DotA 2 [پست اول خوانده شود]

2y6rofla3rjywpigletl.png

cs9kkjyxonbjsgoy88hj.gif

Category: PC
Language: English
Genre: MOBA
Publisher: Valve Corporation
Designer: IceFrog

بازی Dota2 توسط Valve در سال 2010 برگرفته از یکی از مپ های معروف Warcraft 3 یعنی (Defense of the Ancients(DOTA ساخته شد و به نوعی ادامه همون مپ در یک بازی کامل هست .سبک بازی در ژانر Action RTS قرار میگیره که بعد ها خودش زیر ژانری جداگونه MOBA رو پدید آورد.بازی به طور رسمی در سال 2013 از حالت بتا خارج و برای پلت فرم های Windows/Linux/Mac OS عرضه شد.

اطلاعات پایه: این روزها در سبک MOBA بازیهای زیادی از جمله League of Legends -Heroes of Newerth - Heroes of the Storm میشه پیدا کرد که تقریبا الگو های مشترکی دارند.شما در یک مپ به همراه 9 نفر دیگه در قالب دو تیم Radiant and Dire بصورت 5v5 قرار میگیرید.هر دو سمت Radiant و Dire دارای یک Ancients هستند که با نابودی اون تیم مقابل برنده بازی خواهد بود.
مپ بازی به سه لاین اصلی تقسیم شده و در هر کدوم از آنها 3 Tower از هر تیم وظیفه محافظت از اون رو در مقابل تیم دشمن به عهده داره.

seeshu2mm2rgc7iy08lw.png

Ancients دو تیم (Radiant در سمت راست --- Dire در سمت چپ)
2pw7aqqig1s8mtrble2q.png

Tower دو تیم (Radiant سمت چپ ---Dire سمت راست )

هر بازیکن کنترل یکی از هیرو های بازی (هم اکنون 110 هیرو رو شامل میشه) بر عهده میگیره که هر کدوم دارای استراتژی و اسکیل های منحصر به فرده خودشه.با کشتن Creep های بازی و دیگر هیرو ها شما XP دریافت میکنید و LVLUP میشید و میتونید از اسکیل های خودتون استفاده کنید.(Max لول در بازی 25 هست)همچنین شما با Gold میتونید برای هیروی خود از Shop های بازی آیتم خریده و اونو قویترش کنید.(غیر از کشتن کریپ و هیروهای دشمن هر ثانیه یک گلد هم به شما داده میشه).

e0lf5cgix05anwnbbsox.png

Map بازی

Fountain:محل respawn شدن هیروها و Shop اصلی(دارا بودن تمامی آیتم های اصلی).همچنین تو محدودش HP وMana هیروها رو با سرعت زیاد پر میکنه.
Tower:توضیح در بالا!
Side Shop: محل خرید آیتم که در لاین های بالا و پایین هست(آیتم های محدودتری نسبت به Fountain داره)
Secret Shop:یک سری آیتم که در shop اصلی نیست
Ancient:توضیح در بالا!
Barracks:سربازخانه ها که در کنار تاور های آخر و سوم هر لاین قرار داره که Creep های بازی رو تولید میکنه.در ابتدای بازی و در ثانیه 30 اولین Wave و بعد از اون در ابتدای هر دقیقه یک wave رو روانه لاین ها میکنه.با نابود کردن سربازخانه های تیم مقابل کریپ های خودی قوی تر میشن.همچنین هرچی از بازی بیشتر بگذره و طولانی تر بشه تعداد اونها در هر wave هم افزایش پیدا میکنه.
Roshan:محل قرار گرفتن Roshan!
Rune Spot:محل قرار گرفتن Rune ها که در 2 سمت رودخانه هست.rune ها یک سری قابلیت ویژه رو برای مدت محدودی به هیرو ها میدن و در ابتدای بازی و هر 2 دقیقه یکبار پدیدار میشن.6 نوع rune داریم:

• 16px-Rune_icon_Bounty.png
    Bounty:
    با گرفتنش بهتون Gold و Xp میده.در ابتدای بازی هر دو rune از این نوع هستند و از دقیقه 2 به بعد همیشه یکی از rune هم Bounty هست.
  • 16px-Rune_icon_Double_Damage.png
    Double Damage:
    با گرفتنش DMG هیروتون رو 100% افزایش میده.
  • 16px-Rune_icon_Haste.png
    Haste:
    با گرفتنش هیرو شما به نهایت سرعت خود بازی میرسه و به هیچوجه slow نمیشه در این مدت.
  • 16px-Rune_icon_Regeneration.png
    Regeneration:
    با گرفتن این Rune هیرو شما HP و Mana تا وقتی که ضربه نخوره پر میشه.
  • 16px-Rune_icon_Invisibility.png
    Invisibility:
    با گرفتنش هیرو شما بعد از 1 ثانیه نامرئی میشه.
  • 16px-Rune_icon_Illusion.png
    Illusion:
    با گرفتنش 2تا ایلوژن از هیرو شما بوجود میاد.

Hero:
هم اکنون 110 هیرو از 112 هیروی DOTA در بازی وجود داره که در سه گروه Strength - Agility - Intelligence قرار میگیرند.

d8z48prv5ysy71rc3s2w.png
l730rlv6c80j5hudkq25.png
f1elh9cnzgqec6hgz5bf.png
STRENGTH
rg7m0d3pxc4muywwt5vm.png
sven_sb.png
tiny_sb.png
kunkka_sb.png
beastmaster_sb.png
dragon_knight_sb.png
rattletrap_sb.png
omniknight_sb.png
huskar_sb.png
alchemist_sb.png
brewmaster_sb.png
treant_sb.png
wisp_sb.png
centaur_sb.png
shredder_sb.png
bristleback_sb.png
tusk_sb.png
elder_titan_sb.png
legion_commander_sb.png
earth_spirit_sb.png
phoenix_sb.png
axe_sb.png
pudge_sb.png
sand_king_sb.png
slardar_sb.png
tidehunter_sb.png
skeleton_king_sb.png
life_stealer_sb.png
night_stalker_sb.png
doom_bringer_sb.png
spirit_breaker_sb.png
lycan_sb.png
chaos_knight_sb.png
undying_sb.png
magnataur_sb.png
abaddon_sb.png
AGILITY
5lk71o82c8x0ahzn2z3y.png
antimage_sb.png
drow_ranger_sb.png
juggernaut_sb.png
mirana_sb.png
morphling_sb.png
phantom_lancer_sb.png
vengefulspirit_sb.png
riki_sb.png
sniper_sb.png
templar_assassin_sb.png
luna_sb.png
bounty_hunter_sb.png
ursa_sb.png
gyrocopter_sb.png
lone_druid_sb.png
naga_siren_sb.png
troll_warlord_sb.png
ember_spirit_sb.png
bloodseeker_sb.png
nevermore_sb.png
razor_sb.png
venomancer_sb.png
faceless_void_sb.png
phantom_assassin_sb.png
viper_sb.png
clinkz_sb.png
broodmother_sb.png
weaver_sb.png
spectre_sb.png
meepo_sb.png
nyx_assassin_sb.png
slark_sb.png
medusa_sb.png
terrorblade_sb.png
INTELLIGENCE
9k3hlxpvbu8z35sa3yue.png
crystal_maiden_sb.png
puck_sb.png
storm_spirit_sb.png
windrunner_sb.png
zuus_sb.png
lina_sb.png
shadow_shaman_sb.png
tinker_sb.png
furion_sb.png
enchantress_sb.png
jakiro_sb.png
chen_sb.png
silencer_sb.png
ogre_magi_sb.png
rubick_sb.png
disruptor_sb.png
keeper_of_the_light_sb.png
skywrath_mage_sb.png
oracle_sb.png
techies_sb.png
bane_sb.png
lich_sb.png
lion_sb.png
witch_doctor_sb.png
enigma_sb.png
necrolyte_sb.png
warlock_sb.png
queenofpain_sb.png
death_prophet_sb.png
pugna_sb.png
dazzle_sb.png
leshrac_sb.png
dark_seer_sb.png
batrider_sb.png
ancient_apparition_sb.png
invoker_sb.png
obsidian_destroyer_sb.png
shadow_demon_sb.png
visage_sb.png
winter_wyvern_sb.png

نکات:
  1. با افزایش هر یک عدد Strength هیرو شما 19 HP دریافت میکند و 0.03 HP regen(یعنی با افزایش 33 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد HP پر میکنه).همچنین هیروهای Strength خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  2. با افزایش هر یک عدد Agility هیرو شما 1 عدد Attack speed دریافت میکنه و 0.14 Armor (یعنی با افزایش 7 عدد به هیرو شما 1 Armor اضافه میشه).همچنین هیروهای Agility خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  3. با افزایش هر یک عدد Intelligence هیرو شما 13 Mana دریافت میکنه و 0.04 Mana regen(یعنی با افزایش 25 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد ماناش پر میشه).همچنین هیروهای Intelligence خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.

همینطور که در جدول بالا میبینید هر هیرو دارای یک ویژگی اصلی(Attribute) هست اما میزان رشد هر یک از این ویژگی ها در هیرو مختلف متفاوت هست به عنوان مثال در هیروی Anti mage به اضای هر level که میگیرید Agility شما 2.8 عدد اضافه میشه اما برای هیروی Drow Ranger این مقدار 1.9 هست.
*جدول بالا در حال آپدیت هست و به زودی تمام هیروها با توضیح و ترجمه اسکیل ها آپدیت خواهند شد به عنوان مثال اگه روی هیروی Earthshaker کلیک کنید میتونید مشخصات و توضیح اسکیل هاشو ببینید.

در حال آپدیت....

آخرین ویرایش:

account240

کاربر سایت
Oct 4, 2012
860
دوتا بازی تیمیه, تیمی که فارم کردن کری شون براشون مهم نیس و وقتی کری 20 دفعه میگه نمیتونم solo وایسم گوش نمیدن لیاقتش همونه مثل سگ ببازن

و رنکشون هم اتفاقا باید کم شه چون شعورشون هنوز در حد بازی تیمی و رنک بالا نشده باید برن بازی تک نفره مثل قارچ خور بازی کنن, اگه به نظر شما چنین کسانی باید رنکشون بالا باشه من دیگه حرفی ندارم

2 تا هیروی رنج رفتن top بعد هیروی melee رو تنها ول کردن تو لاین, که البته جالبه 3 تا کیل هم دادن اونجا

بعد لژیون هم جنگل بود 2 نفری میرفتیم جنگل ؟!

در کل کوچکترین پشیمونی ای ندارم از اون کار, زمان به عقب برگرده هم دوباره همون کارو تکرار میکنم

من خودم اگه به جای اون جاکیرو ساپورتر تیم بودم و آلچیمست ازم کمک میخواست درجا تلپورت میکردم پیشش و اگه این کارو نمیکردم اونموقع به الچیمست حق میدادم فید بده

میگن همیشه خودتون رو جای دیگران بذارید, منم اگه جای اونا بودم به حرف کری گوش میکردم

بعدم اصلا فارم نکردن من به کنار, شعورشون نرسید که آنتی میج هم جلوم Free Farm شده ؟!
اونا نوب بودن ولی بازم دلیل نمیشه بازیو خراب کنی
وقتی دیگران با تو هماهنگ نمیشن تو باهاشون هماهنگ شو، بدتر از باخت که چیزی نیست حداقل تلاشتو بکن برای بُرد

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,081
نام
Mohsen
اقا چرا اینقدر ناراحت میشین ؟ دیشب بازی رنک رفتم ، یارو با omni تو لاین وسط 5 بار به invoker فید داد بعد میگفت دارم اوانتاژ میدم ، بعد گفت دیگه جدی میشم بازی مرد . رفیقش هم تو لاین بالا فید میداد . بعداز چند دقیقه گفت Happy New year و همراه با دوستش leave دادن . به همین سادگی -24 تا mmr رفت .

account240

کاربر سایت
Oct 4, 2012
860
اقا چرا اینقدر ناراحت میشین ؟ دیشب بازی رنک رفتم ، یارو با omni تو لاین وسط 5 بار به invoker فید داد بعد میگفت دارم اوانتاژ میدم ، بعد گفت دیگه جدی میشم بازی مرد . رفیقش هم تو لاین بالا فید میداد . بعداز چند دقیقه گفت Happy New year و همراه با دوستش leave دادن . به همین سادگی -24 تا mmr رفت .
اونام یه جور مریض بودن
من فقط حرفم اینه که هیچ وقت نباید ناامید شد و بازی خودتو و دیگرانو خراب کرد
یادمه یه بازی دیدم که ریکی رفته بود offlane، جلوش یه کَری با یه ساپ بود، از همون اول sentry خریدن نزاشتن این فارم کنه، کسی هم نمیومد کمک این ولی ریکی واستاد عقب فارمم نکرد فقط لول گرفت و فید نداد، همون ریکی اواسط بازی هم آیتم داشت هم کیل، بازی رو هم تیمشون برد
اگه میبینی هم تیمیت بازی بلد نیست بهش یاد بده با فحاشی و نوب نوب کردن و فید دادن که چیزی عوض نمیشه، باور کنید شده بود بازی هایی که با همین یاد دادنا بازیو بردیم (یه بازی بود به کریمون یه آیتمی پیشنهاد دادم اونم گفت بعد فلان آیتم میرم، بهش گفتم تا اون موقع دیره دیگه، بعد چند لحظه خودش گفت آره حق باتوئه، آیتم پیشنهادی منو اول رفت بعد آیتم خودشو همونم باعث شد کمتر مرد و بازیو بردیم)
بازیتون اگه خوب باشه بخواید میتونید کاری کنید که ناخودآگاه دیگران خودشونو با شما هماهنگ کنن
البته من ادعایی ندارم شده خیلی بازیا هم خراب کردم ولی همیشه تلاشمو میکنیم که الکی امتیاز از دست ندم

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,521
دوتا بازی تیمیه, تیمی که فارم کردن کری شون براشون مهم نیس و وقتی کری 20 دفعه میگه نمیتونم solo وایسم گوش نمیدن لیاقتش همونه مثل سگ ببازن

و رنکشون هم اتفاقا باید کم شه چون شعورشون هنوز در حد بازی تیمی و رنک بالا نشده باید برن بازی تک نفره مثل قارچ خور بازی کنن, اگه به نظر شما چنین کسانی باید رنکشون بالا باشه من دیگه حرفی ندارم

2 تا هیروی رنج رفتن top بعد هیروی melee رو تنها ول کردن تو لاین, که البته جالبه 3 تا کیل هم دادن اونجا

در کل کوچکترین پشیمونی ای ندارم از اون کار, زمان به عقب برگرده هم دوباره همون کارو تکرار میکنم

من خودم اگه به جای اون جاکیرو ساپورتر تیم بودم و آلچیمست ازم کمک میخواست درجا تلپورت میکردم پیشش و اگه این کارو نمیکردم اونموقع به الچیمست حق میدادم فید بده

میگن همیشه خودتون رو جای دیگران بذارید, منم اگه جای اونا بودم به حرف کری گوش میکردم

بعدم اصلا فارم نکردن من به کنار, شعورشون نرسید که آنتی میج هم جلوم Free Farm شده ؟!

چند صد بار همچین حالتی برام پیش اومده و چندتایشو تو همین تاپیک گفتم ..من فید نمیدم اما باهاشون بازی هم نمیکنم یعنی اول بازی من sniper رو تو safe lane جلو دو تا stuner ول کردن بعد هم میگفتن فیدر منم اعصابم بهم ریخت تنهایی فارم میکردم تو فایت ها هم شرکت نمیکردم بهشون هم میگفتم حقتونه ...ازتون بدم میاد و قضیه ول کردن تو لاین و اینجور چیزا ...حالا اون وسط شاید چند تا فایت رو ببریم و بازی رو برنده شیم .

آخرین ویرایش:

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
اول گیم آلچیمست پیک کردم رفتم bot

کریستال و آنتی جلوم بودن هی اذیت میکردن نمیشد فارم کرد

50 دفعه به زبون آدمیزاد به یارام گفتم نمیتونم solo وایسم بیایید کمک گوش نکردن

بعد دیدم زبون آدمیزاد جوابگو نیس از یک روش دیگه وارد شدم :)

L2P :lol:

shekib

کاربر سایت
Jul 6, 2011
824
نام
mohammad
من جدیدن به یک مشکلی بر خوردم میرم توبازی یه دست تازه شروع شده بعد چند دقیقه،بدون دیسکانکت شدن یا تایم اوت داشتن یکدفعه میاد تو صفحه اصلی بازی هرچی هم ریکانکت میزنم میگه سرور پاسخگو نیست الان سه دفعه پشت هم بخاطر این قضیه بن شدم.نکته جالبترش اینه که تو سینگل درفت مشکلی نیست ولی همین که از بن درمیام میرم all pick اتفاق میافته...:|

s.j-rez

کاربر سایت
Aug 5, 2011
490
نام
ساجد
سلام - من قبل از دوتا۲ ریبورن هیچ مشکلی نداشتم ولی با ریبورن چند تا مشکل دارم.
ping داخل بازی کنتر از ۲۰۰ هست و packet loos صفر هست اما باز همdelay دارم ! به خصوص موقع last hit‌کردن کاملا مشهود ه
مشکلfps drop هم دارم ! هر از گاهیfps من که تو حالت عادی ۶۰ هست بدون هیچ دلیلی برای چند ثانیه میاد رو ۲۰-۳۰
مشکل چیه ؟

RaZoR00224

کاربر سایت
Dec 6, 2010
765
نام
محمد حسین
ping داخل بازی کنتر از ۲۰۰ هست و packet loos صفر هست اما باز همdelay دارم ! به خصوص موقع last hit‌کردن کاملا مشهود ه
مشکلfps drop هم دارم ! هر از گاهیfps من که تو حالت عادی ۶۰ هست بدون هیچ دلیلی برای چند ثانیه میاد رو ۲۰-۳۰
مشکل چیه ؟
اره منم این مشکل رو دارم بعضی وقتا اصلا دیگه قابل بازی نیست حالا نمیدونم شاید اون پینگ و پکت لاستی که نشون میده چرت و پرته

naruto22

کاربر سایت
Mar 14, 2009
959
نام
ناروتو
درود دوستان. امروز دوتا مشکلی پیدا کرده ؟ از صبحی هرچی سرچ میکنم وقتی میریم تو بازی هموناول یکی dc میشه و بعدش safe میشه بازی تا حالا 6-7 باز اینطوری شده گفتم شاید ماله خوده ولوه مشکل

123bio

کاربر سایت
Jan 3, 2016
38

درود به دوستان.
دوست عزیر عارضم که مشکل هم شما بودی هم تیمتون.
ببخشید ها ! می تونم منم چیزی نگم و برم ! ولی اینجا برا همینه دیگه تبادل اطلاعات.
برا نمونه 2 تا بازیه اخیرمو برات میزارم
بازی اول: (VH)
تیم ما: سیف لاین Pudge, juger بودن ، مید lo,DK ، هارد لاینم من که am.
تیم حریف: wr,rubik سیف لاین ، مید Slark هارد لاین هم Tusk, alchi .
فوق العاده تخیلی برا هر دم تیم.
توی تیم مقابل اسلارک بنده خدا نموده شد. اما فید نداد.
توی تیم ما هم دقیقا من مشکل شما رو داشتم. روبه روم دوتا رنج دیسیبل !
بازی رو من نچرخید. اما فیدم ندادم . سعی کردم پوش بدم و تاور بندازم و بردیم ! جالب ترشم اینجاست که که دابل میدر ما یه بار هم جوین لاین ندادن.
ydwz_1.png

بازی دوم: (H)
اولا که Es و pa ایرانی بودن و فقط اسپم و فوش.
هم من sp سلو هارد لاین . جلوم ازالر و لشراک.(بعد اینکه لینا لول 3 لیو داد)
2 تا تاورم رفت یه کیل دادم . اما نه لیو دادم نه فید.
Es که تو کار ks بود ، pa هم که همش فوش میداد. مدوسا هم که کل گذاشته بود با اونا(یه نصیحت . هیچ وقت ندارین بقیه ایرانی های تیم بفهمن شما هم ایرانی هستین . چون فقط فوش میخورین ولا غیر).
بازی سیف لیو بود. میشد لیو بدم و برم (حتی فیدم هم ندم .فقط لیو) ولی باز موندم و بازی رو بردیم!
8wto_2.png

شما اول ببین برا چی داری بازی می کنی. برا دیگران؟ یا برا خودت؟ اتفاقا بهترین تمرین برا یه پلیر همین موقع ست . توی فشار . حالا یکی نه سه تا از هم تیمیات دارن به گند میکشن بازی رو . حداقل برا اون یکی پلیر احترام قائل باش و بازی اون بنده خدا رو خراب نکن.مثلا شما انتظار نداشته باش که وقتی ساپ تیم تو رو ول کرده کری یا میدر تیم بیاد تو لاین که تو فید نشی.
بشنو از من برادر ما که یه چند سالی از شما بزرگتریم.

- - -ویرایش - - -

درخصوص نت هم با نت 2مگ با پینگ 120 توی بازی 30% لوز پاکت دارم اصلا نمیشه بازی کرد.

s.j-rez

کاربر سایت
Aug 5, 2011
490
نام
ساجد
مشکل چیه ؟

دوستان من مشکل گرافیکیم و fps drop رو به این طریق حل کردم :
1-برید به این مسیر :

X:\Steam\SteamApps\common\dota 2 beta\game\bin\win64

2-از فایل dota2.exe یه shortcut بسازیر تو دسکتاپ.

3-رویshortcut راست کلیک کنید Properties رو انتخاب کنید و در قسمت target بعد از " یک فاصله بدین بعد تایپ کنید : -dx11 به این شکل :

X:\Steam\SteamApps\common\dota 2 beta\game\bin\win64\dota2.exe" -dx11

4-بازی رو لانچ کنید و لذت ببرید !

تو فوروم ها که سرچ میکردم اکثرا کسانی که ویندوز 64 بیت دارند این مشکل رو دارند ! و با این روش حل میشه . ظاهرا لانچ از طریق استیم ورژن 32 بیت رو اجرا میکنه !(جالبه)

-برای مشکل Delay تنها راه چاره که واقعا کارساز بود Network Quality رو روی High گزاشتم و مشکل کاملا حل شد ! ولی خب اینترنت بهتری رو طلب میکنه و حجم مصرفی هم بالا میره

RaZoR00224

کاربر سایت
Dec 6, 2010
765
نام
محمد حسین
واقعن هنوز توجیه نشدم این چه کاری بود ورداشتن با void و dp کردن تو پچ جدید :|
هنوز روی پچ جدید dp نزدم ولی انصافا از abilty جدید void خوشم . اتفاقا یه دست هم انصافا تکی بازی رو نگه داشته بودم که یه کرونو خیلی بد زدم و باختیم فقط اون بک ترک انصافا خیلی ستم بود مخصوصا وقتی بشینی ویدئو ببینی که رو void 2 3 تا التیمیت میزنن ولی همه رو جا خالی میده الان خیلی بازی بالانس تر شده به نظرم

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
هنوز روی پچ جدید dp نزدم ولی انصافا از abilty جدید void خوشم . اتفاقا یه دست هم انصافا تکی بازی رو نگه داشته بودم که یه کرونو خیلی بد زدم و باختیم فقط اون بک ترک انصافا خیلی ستم بود مخصوصا وقتی بشینی ویدئو ببینی که رو void 2 3 تا التیمیت میزنن ولی همه رو جا خالی میده الان خیلی بازی بالانس تر شده به نظرم
والا چی بگم از بالانس سازی اینا
میرم کری سه ستاره توی منوی هیرو ها میزنم دیگه void توشون نیست ! void دو ستاره شده :( هیچی مثه ability قبلیش نمیشه واقعن

Powerful King

کاربر سایت
Aug 29, 2015
373
نام
محمد مهدی
من نفهمیدم اسکیل جدید دووم هر ثانیه 5% از hp کم میکنه یا در مجموع فقط 5% کم میکنه ؟

ووید هم که ضعیف بود ضعیف ترش کردن

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر