدا بسته الحاقی بازی های معروف حتی از بازی اصلی هم خفن تره مثل (رزیدنت 7 و 8 حتی 4 ریمیک / مترو 3 / گیرز 5 / هورایزن 1 / لست 1 / ....)

همانند شماره اول هورایزن بسته الحاقی شدیدا باکیفیت را شاهد هستیم . قایق سواری و پرنده سواری و لس آنجلس مخروبه با طراحی عالی و ماموریت ها و باس های خفن و جدید مخصوصا Horus .
دلیل این که دی ال سی ۹۹ درصد بازیا از بازی اصلی بهتره کوتاه بودنش چون هرچی یه اثر کوتاه تر سازنده انرژی و وقت بیشتری داره توش کارا جالب کنه و چیزا جالب بذاره و از اون طرف هیچ فیلری توش نیست تو بازی اصلی وقتی ۱۰۰ ساعت ۹۰ ساعتش فیلر و اشغاله !

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,663
نام
طاها
دلیل این که دی ال سی ۹۹ درصد بازیا از بازی اصلی بهتره کوتاه بودنش چون هرچی یه اثر کوتاه تر سازنده انرژی و وقت بیشتری داره توش کارا جالب کنه و چیزا جالب بذاره و از اون طرف هیچ فیلری توش نیست تو بازی اصلی وقتی ۱۰۰ ساعت ۹۰ ساعتش فیلر و اشغاله !
خب مثل آدم بازی با تایم گیمپلی کوتاه (12 تا 15 ساعته) ولی خفن و بسیار با کیفیت بسازند

بازی می سازند 50 ساعت که 40 ساعت طی طریق و کارهای تکراریه

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238

خب مثل آدم بازی با تایم گیمپلی کوتاه (12 تا 15 ساعته) ولی خفن و بسیار با کیفیت بسازند

بازی می سازند 50 ساعت که 40 ساعت طی طریق و کارهای تکراریه
دقیقا همینه از دی ال سی بازی گیرز 3 تا رزیدنت ها تا دی ال سی های فوق العاده ویچر 3 حتی infamous یا خیلی های دیگه دقیقا از خود بازی اصلی بهتر بود اما جالب تر اینکه اکثرشون متای به مراتب کمتری از بازی اصلی گرفتن فقط هم به خاطر اینکه اب توش نبسته بودن تا گیم پلی الکی زیاد بشه

همین منتقدا باعث شدن خلاقیت توی بازی ها از بین بره و بازی ها فرمول تکراری پیدا کنن و کسی جرات ریسک کردن نداشته باشه
معمولا ریسک هاشون توی dlc ها پیاده می کنن اونجا دستشون باز تره

• Like
Reactions: Taha75

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,007
نام
احمد
دقیقا همینه از دی ال سی بازی گیرز 3 تا رزیدنت ها تا دی ال سی های فوق العاده ویچر 3 حتی infamous یا خیلی های دیگه دقیقا از خود بازی اصلی بهتر بود اما جالب تر اینکه اکثرشون متای به مراتب کمتری از بازی اصلی گرفتن فقط هم به خاطر اینکه اب توش نبسته بودن تا گیم پلی الکی زیاد بشه

همین منتقدا باعث شدن خلاقیت توی بازی ها از بین بره و بازی ها فرمول تکراری پیدا کنن و کسی جرات ریسک کردن نداشته باشه
معمولا ریسک هاشون توی dlc ها پیاده می کنن اونجا دستشون باز تره
بازی که بخواد بد و بی کیفیت باشه ربطی به جهان باز بودن، یا نقش افرینی بودن یا نبودن نداره
کم نیستن بازی های خطی که گیم پلی چرت و ضعیف دارن یا کم نیستن بازی های جهان بازی که بی کیفیت باشن یا برعکس
ضمن این که HFW اصلا نقش افرینی نیست، کل این گزینه های میزاره داخل داستان بازی همش مربوط میشه به گرفتن یک سری اطاعات بیشتر پیرامون مرحله که میتونی انتخابشون نکنی کل بازی رو میشه از بالا تا پاین مپ تو 30 ساعت شخم زد، اسکیل پویت های بازی هم چیز زیاد دندون گیری نیستن من همون اول کار رفتم creat job زدم یکی از خفن ترین لباس های بازی و سلاح های بازی رو گرفتم و الان لول 19 هستم و 40% بخش داستانی رو تو 6 ساعت و نیم تموم کردم...همون قدر تو بازی راه رفتن های الکی هست بخش های مبارازت و گیم پلی بازی عالی هست فقط حیف این دار و دسته های بلکدی که چپوندن تو بازی نمیزاره زیاد از بازی لذت ببرم...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر