PlayStation DriveClub [پست اول حتماً خوانده شود]

سوالات متداول برای این بازی، نوشته شده توسط FaRd!N:

سوال 1- وقتی میرم تو بازی دور صفحه تلویزیون یا مانیتورم نوار سیاه داره و تصویر کامل نیست؟

جواب: تنظیمات صفحه شما توی تنظیمات اصلی دستگاه درست نیست. برای درست کردن سایز تصویر (که داخل بازی هم اعمال میشه) به این صورت عمل کنید:

در منوی اصلی PS برید به قسمت Setting > بعد Sound and Scree> بعد Displaye Area Settings. از اونجا تصویر رو برابر با نمایش گرتون تنظیم کنید.

سوال 2- ریجن اکانت من متفاوت از ریجن بازیمه. مثلا ریجن اکانتم آمریکا (ریجن 1 ) هست اما ریجن بازیم 2 ـه. میتونم آپدیت های آب و هوا رو بگیرم؟

جواب: دانلود کردن آپدیت ربطی به ریجن دیسک نداره. آپدیت های آب و هوا دانلود خواهند شد و مشکلی از این بابت نخواهید داشت.

سوال 3- شنیدم یه DLC مجانی دادن برای بازی که روی آپدیت پچ آب و هوا هست. اگر شرایط من مثل سوال 2 (سوال بالا) باشه میتونم از اونا استفاده کنم؟

جواب: استفاده از هرگونه DLC، چه این بازی چه بازی دیگه، چه مجانی چه پولی، مستلزم برابر بودن ریجن اکانت و ریجن بازی است. بدین صورت شما میتونید از آب و هوای بازی استفاده کنید اما قادر نخواهید بود از محتویات DLC استفاده کنید.

سوال 4- شرایط من مثل سوال 2 و 3 هست. آیا میتونم آنلاین بازی کنم؟ از اونجایی که DLC ها رو نتونستم بگیرم و برام فعال نیست، مشکلی پیش میاد؟

جواب: خیلی راحت میتونید به بازی آنلاین بپردازید و مشکلی از هیچ بابت نخواهید داشت. نقشه های جدید روی آپدیت برای همه و برای بخش آنلاین، برای جلوگیری از مشکلات احتمالی اضافه میشن. فقط به ماشین های DLC دسترسی نخواهید داشت.

سوال 5- آیا این بازی بخش دو نفره داره؟

جواب: خیر. این بازی فقط بصورت تک نفره قابل بازی است. چه آنلاین، چه آفلاین.

سوال 6- آیا این بازی بخش Career داره؟

جواب: بله. بازی دارای Tour های تک نفره یا همون مرحله ای است.

سوال 7 - ماشین های جدید رو چطوری میتونم بدست بیارم؟

جواب: ماهانه 1 ترک و 1 ماشین بصورت مجانی داده میشه اما برای دسترسی به باقی ماشین ها یا باید دونه دونه خریداری بشن یا باید Season Pass باید خریداری بشه. اگر هم اقدام به خرید کردید، حتما ریجن بازی با ریجن اکانتتون باید یکی باشه. در غیراینصورت نمیتونید خرید ها رو انجام بدید. مگر اینکه اکانتی متناسب با ریجن بازی خود بسازید و خرید ها رو روی اون اکانت انجام بدید و با اکانت اصلی به بازی بپردازید.

این هم عکس روند DLC های بازی. هم مجانی و هم پولی:

این بازی در روز 20 February در مراسم Playstation Meeting 2013 به صورت انحصاری برای کنسول PS4 معرفی شد . سازنده بازی Evolution Studios و ناشر آن Sony Computer Entertainment میباشد . سبک بازی همانطور که از اسم بازی بر می آید Racing می باشد و در بازی به Street Racing خواهیم پرداخت ! هنوز به این موضوع که گیم - پلی بازی مبنی بر Simulation یا Arcade خواهد بود اشاره نشده ولی با توجه به سطح جزییات بازی کفه ی Simulation بودن بازی سنگین تر است !

همونطور که در عکس ها میبنید مدلینگ ماشین های بازی به حداکثر خود رسیده و طبق صحبت های کارگردان بازی هیچ نکته ای از قلم نیافتاده ، همچنین شایان ذکر است که ایده ی ساخت یک بازی ریسینگ که در آن بازیکنان در تیم های مختلف با تمام تیم های موجود در دنیا قابلیت رقابت داشته باشند و بتوانند در هر جای دنیا بدون دسترسی به کنسولشان با هر Gadget ـی که در اختیار دارند تیم خود را مدیریت کرده ، قرار بگذارند و حریفان را به چالش بکشند ، 10 سال است که در استدیو سازنده وجود دارد و آنها منتظر فراهم شدن زمینه ها برای اجرا کردن ایده هایشان بوده اند که PS4 این امکان را برای آنها فراهم نموده و هم اکنون ما شاهد به وقوع پیوستن آن ایده هستیم . طبق گفته کارگردان بازی ، ما بازی را از دید اول شخص دنبال خواهیم کرد ، این موضوع که بازیکنان توانایی استفاده از نمای سوم شخص ( پشت ماشین ) را برای انجام بازی نداشته باشند برای گیمر های مبتدی خبر خوشایندی نخواهد بود ! باید منتظر اطلاعات بیشتر در این زمینه بود .

برای دانلود تیزر بازی از این لینک استفاده کنید .

Last edited by a moderator:

abtinhitodie

کاربر سایت
یکی‌ این قضیه رو روشن کنه
وقتی‌ میری تو خاکی مثل گرید به عنوان جریمه بعد اینکه به پیست برگشتی‌ چند ثانیه سرعت رو رو ۳۰-۴۰ قفل میکنه؟ (به میزان میونبری که زدی)
یا نه وقتی‌ تو خاکی میری کنترل سخت میشه و سرعت میاد پایین تا دوباره به پیست برگردی؟ (مثل gt و forza)
اگه اولی‌ باشه جالب نیست، ولی‌ دومی‌ که مورد نداره؟

Fenris Wolf

کاربر سایت
پس چی شد گفتن واسه پلاس رایگانه....زده 49 دلار.........

احتمال 90 درصد میخوان روی همه استورها همزمان با هم بازیو قرار بدن که استور EU مونده هنوز اگه اشتباه نکنم ( ممکنه تا فردا یا نهایت پس فردا بازی قرار بگیره )
درباره این تاخیر تو قراردادن نسخه مجانی هم بلاگ US داره منفجر میشه ! ملت خیلی ناراضی ـن که چرا بازی رو هنوز نذاشتن کسی هم جوابی نداده هنوز .

Fenris Wolf

کاربر سایت
دموش تو کدوم استور هست واسه دانلود ؟
دمو نداره
---
کاشف به عمل اومد و مشخص شد چرا نسخه پلاس رو ندادند :
In order to help all DRIVECLUB players who have the game already, we're temporarily holding back the PS Plus Edition and the My DRIVECLUB app to ease the load and traffic to the servers. This should give players a better chance of connecting to the game servers and, once the servers are operating well, we’ll be sure to let you know when the PS Plus Edition and My DRIVECLUB app will be available to download.
مثل اینکه دوستانی که بازیو دارند در اتصال به سرورهای مولتیپلیر مشکل دارند و تیم dc داره روی یک آپدیت کار میکنه تا این مشکل حل بشه و برای این که فشار روی سرور کمتر بشه فعلا dc+ رو نمیدن تا این قضیه درست بشه !
این موضوع تنها به نسخه پلاس مربوط نمیشه بلکه به DC Companion App هم مربوط میشه و اونم هنوز برای دانلود قرار ندادند .
منبع

mo.al.sh.60

کاربر سایت
دمو نداره
---
کاشف به عمل اومد و مشخص شد چرا نسخه پلاس رو ندادند :
مثل اینکه دوستانی که بازیو دارند در اتصال به سرورهای مولتیپلیر مشکل دارند و تیم dc داره روی یک آپدیت کار میکنه تا این مشکل حل بشه و برای این که فشار روی سرور کمتر بشه فعلا dc+ رو نمیدن تا این قضیه درست بشه !
این موضوع تنها به نسخه پلاس مربوط نمیشه بلکه به DC Companion App هم مربوط میشه و اونم هنوز برای دانلود قرار ندادند .
منبع

همچیشون نصفه نیمس... من اگه 50 دلار پول بازی داده بودم و پول پلاس هم داده بودم و مشکل اتصال به سرور داشتم احساس بدی بهم دست میداد!!! حالا چه احساسی رو نمیگم چون دوستان ناراحت میشن... سال 2014 ادعای نسل جدید ... تو امکانات 7 سال پیش گیر کردن...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Dragon

کاربر سایت
خب حداقل یه منبع معتبر اومده و از لحاظ گرافیک و فریم ریت و تکنولوژی نورپردازی حرف زده و در قسمتهای مختلفی از گرافیک بازی ، فریم ثابت ۳۰ و نورپردازی تعریف کرده این نقد رو بخونید تا متوجه ترول دوستان در مورد گرافیک بازی حداقل بشید:
Digital Foundry vs DriveClub • Eurogamer.net

Royal_Star

کاربر سایت
دوستان عزیز از قبل ازتون معذرت میخوام اگر سوالم تکراری و نقدم تکراری هست !

من تازه بازی رو به صورت فیزیکی گرفتم و اجرا کردم که همه میدونن که اول بازی باید یک مسابقه انجام داد که به من یک خودرو مدل بنز استیشن سفید رنگ داد که در طی زمان گیم پلی واقعا از گرافیک بازی نا امید شدم! نمیدونم فقط این مدل ماشین اینجوریه که واقعا انگار به زمین چسبیده ! واقعا جرا اینجوریه‌؟ یا تنظیمات خاصی برای گرافیک داره ؟

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
آهان این الان شد جو درست ! میشه دو تا کلمه حرف زد حداقل. حتما باید سر متا بازی گند میزد تا اجازه بدید ۴ نفر بیان انتقاد کنن ؟
من به عنوان کسی که طرفدار سونی و اللخصوص انحصاری ها و استدیو های این شرکت هستم خجالت میکشیدم از جوی که یه عده اینجا درست کردن !
فقط کم مونده بود مشت گره کنن یه عده از دیوار سفارت مایکروسافت برن بالا !

حالا در مورد بازی
در مورد گرافیک که کامل بحث شد گرافیک و طراحی خود ماشین ها اللخصوص از داخل فوق العادست ! انقدر قشنگ و دقیق کار کردن آدم میتونه داخل ماشینا رو نقد کنه و بگه به نظر راحت میان یا ناراحت
اما فضای بیرونی خودرو و همینطور فضای منطقه جاده با اینکه خیلی خوب کار شده ولی میتونست بهتر باشه
در مورد هوش مصنوعی اتفاقا عشق میکنم باهاش ! فوق العادست ! اون حس درگیری و رقابتی که ایجاد میشه و اون استرسی که زمان لحظات آخر به سراغت میاد اللخصوص اگه رقیبت چسبونده باشه پشتت و در حال ضربه زدن باشه واقعا لذت بخشه ! یه لحظه اشتباه یه فرمون بد دادن مساوی با از دست دادن کنترل ماشین و بدبخت شدن :D
با پنالتی هایی که بازی زمان خروج از جاده میگیره کاری ندارم اصولا با این قسمتش مشکل ندارم ولی امان از دست این پنالتی هایی که سر ضربات به ماشین های رقیب حساب میکنه ! یعنی مزخرف تر از این نمیشه ! دیگه واقعا حال آدم به هم میخوره بالای ۸۰ درصد مواقع اصلا قصد ضربه زدن نداشتم خب لعنتی وقتی ۷-۸ تا ماشین با سرعت بالای ۲۰۰ کیلومتر به یه پیچ میرسیم مشخصه که حداقل ۴-۵ تا ماشین با هم برخورد میکنن بعد دیگه فازش چیه که تقلب حساب میکنه واقعا نمیفهمم !‌ خیلی افتضاح این بخشش خیلی !
آنلاین هم که متاسفانه فعلا سرور تو باقالیاست فرصت نشده هنوز بریم تست کنیم !

کلا به نظرم فعلا ارزش بازی کمی کمتر چیزیه که تو متا ثبت شده یه چیزی بین ۶۰ تا ۷۰ ! که با آپدیت ها میتونه بهتر بشه ولی در کل اهمیتی نداره مهم اینه که من دارم از بازی لذت میبرم !

آخرین ویرایش:

HoR!ZoN

کاربر سایت
پس چطور ادعای فورتزا بازیتون میشه وقتی این مورد ساده رو نمیدونستین؟ توی فورتزا کافیه بری تو خاکی تا سرعتت از 100 کیلومتر برسه 20 کیلومتر.

عزیز من بحث رو به بیراهه نکش! کسی در مورد Forza حرفی نزد.

ثانیا مثل اینکه متوجه نشدی من چی میگم، یه دور بازی رو انجام بدی میفهمی. وقتی میری جاده خاکی سرعت خودش کم میشه اون به کنار ولی بعد از اینکه برمیگردی جاده به خاطر جریمه ای که رفتی خاکی باز سرعتت کم میشه.

این منطق کاملا خنده داره!

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
۲ تا نکته رو من جا انداختم !

۱ـ اینکه دست به تروفی بازی حرف نداره خداییش دست سازندش درد نکنه :D
۲ـ بعضی مواقع شما حس نمیکنید ماشین رقبا یکم بیش از حد نرمال قویه ؟ یعنی مثلا تو دور آخر ۲ تا ماشین دارین برای اول دومی رقابت میکنید مثلا جفتتون هم TT RS دارید بعد شما دیگه رو آخرین دنده به کات آف رسیدید بعد ماشین رقیب خیلی شیک میاد از بقلتون رد میشه !

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت

ثانیا مثل اینکه متوجه نشدی من چی میگم، یه دور بازی رو انجام بدی میفهمی. وقتی میری جاده خاکی سرعت خودش کم میشه اون به کنار ولی بعد از اینکه برمیگردی جاده به خاطر جریمه ای که رفتی خاکی باز سرعتت کم میشه.

کجا به بیراهه کشیدم میلاد جان؟
اگه دنبال منطق میگردی که کلا همه گیم ها خنده دار میشن. همون افت سرعت از 100 به 10-20 کیلومتر توی فورتزا هم پس خنده داره! حالا اون بازی کاملا شبیه ساز هست. اما این بازی یه آرکیده که کلا فلسفه دریفت کشی با اون سرعت خودش خنده داره. در ضمن هر بازی ای یه سری قوانین مشخص میکنه واسه خودش و باید از قوانینش پیروی کنید. قرار نیست که چیزی که ما در ذهنمون داریم همون رو اعمال کنن به خاطر روی گلمون. گیمر باید خودش رو باز قوانین وفق بده. الان اینجا هم میگه پلیر گرامی تو خاکی نزن ماشین رو و الا جریمه میشی. حالا دیگه شما با این تیکه مشکل داری، مشکل سازنده نیست :D

benjohn

کاربر سایت

این سیستم جریمه زمانی یه چیز جدیدی نیست قبلا تو خیلی بازیای ریسینگ بوده دقیقا فورزا 1 هم این سیستم رو داشت.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند