Final Fantasy XV SPOILER THREAD

Final-Fantasy-XV-Logo-Wallpaper.jpg
این تاپیک اختصاص داره به صحبت و تبادل نظر درباره داستان Final Fantasy XV و مواردی که قبل از انتشار بازی به صورت رسمی منتشر نشده،از جمله ویژگی های گیمپلی،محیط ها،سامون ها،ایتم ها و کوئست های مخفی و...
هر صحبتی درباره داستان دارید،اعم از توضیح،نظر و تئوری در این جا بیان کنید.نظراتتون هم راحت درباره همه جنبه های بازی ابراز کنید.
لازم به استفاده از تگ اسپویلر هم نیست.

اگر تمایل به دانستن داستان بازی ندارید،مطلقا وارد این تاپیک نشید.چون پایان،داستان و... کاملا مورد بحث قرار می گیرن و تشریح میشن.

موفق باشیم.:)

3yxx_yoral01.jpg

آخرین ویرایش:

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
در مورد آردین:Ardyn Lucis Caelum اسم کاملشه. تقریبا 2000 سال پیش استرال ها آزذین رو انتخال میکنن که eos رو از دست Starscourge ها نجات بده. اون زمان عامل اصلی تبدیل مردم eos به شیاطین بود. کاری که آردین کرد این بود که این شیاطین رو جذب می کرد و از طریق قدرت اونها eos رو نجات داد.ولی باعث شد استرال ها اون رو نا پاک بدونن. پادشاه lucis هم اون زمان آردین رو تبعید میکنه.آردین هم اسمش رو به izuna تغییر میده و صبر می کنه تا ظهور پادشاه بعدی تا کریستال و پادشاه رو با هم نابود کنه.مرگ نوکتیس هم آخر بازی به خاطر نابود کردن starscourage آردین بود که باعث شده بود نامیرا بشه.
در کل ایده داستانی بازی خیلی خوب بود. ولی خب متاسفانه اصلا خوب پرداخته نشده بهش.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: bezad

bezad

کاربر سایت
Mar 11, 2007
1,150
نام
بهزاد
بعد از 50 ساعت بازی (10 ساعتش کلا هیچی، بعضی اوقات استاپ بود این برای خودش تایمر مینداخت :D ) بازی رو با لول 47 تموم کردم :D

در کل بازی خوب بود و امتیاز من با کلی ارفاق و جمع کردنش با فیلم و انیمه و بعدش گره گشایهای داستان تا این جا به زور 8 هست. میگم تا اینجا چون قراره کاتسین اضافه بشه، مرحله 13 یکم بهتر بشه، DLC هم بدن. در کل به نظر من برای این بازی بهتره آدم صبر کنه تمام DLC هاش بیان بعد یکهو بازیش کنه حال کنه، چون الان بعضی جاها بده و آدم میمونه توش، اون موقع یکم وضعیت بهتر میشه.

داستان: داستان بعضی جاها خیلی پرت میزد و اصلا شخصیت پردازی خوبی نداشتن، یکسری ها میومدن دو ثانیه بعد میمردن، یکسری دیگه نمیمردن اما معلوم نیست چی میشدن. تنها من با گروه خودمون حال کردن، شخصیت منفی هم یکم آخرش دلم براش سوخت نمیدونم چرا، فکر میکنم آدم خوبه بود اینجا :D

تا اینجا هم انتظار این DLC ها رو حتما دارم (خارج از کاتسینهای اضافی و غیره):

1. وجدانی ایگنیس خیلی یکهویی و شلم شوربا کور شد (به نظر من) خیلی دوست دارم اون تیکه رو براش بسازن، چون هم جنگ رو از یک نمای دیگه میبینیم و هم دلیل کور شدنش رو میفهمیم. راستی یک چیزی یادم اومد ما چقدر بیهوش بودیم که ایگنس پانسمان نداشت؟! قاعدتا چنین زخمی بالای دو هفته باید پانسمان باشه. بعد یک چشمم کور شد دیگه؟ چون آخرش چشم چپش باز بود.

2. یعنی چپتر 13 خیلی یکهویی بود و همه جور اتفاقی توش افتاد، وجدانی DLC پرومتو باید از اینجا باشه، هم داستان گرفتنش رو میبینیم هم جنگ اون وسط رو میفهمیم.

3. برای گلادیوس بهترین زمان زمان تاریکی هست، هم باقی کاراکترها رو میبینیم هم میفهمیم این مدت چه اتفاق هایی افتاده.

4. برای DLC لونا (که گفته بودن یک DLC باید با یک دختر باشه) من ترجیح میدم نباشه اما زیاد به لونا ربط داشته باشه. داداشش بهترین انتخابه، هم داستان چپتر 13 و دلیل کارش رو بهتر میفهمیم، هم طرف دیگه شخصیت لونا رو میبینیم.

5. فکر کنم گفتن 4 تا DLC داستانی میدن اما من یکی دوست دارم 5 تا بشه و چنین چیزی رو ببینیم (میدونم دیگه خیلی زید میشه و اسکوار هم قیمت بالا بزنه هیچ کس نمیخره دیگه و میگن از بازی زده DLC کرده ولی باشه عالیه، یک قیمت خوب بگه همه میخرن). این DLC یا درباره Cor باشه یا Libertos چون واقعا این تیکه خیلی بد روایت شد و اصلا هیچی از پشت صحنه نفهمیدیم، انگار کل سربازای مملکت همه چیز رو بی خیال شدن و انداختن گردن ما، کم کم 4 نفر که میتونن بکشن و حالت مردم رو هم میتونیم ببینیم.

این جوها یا شاید نکات یا هرچی شما میگید :D هم خیلی بد بود به نظر من (میدونم کلا هی کم و زیاد کردن پستهای لیکر ها رو هم خوندم ولی باز این ها یکم اذیت میکنن دیگه):

بعد چپتر 3 کل دنیا فهمیدن جنگ شده و یک امپراطوری ترکید ولی هیچ کس هیچ جو منفی خاصی نداره، اصلا حس جنگ تو بازی نیست. هیچ حا آدم دست و پا شکسته و زخمی ندیدیم، یا کسی که آواره شده باشه.

یا مثلا اینها تازه باباشون مرده بعضی جاها زیاد شوخی میکنن، نوکت هم با ایریس میشه گفت میره سر قرار :D

تو یکی از مرحله ها به یکی از این دژها نفوذ میکنیم و یکی رو آروم دنبال میکنیم، ایگنیس هم میگه نکشش، زندش رو نیاز داریم، بعد کلا هیچی از مرده، ولش میکنیم میریم، کم کم یه اطلاعاتی ازش میگرفتیم دیگه.

کلا بعضی تیکه ها خیلی جالبن با یکی دیگه داریم حرف میزنیم یکهو پرت میشیم تو خاطرات لونا. یا مثلا اون دختره (قبل چپتر 13) میاد تندی درباره عشق لونا به نوکت میگه و در میره. تازه تو حرفای دختره فلش بک از لونا هم میبینیم!

یا پرومپتو ناراحته تو چپتر شماره 13 تا مطرح میکنه و همه میبخشنش تندی میره تو کار شوخی هاش، کم کم تا آخر مرحله یکم سنگین باشی بد نیست :D

توی فیلم دیدیم تا کسی انگشتر دستش میکنه میرن تو کار سوال جواب، ما توی بازی خیلی راحت دستمون کردیم رفت. اگر از ما بدشون میومد باید میومدن یک فحشی میدادن یا میزدنمون، اگر هم دوستمون دارن یک خوش آمد گویی بد نبودهاا :D کلا هم که رزدینت اویل شده بود چپتر 13 :D

یا مثلا چپتر 14 چندین سال گذشته، حلقه هم داریم، نامرد گیم پلی یکم هم عوض نشد، کم کم توی این مدت تمرین میکرد، یا به حالت خاصی از عرفان میرسید تا ما بفهمیم اون تو یک چیزی شده. یا 10 سال از اون موقع میگزره نامردا نمیدونم لباساشون از چی بود که بعد از 10 سال هنوز همون مونده بوذ. برای قیافه ها هم ته تغییر ریششون بود. حال باز چپتر آخر که اون لباسا رو پوشیدن خیلی خوب بود و صورتشون هم جالب شد اما قبلش اصلا.

در کل داستان بد نبود با توجه به محدودیت ها و من با کلی ارفاق و جمع کردن داستان بازی و فیلم و انیمه 7 میدم.

گیم پلی: بعضی جاها که محیط بسته نبود و دشمنها هم گنده نبودن، عالی بود، بعضی جاها هم روی نرو من یکی بود، ولی در کل با گیم پلیش حال کردم، اگر بتونن یکم فیکسش کنن عالی میشه.

طراحی مراحل اصلی بد نبودن، اما وجدانی سایدها خیلی بد بودن، انگار نه انگار ما شاهزاده هستیم (تازه به عبارتی شاه هستیم، چون شاه مرده و داریم میریم پسش میگیریم. حالا درسته پادشاهی ترکیده ولی باز کم کسی نیستیم) بعد این وسط یکی میگه برو برام غورباقه قرمز جمع کن، اون یکی نخود لوبیا میخواد، اون یکی داگ تگ میخواد :| آخه وجدانی؟؟! آخرش میرسیم به اینجا که باغبانی هم میکنیم و محصول هم میفروشیم :|وجدانی طرف خنگن نمیفهمن ما کی هستیم؟ هرچی هانتها خوبن میگیم ما خیلی خفنیم و فقط ما میتونیم بکشیمشون، اون ها هم سختن درست، اما سایدها خیلی رو نرون.

به این هم 8 میدم.

موزیک: بازی خیلی خوب بود و من خوشم اومد، صداگزاری ها هم خوب بود (با ژاپنی و زیرنویس انگلیسی رفتم) ولی هنوز نمیتونم درک کنم چرا ژاپنی یک چیزی میگه و بعد دوبله انگلیسی یک چیز دیگه میشه :|

موزیک هم خوب بود، 8 میدم.

گرافیک: هم وجدانی بعضی جاها خیلی خوب بود، محیط اولیه بازی خیلی خفن نیست اما کلیت گرافیک عالیه، تازه بخوایم پرو رو بگیم اون که دیگه خیلی خوبه. ولی در کل من منتظر 2018 هستم و روی PC گرافیکش رو ببینم :D البته اگر مثل فاینال های قبلی نشه که بدترین پورت رو داشتن.

گرافیک هم واقعا خوب بود نسبت به اوپن ورلد و اینا. 8.

راستی این فقط من هستم یا شما هم به نظرتون دمو پلاتینیوم بهتر بود؟ :D

از نظر جو و داستان بگیم نوکت اونجا خیلی خسته تره و جالبه توی چادر رو هم میبینیم، اما اینجا اصلا خبری از توی چادر دیگه نیست، یعنی کل اون مراحل پررر. خود جنگ با بهاموث هم بهتر بود، خیلی سینمایی تر بود در مقابل این جدیده، اینها که وقت نداشتن چرا این چیزا رو تغییر دادن دیگه. کل این رو میزاشتید کنار روی چیزای دیگه کار میکردید.

مثلا گیم پلی در مواردی خیلی بهتر بود، کم کم مپینگش بهتر بود (الان هم میشد عوضش کرد که من بعدا دیدم و توی جو این جدیده بودم و حوصله تغییرش رو نداشتم دیگه)، اون حالت که اول کدوم اسلحه باشه بعد چی باشه جالب بود و کار رو سخت کرده بود و هی عوضش میکردم ببینم چی میشه کمبو چی میشه. بعضی اوقات حرکات جالبی میشد زد.

یا مثلا کسی زخمی میشد بالای سرش علامت میومد اما الان همون هم نمیومد :| آخه کد و آیکن بودن دیگه، چیکارش داشتین حذفش کردین؟ بعد وسط مبارزه های بزرگ آدم میمونه کی زندست کی مرده. درسته میشه دستور داد چیزی بخوره اما میبینی چیزی نداریم، اونجوری دستشم بگیریم سرپا میشه و میتونه بجنگه.

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
اقا من الان بازی رو تموم کردم
تو اندینگ بازی زمانی که ناک رو تخت میشینه و خداهای لوسیس رو احضار میکنه و با فدا کردن جون خودش دنیا رو از تاریکی نجات میده برایه من یکی از بهترین اندینگای بازی بود دقیقا پایانش شد مثل پایان فیلمش:x
اما من چندتا چیز رو نفهمیدم بعد از اندینگ دیدیم ناکت رو به همراه لونا نشون دادن که رو تخت پادشاهی نشسته و دارن ازدواج میکنند:| خب این یعنی چی؟ اینا تو بهشت دارن با هم ازدواج میکنند یا زنده شدند؟:D....اصلا بعد از اندینگ رفیقا ناکت چی شدند؟ کی بعدش پادشاه اینسومنیا میشه؟:|
بنظرم همون پایانی که ناکت با ناراحتی علاقه خودش رو به لونا و رفیقاش نشون میده و جون خودش رو فدا میکنه بهتر بود... این تیکه اخرش که نشون دادن گند زد تو حس و حال دپ ما:|:D

• Like
Reactions: amin_dante

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,965
نام
محمد
اقا من الان بازی رو تموم کردم
تو اندینگ بازی زمانی که ناک رو تخت میشینه و خداهای لوسیس رو احضار میکنه و با فدا کردن جون خودش دنیا رو از تاریکی نجات میده برایه من یکی از بهترین اندینگای بازی بود دقیقا پایانش شد مثل پایان فیلمش:x
اما من چندتا چیز رو نفهمیدم بعد از اندینگ دیدیم ناکت رو به همراه لونا نشون دادن که رو تخت پادشاهی نشسته و دارن ازدواج میکنند:| خب این یعنی چی؟ اینا تو بهشت دارن با هم ازدواج میکنند یا زنده شدند؟:D....اصلا بعد از اندینگ رفیقا ناکت چی شدند؟ کی بعدش پادشاه اینسومنیا میشه؟:|
بنظرم همون پایانی که ناکت با ناراحتی علاقه خودش رو به لونا و رفیقاش نشون میده و جون خودش رو فدا میکنه بهتر بود... این تیکه اخرش که نشون دادن گند زد تو حس و حال دپ ما:|:D
کلا اندینگ تفسیر آزاده. دوست داری فکر کن زنده شدن، دوست داری فکر کن تو بهشت ازدواج کردن. برای رفقاش هم همینطور. تصمیم با خودته. :D
اگه اینطور در نظر بگیری که نوکت مرده، بعدش کسی شاه نمیشه و کلا دنیا را میرن از نو میسازن. چون هیچ امپراتوری و پادشاهی وجود نداره و لوسیس و نیفلهایم هم از هم کاملا می پاشن. اما آگه تصور کنی زنده شدن (که من اینطور تصور می کنم چون تو بهشت دیوار قصر خراب نباید باشه اصولا :D) نوکت پادشاه کل دنیا میشه (ارباب حلقه ها طور شد. :D)

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
کلا اندینگ تفسیر آزاده. دوست داری فکر کن زنده شدن، دوست داری فکر کن تو بهشت ازدواج کردن. برای رفقاش هم همینطور. تصمیم با خودته. :D
اگه اینطور در نظر بگیری که نوکت مرده، بعدش کسی شاه نمیشه و کلا دنیا را میرن از نو میسازن. چون هیچ امپراتوری و پادشاهی وجود نداره و لوسیس و نیفلهایم هم از هم کاملا می پاشن. اما آگه تصور کنی زنده شدن (که من اینطور تصور می کنم چون تو بهشت دیوار قصر خراب نباید باشه اصولا :D) نوکت پادشاه کل دنیا میشه (ارباب حلقه ها طور شد. :D)
الان تازه یه چیزه دیگه یادم اومد:|...مگه نیکس تو فیلم بازی سر جریان این که رویال بلاد نیست جون خودشو فدا نکرد تا از شهر دفاع کنه؟...خب مگه رویال تر از ناکتیس مگه داریم؟:| این دیگه سر جریان چی مرد؟ کل فیلم قبل از این که بازی بیاد در مورد این بود که اگه حلقه دسته ناکت برسه سر جریان رویال بلاد بودنش میتونه از تمام خداهای لوسیس استفاده کنه و دنیا رو نجات بده تو فیلم هم نیکس با کلی پاچه خواری تونست از سه تاشون فقط استفاده کنه:|...خب اصلا دلیلی نیست که ناکت بخواد جون خودش رو فدا کنه تا خداهای لوسیس رو احضار کنه...راستی اگه ناکت نمرده و اون عروسی واقعیه پس مهموناش کجا رفتن؟رفتن گل بچینند؟:D تازه رجیس هم طوری داشت صحبت میکرد که انگار نامه تبریک فرستاده برا عروسیشون:D
من الان کلا هنگم اینا نمیتونستن یه چیز سر راست بذارن؟کل چپتر 13 هم که کلا سر جریان مشکلات فرهنگی سانسور بود:|

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,965
نام
محمد
الان تازه یه چیزه دیگه یادم اومد:|...مگه نیکس تو فیلم بازی سر جریان این که رویال بلاد نیست جون خودشو فدا نکرد تا از شهر دفاع کنه؟...خب مگه رویال تر از ناکتیس مگه داریم؟:| این دیگه سر جریان چی مرد؟ کل فیلم قبل از این که بازی بیاد در مورد این بود که اگه حلقه دسته ناکت برسه سر جریان رویال بلاد بودنش میتونه از تمام خداهای لوسیس استفاده کنه و دنیا رو نجات بده تو فیلم هم نیکس با کلی پاچه خواری تونست از سه تاشون فقط استفاده کنه:|...خب اصلا دلیلی نیست که ناکت بخواد جون خودش رو فدا کنه تا خداهای لوسیس رو احضار کنه...راستی اگه ناکت نمرده و اون عروسی واقعیه پس مهموناش کجا رفتن؟رفتن گل بچینند؟:D تازه رجیس هم طوری داشت صحبت میکرد که انگار نامه تبریک فرستاده برا عروسیشون:D
من الان کلا هنگم اینا نمیتونستن یه چیز سر راست بذارن؟کل چپتر 13 هم که کلا سر جریان مشکلات فرهنگی سانسور بود:|
یه چیز بگم :
زیاد تو داستان بازی ریز نشو.چون یه rewrite زدن و کلی ایراد داره. نوکتیس برای احضار کردن ارواح حلقه نمرد.بلکه برای کشتن کامل! اردین مرد.
در مورد عروسی هم اصلا نبودن خود رجیس تو عروسی هم ایراد داره. یعنی یه روح داره به یه روح دیگه غیر مستقیم تبریک میگه؟:|
مهمونا را هم بیخیال. :D
اوضاع مالی امپراتوری بده. :D پول نداشتن یه دیوار را درست کنن، بعد انتظار مهمون داری؟ :D
همین گل و اینا را هم رفتن کندن دادن ایریس بهم وصل کرده. :D
لباس عروسی لونا هم که تو قصرش بوده از ده سال پیش. :D

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
یه چیز بگم :
زیاد تو داستان بازی ریز نشو.چون یه rewrite زدن و کلی ایراد داره. نوکتیس برای احضار کردن ارواح حلقه نمرد.بلکه برای کشتن کامل! اردین مرد.
در مورد عروسی هم اصلا نبودن خود رجیس تو عروسی هم ایراد داره. یعنی یه روح داره به یه روح دیگه غیر مستقیم تبریک میگه؟:|
مهمونا را هم بیخیال. :D
اوضاع مالی امپراتوری بده. :D پول نداشتن یه دیوار را درست کنن، بعد انتظار مهمون داری؟ :D
همین گل و اینا را هم رفتن کندن دادن ایریس بهم وصل کرده. :D
لباس عروسی لونا هم که تو قصرش بوده از ده سال پیش. :D
بازم دلیلی برا مردن ناکت نمیشه ناکتیس پدرش یکی ار خداهای لوسیس بود یعنی برا این که از تمام قدرتش استفاده کنه مجبور بود خودش رو بکشه؟ تازه این بشر قدرت کریستال هم داشت...حالا بگذریم از اینا به قول خودت این بازی رو دوباره یه بازنویسی کردن ولی اون صحنه که اخرین لوسیس که میشه رجیس پدر ناکت اومد اخرین شمشیر رو زد به ناکت منو کشت ناموسا خودشون هم توش موندن چی ساختن:))

Prompto Argentum

کاربر سایت
Oct 27, 2017
1
بازیش عالی بود، البته برای کسایی که سری های قبلش رو بازی کرده ن یا دیده ن باید کلیشه ای باشه.
داستانش نسبت به ffvii یا ffxiii ضعیفه.ولی به عنوان یه افسانه غم زده خوبه.
گیم پلیش محشره!
و یه سوال دارم بنده...

نوکتیس میمیره؟!
جدا میمیره؟!
انصافا چرا من نفهمیدم مرد؟( آی کیو در حد جلبک:|)
ماااادر! یکی به من بگه چطوری مرد!

• Like
Reactions: Oakenshield

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر