DotA 2 [پست اول خوانده شود]

2y6rofla3rjywpigletl.png

cs9kkjyxonbjsgoy88hj.gif

Category: PC
Language: English
Genre: MOBA
Publisher: Valve Corporation
Designer: IceFrog

بازی Dota2 توسط Valve در سال 2010 برگرفته از یکی از مپ های معروف Warcraft 3 یعنی (Defense of the Ancients(DOTA ساخته شد و به نوعی ادامه همون مپ در یک بازی کامل هست .سبک بازی در ژانر Action RTS قرار میگیره که بعد ها خودش زیر ژانری جداگونه MOBA رو پدید آورد.بازی به طور رسمی در سال 2013 از حالت بتا خارج و برای پلت فرم های Windows/Linux/Mac OS عرضه شد.

اطلاعات پایه: این روزها در سبک MOBA بازیهای زیادی از جمله League of Legends -Heroes of Newerth - Heroes of the Storm میشه پیدا کرد که تقریبا الگو های مشترکی دارند.شما در یک مپ به همراه 9 نفر دیگه در قالب دو تیم Radiant and Dire بصورت 5v5 قرار میگیرید.هر دو سمت Radiant و Dire دارای یک Ancients هستند که با نابودی اون تیم مقابل برنده بازی خواهد بود.
مپ بازی به سه لاین اصلی تقسیم شده و در هر کدوم از آنها 3 Tower از هر تیم وظیفه محافظت از اون رو در مقابل تیم دشمن به عهده داره.

seeshu2mm2rgc7iy08lw.png

Ancients دو تیم (Radiant در سمت راست --- Dire در سمت چپ)
2pw7aqqig1s8mtrble2q.png

Tower دو تیم (Radiant سمت چپ ---Dire سمت راست )

هر بازیکن کنترل یکی از هیرو های بازی (هم اکنون 110 هیرو رو شامل میشه) بر عهده میگیره که هر کدوم دارای استراتژی و اسکیل های منحصر به فرده خودشه.با کشتن Creep های بازی و دیگر هیرو ها شما XP دریافت میکنید و LVLUP میشید و میتونید از اسکیل های خودتون استفاده کنید.(Max لول در بازی 25 هست)همچنین شما با Gold میتونید برای هیروی خود از Shop های بازی آیتم خریده و اونو قویترش کنید.(غیر از کشتن کریپ و هیروهای دشمن هر ثانیه یک گلد هم به شما داده میشه).

e0lf5cgix05anwnbbsox.png

Map بازی

Fountain:محل respawn شدن هیروها و Shop اصلی(دارا بودن تمامی آیتم های اصلی).همچنین تو محدودش HP وMana هیروها رو با سرعت زیاد پر میکنه.
Tower:توضیح در بالا!
Side Shop: محل خرید آیتم که در لاین های بالا و پایین هست(آیتم های محدودتری نسبت به Fountain داره)
Secret Shop:یک سری آیتم که در shop اصلی نیست
Ancient:توضیح در بالا!
Barracks:سربازخانه ها که در کنار تاور های آخر و سوم هر لاین قرار داره که Creep های بازی رو تولید میکنه.در ابتدای بازی و در ثانیه 30 اولین Wave و بعد از اون در ابتدای هر دقیقه یک wave رو روانه لاین ها میکنه.با نابود کردن سربازخانه های تیم مقابل کریپ های خودی قوی تر میشن.همچنین هرچی از بازی بیشتر بگذره و طولانی تر بشه تعداد اونها در هر wave هم افزایش پیدا میکنه.
Roshan:محل قرار گرفتن Roshan!
Rune Spot:محل قرار گرفتن Rune ها که در 2 سمت رودخانه هست.rune ها یک سری قابلیت ویژه رو برای مدت محدودی به هیرو ها میدن و در ابتدای بازی و هر 2 دقیقه یکبار پدیدار میشن.6 نوع rune داریم:

• 16px-Rune_icon_Bounty.png
    Bounty:
    با گرفتنش بهتون Gold و Xp میده.در ابتدای بازی هر دو rune از این نوع هستند و از دقیقه 2 به بعد همیشه یکی از rune هم Bounty هست.
  • 16px-Rune_icon_Double_Damage.png
    Double Damage:
    با گرفتنش DMG هیروتون رو 100% افزایش میده.
  • 16px-Rune_icon_Haste.png
    Haste:
    با گرفتنش هیرو شما به نهایت سرعت خود بازی میرسه و به هیچوجه slow نمیشه در این مدت.
  • 16px-Rune_icon_Regeneration.png
    Regeneration:
    با گرفتن این Rune هیرو شما HP و Mana تا وقتی که ضربه نخوره پر میشه.
  • 16px-Rune_icon_Invisibility.png
    Invisibility:
    با گرفتنش هیرو شما بعد از 1 ثانیه نامرئی میشه.
  • 16px-Rune_icon_Illusion.png
    Illusion:
    با گرفتنش 2تا ایلوژن از هیرو شما بوجود میاد.

Hero:
هم اکنون 110 هیرو از 112 هیروی DOTA در بازی وجود داره که در سه گروه Strength - Agility - Intelligence قرار میگیرند.

d8z48prv5ysy71rc3s2w.png
l730rlv6c80j5hudkq25.png
f1elh9cnzgqec6hgz5bf.png
STRENGTH
rg7m0d3pxc4muywwt5vm.png
sven_sb.png
tiny_sb.png
kunkka_sb.png
beastmaster_sb.png
dragon_knight_sb.png
rattletrap_sb.png
omniknight_sb.png
huskar_sb.png
alchemist_sb.png
brewmaster_sb.png
treant_sb.png
wisp_sb.png
centaur_sb.png
shredder_sb.png
bristleback_sb.png
tusk_sb.png
elder_titan_sb.png
legion_commander_sb.png
earth_spirit_sb.png
phoenix_sb.png
axe_sb.png
pudge_sb.png
sand_king_sb.png
slardar_sb.png
tidehunter_sb.png
skeleton_king_sb.png
life_stealer_sb.png
night_stalker_sb.png
doom_bringer_sb.png
spirit_breaker_sb.png
lycan_sb.png
chaos_knight_sb.png
undying_sb.png
magnataur_sb.png
abaddon_sb.png
AGILITY
5lk71o82c8x0ahzn2z3y.png
antimage_sb.png
drow_ranger_sb.png
juggernaut_sb.png
mirana_sb.png
morphling_sb.png
phantom_lancer_sb.png
vengefulspirit_sb.png
riki_sb.png
sniper_sb.png
templar_assassin_sb.png
luna_sb.png
bounty_hunter_sb.png
ursa_sb.png
gyrocopter_sb.png
lone_druid_sb.png
naga_siren_sb.png
troll_warlord_sb.png
ember_spirit_sb.png
bloodseeker_sb.png
nevermore_sb.png
razor_sb.png
venomancer_sb.png
faceless_void_sb.png
phantom_assassin_sb.png
viper_sb.png
clinkz_sb.png
broodmother_sb.png
weaver_sb.png
spectre_sb.png
meepo_sb.png
nyx_assassin_sb.png
slark_sb.png
medusa_sb.png
terrorblade_sb.png
INTELLIGENCE
9k3hlxpvbu8z35sa3yue.png
crystal_maiden_sb.png
puck_sb.png
storm_spirit_sb.png
windrunner_sb.png
zuus_sb.png
lina_sb.png
shadow_shaman_sb.png
tinker_sb.png
furion_sb.png
enchantress_sb.png
jakiro_sb.png
chen_sb.png
silencer_sb.png
ogre_magi_sb.png
rubick_sb.png
disruptor_sb.png
keeper_of_the_light_sb.png
skywrath_mage_sb.png
oracle_sb.png
techies_sb.png
bane_sb.png
lich_sb.png
lion_sb.png
witch_doctor_sb.png
enigma_sb.png
necrolyte_sb.png
warlock_sb.png
queenofpain_sb.png
death_prophet_sb.png
pugna_sb.png
dazzle_sb.png
leshrac_sb.png
dark_seer_sb.png
batrider_sb.png
ancient_apparition_sb.png
invoker_sb.png
obsidian_destroyer_sb.png
shadow_demon_sb.png
visage_sb.png
winter_wyvern_sb.png

نکات:
  1. با افزایش هر یک عدد Strength هیرو شما 19 HP دریافت میکند و 0.03 HP regen(یعنی با افزایش 33 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد HP پر میکنه).همچنین هیروهای Strength خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  2. با افزایش هر یک عدد Agility هیرو شما 1 عدد Attack speed دریافت میکنه و 0.14 Armor (یعنی با افزایش 7 عدد به هیرو شما 1 Armor اضافه میشه).همچنین هیروهای Agility خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  3. با افزایش هر یک عدد Intelligence هیرو شما 13 Mana دریافت میکنه و 0.04 Mana regen(یعنی با افزایش 25 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد ماناش پر میشه).همچنین هیروهای Intelligence خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.

همینطور که در جدول بالا میبینید هر هیرو دارای یک ویژگی اصلی(Attribute) هست اما میزان رشد هر یک از این ویژگی ها در هیرو مختلف متفاوت هست به عنوان مثال در هیروی Anti mage به اضای هر level که میگیرید Agility شما 2.8 عدد اضافه میشه اما برای هیروی Drow Ranger این مقدار 1.9 هست.
*جدول بالا در حال آپدیت هست و به زودی تمام هیروها با توضیح و ترجمه اسکیل ها آپدیت خواهند شد به عنوان مثال اگه روی هیروی Earthshaker کلیک کنید میتونید مشخصات و توضیح اسکیل هاشو ببینید.

در حال آپدیت....

آخرین ویرایش:

ashi73

کاربر سایت
Apr 13, 2009
302
نام
اشکان
اینا شعاره.من ۲۰۰۰ تا رنکم سقوط کرد به خاطر این نادونها
این که چند نفر جمع شن و یه تیم تشکیل بدن و با هم هماهنگ شن خیلی فرق داره با اون کسی که به خاطر مسخره بازی میاد بازی میکنه.
هر کسم داره یه گوشه نقشه برای خودش میچرخه .بعد میگی اگه بازیت خوب باشه خودت میری یه تنه جمشون میکنی .مگه اینکه طرف سوپر من باشه یا تقریبا مثل یه هیرویی مثل فانتوم الکی بیش از اندازه قوی شده باشه..
کما اینکه خیلی از هیروها بالانس نیستن.
و گفتن این حرفا تکرار مکرراته

در این موردِ به خصوص جواب شما رو نمیدم چون بحث جدی هست و برای همه کاملا مشخصه که شما ترول هستی...

با نکرو نمیشه همین طوری بی محابا رفت وسط فایت .
مدت زمان استفاده از هیل نکرو طولانیه و زیادم جون به تیم و خودش نمیده.اون قدرت دومش علاوه بر اینکه قدرت جادوهای خود نکرو رو زیاد میکنه ،باعث میشه که بیشترم ضربه بخوره.اون اول بازی نباید رفت وسط فایت مگر زمانی که تقریبا جون همه کم شده باشه.
اونموقع چرا با یه رادیانس میشه چندین کیل گرفت ولی اول بازی نه نمیشه

خب مشخصا با هیچ هیرویی نمیشه بی محابا رفت وسط...اون چیز هایی که راجع به اسکیل های نکرو گفتین هم که بیان واضحات هست و مسائل ابتدایی، دیگه گفتم همه اینا رو میدونن و حرفی راجع بهشون نزدم... ولی بحث اینکه نکرو هیرویی هست که در وسط تیم فایت ها قرار داره که اصلا جای حرفی توش نیست...همونطور که به دوستمون گفتم بهتره بازی پرو ها با نکرو رو ببینه...اینکه شما جونت زیر ده درصد برسه و سه هیرو از تیم حریف بیوفتن دنبالت و تو ghost shroud کنی و به خاطر پسیو لول یک، هیل لول یک و در نهایت wand جون و مانات دوباره پر بشه و هر سه هیرو حریف رو به درک واصل کنی یعنی از پتانسیل کامل نکرو استفاده کردی :D ...

به علاوه مسئله early push نکرو هم خیلی در برد ها تاثیر گذاره که بهش اشاره نشده.

I-MAD

کاربر سایت
Oct 26, 2011
1,183
نام
M@HdI
واقعا توی ‌‌ای پچ ببینید اسلارک و فانتوم چقد غیر بالانس هستن در مقابل هیروهای مثل اسلاردار و هوسکار و اکس شدن پشمک.
بالانس بازی به هم خورده
قرار نیست هر هیرویی جلوی هر هیرویی جواب بده و این خودش جزو سیستم بالانس بازیه
اینا شعاره.من ۲۰۰۰ تا رنکم سقوط کرد به خاطر این نادونها
این که چند نفر جمع شن و یه تیم تشکیل بدن و با هم هماهنگ شن خیلی فرق داره با اون کسی که به خاطر مسخره بازی میاد بازی میکنه.
هر کسم داره یه گوشه نقشه برای خودش میچرخه .بعد میگی اگه بازیت خوب باشه خودت میری یه تنه جمشون میکنی .مگه اینکه طرف سوپر من باشه یا تقریبا مثل یه هیرویی مثل فانتوم الکی بیش از اندازه قوی شده باشه..
کما اینکه خیلی از هیروها بالانس نیستن.
و گفتن این حرفا تکرار مکرراته
شما نمیتونید از دست دادن 2k mmr و گردن تیمت بندازی یه تجدید نظر بکنید

• Like
Reactions: Malware

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
نام
ادریس
اگر پست بنده را ، اولی را، خونده بودید میفهمیدید که من هم همین رو میگم در واقع! اگر از یه mmr بالاتر نمیری به خاطر اینه که سطح بازی خودت در همون حدود هستش!
البته یه جای حرف شما هم اشتباه هستش! همه که نمیتونن مثل 6k+ ها بازی بکنن! شما نمیتونید شخصیت و سطح تمام افراد را با بهترین افراد تو این بازی مقایسه بکنید و زیر سوال ببرید!
برای اینکه یه نفر بتونه حتی اگر 4 تا اسگل تو تیمش باشه بازی رو ببره ، مثلا تو همین 2k، باید سطح بازیش 5-6k باشه! ولی اون فرد چجوری میتونه به این مهم برسه؟ کی میشه حرفه ای بشه؟ لابد میگید بازی های حرفه ای ها رو نگاه بکنه؟ خب نمیشه! چونکه بارها اینکار را کردیم و وقتی خواستیم اون حرکات رو بریم جواب نمیده! چونکه نه هم تیمی ها و نه تیم مقابل و نه خودمون تو اون سطح نیستم برای اون حرکات خاص! برای اینکه در حد 6k ها بازی بکنی باید بتونی اون رو به شخصه و عملی تجربه بکنی! نه اینکه از فیلم دیدن باقی بازیکنها!
در حال حاضر نهایتش بنده میتونم با 1 نفر فیدر هم بعضی بازی ها رو ببرم یعنی اینکه بنده دارم جور یه نفر دیگه هم میکشم! خب نشون میده یه خرده سطحم بالاتر رفته ولی توان بنده در همین حد هستش! اگر قرار باشه مثل 6k ها بازی بکنم که الان تو این mmr نبودم از اول! توقع بیجا نداشته باشید لطفا! رفتم یه اکانت دوم ساختم گفتم یه دونه 4-5 بهم بده ولی نهایتش 3.5 داد! یه اکانت سوم و چهارم رو ساختم اون ها هم همین جوری 3 و خرده ای! تعجب کردم پرس و جو کردم دیدم که حدش رو گذاشتن همین قدر!!!! یعنی چی؟ پس اون افرادی که قبلا راحت کیلویی mmr بالا گیرشون اومده چه فرقی با بنده داشتن؟ این خودش یه نوع تبعیض هستش! یارو با zeus 10 تا بازی برده شده 6k بنده با 10 تا هیرو مختلف بازی رو بردم بشم 3.5؟ مطمئنا اگر شیرش رو نمیبستن بنده 6k که نه ولی 4-5 ایی میشدم! دیدم فایده نداره!واسه همین ولشون کردم رفت برگشتم سر اکانت اولی که mmr اش اومده بود 500-600! به خاطر اینکه تو این مدت داده بودمش دست دوستم که بازی یاد بگیره! فاجعه خالص بود! نوب و ترول خالص تو این رنک که فقط با روح و روان آدم بازی میکنن! شاید حدود 1 سال به بالا طول کشید! یعنی با چه جون کندی رسوندمش به این 2k خدا میدونه! البته تو این مدت درس و دانشگاه نمیذاشت حرفه ای تر بازی بکنم و فقط تفریحی بود ! انشاالله تو این چند ماه که مونده برای خدمت با تمرکز بشینیم بازی بکنم و برسونمش بالاتر !

• Like
Reactions: Malware

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
774
در این موردِ به خصوص جواب شما رو نمیدم چون بحث جدی هست و برای همه کاملا مشخصه که شما ترول هستی...

خب مشخصا با هیچ هیرویی نمیشه بی محابا رفت وسط...اون چیز هایی که راجع به اسکیل های نکرو گفتین هم که بیان واضحات هست و مسائل ابتدایی، دیگه گفتم همه اینا رو میدونن و حرفی راجع بهشون نزدم... ولی بحث اینکه نکرو هیرویی هست که در وسط تیم فایت ها قرار داره که اصلا جای حرفی توش نیست...همونطور که به دوستمون گفتم بهتره بازی پرو ها با نکرو رو ببینه...اینکه شما جونت زیر ده درصد برسه و سه هیرو از تیم حریف بیوفتن دنبالت و تو ghost shroud کنی و به خاطر پسیو لول یک، هیل لول یک و در نهایت wand جون و مانات دوباره پر بشه و هر سه هیرو حریف رو به درک واصل کنی یعنی از پتانسیل کامل نکرو استفاده کردی :D ...

به علاوه مسئله early push نکرو هم خیلی در برد ها تاثیر گذاره که بهش اشاره نشده.
به نظرم تا وقتی خودت چند صد بازی با نکرو نکردی بقیه رو گمراه نکن .بعیده اصلا نکرو رو کامل بشناسی

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
774
اگر پست بنده را ، اولی را، خونده بودید میفهمیدید که من هم همین رو میگم در واقع! اگر از یه mmr بالاتر نمیری به خاطر اینه که سطح بازی خودت در همون حدود هستش!
البته یه جای حرف شما هم اشتباه هستش! همه که نمیتونن مثل 6k+ ها بازی بکنن! شما نمیتونید شخصیت و سطح تمام افراد را با بهترین افراد تو این بازی مقایسه بکنید و زیر سوال ببرید!
برای اینکه یه نفر بتونه حتی اگر 4 تا اسگل تو تیمش باشه بازی رو ببره ، مثلا تو همین 2k، باید سطح بازیش 5-6k باشه! ولی اون فرد چجوری میتونه به این مهم برسه؟ کی میشه حرفه ای بشه؟ لابد میگید بازی های حرفه ای ها رو نگاه بکنه؟ خب نمیشه! چونکه بارها اینکار را کردیم و وقتی خواستیم اون حرکات رو بریم جواب نمیده! چونکه نه هم تیمی ها و نه تیم مقابل و نه خودمون تو اون سطح نیستم برای اون حرکات خاص! برای اینکه در حد 6k ها بازی بکنی باید بتونی اون رو به شخصه و عملی تجربه بکنی! نه اینکه از فیلم دیدن باقی بازیکنها!
در حال حاضر نهایتش بنده میتونم با 1 نفر فیدر هم بعضی بازی ها رو ببرم یعنی اینکه بنده دارم جور یه نفر دیگه هم میکشم! خب نشون میده یه خرده سطحم بالاتر رفته ولی توان بنده در همین حد هستش! اگر قرار باشه مثل 6k ها بازی بکنم که الان تو این mmr نبودم از اول! توقع بیجا نداشته باشید لطفا! رفتم یه اکانت دوم ساختم گفتم یه دونه 4-5 بهم بده ولی نهایتش 3.5 داد! یه اکانت سوم و چهارم رو ساختم اون ها هم همین جوری 3 و خرده ای! تعجب کردم پرس و جو کردم دیدم که حدش رو گذاشتن همین قدر!!!! یعنی چی؟ پس اون افرادی که قبلا راحت کیلویی mmr بالا گیرشون اومده چه فرقی با بنده داشتن؟ این خودش یه نوع تبعیض هستش! یارو با zeus 10 تا بازی برده شده 6k بنده با 10 تا هیرو مختلف بازی رو بردم بشم 3.5؟ مطمئنا اگر شیرش رو نمیبستن بنده 6k که نه ولی 4-5 ایی میشدم! دیدم فایده نداره!واسه همین ولشون کردم رفت برگشتم سر اکانت اولی که mmr اش اومده بود 500-600! به خاطر اینکه تو این مدت داده بودمش دست دوستم که بازی یاد بگیره! فاجعه خالص بود! نوب و ترول خالص تو این رنک که فقط با روح و روان آدم بازی میکنن! شاید حدود 1 سال به بالا طول کشید! یعنی با چه جون کندی رسوندمش به این 2k خدا میدونه! البته تو این مدت درس و دانشگاه نمیذاشت حرفه ای تر بازی بکنم و فقط تفریحی بود ! انشاالله تو این چند ماه که مونده برای خدمت با تمرکز بشینیم بازی بکنم و برسونمش بالاتر !
اون اکانت اولی که mmr اش روی ۵۰۰ ارزشش به مراتب بیشتر از اونیه که ۳۵۰۰ .این رو قدیمیا میدونن .متاسفانه یه زمانی با کتاب و به قول شما کیلویی mmrدادن به همه
به جد میتونم بگم سطح 95 درصد افراد در همین حد ۵۰۰ mmr هستش .
Mmr تیمی هم که اصلا ارزش شخصی نداره

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
774
یه عده ای که اصلا با نکرو بازی نکردن و نمیدونن این هیرو چیه و چی کار میکنه با گفتن این که با نکرو برو وسط تیم فایت این ذهنیت اشتباه رو در افراد تازه کا. ایجاد میکنن که نکرو سوپر منه
نه عزیزان در یک بازی که تیم حریف شما رو فید الکی نده نکرو به این اسونیا سوپر من نمیشه.
نکرو چند تا روش اصلی بازی داره
روش اول اینکه همون اول بعد از کفش بری یک دیگون تا قدرت کامل بسازی.این طوری توی هر فایت احتمالا میتونی اگر شانس با ادم یار باشه دو نفر رو بکشه بعدش اتریل رو بسازی و ویل و در نهایتم رادیانی
این سبک بازی شما جون زیادی ندارید ولی راحت میشه با غافلگیری قویترین هیروهای حریف رو به تنهایی کشت.
روش دوم هم ساخت رادیانس اول بازی و هارت و این جور چیزاست که جون زیاد بشه .این روش هم خوبه و جواب میده
در هر صورت در مورد نکرو دچار اشتباه نشید
نکرو یک ناکره یعنی هیرویی که میتونی با یک اسکیل دمیج زیادی به تیم حریف وارد کنه شما اگر بتونید با اون در یک تیم فایت مثلا ساپورتی که کری رو نگه داشته بکشید وظیفتون رو کامل انجام دادید.بقیش کار اون چند نفریه کخ باتون بازی میکنن اگر اونها بلد نیستن شما مسول نیستید

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
774
قرار نیست هر هیرویی جلوی هر هیرویی جواب بده و این خودش جزو سیستم بالانس بازیه

شما نمیتونید از دست دادن 2k mmr و گردن تیمت بندازی یه تجدید نظر بکنید
نه عزیز میشه بگی الان ضد فانتوم اساسان کیه؟
وقتی یک هیرویی ۴۵۰ درصد کریتیکال میده یعنی چی؟
یا این چه بالانسیه که هوسکار تقریبا بدل به گوشت متحرک شده ؟؟

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
774
بعضیا با گفتن این حرفا که فلان مثلا حرفه ای توی بازیش با چهار نفر دیگه که تمام کار و زندگیشون دوتا بازی کردنه ،تونستن بازی رو جمع کنن دچار اشتباه میشن
واقعیت چیز دیگه ایه .اینجا ایرانه و شما باید با روس ها و هم وطنای خودمون بازی کنید که اکثرا حرفه ای نیستن
فلذا این جور در فضای خیالات نباشید
اصلا این طور نیست که اگر یکی بد بازی کرد بشه شما جورش رو بکشید برای پیروزی به همه تیم نیازه
در هر صورت بازم میگم ابنقد شعار ندید فلان شخص چه حرفه ای بود من بازیش رو فیلمش رو نگاه کردم
همون فرد رو بیارید با هموطنای خودمون تا ببینید چه قد راحت در سطح یک نوب تنزلش میدن.تشکیل تیم با ۴ تا پیر این بازی و ادعای حرفه ای بودن که کار شاقی نیست.

I-MAD

کاربر سایت
Oct 26, 2011
1,183
نام
M@HdI
نه عزیز میشه بگی الان ضد فانتوم اساسان کیه؟
وقتی یک هیرویی ۴۵۰ درصد کریتیکال میده یعنی چی؟
یا این چه بالانسیه که هوسکار تقریبا بدل به گوشت متحرک شده ؟؟
razor morph timber 3 تا از لیست بلند بالاس
هاسکارم نیاز به تیم دورش داره و یه دیفنسیو ساپورت قرار نیست هر هیرویی رو تو هر ست اپی قرار بدید و جواب بده
بعضیا با گفتن این حرفا که فلان مثلا حرفه ای توی بازیش با چهار نفر دیگه که تمام کار و زندگیشون دوتا بازی کردنه ،تونستن بازی رو جمع کنن دچار اشتباه میشن
واقعیت چیز دیگه ایه .اینجا ایرانه و شما باید با روس ها و هم وطنای خودمون بازی کنید که اکثرا حرفه ای نیستن
فلذا این جور در فضای خیالات نباشید
اصلا این طور نیست که اگر یکی بد بازی کرد بشه شما جورش رو بکشید برای پیروزی به همه تیم نیازه
در هر صورت بازم میگم ابنقد شعار ندید فلان شخص چه حرفه ای بود من بازیش رو فیلمش رو نگاه کردم
همون فرد رو بیارید با هموطنای خودمون تا ببینید چه قد راحت در سطح یک نوب تنزلش میدن.تشکیل تیم با ۴ تا پیر این بازی و ادعای حرفه ای بودن که کار شاقی نیست.
اینجور که به نظر میاد خودتون از بدترین این هموطنایید

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
774
razor morph timber 3 تا از لیست بلند بالاس
هاسکارم نیاز به تیم دورش داره و یه دیفنسیو ساپورت قرار نیست هر هیرویی رو تو هر ست اپی قرار بدید و جواب بده

اینجور که به نظر میاد خودتون از بدترین این هموطنایید
نه یه بلک کینگبار ببنده کار اینا تمومه

Focus Hazy

کاربر سایت
May 30, 2012
385
نام
Adib
یه نکته خیلی مهم دیگه!!!

قبلا ها میدیدم خیلی ها عقیده داشتن که خود بازی نمیزاره رنکشون بالا تر بره و بعد چند برد میندازشون با عقب مونده ها و این حرفا...الان که دوباره دیدم توی همین چند پست دوستان این مطلب رو تکرار کردن یاد چیزی افتادم که چند وقت پیش میخواستم پستی راجع بهش بدم ولی یادم رفت...
اول اینکه این مسئله به هیچ عنوان درست نیست...اگر میبازید بابت ضعف خودتون هست و بس...99.9999% مواقع فقط ضعف شماست که باعث باخت تیم میشه...هم تیمیت اسکله؟! مهم نیست...تویی که بازیت خوبه و وظیفه تو هست که بازی رو ببری! حالا خیلی ها میگن این نشدنی هست و dota یک بازیه تیمیه و اگر شما یک یا دو هم تیمی بد داشته باشین مسلما اون بازی غیر قابل برد هست...با کمال تاسف باید بگم که این دوستان اشتباه میکنن و واقعا اگر کسی بازیش خوب باشه مچ رو طی هر شرایطی میتونه ببره! نمیدونم چند نفرتون اینجا با پلیر های سطح بالا( 6k به بالا) بازی کردید، ولی خب من بازی کردم و میتونم به جرئت بگم که اینا (همین 6k به بالا ها که میتونیم بگیم بازیشون واقعا خوبه و فقط حرف نمیزنن) کلا توی یک لول دیگه به سر میبرنن و مثلا اگر که توی یک بازی من هم تیمیشون باشم و از همون اول بازی هم شروع کنم به فید دادن بازم اونا تنهایی هم که شده بازی رو میبرن!! :D دیدم که میگم...یعنی مبینی کری تیم حریف بعد از اینکه من ربع ساعت بش فید دادم فارمش از اون پلیر خوب تیم ما کمتره!!! طرف واقعا بلده چطور efficient بازی کنه...من فید هم بدم تیم حریف 25 دقیقه ای نیاز داره که اونقدر ایتم بیارن که بتونن بیان hg ولی خب متاسفانه( برای تیم حریف :D) اون پلیر 6k قبل از اینکه فرصت همچین کاری رو بهشون بده بازی رو عملا تموم کرده دیگه :D ... فکر میکنید غیر ممکنه؟! برید مچ های یک اکانت بوست شده رو نگاه کنید...بیا خودم یه اکانت بوست شده میزارم اصلا: Gank MID - Overview

مثلا این بازی رو نگاه کنید:
Match 3451496860 - Overview

توی حدود 4k هست...بوستره میپو ورمیداره میره مید و باعث میشه اینووکر تیمشون بره جانگل و عملا 4vs5 بازی کنن...تیم حریف اول owning میکرد که میپو انلاین میشه و ادامه ماجرا که خودتون ببینیدش بیشتر میچسبه!!! جالبیش اینکه که همون طور که گفتم تقریبا همگی هم بالای 4k هستن و شاید تصور کنید 5 تا پلیر 4k+ هر چه قدر هم پلیر میپو حرفه ای باشه باید بتونن بازی 4vs5 رو ببرن ولی خب میبینید که نتونستن و تفاوت سطح مهارت تا این حد تاثیر گذاره!!! یعنی شما واقعا اگر که بازیت خوب باشه 4 تا سیب زمینی هم یارت باشن باید بتونی بازی رو ببری! سعی کنید بازی های این اکانت رو ببینید...واقعا جالبه...هم مبینید که یک پلیر واقعی چطور تنهایی بازی ها رو در میاره و هم از قلع و قمع شدن 4k ها لذت میبرین :D
داداش دو سه روز پیش یه مچ رفتم من می خواستم اینوکر برم یه اسکل دیگه سریع پیک کرد رفت مید ... تا مین 20 نتونست میداس بیاره بی خیال شد خواست بره اقانیم که تا اخر بازی فقط اینتلجنس استفشو اورد... رفت مید یه کیل داد به تینکر اول بازی ... سریع تی پی کرد وسط دوباره کیل داد تا مین 8 ده تا کیل داده بود ... میشه بپرسم من الان با انتی میج جلو تینکری که یه موشکش 90درصد hpمو میبرد چطوری می تونم بازی کنم؟ فارمه ما کلا ماله اوناست فارمه اونا هم یکی داره فارم میکنه چطوری میشه بازیرو جمع کرد؟؟؟من لول 11 بودم اینوکر 9، تینکر 24...

I-MAD

کاربر سایت
Oct 26, 2011
1,183
نام
M@HdI
داداش دو سه روز پیش یه مچ رفتم من می خواستم اینوکر برم یه اسکل دیگه سریع پیک کرد رفت مید ... تا مین 20 نتونست میداس بیاره بی خیال شد خواست بره اقانیم که تا اخر بازی فقط اینتلجنس استفشو اورد... رفت مید یه کیل داد به تینکر اول بازی ... سریع تی پی کرد وسط دوباره کیل داد تا مین 8 ده تا کیل داده بود ... میشه بپرسم من الان با انتی میج جلو تینکری که یه موشکش 90درصد hpمو میبرد چطوری می تونم بازی کنم؟ فارمه ما کلا ماله اوناست فارمه اونا هم یکی داره فارم میکنه چطوری میشه بازیرو جمع کرد؟؟؟من لول 11 بودم اینوکر 9، تینکر 24...
match id bede

ashi73

کاربر سایت
Apr 13, 2009
302
نام
اشکان

اون اکانتی که لینکشو گذاشتم بیار و بازی هاش رو ببین...خوبه اونو گذاشتم و همگی دارن میگن نمیشه و چطور باید اینکارو کرد...خب بشینید نگاه کنید، میبینید کسی که واقعا سطحش از یک bracket بالاتره چطور بازی رو تحت هر شرایطی در میاره، اگه جای شما یک بوستر بازی میکرد احتمالا همین بلا رو سر روبرویی خودش توی لین می اورد و اثر fail شدن اینوو به چشم نمیومد انچنان...بعضی وقت ها هست که واقعا هیچجوره نمیشه بازی رو در اورد...واسه اون کسی که 6k هم هست شاید بین هر 20 تا بازی یکی رو ببازه به این دلیل...اما خب شما که 6k نیستین کسی هم انتظار 20 تا برد پشت سر هم رو نداره...ولی خب اگر واقعا اینطور که همه میگن سطحشون از bracketـی که توش بازی میکنن بالاتره باید بتونن دیگه از هر ده بازیشون هفت یا هشت تاش رو ببرن دیگه...ولی طرف میوفته روی لوز استریک بعد میندازش گردن هم تیمی ها...یا میبینی یه بازی که 50 دقیقه طول کشیده رو باختن بعد میگه هم تیمی ها بد بودن...بازی که بالای 40 دقیقه طول بکشه و کسی ببازه مطمئن به خاطر مهارت پایین خودش باخته چون 40 دقیقه وقت کافی برای پوش دادن،فارم کردن و همه کار دیگه هست و اگر کسی واقعا بازیش خوب باشه...حتی اگر اول بازی عقب هم افتاده باشن باید بتونه بعد 40 دقیقه بازی رو برگردونه....
البته سوءتفاهم نشه...من منظورم با کس خاصی نبود و همونطور که گفتم انتظار هم ندارم کسی مثل یک پلیر 6k بیاد 40 تا بازی رو پشت سر هم ببره....ولی خب چند جا دیده بودم که یه عده میگفتن رنک رو اصلا نمیشه بالابرد و این کار خود والو هست که نمیزاره کسی رنکش از یه حد خاصی بالاتر بره و واقعا به این نتیجه رسیده بودن که اونا بازیشون هیچ مشکلی نداره و همیشه عیب از بقیست...یه عده هم که به این نتیجه رسیده بودن بوستر ها با بات بازی میکنن که همه بازی هاشون رو میبرن! :)) این اکانت رو به عنوان مثال گذاشتم که ببینین کسی واقعا سطحش از یک برکت بالاتر باشه اصلا فرصت نمیده که برفرض اینوو با فید دادن بازی رو خراب کنه...ایشون خودش توی 10 دقیقه تقریبا نسخه تیم حریف رو میپیچه و چنان بلایی سر بازیکن روبرویی توی لین خودش میاره که از نظر فارم و لول از تینکر جلو نزنه، عقب هم نمیمونه.

پ.ن: مچ ایدی که گذاشته بودی رو الان نگاه کردم...اولن که بازی رنک نبود و شامل بحث ما نمیشه...بعد هم اینکه میانگین mmr بازی زیر 1000 بود...دوست عزیز توی میانگین زیر هزار تقریبا میشه گفت کسی که بلده همه کاری میتونه بکنه...یعنی اصلا توی اون سطح بحث مهارت مطرح نیست چون هیچکس توی اون سطح اصلا مهارتی نداره که حالا بخواد بگه من سطحم از هم تیمی هام بالا تر بوده و به خاطر اونا رنکم پایین مونده! مثلا خود شما توی اون بازی بازدهی که توی لین داشتی 43 درصد بوده...دقیقا با lane efficiency چهل و سه درصد چطور به این نتیجه رسیدی که بازیت از بقیه bracket بهتره و اگر اینوو خوب بازی میکرد میبردی؟

Focus Hazy

کاربر سایت
May 30, 2012
385
نام
Adib
ما درباره بازیه نرمال حرف نمی زنیم که شما بیای مید بازی کنی بعد سریع با جوین دادن به لین ها هیرویی که داره اسنوبال میکنه بکشید یا از لین های دیگه فید بگیرید تا جبران شه... درباره کسی داریم بحث می کنیم که کارش تو بازی از اول تا اخر فید دادنه... هر
اون اکانتی که لینکشو گذاشتم بیار و بازی هاش رو ببین...خوبه اونو گذاشتم و همگی دارن میگن نمیشه و چطور باید اینکارو کرد...خب بشینید نگاه کنید، میبینید کسی که واقعا سطحش از یک bracket بالاتره چطور بازی رو تحت هر شرایطی در میاره، اگه جای شما یک بوستر بازی میکرد احتمالا همین بلا رو سر روبرویی خودش توی لین می اورد و اثر fail شدن اینوو به چشم نمیومد انچنان...بعضی وقت ها هست که واقعا هیچجوره نمیشه بازی رو در اورد...واسه اون کسی که 6k هم هست شاید بین هر 20 تا بازی یکی رو ببازه به این دلیل...اما خب شما که 6k نیستین کسی هم انتظار 20 تا برد پشت سر هم رو نداره...ولی خب اگر واقعا اینطور که همه میگن سطحشون از bracketـی که توش بازی میکنن بالاتره باید بتونن دیگه از هر ده بازیشون هفت یا هشت تاش رو ببرن دیگه...ولی طرف میوفته روی لوز استریک بعد میندازش گردن هم تیمی ها...یا میبینی یه بازی که 50 دقیقه طول کشیده رو باختن بعد میگه هم تیمی ها بد بودن...بازی که بالای 40 دقیقه طول بکشه و کسی ببازه مطمئن به خاطر مهارت پایین خودش باخته چون 40 دقیقه وقت کافی برای پوش دادن،فارم کردن و همه کار دیگه هست و اگر کسی واقعا بازیش خوب باشه...حتی اگر اول بازی عقب هم افتاده باشن باید بتونه بعد 40 دقیقه بازی رو برگردونه....
البته سوءتفاهم نشه...من منظورم با کس خاصی نبود و همونطور که گفتم انتظار هم ندارم کسی مثل یک پلیر 6k بیاد 40 تا بازی رو پشت سر هم ببره....ولی خب چند جا دیده بودم که یه عده میگفتن رنک رو اصلا نمیشه بالابرد و این کار خود والو هست که نمیزاره کسی رنکش از یه حد خاصی بالاتر بره و واقعا به این نتیجه رسیده بودن که اونا بازیشون هیچ مشکلی نداره و همیشه عیب از بقیست...یه عده هم که به این نتیجه رسیده بودن بوستر ها با بات بازی میکنن که همه بازی هاشون رو میبرن! :)) این اکانت رو به عنوان مثال گذاشتم که ببینین کسی واقعا سطحش از یک برکت بالاتر باشه اصلا فرصت نمیده که برفرض اینوو با فید دادن بازی رو خراب کنه...ایشون خودش توی 10 دقیقه تقریبا نسخه تیم حریف رو میپیچه و چنان بلایی سر بازیکن روبرویی توی لین خودش میاره که از نظر فارم و لول از تینکر جلو نزنه، عقب هم نمیمونه.

پ.ن: مچ ایدی که گذاشته بودی رو الان نگاه کردم...اولن که بازی رنک نبود و شامل بحث ما نمیشه...بعد هم اینکه میانگین mmr بازی زیر 1000 بود...دوست عزیز توی میانگین زیر هزار تقریبا میشه گفت کسی که بلده همه کاری میتونه بکنه...یعنی اصلا توی اون سطح بحث مهارت مطرح نیست چون هیچکس توی اون سطح اصلا مهارتی نداره که حالا بخواد بگه من سطحم از هم تیمی هام بالا تر بوده و به خاطر اونا رنکم پایین مونده! مثلا خود شما توی اون بازی بازدهی که توی لین داشتی 43 درصد بوده...دقیقا با lane efficiency چهل و سه درصد چطور به این نتیجه رسیدی که بازیت از بقیه bracket بهتره و اگر اینوو خوب بازی میکرد میبردی؟
من الان نمی دونم دقیقا منظور شما کدوم قسمت قضیه اس. اینکه طرف فید میده دیگه نمیشه جلو طرف رو گرفت 100 تنها راه مقابلش اینه که شما خودتون از طرف مقابل فید بگیرید ... یه بازی دارم با فانتوم اساسین بعدا مچ ایدیش رو میدم... افلاین بودم و افلین رو باختم... ولی اخر بازی 40 تا کیل داشتم و خودم به تنهایی بازی رو جمع کردم با وجود یار های اسکل... چرا؟ چون اولا من هارد کری بودم. بله ونومنسر فید هم بگیره اخر باری کیاس نایت فارم کنه ونومنسر هیچ شانسی نداره.... دوما چون تصمیم های صحیح گرفتم مثلا کی گنک کنم کی پوش بدم و ...
مورد بعدی اینکه درباره رنک و غیر رنک حرف نمی زنیم... درباره این حرف می زنیم که تو بازی ممکنه گیر کسی بیوفتی که به هیچ صراطی مستقیم نباشه و 100 باخت تقصیر شما نیست...
بله همین میراکلش با اسون تو لین اول بازی 2 تا کیل داده بود ولی چون بازی حالیش بود برگشت به بازی نه اینکه این اول بازی میمیره بعد تی پی می کنه که دوباره بره بمیره و همین کارو 100 بار تکرار می کنه...
بار ها هم شده تیمم فید بدن منم فید بگیرم بازی رو بر گردونم بحثم اینه بازیا هر کار کنی باز گند می زنن... مثلا اسپیریت برکری که همون اول با لول 4 شارژ می کنه رو نیدل هیروی که لول 7ه زیر تاور حریف و میبینه میمیره. باز تکرار می کنه...من بحثم اصلا این نیست که من پرو ام و هیچ گله ای هم بازیام تدارم که چرا نمی برمو اینا... می خواستم بگم اینطور که شما می فرمایید فقط یک میلییونیم درصد امکان داره تقصیر شما نباشه نیست...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر