Final Fantasy XIII | PS3

Snake-soldier

کاربر سایت
Jun 23, 2011
28
نام
Armin
سلام
دوستان من تو آخر چپتر 11 و سر باس آخرش (Barthandelus)گیر کردم ! .... حدود 20 دقیقه که از مبارزه میگذره بالای سر شخصیت اول تایمر مرگ رو میندازه .... یکی کمک کنه!

دادش خیلی سادس فقط با (Snow _light _vanilla) برو هر دستوری که دوس داری بده امه حتما تو یه دستورت 2تا Medic باشه و توی یه دستور حمله حتما Sabatur باشه.........
بعد از اینکه ردش کردی ببین بعدش بازی تو مشکل نداره ماله من تصویرش میپره

Snake-soldier

کاربر سایت
Jun 23, 2011
28
نام
Armin
بعد از اینکه رسیدم به مسابقات Raines چپتر 11 به بعد میشه که تصویر نداره فقط صدا پخش میشه میخواستم بدونم مشکل از کجاس؟
(وقتی که لایت با Eidolon به یه Warmmashin حمله میکنه و میکشش)

bahramffx

دو حلقه
کاربر سایت
Nov 11, 2006
540
نام
bahram
بعد از اینکه رسیدم به مسابقات Raines چپتر 11 به بعد میشه که تصویر نداره فقط صدا پخش میشه میخواستم بدونم مشکل از کجاس؟

سلام دیسک 3 رو عوض کن درست میشه من هم همین مشکل رو داشتم بعد عوض کردن سه بار دیسک سه درست شد ;)

Snake-soldier

کاربر سایت
Jun 23, 2011
28
نام
Armin

سلام دیسک 3 رو عوض کن درست میشه من هم همین مشکل رو داشتم بعد عوض کردن سه بار دیسک سه درست شد ;)

سیستم من که هک شده باید چیکار کنم:(

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,202
نام
محمد
به به خب به سلامتی ما تازه بازی رو شروع کردیم ... خیلی هم عالیه . من خیلی خوشم اومده . فقط چند تا سوال :
1- این سیو بازی چطوریه ؟ من هر بار توی یه اسلات جدید سیو میکنم رفتم تو قسمت Save دستگاه دیدم اینا رو یک جا نکرده و هر کودوم جدان و واقعا یه اسلات هستن واسه خودشون . مشکلی داره اگه زیاد بشن یا بهتره overwrite کنم ؟
2- این CG cutscene های بازی محشره . جایی هست که کیفیت 720 شون رو گذاشته باشه برای دانلود ؟ همشون رو میخوام . مرسی

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,175
نام
ماکان
- این سیو بازی چطوریه ؟ من هر بار توی یه اسلات جدید سیو میکنم رفتم تو قسمت Save دستگاه دیدم اینا رو یک جا نکرده و هر کودوم جدان و واقعا یه اسلات هستن واسه خودشون . مشکلی داره اگه زیاد بشن یا بهتره overwrite کنم ؟

از انجایی که تو بخش PS3 پست گذاشتی من فرض میکنم داری روی PS3 بازی میکنی. در نتیجه بهت توصیه میکنم Overwrite کنی. من خودم ان زمان که Ninja Gaiden Sigma رو بازی میکردم اینکارو نکردم آخرش گفت بسه دیگه جا نداریم سیو کنی!:D ان زمان برای Save هم بازی یه حجم مخصوصی اختصاص داده شده بود اما نمیدونم الان هم همینطوره یا نه؟

- این CG cutscene های بازی محشره . جایی هست که کیفیت 720 شون رو گذاشته باشه برای دانلود ؟ همشون رو میخوام . مرسی

برو تو این فرم و پست اول رو نگاه کن. هم CG ها و هم کات سین ها به صورت HD 720p هست.

http://finalfantasy-xiii.net/forums/showthread.php?t=10311

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,831
سلام,خب به سلامتی من بازی رو تموم کردم و حالا دارم ماموریت های جانبیش رو میرم.
سوالم اینجاس که توی ماموریت 59 چطوری باید این اژدها رو بکشم.خیلی سخته.
کسی بلده باید چطوری بکشکمش؟

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,175
نام
ماکان
اژدها یعنی دقیقا کدوم باس بازی؟ اسمش رو کامل بگو چون من الان یادم نیست ماموریت 59 چی بود! انوقت کامل راهنماییت میکنم!

آهان یادم افتاد! Zinitra رو میگی اژدها؟

ببین زدن زینیترا اصلا کاری نداره به شرطی که گروهت خوب Lvl Up شده باشن. خصوصا پارادایم های سنتینل و ساینرجیست.

من خودم گروهم Lightning/ Hope/ Fang بود. لایتنینگ کامندر و رونجر قوی هست، هوپ رونجر و سنتینلش حرف نداره و فنگ هم بهترین سبوتر گروهه.

اول از همه با این پارادیگم شروع کن: Med/Syn/Sab اینجوری هم HP گروهت بالا میمونه و هم اینکه هم خودت بوست میشی و هم زینیترا پویسن میخوره.

بعد که خوب بوست شدی بورو روی Rev/Rev/Com تا استگرش کنی. زینیترا زود استگر میشه.

وقتی هم که استگر شد زود با سه تا Com بزنش خوب ارتقا داده باشی راحت 50٪ خونش میره.

البته باید پارادایم هایی مثل Sentinel رو هم داشته باشی که در مقابل ضربات سنگینش دفاع کنی. سه تا Med یا دوتا Med یدونه SenT هم برای ریکاوری خیلی خوبن.

توجه کن که مبارزه با زینیترا اصلا برای Lvl های پایین آسون نیست. اگه خوب ارتقا نداید خودت رو اصلا بهش فکر نکن.

کلا هم یک نکته ای رو بگم! رمز موفقیت توی مبارزات FFXIII سوییچ کردن خیلی سریع بین پارادایم هاست. باید بتونی خیلی تند و سریع شیفت بدی و در مقابل ضربات و موقعیت های حریفت خوب انعطاف نشون بدی وگرنه مرگت حتمی هست.

آخرین ویرایش:

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,831
اقا دمت گرم بالاخره بعد از 1 ساعت کشتمش.
گروه خودمم دقیقا مثله خودته آدماشا میگم.
حالا در مورد ماموریت 54 این هم پدرم رو دراورد همین کاکتوسه یه دفعه از 10000 Needles استفاده میکنه تا دم مرگ میرم.
وقتی قیافش دیدم انقد بهش خندیدم خیلی بامزه بود پیش خودم گفتم این حتما اسونه ولی یدفعه.....
اگه کمکم کنی ممنونت میشم.
بعد یه سوال شما 64تا ماموریت رو تموم کردید؟

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,175
نام
ماکان
حالا در مورد ماموریت 54 این هم پدرم رو دراورد همین کاکتوسه یه دفعه از 10000 Needles استفاده میکنه تا دم مرگ میرم.
وقتی قیافش دیدم انقد بهش خندیدم خیلی بامزه بود پیش خودم گفتم این حتما اسونه ولی یدفعه.....

گیگانتور خیلی هم سخت نیست! ببین هر دفعه که تیغ پرت میکنه تو پویسن میخوری. الان دقیقا یادم نیست چه طلسمی میزد اما باید یه آیتمی به همه تیمت ببندی که ضد ان باشه! الان حضور ذهن ندارم باید به چه آیتمی مجهز کنی خودت رو اما برسم خونه حتما بهت میگم.

وقتی به آیتم هایی که گفتم مجخز کنی خودت رو دیگه انجوری از HP کم نمیشه. بعد باید حتما یه Sab تو گروهت باشه! اینجوری میتونی طلسمش کنی کند بشه. وقتی هم کند میشه میتونی با دوتا کامندر راحت بزنیش.

از انجایی که گیگانتور راخت استگر نمیشه بهتره Hope رواز گروه خارج کنی و جاش Snow رو بیاری. پارادایم اولت رو بزار این Med/Sent/Sab. یعنی لایتنینگ بشه Med، اسنو بشه Sent و فنگ هم Sab. اینجوری اسنو چون اساسا HP ایش بالا هست و بهترین Sent گروه هم هست ضرباتش رو میگیره. به شرطی که مجهز به ان آیتم که گفتم باشی هم اصلا هیچیش نمیشه. فنگ طلسمش میکنه تا کند بشه و لایتنینگ هم HP گوره رو بالا نگه میداره.

بعد که طلسم شد باید بری روی این پارادایم Com/Com/Sab. با لایتنینگ و اسنو بزنیش و همینطور با فنگ به طلسم کردنش ادامه بدی. اینطوری میتونی با یکم محارت بالا بزنیش. البته بازم میگم باید از خودت انعطاف نشون بدی و زود پارادایم عوض کنی. همیشه سه تا Sent و یا سه تا Med رو داشته باش.

اما همه اینایی که گفتم رو بزار کنار به اینی که میگم توجه کن تا مثا آب خوردن بزنی داغونش کنی! البته به یه شرط. انم این که Lucky Breaker داشته باشی! ببین خیلی از سلاحها تو بازی هستن که Lucky Breaker ان. یعنی بر اساس شانس یهو طرف رو استگر میکنن. اگه LB لایتنینگ رو داشته باشی و دا آخر ارتقا هم داده باشیش تو اولی یا دومین ضربه استگر میشه و بعد خیلی راحت میخوره و با 5 تا ستاره بازی رو میبری! اگه نه که باید به همون راه اول بچسبی و انقدر تمرین کنی تا سرعتت بره بالا و بتونی بزنیش. البته با روشیکه من گفتم دردسری برات بوجود نمیاره!

بعد یه سوال شما 64تا ماموریت رو تموم کردید؟

من بازی رو پلات کردم.

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,831
معلوم نیست این اینترنت لعنتی چه مرگش هست سرعتش انقد اومده پایین اعصابم خورد شد.
خب بالاخره این کاکتوس جونم نابود کردم.
حالا این ماموریت 51 چجوریه؟یدفعه رفتم سمتش داغونم کرد دیگه جرات نکردم برم پیشش.
گفتم بیام اول ازت بپرسم؟اسمش Attacus.خیلی سخت استگر میشه.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,175
نام
ماکان
ببین من الان میخوام حاصل تجربیاتم بعد از 600 ساعت FFXIII بازی کردن رو بهت منتقل کنم!:D در نتیجه خوب گوش بده!:D

نکته: هرچی الان دارم بهت توضیح میدم برای شخصیت لایت هست که همه این موارد برای شخصیت های دیگه هم صادقه. البته مثلما انا سلاح های خودشونو دارن!

ببین ما کلا چند مدل سلاح داریم. یعنی مثلا لایت 8 تا سلاح داره که هر کدوم تا سه سطح میتونن ارتقا پیدا کنن که سطح سومشون میشه Omega Weapon. تو اگه میخوای از الان به فکر این باشی که کدوم سلاح رو ارتقا بدی به نفعت هست و خیلی خوبه اما یکم اذیت میشی. این رو هم باید رعایت کنی که تا آخر بازی هیچ سلاحی رو به هیچ عنوان نفروشی!

اما برای اینکه گیج نشی باید یه نکته رو بدونی که کارت رو خیلی راحت میکنه. اینکه کدوم سلاح درنهایت از همه قوی تره! هر سلاح دوتا فاکتور داره، قدرت و جادو. بعضی از سلاح ها هستن که هر دو فاکتورشون یکسان بالاست و بعضی ها نه.

مثلا این سلاح ها هم قدرت و هم جادوشون یکسان میره بالا:

[h=3]Blazefire Saber که در نهایت ماکس لولت برای قدرت و جادو 620 هست. این سلاح هیچ اتک خاصی نداره.[/h]
[h=3]Axis Blade این خیلی بیخوده و ماکس لولت رو فقط رو 315 میبره اما عوضش اتکش ATB Charge 2 هست که زود نوارت رو پرمیکنه. در مجموع مفت گرونه چون کاره اینو یه ساینرژیست خوبمثل هوپ تو سه سوت میکنه.[/h]
[h=3]Lifesaber این رو 520 هست و اتک مخصوصش اینه که raise رو میبره بالا. در کل بدرد نمیخوره![/h]

[h=3]Organyx بهترین سلاح بازی هست که ماکس لولش 750 هست! خیلی قویه و ironStrick هم هست! البته این فقط باید از Gilgamesh Inc بخری که گرونه! البته راه های بهتری هم برای بدست آوردنش هست. این سلاح با آیتم ([/h] [h=3]Trapezohedron) ساخته میشه. میتونی این آیتم رو تا تهش ارتقا بدی و بعد Dis اش کنی.[/h]
[h=3]Hauteclaire اینم خیلی خوبه و 711 هست اما تو فرم آخرش که لولت رو میکنه 711 استگر لاک میشه! یعنی دیگه نمیتونی استگر کنی! اینو تو mah'Habara میتونی پیدا کنی و اگه بفروشیش دخلت میاد چون باید با قیمت خیلی بالا از Gilgamesh Inc بخری که میره تو پاچت نمیصرفه![/h]
[h=3]Lionheart اصلا قدرتش خوب نیست و 508 ماکسش هست اما بهترین سلاحه بازی برای استگر کرده چون Lucky Breaker هست! ملا تو Mission 54 که باید ان گیگانتور (کاکتوسه) رو بزنی این کارت رو سه سوت میکنه! خوبی این سلاح این هست که تو هر سطحیش زود استگر میکنه و این قابلیت فقط مخصوص فرم Omega Weapon اش نیست![/h]

[h=3] [/h] دو تا سلاح دیگه هم هست که باز بدرد نمیخورن:

[h=3]Edged Carbine مجیکش خیلی قویه و تا 723 میره اما قدرتش نهایت 210 میشه![/h]
[h=3]Gladius هم برعکس قبلیه. قدرتش 723 و مجیکش 210! [/h]
جفتشون هم هیچ اتک خاصی ندارن!

حالا با این تفاسیر خیلی واضح هست که چیکار کنی! تو مرحله ای که هستی بهترین کار این هست که سلاح اصلیت یعنی blazefire رو تا تهش ارتقا بدی. چون بخوای تا بدست آوردن اورگانیکس صبر کنی ضعیف میمونی دخلتو میارن! درنتیجه فعلا همینو بچسب. سلاح خوبیه و تا غول آخر بازی ارفن هم کارتو راه میندازه! حتی اگه به فرم Omega Weapon نرسی و فقط تا سطح دوم یعنی Flamberge ارتقا بدیش! اورگانیکس رو بهتره بزاری برای انجام ماموریت ها چون تمام ماموریت های سطح A سختن! ان موقع راحت از گیلگمش میخریش چون میتونی با چوکوبو هی بچرخی و Gold Nuget گیر بیاری 60 هزار Gill بفروشیش!

هی آیتم بخری راحت ارتقا پیدا میکنه! البته نه همچین راحت راحته چون برای ارتقا دادن به یه سطح دیگه نیاز به یه آیتمی داری که قیمت خون پدر کیتاسه رو روش گذاشتن و نزدیک 250 هزار Gill قیمتشه! متاسفانه سطح دوم اورگانیکس یعنی Apocalypse فقط با ارتقا دادن پیدا میشه!

بهت توصیه میکنم حتما lionheart رو بگیر و ارتقا بده چون بیشتر ماموریت ها رو با این سلاح میتونی بری! کلا آخرین ماموریت رو هم بدون این سلاح نمیتونی بری! 4 ساعت اینا بازی میکنی بعدی ه اشتباه کنی مردی!:D

البته اگه بخوای تروفی treasure hunter رو بگیری باید همه اینارو گیر بیاری!:D حالا حساب کن همه این شرایط برای 5 تا شخصیت دیگه هم هست!:D عملا دهنت سرویس میشه!:D

---------- نوشته در 04:45 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 04:35 PM ارسال شده بود ----------

یه نکته ای رو یادم رفت بگم! کلا زیاد در بند پول نباش! وقتی بازی رو تموم کنی و ماموریت های 56 تا 62 رو هم بری توی گرند پولس تمام Adamanchelise ها با Shaolong Gui عوض میشن که هر کدومشون رو که بزنی یه گالون آیتم میگیری! میتونی Gold Nugget و Platinum Ingots بگیری که تا 150 هزار گیل میشه فروختشون! البته به شرطی که بتونی SG هارو بزنی!:D خیلی سختن! فقط یکم از ان نره خر Long Gui راحت ترن! البته خود LG هم هیچ مالی نیست!

اگه Master Seal باشی و Elixir رو هم گرفته باشی بدی به شخصیت هات راحت میشه زدشون! Elixir فقط یدونه تو بازی هست اما اینو از من داشته باش که اگه Doctor's Code رو تا درجه آخر ارتقا بدی و بعد Dis کنی بهت اکسیر میده!:D با این تکنیک میتونی هی اکسیر گیر بیاری و بفروشی حال کنی!:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر