FIFA 16

Untitled5a59c.png

طبق رسم هرساله امسال هم شاهد فیفا هستیم.
اضافه شدن تیم ملی زنان به بازی تایید شده.
بازی شامل 12 تیم بانوان هست که باید روبروی هم دیگه بازی کنن.مثلا نمیشه رئال بشیم و با زنان بازی کنیم
:d.کلا توی این مدها قابل بازی ـن:match day , offline tournament , and online friendly matches.
12 تیم هم عبارتند از:

Germany, USA, France, Sweden, England, Brazil, Canada, Australia, Spain, China, Italy, Mexico.
که بصورت کامل همه ی بازیکنان اسکن شدن.

====
DEFENSIVE AGILITY
arrowd.gif

چالاکی و فرز بودن بودن مداقعان :

امسال در فیفا 16 مجموعی از25تغییر بنیادین در ویژگی ها مدافعین لحاظ شده به طوری که با ایجاد مدافعان فرز در تقابل با بازیکنان و مهاجمین سرعتی لحاظ شده به عنوان نمونه وقتی بازیکنان و مهاجمین سرعتی با سرعت در زمین مانور میدن و تغییر مسیر ناگهانی میدن از این به بعد مدافعان هم میتونن به همان مقدار در تغییر ناگهانی مسیر فرز و چالاک باشن ! مدافعین زین پس میتونن به طرز ناگهانی تغییر مسیر بدن و سرعت و شتاب خوبی در کندن از زمین دارن !!

DEFEND AS A UNIT
arrowd.gif

دفاع به عنوان واحد ، دفاع کمکی ، یار پوششی : دفاع پوششی از همدیگه و دفاع کمکی و یا به تعبیری همان یار پوششی یکی از بهترین راه ها و ترفند ها در پوشش و مهار بازیکن مقابل هستش ! در فیفا 16 هوش مصنوعی جدید برای این منظور در نظر گرفته شده به صورتی که از این بعد به بعد دفاع آگاه از فضای باز و جایی هست که احساس خطر کنه به طور مثال وقتی یک دفاع داره به صورت تقابل یک به یک با حریف در حال جنگیدن هستش دفاع دیگری برای پوشش فضا و کمک میاد و به دفاع دیگه کمک میکنه ! یعنی یک دفاع روی پا میره و دفاع دیگه پوشش و بستن فضا رو بر عهده میگیره یعنی به عبارتی دفاع گروهی و کمک به یکدیگه !

INTERCEPTION INTELLIGENCE
arrowd.gif

هوش درکی تیمی بهتر و جامع تر : در نسخه جدید هم تیمی های شما به صورت بهتر و چشمگیر تری میتونن درک کنن که فضای خالی زمین کجاست و همین طور کجا بمونن که پاس بهتری دریافت کنن و پیش بینی پاس رو بهتر درک کنن البته این موضوع هم در هنگام دفاع کردن وجود داره و هم در حمله کردن و این موضوع باعث به وجود آمدن بالانس بیشتری در بازی میشه ، مثلا هنگامی که بازیکن خط حمله سعی میکنه به فضای خالی و باز زمین سوق داده بشه با سرعت پیش بره در این هنگاه دفاع ها هم برای بستن و پوشش دادن این مناطق دست به کار میشن و سعی و تلاش میکنن ، بازیکنان میانی به سرعت در بررسی فضای باز در زمین دست به کار میشن و بازیکن هم تیمیشون رو برای یورش به سوی دروازه حریف آماده میکنن و بازی رو به سرعت راه میندازن ، البته میشه در قسمت تنظیمات بازی هم برای بازیکنان تعاریف شخصی سازی نوع حرکتی در زمین برنامه ریزی کرد و باعث بهتر شدن بازی تیمی در بازی بشه .........

DYNAMIC CROSSING
arrowd.gif

و باز هم در ضمن که میخوان امسال یک بالانس عالی بین فاز دفاعی و حمله ایجاد کنن !! و همین طور سیستم پاس دهی پاس های هوایی به صورت کامل دچار تغییر شده و سیستم داینامیک پاس هوایی روش گذاشته شده که پاس های هوایی بسیار متنوع هستن و نوع چرخش توپ و حرکتی توپ در این پاس های هوایی هم دست خوش تغییرات زیادی شده و همین طور بازیکن های خط حمله امسال به صورت چشمگیری خودشون رو برای توپ های هوایی به تکاپو میندازن و وقتی توپ هوایی ارسال شد چه دفاع ها و چه بازیکن های حمله برای توپ های هوایی تلاش زیادی برای زدن ضربه به توپ میکنن !

PASSING WITH PURPOSE
arrowd.gif

یک تغیر دیگه ای هم که دربازی ایجاد شده سیستم پاس دهی بازی هستش که وقتی میخواین پاس بدین وقتی در جهت اون بازیکنی باشین که میخواین پاس رو بهش بدین شدت و سرعت توپ بهتر میشه و در کل سیستم پاس دهی بازی سخت تر شده ، همین طور گفته شده مکانیک جدید سیستم پاس دهی بازی طوری شده که در فضای های باز و بسته نوع و شدت پاس تغییر میکنه و ارور و خطای پاس ها در فضا های مختلف با توجه به شرایط تعداد بازیکن و باز بودن و بسته بودن فضا فرق های زیاد داره !!

NEW TACKLING FUNDAMENTALS
arrowd.gif

و مورد دیگه بازی اسلاید تکل ها هستش که در بازی بسیار انیمیشن هاش بیشتر شدن و توپ گیری در این بخش خیلی بیشتر میشه و همین طور توپ گیری ساده که انیمیشن های بیشتری بهش اضافه شده و دفاع ها امسال در بازی هوش خیلی بالایی دارن و آزادی عمل بسیاری در توپ گیری در بازی دارن و همین طور بازیکن های سرعتی رو با توجه به هوش و توان بدنی که دارن از کار میندازنشون .

پ.ن:با تشکر از امین عزیز

====

Argentine Primera División

• La Bombonera - Boca Juniors
  • El Monumental - River Plate [NEW]
Barclays Premier League

• Anfield - Liverpool FC
  • Boleyn Ground - West Ham United
  • Britannia Stadium - Stoke City
  • Carrow Road - Norwich City [NEW]
  • Emirates Stadium - Arsenal
  • Etihad Stadium - Manchester City
  • Goodison Park - Everton
  • King Power Stadium - Leicester City
  • Liberty Stadium - Swansea City
  • Old Trafford - Manchester United
  • Selhurst Park - Crystal Palace
  • St. James' Park - Newcastle United
  • St. Mary's Stadium - Southampton
  • Stadium of Light - Sunderland
  • Stamford Bridge - Chelsea FC
  • The Hawthorns - West Bromwich Albion
  • Vicarage Road - Watford [NEW]
  • Vitality Stadium - Bournemouth [NEW]
  • Villa Park - Aston Villa
  • White Hart Lane - Tottenham Hotspur
English Championship

• Loftus Road - Queens Park Rangers
  • The KC Stadium - Hull City
  • Turf Moor - Burnley
English League Two

• Fratton Park - Portsmouth [NEW]
Bundesliga

• Allianz Arena - Bayern München, TSV 1860 München
  • BORUSSIA-PARK - Borussia Mönchengladbach [NEW]
  • Volksparkstadion - Hamburger SV
  • Olympiastadion - Hertha BSC
  • Signal Iduna Park - Borussia Dortmund
  • Veltins-Arena - FC Schalke 04
Eredivisie

• Amsterdam ArenA – Ajax
International Stadium

• Wembley Stadium – England
La Liga

• Camp Nou - FC Barcelona
  • Estadio Vicente Calderon - Atlético de Madrid
  • Mestalla - Valencia
  • Santiago Bernabéu - Real Madrid
Liga MX

• Estadio Azteca - Club América
Ligue 1

• Parc des Princes - Paris Saint-Germain
  • Stade Gerland - Olympique Lyonnais
  • Stade Vélodrome - Olympique de Marseille [NEW]
Major League Soccer

• BC Place Stadium - Vancouver Whitecaps
  • CenturyLink Field - Seattle Sounders FC [NEW]
Serie A

• Juventus Stadium - Juventus
  • San Siro/Stadio Giuseppe Meazza - AC Milan, Inter
  • Stadio Olimpico - Lazio, Roma
Saudi Abdul Latif Jameel League

• King Abdullah Sports City - Al-Ittihad & Al-Ahli [NEW]
  • King Fahd International Stadium - Al Hilal, Al Nassr, Al Shabab
Rest of the World

• Donbass Arena - Shakhtar Donetsk
Generic Stadiums
Available in Kick-Off, FIFA Ultimate Team, Career Mode and during skill games.

• Al Jayeed Stadium
  • Aloha Park
  • Arena del Centenario
  • Arena d'Oro
  • Court Lane
  • Crown Lane
  • Eastpoint Arena
  • El Grandioso
  • El Libertador
  • Estadio de las Artes
  • Estadio El Medio
  • Estadio Presidente G.Lopes
  • Euro Park
  • Forest Park Stadium
  • Ivy Lane
  • Molton Road
  • O Dromo
  • Sanderson Park
  • Stade Municipal
  • Stadio Classico
  • Stadion 23. Maj
  • Stadion Europa
  • Stadion Hanguk
  • Stadion Neder
  • Stadion Olympik
  • Town Park
  • Union Park Stadium
  • Waldstadion
====
50 - دیماریا
49-چک
48-کاوانی
47-کمپانی
46-الابا
45-گودین
44-تری
43-نالدو
42-توره
41-کازورلا
40-پیکه
39-هوملز
38-اشنایگر
37-رویس
36-رونی
35-ویدال
34-مولر
33-بنزما
32-کورتوا
31-پوگبا
30-کاستا
29-بوسکتس
28-دی بروین
27-توز
26-دخیا
25-سانچز
24-ریبری
23-گرت بیل
22-لواندوفسکی
21-کیلینی
20-لام
19-مودریچ
18-اوزیل
17-راموس
16-فابرگاس
15-بواتنگ
14-کروس
13- جیمز رودریگز
12-اگوئرو
11-اینیستا
10-داوید سیلوا
9-تیاگو سیلوا
8-نیمار
7-زلاتان
6-هازارد
5-روبن
4-نویر
3-سوارز
2-رونالدو
1-مسی
====
تیم های قابل بازی:

• Chelsea FC

• Manchester City

• FC Barcelona

• Real Madrid

• Borussia Dortmund

• Borussia Mönchengladbach

• PSG

• Inter Milan

• River Plate

• Seattle Sounders FC

• United States(تیم ملی زنان)

• Germany(تیم ملی زنان)
استادیوم ها:

• Borussia-Park

• Santiago Bernabeu

• CenturyLink Field
تنظیمات:

• Half Length: 4 minutes

• Difficulty Level:Professional/World Class

• Season: Autumn / Fall

• Weather: Rain/Clear

• Time of Day: Day/Night
همچنین دمویی از fut draft قابل بازی ـه
تاریخ عرضه:8 و 9 سپتامبر
====
Untitled2.png

تاریخ عرضه ی بازی: 22 سپتامبر
قابل دسترس برای: Xbox One-Play Station 4-Xbox 360-Play Station 3-PC
پ.ن:با اومدن اطلاعات جدید این پست تکمیل میشه.
پ.ن2:این تاپیک فیفا ـه نه فوتبال.چون در آینده درمورد اورال ها بحث زیاد پیش میاد از دوستان خواهش میکنم رعایت کنند.

image.img.jpg

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: Miniature Rose

HoR!ZoN

کاربر سایت
Feb 11, 2010
2,088
نام
Milad
چرا استایل ادمشو درست نمیکنه ، نسل 6 که فاجعه بود استایل بازیکنای فیفا ، دوستان فکر کنم یادشون باشه :d

مطمینی شما فیفا 15 رو بازی کردی؟ از فیفا 11 به بعد کلا این مشکل حل شده و اینطوری نیست یکی از علت هایی که قبلا من فیفا بازی نمیکردم همین بوذ ولی از 11 که درست شد، اومدم سمت فیفا

PEDRAMGOLCHIN

کاربر سایت
Jun 11, 2007
4,853
نام
پدرام
تو بازی سنتر شاید ولی تو دنیا فکر نکنم !
هرکس واسه دله خودش بازی میکنه، چه بازی سنتر چه سرتاسر دنیا
تا وقتی فن بازی باشه، چشم بسته به به و چهچه میکنن
دیگه کاملا مشخصه امسال رقیب جدی داره فیفا، زمین و زمان دارن میگن، همه ی منتقدین هم اعتراف کردن که کونامی خیلی بیشتر از فیفا درطول این دوسال پیشرفت کرده
ولی فیفا همچنان عنوان برتر امسال خواهد بود، فقط بخاطر جهش خیره کننده ای که نسل قبل داشت، این نسل چیز چشمگیری فعلا رو نکرده، که امیدوارم رو کنه

playchar

کاربر سایت
Dec 21, 2014
287
نام
only fifa
هر سال تو این ایام شاهد حرف ها و رفتار های جالب و در عین حال عجیبی از بعضی از کاربران محترم بازیسنتر هستیم و امسال هم از این امر مستثنی نیست و با یک پدیده جدید روبرو هستیم:

فیفا آشغاله ، گیم پلیش افتضاحه،مملو از باگه ، گرافیکش کارتنیه،استایل بازیکناش شبیه ملخه وووو .... ولی در عوض PES شاهکاره ، گیم پلی شبیه سازه محض ،همه چی بالانس،پلیر آی دی داره ،گرافیک محشر ، بازیکن ها از نمونه واقعی شون هم واقعی تر ،استایل ها مو نمیزنه با واقعیت،فیس ها بینظیر ، برنده جایزه بهترین عنوان ورزشی از همه کنفراس هاوووو... ولی من به دموش بسنده میکنم و باز هم فیفا رو میخرم !!!!به قول یه بنده خدایی :مگه داریم ،مگه میشه!:|

aslirezahddd

PRO FIFA PLAYER
کاربر سایت
Oct 22, 2013
1,798
نام
Alireza
هر سال تو این ایام شاهد حرف ها و رفتار های جالب و در عین حال عجیبی از بعضی از کاربران محترم بازیسنتر هستیم و امسال هم از این امر مستثنی نیست و با یک پدیده جدید روبرو هستیم:

فیفا آشغاله ، گیم پلیش افتضاحه،مملو از باگه ، گرافیکش کارتنیه،استایل بازیکناش شبیه ملخه وووو .... ولی در عوض PES شاهکاره ، گیم پلی شبیه سازه محض ،همه چی بالانس،پلیر آی دی داره ،گرافیک محشر ، بازیکن ها از نمونه واقعی شون هم واقعی تر ،استایل ها مو نمیزنه با واقعیت،فیس ها بینظیر ، برنده جایزه بهترین عنوان ورزشی از همه کنفراس هاوووو... ولی من به دموش بسنده میکنم و باز هم فیفا رو میخرم !!!!به قول یه بنده خدایی :مگه داریم ،مگه میشه!:|
آقا حدود 1 ماه وایسا اوکی میشه ..دیگه تایپک پیسی نیس میره صفحه 10 ..11 .. :D
پارسال دقیقا یادمه خودت یه نظر گذاشتی تو این تایپک پیس و جوابگو بودن دوستان و بحث همچنان ادامه داشت ک پیس بهترین بازی شده
تا اینکه بازی اومد ما دیگه ندیدیم تایپکی باشه چند صفحه اول ....
حالا امسالم فعلا انرژی دارن یه ذره واسی اوکی میشه و همه چی به حالت عادی بر میگرده :D

nimaraul

کاربر سایت
Aug 4, 2015
26
من از فیفا وُرلد کاپ 98 و 99 و...تا فیفا 15 دارم فیفا بازی میکنم...فقط فیفا 08 سخت بود و بدم اومد...بقیشون خوب بودن...این آخریا میشه گفت PES داره خودش رو شبیه فیفا میکنه....ولی هوادارای PES سعی میکنن صداش رو در نیارن!
امیدوارم فیفا 16 زودتر به دستمون برسه

اروند 2520

کاربر سایت
Jul 23, 2014
1,414
نام
علی
من از فیفا وُرلد کاپ 98 و 99 و...تا فیفا 15 دارم فیفا بازی میکنم...فقط فیفا 08 سخت بود و بدم اومد...بقیشون خوب بودن...این آخریا میشه گفت PES داره خودش رو شبیه فیفا میکنه....ولی هوادارای PES سعی میکنن صداش رو در نیارن!
امیدوارم فیفا 16 زودتر به دستمون برسه

بله اخیرا pes خیلی چیزاشو شبیه فیفا کرده و اتفاقا این اصلا بد نیست که جنبه های مثبت بازی رقیب رو تقلید کنی ...
همونطور که شما که فیفا 98 و 99 رو بازی کردی حتما باید بدونی اون موقع مدل بازی فیفا چجوری بود ... از لحاظ گیم پلی فرسنگ ها ! عقب تر از وینینگ الون (که بعدها شد pes) بود !
در فیفای اون زمان:
1. پاس عمقی وجود نداشت و فقط پاس ساده بود (طبیعتا وقتی حتی پاس عمقی ساده وجود نداشت، L1 مثلث هم وجود نداشت)
2. هیچگونه پرسی وجود نداشت و اقدام برای گرفتن توپ فقط محدود به تکل بلند زدن بود ! (در حالیکه در وینینگ الون همون زمان هم دو نوع پرس متفاوت با ضربدر و مربع وجود داشت)
3. هیچگونه آمپر برای قدرت شوت یا پاس وجود نداشت !
4. انیمیشن دریبل با دکمه سرعت و دریبل بدون دکمه سرعت یکسان بود! (حتی در زمان دریبل سرعتی هم توپ از پای بازیکن جدا نمیشد)
5. دکمه ای برای یک دو کردن در بازی وجود نداشت
6. دکمۀ جلو اومدن دروازبان در هنگام موقعیت حریف وجود نداشت
7. ضربه چیپ در بازی وجود نداشت !
و ...
تمام این ها رو 4-5 سال ! بعد از کونامی !!! و به تقلید از وینینگ الون به بازی خودش اضافه کرد
...
خب حالا فیفا کار بدی کرده که اون موقع کل هستۀ گیم پلی رو از وینینگ الون تقلید کرده؟! مسلما نه ... چون اگه اون تقلید رو نمیکرد الان فیفا رسما هیچی نبود ...
یادمه اولش هم که این تقلید ها رو شروع کرد کیفیت این موارد در فیفا خیلی از pes پایینتر بود ولی کم کم شاخ و برگش داد و حتی از خود کونامی در این موارد بهتر شد

اصلشم همینه، باید از چیزهای خوب رقیب تقلید کنی و چیز های خوب خودت رو هم بهش اضافه کنی ... راه پیشرفت اینه ...
حالا هر شرکتی در هر نوع بازی ای اینکار رو بهتر انجام بده موفق تره

gerrardm

کاربر سایت
Aug 25, 2010
163
نام
متین

اینکه فکر میکنی هرکی جوابت میده دشمن خونی داره با فیفا :D نشون دهنده دیدت منفیت نسبت به بقیه افراد :D
من خودم نه طرفدار فیفام نه طرفدار پی اس :D هر سال هر جفتش دانلود میکنم هر کدوم بهتر بود بازی میکنم :D تا 2009 پی اس میزدم 2010 تا 2014 فیفا زدم :D 2015 هم پی اس :D فیفا 16 هم بیاد بهتر از پی اس 16 باشه میرم فیفا میزنم :D
همین جملت واقعا مشخص از اینکه پی اس پیشرفت کرده عصبی شدی :D پی اس خیلی مشکل داره هیچ کس ندیدم بگه گرافیکش بی نظیره :D اتفاقا گرافیکش در زمینه چمن اینا فوق العاده مزخرف و شبیه موکت :D در زمینه مسائل جانبی هم مثل صدا . تماشاگر . خوشحالی بعد از گل و ... اینا به گرد پای فیفا هم نمیرسه :D فیفا حداقل 3سال جلوتره تو این زمینه :D
اما کلا همه این ها ول کردی به 4تا تعریف بقیه از پی اس چسبیدی و عصبی شدی و میای تیکه میندازی :D
این بحثی هم که فروش فیفا بیشتر از پی اس هرکی راه بندازه نشون میده چقدر کم اورده در زمینه های دیگه :D
بحثی هم راجع به این قضیه ندارم شما برو تا اخر عمر فیفات بزن ماهم میریم هرکدوم بهتر بود میزنیم :D تعصبی هم روی هیچ کدوم نداریم :D
یک بنده خدایی هم میگفت : تعداد پراید همیشه بیشتر لامبورگینی و اکثرا پراید سوار میشن ولی این کجا و ان کجا :D پیروز باشید :D

trust n1

کاربر سایت
Jun 11, 2009
790
نام
فرشید
من نمیدوتم چرا این بحث فیفا vs پیس تموم نمیشه هر سال این بحث وجود داره اخر هم ریتینگ فیفا بالاتره الته با اینکه قبول دارم مشکلات و باگهای مسخره داره اما در کل پیس خیلی مونده برسه بهش بحثم همینجا تموم شد نظرم را گفتم به کسی توهین نشه

playchar

کاربر سایت
Dec 21, 2014
287
نام
only fifa
اینکه فکر میکنی هرکی جوابت میده دشمن خونی داره با فیفا :D نشون دهنده دیدت منفیت نسبت به بقیه افراد :D
من خودم نه طرفدار فیفام نه طرفدار پی اس :D هر سال هر جفتش دانلود میکنم هر کدوم بهتر بود بازی میکنم :D تا 2009 پی اس میزدم 2010 تا 2014 فیفا زدم :D 2015 هم پی اس :D فیفا 16 هم بیاد بهتر از پی اس 16 باشه میرم فیفا میزنم :D
همین جملت واقعا مشخص از اینکه پی اس پیشرفت کرده عصبی شدی :D پی اس خیلی مشکل داره هیچ کس ندیدم بگه گرافیکش بی نظیره :D اتفاقا گرافیکش در زمینه چمن اینا فوق العاده مزخرف و شبیه موکت :D در زمینه مسائل جانبی هم مثل صدا . تماشاگر . خوشحالی بعد از گل و ... اینا به گرد پای فیفا هم نمیرسه :D فیفا حداقل 3سال جلوتره تو این زمینه :D
اما کلا همه این ها ول کردی به 4تا تعریف بقیه از پی اس چسبیدی و عصبی شدی و میای تیکه میندازی :D
این بحثی هم که فروش فیفا بیشتر از پی اس هرکی راه بندازه نشون میده چقدر کم اورده در زمینه های دیگه :D
بحثی هم راجع به این قضیه ندارم شما برو تا اخر عمر فیفات بزن ماهم میریم هرکدوم بهتر بود میزنیم :D تعصبی هم روی هیچ کدوم نداریم :D
یک بنده خدایی هم میگفت : تعداد پراید همیشه بیشتر لامبورگینی و اکثرا پراید سوار میشن ولی این کجا و ان کجا :D پیروز باشید :D
!!!Bardashtet az poste bandeh ajib va kamelan eshtebah bood

nimaraul

کاربر سایت
Aug 4, 2015
26
به نظرم انتخاب بین دو بازی فیفا و PES کاملا سلیقه ایه...یکی مثل من فیفا رو می پسنده و PES رو مصنوعی میدونه....نظر پسرخالم دقیقا برعکس این موضوعه!

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
دیروز داشتم FIFA 15 بازی میکردم و نیوکاسل رو برداشتم.بودجه تیم خیلی کم بود در حد 14 میلیون پوند ولی با همین پول و یکی از بازیکنای تیمم رفتم الساندرو لاکازت رو خریدم به قیمت 12 میلیون پوند.تا نیم فصل نگهش داشتم و توی همه بازیها تو پستی که مهارت داره گذاشتمش نیم فصل که شد توی فصل نقل و انتقالات زمستانی حدودا 71 میلیون پوند فروختمش به PSG
:| امیدوارم این تخیلات رو تو این نسخه برطرف کنن ! البته این 71 میلیون رو دادم پوگبا و وراتی خریدم و یکی دوتا مدافع جوون ولی بازم بازی بهم نچسبید ک از اول شروع کردم :| کریر مود بازی واقعا باگ اره ! امیدوارم فیفا 16 اینطوری نباشه.

yonestm

کاربر سایت
Dec 13, 2010
4,914
نام
U-N-3-S
دیروز داشتم FIFA 15 بازی میکردم و نیوکاسل رو برداشتم.بودجه تیم خیلی کم بود در حد 14 میلیون پوند ولی با همین پول و یکی از بازیکنای تیمم رفتم الساندرو لاکازت رو خریدم به قیمت 12 میلیون پوند.تا نیم فصل نگهش داشتم و توی همه بازیها تو پستی که مهارت داره گذاشتمش نیم فصل که شد توی فصل نقل و انتقالات زمستانی حدودا 71 میلیون پوند فروختمش به PSG
:| امیدوارم این تخیلات رو تو این نسخه برطرف کنن ! البته این 71 میلیون رو دادم پوگبا و وراتی خریدم و یکی دوتا مدافع جوون ولی بازم بازی بهم نچسبید ک از اول شروع کردم :| کریر مود بازی واقعا باگ اره ! امیدوارم فیفا 16 اینطوری نباشه.

از PSG بعید نیا :D :D

chaos.theory

کاربر سایت
Apr 1, 2014
60
نام
Amir
تعداد پراید همیشه بیشتر لامبورگینی و اکثرا پراید سوار میشن ولی این کجا و ان کجا :D

من تو بحث fifa vs pes وارد نمیشم اما چطور دارین یه همچین مقایسه ایی میکنین
الان قیمت پراید با لامبور یکیه؟اصلا یک دهم اون هست؟
چطور این مقایسه رو واسه دوتا محصول هم قیمت استفاده میکنین؟
تو شرایط فعلی ک قیمتا باهم برابره مطمئن باشین فروش بیشتر یکی از فاکتور های بهتر بودن یکی بر دیگری میتونه تلقی بشه
موفق باشین

اروند 2520

کاربر سایت
Jul 23, 2014
1,414
نام
علی
من تو بحث fifa vs pes وارد نمیشم اما چطور دارین یه همچین مقایسه ایی میکنین
الان قیمت پراید با لامبور یکیه؟اصلا یک دهم اون هست؟
چطور این مقایسه رو واسه دوتا محصول هم قیمت استفاده میکنین؟
تو شرایط فعلی ک قیمتا باهم برابره مطمئن باشین فروش بیشتر یکی از فاکتور های بهتر بودن یکی بر دیگری میتونه تلقی بشه
موفق باشین

حرف شما تا حدودی درسته
ولی مساله اینه که فروش تنها وابسته به کیفیت بازی نیست
قدرت تبلیغاتی و بازوی اقتصادی شرکت سازنده بازی هم خیلی مهمه که به دلیل قدرت مالی فوق العاده EA، فیفا از این لحاظ خیلی قوی تره ... حتی مثلا سالهای بین 98 تا 2007 که فیفا در مقابل pes از نظر کیفیت خیلی خیلی ضعیف تر بود، ولی بازم فروش قابل ملاحظه ای داشت
مثلا وقتی صرفا به خاطر قدرت مالی بیشتر شرکت سازنده، لایسنس انحصاری میگیره تا رقیب رو از استفاده از اون تیمها محروم کنه، این رو نمیشه به حساب کیفیت بالاتر بازی سازی گذاشت، اما خب رو فروش تاثیر داره
یا مثلا بازی فیفا و شرکت EA به دلیل رابطه نزدیکی که با خود سازمان فیفا دارن از خیلی امتیازات تبلیغاتی بیشتری در مقایسه با کونامی برخوردارن
هرچند کونامی در چند سال اخیر سعی کرده با نزدیک کردن خودش به یوفا، تا حدی این قضیه رو متعادل تر کنه، ولی خب هم قدرت یوفا با فیفا خیلی فرق میکنه و هم رابطه یوفا و کونامی، مشابه وابستگی نزدیک فیفا و بازی فیفا نیست ... بازی فیفا مستقیما از طرف سازمان فیفا حمایت میشه، ولی رابطه کونامی و یوفا یه رابطه قراردادی هست که ممکنه هر موقعی به هم بخوره ...

با چنین شرایط نابرابری، باید کیفیت بازی pes خیلی بیشتر از فیفا باشه تا به فروش تقریبا مساوی برسن (مثل سالهای حدود 2005 و 2006)
و اگه کیفیت دو بازی یکسان باشه مسلما فروش فیفا بسیار بیشتر خواهد بود (به همون دلایلی که عرض کردم) پس در این شرایط نمیشه برای قضاوت در مورد کیفیت خیلی به فروش بیشتر یه بازی استناد کرد
حتی خیلی از کسایی که خورۀ بازی فوتبال نیستن، در خیلی جاهای دنیا نمیدون اصلا pes وجود داره !! میرن فیفا رو به عنوان بازی فوتبال میخرن و پیگیر چیز دیگه ای هم نمیشن ! (البته در این سالها که اطلاع رسانی خیلی وسیع و پیشرفته شده تعداد این افرادی که مثال زدم کمتر شده)
ولی من تو همین ایران و از بین کسایی که خودشون رو فوتبال باز هم میدونن ! دیدم کسایی که فکر میکنن اون بازیای وینینگ الون و پرو اولوشن ساکر روی نسل های PS1 و PS2 همین فیفا بوده !!!! و تازه بهش استناد میکنن میگن pes هیچوقت! در حد فیفا نبوده !!! و ادعا میکنن از همون زمان رو PS1 فیفا 99 بازی میکردن (منظورشون از فیفا وینینگ الون هست!!) و میگن یادش به خیر، رو فیفا 99 با دکمه های بالا پایین ضربدر فلان ... منتخب جهان آزاد میکردن !!! :)) که خب همه شماها قاعدتا میدونید اون فوتبال وینینگ الون ساخته کونامی بود، نه فیفا !! که بعد ها اسمش عوض شد به pes (البته هنوزم نسخه ژاپنیش با همون نام وینینگ الون عرضه میشه)
این مثال رو زدم که بدونید چقدر تبلیغات تاثیر داره ...
ضمنا اون موقع که کونامی فوتبال برتر بود، اکثر طرفدارا بازی اورجینال نمیخریدن که بخواد تو فروشش ثبت بشه، چون PS1 و PS2 خیلی زود هک شدن ... اورجینال بخر ها اکثر همون مردم کانادا و امریکا و کشور های جهان اول اروپایی بودن ... که اونم به دلیل تسلط EA بر امریکا و کانادا و با توجه به اینکه فوتبال اونجاها خیلی هم حرفه ای دنبال نمیشه اونجاها بیشتر همون فیفا خریداری میشد (فارغ از اینکه کیفیت کدوم بازی بهتره)
می موند اروپا که ممکن بود یه مقدار این نمودار فروش رو بالانس کنه، بقیه فوتبالدوستای دنیا هم اکثرا بازی کپی میگرفتن که تو فروش اصلا لحاظ نمیشد ...
تو نسل هفت تا حدودی خرید بازی اورجینال همه گیر شد که فیفا بهتر از pes بود و بازوی قوی تر تبلیغاتی هم که به جای خودش باقی بود ... طبیعی بود که فروش فیفا بالاتر باشه، ولی در مورد نسل ششم و پنجم اصلا نمیشه با فروش بازی قضاوت کرد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر