Guild Wars

شاید در این یک سال اخیر تنها بازی که توانسته تا حدودی با بازیWoW بلیزارد رقابت کند این بازی بوده.بازی GW یه بازی MMORPG است که اخرین کار استودیوی NC soft و کمپانی Arena Net که تنها در ضمینه بازی های MMORPG فعالیت میکند می باشد.اعضای طراح این بازی یعنی گروه NC soft اعضای سابق استودیوی بلیزارد هستند.بازی را شاید (بازم میگم شاید چرا که شما برای بازی پولی به صورت ماهیانه پرداخت نمیکنید)بتوان بهترین بازی MMORPG مجانی در دنیا دانست.چرا که بازی WOW بازی است که شما برای هر ماه بازی ان باید پول پرداخت کنید ولی بازی GW بازی MMORPG ست که بدون پرداخت پول میتوانید این بازی رو سالها انجام دهید.بازی زمانی است که یک دختر با موهای بلند طلایی داستان بازی را اعلام میکند.این دختر جوان میگوید:
وقتی من کوچک بودم.پدرم به سرزمین GW سفر کرده است و جان خود را در این سرزمین داده است.حالا یک تهدیدی از غرب خود را نمایان کرده است.این دختر به همراه دو دوست خود برای نابودی این تهدید به GW سفر میکند.در ابتدای بازی شما یک سری هیولاهایی دیو سیرت را خواهید دید که شما به همراه دوستان خود که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند به نابودی دشمن خود میپردازید.تنها مشکل این بازی این است که برای این بازی حتما باید بازی اوریجنال را داشته باشد.و بازی با خط تلفن Dial Up به راحتی قابل اجراست.اگرتوانایی تهیه این بازی رو دارید معطل نکنید.یه 100 ساعت ایترنت و یه کامپیوتر.لذت ببرید.
در مورد بازی این نکته را بگم که بازی در دو CD ارائه شده است که تنها حجمی حدود 800 مگ را از هارد شما اشغال میکند.بازی دارای مپ هایی با جزئیات زیاد و شخصیت هایی که شاید در مورد طراحی شخصیت ها این بازی از WoW بلیزارد سر تر باشد.شخصیت ها بسیار واقعی و حرکات انها بسیار نرم طراحی شده است.بازی علاوه بر حالت PVP دارای حالت Single هم میباشد.که البته حالت Single تحت شبکه.که میتوان بازی را دقیقا عین بازی های RPG بازی کرد ولی باید همیشه به اینترنت وصل باشید.که این حالت تا حدودی با بازیWoW فرق دارد.
در دو هفته پیش استودیوی NC یک پچ برای بازی ارائه داده است.

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
دو سالگی

Event آخر این هفته.
این هفته هم "دو سالگی GW " است .
مبارک باشه .. کاراکتر هایی که دو ساله میشوند. یعنی از همون روز اول بوجود آمده اند. هدیه تولد دریافت می کنند .. طبق معمول minipe
.. minipet های سری جدید . احتمالا یکیشون Sapphire Djinn که غکسش رو در صفحه اعلام خبر زده . احتمالا بقیه Djinn ها هم هستند . Ruby - Diamond و احتمالا بیشتر موجودات Elona خواهند بود.

به عنوان item هم توی بازی این سری کیک تولد drop میشه که خوب این Special Event item ها شامل Loot Scaling نمیشوند . یعنی Solo Farming برای کیک . احتمالا برای Sweet Tooth موثرند. مثل اینکه نکته منفی هم داره .. پس احتمالا بر خلاف بقیه شیرینی ها فقط توی شهر قابل استفاده نیستند.

اتفاقات خوشحال دیگه هم هست ..
http://www.guildwars.com/events/ingame/birthday2k7/default.php

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
Double XP For Elite Cap

این آخر هفته ، مقدار XP که از Capture کردن هر Elite Skill داده میشه دو برابر میشه.
اصولا مقدار XP داده شده به ازای هر Elite Skill cap = Level *250 که معمولا چون تا رسیدن به Elite Skill ها به 20 رسیده اند میشه 5000xp . این آخر هفته دوبرابره .. 10000XP . مناسب برای ملتی که کاراکترهای Survivor دارند.

GW2 Review @ GameSpy
http://pc.gamespy.com/pc/guild-wars-2/784302p1.html

THE LORD

کاربر سایت
Feb 17, 2007
114
نام
رامین
این آخر هفته ، مقدار XP که از Capture کردن هر Elite Skill داده میشه دو برابر میشه.
اصولا مقدار XP داده شده به ازای هر Elite Skill cap = Level *250 که معمولا چون تا رسیدن به Elite Skill ها به 20 رسیده اند میشه 5000xp . این آخر هفته دوبرابره .. 10000XP . مناسب برای ملتی که کاراکترهای Survivor دارند.

GW2 Review @ GameSpy
http://pc.gamespy.com/pc/guild-wars-2/784302p1.html

راستی یه سوال من 2 نفر رو تا حالا دیدم که لول 24 داشتن و خوب من تا اونجایی که دیدم همه
لول 20 هستن من خودمم وقتی xp از لول بیست داشت میرفت 21 ... ولی دوباره برگشت به لول
20 ... حالا اگه میدونی بگو جریان این از ما بهترون چیه؟!!! ....

بعد این کاراکترهای survivor چی هستن حالا میشه توضیح بدی؟
بابای.

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
راستی یه سوال من 2 نفر رو تا حالا دیدم که لول 24 داشتن و خوب من تا اونجایی که دیدم همه
لول 20 هستن من خودمم وقتی xp از لول بیست داشت میرفت 21 ... ولی دوباره برگشت به لول
20 ... حالا اگه میدونی بگو جریان این از ما بهترون چیه؟!!! ....

بعد این کاراکترهای survivor چی هستن حالا میشه توضیح بدی؟
بابای.

اون چند نفری که دیدی lvl24 هستند مطمئنا بازیکن نبوده اند. بازیکن ها بیشتر از 20 نمیتونند باشند. سیستم GW اینجوریه که بعد از یک مدتی همه بازیکن ها با هم در زمینه قدرت و lvl و item ها با هم برابرند و کسی از یک حدی قویتر نمیتونه بشه. اونجاست که اون build طرف و اینکه چجوری ازش استفاده کنه میشه.

از یک جای بازی به بعد هم دیگه همه موجودات دنیا lvl شون بیشتر از 20 است و حداکثر 33 در HardMode . بعد از lvl 20 به ازای هر 15000xp که میگیری یک skill point بهت میده که یک جورایی همون lvl حساب میشه. برای خریدن هر skill از اون NPC های مربوطه علاوه بر پول باید یک skill point هم خرج کنی. از همون NPC ها که کنارشون [Skills] نوشته شده، میتونی signet Of capture بخری. با استفاده از Signet Of Capture که Cap Sig هم بهش میگن، میتونی Elite Skill بدست بیاری. Elite Skill رو نمیشه خرید. بلکه باید بری و Boss مربوطه رو بکشی و بعد از کشتنش Cap Sig را فعال کنی. حالا میتونی اون Elite Skill که اون Boss استفاده میکنه رو در صورتی که مربوط به یکی از دو تا Profession ات باشه بدست بیاری. Elite Skill ها هم معمولا خیلی از skill های معمولی قویترند ولی توی Build یعنی اون هشت تا skill بیشتر از یک Elite Skill نمیتونی داشته باشی.

Survivor : دیدی وقتی که H میزنی یک tab وحود داره به اسم Titles و همچنین روی اسم ملت توی town و outpost یک چیزی نوشته .. مثلا Tyrian Pathfinder 70% . خوب این Title ها موفقیت هایی هستند که طرف داخل بازی بدست آورده. Survivor هم یکی از همین title ها است . یعنی اینکه کاراکتر طرف اصلا نمرده باشه. تعداد مردن رو میتونی با دستور ِِDeaths/ ببینی. جالا اگه طرف بدون مردن به lvl20 برسه درجه اول این title یعنی Survivor رو میگیره. به حدود 500000xp درجه دوم و در 1,337,500xp درجه آخر و max این title رو میگیره. این 10k xp که با بدست آوردن هر Elite Skill میده خودش بهترین راهه برای اینکه اینها بدون به خطر انداختن خودشون که نمیرند 10000 xp بدست بیاورند.

http://gw.gamewikis.org/wiki/Title

http://gw.gamewikis.org/wiki/Survivor

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
خوب باز داره آخر هفته میشه و Event جدید
این یکی PvP است ..

Double Balthazar Faction and Double Chest Loot in Heroes Ascent

البته خوب کسی اینجا زیاد توی خط HA نیست .. ( از جمله خودم :biggrin1: )

اون Double Chest Loot ممکنه ملت رو بکشونه اون طرف و HA شلوغ شه . بخصوص که Build Of The Month هم هنوز عوض نشده .. Five SF ELEs + Three Monks (RC/ZB+HB+Infuser

Killer360

کاربر سایت
May 15, 2007
13
با سلام به همه برو بكس گرام

من حدودا 2 ساله كه در به در دنبال Guild wars ميگردم. يه سوال هايي هم در مورد اين بازي و نسخه هاي ديگه اون دارم.

1. واسه اينكه بتونم نسخه Nightfall رو بازي كنم، بايد نسخه اول و Faction رو هم تهيه كنم؟

2. اينم مثل Crit chance ، WOW داره؟

3. تو سرورش حدودا چقدر پلير آن لاين؟

4. مثل wow، كارهايي مثل tailoring-smithing-cooking-... داره؟

5. اينكه تا 20 لول بيشتر نداره، چطور آدم رو مشغول خودش ميكنه؟

:exclaim: ممنون ميشم اگه جواب بدين :) ، راستي به طرفدارايه GW بر نخوره كه اينقدر مثل هام رو با WOW زدم، چون من WOW رو بازي كردم و هيچ شناختي از GW ندارم.

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
من حدودا 2 ساله كه در به در دنبال Guild wars ميگردم. يه سوال هايي هم در مورد اين بازي و نسخه هاي ديگه اون دارم.

1. واسه اينكه بتونم نسخه Nightfall رو بازي كنم، بايد نسخه اول و Faction رو هم تهيه كنم؟

2. اينم مثل Crit chance ، WOW داره؟

3. تو سرورش حدودا چقدر پلير آن لاين؟

4. مثل wow، كارهايي مثل tailoring-smithing-cooking-... داره؟

5. اينكه تا 20 لول بيشتر نداره، چطور آدم رو مشغول خودش ميكنه؟

:exclaim: ممنون ميشم اگه جواب بدين :) ، راستي به طرفدارايه GW بر نخوره كه اينقدر مثل هام رو با WOW زدم، چون من WOW رو بازي كردم و هيچ شناختي از GW ندارم.

1. خیر.

2. Critical Chance ؟! خوب اینجا یک مقدار قضیه اش فرق میکنه .. اینجا اینجوریه که اسلحه ها برای Damage زدن میتونن Critical Hit داشته باشند .. ولی میزان تاثیر skill ها فقط با اضافه کردن attribute point و اضافه کردن level تویattribute مربوط به اون skill زیاد میشه .. مثلا توی air magic 10 یک lightning orb همیشه به AL60 همون 105 تا damage رو میزنه . حالا با air magic 9 این مثلا میشه 98 ..

3. سه میلیون نسخه فروخته .. نمیدونم چقدر در اروپا بازی میکنند. سیستم سرورش هم با WoW فرق میکنه. چون سیستم Instanced است محدودیت بازیکن تویر هر سرور وجود نداره. مثلا برای کل اروپا فقط یک server داره . آمریکا . ژاپن . تایوان و کره هم همینطور ...

4. خیر .

5. item - title - elite area - farming و ...

Killer360

کاربر سایت
May 15, 2007
13
:cheesygriكه به من جواب دادن Hardwiredبا تشكر از آقاي

بازم سوال :blushing:

1.يعني براي Nightfall فقط 35دلار رو ميدم و حل ديگه؟ آخه اگر بخواي WOW:TBC رو بازي كني بايد نسخه قبلي رو بازي بخري. پس اين مثل WOW نيست؟

2.من تو screen shot هاي بازي Spell bar ي كه ديدم 8 قسمتي بود! يعني هر Hero فقط 8 تا جادو داره؟ يا اينكه تو levelup ميتوني spell هايي رو كه مي خواي به دلخواه خودت انتخاب كني؟ يا اينكه همه Spell ها رو داري و تو يك زمان فقط از 8 تا ميتوني استفاده كني؟

3. ايراني ها تو سرور اروپا بيشترن ديگه؟

4.يعني با اين كار ها آدم سرگرم ميشه؟! farming –tilte- elite area … ولي من فكر مي كردم اصل حالش Arena يا Event باشه!

5. Nightfall و بقيه نسخه ها به هم مربوط هستند؟ يعني تو Nightfall ميتوني پليرهاي Faction رو ببيني يا از اون ها انتخاب كني؟

6.با اون فرمان –image كل بازي دانلود ميشه؟ يعني براي تمام نسخه ها جواب ميده؟

7.Ranger كه ميتونه Pet داشنه باشه، اون Pet چه ويژگي هايي ميتونه داشته باشه؟ يعني ميتونه Spell بزنه؟ يه توضيح كوچولو هم تو اين رابطه بيدين بازم ممنون ميشم.

:blushing:پيش پيش تشكر

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
:cheesygriكه به من جواب دادن Hardwiredبا تشكر از آقاي

بازم سوال :blushing:

1.يعني براي Nightfall فقط 35دلار رو ميدم و حل ديگه؟ آخه اگر بخواي WOW:TBC رو بازي كني بايد نسخه قبلي رو بازي بخري. پس اين مثل WOW نيست؟

2.من تو screen shot هاي بازي Spell bar ي كه ديدم 8 قسمتي بود! يعني هر Hero فقط 8 تا جادو داره؟ يا اينكه تو levelup ميتوني spell هايي رو كه مي خواي به دلخواه خودت انتخاب كني؟ يا اينكه همه Spell ها رو داري و تو يك زمان فقط از 8 تا ميتوني استفاده كني؟

3. ايراني ها تو سرور اروپا بيشترن ديگه؟

4.يعني با اين كار ها آدم سرگرم ميشه؟! farming –tilte- elite area … ولي من فكر مي كردم اصل حالش Arena يا Event باشه!

5. Nightfall و بقيه نسخه ها به هم مربوط هستند؟ يعني تو Nightfall ميتوني پليرهاي Faction رو ببيني يا از اون ها انتخاب كني؟

6.با اون فرمان –image كل بازي دانلود ميشه؟ يعني براي تمام نسخه ها جواب ميده؟

7.Ranger كه ميتونه Pet داشنه باشه، اون Pet چه ويژگي هايي ميتونه داشته باشه؟ يعني ميتونه Spell بزنه؟ يه توضيح كوچولو هم تو اين رابطه بيدين بازم ممنون ميشم.

:blushing:پيش پيش تشكر

1. آره .. این سه تا قسمت اول stand alone هستند. قسمت بعدی و آخری که قراره بیاد یعنی GW:EN به صورت add-on میادو برای بازی کردنش باید یکی از سه قسمت اول رو داشت.

2. وقتی وارد هر area میشی فقط میتونی همون هشت تا رو با خودت ببری که توش میتونی یک elite skill داشته باشی .. تا outpost بعدی . یک چند صفحه قبل راجع به build نوشته بودم. اونجا کامل توضیج داده.

3. والا من زیاد دنبال پیدا کردن ایرانیها نیستم ولی خوب Ping من با سرور اروپا بهتره . بین 220 تا 280 . یک بار هم یک guild دیدم که همه ایرانی بودند و غیره . ولی خوب دوری و دوستی .. توی guild ما فقط یک ایرانی هست و اون هم Darkfie1d .

4. ما که سرگرم شدیم .. قضیه PvP هم اصلا فرق میکنه میشه از همون اول یک PvP Character ساخت و پرید وسط PvP .

5. بله. از این ور به اون ور میشه پرید. تقریبا از اواسط هر کدام از قسمت ها میشه به بقیه رفت. معمولا همه چند تا کاراکتر اصلی دارند که تمام قسمت ها رو با همه تمام میکنند.

6. اون فرمان -image همه رو دانلود میکنه.

7 . Pet به تنهایی نمیتونه spell بزنه ولی یک گروه از skill های ranger در قسمت beast Mastery فقط در مورد pet ها هستند. Ranger میتونه Skill هایی رو استفاده کنه که Pet کاری رو انجام بده مثلا Disruption Lunge برای interrupt.

Killer360

کاربر سایت
May 15, 2007
13
فرق نسخه ها با هم چيه؟

فرق نسخه ها با هم چيه؟ يعني اگه من Nightfall رو بخرم چه فرقي با Faction داره؟

اصولا اگر بخام به همه Profession ها دسترسی داشته باشم باید چیکار کنم؟ همه نسخه ها رو بخرم؟!

تو حالت Single بازی فقط به صورت PVE هستش؟ یعنی به غیر از Mobها و Creepها دشمن دیگه ای نیست؟ (آخه تو WOW که دیدین، Horde و Allince با هم دشمن هستند و هر جا که به رسیدند با هم درگیر میشن و بعد از پیروز شدن یکشون، واسش یه Honor point هم حساب میشه، تو GW چجوریه؟ درگیری فقط تو حالت PVP هست؟ چیزی مثل Honor داره؟)

آخرین ویرایش:

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
فرق نسخه ها با هم چيه؟ يعني اگه من Nightfall رو بخرم چه فرقي با Faction داره؟

اصولا اگر بخام به همه Profession ها دسترسی داشته باشم باید چیکار کنم؟ همه نسخه ها رو بخرم؟!

تو حالت Single بازی فقط به صورت PVE هستش؟ یعنی به غیر از Mobها و Creepها دشمن دیگه ای نیست؟ (آخه تو WOW که دیدین، Horde و Allince با هم دشمن هستند و هر جا که به رسیدند با هم درگیر میشن و بعد از پیروز شدن یکشون، واسش یه Honor point هم حساب میشه، تو GW چجوریه؟ درگیری فقط تو حالت PVP هست؟ چیزی مثل Honor داره؟)

فرق نسخه ها .. داستان .. فضا .. غیره .. بعد توی اگه همه نسخه ها رو بخری میتونی به همه profession ها دسترسی پیدا کنی. مثلا 6 تا Profession که از ابتدا داخل Prophecies بودند core محسوب میشوند و همه میتونند بسازند ولی Assassin و Ritualist را فقط با factions میشه ساخت و Dervish و Paragon رو با داشتن Nightfall . همچنین نمیشه توی Prophecies یک Dervish ساخت با اینکه طرف Nightfall هم داشته باشه . فقط توی سرزمین خودش .. ولی بعدا میتونه بپره این ور اون ور.

همین طور skill ها : یکسری core داریم که همه دسترسی دارند . یک سری هم مخصوص هر Chapter

PvE و PvP کاملا از هم جداست .
PvP یکسری title مخصوص به خود داره. http://gw.gamewikis.org/wiki/Pvp
http://gw.gamewikis.org/wiki/Titles

Killer360

کاربر سایت
May 15, 2007
13
سلام

من اگه Nightfall يا Factions رو تهيه كنم و Prophecies رو تهيه نكنم چيزي رو از دست مي دم؟

يعني skills يا zones يا Instances خاصي رو از دست مي دم؟ (البته به شرط بالا)

شما كدوم نسخه يا نسخه ها رو پيشنهاد مي كنين؟

اين بازي Trial Key هم داره؟ اگه داره چطور مي تونم تهيه كنم؟

راستي خودتون مي تونين اين بازي رو واسه من يا چند نفر ديگه تهيه كنيد؟

مرسي از راهنمايي هاتون:cheesygri

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
من اگه Nightfall يا Factions رو تهيه كنم و Prophecies رو تهيه نكنم چيزي رو از دست مي دم؟
يعني skills يا zones يا Instances خاصي رو از دست مي دم؟ (البته به شرط بالا)
شما كدوم نسخه يا نسخه ها رو پيشنهاد مي كنين؟
اين بازي Trial Key هم داره؟ اگه داره چطور مي تونم تهيه كنم؟
راستي خودتون مي تونين اين بازي رو واسه من يا چند نفر ديگه تهيه كنيد؟
مرسي از راهنمايي هاتون:cheesygri

نمیدونم والا .. باید ببینی خودت چطور دوست داری.
241 تا Core داریم که همه دارند.
proph حدود 214 تا Skill مخصوص داره .
factions 330 و Nightfall 350 .
اگه میخوای بین Factions و Nightfall انتخاب کنی ..Nightfall .
Trial Key رو ببین فکر کنم از توی سایت یک DvD میفرستادند با Trial Key . حالا شاید Online هم بدند.
والا من از Virgin تو دبی میخریدم. با این وضع تز و اینها فکر نکنم تا وسطهای تابستون . یا حداقل تا وقتی که GW:EN به بازار بیاد از مملکت اسلامی خارج شم. دوستان در همین تاپیک با استفاده از این کارت های اعتباری pre-paid خریده بودند.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر