Final Fantasy XV برای موفقیت باید 10 میلیون نسخه بفروشد

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
o0cfjjz2d70t7stkx5c7.jpg

در خبری باور نکردنی شرکت «اسکوئر انیکس» اعلام کرده که «فینال فنتزی ۱۵» برای رسیدن به موفقیت تجاری باید بعد از عرضه ۱۰ میلیون نسخه بفروشد. در ادامه با بازی‌سنتر همراه باشید.

با توجه به اخبار منتشر شده در ۲۴ ساعت گذشته پیرامون عنوان «فینال فنتزی ۱۵» و رونمایی از مواردی چون انیمه، یک فیلم CG گران قیمت، یک ماشین «Audi» مخصوص و موارد بسیار بیشتر، مشخص است که شرکت «اسکوئر انیکس» از هیچ خرجی برای بزرگترین سری خود در صنعت گیم دریغ نکرده است. اما این حقیقت مطمئنا سوال روبرو را به همراه خواهد داشت: «فینال فنتزی ۱۵» به چه میزان فروش برای جبران این سرمایه گذاری عظیم احتیاج دارد؟

آقای «تاباتا» کارگردان این عنوان در کنفرانس امروز صبح به این سوال جواب داد: «این عنوان باید ۱۰ میلیون نسخه فروش جهانی، در دوران زندگیش بعد از عرضه، داشته باشد.»

برای درک بهتر این عدد باید بگویم که به جز «فینال فنتزی ۷» هیچ‌کدام از عناوین این سری تا الان نتوانسته‌اند به چنین فروشی دست یابند. «فینال فنتزی ۱۵» برای رسیدن به این موفقیت باید تقریبا دو برابر عناوین «Witcher 3» و «Metal Gear Solid V» بفروشد.

«فینال فنتزی ۱۵» قرار است، ۳۰ سپتامبر به صورت جهانی برای کنسول‌های PS4 و X1 عرضه شود.

لینک منبع

Skull Knight

کاربر سایت
Jan 15, 2016
278
عرضه XV روی PC که حتمیه و رد خورد نداره (رجوع بشه به FF هایی که این چند وقته روی استیم عرضه شدن). ولی این جالب بود:

jf5uuns0q0hjqv3vku9w.jpg

Final Fantasy XV on Twitter

ظاهرا همین الان چراغ سبز رو نشون دادن :D
واقعا عالی میشه اگه بیاد.
استیم کالکشن jrpg فوق العاده ای داره حیفه این بازی توش نباشه. قبلا هم یه بار خبرش اومده بود بازی داره روی PC اجرا میشه... بخوان پورتشم کنن نباید زیاد طول بکشه.
فقط اومد تا میتونید تبلیغ بازی رو بکنید بقیه بخرن:D این بازی فروش خوبی داشته باشه FF بیشتر میبینیم:D

بازی جوری هست که بشه اونو بدون اینکه هیچ کدوم از نسخه های قبلی رو بازی کرده باشم انجام بدم یا گـُنگ میشه واسم ؟

کلاً همیشه به تِم فاینال فانتزی و این مدل داستانای شرقی علاقه داشتم ولی تنبلی اجازه نمیداد برم سمتشون،خیلی دوس دارم شروع کنم از یه جایی ..
من اولین فاینال فانتزی ای که بازی کردم شماره 9 بود. یعنی 9 تا شماره قبلی رو بازی نکرده بودم.
مسلما اگه زبانتون خوب باشه و بازیم چشمتون رو گرفته باشه خیلی زود ارتباط برقرار میکنین.
فوقش بعضی چیزها در مورد سامونها یا موجودات دیگه توی بازی رو متوجه نشدید تو ویکی پدیا و نت هست... ولی کلا همه چیز دستتون میاد نگران نباشین.

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
من اولین نسخه نسخه چهار رو بازی کردم و اون زمان جذبش شدم ولی الان کسی جذب بشه نمیدونم ولی اول باید ده ساعتی بازی کنی تا ببینی جذبت میکنه یا نه کلا jrpg ها و حتی به نوعی rpg های غربی یکم طول میکشه تا با تازه کارا رابطه برقرار کنن ولی اگه بتونن دیگه تمومه مدت ها درگیرشون میشی
@Madridista

• Like
Reactions: Madridista

gamer1998y

کاربر سایت
May 18, 2014
660
نام
شهاب
کلا وقتی یه بازی شماره 15 داره میاد باید اینو گرفت که ربطی به شماره های قبلی نداره چون اگه ادامه اونا باشه که دیگه طرفداراش پوکیدن تو اون 15تاش:D همین اویل خودمون به 6 نرسیده آب روغن قاتی کرده

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
بازی جوری هست که بشه اونو بدون اینکه هیچ کدوم از نسخه های قبلی رو بازی کرده باشم انجام بدم یا گـُنگ میشه واسم ؟

کلاً همیشه به تِم فاینال فانتزی و این مدل داستانای شرقی علاقه داشتم ولی تنبلی اجازه نمیداد برم سمتشون،خیلی دوس دارم شروع کنم از یه جایی ..
به نظر من اگه از این شماره شروع کنی .. دیگه به احتمال 95 درصد نمیتونی بری سمت نسخه های قبلی و کلاسیک...

• Like

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali

هر نسخه شماره‌دار FF کلا توی دنیای جدیدی نسبت به بازی‌های قبلی اتفاق میوفته و لازم نیست برای فهمیدن داستان نسخه‌های قبلی رو بازی کرده باشی.

• Like

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
این بازی برای انیکس جنبه حیثیتی پیدا کرده و برنامه های راهبردیشون رو روش گذاشتن .. وگرنه بازی که ۱۰-۱۱ سال پروسه ساختش طول کشیده باشه .. و حداقل سه بار ری بیلد شده ... با بیست میلیون نسخه هم هزینه هاش جبران نمیشه ...

• Like
Reactions: g4m3r

g4m3r

کاربر سایت
Oct 7, 2013
777
نام
saeid
یادمه بعد E3 2006 که معرفی شد اعلام شد پروژه قرار بود رو ps2 ساخت بشه اما مدل و شمشیر ناکتیس از کل قدرت ps2 بیشتر میطلبیده که همین موضوع باعث میشه پروژه روی نسل هفتم منتقل بشه و حالا هم نسل هشتمی شده

account240

کاربر سایت
Oct 4, 2012
860
به نظر من که این بازیو ساختن ببینن میتونن یه بازی شبیه Advent Children از شماره VII در بیارن یا نه که دیدن شدنیه
یادمه یه بارم چند سال پیش گفته بودن دوست دارن یه FF VII شبیه Advent Children دربیارن
این حرفو زده ولی مطمئنا با فروش ریمیک شماره VII تلافی این هزینه هاشون در میاد
کلا XV یه جورایی تبلیغ برای VII هست، همین الان ببینید برای چند نفر این شماره اولی شماره FF هست که دارن تجربه میکنن؟ خب مطمئنا اکثر این افراد شماره VII هم که این همه ازش تعریف شده و گیم پلیشم شبیه اینه میخرن دیگه

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,462
نام
امین
با توجه به اینکه مبارزات بازی اکشن پسند شده و از حالت turn base کشیدن بیرون منم فکر کنم که همون سال اول بتونه 6 m بفروشه.

• Like
Reactions: g4m3r

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
با توجه به اینکه مبارزات بازی اکشن پسند شده و از حالت turn base کشیدن بیرون منم فکر کنم که همون سال اول بتونه 6 m بفروشه.
دقیقا منطق این حرف از کجا میاد ؟

ضمن اینکه به این نکته توجه نمیکنید که ممکنه کلی از jrpg فن ها رو که مشتری همیشگی این سری بودن رو از دست بده ...

در اخرم فاینال فانتزی turn base نیست

• Like
Reactions: gamer1998y

Masood_Matin

کاربر سایت
Mar 13, 2006
863
نام
مسعود

آخرین نسخه از سری فاینال فانتزی که دارای مبارزات نوبتیه، Final Fantasy X بود. بعد از اون نسخه های فاینال سراغ مبارزات real time رفتن (البته در مورد نسخه های موبایل یا کنسول های دستی اطلاعی ندارم)

• Like
Reactions: gamer1998y

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,462
نام
امین
دقیقا منطق این حرف از کجا میاد ؟

ضمن اینکه به این نکته توجه نمیکنید که ممکنه کلی از jrpg فن ها رو که مشتری همیشگی این سری بودن رو از دست بده ...

در اخرم فاینال فانتزی turn base نیست

منطق تو چی ؟ کجاش جای بحث ؟ واضح بگو.
من نگرفتم منظورتو ! میخوای بگی اگه نویتی باشه طرفدار از دست میده؟
فاینا شناسنامش نوبتی بود و به مرور ریشش خشکید و به نوعی ... ولش کن.

آخرین نسخه از سری فاینال فانتزی که دارای مبارزات نوبتیه، Final Fantasy X بود. بعد از اون نسخه های فاینال سراغ مبارزات real time رفتن (البته در مورد نسخه های موبایل یا کنسول های دستی اطلاعی ندارم)

میدونم رفیق منم جان کلامم همین بود چون دیگه نویتی نیست شانس فروش و موفقیت بازی زیاده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر