Hatred دومین بازی است که به خاطر کلام و خشونت درجه AO را دریافت کرد است.

khashayar king

کاربر سایت
Jun 27, 2009
313
Hatred بازی شوتر کمپانی Destructive Creations ، برخلاف عدم وجود محتوای نامناسب درجه AO (فقط بزرگسالان) را از ESRB در US دریافت کرده است.

299314215924865103_hatred_jan-600x377.jpg

در حالی که سازندگان گفته اند ترجیح داده می شد تا درجه M (بزرگسالان) را دریافت کند اما اینطور حس می شود که طرفداران ما نا امید می شدند که برای گرفتن درجه سنی پایین تر ، محتوای بازی را حذف کنیم.

سازنده بازی در فروم سایت بازی گفت : "[ما] ترجیح می دادیم تا درجه استاندارد M را دریافت کنیم، چون با درجه AO بعدا برای انتشار در کنسول مشکل پیدا خواهیم کرد، اما از سوی دیگر من فکر می کنم شما (طرفداران) نا امید می شدید. من کنجکاو هستم تا ببینم که PEGI چه درجه ای به ما می دهد."

ESRB معمولا به بازی هایی که دارای محتوای نامناسب یا قمار با پول واقعی هستند درجه AO را می دهد، در این مورد ، به سازنده بازی توسط یک نماینده از طرف ESRB گفته شد که به دلیل خشونت و کلام خشن بازی این تصمیم گرفته شد.

سازنده بازی ادامه داد :" ما متقاعد نشدیم که چرا Hatred باید با توجه به عدم وجود محتوای نامناسب درجه AO را دریافت کند ، اما این مانند یک اچیومنت است که دومین بازی در تاریخ را داشته باشی که فقط به خاطر خشونت و کلام خشن این درجه را دریافت کند."

"حتی اگر این خشونت به آن بدی نباشد و از کلام خشن زیاد استفاده نشده باشد. شخصی که از طرف ESRB بود (خیلی محترم ، با ادب و همکارانه) به من گفت همه اش مربوط است به "موضوع اصلی" که مردمی که گیمپلی بازی را تست می کنند خواهند دید."

Hatred دومین بازی است که به دلیل چنین محتوایی این درجه را دریافت می کند. اولین بازی Thrill Kill است یک بازی فایتینگ که برای Playstation 1 در حال توسعه بود که هیچ وقت منتشر نشد.

بازی های دیگری که درجه AO را دریافت کردند و برای اینکه درجه M دریافت کنند محتوای خود را حذف کردند ، شامل :
Manhunt 2 ، Grand Theft Auto San Andreas و Fahrenheit در کنار باقی عناوین هستند.

Hatred در استیم Green light را دریافت کرد ولی در زمانی توسط استیم حذف شد اما دوباره به درخواستGabe Newell رئیس Valve دوباره در استیم قرار گرفت .

منبع

معنای دقیق کلمه نامناسب در منبع موجود است

آخرین ویرایش:

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
حالا اینهمه سرباز و زامبی و دشمن و ... کشتیم یه بارم آدم عادی میکشیم ببینیم جه مزه ای میده!:d

حالا نسخه کنسولی رو سانسور کردن اشکالی نداره ولی یه نسخه سانسور نشده هم بدن ما حال کنیم باهاش!;)

Zerg

کاربر سایت
Mar 15, 2013
292
پس این بازی ترویج خشونت نداره ؟ .

تاثیری هم نمی تونه داشته باشه دیگه یعنی شما به عنوان ه آدم معلومی لذت میبری که داری یک سری آدم رو میکشی ( بیخود بی جهت , مثل genocideه چون خوب تو بازی مگه میشه کسی نکشت ) , خوب میگم چه کاری بیان یه بازی هم درست کنن شما تو گروه ISIS باشی بری مثلا قتل عام کنی یا بمب گذازی کنی دیگه . (گردن ببری trophy بگیری :D )

موضوع اینه بازی اصلا هدف خاصی رو نداره و شخصیت اصلی از مردم بدش میاد میره میزن میکوشتشون 100% اثر منفی داره ( قبلا هم بودن که باعث همین درگیری های تو مدارس و غیره بیشتر تو آمریکا شده )
من اصلا از این بازی طرفداری نمیکنم دوست عزیز ولی همه این خشونتا که تو بازی هست تو همه بازی ها هست ولی به یه شکل دیگه.تو gta کسی هست نخواسته باشه آدم معمولی زیر کنه؟:dبه خود آدم بستگی داره.فقط میگم که اگه به الهام گیری به خشونت باشه منم با سریال dexter الان باید یه صد نفری از افراد نزدیک و دور رو میکشتم.:d
کسی که با یه بازیه دیجیتالی الهام میگیره به کشتن و قتل عام مطمعنم از قبل انگیزه کافی رو داشته و یه بازی خدایی نمیتونه انگیزه واقعی بده مگر اینکه داستان قانع کننده ای داشته باشه.:d

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
ترویج خشونت؟انسان عقل داره.برای کاری که تصمیم به انجامش میشه ار عقلش استفاده میکنه.کسی که بخواد کاری کنه بدون اینجور بازی ها کارشو میکنه.کلی فیلم خشونت آمیز و تجاوز هر ساله ساخته میشه(با توجه به اینکه فیلم معمولا رو عده ای زیادی از آدم ها بیشتر تاثیر میزاره.).شما یه دور تو دنیای واقعی بزن بیشتر هدف برای کشتن و تجاوز پیدا میکنی تا بازی.

قطع به یقین تاثیر میگذاره اما برای هر انسانی متفاوت هست تاثیرش (نظر منه)
به نظرم کمترین تاثیرش رو میشه گفت که حداقل باعث بی توجهی عده ای نسبت به محتوای بازیها شده ؟ غیر از اینه ؟

بازم بگم نظر شخصی هست و به صورت کلی دارم میگم
ممنون

Maniac Gamer

کاربر سایت
Oct 21, 2008
2,760
نام
مارشال
AOچه کوفتیه تا دیروز Aبود !هر روز این اصطلاحات مسخره تغییر میکنه و باب دهن همه میشه الانم دو ماهیه همه میگن هایپ هایپ:-&
AO مخفف Adults Only هست که سال هاست تو درجه بندی ESRB وجود داره و تازه نیست.
با اون AAA (که شما گفتی A) هم کلا فرق داره. اون AAA مربوط به بازی های باکیفیت و پرهزینه هست.
هایپ هم همینطور، خیلی وقته وجود داره. 2 ماه نیست.
----------
پ.ن. بعد از دیدن تریلر چقدر هوس یه Manhunt ـه جدید کردم. :x

655

کاربر سایت
Sep 27, 2012
2,368
نام
RZA
احتمالا از او بازیهسات که باعث جنجال میشه ...بعد هم کمپین جلو گیری از خوشنت و بازی و از این چرت و پرتا ...8-|

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
حالا با تم بازی که می‌تونه واسه خیلی‌‌ها Offensive باشه کار ندارم،ولی‌ سبک Slaughter ground بازی پتانسیل اینو داره که خیلی‌ فان بشه.
ISIS Simulator ه ! واقعا دیگه بازی که توش مردم عادی رو باید قتل عام کرد خوبه ؟؟
هدف بازی اینه بری آدم های عادی رو بکشی ؟!
ترویج خشونت بیش از حده

__

ساله دیگه چی حتمی یه بازی میاد میری تجاوز میکنی به مردم
قبلا ساخته شده، R4pelay رو جستجو کنین.:D

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
این تیپ بازیا چون اصولاً هیچ چیز برای عرضه کردن به مخاطب ندارن ، سعی میکنن با تکیه به این مسائل یه کم سر و صدا کنن تا ملت به خاطر همین سر و صدا هم که شده برن ببین بازیش چیه :D و گرنه هیچ چیز خاصی نداشت که آدم بخواد خودشو براش بکشه :D همین الان تا قبل از این جار و جنجال ها اصن کسی نمی دونست همچین استودیویی همچین بازی ای در دست ساخت داره :D

Amir_Music

کاربر سایت
Sep 23, 2011
329
نام
Amir
AO مخفف Adults Only هست که سال هاست تو درجه بندی ESRB وجود داره و تازه نیست.
با اون AAA (که شما گفتی A) هم کلا فرق داره. اون AAA مربوط به بازی های باکیفیت و پرهزینه هست.
هایپ هم همینطور، خیلی وقته وجود داره. 2 ماه نیست.
----------
پ.ن. بعد از دیدن تریلر چقدر هوس یه Manhunt ـه جدید کردم. :x

رفیق چرا حرف دهنم میزاری کی گفتم AAA!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
yahoo_22.gif

همون درجه بندی رو میگم فکر کنم مشخص بود همونو میگم..کجا رفتی تو؟
yahoo_24.gif

هایپ هم همون دو ماه بیشتر نیست که همه بکار میبرنش مخوصا پردیس گیم!99درصد اصطلاحاتی مثل هایـــــــــــــــپ توسط یکی دوتا بازیساز بکار برده میشه بعضیا کپی پیست میکنند
مثلا تا چند سال همه به تبلیغات ویدئویی بازی میگفتند دمو..بعد چند سال مد شد گفتند تریلر
man Huntهم اینقدر کثافت کاری و چیزای حالم بهم زن توش بود که اصلا خوشم نیومد مخصوصا شماره 2که خفن افراط و تفریط کرده بودند:|
اون دموی اول بازی هنوز یادمه که یارو تو سلولش داشت ..........:-&

Mr. Children

کاربر سایت
Sep 24, 2013
1,287
بایکوت کردن بهترین کاره. هر چی بیشتر بهش پرداخته بشه بیشتر هم اسمشو میشنویم.
تو خیلی از مسائل امروز و دیروز :d هم خود مخالفها و معترضها باعث هر چه بیشتر شناخته شدن چیزی که باهاش مخالفت میکردن میشن.

چرا این بازی رو با gta مقایسه میکنید؟
این بازی از تریلیرش معلوم بود که چی بود ! کلا هدف کشتن بی جهت آدم بود ! من شخصا از خشونت تو بازی لذت میبرم ولی نه خشونت بی مورد ! ! تو gta هم آدم کشتم زیر گرفتم ولی این یه چیز دیگست‌ ! شخصیت کلا بی اعصاب که از دنیا متنفر هستش و میخواد همه چی رو نابود کنه و ملت رو بکشه ! که چی بشه‌؟

این قضیه خشونت مورددار یا بی مورد به نظرم یکم دلیل lame ای هست. خشونت تو GTA هم - بر مبنای مشاهدات خودم از بازی نونهالان فامیل- به همون اندازه میتونه بی مورد باشه که اینجا.
در کل AO کردن این بازی به عوض خارج از دسترس ملت قرار دادنش باعث تحریک بیشتر مردم و مخصوصا جامعه ی هدف- کودکان و نوجوانان عزیز :d- میشه

آخرین ویرایش:

RezaRazeR

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,432
نام
Reza
چرا این بازی رو مقایسه !(=))) میکنید با gta؟
این بازی از تریلیرش معلوم بود که چی بود ! کلا هدف کشتن بی جهت آدم بود ! من شخصا از خشونت تو بازی لذت میبرم ولی نه خشونت بی مورد ! ! تو gta هم آدم کشتم زیر گرفتم ولی این یه چیز دیگست‌ ! شخصیت کلا بی اعصاب که از دنیا متنفر هستش و میخواد همه چی رو نابود کنه و ملت رو بکشه ! که چی بشه‌؟

سوتی بود خط اول(اصلاح شد) هرکی خندید،دعا کنه واسم مشکلات رفع بشه :D

این قضیه خشونت مورددار یا بی مورد به نظرم یکم دلیل lame ای هست. خشونت تو GTA هم - بر مبنای مشاهدات خودم از بازی نونهالان فامیل- به همون اندازه میتونه بی مورد باشه که اینجا.
قبول ندارم ! شما میتونید تو gta رانندگی کنید ! کوهنوردی کنید ! دو چرخه سواری ! پرواز من خیلی فن gta نیستم ولی بازی هست که بشه آدم نکشت و لذت برد ولی تو این بازی تنفر مگه چیز دیگه ای هم هست؟
اینجور بازیها برا تینیجرها نیست هرکی فکر میکنه بی رحمی ترویج خشونت افراطی داره میتونه بازی نکنه.
دقیقا تینجر ها میرن سمت این بازی ! همونطور که زیر ۱۸ سالگی میرن سمت خیلی چیزای دیگه !
بزرگسال ها معمولا انقدر دردسر و گرفتاری دارند که اگر هم وقت آزادی واسه بازی کردن داشته باشند ، وقتشون رو سر این تلف نمیکنند !

آخرین ویرایش:

masood101

کاربر سایت
Dec 10, 2011
24
اوففففففف عجب چیزیه :d استایل خاصی داره حال کردم یاد Postal افتادم

اینجور بازیها برا تینیجرها نیست هرکی فکر میکنه بی رحمی ترویج خشونت افراطی داره میتونه بازی نکنه.

موتور بازی Unreal Engine 4
destructive creations کارش درسته. یه نسل کشی واقعی :d

42661062512493482248.jpg

اینجور بازیها برا گیمرهای پاستوریزه ساخته نمیشن

تاریخ انتشار Q2 2015 شدیدا منتظریم

آخرین ویرایش:

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
منم نظرم اینه رسانه تاثیر بسزایی داره روی افکار عمومی و اگه بخوایم اینطور فکر کنیم که همه عقل دارن و میتونن تشخیص بدن ، کاملا ساده انگارانست .
حالا کاری به این مسائلش ندارم ، تریلرم هنوز ندیدم ، اما شخصا بازی ای مثل Postal که رو قابل قبول تر میدونم ، اونم بخاطر شرایط و جو fun تر و همینطور یه ته دیگ داستان !

Maniac Gamer

کاربر سایت
Oct 21, 2008
2,760
نام
مارشال
هایپ هم همون دو ماه بیشتر نیست که همه بکار میبرنش مخوصا پردیس گیم!99درصد اصطلاحاتی مثل هایـــــــــــــــپ توسط یکی دوتا بازیساز بکار برده میشه بعضیا کپی پیست میکنند
مثلا تا چند سال همه به تبلیغات ویدئویی بازی میگفتند دمو..بعد چند سال مد شد گفتند تریلر
این نمونه برای ختم کلام. (تاریخ پست رو نگاه کنی کافیه)
پ.ن. اینکه پردیس گیم (حداقل نسبت به بازیسنتر) یه سایت عقب افتاده و سطح پایین ـه هیچ شکی درش نیست. آدم سطح کیفی خبرها و نظرات اونجا رو میبینه خنده ـش میگیره.
لطفا کاربران اینجا رو با اونجا مقایسه نکنید. :)
+ اینکه هر اصطلاحی بالاخره از یه جا ممکنه شروع بشه، استفاده ازش هم جرم و خز بازی نیست، مُد هم نیست، تعریف درست اون مطلب هست. (اکثرا) اصطلاحات تخصصی گیم هستند.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر