Far Cry 4| pc

Name : Far Cry 4

Developer: Ubisoft Montreal
Publisher: Ubisoft
Platforms: PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360
Release Date: November 18, 2014
Meta Score: ???

http://forum.bazicenter.com/thread93552/#post3534302

System Requirements
Minimum System Requirements
Operating system: Windows 7 SP1, Windows 8/8.1 (64bit versions only)
Processor: Intel Core i5-750 @ 2.6 GHz or AMD Phenom II X4 955 @ 3.2 GHz
Memory: 4GB
Video card: NVIDIA GeForce GTX 460 or AMD Radeon HD5850 (1GB VRAM)
Direct X: Version 11
Hard Drive: 30 GB available space
Sound Card: DirectX 9.0c compatible sound card with latest drivers

Recommended System Requirements
Operating system: Windows 7 SP1, Windows 8/8.1 (64bit versions only)
Processor: Intel Core i5-2400S @ 2.5 GHz or AMD FX-8350 @ 4.0 GHz or better
Memory: 8GB
Video card: NVIDIA GeForce GTX 680 or AMD Radeon R9 290X or better (2GB VRAM)
Direct X: Version 11
Hard Drive: 30 GB available space
Sound Card: DirectX 9.0c compatible sound card with latest drivers

فارکرای 4 همانند نسخه های قبلی خود شما را در 2014/11/18 را به محیطی عظیم و اما متفاوت دعوت می کند ، اینبار با گستردگی و امکانات بیشتر در منطقه ای به نام Kyrat در رشته کوه های هیمالیا

داستان : در فاکرای 4 شما کنترل کارکتر اصلی بازی یعنی Ajay Ghale را در دست می گیرید. او به سرزمین مادری اش یعنی Kyrat بر می گردد تا به وصیت مادرش عمل کرده و خاکستر او را در محیط پراکنده کند. Ajay به Kyrat تعلق دارد اما از کودکی از آن دور بوده و با آن غریبه و نا آشنا می باشد. طی ماجراجویی ها او به گروه نظامی حاکم بر منطقه تحت فرمان Pagan Min برخورد می کند و این شروع داستان و کشمکش های Ajay برای مقابله و بقا و همچنین یافتن هویت خانوادگی خود می باشد.
در این بازی شخصیت های بسیاری نیز شما را همراهی خواهند کرد و نیز در برخی موارد این بر عهده شماست که تصمیم بگیرید با کدام یک از آن ها همکاری کرده و مسیر خود را مشخص کنید.

Pagan Min در این بازی نقش منفی و معادل شخصیت منفی و اما بسیار دوست داشتنی و فوق العاده Vaas در بازی قبل دار ایفا خواهد کرد. او فرزند یک قاچاقچی مواد مخدر است که در هنگ کنگ به دنیا آمده و از همان جوانی او نیز به کار پدر مشغول می شود. پس از کشته شدن پدر Pagan به دنبال جمع کردن ارتشی برای خود می گردد و به همین منظور به Kyrat رفته و مقر فرماندهی خود را در آن جا تشکیل می دهد.

به Kyrat خوش آمدید

محیط بازی وسعت زیادی دارد و از مناطق کوه پایه ای تا ارتفاعات و کوهستان های یخ زده را در بر می گیرد. به گفته سازنده کارها و ماموریت های زیادی در این محیط وجود دارد و تمام کردن آن زمانی طولانی را می طلبد.

همانند شماره قبل شمار زیادی از حیوانات در این شماره وجود دارند که با شکار آن ها می توان مواد لازم برای برخی از ارتقاع ها را بدست آورد، از بز های کوهی گرفته و پرندگانی همچون عقاب و ببر های کوهستان.

شمار اسلحه ها نیز در این بازی زیاد و مناسب می باشد ، از سلاح های سرد تا اسلحه های اتوماتیک و مواد منفجره و اسلحه شکار کوسه! با توجه به تنوع این اسلحه ها و همچنین ساختار مراحل می توان همچون شماره قبل انتظار اکشنی بی نظیر و گاهی مخفی کاری را در بازی انتظار داشت.

وسایل نقلیه هم تنوع خوبی خواهند داشت و شما را در گشت و گذار در محیط پهناور بازی همراهی خواهند کرد. از اسنوبیل گرفته تا کامیون های ارتشی و گلایدرها در این بازی وجود خواهند داشت. این بار تیر اندازی در حال رانندگی نیز به بازی اضافه شده که جایش در شماره قبل خالی بوده و می تواند به تنوع و هیجان بازی کمک بسیاری کند. همچنین برای اولین بار در بازی ها فیل ها در محیط حضور دارند و حتی می توان سوار آن ها نیز شد!

بازی شامل یک محیط خیالی نیز می باشد که بر اساس داستان ها و حماسه های محلی ساخته شده و برخی مراحل آموزشی در این محیط جریان دارد.
همچنین بخشی به نام Arena نیز در بازی وجود دارد که به مانند گلادیاتور ها باید به جنگ با حیوانات و دشمنان بسیاری برویم.

Battle of Kyrat :

بازی داری بخش چند نفره کلاسیک نیز می باشد که در 2 جناح مقابل هم قرار گرفته و به مبازره برای پیروزی می پردازند. این دو گروه موسوم به Rakshasa و Golden Path می باشند که گروه اول از سلاح های سنتی و قابلیت های فرا انسانی مانند احضار حیوانات و قابلیت بلینک استفاده می کنند و گروه دوم با سلاح های پیشرفته خود به مبارزه می پردازند. مود های بازی نیز شامل: Outpost ، Propaganda وDeamon Mask می باشد که در هر کدام دو گروه برای هدف معینی به جنگ با هم می پردازند
.
همچنین بخش Co-Op نیز در بازی حضور دارد که می توان قسمت هایی از بازی را به ماجراجویی با یکی از دوستان خود بپردازید.

news_far_cry_4_101_trailer-16045.jpg

1080P Gamersyde
720P
360P
با تشکر از FLAWL3SS و Hamed 3594 بابت لینک تریلر ها

آخرین ویرایش:

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
بازی همچین داستان جالبی هم نداره که بگیم با خوندن و فهمیدن پایانش چی میشه!

اصلا نسبت به فارکرای 3، هیچی نبود، از موسیقی متن بازی بگیر که نسبت به شاهکار قبلی یه فاجعه بود تا داستان که سر حد چرند بودنه، داستان بازی اینقدر چرت و پرت و بی سر و ته که اگه همون ابتدای بازی بیخیال بشید و حرف طرف گوش کنید همون ابتدا بازی شروع نشده، تموم میشه : )))))).
این رو مقایسه کنید با داستان نسخ پیش :|.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid

اصلا نسبت به فارکرای 3، هیچی نبود، از موسیقی متن بازی بگیر که نسبت به شاهکار قبلی یه فاجعه بود تا داستان که سر حد چرند بودنه، داستان بازی اینقدر چرت و پرت و بی سر و ته که اگه همون ابتدای بازی بیخیال بشید و حرف طرف گوش کنید همون ابتدا بازی شروع نشده، تموم میشه : )))))).
این نسخه که داستان خاصی نداره بنظرم نسخه قبلی هم داستان شاخی نداشت! بنظرم هر دوش در سطح معمولی بیشتر نبود.

چیزی که فارکرایو از بقیه شوترا جدا میکنه گیم پلی خفن و اکشنش هست :> من تا اینجا اندازه نسخه قبلی حال نکردم ولی قطعا جز چند بازی برتر سال هست بدون شک :) نمرات خیلی خوبی هم که گرفت.

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
این نسخه که داستان خاصی نداره بنظرم نسخه قبلی هم داستان شاخی نداشت! بنظرم هر دوش در سطح معمولی بیشتر نبود.

چیزی که فارکرایو از بقیه شوترا جدا میکنه گیم پلی خفن و اکشنش هست :> من تا اینجا اندازه نسخه قبلی حال نکردم ولی قطعا جز چند بازی برتر سال هست بدون شک :) نمرات خیلی خوبی هم که گرفت.
اتفاقا، نسخه ی پیش چیزی که خیلی بازیو تو بوق کرد شخصیت پردازی جالب بازی بود، به خصوص شخصیت بد داستان که همه عاشق شخصیت و دیالوگ هاش شده بودن!

درسته گیم پلی بازی جذابه ( که البته توی فارکرای 4 عینن همون فارکرای 3 رو گذاشتن حتا دوتا قابلیت هم به گیم پلی اضافه نکردن ) ولی داستان و کششی که فارکرای 3 داشت اصلا این نسخه نداره!
موسیقی متن بازی هم که فاجعه است واقعا!

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش

به نظرم کم لطفی شدیده این حرفا :d Far Cry 4 پیشرفتی نداشته ولی همون فرمول Far Cry 3 رو تکرار کرده دوباره. تنها بدی این بازی همینه که زیادی تکراری جلوه می کنه!
موسیقی که خارق العاده بود! از موزیک های معمولی توی گشت و گذار گرفته تا سه چهار تا ترانه شاهکار آخر بازی و یک سری دیگه از موزیک ها که مثلا توی اون مرحله کارخونه آجرسازی میزنه.
از نظر داستان به نظرم این عنوان غنای بیشتری داشت. از داستان افسانه ای شانگری - لا گرفته که عالی بود تا داستان خود بازی که شاهکار نبود اما حس مسئولیت بیشتری رو نسبت به Far Cry 3 ایجاد می کرد که دائما فقط فکر فرار از جزیره بودیم.
اون پایان اولیه بازی هم اصلا اجباری نیست! بازی open world هستش، شما حق انتخاب دارید. پاگان با ما اوایل بازی هیچ مشکل و دشمنی نداره و به ما خیلی لطف می کنه. مادر آجی هم گفته بود فقط خاکسترها رو پخش کن. کسی نمیدونه هدف این مادر واقعا چی بوده! اینکه فقط خاکسترها پخش بشه یا اینکه پسرش مایه افتخار سرزمین مادری خودش بشه و انقلاب کنه.
پایان های این بازی بیشتر به دلم نشست تا Far Cry 3.

میگم دیگه دلیل این حال نکردن این هستش که تکراری جلوه میکنه :d حالا شاید خودت هم متوجه این مسئله نشی.

PayableOnDeath

کاربر سایت
May 20, 2008
311
نام
Hooman
به نظرم پیشرفتایی که این نسخه نسبت به شماره 3 داشته یکی تو طراحی محیط و مناظر هست که اضافه شدن هیمالیا و قسمت های فرا دنیایی شانگری لای خودش باعث تنوع شده و مثل قبلی محدود به سبزی نیست. و اینکه تا اینجا که من پاپگاه های با سطح متوسط را آزاد کردم به نظرم بالانس و تعادل بهتری داشته نسبت به نسخه قبلی، یادمه توی 3 دیگه یه سری outpost ها رسما به خاک و خون کشیده میشدم تا تموم شه. و اینکه دنیای نسخه 4 پویا تر هست، به دفعات می بینم مثلا ی ببر افتاده دنبال 4 تا گوزن یا خرس حمله کرده به آدم های دیگه. که تو 3 نمی دیدم این چیزا رو. قابلیت تیر اندازی حین رانندگی و اتو درایو هم خیلی خوبه. ماموریت های فرعی هم خیلی لذت بخش تر شده نسبت به نسخه قبل و کم تر برای من تکراری شده تا اینجا.
اما خب نقاط منفیش هنگ و باگ و کرش های بیخودیه که داره من رو آزار میده، یعنی این نسخه از مسائل فنی رنج می بره. الان لودینگ قبل از اینترو برا من که رو آخرین تنظیمات میرم 10 دقیقه طول می کشه، جالب لودینگ خود بازی 30 ثانیه هست.:|

LOST

کاربر سایت
Jun 27, 2008
3,122
نام
مهراد
به نظرم پیشرفتایی که این نسخه نسبت به شماره 3 داشته یکی تو طراحی محیط و مناظر هست که اضافه شدن هیمالیا و قسمت های فرا دنیایی شانگری لای خودش باعث تنوع شده و مثل قبلی محدود به سبزی نیست. و اینکه تا اینجا که من پاپگاه های با سطح متوسط را آزاد کردم به نظرم بالانس و تعادل بهتری داشته نسبت به نسخه قبلی، یادمه توی 3 دیگه یه سری outpost ها رسما به خاک و خون کشیده میشدم تا تموم شه. و اینکه دنیای نسخه 4 پویا تر هست، به دفعات می بینم مثلا ی ببر افتاده دنبال 4 تا گوزن یا خرس حمله کرده به آدم های دیگه. که تو 3 نمی دیدم این چیزا رو. قابلیت تیر اندازی حین رانندگی و اتو درایو هم خیلی خوبه. ماموریت های فرعی هم خیلی لذت بخش تر شده نسبت به نسخه قبل و کم تر برای من تکراری شده تا اینجا.
اما خب نقاط منفیش هنگ و باگ و کرش های بیخودیه که داره من رو آزار میده، یعنی این نسخه از مسائل فنی رنج می بره. الان لودینگ قبل از اینترو برا من که رو آخرین تنظیمات میرم 10 دقیقه طول می کشه، جالب لودینگ خود بازی 30 ثانیه هست.

کسی منکر طراحی زیبای بازی نمیشه همین طراحی و محیط های زیبا حداقل منو راغب میکنه بازی ادامه بدم ولی بازی یه کپی پیست از FC3 هست که کمی رنگ لعاب به گیم پلیش دادن که همینم سر پاش نگه میداره. حتی همین Pagan مثلا قرار بوده جای Vaas بگیره و یک شخصیت روانی تحویل منو شما بده دیگه جذابیت خاصی نداره. اون حمله حیوانات هم تو 3 بوده شما ندیدی البته تو 4 پررنگ تر شده مخصوصا با وجود عقاب ها که همش خراب میشن رو سر مردم! در کل به نظر من FC3 با توجه به نوآوری ها که داشت تو این سری خیلی از FC4 سرتره.
ذر مورد هنگ باگ کرش لود هم فکر کنم مشکل از خودته والا من 10 12 ساعتی بازی کردم هیچ مشکلی نداشتم جر لگ هنگام رانندگی که با آپدیت 1.5 خیلی بهتر شد اون لودینگ اولی هم زیر 20 ثانیه رد میشه برا من تنظیمات هم بین High Very High هست.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
اتفاقا، نسخه ی پیش چیزی که خیلی بازیو تو بوق کرد شخصیت پردازی جالب بازی بود، به خصوص شخصیت بد داستان که همه عاشق شخصیت و دیالوگ هاش شده بودن!

درسته گیم پلی بازی جذابه ( که البته توی فارکرای 4 عینن همون فارکرای 3 رو گذاشتن حتا دوتا قابلیت هم به گیم پلی اضافه نکردن ) ولی داستان و کششی که فارکرای 3 داشت اصلا این نسخه نداره!
موسیقی متن بازی هم که فاجعه است واقعا!
نظرت هست و قابل احترامه!

ولی از نظر شخصیت پردازی هم هر جا بری تنها نکته مثبت شخصیت پردازی بازی همین ویلینای اصلی هستن و بقیه جدا حرف خاصی برا گفتن ندارن! فارکرای 3 ویلین وااسش فوق العاده بود اما خود شخصیت بازی بسیار نچسب و خشک بود اینم تقریبا همونطوریه! شخصیت Pagan min واقعا عالی در اومده! هم از نظر دیالوگ هم از نظر قیافه و ... اما بازم همون ضعف شخصیت پردازی واسه بقیه شخصیتا وجود داره

در مورد گیم پلی هم بگم نسخه قبلی یک جورایی مثل فیفا شده بود! کسی که فیفا هر سال بازی میکنه و خوشش میاد اصلا خوشحال نمیشه وقتی ببینه نسخه جدید بیاد و گیم پلیش 180 درجه با قبلی فرق داشته باشه! گیم پلی نسخه قبلی اینقدر کامل بود که نیاز به تحول نداشت، گیم پلی هم که کامل هست و مورد پسند فن های بازی هست فقط به این نیازداره که نسخه بعدی کاملتر بشه و ضعفای کوچیکو رفع کنه و چیزای جدید اضافه کنه! واقعا من هر جور فک میکنم هیچ نیازی به تغییر و تحول برا گیم پلی نمیبینم! همین اضافه شده طناب انداختن و ... بنظرم کافی بود!

از نظر داستانم که بازم نظر شخصیته :D
بنظرم داستان این نسخه منطقی تر از نسخه قبلی هست! هیچ کدوم تا حالا داستان سطح بالایی نداشتن چون این سری همیشه گیم پلی محور بوده و تمام تلاشش اینه که گیمر رو سرگرم محیط OW ـو شکار و گرفتن پایگاه و رادیو تاور و ... کنه! همین یکی مثل من هنوز 20 درصد از ماموریت های اصلی رو هم هنوز نرفتم چون محیط OW ـش نمیزاره برم، در راه رسیدن به مراحل اصلی دویست تا مرحله فرعی و شکار و پایگاه و ... میزنم که دیگه بیخیال مراحل اصلیش میشم :D

موسیقی متن بازی هم فک کنم خیلی شلوغش کردی دیگه :D بنظر هیچ مشکلی از نظر موسیقی نداره و در سطح نسخه قبلی هست!
موسیقی های توی ماشین و ... ـشم خیلی دوس دارم واقعا حس خوبی میده وقتی توی اون جنگلای خفن هیمالیا گاز میدی و این آهنگارو گوش میدی فاز محیط میگیرتت :D

در کل بنظرم در حد FC3 اصلا نیست چون نوآوری اصلی مال اون بود اما این نسخه هم یک فارکرای بسیار دوس داشتنی و عالی هست و همینطور از نظر خیلیا بهترین شوتر سال :x

آخرین ویرایش:

PayableOnDeath

کاربر سایت
May 20, 2008
311
نام
Hooman
کسی منکر طراحی زیبای بازی نمیشه همین طراحی و محیط های زیبا حداقل منو راغب میکنه بازی ادامه بدم ولی بازی یه کپی پیست از FC3 هست که کمی رنگ لعاب به گیم پلیش دادن که همینم سر پاش نگه میداره. حتی همین Pagan مثلا قرار بوده جای Vaas بگیره و یک شخصیت روانی تحویل منو شما بده دیگه جذابیت خاصی نداره. اون حمله حیوانات هم تو 3 بوده شما ندیدی البته تو 4 پررنگ تر شده مخصوصا با وجود عقاب ها که همش خراب میشن رو سر مردم! در کل به نظر من FC3 با توجه به نوآوری ها که داشت تو این سری خیلی از FC4 سرتره.
ذر مورد هنگ باگ کرش لود هم فکر کنم مشکل از خودته والا من 10 12 ساعتی بازی کردم هیچ مشکلی نداشتم جر لگ هنگام رانندگی که با آپدیت 1.5 خیلی بهتر شد اون لودینگ اولی هم زیر 20 ثانیه رد میشه برا من تنظیمات هم بین High Very High هست.
اکثر فرانچایز هایی که هر سال منتشر میشن میشه این جمله رو میشه واسشون گفت که ی کپی پیست هستن با کمی رنگ و لعاب جدید (CoD, AC,...)، خوبه خودمم همش نوشتم به نظر من و تجربه شخصی خودم رو گفتم، بین فارکرای 2 و 3 زمان بیشتری داشتن سازنده ها تا بتونن ایده های جدید خلق و پیاده سازی کنن اما فاصله بین نسخه 3 و 4 خیلی کم تر شد و طبیعی هست تحول و نو آوری های کم تری دیده بشه. 100 درصد یک سری از مشکلات بازی ممکنه از سیستم من باشه اما توی اکثر نقد ها و فیدبک های بازی هم ملت ناراضی بودن از مشکلات تکنیکی بازی. خودمم با آپدیت 1.5 و درایور امگا 14.12 ای ام دی هنوز هم کرش ها و باگ های عجیب غریب دارم.

LOST

کاربر سایت
Jun 27, 2008
3,122
نام
مهراد
اکثر فرانچایز هایی که هر سال منتشر میشن میشه این جمله رو میشه واسشون گفت که ی کپی پیست هستن با کمی رنگ و لعاب جدید (CoD, AC,...)، خوبه خودمم همش نوشتم به نظر من و تجربه شخصی خودم رو گفتم، بین فارکرای 2 و 3 زمان بیشتری داشتن سازنده ها تا بتونن ایده های جدید خلق و پیاده سازی کنن اما فاصله بین نسخه 3 و 4 خیلی کم تر شد و طبیعی هست تحول و نو آوری های کم تری دیده بشه. 100 درصد یک سری از مشکلات بازی ممکنه از سیستم من باشه اما توی اکثر نقد ها و فیدبک های بازی هم ملت ناراضی بودن از مشکلات تکنیکی بازی. خودمم با آپدیت 1.5 و درایور امگا 14.12 ای ام دی هنوز هم کرش ها و باگ های عجیب غریب دارم.
حوب منم آخر جمله نظر شحصی حودمو گفنم اون بازی ها هم دقیقا همین روشو پیش گرفتن برای همین هم اکثرا کله پا میشن پشت سر هم! در مورد حمله حیوانات هم که قرمز کردی نمیدونم میخواستی چی بگی!:d ولی شما تو FC3 زیاد میتونی حمله حیواتات وحشی به انسان ها و حیوانات ببینی که میگی ندیدم! در ضمن این عادت Ubi هست هیچ چیز مثل پول مهم نیست براش برای همین سالی یکی دو بازی از ip های مهمش به صورت ناقص یا تکراری روانه بازار میکنه FC4 میتونست خیلی بهتر از این بشه اگه Ubi میخواست.

batmanforever

کاربر سایت
Nov 15, 2013
99
نام
علیرضا
بنظرتون میتونم روی این لپ تاپ 20 تا 15 فریم توی حالت low در رزولیشن 1280*720 اینو بازی کنم؟
Cpu : intel celeron 2957u haswell 1.4ghz
ram : 2gb
gpu : intel hd graphics haswell
این لینکه گرافیکمه
Intel HD Graphics (Haswell) - NotebookCheck.net Tech
اگه اجرا میشه بگین بیزحمت که ایکس باکسمو بزارم برا فروش

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
به نظرم کم لطفی شدیده این حرفا :d Far Cry 4 پیشرفتی نداشته ولی همون فرمول Far Cry 3 رو تکرار کرده دوباره. تنها بدی این بازی همینه که زیادی تکراری جلوه می کنه!
موسیقی که خارق العاده بود! از موزیک های معمولی توی گشت و گذار گرفته تا سه چهار تا ترانه شاهکار آخر بازی و یک سری دیگه از موزیک ها که مثلا توی اون مرحله کارخونه آجرسازی میزنه.
از نظر داستان به نظرم این عنوان غنای بیشتری داشت. از داستان افسانه ای شانگری - لا گرفته که عالی بود تا داستان خود بازی که شاهکار نبود اما حس مسئولیت بیشتری رو نسبت به Far Cry 3 ایجاد می کرد که دائما فقط فکر فرار از جزیره بودیم.
اون پایان اولیه بازی هم اصلا اجباری نیست! بازی open world هستش، شما حق انتخاب دارید. پاگان با ما اوایل بازی هیچ مشکل و دشمنی نداره و به ما خیلی لطف می کنه. مادر آجی هم گفته بود فقط خاکسترها رو پخش کن. کسی نمیدونه هدف این مادر واقعا چی بوده! اینکه فقط خاکسترها پخش بشه یا اینکه پسرش مایه افتخار سرزمین مادری خودش بشه و انقلاب کنه.
پایان های این بازی بیشتر به دلم نشست تا Far Cry 3.

میگم دیگه دلیل این حال نکردن این هستش که تکراری جلوه میکنه :d حالا شاید خودت هم متوجه این مسئله نشی.
ببین داستان بازی بد نبود، متصل بهم نبود و یعنی من هنوز نفهمیدم یعنی برای من قابل قبول نیست، یه نفر بلند بشه بره یه جائی بخواد خاکستر مادرشو دفن کنه بنا بر وصیت مادره، بعد بلند بشه بره ( حالا اینکه خیلی دیگه آدم اینکاره ایه که میره به کنار ) بعد که میرسه طرف میگه شما بشین من میام کارتو راه میندازم بلند بشه بره بعد یهو یه سری آدم اسلحه بدست ببینه بهش بگن بدو دنبال ما بیا بگه باشه و بره و همینطور میدونی چی میگم؟ شروع داستانی بازی خیلی بی در و پیکر بود! پایان بازی هم همینطور! من خیلی بیشتر توقع داشتم!

بماند که اصلا شخصیت Vass کجا و شخصیت Pagan کجا، درباره اون پایان میگم، برای اینه که بازی تقریبا نشون میده Pagan به اون صورت هم شخصیت منفی نیست، یه شخصیت نسبتا خاکستری داشت به نظرم، اینقدر که Sabal مشکل ایجاد کرد خود Pagan مشکل ساز نشده بود برای این انقلابی که داشتن انجام میدادن!

نظرت هست و قابل احترامه!

ولی از نظر شخصیت پردازی هم هر جا بری تنها نکته مثبت شخصیت پردازی بازی همین ویلینای اصلی هستن و بقیه جدا حرف خاصی برا گفتن ندارن! فارکرای 3 ویلین وااسش فوق العاده بود اما خود شخصیت بازی بسیار نچسب و خشک بود اینم تقریبا همونطوریه! شخصیت Pagan min واقعا عالی در اومده! هم از نظر دیالوگ هم از نظر قیافه و ... اما بازم همون ضعف شخصیت پردازی واسه بقیه شخصیتا وجود داره

در مورد گیم پلی هم بگم نسخه قبلی یک جورایی مثل فیفا شده بود! کسی که فیفا هر سال بازی میکنه و خوشش میاد اصلا خوشحال نمیشه وقتی ببینه نسخه جدید بیاد و گیم پلیش 180 درجه با قبلی فرق داشته باشه! گیم پلی نسخه قبلی اینقدر کامل بود که نیاز به تحول نداشت، گیم پلی هم که کامل هست و مورد پسند فن های بازی هست فقط به این نیازداره که نسخه بعدی کاملتر بشه و ضعفای کوچیکو رفع کنه و چیزای جدید اضافه کنه! واقعا من هر جور فک میکنم هیچ نیازی به تغییر و تحول برا گیم پلی نمیبینم! همین اضافه شده طناب انداختن و ... بنظرم کافی بود!

از نظر داستانم که بازم نظر شخصیته
:biggrin1:
بنظرم داستان این نسخه منطقی تر از نسخه قبلی هست! هیچ کدوم تا حالا داستان سطح بالایی نداشتن چون این سری همیشه گیم پلی محور بوده و تمام تلاشش اینه که گیمر رو سرگرم محیط OW ـو شکار و گرفتن پایگاه و رادیو تاور و ... کنه! همین یکی مثل من هنوز 20 درصد از ماموریت های اصلی رو هم هنوز نرفتم چون محیط OW ـش نمیزاره برم، در راه رسیدن به مراحل اصلی دویست تا مرحله فرعی و شکار و پایگاه و ... میزنم که دیگه بیخیال مراحل اصلیش میشم

موسیقی متن بازی هم فک کنم خیلی شلوغش کردی دیگه
بنظر هیچ مشکلی از نظر موسیقی نداره و در سطح نسخه قبلی هست!
موسیقی های توی ماشین و ... ـشم خیلی دوس دارم واقعا حس خوبی میده وقتی توی اون جنگلای خفن هیمالیا گاز میدی و این آهنگارو گوش میدی فاز محیط میگیرتت

در کل بنظرم در حد FC3 اصلا نیست چون نوآوری اصلی مال اون بود اما این نسخه هم یک فارکرای بسیار دوس داشتنی و عالی هست و همینطور از نظر خیلیا بهترین شوتر سال
من توقع ام خیلی از فارکرای 4 بالا بود مثکه : )). وگرنه بازی که خیلی خوبه! یه دنباله موفق ولی چه طور میگی داستان این نسخه نسبت به قبلی بهتره؟ من میگم هیچ دلیل قانع کننده ای نبود، این شخصیت اصلی داستان که یارو بهش میگه بابا بشین من الان میام کارتو راه میندازم بلند شه راه بیوفته یه سری غریبه ببینه اسلحه بدست با اونا همراه بشه و بره و . . .
اتفاقا این پایان ابتدائیه هست دقیقا Pagan یه جور نشون میده که اصلا قابل مقایسه با Vass نیست، Vass واقعا روانی بود ولی Pagan بیشتر یه دیکتاتور که سعی میکنه از پادشاهیش مراقبت کنه!

موسیقی متن فارکرای 3 بیشتر حالت حماسی میداد به بازی، ولی موسیقی های فارکرای 4 یه جور آرامش بخش و روند کند میکنه بعد توی طولانی مدت گوش کنی . . .
موسیقی های تو ماشینش خدائی خوبه! بعضی از آهنگاش واقعا جالب بودن اینو قبول دارم.

کلا به نظرم، فارکرای 3 شروع و پایان خیلی خوبی داشت، ولی طی مراحل داستان بازی کمرنگ تر از این بازی میشد، ولی فارکرای 4 واقعا شروع آبکی و پایان آبکی ای داشت! ولی مراحلش که طی میکردی جذاب بود.

من واقعا از فارکرای 4 لذت بردم، یه چیزائی تو بازی دیدم که تو هیچ بازی ای ندیدم، به خصوص تو بعضی از مناطق بازی نشد عکس بگیرم یه بار دیدم دوتا خرس با هم درگیر شده بودن به خاطر قلمروشون خیلی باحال بود اون یکی میرفت عقب نعره میکشید میوفتادن به جون هم یا یه جا دیگه دیدم یه عقاب پرید یه گوزن بود فکر کنم گرفت بعد اون یکی گوزن به این گیر بود چی بود عقاب نتونست جفتشون رو ببره ولشون کرد رفت! یا یه جا دیگه یه ببر با خرس درگیر شده بود خیلی قشنگ میقلتیدن روی زمین و باهم کشتی میگرفتن!

هوش مصنوعی هم که خب خیلی خوبه و راضی کننده است، یه جا توی بازی یه سرباز کشتم، قسمت هیمالیا بود فکر کنم بعد یارو هی داد زد دید کسی نیست اومد نگاه کرد دید سربازه مرده! من واقعا همیشه برام سولا بود چرا تو بازیا سربازا دنبال هم نمیکنن ببینن چرا یهو یکیشون نیست!

ولی بازم شروع و پایان بازی خیلی آبکی و زپرتی بود! یهو شروع شد، یهو تموم شد.

اسپویل آخر بازی :

مثلا من آخر بازی همش منتظر بودم Pagan یه اسلحه در بیاره، یه حرکتی بره همین طور نشسته میگه میخوای منو بکشی بکش، اگه نه بیا فلان کنیم! یا حتا Sabal . . .

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
منم بازی را تموم کردم :d
سبال را نکشتم ولی کلا با عقاید مزخرفش حال نمیکردم :-& پگان را نکشتم ولی وقتی سوار هلکوپتر شد اومدم با RPG بزنمش در کمال تعجب تیر کمونه کرد و نخورد بهش !! :-o قشنگترین عملیات ها هم به نظرم مال اون دو تا رفیق خلا و هارک بود
این بابا مامور CIA که از هواپیما میندازتمون بیرون اخر چی میشه؟! میشه پیداش کرد کسی را قرار باشه یه تیر تو مغزش خالی کنم همین بابا هست ! :|

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
من میام کارتو راه میندازم بلند بشه بره بعد یهو یه سری آدم اسلحه بدست ببینه بهش بگن بدو دنبال ما بیا بگه باشه و بره و همینطور میدونی چی میگم؟ شروع داستانی بازی خیلی بی در و پیکر بود! پایان بازی هم همینطور! من خیلی بیشتر توقع داشتم!
ببینید نوع توقع شما اشتباه بوده :d دارپن (همونی که پاگان با چنگال میزنه تو کمرش)، قاچاقچی انقلابیون بوده و این افراد از بازگشت پسر موهان گاله (که ما باشیم - پسر کسی که انقلاب رو پایه گذاری کرده) خبر داشتند. برای همین میاند ما رو نجات بدند از طرفی هم پاگان به واسطه مادر آجی، خیلی وقته ما رو میشناسه و دائما سعی میکنه ما رو مورد لطف خودش قرار بده و از ما استقبال گرمی داشته باشه. زمانی هم که به دهکده برسیم سابال خطاب به آمیتا بازم میگه که ما پسر موهان هستیم.
توضیحات اضافه نه تنها بقیه بازی رو بی محتوا می کرد، بلکه حزم این همه اطلاعات رو درجا سخت می کرد.
برای اینه که بازی تقریبا نشون میده Pagan به اون صورت هم شخصیت منفی نیست
پاگان پدرش یک گانگستر قحار بوده. خود پاگان کسی بوده که حاکم کیرات رو کشته و خودش رو پادشاه اعلام کرده. قطعا شخصیت منفیه اما در برابر ما سعی میکنه مثبت باشه و دلیلش هم بازم مادر آجی یعنی ایشواری هستش. حالا بازی جلوی شما انتخاب میذاره: آیا بر علیه این فرد که به مردم ظلم کرده قیام میکنی؟ یا اینکه چون با تو مثبته و خیلی هوات رو داره، کاری باهاش نخواهی داشت؟
اینقدر که Sabal مشکل ایجاد کرد خود Pagan مشکل ساز نشده بود
سابال مشکل ساز نبوده فقط از حاکمیت پاگان متنفره و می خواد کیرات به سنت های خودش برگرده (چیزی که پاگان شدیدا ممنوع کرده و برخود می کنه). سابال مثل سیترا توی Far Cry 3 زیادی سنتی فکر میکنه اما دردساز عبارت درستی نیست!
سابال یک سری عقیده داشت، آمیتا یک چیز دیگه. توی لودینگ هم به گونه ای اشاره میکنه که آمیتا به دنبال برتری در جنگ هستش اما سابال به دنبال نجات تک تک مردم و سنت ها.

Anti karizma

کاربر سایت
Oct 25, 2013
635
نام
بهرام
دروود
از قنطورس به برادر آرش
اسپویل آقا جان اسپویل!!!
من تقریبا ده روز قبل بازی رو تموم کردم
اولاش مثل بعضی رفقا گلایه میکردم که بابا اینکه همون 3 شده که
اما یکم بعد جزئیات بزرگ نقشه طراحی عالی محیط تنوع اسلحه ها و وسایل نقلیه و مهارت ها نگرانیمو کمرنگ کرد
یادمم هست همون اول شروع پروژه این نسخه بازی سازا هم به اینکه میخوان نسخه با کیفیت تر و بهتری از شماره سه بسازن اشاره کرده بودن (مدارکش هم تو خود سایت فارکرای ویکی موجوده!) که خب بنظر من همین جور شد
ناسلامتی سبکش شوتر اکشن ها! دیگه بعضی جاها محدودیت هم هست تو این سبک
ولی با تمام این اوصاف نسخه خوبی بود رراضیم ازش ;)

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر