Halo 4 [پست اول تاپیک خوانده شود]

بهترین مرحله بازی از نظر شما کدام مرحله (ها) است؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    234

mostafahi67

کاربر سایت
Jun 20, 2012
112
میشه بدون دیسک 2 مولتی پلیر بازی کرد؟در ضمن برای انلاین بازی کردن باید این دوتا war games(1.9 g) spartan ops (1.4 g)download رو فقط دانلود کنیم یا چیز دیگه ای هم هست؟ و اینکه این قضیه spartan ops چیه؟
مدیریت : دوست عزیز سوالت رو یک جا مطرح کن !

Last edited by a moderator:

Real Madrid 9

کاربر سایت
Jun 10, 2011
3,996
نام
M O E I N
سلام به همه . من میخواستم مالتی هیلو بزنم ولی متاسفانه دیسک 2 این بازی رو ندارم.میخواستم ببینم راه دیگه ای بجز دیسک و دانلود از لایو هست که بتونم مالتی این بازی رو نصب و بازی کنم ؟

خوب باید دیسک دورو بخرین تا بتونین بازی کنین . موفق باشین .

dani007

کاربر سایت
Aug 14, 2011
31
نام
Dani
خوب باید دیسک دورو بخرین تا بتونین بازی کنین . موفق باشین .
خب البته منظور من این بود که میشه با کامپیوتر دانلود کرد بعد با فلش ریختش تو ایکس باکس ؟ چون خودتون که میدونید با این اینترنت نفتی نمیشه از لایو دانلود کرد.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
خب البته منظور من این بود که میشه با کامپیوتر دانلود کرد بعد با فلش ریختش تو ایکس باکس ؟ چون خودتون که میدونید با این اینترنت نفتی نمیشه از لایو دانلود کرد.
خیر شما از تو کامپیوتر هم اقدام به خرید کنی میگه کنسول رو به Live متصل کن تا بتونی دانلودش کنی !
در کل یا دیسک بازی یا دانلود از XBL !

mostafahi67

کاربر سایت
Jun 20, 2012
112
کسی داستان این نسخه رو کامل میدونه یا اگر مقاله ای چیزی هست راهنمایی کنه تا داستان این نسخه رو بخونیم تا بازیش هم جالب تر بشه
در ضمن چرا گیم پلی این با بقیه شوترا فرق میکنه؟تا دسمنا حمله میکنن زارت کشته میشم و کارم همش شده یه تیر شلیک میکنم و در میرم؟لطفا در این خصوص نیز راهنمایی کنید که صفر کیلومتریم.

hamdijam

کاربر سایت
Aug 4, 2011
992
نام
Noble 14
کسی داستان این نسخه رو کامل میدونه یا اگر مقاله ای چیزی هست راهنمایی کنه تا داستان این نسخه رو بخونیم تا بازیش هم جالب تر بشه
در ضمن چرا گیم پلی این با بقیه شوترا فرق میکنه؟تا دشمنا حمله میکنن زارت کشته میشم و کارم همش شده یه تیر شلیک میکنم و در میرم؟لطفا در این خصوص نیز راهنمایی کنید که صفر کیلومتریم.

اینا برای آشنایی با دنیایه HALO
بازی‌سنتر | مقاله‌ها | X360 | Halo 4 | یک کهکشان و هفت حلقه
http://forum.bazicenter.com/thread52309/#post1706145
پردیس گیم - مشاهده تاپیک: بلیط یکطرفه به دنیای HALO

راجع به سوال دومت هم! دیگه بستگی به درجه سخی و بازیت داره و البته انتخاب اسلحه! هر گروه از دشمن ها , یه سلاح بهتر روشون جواب میده!
تو Halo نباید وایسی تیر بزنی! باید بزنی تو دلشون تار و مارشون کنی..

mostafahi67

کاربر سایت
Jun 20, 2012
112
اینا برای آشنایی با دنیایه HALO
بازی‌سنتر | مقاله‌ها | X360 | Halo 4 | یک کهکشان و هفت حلقه
http://forum.bazicenter.com/thread52309/#post1706145
پردیس گیم - مشاهده تاپیک: بلیط یکطرفه به دنیای HALO

راجع به سوال دومت هم! دیگه بستگی به درجه سخی و بازیت داره و البته انتخاب اسلحه! هر گروه از دشمن ها , یه سلاح بهتر روشون جواب میده!
تو Halo نباید وایسی تیر بزنی! باید بزنی تو دلشون تار و مارشون کنی..

اونا رو خوندم و داستان این نسخه رو میخام بدونم که چی به چیه؟در ضمن من روی حالت نرمال بازی میکنم و خیلی زود هم تیر تموم میکنم و خیلی سریع کشته میشم و باز هم میرم وسطشون و بکش بکش ولی خیلی زود تموم میکنم.راهی هست که بشه انرژیمون بیشتر بشه؟

danial.wwf

کاربر سایت
May 15, 2010
2,214
اونا رو خوندم و داستان این نسخه رو میخام بدونم که چی به چیه؟در ضمن من روی حالت نرمال بازی میکنم و خیلی زود هم تیر تموم میکنم و خیلی سریع کشته میشم و باز هم میرم وسطشون و بکش بکش ولی خیلی زود تموم میکنم.راهی هست که بشه انرژیمون بیشتر بشه؟
اقا فکر کن داری مورتال کمبت بازی میکنی.این با بقیه شوترها فرق داره.پرش های این بازی با پرش های بازی دیگه فرق داره.سعی کن در مواقع خواص بپری و با ارنج بزنی تو صودت حریف.سعی کن دورشون بزنی و از پشت خفتشون کنی.سعی کن حرکات ترکیبی بزنی(دو تا تیر با dmr + یه پلاسما گرنید).سعی کن از این بهترین گیم پلی دنیا،لذت ببری
اونا رو از وسیله نقلیشون پیاده کن و خودت دخلشون رو بیار.سعی کن گرانت ها رو دوست داشته باشی(موجودات بی ازاری هستن):d
halo-4-grunt.png

The Hound

کاربر سایت
Sep 6, 2011
760
نام
نوید

به تدریج مسلط میشی.این نکات رو در نظر داشته باش :

1- تمام سلاح ها رو انالیز کن و کاملا بشناس و بهشون مسلط بشو. مثلا یکی از سلاح های کاووننت ها که تیغه های رنگی ازش بیرون زده و کوچیک هم هست اگه 2 تا 3 ثانیه نگه داری شلیکش رو عین اب خوردن الیت ها رو حتی

روی درجه legendry درب و داغون می کنه.normal که دیگه جای خود داره. به همین سادگی.

2- توی محیط حواست به اسنایپر های دشمن باشه و در صورت مشاهده با یکی از اسنایپ های بازی منطقه رو از وجودشون پاکسازی کن.

3- سعی کن اگه حواسشون نیست چند تاشون رو با melee کردن از پشت سر البته از پا در بیاری.

4- استفاده از نارنجک ها رو خوب مسلط بشو.بزار پرتاب نارنجک رو روی دکمه LT. نارنجک چسبان ها اگه خوب بشناسیشون خیلی وقتا نجاتت می دن.

5- قبل از بازی برو تنظیمات کلید های دسته رو بزار روی حالتی که با سیستم خودت هماهنگ تره.بعد از مدتی دستت میاد.

----------------------------
توی درجات سخت باید بازی کنی تا مجبور بشی اینا رو رعایت کنی. فعلا LEGENDRY نه ولی یه درجه برو بالاتر از نرمال و اونجا تمرین کن.2 هفته پشت سر هم بازی کنی فول میشی.

Cpt Amir

عضو جدید
Dec 12, 2011
85
نام
امیر
قضیه ی اول بازی که دکتر هلزی رو نشون میده داشتن ازش باز جویی میکردن چی بود؟
اگه کسی از این قصیه چیزی فهمیده بود به ما هم بگه!
اینم ID من AMIRJUGHEAD اینجا اصلا قرار میزارید بازی کنید؟ اگه بشه که عالیه یه ساعتی همه ایرانی باشیم تو مپ با این خارجیا حال نمیده هموطن باشه بهتره :D

danial.wwf

کاربر سایت
May 15, 2010
2,214
یه ساعتی همه ایرانی باشیم تو مپ با این خارجیا حال نمیده هموطن باشه بهتره :D
:(هموطن ها همه COD میزنن.من خودم همیشه پایه halo هستم.بقیه دوستان هم اگه بخوان هیلو بازی کنن،همه matchmaking میارن و با خارجی ها بازی میکنن.:|ارزوم شده این صحنه رو ببینم:حد اقل 6 نفر همزمان هیلو بازی میکنن و هاست هم یکی از خودشونه

The Hound

کاربر سایت
Sep 6, 2011
760
نام
نوید
ای خدا از دهنت بشنوه.کاشکی یکی هم این قضیه رو برای ما روشن میکرد

این قضیه توضیحش خیلی راحت نیست عزیز

شما باید کتاب های HALO Glasslands و چند تای دیگه رو مطالعه کنید تا دقیق با وقایع بعد از پایان جنگ اول انسان - کاووننت ها اشنا بشید.
20 هزار سال دوره زمانی هست که دنیای HALO بر اون پایه گذاری شده و عجیب اینجاست که این سالهای طولانی مثل حلقه های زنجیر به هم وصل شدن و به شدت به هم مرتبط هستن.
به شخصه بعید می دونم کسی اگه این وقایع رو دنبال نکنه اساسا چیز خاصی از ماجرای Reclaimer و شروعش که همین HALO 4 باشه متوجه بشه و فقط براش میشه بکش برو جلو و اصلا لذتی نداره.
HALO 4 به هیچ سوالی پاسخ نمیده.فقط سوالات و ابهامات متعدد ایجاد می کنه و به پایان می رسه!!! چون وظیفه شروع یه سه گانه هم همینه : ایجاد ابهام.هر چی بیشتر بهتر.
دقیقا مشابه کاری که HALO COMBAT EVOLVED در سال 2001 انجام داد و پاسخ وقایع قبلش در سال 2010 با انشار HALO REACH داده شد!
با توجه به محدویت برای ساخت بازی و فیلم که اگه نسخه فرعی باشه حداقل 2 سال و اگه نسخه اصلی باشه 3 تا 4 سال ساختش زمان می بره سالیان دراز طول می کشه تا بخش کوچیکی
از دنیای HALO به صورت بازی و فیلم نمایش داده بشه بنابراین خود افراد باید پیگیر بشن و از تمام منابع موجود تا جایی که می تونن استفاده کنن :

من با معرفی GLASSLANDS کمی در مورد هالزی براتون توضیح می دم.

Halo: Glasslands

200px-Glasslands_cover.jpg

Halo: Glasslands نخستین رمان از سه گانه Kilo-Five Trilogy می باشد که توسط Karen Traviss در 464 صفحه تالیف شده است.

این رمان در 25 اکتبر 2011 میلادی به همراه نسخه کتاب صوتی منتشر شد. sequel و ادامه دهنده وقایع این کتاب به نام Halo: The Thursday War در 2 اکتبر 2012

به بازار عرضه خواهد شد. Glasslands در سال 2553 پس از پایان نبرد Human-Covenant War رخ می دهد و به تشریح فضای سیاسی حاکم بر جهان HALO پس از پایان نبرد مذکور می پردازد.

داستان دقیقا از جایی که Ghosts of Onyx رها شده بود با حضور Dr. Halsey و Chief Mendez با گروهی از افراد SPARTAN-II و SPARTAN-III گرد امده در یک

جهان محافظت شده Forerunner shield world واقع در سیاره مصنوعی Onyx اغاز می شود.

در این بین دفتر فرمانده نیروی Naval Intelligence یعنی Admiral Margaret Parangosky طرح تشکیل تیم عملیات ویژه تحت عنوان Kilo-Five را دنبال می کند که قرار است ماموریت خطیری در مورد

بررسی بخش های مختلف تحت کنترل Sangheili به هر طریق ممکن را ترتیب دهند.انها حتی برنامه دستگیری Dr. Halsey را تدارک دیده اند.Dr. Halsey در مورد رهبری پروژه SPARTAN و قرار دادن بچه های بی گناه
در سنین پایین در شرایط خطرناک جسمی و مرگ بسیاری از انها در حین ازمایشات و فرایند تبدیل و همینطور استفاده ابزاری از پروژه هوش مصنوعی در جهت خواسته های شخصی و موارد اینچنینی در معرض اتهام قرار دارد
و در ابتدای HALO 4 گوشه ای از بازجویی هالزی رو می بینیم که کار خودش و پروژه اسپارتان افتخار کرده و اسپارتان ها را تنها شانس بقای بشر توصیف می کند.البته هالزی خود نیز به شخصه درگیر عذاب روحی مرتبط با تلفات و نتایج
پروژه اسپارتان است.

در طول داستان تاثیرات روانی پروژه SPARTAN-II بر روی افراد درگیر این پروژه به خصوص شخص Dr. Catherine Halsey مورد کاوش قرار می گیرد.

علاوه بر این قدرت و تاثیر مذهب کاوونت ها بر روی جامعه و فرهنگ Sangheili بررسی می شود.

بنا بر اعلام Microsoft ارتباطات جالبی بین این رمان و داستان Halo 4 وجود دارد.

Halo: Primordium

200px-HPrimordium_-_Cover.jpeg

Halo: Primordium دومین رمان از سرفصل The Forerunner Saga می باشد که توسط Greg Bear در 384 صفحه نگارش شده است.این رمان داستان Halo: Cryptum

را ادامه می دهد و در 3 ژانویه 2012 میلادی به همراه نسخه کتاب صوتی منتشر شده است.

دقیقا مشابه Halo: Cryptum داستان کتاب به صورت روایت اول شخص و از دید Chakas یکی از انسانهای همراه فورانر قهرمان داستان Cryptum روایت می شود.

Frank O'Connor رئیس استودیوی بازی سازی 343 اعلام کرده است که داستان این کتاب ارتباطات جالبی با رخدادهای بازی HALO 4 دارد.

Halo: The Thursday War

200px-HThursday_War_-_Cover.jpeg

Halo: The Thursday War دومین رمان از سرفصل Kilo-Five Trilogy اثر Karen Traviss می باشد و مستقیما وقایع Halo: Glasslands را ادامه می دهد و قرار است 2 اکتبر 2012

یک ماه پیش از عرضه جهانی HALO 4 منتشر شود.
----------------
موارد زیادی هست که از حوصله خارجه اما کمی تامل کنید مسلما مقالات عالی مثل چیزایی که الان توی پردیس و بازیسنتر هست بیرون میاد و تکمیل می شه اما زمان می بره.

در مورد بعضی از دوستان که فکر می کنن Didact از بین رفت بگم که سخت در اشتباهن.Didact تسلطی داره بر نیروهای فورانرها که به سادگی کنار نمی ره.ما فقط دیدیم که سقوط کرد و رفت پایین
به هیچ عنوان صحبت از مرگش نشد و چنین تعهدی داده نشد.مسئله کورتانا هم رازالود هست و دقیقا چیزی که نشون دادن 100% همون چیزی نیست که داره اتفاق میفته.فعلا توی خماریش بمونید تا
2 نسخه اینده!!!

------------------
واقعا باید قدر این طور عناوین کمیاب رو دونست.کمتر پیش میاد یه بازی اینقدر مفاهیم داستانی عمیق داشته باشه به صورت سریال وار.

عناوینی مثل METAL GEAR SOLID و HALO که داستانی پر رمز و راز و مجذوب کننده دارن نباید به سادگی از یادها برن.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر