flw3r

کاربر سایت
Sep 25, 2017
3
نام
Amir

نام بازی: Hearthstone: Heroes of Warcraft
سازنده و ناشر: Blizzard
سبک: Card, Strategy
پلتفرم: PC, Android, IOS
تاریخ عرضه: 11 مارس 2011
Hearthstone با ترکیبی از نوستالژی و گیم پلی هوشمندانه و استراتژیک، خیلی سریع به یک بازی حرفه ای تبدیل شد. به طوری که برندهای مشهور دنیای گیم حالا هر کدام یک تیم Hearthstone هم دارند و هفته ای نیست که یک تورنمنت جدید در آن معرفی نشود. با وضع اینترنت ما و روی اعصاب بودن بازی های آنلاین، Hearthstone در حال حاضر یکی از بهترین گزینه هاست. Lag و Delay در آن تاثیری ندارد و هر دست آن انقدر کوتاه است که حتی اگر ببازید هم، نباید خیلی خشمگین شوید. در سری مقاله های آموزشی Hearthstone می خواهیم شما را با جادوی کارت ها بیشتر آشنا کنیم و بگوییم چگونه می شود هم از Hearthstone لذت برد و هم در آن برنده بود.
  • اصول اولیه در Hearthstone
هر بازیکن ابتدا باید یک Hero انتخاب کند، بازی ۹ قهرمان دارد که هر کدام یک کلاس محسوب می شوند، کلاس های Hearthstone شامل Druid, Priest, Warlock, Shaman, Mage, Hunter, Paladin, Warrior و Rogue می شوند که هر کدام کارت ها و قدرت های مخصوص به خود را دارند و واضح است که شیوه ی بازی با هر کدام از آن ها هم کاملا با دیگری تفاوت دارد. به جز کارت هایی که به یک کلاس خاص تعلق دارند کارت های زیادی هم به عنوان کارت “بی طرف” شناخته می شوند که تمام کلاس ها قابلیت استفاده از آن را دارند.

هر بازیکن بازی را با سی کارت شروع می کند و Health هر بازیکن هم در شروع بازی ۳۰ است، بازیکنی که Health اش به صفر برسد بازنده ی بازی خواهد بود. بازی مانند هر کارت بازی دیگری نوبتی است و درگیری بین کارت ها در هر نوبت (Turn)، از نکات جذاب بازیست. در هر Turn هر بازیکن یک کارت از دسته ی کارت های خودش بیرون می کشد و نفر اولی که بازی را شروع می کند در ابتدا ۴ کارت و نفر دوم در ابتدا ۵ کارت دارد، به علاوه ی کارت به نام Coin.

  • مینیون ها Minions
Minion ها در واقع سربازان شما هستند، در تصویر زیر کارت Murloc Raider، یکی از ضعیف ترین کارت های بازی را مشاهده می کنید. عدد ۲ زرد رنگ Damage این کارت و عدد ۱ قرمز رنگ Health آن است. و همچنین عدد ۱ ای که بالای آن در الماس آبی رنگ نوشته شده نشان می دهد برای استفاده از این کارت به چقدر Mana Crystal نیاز دارید. در ادامه ی مطلب به طرز کار Mana Crystal خواهیم پرداخت اما نکته ای که در مورد Minion ها باید بدانید این ایست که در Hearthstone وقتی دستور حمله ی یک Minion به Minion دیگر را می دهید، هر دوی آن ها از هم دیگر Damage خواهند خورد، مثلا اگر Murloc Raider بیچاره را به Minion ای از حریف که Damage بیش از ۱ دارد بکوبید، باید با آن حداحافظی کنید. همچنین به یاد داشته باشید که وقتی کارتی را روی زمین می گذارید باید برای استفاده از آن یک نوبت صبر کنید، این یعنی کارت شما در خطر است


  • اسپل ها Spells
Spell ها یا جادوها کارت هایی هستند که معمولا روی زمین بازی قرار نمی گیرند و استفاده های متفاوتی دارند، برای از بین بردن کارت های حریف، تبدیل کردن آن ها به گوسفند یا حتی دزدیدن آن ها، Spell ها به کمک شما می آیند. در تصویر، کارت نام آشنای Blizzard را می بینید که تمام کارت های حریف را در یخ فرو خواهد برد، طوری که برای یک نوبت نمی توانند از آن استفاده کنند، خوب است نه؟ به خاطر همین باید 6 مانا خرج آن کنید.


  • قدرت هیرو Hero power
هر قهرمانی که شما انتخاب کنید، قدرت مخصوص به خودش را خواهد داشت که به ازای ۲ مانا می تواند از آن استفاده کند، Hero Power ها زمانی که شما کارت مناسبی برای بازی ندارید استفاده ی زیادی دارند، برای مثال قدرت کلاس Hunter، می تواند ۲ تا از Health حریفتان کم کند و Paladin می تواند یک سرباز برای خودش بسازد. Hero Power ها ارتباط زیادی به نحوه ی انتخاب کارت ها قبل از شروع بازی و در کل روش بازی شما دارند، از آن ها به خوبی استفاده کنید.

مکانیک های بسیار زیادی در هارت استون وجود دارند که اگر بخواهیم تک تک آن ها را نام ببریم و توضیح دهیم بسیار طول می کشد! اگر خودتان بازی را نصب کنید و اجرا کنید با مکانیک تمامی کارت ها و قابلیت های آن ها در عرض چند دقیقه آشنا می شوید. این بازی یک بازی کارتی متفاوت است به طوری که حتی استوری مود و ادونچر مود هم در این بازی وجود دارند!

فصل جدید بازی : Kobolds & And Catacombs

تاریخ عرضه فصل جدید: دسامبر 2017 
  • Like
Reactions: alisantori

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟