PlayStation DriveClub [پست اول حتماً خوانده شود]

سوالات متداول برای این بازی، نوشته شده توسط FaRd!N:

سوال 1- وقتی میرم تو بازی دور صفحه تلویزیون یا مانیتورم نوار سیاه داره و تصویر کامل نیست؟

جواب: تنظیمات صفحه شما توی تنظیمات اصلی دستگاه درست نیست. برای درست کردن سایز تصویر (که داخل بازی هم اعمال میشه) به این صورت عمل کنید:

در منوی اصلی PS برید به قسمت Setting > بعد Sound and Scree> بعد Displaye Area Settings. از اونجا تصویر رو برابر با نمایش گرتون تنظیم کنید.

سوال 2- ریجن اکانت من متفاوت از ریجن بازیمه. مثلا ریجن اکانتم آمریکا (ریجن 1 ) هست اما ریجن بازیم 2 ـه. میتونم آپدیت های آب و هوا رو بگیرم؟

جواب: دانلود کردن آپدیت ربطی به ریجن دیسک نداره. آپدیت های آب و هوا دانلود خواهند شد و مشکلی از این بابت نخواهید داشت.

سوال 3- شنیدم یه DLC مجانی دادن برای بازی که روی آپدیت پچ آب و هوا هست. اگر شرایط من مثل سوال 2 (سوال بالا) باشه میتونم از اونا استفاده کنم؟

جواب: استفاده از هرگونه DLC، چه این بازی چه بازی دیگه، چه مجانی چه پولی، مستلزم برابر بودن ریجن اکانت و ریجن بازی است. بدین صورت شما میتونید از آب و هوای بازی استفاده کنید اما قادر نخواهید بود از محتویات DLC استفاده کنید.

سوال 4- شرایط من مثل سوال 2 و 3 هست. آیا میتونم آنلاین بازی کنم؟ از اونجایی که DLC ها رو نتونستم بگیرم و برام فعال نیست، مشکلی پیش میاد؟

جواب: خیلی راحت میتونید به بازی آنلاین بپردازید و مشکلی از هیچ بابت نخواهید داشت. نقشه های جدید روی آپدیت برای همه و برای بخش آنلاین، برای جلوگیری از مشکلات احتمالی اضافه میشن. فقط به ماشین های DLC دسترسی نخواهید داشت.

سوال 5- آیا این بازی بخش دو نفره داره؟

جواب: خیر. این بازی فقط بصورت تک نفره قابل بازی است. چه آنلاین، چه آفلاین.

سوال 6- آیا این بازی بخش Career داره؟

جواب: بله. بازی دارای Tour های تک نفره یا همون مرحله ای است.

سوال 7 - ماشین های جدید رو چطوری میتونم بدست بیارم؟

جواب: ماهانه 1 ترک و 1 ماشین بصورت مجانی داده میشه اما برای دسترسی به باقی ماشین ها یا باید دونه دونه خریداری بشن یا باید Season Pass باید خریداری بشه. اگر هم اقدام به خرید کردید، حتما ریجن بازی با ریجن اکانتتون باید یکی باشه. در غیراینصورت نمیتونید خرید ها رو انجام بدید. مگر اینکه اکانتی متناسب با ریجن بازی خود بسازید و خرید ها رو روی اون اکانت انجام بدید و با اکانت اصلی به بازی بپردازید.

این هم عکس روند DLC های بازی. هم مجانی و هم پولی:

این بازی در روز 20 February در مراسم Playstation Meeting 2013 به صورت انحصاری برای کنسول PS4 معرفی شد . سازنده بازی Evolution Studios و ناشر آن Sony Computer Entertainment میباشد . سبک بازی همانطور که از اسم بازی بر می آید Racing می باشد و در بازی به Street Racing خواهیم پرداخت ! هنوز به این موضوع که گیم - پلی بازی مبنی بر Simulation یا Arcade خواهد بود اشاره نشده ولی با توجه به سطح جزییات بازی کفه ی Simulation بودن بازی سنگین تر است !

همونطور که در عکس ها میبنید مدلینگ ماشین های بازی به حداکثر خود رسیده و طبق صحبت های کارگردان بازی هیچ نکته ای از قلم نیافتاده ، همچنین شایان ذکر است که ایده ی ساخت یک بازی ریسینگ که در آن بازیکنان در تیم های مختلف با تمام تیم های موجود در دنیا قابلیت رقابت داشته باشند و بتوانند در هر جای دنیا بدون دسترسی به کنسولشان با هر Gadget ـی که در اختیار دارند تیم خود را مدیریت کرده ، قرار بگذارند و حریفان را به چالش بکشند ، 10 سال است که در استدیو سازنده وجود دارد و آنها منتظر فراهم شدن زمینه ها برای اجرا کردن ایده هایشان بوده اند که PS4 این امکان را برای آنها فراهم نموده و هم اکنون ما شاهد به وقوع پیوستن آن ایده هستیم . طبق گفته کارگردان بازی ، ما بازی را از دید اول شخص دنبال خواهیم کرد ، این موضوع که بازیکنان توانایی استفاده از نمای سوم شخص ( پشت ماشین ) را برای انجام بازی نداشته باشند برای گیمر های مبتدی خبر خوشایندی نخواهد بود ! باید منتظر اطلاعات بیشتر در این زمینه بود .

برای دانلود تیزر بازی از این لینک استفاده کنید .

Last edited by a moderator:

James Bond

کاربر سایت
Sep 22, 2010
2,317
نام
حسين
وای خدا دارم دیوونه میشم.نمیدونم چرا یکی دو هفتس تمام فکر و ذکرم شده این بازی.شبا تو خوابم هم خواب این بازیرو میبینم.هنوز تاریخ دقیق ندادن که کی میاد؟

صفحه ی قبل جوابش هست . از دوستان خواهش میکنم قبل از سوال کردن به پست های قبلی مراجعه کنن ، درصورتی که نبود ، سوال خودشون رو بپرسن . 15 مهرماه عرضه میشه .

- - -ویرایش - - -

اصن نيازي به شبيه ساز بودن نداره يعني قرار نبوده شبيه ساز باشه ، ما يه گيم پلي خوب و لذتبخش ميخوايم كه به مقدار زياد سرگرممون كنه
در مورد پيشرفت بسيار خوبي كه داشتن به واسطه ي تاخيري كه زدن به بازي ، جا داره از سوني تشكر كنيم كه مجبورشون نكرد بازي رو ناقص و با كيفيت پايين به عنوان لانچ منتشر كنن ، الانم شايد خيلي ها بگن ٥٠ تا ماشين كمه اما بالاترين كيفيت رو دارن و شايد با توجه به سبكش حتي كافي هم باشه
در مورد جزئيات ديوانه كننده پيست و درخت و فلامينگو و بقيه دوستان و همچنين تغييرات دايناميك آب و هوا هم حرفي نميشه زد ! همين موارد بازي رو به شدت زيبا ميكنه و ارزش تكرار رو ميبره بالا
ناجور اميد دارم به اين بازي ، نه به متاي بالا ، به اينكه به شكل عجيبي سرگرمم كنه و لذت ببرم ازش

درسته کمه اما همونطور که گفتی بالاترین کیفیت رو خواهند داشت و به نظرم سرگرم کننده خواهد بود . اگه دقت کنید اکثر بازی های ماشینی تو این چندسال اخیر DLC ماشین دارن . احتمالا این بازی هم براش DLC پک های مختلف ماشین های متفاوت میزارن .

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,920
نام
نـــــــویـــــــــد
آقا یه سوال فنی تخصصی
حجم نسخه ی پلاس بازی برابر است با حجم نسخه ی کامل آیا ؟ یعنی ما پلاس رو دانلود کنیم و بعدش بخوایم بازی رو کامل کنیم نیازی نیست دوباره چیزی دانلود کنیم ؟
یعنی اینجوری که هر 2 نسخه یه حجم دارن اما نسخه پلاس یه سری چیزا لاک هستش . حرفی زدن در این مورد ؟!!

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
آقا یه سوال فنی تخصصی
حجم نسخه ی پلاس بازی برابر است با حجم نسخه ی کامل آیا ؟ یعنی ما پلاس رو دانلود کنیم و بعدش بخوایم بازی رو کامل کنیم نیازی نیست دوباره چیزی دانلود کنیم ؟
یعنی اینجوری که هر 2 نسخه یه حجم دارن اما نسخه پلاس یه سری چیزا لاک هستش . حرفی زدن در این مورد ؟!!

در این مورد هنوز چیزی اعلام نکردن اما بیایید امیدوار باشیم حجم دو نسخه فرق داشته باشه:d

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,920
نام
نـــــــویـــــــــد
در این مورد هنوز چیزی اعلام نکردن اما بیایید امیدوار باشیم حجم دو نسخه فرق داشته باشه:d

چرا ؟ تو 1% احتمال بده در حد خرید نسخه ی کامل و پرداخت 50$ با بازی حال کنی . بعد دوباره میخوای کلی دانلود کنی ؟ :-/

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
چرا ؟ تو 1% احتمال بده در حد خرید نسخه ی کامل و پرداخت 50$ با بازی حال کنی . بعد دوباره میخوای کلی دانلود کنی ؟ :-/

نه حداقل یک ماه رو که با نسخه پلاس میشه سرگرم بود؟! بعدش میرم نسخه فیزکی میخرم دست دوم که برام ارزونتر از نو در بیاد بعدها هم قابلیت فروش داره!!

کلا خرید نسخه دیجیتالی بدون شریک چندان توجیه اقتصادی نداری این بازی هم کلا 10 دلار ارزونتر هست برای تکمیل کردن نسخه پلاس که میشه 50 دلار

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,920
نام
نـــــــویـــــــــد
نه حداقل یک ماه رو که با نسخه پلاس میشه سرگرم بود؟! بعدش میرم نسخه فیزکی میخرم دست دوم که برام ارزونتر از نو در بیاد بعدها هم قابلیت فروش داره!!

کلا خرید نسخه دیجیتالی بدون شریک چندان توجیه اقتصادی نداری این بازی هم کلا 10 دلار ارزونتر هست برای تکمیل کردن نسخه پلاس که میشه 50 دلار

من مطمئنم بعد از یه مدت بازی رو باز هم آف میزنن برای اعضای پلاس :d

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
من مطمئنم بعد از یه مدت بازی رو باز هم آف میزنن برای اعضای پلاس :d

خب تخفیف برای 2-3 ماه بعد ریلیز محتمل هست ولی تا قبل ریلیز بخوان برنامه هاشون رو تغییر بدن خیلی بعیده. اونم تخفیفی که نسبت به خرید فیزیکی دست دوم بصرفه باشه با توجه به اینکه شریکی هم نمیتونیم از استور بخریم و کل پول بازیو رو خودمون باید حساب کنیم! کلا برنامه من اینه؛ نسخه پلاسو میگیرم بازی میکنم اگر از بازی خوشم نیومد و خوب نبود که هیچی ولی اگر خوب بود یک ماه صبر میکنم دست دو میخرم نسخه کامل رو:d

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,920
نام
نـــــــویـــــــــد
الان ٥٠$ ميفته ١٧٠٠٠٠ ، تو بعد ١ماه دسته دو چند ميخواي بخري ؟ :d
زودم كه نميخواي بفروشي بره فكر نميكنم اونقدرام كوتاه باشه
من چون خوره ي ريسينگ دارم و خيلي وقتم هست چيز درست درمون بازي نكردم احتمالا همون ديجيتالي ميگيرم كه واسه خوشگلي رو كنسول بمونه ، انحصاري هم كه هست :d

TRUE WARRIOR

کاربر سایت
Aug 24, 2009
555
بازي 50$ هست؟!!:|
اين همه پيشرفت تكنيكي و گستردگي إمكانات آنلاين و .. فقط با 50$ !:|
من احساس گناه مي كنم اگر با اين قيمت بازيرو بگيرم!:d

gamer20

کاربر سایت
Sep 17, 2010
601
نام
داود
بازي 50$ هست؟!!:|
اين همه پيشرفت تكنيكي و گستردگي إمكانات آنلاين و .. فقط با 50$ !:|
شما اصلا نگران نباش به ایران برسه 4 برابر پولشو میدی یراست همه گناهات پاک میشه=))

king ps3

کاربر سایت
Jun 8, 2009
1,367
نام
プレイステーション
Preview مال 3 روز پیش:

از زمان کوتاه لودینگ ها تعریف کرده و گفته هر کدوم از پیست ها با اینکه فوق العاده پر جزییات هستن ولی تقریبا 15 ثانیه طول میکشه لود بشن. در مورد فریم ریت هم گفته خیالتون راحت باشه و به سازنده ها اعتماد کنید. از سیستم اب و هوای بازی هم به شدت گرخیدن.جزییات بسیار زیاده و نگارنده هم حوصله ترجمه نداره خودتون برید بخونید :d
سیستم اب و هوا موقع ریلیز بازی در دسترسه و فقط بارون و برف قراره بعدا اضافه بشن.
یه سیستم "دوربین شناور" هم نشون خبرنگارا دادن که وقتی بازی رو pause می کنید می تونید ازادانه دوربین رو اطراف ماشین و پیست بچرخونید که البته همراه بازی نخواهد بود و سازنده ها گفتن در مورد عرضه اش فکر میکنن :|
اینم ته پریویو ـش:
I played several of the upcoming racing games at E3 this year and Driveclub was, by some distance, the most impressive

Driving Rain: Driveclub***8217;s Weather And How The Delay Benefits Us All
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

کارگردان بازی ( Paul Rustchynsky) هم گفته دارن رو یه تریلر جدید کار میکنن ولی معلوم نیست کی عرضه بشه :d
DriveClub New Trailer Incoming, Game Director Reveals That There Will Be No Rubber Banding � GamingBolt.com: Video Game News, Reviews, Previews and Blog

آخرین ویرایش:

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin

والا ما که فقط احساس خالی شدن جیب و بد بختی بهمون دست می‌ده :d
توی چندماهه گذشته فقط 4-5 تومن شده پول PS4 و TV و چند تا بازی !!! احساس گناه کیلو چنده؟ :d

TRUE WARRIOR

کاربر سایت
Aug 24, 2009
555
والا ما که فقط احساس خالی شدن جیب و بد بختی بهمون دست می‌ده :d
توی چندماهه گذشته فقط 4-5 تومن شده پول PS4 و TV و چند تا بازی !!! احساس گناه کیلو چنده؟ :d

خوب مجبور نيستيد جيب فروشنده ها رو آبياري كنيد!:d
خريد ديجيتالي كلي كمكتون مي كنه. به اينترنت نامحدود مثلاً ٥١٢ و اندكي صبر احتياج داره!
بازياي زيادي Off مي خورند در استور هاي سوني.

James Bond

کاربر سایت
Sep 22, 2010
2,317
نام
حسين
خوب مجبور نيستيد جيب فروشنده ها رو آبياري كنيد!:d
خريد ديجيتالي كلي كمكتون مي كنه. به اينترنت نامحدود مثلاً ٥١٢ و اندكي صبر احتياج داره!
بازياي زيادي Off مي خورند در استور هاي سوني.

برای دانلود بازی های دیجیتالی حداقل اینترنت 3 مگ خوبه ! من با یک مگ تقریبا 17 تا 20 ساعت طول کشید تا دموی شش گیگ و خرده ای دانلود کنم . اگه اینترنت پرسرعت کسی داره ، حق با شماست . خرید فیزیکی به نظرم در اون صورت خوب نیست .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر