DotA 2 [پست اول خوانده شود]

2y6rofla3rjywpigletl.png

cs9kkjyxonbjsgoy88hj.gif

Category: PC
Language: English
Genre: MOBA
Publisher: Valve Corporation
Designer: IceFrog

بازی Dota2 توسط Valve در سال 2010 برگرفته از یکی از مپ های معروف Warcraft 3 یعنی (Defense of the Ancients(DOTA ساخته شد و به نوعی ادامه همون مپ در یک بازی کامل هست .سبک بازی در ژانر Action RTS قرار میگیره که بعد ها خودش زیر ژانری جداگونه MOBA رو پدید آورد.بازی به طور رسمی در سال 2013 از حالت بتا خارج و برای پلت فرم های Windows/Linux/Mac OS عرضه شد.

اطلاعات پایه: این روزها در سبک MOBA بازیهای زیادی از جمله League of Legends -Heroes of Newerth - Heroes of the Storm میشه پیدا کرد که تقریبا الگو های مشترکی دارند.شما در یک مپ به همراه 9 نفر دیگه در قالب دو تیم Radiant and Dire بصورت 5v5 قرار میگیرید.هر دو سمت Radiant و Dire دارای یک Ancients هستند که با نابودی اون تیم مقابل برنده بازی خواهد بود.
مپ بازی به سه لاین اصلی تقسیم شده و در هر کدوم از آنها 3 Tower از هر تیم وظیفه محافظت از اون رو در مقابل تیم دشمن به عهده داره.

seeshu2mm2rgc7iy08lw.png

Ancients دو تیم (Radiant در سمت راست --- Dire در سمت چپ)
2pw7aqqig1s8mtrble2q.png

Tower دو تیم (Radiant سمت چپ ---Dire سمت راست )

هر بازیکن کنترل یکی از هیرو های بازی (هم اکنون 110 هیرو رو شامل میشه) بر عهده میگیره که هر کدوم دارای استراتژی و اسکیل های منحصر به فرده خودشه.با کشتن Creep های بازی و دیگر هیرو ها شما XP دریافت میکنید و LVLUP میشید و میتونید از اسکیل های خودتون استفاده کنید.(Max لول در بازی 25 هست)همچنین شما با Gold میتونید برای هیروی خود از Shop های بازی آیتم خریده و اونو قویترش کنید.(غیر از کشتن کریپ و هیروهای دشمن هر ثانیه یک گلد هم به شما داده میشه).

e0lf5cgix05anwnbbsox.png

Map بازی

Fountain:محل respawn شدن هیروها و Shop اصلی(دارا بودن تمامی آیتم های اصلی).همچنین تو محدودش HP وMana هیروها رو با سرعت زیاد پر میکنه.
Tower:توضیح در بالا!
Side Shop: محل خرید آیتم که در لاین های بالا و پایین هست(آیتم های محدودتری نسبت به Fountain داره)
Secret Shop:یک سری آیتم که در shop اصلی نیست
Ancient:توضیح در بالا!
Barracks:سربازخانه ها که در کنار تاور های آخر و سوم هر لاین قرار داره که Creep های بازی رو تولید میکنه.در ابتدای بازی و در ثانیه 30 اولین Wave و بعد از اون در ابتدای هر دقیقه یک wave رو روانه لاین ها میکنه.با نابود کردن سربازخانه های تیم مقابل کریپ های خودی قوی تر میشن.همچنین هرچی از بازی بیشتر بگذره و طولانی تر بشه تعداد اونها در هر wave هم افزایش پیدا میکنه.
Roshan:محل قرار گرفتن Roshan!
Rune Spot:محل قرار گرفتن Rune ها که در 2 سمت رودخانه هست.rune ها یک سری قابلیت ویژه رو برای مدت محدودی به هیرو ها میدن و در ابتدای بازی و هر 2 دقیقه یکبار پدیدار میشن.6 نوع rune داریم:

• 16px-Rune_icon_Bounty.png
    Bounty:
    با گرفتنش بهتون Gold و Xp میده.در ابتدای بازی هر دو rune از این نوع هستند و از دقیقه 2 به بعد همیشه یکی از rune هم Bounty هست.
  • 16px-Rune_icon_Double_Damage.png
    Double Damage:
    با گرفتنش DMG هیروتون رو 100% افزایش میده.
  • 16px-Rune_icon_Haste.png
    Haste:
    با گرفتنش هیرو شما به نهایت سرعت خود بازی میرسه و به هیچوجه slow نمیشه در این مدت.
  • 16px-Rune_icon_Regeneration.png
    Regeneration:
    با گرفتن این Rune هیرو شما HP و Mana تا وقتی که ضربه نخوره پر میشه.
  • 16px-Rune_icon_Invisibility.png
    Invisibility:
    با گرفتنش هیرو شما بعد از 1 ثانیه نامرئی میشه.
  • 16px-Rune_icon_Illusion.png
    Illusion:
    با گرفتنش 2تا ایلوژن از هیرو شما بوجود میاد.

Hero:
هم اکنون 110 هیرو از 112 هیروی DOTA در بازی وجود داره که در سه گروه Strength - Agility - Intelligence قرار میگیرند.

d8z48prv5ysy71rc3s2w.png
l730rlv6c80j5hudkq25.png
f1elh9cnzgqec6hgz5bf.png
STRENGTH
rg7m0d3pxc4muywwt5vm.png
sven_sb.png
tiny_sb.png
kunkka_sb.png
beastmaster_sb.png
dragon_knight_sb.png
rattletrap_sb.png
omniknight_sb.png
huskar_sb.png
alchemist_sb.png
brewmaster_sb.png
treant_sb.png
wisp_sb.png
centaur_sb.png
shredder_sb.png
bristleback_sb.png
tusk_sb.png
elder_titan_sb.png
legion_commander_sb.png
earth_spirit_sb.png
phoenix_sb.png
axe_sb.png
pudge_sb.png
sand_king_sb.png
slardar_sb.png
tidehunter_sb.png
skeleton_king_sb.png
life_stealer_sb.png
night_stalker_sb.png
doom_bringer_sb.png
spirit_breaker_sb.png
lycan_sb.png
chaos_knight_sb.png
undying_sb.png
magnataur_sb.png
abaddon_sb.png
AGILITY
5lk71o82c8x0ahzn2z3y.png
antimage_sb.png
drow_ranger_sb.png
juggernaut_sb.png
mirana_sb.png
morphling_sb.png
phantom_lancer_sb.png
vengefulspirit_sb.png
riki_sb.png
sniper_sb.png
templar_assassin_sb.png
luna_sb.png
bounty_hunter_sb.png
ursa_sb.png
gyrocopter_sb.png
lone_druid_sb.png
naga_siren_sb.png
troll_warlord_sb.png
ember_spirit_sb.png
bloodseeker_sb.png
nevermore_sb.png
razor_sb.png
venomancer_sb.png
faceless_void_sb.png
phantom_assassin_sb.png
viper_sb.png
clinkz_sb.png
broodmother_sb.png
weaver_sb.png
spectre_sb.png
meepo_sb.png
nyx_assassin_sb.png
slark_sb.png
medusa_sb.png
terrorblade_sb.png
INTELLIGENCE
9k3hlxpvbu8z35sa3yue.png
crystal_maiden_sb.png
puck_sb.png
storm_spirit_sb.png
windrunner_sb.png
zuus_sb.png
lina_sb.png
shadow_shaman_sb.png
tinker_sb.png
furion_sb.png
enchantress_sb.png
jakiro_sb.png
chen_sb.png
silencer_sb.png
ogre_magi_sb.png
rubick_sb.png
disruptor_sb.png
keeper_of_the_light_sb.png
skywrath_mage_sb.png
oracle_sb.png
techies_sb.png
bane_sb.png
lich_sb.png
lion_sb.png
witch_doctor_sb.png
enigma_sb.png
necrolyte_sb.png
warlock_sb.png
queenofpain_sb.png
death_prophet_sb.png
pugna_sb.png
dazzle_sb.png
leshrac_sb.png
dark_seer_sb.png
batrider_sb.png
ancient_apparition_sb.png
invoker_sb.png
obsidian_destroyer_sb.png
shadow_demon_sb.png
visage_sb.png
winter_wyvern_sb.png

نکات:
  1. با افزایش هر یک عدد Strength هیرو شما 19 HP دریافت میکند و 0.03 HP regen(یعنی با افزایش 33 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد HP پر میکنه).همچنین هیروهای Strength خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  2. با افزایش هر یک عدد Agility هیرو شما 1 عدد Attack speed دریافت میکنه و 0.14 Armor (یعنی با افزایش 7 عدد به هیرو شما 1 Armor اضافه میشه).همچنین هیروهای Agility خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  3. با افزایش هر یک عدد Intelligence هیرو شما 13 Mana دریافت میکنه و 0.04 Mana regen(یعنی با افزایش 25 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد ماناش پر میشه).همچنین هیروهای Intelligence خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.

همینطور که در جدول بالا میبینید هر هیرو دارای یک ویژگی اصلی(Attribute) هست اما میزان رشد هر یک از این ویژگی ها در هیرو مختلف متفاوت هست به عنوان مثال در هیروی Anti mage به اضای هر level که میگیرید Agility شما 2.8 عدد اضافه میشه اما برای هیروی Drow Ranger این مقدار 1.9 هست.
*جدول بالا در حال آپدیت هست و به زودی تمام هیروها با توضیح و ترجمه اسکیل ها آپدیت خواهند شد به عنوان مثال اگه روی هیروی Earthshaker کلیک کنید میتونید مشخصات و توضیح اسکیل هاشو ببینید.

در حال آپدیت....

آخرین ویرایش:

BAND.OF.GAMERS

کاربر سایت
Sep 6, 2012
105
نام
رضا
من که برعکسش برام پیش اومد یعنی بعد از 4 سال بازی کردن گفتم عجب اشتباهی کردم بازیش کردم

2 دفعه کیبردم رو سوزوند، 4 دفعه کلیک راست موس ام رو خراب کرد، باعث شد خازنای سیستمم باد کنه و 40 هزار خرج تعمیرشون کردم، چشمم رو ضعیف کرد، اعصابم رو ضعیف کرده بود به همه فحش میدادم و ....

الان که فکر میکنم کاش بجاش همون بازی های چرت رو بازی میکردم خیلی بهتر بود

شاید دوتا بهترین بازی تاریخ باشه ولی مضر ترین بازی تاریخم هست

Sent from my D6603 using Tapatalk

داداش اگه به این چیزا باشه که من همین الان کیبوردم خرابه دکمه کنترل بعضی وقتا کار میکنه بعضی وقتا هم نه مخصوصا وقتی میخوام مثلا یدونه bottle بدم به یه نفر دیگه دکمه کنترل کار نمیکنه باتل رو به خودم میده اونم فکر میکنه عمدا زدم و فحش میده :|
موس قبلیم کلا نابود شد در حدی که باید فشاری به اندازه ی نصف کردم 1 سیم با سیم چین میدادی به کلیک راست تا عمل میکرد برعکس بعضی وقتا یهو چند باره کار میکردو مثلا وقتی میخواستم باتل رو از توی اون خونه ها (SLOT ) جابجا کنم یهو 2 تا از شارژ های باتل رو میزد ... مجبور بودم قبل از برداشتن باتل طوری تنظیم کنم که از همون اول باتل به جای مناسب بره که لازم به جابجایی نباشه یا مثلا healing salve کلا bkb رو که جرعت نداشتم دست بهش بزنم ...:d
90 درصد هزینه ی نت توی مدتی که دتا بازی کردم مربوط به دتا بوده تا حالا حساب نکردم ولی مطمنا هزینه خیلی زیادی بوده
من عادت نداشتم 12 شب به بعد معمولا بازی کنم حالا هرچقدر هم که خفن باشه بازی ولی دتا 2 کاری کرد که یک روز من و پسر خالم 35 ساعت بدون خوابیدن بازی کردیم با هم دیگه توی خونه بودیم و با 2 لپ تا جدا پارتی میرفتیم در حالی که کنار هم بودیم و واقعا عالیییییییییییییییی بود بیش از 90% بازی هارو میبردیم مخصوصا وقتی کمبو پیک میکردیم مثلا pudge و techies با هم ( تنها بازی که حوصله داشتم به خاطرش نصف شب بیدار ببمونم mw2 انلاین بود که اونم بعد از یکی 2 ماه دیگه حال نداد ولی لامصب دتا حالش نمیره و همیشه حال میده )

و یا ایتم هایی که خریدم (هرچند که ایتم زیاد نخریدم) ولی به هر حال حدود 1 سال پیش 40 تومن ایتم خریدم که الان هیچ کدومو ندارم اصلا هم نمیدونم چی شدن و کلی ضرر های دیگه که به خاطر دتا خوردم شاید خودم هم ندونم

ولی به هر حال من همیشه به YOLO اعتقاد داشتم و به نظرم دتا برخلاف 99% بازی های پرصروصدایی که هر روز منتشر میشه باید قبل از مردن بازی بشه :d به نظر من ارزش ضرر کردن رو داره حالا ضررش هرچی میخواد باشه باشه

آخرین ویرایش:

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
حدود یه ماهی به خاطر آپدیت های بیش از حد دور بودم از دوتا 2
میخواستم بپرسم اگه الان به ثبات رسیده دوباره برگردم!
چون بعد از پچ ریبورن دیگه آپدیت دادن رو از حد و مرزش گذارنده بود!

Rhodes

کاربر سایت
Mar 29, 2009
704
نام
محمد صادق
حدود یه ماهی به خاطر آپدیت های بیش از حد دور بودم از دوتا 2
میخواستم بپرسم اگه الان به ثبات رسیده دوباره برگردم!
چون بعد از پچ ریبورن دیگه آپدیت دادن رو از حد و مرزش گذارنده بود!
نه هنوز .... همین امروز آپدیت 960 مگی داد.فعلا صبر پیشه کنید.

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,010
نام
Milad
در مورد بازی بگم که بی نظیره.حالا به سروراش کاری ندارم.بازی از این بهتر تا به حال انجام ندادم.جدا میگم معتاد کننده و فوقالعادست

سلام.ببخشید از کجا میشه کیفیت نت و تغییر داد؟منظورتون از روی خود بازی هست؟
-------
و به سلامتی آپدیت جدید هم آمد فقط خدا کنه تو این یک گیگ یک گیگ ها فریم بازی رو هم درست بکنن.
دوستان این آپدیت ها نسبت به خیلی بازی های دیگه کمترن خدا رو شکر کنید .یک سال فقط call of aw بازی کردم هر ماه 5 گیگ دانلود میداد بعضی موقع ها نزدیک 6 گیگ.به غیر بتل فیلد که کارش درست بود دستینی هم همین بود 30 گیگ دانلود کم نیست.
و در آخر دو تا 2 با توجه به اینکه بازی های زیادی رو از هر سبکی تا حالا انجام دادم و خیلی هم سخت پسندم و ضمن اینکه خیلی دیر با این بازی آشنا شدم بهترین بازی عمرم هست تا به اینجا.
واقعا خیلی زیاد میشه توضیح داد راجع به نقدش ولی تو یه جمله یکی از بالانس ترین بازی های کل تاریخ گیم های کامپیوتری هست بدون شک.
آره از توی خود بازی Option میشه عوض کرد.

درباره آپدیت هم نهایتا هفته ای 2 تا آپدیت میدن بعضیاوشون که سنگینه مثل امروزیه بخاطر اینه هم تغییرات زیادی میدن هم 2تا Treasure با آنونسر F4 اضافه کردن.
  • Added new Featured Tournament section to Watch for The Frankfurt Major. Includes live schedule and bracket views with easy access to live broadcasts and replays
  • Fixed several memory leaks in the client and server
  • Reduced rendering memory usage
  • Fixed a regression in GPU performance
  • Direct3D9Ex support enabled by default, which improves alt-tab behavior
  • Reduced CPU usage when game is minimized
  • Added alt click support for showing XP remaining until next level
  • Added a sound for the Aegis of the Immortal expiring (audible to allies only)
  • Added support for player color on Boots of Travel
  • All places in the UI where ping times are displayed now display the network round trip time. Previously, different places displayed different measures of latency. For more details on this change, see this post on our dev forum: [1]
  • Fixed a bug where spectator gems were not incrementing correctly after watching a game
  • Fixed Ghost Scepter with Dazzle Weave interaction
  • Fixed Io portrait popping
  • Fixed a bug with spikey Zeus head
  • Enable normal maps in portrait views
  • Workshop Importer: Fixed issue with portrait editing the where camera framing and spotlight shadows did not exactly match the in game portrait view
  • Workshop Importer: Added template for chat emoticons and team logos
  • Workshop Importer: UI improvements to make complex submissions more manageable
  • Workshop Importer: Portrait editing UI improvements
  • Fixed an issue where Radiant fountain and building particle effects would sometimes not be present when spectating
  • Fixed hitboxes for Tinkbot courier

bAd Clown

کاربر سایت
Nov 6, 2011
184
نام
Milad - ɮΛÐ[̲̅c̲̅]ŁФѠƝ
من که برعکسش برام پیش اومد یعنی بعد از 4 سال بازی کردن گفتم عجب اشتباهی کردم بازیش کردم

2 دفعه کیبردم رو سوزوند، 4 دفعه کلیک راست موس ام رو خراب کرد، باعث شد خازنای سیستمم باد کنه و 40 هزار خرج تعمیرشون کردم، چشمم رو ضعیف کرد، اعصابم رو ضعیف کرده بود به همه فحش میدادم و ....

الان که فکر میکنم کاش بجاش همون بازی های چرت رو بازی میکردم خیلی بهتر بود

شاید دوتا بهترین بازی تاریخ باشه ولی مضر ترین بازی تاریخم هست

Sent from my D6603 using Tapatalk

ماشالله :))))))))))))))
باعث شدی برم تو فکر ... :d
فکرشو ک میکنم سر DotA Allstar , DotA2 با wow من 2تا سیستم ب گاج دادم ی کارتون ماوس و کیبرد (آخه اون موق چ میدونستم ماوس حرفه ای تر از اون 2هزارتا کلیکر هم هست) هر ماه ی ماوس :)))))))))))

tranceyou

کاربر سایت
Nov 11, 2010
210
1. اول از همه نرم افزار steam نصب کن از اینجا میتونی دانلود کنی Steam, The Ultimate Online Game Platformروی install steam کلیک کن

2. توی نرم افزار استیم ثبت نام کن

3. به این لینک برو و روی play game کلیک کن و گزینه Yes steam is installed کلیک کن و بعد بازی اتوماتیک توی نرم افزار steam شروع به دانلود میکنه اگه نشد از طریق خود نرم افزار استیم توی قسمت store بازی رو سرچ کن و پیداش کن و بعد دانلود Dota 2 on Steam

بازی حدود 7 گیگ حجم داره که از طریق نرم افزار استیم با سرعت خوبی دانلود میشه و قابلیت pause و resume هم داره ولی سعی کن بازی رو سریع دانلود کنی چون اگه یه اپدیت 200 مگابایتی در حالی که داری دانلود میکنی منتشر بشه به احتمال خیلی زیاد دانلود میاد از اول سعی کن بازی رو توی 24 ساعت دانلود کنی

توصیه خیلی مهممممممممممم : بازی رو از دست نده اگه از دستش بدی یه روز که خیلی دیر شده به خودت میگی ای کاش به جای اون همه بازی چرت و پرتی که بازی کردم دتا بازی میکردم من خودم تا قبل از دتا 2 هر بازی رو بازی میکردم ولی الان 3 ساله دیگه هیچی بازی نکردم جز دتا 2

اگه با نرم افزار استیم اشنایی نداری حتما توی گوگل ( اموزش نرم افزار استیم ) سرچ کن به دردت میخوره

اول از همه تشکر میکنم بابت راهنمایی دقیقت ، دوم اینکه من خیلی وقته دارم راجع به این بازی میگردم تو نت و خیلی دوست دارم
تجربش کنم ، و سوم اینکه خیلی دنبال آموزش برای شروع ابتداش هستم جایی ، سایتی هست که بتونم ازش استفاده کنم؟؟؟

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
واقعا تلاش تیم سازنده ستودنیه!
در واقع با استاندارهای ما که حجم محدود و سرعت پایین داریم کمی اذیت کننده است!
و گرنه مثلا در کره جنوبی 1 گیگ اینترنت اصلا ارزشی نداره که بخوان در موردش بحث کنن!
انشاله وقتی به ثبات نسبی برسه دوباره به میادین بر می گردم!
به دوستانی که میخوان تازه وارد بشن باید بگم که بهترین بازی عمرشون خواهد شد!

ghost.shadow

کاربر سایت
Oct 24, 2012
299
اول از همه تشکر میکنم بابت راهنمایی دقیقت ، دوم اینکه من خیلی وقته دارم راجع به این بازی میگردم تو نت و خیلی دوست دارم
تجربش کنم ، و سوم اینکه خیلی دنبال آموزش برای شروع ابتداش هستم جایی ، سایتی هست که بتونم ازش استفاده کنم؟؟؟
خود بازی یه قسمت واسه آموزش داره که جدیدا بهتر هم شده اونا رو میتونی استفاده کنی اما تا اینکه بتونی تسلط پیدا کنی زمان زیادی میبره سایت و خاصی هم اطلاع ندارم اما به نظرم بهترین راه دیدن بازی هایی که انجام میشه هست چه مسابقات چه عادی.

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
آقا جان ما یکی یه راه حلی واسه فریم بده:(بیچاره شدم.
به این ترتیب که مثلا فریم تو بازی رو 70 هست یهو میاد رو 30 بعد 1 ثانیه دوباره میاد رو 70 و بازی بعد یک ثانیه میاد رو 30.همین جوری نوسانی.
حالا من چه کنم؟
یه سری چرخ زدم ببینم میشه چیزی پیدا کرد که یه جا گفته بود(engine_no_focus_sleep0)
هر چی خوندم نفهمیدم یعنی چی.
موقع بازی کردن تمام برنامه ها هم حالت off هست از آنتی ویروس بگیر تا چیزای دیگه.
مرسی اگه تو این زمینه هم مارو یاری کنید

AGHA FARIBORZ

کاربر سایت
Jan 24, 2015
458
نام
(master)استاد

دوست عزیز این چه حرفیه که میزنی!! در حالی که بهترین استاد جهان توی این تاپیک حظور داره شما دنبال اموزش در سایت میگردید؟!
در حال حاظر میتونی بری توی پروفایلم و با مشاهده بازی هام از دریای بی کران تجربه و مهارت استاد نهایت استفاده رو ببری.

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,034
نام
مصطفی
خب دوستان بازی های ماجور هم شروع شد.
کلا بازی ها خیلی قشنگه ولی دوتا بازی عجیب بود یکی بازی eg با vp بود که میدل vp دراگون پیک داده بود خیلی بازی قشنگی بود.
دوم هم که کلا هایپ بود بازی دوم سکرت با lgd بود پاپی چن پیک داد هنوز موهای بدنم سیخه عالی بود عالی همه تو کف بودن!حتما دانلود کنید.
یا حق

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,010
نام
Milad
خب دوستان بازی های ماجور هم شروع شد.
کلا بازی ها خیلی قشنگه ولی دوتا بازی عجیب بود یکی بازی eg با vp بود که میدل vp دراگون پیک داده بود خیلی بازی قشنگی بود.
دوم هم که کلا هایپ بود بازی دوم سکرت با lgd بود پاپی چن پیک داد هنوز موهای بدنم سیخه عالی بود عالی همه تو کف بودن!حتما دانلود کنید.
یا حق
به قوله یارو Puppy Chen !!!GG Bi***h
فارمش وحشتناک بود!
بدترین بازیهایی که دیدم ماله A بود رسما افتضاح بودن یه چیزی فراتر از افتضاح!
با اینکه خودم با EE حال نمیکنم اما بازی اول Secret با NeBY خیلی خوب با Ember بازی کرد 4-5 بار تیم فایتارو عوض کرد.
C9 هم کلا انگار اسمش طلسم شده هرکی میاد تو این تیم یه سبک بازی میکنه اول بازیو میبرن بعد وا میدن میبازن !!

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,034
نام
مصطفی
آره خاطرم نیست مین چند بود فقط یادمه لول با لست هیتش بیشتر از میدل و کری های جفت تیما بود تو فایت اولم که گل کاشت رسمن نابود کرد lgd رو.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر