Multi Platform Hades

با زاگرس (Zagreus)، پسر خدای مردگان و از دست رفتگان، هیدس (Hades) راهی سفری کوه افکن برای فرار از چنگال دنیای زیرین شوید و در این راه از خدایان المپوس و متحدان اسطوره ای خود کمک بگیرید تا ارواح باقی و نگهبانان این قلمرو ها را از سر راه برداشته و به حقیقت اندکی نزدیک تر شوید. از مرگ نترسید. مرگ و هیدس تنها خانواده شما هستند. هر دو به شما انگیزه می دهند تا هر بار هم را می بینید قدمی محکم تر برای سفر خود بردارید.

راهنمای جامع بازی
به قلم خودم :D

راهنمای بازی Hades

آخرین ویرایش:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
صفا می کنی؟ :D
حالا می بینی چرا دست و دلم به returnal نمیره؟

ضمناً ۱۰/۱۰ خیلی بی انصافیه
این از نظر من حداقل ۴۰۰/۱۰ باید باشه امتیازش، حتی بیشتر

ببین در اینکه هیدیز کلا بازی بسیار بهتریه نسبت به ریترنال که اصلا شکی نیست ولی من از بازی کردن ریترنال هم حس خیلی خوبی داشتم و از تجربه‌ش خوشحالم.

هیدیز خیلی بازی دوست داشتنی هست، یعنی میتونم بگم یکی از دوست داشتنی‌ترین و خوش حس‌ترین بازیهای چند سال اخیر هست که به نسبت بقیه رُگ لایک‌ها دوستانه‌تر و عامه‌پسندتره.

ریترنال خیلی چلنجینگ‌تره و مهارت بسیار بیشتری لازم داره، واسه همین بازی کردن اون هم برای من جذاب بود.

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
ببین در اینکه هیدیز کلا بازی بسیار بهتریه نسبت به ریترنال که اصلا شکی نیست ولی من از بازی کردن ریترنال هم حس خیلی خوبی داشتم و از تجربه‌ش خوشحالم.

هیدیز خیلی بازی دوست داشتنی هست، یعنی میتونم بگم یکی از دوست داشتنی‌ترین و خوش حس‌ترین بازیهای چند سال اخیر هست که به نسبت بقیه رُگ لایک‌ها دوستانه‌تر و عامه‌پسندتره.

ریترنال خیلی چلنجینگ‌تره و مهارت بسیار بیشتری لازم داره، واسه همین بازی کردن اون هم برای من جذاب بود.
کاملاً قبول دارم، البته اینم بگم نوشته‌ی بالا بیشتر جنبه‌ی مزاح داشت
وگرنه من مثلاً حسی که باس سوم ریترنال بهم داد رو همونجا توی تاپیکش هم گفتم قبلاً، هیچ وقت تا قبل از اون تجربه نکرده بودم، و خوب حقیقتش با قسمت دوم صحبتت هم موافقم، برای منه پیرمرد که رفلکسش اومده پایین، ریترنال واقعاً واقعاً واقعاً چالش برانگیز بود.

حالا یه توصیه وسوسه برانگیز
یه سوئیچ (من خودم لایت دارم، لایت رو هم چون وزنش از استاندارد خیلی معنادار کمتره، بیشتر می پسندم) بگیر، روش Hades و Dead Cells و Celeste رو بریز، فقط hand held
اصلاً تعریفی که از زندگی داری برات عوض میشه

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
بحث اتاق یوریدیس شد آهنگش بزارم اینجا دور همی لذت ببریم:x

لامصب هر دفعه میرسیدم اینجا دوس نداشتم برم بیرون دیگه :D
یه سوئیچ (من خودم لایت دارم، لایت رو هم چون وزنش از استاندارد خیلی معنادار کمتره، بیشتر می پسندم) بگیر، روش Hades و Dead Cells و Celeste رو بریز، فقط hand held
جدی من همینو تو برنامه دارم ولی با Steamdeck :-" :p امیدوارم قیمت واقعیش بیاد ایران (که طول میکشه قطعا) بخاطر همین Hades ـم ارزش داره بگیره آدم بماند بقیه چیزا :D

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
وگرنه من مثلاً حسی که باس سوم ریترنال بهم داد رو همونجا توی تاپیکش هم گفتم قبلاً، هیچ وقت تا قبل از اون تجربه نکرده بودم، و خوب حقیقتش با قسمت دوم صحبتت هم موافقم، برای منه پیرمرد که رفلکسش اومده پایین، ریترنال واقعاً واقعاً واقعاً چالش برانگیز بود.

راستش من هر چی سنم بالا رفت علاقه‌م به ویدیوگیم بیشتر شد و نکته‌ی جالب اینکه نسبت به قبل بیشتر دنبال چالش تو بازیها هستم.
ضمنا پیرمرد چیه آقا، جَوونیم هنوز 😁 (منم ۳۷ سالمه)

در مورد کنسول دستی هم راستش من به اندازه کافی زندگیم رو فدای ویدیوگیم کردم و ترجیحم اینه وقتی که براش میذارم تو تلویزیون و در بهترین حالت باشه.
دیگه وقت اضافه برای کنسول دستی ندارم...

• Like
Reactions: zxc0012004

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,451
نام
آریا
من دیگه دارم دیوونه می‌شم :| الآن 45 بار اینا بازی کردم، دیگه این 8،9 دستِ آخر همه رو رسیدم به باس آخر، ولی نمی‌تونم بزنمش.
مشکل من این جاست که Champion و اون رفیقش bull ، از من 3 تا Death Defiance می‌سُلفَن. هر چند که می‌زنم‌شون.
Death Defiance آخر هم تو Stage آخر می‌ره و عملاً لختِ لخت می‌رسم به Hades :))
قبل از تشریف فرمایی به محضر باس چهارم از توی کمد lucky tooth بزار که یه شانس با 100 HP داشته باشی لا اقل :D

• Like
Reactions: Barcelona FC

zxc0012004

Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
راستش من هر چی سنم بالا رفت علاقه‌م به ویدیوگیم بیشتر شد و نکته‌ی جالب اینکه نسبت به قبل بیشتر دنبال چالش تو بازیها هستم.
ضمنا پیرمرد چیه آقا، جَوونیم هنوز 😁 (منم ۳۷ سالمه)

در مورد کنسول دستی هم راستش من به اندازه کافی زندگیم رو فدای ویدیوگیم کردم و ترجیحم اینه وقتی که براش میذارم تو تلویزیون و در بهترین حالت باشه.
دیگه وقت اضافه برای کنسول دستی ندارم...
والا منم علاقه م زیاد شده، توانم کم شده :D
و صد البته کنسول دستی، من هم همینطور فکر می کردم. ولی بهترین حالت رو الان اونطرف می بینم
کما اینکه وقت اضافه ای هم براش اختصاص ندادم، عملاً وقت PC رو تقریباً صفر کردم و وقت PS رو هم share! کل کل وقتم هم همون روزی یک ساعت و نیمه فوقش.
ولی خوب نظرات و سلایق متفاوتن و من به نظر شما احترام می گذارم، فقط می خوام اگه یه روزی گذرت به کوچه نینتندو افتاد، مثل این چند ماه اخیر من، روزانه خودت رو ۲ نوبت منظم نفرین کش نکنی که چرا اینقدر دیر...
من دیگه دارم دیوونه می‌شم :| الآن 45 بار اینا بازی کردم، دیگه این 8،9 دستِ آخر همه رو رسیدم به باس آخر، ولی نمی‌تونم بزنمش.
مشکل من این جاست که Champion و اون رفیقش bull ، از من 3 تا Death Defiance می‌سُلفَن. هر چند که می‌زنم‌شون.
خوب باس سوم (Theseus and Asterius) رو چجوری می زنی مگه؟
روال معمولش اینه که اول Asterius رو خلاص کنی، و بعد بری سراغ Theseus، اینجوری دیگه در بدترین حالت دیگه یک نوبت Death Defiance ت هدر میره
و البته، توی این بازی طمع بدترین دشمن موجوده، خیلی عجله نکن، دنبال هیت های پشت سر هم نباش، بزن، فرار کن، دوباره توی زمان مناسب برگرد. وگرنه بخصوص سر باس فایت ها اینقدر اوضاع شلوغ و پلوغ میشه و صفحه پر از افکت، که قاطی می کنی وسط ماجرا که اصلاً الان چی شد؟ اصلاً زاگریوس کجاست؟

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
798
نام
سید محمد حسین

البته اینجا بزار وارد بحث بشم و کاملا باهات مخالفت کنم چون خودم پارسال بازی را روی سوییچ تجربه کردم وتجربه بازی روی ps5 به مراتب حس بهتری به ادم میده از 60 فریم و 4k گرفته تا قابلیت های دوال سنس و از همه مهمتر بحث تروفی و پلات کردن .چون بازی تو یه چرخه تکراری ولی بسیار اعتیاد اور میوفته حالا چه بهتر که برای این چرخه هدف هم داشته باشی و بخوای پلاتش کنی .الان نزدیک 90 درصد تروفی هاشو گرفتم و احتمال زیاد این هفته پلات میشه.
فکر کن من بازی رو روی سوییچ مفتی بازی کردم روی ps5 بی درنگ 25 دلار براش دادم ( تو این وضع اقتصادی)و پیش خرید کردم بدون اینکه ذره ای پشیمون باشم . :D

zxc0012004

Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
البته اینجا بزار وارد بحث بشم و کاملا باهات مخالفت کنم چون خودم پارسال بازی را روی سوییچ تجربه کردم وتجربه بازی روی ps5 به مراتب حس بهتری به ادم میده از 60 فریم و 4k گرفته تا قابلیت های دوال سنس و از همه مهمتر بحث تروفی و پلات کردن .چون بازی تو یه چرخه تکراری ولی بسیار اعتیاد اور میوفته حالا چه بهتر که برای این چرخه هدف هم داشته باشی و بخوای پلاتش کنی .الان نزدیک 90 درصد تروفی هاشو گرفتم و احتمال زیاد این هفته پلات میشه.
فکر کن من بازی رو روی سوییچ مفتی بازی کردم روی ps5 بی درنگ 25 دلار براش دادم ( تو این وضع اقتصادی)و پیش خرید کردم بدون اینکه ذره ای پشیمون باشم . :D
قطعاً نظر شما هم برام بسیار محترمه
باور کن من اینقدر برای این بازی ارزش قائل هستم که در مرور زمان روی ۳ پلتفرم (PC، سوئیچ و PS5) خریدمش. و واقعاً اون لذتی که روی سوئیچ از این بازی می برم رو روی نه PC و نه PS5 تجربه نکردم
چراکه تجربه شخص به شخص هم این وسط اهمیت پیدا می کنه، من این تیپ از بازی ها رو از زمانی که سوئیچ خریدم می فهمم که چقدر بیشتر دوستشون دارم
باور کن بارها و بارها سعی کردم Bastion رو روی PC یکبار دیگه برم و دلم نرفت سمتش، الان توی این چند ماه روی سوئیچ ۲ بار Bastion رو مجدد بازی کردم
Hollow Knight، نه روی PC و نه روی PS حتی نتونستم نیم ساعتش تحملش کنم. روی سوئیچ ولی همه چی برام فرق می کنه
شاید، شاید، این حس نوستالژیه در من زنده میشه. واقعاً هم همینه. وقتی کنسول نینتندو رو میگیرم دستم، بر میگردم به ۸-۲۷ سال پیش زمانی که یه بچه ی ۱۰-۹ ساله بودم و با یه دونه میکرو (NES)، برای خودم فاتح دنیا بودم. بی ربطه ولی نمی دونی وقتی Sonic Mania رو گرفتم خودم و خانمم چه حالی داشتیم. همسر من اصلاً دست به بازی و کنسول نمی زنه. ولی سونیک رو که دید روی سوئیچ، جدای از اینکه اون هم مثل من دقیقاً برگشت به اون سالها، بلکه فراتر از اون رفت انباری خونه ی پدرش و سگا جنسیس دوران بچگیش رو پیدا کرد و آورد خونه. با کارتریج سونیک و چندتا کارتریج دیگه... یعنی نمی دونی چه حسی شدم وقتی کارتریجش رو گرفتم توی دستم

ضمنا یک تجربه ی شخصی که در خلال صحبت ها، شما هم بهش اشاره کردید
من سالهاست که بازیها، نرم افزارها و حتی شاید بهم بخندین ولی حتی فیلم ها و سریال های مورد علاقم رو اوریجینال می خرم، چون حس تملکی که برام ایجاد می کنه، لذت تجربه کردنش رو برام ۱۰ چندان می کنه.
اشاره کردی به تجربه رایگان روی سوئیچ و بعدش ۲۵ دلار (توی این وضع اقتصادی) روی PS5... شک نکن درصد بسیار زیادی از لذتی که می بری بر میگرده به همون ۲۵ دلار و حس تملکی که داری

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
798
نام
سید محمد حسین
قطعاً نظر شما هم برام بسیار محترمه
باور کن من اینقدر برای این بازی ارزش قائل هستم که در مرور زمان روی ۳ پلتفرم (PC، سوئیچ و PS5) خریدمش. و واقعاً اون لذتی که روی سوئیچ از این بازی می برم رو روی نه PC و نه PS5 تجربه نکردم
چراکه تجربه شخص به شخص هم این وسط اهمیت پیدا می کنه، من این تیپ از بازی ها رو از زمانی که سوئیچ خریدم می فهمم که چقدر بیشتر دوستشون دارم
باور کن بارها و بارها سعی کردم Bastion رو روی PC یکبار دیگه برم و دلم نرفت سمتش، الان توی این چند ماه روی سوئیچ ۲ بار Bastion رو مجدد بازی کردم
Hollow Knight، نه روی PC و نه روی PS حتی نتونستم نیم ساعتش تحملش کنم. روی سوئیچ ولی همه چی برام فرق می کنه
شاید، شاید، این حس نوستالژیه در من زنده میشه. واقعاً هم همینه. وقتی کنسول نینتندو رو میگیرم دستم، بر میگردم به ۸-۲۷ سال پیش زمانی که یه بچه ی ۱۰-۹ ساله بودم و با یه دونه میکرو (NES)، برای خودم فاتح دنیا بودم. بی ربطه ولی نمی دونی وقتی Sonic Mania رو گرفتم خودم و خانمم چه حالی داشتیم. همسر من اصلاً دست به بازی و کنسول نمی زنه. ولی سونیک رو که دید روی سوئیچ، جدای از اینکه اون هم مثل من دقیقاً برگشت به اون سالها، بلکه فراتر از اون رفت انباری خونه ی پدرش و سگا جنسیس دوران بچگیش رو پیدا کرد و آورد خونه. با کارتریج سونیک و چندتا کارتریج دیگه... یعنی نمی دونی چه حسی شدم وقتی کارتریجش رو گرفتم توی دستم

ضمنا یک تجربه ی شخصی که در خلال صحبت ها، شما هم بهش اشاره کردید
من سالهاست که بازیها، نرم افزارها و حتی شاید بهم بخندین ولی حتی فیلم ها و سریال های مورد علاقم رو اوریجینال می خرم، چون حس تملکی که برام ایجاد می کنه، لذت تجربه کردنش رو برام ۱۰ چندان می کنه.
اشاره کردی به تجربه رایگان روی سوئیچ و بعدش ۲۵ دلار (توی این وضع اقتصادی) روی PS5... شک نکن درصد بسیار زیادی از لذتی که می بری بر میگرده به همون ۲۵ دلار و حس تملکی که داری
نظر شما هم برای من محترمه
در مورد سوییچ من خودم کنسول را دو ماه بعد از لانچ خریدم اونموقع اصلا خبری از هک و این چیزها هم نبود .واقعا کنسول را دوست داشتم و باعث شده بود کنسول ps4 گوشه خونه خاک بخوره ولی نمیدونم چرا با اومدن ps5 و خرید اون الان سوییچ هست که گوشه خونه خاک میخوره.واقعا کیفیت فنی سوییچ داره اذیتم میکنه اختلاف دو نسل با ps5 چیزی نیست که به راحتی بشه ازش عبور کرد .اگه دستگاه کپی خور نبود و خبری از زلدای جدید هم نبود همین امروز میفروختمش.
حالا شاید خیلی ها بگن سوییچ بازی انحصاری داره و صحبت از کیفیت بازی های انحصاری سوییچ بزنن و ........ ولی برای من دیگه قابل تحمل نیست شاید به خاطر همینه که مثلا بازی ای مثل hades رو روی ps5 خیییییییییلی بیشتر دوست دارم

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,750
نام
حامد
من ران اولم رو تو دور 14 هم تموم کردم. فقط هم فرار میکردم. با اینکه تازه داشتم با بون های اشنا میشدم یه بون dash damage از عمو پوسایدن گرفتم رو twin fist فقط با dash strike (ضربدر و مربع) بازی رو تموم کردم بدون یه بار مردن. خودم هم تعجب کردم که چقدر اسون بوده و ران های قبلی چقدر من اذیت میشدم. چون دیدم دمیج خوبی دارم اون ران رو همش روی خون بیشتر کار کردم که کم نیارم ولی تا اخر ران حتی یک death defiance رو هم استفاده نکردم.
باس سوم رو هم قبل از رسیدن به فاز دوم( نصف خون) اول گاوه رو تمومش کن.

• Like
Reactions: Barcelona FC

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
798
نام
سید محمد حسین
خب بالاخره پلات شد.عجب بازی ای بود .نمیدونم چقدر طول کشید پلات بشه ساعت درست و حسابی که نمیندازه بالای ۵۰ ساعت شد ولی با اختلاف بهترین بازی ایندی ( اگه بشه ایندی حساب کرد) کل دوران عمرم بود.
واقعا مشتاقم ببینم پروژه بعدی سوپر جاینت چیه.
کاشکی سونی میخریدشون :D

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
کاشکی سونی میخریدشون :D
اینو هرکی بخره برد کرده! (و اگر کسی قراره بخره، کسی غیر از سونی بخره نفرینم تا آخر عمر پشت اون پلتفرم خواهد بود:| )
ولی با این حال همینجوری مستقل بمونند و بازی خفن بسازن کارشون درست و خوبه!

ممکنه یهو بزنند تو کار AAA و از این فضای فعلی دور بشن یهو:(

• Like
  • Smile
Reactions: ashe and Z-fan

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
798
نام
سید محمد حسین
اینو هرکی بخره برد کرده! (و اگر کسی قراره بخره، کسی غیر از سونی بخره نفرینم تا آخر عمر پشت اون پلتفرم خواهد بود:| )
ولی با این حال همینجوری مستقل بمونند و بازی خفن بسازن کارشون درست و خوبه!

ممکنه یهو بزنند تو کار AAA و از این فضای فعلی دور بشن یهو:(
AAA هم بسازن خدا رو چی دیدی شاید خفن باشه مثل هوس مارک که قبل ریترنال ایندی میساخت تو ریترنال هم شاهکار کردن

• Like
Reactions: Z-fan

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر