PlayStation Gran Turismo Sport

i1juUYMctT1Wgz-638x269.jpg

نام بازی: Gran Turismo Sport
استدیو سازنده: Polyphony Digital
طراح: Kazunori Yamauchi
ناشر: Sony Computer Entertainment
پلتفرم: PlayStation 4
سبک: Real Driving Simulator

1yhuzjrx8j5xkp3t4vlr.png

• نام بازی، Gran Turismo Sport خواهد بود
  • دارای سه مود، «کمپین»، «اسپورت مود» و در آخر «آرکید مود»
  • در حد یک نسخه اصلی در سری بازی خواهد بود
  • افزایش قابل توجه عناصر بصری و اللخصوص صداگذاری
  • نسخه‌ای که سازنده بازی یعنی «پولیفونی دیجیتال» مدت زمان طولانی بدنبال آن بوده و برای چندین سال آپدیت خواهد شد
  • بتا در فصل بهار برای علاقه مندان بر روی PSN قرار خواهد گرفت
  • بازی در سال 2016 عرضه خواهد شد
  • توجه زیاد به بخش آنلاین
  • پشتیبانی کامل از PSVR یا همان دوربین واقعیت مجازی سونی
  • با استفاده از خودرو های سازنده محبوبتان از آن‌ها حمایت می‌کنید
  • شما در بازی نماینده کشورتان خواهید بود
  • در کنار قهرمانان واقعی مسابقات اتوموبیل رانی، مسابقه خواهید داد
  • قرارداد 100 ساله با FIA Champions

آپدیت:

emolad4pmvv3fk1j9c3b.png

e02or2h76oys8war4vhj.jpg

Alfa Romeo 4C '15
Alfa Romeo 4C Gr.3 (S)
Alfa Romeo Mito N-Series

x79882nmpddl6xs2b3kq.png

Alpine Vision Gran Turismo Gr.1

9wedkxor91t0rsf8fv20.jpg

Audi R18 TDI (Audi Sport Team Joest) '11
Audi R8 LMS (Audi Sport Team WRT) '15
Audi TTS Coupe '15

ksim1ms4ybutacdz7vde.jpg

Aston Martin One-77 '11
Aston Martin V12 Vantage GT3 '12

uucqh43vzz2m9ce7b3lm.png

BMW Z4 GT3 '11
BMW M4 Coupe '14
BMW M4 Coupe '14 Safety Car
7k27ninswprodtxujgdm.png

Chevrolet Corvette Stingray N-Series
Chevrolet Corvette C7 Gr.3

5nqavjnv85b3knvk2c2g.png

zb7mb84xym1g4a5yfhjv.png

Dodge SRT Tomahawk Vision Gran Turismo Gr.1
Dodge Charger SRT Hellcat '15

ute5rcliffydhawfc65o.png

Ferrari LaFerrari '13
Ferrari 458 Italia GT3 '13 (S)

0iv67ephnzp7v263yf2a.png

Ford Mustang GT Premium Fastback '15
Ford Focus ST '15 N Series
Ford Mustang GT Group B Rally Car​

1f06zrs8ad8ozov2qjwj.png

zup6vyiq2jy6bfkr37z5.jpg

Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo

0hjmpnvbryhr626xdzu3.png

Jaguar F-Type Gr.3

5edwyfbzyz60flvm2cqb.jpg

Lamborghini Veneno '13

grd0xo3vu3ebagtwm214.png

Lexus RC-F
Lexus RC-F Gr.4

5jeh60k9hk2dghn5ikrx.png

Lotus Evora '09

vtg7fme3pinkn5imensk.jpg

Mazda LM55 Vision Gran Turismo
Mazda LM55 Vision Gran Turismo Gr.1
Mazda Roadster S (ND) '15
Mazda Roadster S (ND) '15 Gr.4
Mazda Roadster S (ND) N200

gf1kloy0b5qn5ht0ayjm.png

McLaren 650S GT3 '15

oe5m8e3dtiwyzgl8498f.jpg

Mercedes-Benz SLS AMG GT3 '11 (S)
Mercedes-Benz Mercedes-AMG GT S '14
Mercedes-Benz Mercedes-AMG GT S '14 Safety Car

rcka1xkxjp2mkwk1n80r.png

Mitsubishi Lancer Evo X Final Edition Gr.3
Mitsubishi Lancer Evo X Final Edition Gr.4
Mitsubishi Lancer Evo X Final Edition Group B Rally Car
Mitsubishi Lancer Evo X Final Edition

rgzda6r5nl0xvaoqe1uc.png

Nissan GTR '17
Nissan GT-R Nismo GT3 N24 Schulze Motorsport '13
nrl64r7d0c9h0o7y5t15.png

Peugeot 908 HDi FAP - Team Peugeot Total '10
Peugeot 208 GTi '15
Peugeot Vision Gran Turismo Gr.3

v69n3jzbeo0sqlu3rljn.png

Renault Megane R.S.
Renault Sport R.S.01 GT3

sh77ekl2zkubpp7ynhtx.png

Subaru WRX Gr.3 (S)

jvzymiczxnsuu83vk2wq.png

Toyota TS030 Hybrid '12
Toyota FT-1 Vision Gran Turismo Gr.3

ol1pmnwuj0pgzpe4iwhr.png

Volkswagen GTI Vision Gran Turismo Gr.3 (S)
Volkswagen GTI Vision Gran Turismo Gr.B Rally Car
Volkswagen Golf VII GTI '14

w2wxbbde9r64xenkmaaz.png

** با آمدن اطلاعات رسمی آپدیت می‌شود **

dh0qsa82m7h2n5g1i4ci.png

9uc57hbkczvglq2fu4vm.png

0hc4i2e8622yjfy1bsfo.png

تریلر معرفی بازی:

Gran Turismo Sport

با تشکر از:

احسان عزیز و گل @Kaine

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,427
نام
ماکان
چند جا اشاره شد که بازی ها از لحاظ محتوا هیچ تفاوتی ندارن تو دوتا کنسول فقط گرافیک و فریم ریت بهتر میشه

خوب این مورد هم به محتوا مربوط نمیشه. منظور از محتوا یعنی اینکه در ورژن Neo ماشین یا پیشت بیشتر نیست. اما اگه گرافیک اختلاف داشته باشه، از اونجایی که GTS در هر صورت 60 فریمه میتونه علاوه بر رزولوشن تفاوت های بیشتری داشته باشه. مثل چرخه روز و شب.

البته منظورم این نیست که حتما اینجوریه. و بلواقع دارم به عنوان یک سوال مطرح میکنم. میگم امکانش وجود داره که سونی برای PS4K همچین چیزهایی رو در نظر بگیره؟

Dav1d

کاربر سایت
Apr 25, 2015
384
نام
علی
خوب این مورد هم به محتوا مربوط نمیشه. منظور از محتوا یعنی اینکه در ورژن Neo ماشین یا پیشت بیشتر نیست. اما اگه گرافیک اختلاف داشته باشه، از اونجایی که GTS در هر صورت 60 فریمه میتونه علاوه بر رزولوشن تفاوت های بیشتری داشته باشه. مثل چرخه روز و شب.

البته منظورم این نیست که حتما اینجوریه. و بلواقع دارم به عنوان یک سوال مطرح میکنم. میگم امکانش وجود داره که سونی برای PS4K همچین چیزهایی رو در نظر بگیره؟
بازم من فكر نميكنم امكان پذير باشه
اين چرخه شبانه روز يا اب و هوا رو نميشه با يه فريم ثابت تر يا aa بهتر و ... مقايسه كرد اينا يه چيزايي كه وجود داشتن فقط تا حدي ارتقا پيدا كردن ولي اضافه كردن يه قابليت جديد و نبودش توي كنسول قبلي ميشه اختلاف در محتواي ارائه شده در بازي ، من يكي يه همچين مواردي رو صرفا جزء پيشرفت بصري و گرافيكي نميدونم به نظر من كه مغايرت داره با حرف هايي كه زدن تا حالا

B_O_X_E_R

کاربر سایت
Feb 16, 2016
601
نام
آرین کمال
بازم من فكر نميكنم امكان پذير باشه
اين چرخه شبانه روز يا اب و هوا رو نميشه با يه فريم ثابت تر يا aa بهتر و ... مقايسه كرد اينا يه چيزايي كه وجود داشتن فقط تا حدي ارتقا پيدا كردن ولي اضافه كردن يه قابليت جديد و نبودش توي كنسول قبلي ميشه اختلاف در محتواي ارائه شده در بازي ، من يكي يه همچين مواردي رو صرفا جزء پيشرفت بصري و گرافيكي نميدونم به نظر من كه مغايرت داره با حرف هايي كه زدن تا حالا
باور کنید ps4 شصت فریم با گرافیک بالا رو جواب میده.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,996
نام
ehsan

البته ماکان همه چی در حد شایعاته ولی اگه شایعات درس باشن هیچ مودی نمیتونه در بازی بین 4 و 4 کی تفاوت داشته باشه باید تماما یکسان باشن البته باز هم طبق شابیعات.... کلیت این 4 کی در هاله ای از ابهامه شاید اصلا وجود خارجی هم نداشته باشه

M..AR..A

کاربر سایت
Dec 4, 2009
551
نام
REZA HECTOR

به نظر من هم امکان نداره حالا دوستان دلیل آوردن .
ولی اصلی ترین دلیلش این میتونه باشه که قراره هر دو کنسول با هم به یک سرور وصل بشن و بازی کنن !! مگه میشه یکی آفتاب غروب کنه شب بشه و یکی دیگه ظهر بمونه !
ولی اگه اسپلیت اسکرین داشته باشه بازی امکان داره برای ps4 معمولی 2 وبرای neo 4 باشه ..! و از این قبیل تفاوت ها .

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,757
نام
مــاکــان
GT Planet صحبتی با یامائوچی داشته و طی اون به تکمیل نبودن سیستم صداگذاری بازی اشاره شده.
حتی از تشابه صدای بعضی اتوموبیلها به جاروبرقی هم گفته شده و توضیح دادن که این سیستم هنوز کامل نیست و به عنوان مثال نمونه آورده ، مثلا برای نمونه از 2 مدل Ferrari 458 و Lotus Evora نام برده که تغییرات جدید صداگذاری روشون پیاده شده و GTPlanet هم تائید کرده.
طبق گفته یامائوچی تا زمان ریلیز بازی باقی صداها هم با سیستم جدید تعویض میشن.
در آخر هم GTplanet از صداقت P.D یاد میکنه چرا که استودیو هم به ضعف سیستم صدا گذاری اعتراف میکنه و دارن روش کار میکنن.
GT Sport Audio Will Be Composed With ‘All New System’

Timey Wimey

عضو تحریریه
Aug 15, 2014
260
نام
محمد زمانی
انگار به‌تازگی سونی یه مراسمی توی ژاپن برای بازی برگزار کرده که 20 دقیقه گیم‌پلی با کیفیت 1080/60fps و یه عالمه تصویر نشون داده.

اینم ظاهراً تمام مراحل بخش کمپین هست​
  • Beginner’s School – 10 events
  • Circuit Experience – 35 event
  • Mission Challenge – 62 missions
  • Racing Etiquette – 10 lessons

علاوه بر این اعلام شده که بازی دارای DLC و بروزرسانی‌هایی بعد لانچ هم خواهد بود. معلوم نیست DLC ها کی بیاد اما قول دادن مثل GT5 یک سال پس از انتشار بازی نمیاد و سعی میکنن توی مدت مشخصی بعد از لانچ، DLC ها رو هم عرضه کنند.

Mr.blonde68

کاربر سایت
Dec 27, 2015
3
من که شخصا از بازی ناامید شدم.
جدا از کمبودهای که داره امیدوارم بازی با کیفیت بهتر هم از نظر بصری هم صدا گذاری عرضه بشه.گیم پلی که مثل همیشه عالیه

• Like
Reactions: sadegh93

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
کلاً مث اینکه Career Mode پَر ! :| کل بخش کمپین شده همون 4 دسته آموزش های مختلف ، یه آرکید هم داره که طبق روال همیشه میشه یه نفره یا اسپلیت سکرین با ماشین دلخواه توی یه پیست دلخواه یا Time Trial زد یا دریفت و تک مسابقه :|

روحش شاد و یاد و خاطره اش گرامی :

sjvrdojtcmuhyoei1gz7.jpg

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,347
کلاً مث اینکه Career Mode پَر ! :| کل بخش کمپین شده همون 4 دسته آموزش های مختلف ، یه آرکید هم داره که طبق روال همیشه میشه یه نفره یا اسپلیت سکرین با ماشین دلخواه توی یه پیست دلخواه یا Time Trial زد یا دریفت و تک مسابقه :|

روحش شاد و یاد و خاطره اش گرامی :

sjvrdojtcmuhyoei1gz7.jpg
نمیخوام قیاس کنم ولی GT PSP هم به دلیل نداشتن بخش career مورد انتقاد کم قرار نگرفت !
نداشتن بخش career واقعا کار خوبی نیست .
چیکار میکنه PD موندم ؟
  • Like
Reactions: Kainé

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,757
نام
مــاکــان
بازی Career نداره به اون شکل قدیم و این طبیعی که یه سری ناامید بشن.
ولی یامائوچی با این ورژن سعی کرده تصویر بزرگتر رو ببینه و ان رو هدف قرار بده.
بازی تمرکزش رو E-Sport هست، خب تو این که چه پتانسیل بالائی داره این پلتفرم قطعا شما هم میدونید.نیاز به اضافه گوئی نیست.حالا میکسش با هایپ برانگیزترین عنوان ریسینگ =====> میشه GT Sport
اولین بازی نیست که این راه رو میره، آخریش هم نخواهد بود.
نزدیک ترین مثالش همین R6 Siege هست که دیدین چقدر موفق بوده.مسلما یه سری از فنهاش که عاشق سینگل بودن حتی نگاهش هم نکردن ولی کی میتونه بگه بازی شکست خورده، استودیوش تخته شده و ....
پس این نگاه RIP یامائوچی و خداحافظ GT خیلی بدبینانست و فقط جنبه شخصی داره.
اینکه یه سری مخاطب جدید به بازی جذب میشن یا یه سری هستن که بازم جذب همچین چیزی میشن....

با این حرفهات کاملا موافقم،کاملا مشخص که از اینکه تو هم مثل باقی طرفدارها امیدت به وجود بازی به اسم GT7 از دست دادی، ناراحتی.منم جزو همین دستم.خوشحال نیستم که Career نداره.
لااقل اگه این عرضه رو داشتن (قبلا ازشون میدیدیم) که رو 2 عنوان کار کنن، ما هم فکر میکردیم به زودی GT7 میبینیم، اینقدر جو منفی پیش نمیومد بین طرفدارها.
ولی ما باید خودمون رو جای یامائوچی قرار بدیم،یه زمانی اسم GT که میومد برابری میکرد با نهایت ریسینگ، هاردکورهای سیمولاتور باز،عاشقان ماشین،فرمول و...
اما الان به زور میشه بهش گفت نیمه سیمولاتور با وجود Rfactor , R3E , Iracing و همین A.corsa.
مخصوصا همین Iracing که الان میشه گفت هر سیمولاتور باز هاردکوری رو که تقریبا وجود داره رو جذب کرده وداره مثل چی میدوشتشون.
خرج این سیمولاتور واقعا بالاست.ازحق عضویت ماهانه تا خرید هر خودرودی که میبینید تا قطعات و استیج و... همش دلار و یورو هست که به جیب سازنده میره
حالا یامائوچی میتونست 2 کار انجام بده،یا این جماعتِ هاردکورِ تشنه رقابت آنلاین رو بیخیال بشه و طبق روال پیش ، روی GT سینگل کار کنه و یا همونطور که گفتم تصویر بزرگتر رو ببینه.
یامائوچی و PD انتخاب خودشون رو کردن،گرچه هنوزم فکر میکنم نمیتونن سیم بازهای هاردکور Iracing رو جذب کنن ولی حتما کمیونیتی چند برابر اون رو به سمت خودش میاره.
کاری که به هیچ وجه با بخش Career نمیتونه بکنه.
با اون بخش Evo ودرایوکلاب هم کاملا هم عقیده ام باهات، خیلی خریت کردن که تعطیلش کردن.
ولی Evo به هیچ وجه نمیتونست و باز هم نمیتونست یه همچین کمیونیتی رو با بازی خودش درست کنه.
به نظر من ته کاری که میتونستن بکنن همین NFS بود.یه شبیه ساز در این حد که بتونه اینجور رقابت ایجاد کنه،اصلا کار اونها نبود ونیست.

آخرین ویرایش:

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
بازی Career نداره به اون شکل قدیم و این طبیعی که یه سری ناامید بشن.
ولی یامائوچی با این ورژن سعی کرده تصویر بزرگتر رو ببینه و ان رو هدف قرار بده.
بازی تمرکزش رو E-Sport هست، خب تو این که چه پتانسیل بالائی داره این پلتفرم قطعا شما هم میدونید.نیاز به اضافه گوئی نیست.حالا میکسش با هایپ برانگیزترین عنوان ریسینگ =====> میشه GT Sport
اولین بازی نیست که این راه رو میره، آخریش هم نخواهد بود.
نزدیک ترین مثالش همین R6 Siege هست که دیدین چقدر موفق بوده.مسلما یه سری از فنهاش که عاشق سینگل بودن حتی نگاهش هم نکردن ولی کی میتونه بگه بازی شکست خورده، استودیوش تخته شده و ....
پس این نگاه RIP یامائوچی و خداحافظ GT خیلی بدبینانست و فقط جنبه شخصی داره.

اینکه یه سری مخاطب جدید به بازی جذب میشن یا یه سری هستن که بازم جذب همچین چیزی میشن یا با این سیستم حال میکنن که کاملاً درست و طبیعیه ولی مسئله اینجاست که درایو کلاب داشت دقیقاً همین راهو میرفت ، یه ریسینگ مبتنی بر بخش آنلاین و رکورد زدن و بالا کشیدن رده ی یه شرکت اتوموبیل سازی یا رتبه ی کشور و این حرفها ... خب اینا اگه واقعاً همچین چیزی می خواستن می تونستن با همون عنوان اینکارو بکنن یا یه جوری با بخشی از PD ادغام بشن یا هزار و به احتمال دیگه ! ولی وقتی میاد در اوولوشن که دقیقاً داشت همین راه رو میرفت تخته میشه و از اینور کندترین بازیساز دنیا دوباره داره همون راهی رو میره که روی یه برند قبلاً رفته شده تازه با احتساب اینکه هم کنسول مربوطه کمبود داره توی این زمینه هم اینا تیم متعهدی نیستن ، اعصاب آدمو خورد میکنه ! GT خودش به اندازه ی کافی با مشکلات خودش دست و پنجه نرم میکنه ، حالا اینکه به جای رفعش بیان خودشون برای خودشون یه بامبول دیگه هم بتراشن واقعاً غیر عقلانیه :| بعضی وقتا آدم فکر میکنه یه بچه ی زیر 10 سال داره کار مدیریت و برنامه ریزی PD رو انجام میده ! خیلی از فن های قدیمی سری هستن که شماره به شماره منتظرن همه چی درست بشه و تمام ذهنیت های بد قبلی پاک بشه ولی وقتی 3 شماره میگذره و اوضاع به جای بهتر شدن بدتر میشه یه سری واکنش ها مثل ناامیدی طبیعیه متاسفانه

===

@m.d.makan

به نظر من اینا باید کلاً خودشونو از بحث سیمولیتور های صرف میکشیدن بیرون ، الان دیگه مثل گذشته نیست و دوره زمونه و امکانات و تکنولوژی به حدی رسیده که هر گوشه ای میشه شبیه سازهای با کیفیت دید که اصن تمام هدف گذاریشون روی این بخشه چه ماشین چه هواپیما و چه هر وسیله ی دیگه ای ، این وسط چیزی که GT رو از اونا متمایز میکنه همین لذت بازی بودنشه که ظاهراً هر چی جلوتر میریم داره فراموش میشه ! اصن انگار هدفو گم کردن و نمی دونن چیزی که دارن میسازن علاوه بر یه شبیه ساز عالی قراره یه بازی هم باشه. بازی گیم پلی به شدت بی نظیری داره که هنوز بعد از این همه سال شاید جایی نشه لذتشو تکرار کرد ولی از اون مسیر بازی بودن بد جوری داره دور میشه و به نظر من همچین چیزی اصلاً خوب نیست !

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر