Guild Wars

شاید در این یک سال اخیر تنها بازی که توانسته تا حدودی با بازیWoW بلیزارد رقابت کند این بازی بوده.بازی GW یه بازی MMORPG است که اخرین کار استودیوی NC soft و کمپانی Arena Net که تنها در ضمینه بازی های MMORPG فعالیت میکند می باشد.اعضای طراح این بازی یعنی گروه NC soft اعضای سابق استودیوی بلیزارد هستند.بازی را شاید (بازم میگم شاید چرا که شما برای بازی پولی به صورت ماهیانه پرداخت نمیکنید)بتوان بهترین بازی MMORPG مجانی در دنیا دانست.چرا که بازی WOW بازی است که شما برای هر ماه بازی ان باید پول پرداخت کنید ولی بازی GW بازی MMORPG ست که بدون پرداخت پول میتوانید این بازی رو سالها انجام دهید.بازی زمانی است که یک دختر با موهای بلند طلایی داستان بازی را اعلام میکند.این دختر جوان میگوید:
وقتی من کوچک بودم.پدرم به سرزمین GW سفر کرده است و جان خود را در این سرزمین داده است.حالا یک تهدیدی از غرب خود را نمایان کرده است.این دختر به همراه دو دوست خود برای نابودی این تهدید به GW سفر میکند.در ابتدای بازی شما یک سری هیولاهایی دیو سیرت را خواهید دید که شما به همراه دوستان خود که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند به نابودی دشمن خود میپردازید.تنها مشکل این بازی این است که برای این بازی حتما باید بازی اوریجنال را داشته باشد.و بازی با خط تلفن Dial Up به راحتی قابل اجراست.اگرتوانایی تهیه این بازی رو دارید معطل نکنید.یه 100 ساعت ایترنت و یه کامپیوتر.لذت ببرید.
در مورد بازی این نکته را بگم که بازی در دو CD ارائه شده است که تنها حجمی حدود 800 مگ را از هارد شما اشغال میکند.بازی دارای مپ هایی با جزئیات زیاد و شخصیت هایی که شاید در مورد طراحی شخصیت ها این بازی از WoW بلیزارد سر تر باشد.شخصیت ها بسیار واقعی و حرکات انها بسیار نرم طراحی شده است.بازی علاوه بر حالت PVP دارای حالت Single هم میباشد.که البته حالت Single تحت شبکه.که میتوان بازی را دقیقا عین بازی های RPG بازی کرد ولی باید همیشه به اینترنت وصل باشید.که این حالت تا حدودی با بازیWoW فرق دارد.
در دو هفته پیش استودیوی NC یک پچ برای بازی ارائه داده است.

THE LORD

کاربر سایت
Feb 17, 2007
114
نام
رامین
چند تا سوال داشتم ....
من الان یه w/m با e/me دارم میخوام اولی رو بکنم w/e دومی هم e/n یا هرچی ولی نمیدونم
باید چیکار کنم .. راهی هست برای عوض کردن اینا؟! .. جفتشون هم lvl 20 هستن... و pve

بعد تو قسمت pvp یه NECRO ساختم میخوام اینم بکنم N/ME میشه این کارو کرد؟ .. چجوری...؟
بابای.

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
چند تا سوال داشتم ....
من الان یه w/m با e/me دارم میخوام اولی رو بکنم w/e دومی هم e/n یا هرچی ولی نمیدونم
باید چیکار کنم .. راهی هست برای عوض کردن اینا؟! .. جفتشون هم lvl 20 هستن... و pve

بعد تو قسمت pvp یه NECRO ساختم میخوام اینم بکنم N/ME میشه این کارو کرد؟ .. چجوری...؟
بابای.

به Crystal Desert که برسی میتونی second profession تو عوض کنی .

http://gw.gamewikis.org/wiki/The_Elementalist%27s_Path

http://gw.gamewikis.org/wiki/The_Necromancer's_Path

برای هر کدام از character هات که quest های مربوط به عوض کردن second profession رو که انجام بدی . اون second profession برای اون character ات unlock میشه . K رو که بزنی که Build تو درست کنی. اون گوسه سمت راست بالا یکDrop Down Box هست . اونجا میتونی عوض کنی .

http://gw.gamewikis.org/wiki/Secondary_profession

آخرین ویرایش:

Killer360

کاربر سایت
May 15, 2007
13
میگم هوش مصنوعی بازی چطوره؟

مثلا یه کریپ رو که بخوای بزنی یه کریپ دیگه میاد هیلش میکنهwow چون تو
زدن باس چقدر طول میکشه؟
هر اینتنس چند تا باس داره؟
طریقه مسافرت کردن چطوریه؟ پیاده؟

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
میگم هوش مصنوعی بازی چطوره؟

مثلا یه کریپ رو که بخوای بزنی یه کریپ دیگه میاد هیلش میکنهwow چون تو
زدن باس چقدر طول میکشه؟
هر اینتنس چند تا باس داره؟
طریقه مسافرت کردن چطوریه؟ پیاده؟

موجودات داحل یک mob اصولا همه با هم aggro میشوند. حالا ممکنه توی اون گروه monk وجود داشته باشه یا نه. ولی معمولا همه monster ها یک skill برای heal کردن دارند.
توی هر area فرق میکنه . جاهای level پایین ممکنه دو سه تا boss وجود داشته باشه. توی مناطق highlevel ممکنه ده تا boss هم باشه . زدنشون هم خوب بستگی داره profession طرف چی باشه و mob های دور و برش از چه توعی باشند. ممکنه مثل shiro که lvl 31 هست اگه build گروه درست حسابی نباشه تا نیم ساعت هم طول بکشه ولی حداکثر توی 10 دقیقه میشه زد.

مسافرت کردن . پای پیاده . در nightfall یک سری Junundu هم هستند که میشه سوار شد. سیستم بازی هم اینجوریه که وقتی یک شهری رو پیدا کردی همیشه میتونی مثل Oblivion بهش map travel کنی. لازم نیست هی بری این ور اون ور. ولی داخل area نمیشه پرید .

Killer360

کاربر سایت
May 15, 2007
13
يعني اين جور كه معلومه زدن 10 تا boss يه ساعت هم طول نميكشه ، اين كه خيلي بده:( اگه اينجور باشه كه .... آخه تو WOW‌يه Boss رو كه تو مناطق Highlevel بخواي بزني اونم با 40 نفر پلير نزديك 20-30 دقيقه طول ميكشه، حالا اون Instance ، 14-15 تا boss داره!

در مورد هوش مصنوعي Creep ها، سرعت عملشون نسبت به پلير ها، و اينكه Junundu چيه؟ ماشينه يا جونور؟ :cheesygri يه توضيح بدي ممنون ميشم;)

يه پلير ميتونه دو Profession‌داشته باشه؟!:eek: يعني هم Warrior‌باشه هم Ranger ! چجورياست؟؟ هم تو PVP هم تو PVE ?

راستي بين 3 نسخه GW كدوم رو پيشنهاد ميكني؟

كلام آخر:
واسه من كه WOW‌رو بازي كردم، GW‌جوابگو هست؟
راستي! WOW Official رو بازي كردي؟

:arrowl:اگه ممكنه به تك تك سوالام جواب بدين

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
-- يعني اين جور كه معلومه زدن 10 تا boss يه ساعت هم طول نميكشه ، اين كه خيلي بده:( اگه اينجور باشه كه .... آخه تو WOW‌يه Boss رو كه تو مناطق Highlevel بخواي بزني اونم با 40 نفر پلير نزديك 20-30 دقيقه طول ميكشه، حالا اون Instance ، 14-15 تا boss داره!

خوب قضیه زدن Boss ها نیست .. قضیه تمام کردن Mission ها و Quest هاست . توی Elite Area ها مانند Domain Of Anguish تمام کردن Quest های مربوط به اون area حدودا 2-3 ساعت طول میکشه .

-- در مورد هوش مصنوعي Creep ها، سرعت عملشون نسبت به پلير ها، و اينكه Junundu چيه؟ ماشينه يا جونور؟ :cheesygri يه توضيح بدي ممنون ميشم;)

قضیه اینه که بعد از یک مقدار از ابتدای بازی همیشه creep ها از ملت level شون بیشتره . یعنی ملت که lvl20 بیشتر نمیتوانند بشوند. creep ها از lvl 24 شروع میشن. توی HM هم که له میکنند :s

Junundu یک جور کرمه .. میشه توش سوار شد و از Sulphurous Waste رد شد. Skill های مربوط به خودش رو داره.
-- يه پلير ميتونه دو Profession‌داشته باشه؟!:eek: يعني هم Warrior‌باشه هم Ranger ! چجورياست؟؟ هم تو PVP هم تو PVE ?

آره .. هر کسی میتونه دو تا داشته باشه. از Skill های هر دو استفاده کنه . Secondary Profession رو هم میتونه عوض کنه.

-- راستي بين 3 نسخه GW كدوم رو پيشنهاد ميكني؟

Nightfall .

كلام آخر:
-- واسه من كه WOW‌رو بازي كردم، GW‌جوابگو هست؟

نه خوب .. این جوری که از اون خوشت اومده . Persistent دوست داری. داستان و این جور چیزها .

-- راستي! WOW Official رو بازي كردي؟

آره ..اول که قرار بود از Knightonline برم سر یک MMO درست حسابی تر. خونه یکی از بچه ها یک روز کامل بازی کردم . از Level Grinding خوشم نمیاد. بعد من PvP بازی خیلی برام مهمه. بیشتر وقتم الان توی PvP میگذره. توی WoW باید کلی وقت صرف میکردم تا بتونم برم سراغ PvP ... این شد که سر از GW درآوردم.

:arrowl:اگه ممكنه به تك تك سوالام جواب بدي

Sorrow

کاربر سایت
May 20, 2007
43
نام
Koorosh Esbati
می خواستم بدونم Secondary Profession چه فرقی با Profession اول داره ؟
از نظر Armor , weapon ,Spell , magic ,....
یعنی چه فرقی داره که Secondary Profession مانک باشه یا Profession اول ؟

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
می خواستم بدونم Secondary Profession چه فرقی با Profession اول داره ؟
از نظر Armor , weapon ,Spell , magic ,....
یعنی چه فرقی داره که Secondary Profession مانک باشه یا Profession اول ؟

هر profession چهار تا Attribute داره که یکیش Primary Attribute که امتیازات خاصی رو به طرف میده.
هر کاراکتر فقط به Primary Attribute مخصوص به Primary Profession اش دسترسی داره.

مثلا برای monk . چهار تا attribute داریم :
Divine Favor - Healing Prayers - Protection Prayers - Smiting Prayers
که Divine Favor میشه Primary . فقط Primary Monk ها میتونند بهش دسترسی داشته باشند.
هر بار که یک Monk Spell رو روی هرکسی میزنی . اون طرف ( اگه ally باشه) به اندازه 3.2 * Divine favor level تو Heal میشه. اگه ally نباشه .. خودت به همین اندازه Heal میشی (مثلا در مورد spell های smiting Prayers ).

مثلا در مورد Ranger این میشه Expertise.
هر level در Expertise . چهار درصد از Energy که باید برای اجرای Skill های non-spell صرف بشه رو کم میکنه. هر چیزی که اولش ننوشته باشه Spell (Enchantment Spell - Hex Spell - Weapon Spell etc
مثل Attack - Stance - Skill - Ritual و غیره .

هر کاراکتری میتونه از تمامی Skill های Secondary profession خودش حتی اونهایی که در دسته Primary Attribute اش قرار دارند استفاده کنه فقط چون نمیتونه به اونها level درست حسابی بده معمولا قدرت زیادی ندارند. مثلا R/Mo میتونه از Blessed Signet استفاده کنه ولی فایده خاصی نداره.

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
Update - Thursday May 24

Update - Thursday May 24

http://www.guildwars.com/support/gameupdates/

نکته مهم اش اینه که همه Armor ها دارای Insignia شدند و اسم بعضی هم عوض شد تا از قاطی شدن اسمها جلوگیری بشه .
همچنین الان دیگه در هر Campaign هم Insignia مربوط به Profession هاش Drop میشه. تا الان فقط در Elona بود که Insignia وجود داشت . الان همه جا دارند.

Killer360

کاربر سایت
May 15, 2007
13
داشتم تریلر Nightfall رو نگاه میکردم، چشمم خورد به یه موجودی به اسم Zhed که سر و تن بز داشت و دست های آدم! این چی بود؟:confused:
یه Screenshot هم دیدم که یه سری لاکپشت های بزرگ بودند که رو کمرشون توپ گذاشته بودند! اینا چی بودند؟:eek::confused:
راستی با Dial up مشکلی تو هیچ جای بازی به وجود نمیاد؟ آخه تو WOW Official وقتی PVP میزنی Lag میشه :sick:

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
داشتم تریلر Nightfall رو نگاه میکردم، چشمم خورد به یه موجودی به اسم Zhed که سر و تن بز داشت و دست های آدم! این چی بود؟:confused:
یه Screenshot هم دیدم که یه سری لاکپشت های بزرگ بودند که رو کمرشون توپ گذاشته بودند! اینا چی بودند؟:eek::confused:
راستی با Dial up مشکلی تو هیچ جای بازی به وجود نمیاد؟ آخه تو WOW Official وقتی PVP میزنی Lag میشه :sick:

Zhed Shadowhoof
Centaur Elementalist Hero

Siege Turtle - Luxon Thingies (Factions). d

من با Dialup هیچ وقت PvP نزدم . ولی با ping 200-300 میشه بازی کرد. با Dial Up هم ملت اون ور آب بازی میکنند . فقط ممکنه روی re-zone ها طول بکشه . چیزی که اینجا بیشتر مهمه Ping ه تا Bandwidth

الان سرور Faction va Nightfall چند تا player داره ؟

سه میلیون فروخته .. فکر کنم یک میلیونی مداوم بازی میکنند .

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
ميشه بگيد اين Zhed و لاكپشت ها چي هستن؟ لطفا خوئتون توضيح بدين:blushing:

Zhed ؟!
Hero است .. یک چیزی تو مایه های henchman با این فرق که Build اشو خودت انتخاب میکنی . که چه Skill های استفاده کنه و غیره . equipment هم خودت میتونی بهش بدی.

در قسمت Factions دو گروه اصلی داریم .. Luxon و Kurzick .
Kurzick ها Juggernaut دارند که یک سری موجودات شبیه درخت هستند.
Luxon ها این Siege Turtle ها رو دارند.

مستقیما در خود بازی نمیشه از اینها استفاده کرد ولی در بعضی mission ها وجود دارند و به افراد کمک میکنند. همچنین در Competitive Mission های قسمت Faction مثل Fort Aspenwood به افرادی که از همونfaction باشند کمک میکنند .

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
Lavish Loot Weekend

خوب این آخر هفته این event خوشحال رو داریم.

احتمال drop شدن کلید و lockpick در کل بازی دو برابر میشه .
همچنین احتمال اینکه از داخل chest ها rare item در بیاد هم دوبرابره .. همون item های زرد .. بهش Gold item هم میگویند.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر