Epic Games Store فروشگاه رسمی Epic

طی پنج سال گذشته، اپیک همواره در تلاش بوده است تا محصولاتش را به طور مستقیم و توسط خودش به بازیکنان عرضه کند. این کمپانی این راه با معرفی لانچر اختصاصی اپیک‌گیمز برای PC و Mac شروع کرد تا بازیکنان بتوانند با کمک آن از Fortnite، موتور Unreal Engine و یا دیگر محصولات این کمپانی استفاده کنند. محبوبیت روزافزون بازی Fortnite نیز به اپیک‌گیمز کمک کرد تا تجارتش را تا سطحی جهانی گسترش دهد و از بیشتر روش‌های پرداخت پشتبیانی کند.

UnrealEngine%2FNews%2FAnnouncing+the+Epic+Games+Store%2FEpicGamesStore-1400x788-115627d82416826e240d42891ede4afe7975ba19.jpg

کمپانی اپیک‌گیمز اعتقاد دارد که بیشتر سازندگان بازی خواستار فروشگاهی با ویژگی‌های اقتصادی منصفانه و رابطه‌ای مستفیم با بازیکنان هستند. به همین دلیل این کمپانی در پی ساخت فروشگاهی بوده که از این تفکر پیروی کند. این فروشگاهی چندی پیش با تعداد معدودی از بازی‌های PC و Mac ، که اکثر آن‌ها را بازی‌های مستقل تشکیل می‌دهند، افتتاح شد. با توجه‌ به صحبت‌های این کمپانی باید در آینده‌ منتظر بازی‌های موبایل و پلتفرم‌های دیگر نیز روی Epic Games Store باشیم.

ویژگی‌های فروشگاه اپیک‌گیمز:

سهم ۸۸ درصدی توسعه‌دهندگان

تمام توسعه‌دهنده‌هایی که بازی‌های خود را بر روی Epic Games منتشر می‌کنند بدون هیچ قید و شرطی ۸۸ درصد از پول فروش بازی را دریافت می‌کنند. همجنین اگر این توسعه‌دهندگان از موتور بازی‌سازی Unreal Engine استفاده کنند اپیک سهم ۵ درصدی این موتور را نیز فقط برای فروششان روی این فروشگاه پوشش می‌دهد.

UnrealEngine%2FNews%2FAnnouncing+the+Epic+Games+Store%2FEpicGamesStore_InfoGraphic-1920x1080-df66848d0d804e4366355775eae247a9abdeb1e7.jpg

رابطه‌ی مستقیم با بازیکنان

با خرید از فروشگاه Epic Games بطور خودکار مشترک خبرنامه‌ی اپیک‌گیمز می‌شوید و از این طریق توسعه‌دهندگان می‌توانند شما را در جریان آپدیت‌ها و نسخه‌های آینده‌‌ي بازیشان بگذارند. همچنین اگر بازیکنان ترجیح بدهند که ایمیلشان را در اختیار توسعه‌‌دهنده بگذارند، سازنده‌ی بازی می‌توانند شخصا با آن‌ها در ارتباط باشد.

با تولید‌کنندگان محتوا در ارتباط باشید

امروزه استریمرهای توییچ، یوتوبرها و نویسندگان تاثیر بزرگی را بر روی شناخت بازی‌های مختلف دارند. برنامه‌ی گسترده‌ی ۱۰ هزار نفری Support-a-Creator اپیک‌گیمز به توسعه‌دهندگان اجازه میدهند با تولید‌کننده‌های محتوا ارتباط داشته باشند تا دایره‌ی بازیکنان بازی‌های خود را بیش از پیش گسترش دهند. توسعه‌دهندگان می‌توانند در این برنامه مقداری از سهم‌ فروش بازی خود را در اختیار Creator مورد نظرشان قرار بدهند. در این بین اپیک ۵ درصد از این سهم را در ۲۴ ماه اولیه پوشش می‌دهد.

صفحه‌ی فروش بازی‌ خود را کنترل کنید

اپیک‌گیمز هیچ کنترلی رو صفحه‌ی خرید بازی سازنده ندارد. هیچ تبلیغی در این صفحه‌ها نمایش داده نخواهد شد و بازی‌های مشابه نیز در آن حصور نخواهند داشت. همچنین در نتایج جستجوگر بازی نیز خبری از تبلیغات نخواهد بود.

پشتیبانی از تمام موتور‌های بازیسازی

مهم نیست که از چه موتوری برای ساخت بازی استفاده می‌کنید!‌ تمام موتورهای بازیسازی در فروشگاه اپیک پشتیبانی می‌شوند. اولین بازی‌هایی که بر روی این استور قرار گرفته‌اند نیز بر پایه‌ی موتور‌های آنریل‌ انجین و یونیتی هستند.

موفقیت توسعه‌دهندگان، موفقیت اپیک‌گیمز است

هدف اپیک‌گیمز از ساخت فروشگاه و روش‌ اقتصادی آن،‌ هم‌راستا کردن علایق بازیکنان با این کمپانی است. به علت خرید‌های بسیار زیاد در بازی فورتنایت، اپیک‌گیمز زیرساخت‌هایی را فراهم کرده که قدرت پزدازش یک فروشگاه بازی و پشتیبانی از خریداران را دارد. در این بین ۱۲ درصد سهمی که از فروش بازی‌ها می‌گیرد باعث پیشرفت و گسترش این کمپانی در سال‌های آتی خواهد شد.

بازی‌های رایگان

یکی دیگر از سیاست‌های اپیک‌گیمز در راستای افزایش مشتری‌های فروشگاه خود، همکاری با توسعه‌دهندگان برای رایگان کردن بازی‌هایشان در طول زمانی دو هفته‌ یکبار است. لازم به ذکر است که با اضافه کردن این بازی‌ها به library می‌توانید در هر زمانی که خواستید آن‌ها را دانلود و تجربه کنید.

قیمت‌گذاری منطقه‌ای

اپیک‌گیمز هم مانند کمپانی ولو با توجه به ارزش کشورهای مختلف قیمت‌های مختلفی را بر روی فروش بازي‌ها در نظر گرفته است. برای مثال در بعضی از کشورها مانند روسیه‌، قیمت پرداختی شما برای بازی‌ها حتی از نصف هم کمتر می‌شود.

Last edited by a moderator:

Amoodaolf

کاربر سایت
Sep 8, 2013
325
نام
پوریا
nr

اپیک به جان خودم دیوانست دیوانه !!!!! من حتی اگه اون همه پول داشتم اینجوری ول خرجی نمیکردم !!!!
یـ سریا طبق معلوم بازی رو بایکوت کردن واقعا خنده داره LOL
البته دقت کنید 13 آگوئست به تاریخ ما 12 مرداد همان روز باید این بازی رو بگیرید چون فقط 24 ساعت وقت دارید

• Like
Reactions: saeed_sg

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,073
نام
Mohsen
سلام این Borderlands Handsome Collection فقط 2 و pre sequel با تمام dlc هاش داره ؟ چیزه خاص دیگه ای هم داره ؟ چون من خوندم spilit screen و HD ریمستر هم داره درسته ؟
نصب فایل Borderlands 2 این ورژن رو میشه با نسخه معمولی انجام داد ؟ من بک اپ بازی با تمام dlc ها (15 گیگ) رو دارم و موقعی که تو فولدر نصب این ریختم همرو شناخت ولی 10 گیگ میخواد دانلود کنه این الان درست هست ؟ همون فایل های ریمستر HD هست ؟ یا درست نشناخته ؟

من از اپیک خیلی استفاده ندارم وضعیت بازی چطور هست ؟ آنلاین میشه با بقیه بازی کرد ؟ قندشکن باید روشن باشه ؟ اگر چیزی هست باید بدونم بگید ممنون.

و یه سوال که جوابش رو میدونم، نمیشه به استیم شناسوند نه ؟ (تو استیم دارم میخوام تایمش بره بالا :D)

ممنون

---------------------------------
تو سایت های خارجی کم و بیش ولی تو این فروم زیاد میخونم که نسبت به اپیک خیلی دشمنی دارن و درک نمیکنم چرا ؟ از سازنده و توسعه دهنده های بازی که سود کمی میگیرن، جدیدا هم مثل اینکه مدیرش گفته توسعه دهنده ها میتونن رایگان از موتور unreal استفاده کنن تا زمانی که فروششون به 1 میلیارد برسه (مقدار دقیق یادم نیست) بعداز اون یه سودی میگیرن و گفته بود با رایگان کردن بازی ها فروش سازنده ها تو استیم و بقیه پلتفرم ها بیشتر شده و کلی کاربر اضافه شده، برای گیمرها هم که تا الان چندتا بازی رایگان خوب گرفتن :D به خصوص ما که با این وضعیت و قیمت دلار و ... یه بازی بخوای بخری باید یک سوم/ دو سوم درامدت رو بدی !! و از همه مهم تر اتفاقا من فکر میکنم استیم به خاطر اینکه 10 سال هیچ شرکتی حتی به گرد پاش هم نرسیده و الان یهو اپیک اینطوری شروع کرده شاید یکم به خودش بیاد و یه خونه تکونی کنه و شاید حتی اونم شروع کرد به تخفیف های بهتر و بیشتر و ... نیمه پر رو ببینیم الان رقابت بین این دو شرکت هم به نفع خودشون هست هم به نفع سازنده هم به نفع گیمرها ! فقط دو تا مشکل بزرگی که داره یکیش این بستن ما و یکی دیگه اش سرعت پایین لانچرش هست

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: hitman68

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,172
نام
عارف واعظ قائمی
آقا اپیک جهان خوار به جای Ark بازی Overcooked رو مجانی کرده! :D
ولی به طور کلی من در ابتدا خیلی موافق عوض شدن استورم نبودم، ولی کم کم دارم کنار میام باهاش. بدک نیست قیمت بازیا تو ریجن روسیه، تخفیفای خوبی میزاره و مهم تر از اون این کوپن هایی تخفیفش عالی هستند! بازی که هنوز یک ماه نشده عرضه شده رو مثل SnowRunner الان میشه با پایین تر از قیمت نسخه استانداردش الان نسخه پرمیومش رو خریداری کرد، یا مثلا الان سیزن پس Metro Exodus بیست درصد اف خورده و با کوپن نمیشه خریدش، ولی بعد از تموم شدن تخفیفا میشه به قیمت خیلی پایینی با استفاده از کوپن سیزن پس رو هم تهیه کرد! (شخصا 2 تا کوپن تاحالا برای این بازی مصرف کردم یکی بازی اصلی، یکی هم سیزن پس، که قیمتش رو خیلی پایین تر از پایین ترین قیمت نسخه گلد استیم در میاره.)
این همه بازی مجانی میده! من به شخصه از AC:Syndicate، Just Cause 4 و Rime استفاده کردم. از طرفی هم همین Total War که داره مجانی میده به زودی! البته من تا حالا سر قیمت بالای بازی های Total war تو استیم هم هیچ نسخه ای رو خریداری نکردم، ولی فکر کنم بعد از مدتها (از Rome Total War 2) این آفر منو به این سری بگردونه!
در کل اینکه خودم در ابتدا طرفدارش نبودم، ولی الان مشکل خاصی باهاش ندارم، البته خیلی هنوز نقصی داره این پلتفرم ولی کم کم همه اینا رفع و رجوع میشه!
یکی از چیزایی که من خودم الان خیلی علاقه دارم اضافه بشه توانایی حذف کلی یک بازی از Library هست! الان یک سری بازی های مجانی رو من اضافه کردم، که انقدر شلوغ شده دلم میخواد کلا از حسابم حذفشون کنم ولی فعلا که نمیشه. میشه library رو محدود کرد به بازی های نصب شده ولی بازم دقیقا اون چیزی نیست که من میخوام، ولی در کل بد نیست!

آخرین ویرایش:

amir hosein 14

کاربر سایت
Feb 4, 2014
212
نام
امیر حسین
آقا اپیک جهان خوار به جای Ark بازی Overcooked رو مجانی کرده! :D
ولی به طور کلی من در ابتدا خیلی موافق عوض شدن استورم نبودم، ولی کم کم دارم کنار میام باهاش. بدک نیست قیمت بازیا تو ریجن روسیه، تخفیفای خوبی میزاره و مهم تر از اون این کوپن هایی تخفیفش عالی هستند! بازی که هنوز یک ماه نشده عرضه شده رو مثل SnowRunner الان میشه با پایین تر از قیمت نسخه استانداردش الان نسخه پرمیومش رو خریداری کرد، یا مثلا الان سیزن پس Metro Exodus بیست درصد اف خورده و با کوپن نمیشه خریدش، ولی بعد از تموم شدن تخفیفا میشه به قیمت خیلی پایینی با استفاده از کوپن سیزن پس رو هم تهیه کرد! (شخصا 2 تا کوپن تاحالا برای این بازی مصرف کردم یکی بازی اصلی، یکی هم سیزن پس، که قیمتش رو خیلی پایین تر از پایین ترین قیمت نسخه گلد استیم در میاره.)
این همه بازی مجانی میده! من به شخصه از AC:Syndicate، Just Cause 4 و Rime استفاده کردم. از طرفی هم همین Total War که داره مجانی میده به زودی! البته من تا حالا سر قیمت بالای بازی های Total war تو استیم هم هیچ نسخه ای رو خریداری نکردم، ولی فکر کنم بعد از مدتها (از Rome Total War 2) این آفر منو به این سری بگردونه!
در کل اینکه خودم در ابتدا طرفدارش نبودم، ولی الان مشکل خاصی باهاش ندارم، البته خیلی هنوز نقصی داره این پلتفرم ولی کم کم همه اینا رفع و رجوع میشه!
یکی از چیزایی که من خودم الان خیلی علاقه دارم اضافه بشه توانایی حذف کلی یک بازی از Library هست! الان یک سری بازی های مجانی رو من اضافه کردم، که انقدر شلوغ شده دلم میخواد کلا از حسابم حذفشون کنم ولی فعلا که نمیشه. میشه library رو محدود کرد به بازی های نصب شده ولی بازم دقیقا اون چیزی نیست که من میخوام، ولی در کل بد نیست!
شما با چه روشی ازش خرید می کنی ؟

• Like
Reactions: ArefTheGreat

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,172
نام
عارف واعظ قائمی
شما با چه روشی ازش خرید می کنی ؟
از ریجن روسیه میشه با WebMoney خرید کرد، حالا هم خودتون مستقیم، همچنین شرکت هایی که براتون از این روش خرید کنند هم وجود دارند. در نظر داشته باشید در خرید ها کمی مالیات هم پرداخت باید بکنید و رقم خرید دقیقا یکی نیست با قیمت بازی که تو صفحه خرید ذکر میشه.

The Listener

Take Me Home
کاربر سایت
Feb 20, 2016
591
نام
رایان
از ریجن روسیه میشه با WebMoney خرید کرد، حالا هم خودتون مستقیم، همچنین شرکت هایی که براتون از این روش خرید کنند هم وجود دارند. در نظر داشته باشید در خرید ها کمی مالیات هم پرداخت باید بکنید و رقم خرید دقیقا یکی نیست با قیمت بازی که تو صفحه خرید ذکر میشه.

آقا اونوقت یه سوال. بازیای یوبی، مثلا فرض کن AC Valhalla، اینا ریجن لاک هستن؟ مثل بازیای قدیمی‌تر یوبی تو استیم زبونشون فقط روی روسی قفله؟

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,172
نام
عارف واعظ قائمی
آقا اونوقت یه سوال. بازیای یوبی، مثلا فرض کن AC Valhalla، اینا ریجن لاک هستن؟ مثل بازیای قدیمی‌تر یوبی تو استیم زبونشون فقط روی روسی قفله؟
والا تا الان از اپیک بازی های یوبی رو شخصا نخریدم، ولی یکی از دوستانم سر Division 2 یادمه میگفت که انگلیسی نداره.

آخرین ویرایش:

purslaniac

کاربر سایت
Jun 4, 2020
90
هفته بعد به طور قطعی آرک رو میدن.جشن پنجمین سالگرد بازی+آپدیت جدید قرار بود واسه بازی بیاد که به خاطر اعتراضات آمریکا تاخیر خورد تا 11 ژوئن.سر همین تاخیر عرضه روی اپیک رو عقب انداختن و اورکوکد رو تا یازدهم قرار دادن.برنامشون کلا به هم ریخته چون هم اورکوکد رو قبلا دادن و سورپرایز حساب نمیشه (حتی تو توئیتر اپیک استور هم اشاره ای به اورکوکد نکردن تا حالا) و هم صفحه مادساز بازی رو استور قرار دادن.

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,172
نام
عارف واعظ قائمی

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,887
نام
محمد حسین
تازه تکراری هم هست! من از قبل داشتمش! اه اه! پیف پیف! اپیک خیلی بده! :D:D:D
(البته بد برداشت نشه منظوری به پیام شما ندارم و به طور کلی کمی نق نق کردم)
پس free زن قهاری هستی ،چون جولای پارسال ،رایگان بود.چند تا عنوان جمع کردید ،راستی jc 4 ای که داده بود فول بود یا فقط عنوان اصلی

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ArefTheGreat

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,172
نام
عارف واعظ قائمی
پس free زن قهاری هستی ،چون جولای پارسال ،رایگان بود.چند تا عنوان جمع کردید ،راستی jc 4 ای که داده بود فول بود یا فقط عنوان اصلی
:D متاسفانه 3-4 تا بازی اول رو مثل Super meat boy و Subnautica رو از دست دادم ولی تقریبا بعد از اون دیگه سعی کردم همه رو بگیرم. الان اگر اشتباه نکنم 85 تا بازی شده باشه...
Just Cause 4 هم نسخه استاندارد بوده، و الان میشه بقیه مکمل هاش رو تهیه کرد.

• Smile
Reactions: rahyarpaul

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,887
نام
محمد حسین
:D متاسفانه 3-4 تا بازی اول رو مثل Super meat boy و Subnautica رو از دست دادم ولی تقریبا بعد از اون دیگه سعی کردم همه رو بگیرم. الان اگر اشتباه نکنم 85 تا بازی شده باشه...
Just Cause 4 هم نسخه استاندارد بوده، و الان میشه بقیه مکمل هاش رو تهیه کرد.
فکر کنم 4-5 سری سهام عدالت از اپیک ،پس گرفتی.ارزش دلاریشون از 1500 تا بدره.
jc4 بازی ضعیفی بود. من دیدم خبرشو تو سایت .گفتم اگه نسخه کامل هست .برم بگیرم ولی اخرشم نگرفتم. اگه کامل نبوده. پس ضرری نکردم.
خداییش با توجه به گرفتن 86 بازی ،باید دیینت رو ادا کنی و یه تنه جلوی استیم فن ها وایسی.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,887
نام
محمد حسین
ark survival، تو inline spoiler بود .چرا تا اینجا اومدی

ARK: Survival Evolved

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر